Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6551) Rony949 válasza kutga (#6550) üzenetére


Rony949
őstag

Egy kis hozzápasszoló videócska. [link]

(#6552) kutga válasza Rony949 (#6551) üzenetére


kutga
nagyúr

:R

Ez a rész nekem eddig kimaradt. Valahol van egy lemezes verzióm, de most beszereztem ezt a digitális változatot. A SoC volt a nagy kedvenc, azt a mai napig újra előveszem.

Let the Zone take me if I am.

(#6553) Rony949 válasza kutga (#6552) üzenetére


Rony949
őstag

Sajnos a legbugosabb rész a három közül, de hangulatban és küldetésekben nekem ez jön be a legjobban. (a finálét kivéve, mert az nagyon fos és elkapkodott lett)

Illetve grafikailag is ez a top. Még a Call of Pripyat is visszább vett ebből, hogy jobban fusson a gépeken.

szerk.: Ja igen és töltsd le a Sky Reclamation Project nevezetű nem hivatalos patch-et. Én kétszer is kijátszottam teljes vanilla formájában és játszható, de az idegesítő bugokat az SRP orvosolja, szóval ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#6554) kutga válasza Rony949 (#6553) üzenetére


kutga
nagyúr

Oké, megnézem. Most több idő jut erre is ismert okokból, szóval egyik szemem sír, a másik nevet. :)

Let the Zone take me if I am.

(#6555) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Nocsak: [Játszható állapotban van a S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky rajongói remaster]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#6556) Dhampir válasza ' Tzs , (#6555) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó hír, köszönöm! :R

Vajon milyen vas kell majd alá? :F

(#6557) ' Tzs , válasza Dhampir (#6556) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Nincs mit! :) Szerintem nem egy atomerőmű :D

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#6558) shield válasza ' Tzs , (#6555) üzenetére


shield
őstag

Remélem a hibákat is kijavítják, nem csak a grafikát tuningolják.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6559) Bui36


Bui36
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, nosztalgiából újra játszom a S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky játékkal és több hozzászólást olvasva a "SEVA" ruha fejlesztésével kapcsolatban felmerült bennem egy kérdés, mégpedig az, hogy a Banditák(Fosztogatók) szerelőjével felfejlesztettem a SEVA ruhát, de közel sem lett 100%-os, 3 lehetőség maradt pirosan a következő szöveggel:
1, Mentesítő hátizsák: A speciális pántok könnyebbé teszik e hátizsák viselését, nagyobb teher szállítását téve lehetővé. (Ehhez egyéb fejlesztések szükségesek)
2, Zárt körös légzőegység: Visszaforgatásos rendszer gondoskodik a szennyezett levegő tisztításáról. (Ehhez egyéb fejlesztések szükségesek)
3, Ruhaárnyékolás: Az árnyékolóhuzatok összetett rendszere korlátozott pszi-védelmet biztosít. (Ehhez egyéb fejlesztések szükségesek)
Védelem: Égés:37
Ütés:37
Tépés:35
Sugárzás:37
Telepátia:37
Vegyi:37
Golyóállóság:45
Minden fejlesztőnél(szerelőnél) jártam, az összes pendrive-ot összeszedtem nekik, de hiába.
Mi a titka a 100%-os SEVA ruhának? Hogyan lehet elérni? Erre szeretnék választ kapni, amit előre is nagyon köszönök Nektek. Írtak olyat is, hogy a banditáknál kell több küldetést sikeresen megoldani és a szerelő tovább fejleszti a ruhát. Most jelenleg ezzel próbálkozom, a banditákhoz csatlakoztam.Több fegyvernél is marad piros fejlesztés (Ehhez egyéb fejlesztések szükségesek) kiírással, ezt sem tudom, hogy miért van. Nagyon sokat játszottam korábban is (10 éve) és most is nagyon tetszik a játék, a SEVA ruha kérdésétől függetlenül is, de érdekelne, ha van rá megoldás. ;) Mégegyszer köszönöm előre is, ha tudtok segíteni!
Üdv. Mindenkinek ---Bui36---

(#6560) Dhampir válasza Bui36 (#6559) üzenetére


Dhampir
félisten

Hogyan tudtál kapcsolatba lépni a banditák szerelőjével, milyen játékmenet vezet hozzá?

(#6561) kekeeci válasza Dhampir (#6560) üzenetére


kekeeci
senior tag

Ha úgy mégy át a szeméttelepre, hogy nem vagy a stalker frakció (vagy bármely banditákkal ellenséges frakció) tagja, a banditák nem ellenségesek, lehet küldetéseket csinálni nekik, üzletelni velük és a szerelőjük is elérhető, sőt be is léphetsz a frakciójukba.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#6562) Dhampir válasza kekeeci (#6561) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm.

Eszerint fizetni kell nekik, amikor Kordon területéről átérünk a Szeméttelepre, és a teherautónál máris belefutunk a banditákba?

Utána már szabadon felkereshető a bázisuk?

(#6563) xFreex válasza Dhampir (#6562) üzenetére


xFreex
aktív tag

Nem kell feltétlen fizetni. A stalkerek egy pont után elkezdenek mozgolódni és folyamatosan csapatok indulnak a szeméttelep irányába. Csak meg kell várni míg a stalkerek elfoglalják a szeméttelepre vezető egyik átjáró mindkét oldalát.
.

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#6564) kekeeci válasza xFreex (#6563) üzenetére


kekeeci
senior tag

Hozzátenném még, hogy vannak a szeméttelepen olyan banditák által ellenőrzött területek, melyeket megközelítve a banditák kifosztanak - vagy ellenségeseké válnak.

[ Szerkesztve ]

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#6565) Dhampir válasza xFreex (#6563) üzenetére


Dhampir
félisten

Na, eddig még mindig meglepi fogadott a Szeméttelepre átéréskor, a "vagy fizet, vagy harcos arcos" verzióban.

Pedig eszerint is "türelem rózsát banditát (le)terem(t).

(#6561) kekeeci

Egyszer kipróbáltam a váltságdíj kifizetését, de utána, amikor be akartam nézni balra lent a roncsautók közé, ahol a foglyul ejtett stalkereket őrizték, rögtön tüzet nyitottak rám.

Figyelmen kívül kellett volna hagynom, és egyből a banditák "barlangjába" menni, ahol már nem bántottak volna? :F

[ Szerkesztve ]

(#6566) Bui36 válasza Dhampir (#6560) üzenetére


Bui36
újonc

Ahogyan Kekeeci is írta, ha nem lépsz be a Stalker frakcióba és egyből átmész a szemétdombra, akkor a térképen semlegesek (sárgák) maradnak a Banditák, így ha eljutunk a hangárig, lehet küldetéseket vállalni, illetve ruhát,fegyvert fejleszteni. A varjakra lövöldözést is kipróbáltam, jó móka :D(ezt is csak akkor tudjuk kipróbálni, ha semlegesek vagy barátok vagyunk a Banditákkal, egyébként lelőnek bennünket a varjakkal együtt!! :D :D Legfőképpen a SEVA ruha tökéletesítése miatt is akartam jóban lenni a banditákkal, de hiába a 3 pendrive leadása nem lett fullos a ruha. Többféleképpen is végigjátszottam már, de ha a banditák a barátaink, akkor jóval több összecsapásban lesz részünk, szinte bárhol a Zónában. Úgy összességében nekem bejött a játék, ezért is próbálok ki még ezt-azt újra és újra, függetlenül attól, hogy már végigmentem többször is a Zónán! ;)

(#6567) Dhampir válasza Bui36 (#6566) üzenetére


Dhampir
félisten

Sohasem csatlakoztam egyik frakcióhoz sem, mégis megszórtak a korábbi játékok során.
A varjakat kedvelem, afféle magánzó, zöld sztalkerként. :)

[ Szerkesztve ]

(#6568) shield válasza Bui36 (#6566) üzenetére


shield
őstag

Nem biztos hogy fullra lehet fejleszteni a SEVA-t. Több modban is választani kell, hogy a fejlesztést melyik irányba viszed el. Itt speciel nem emlékszem, régen játszottam vele.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6569) kekeeci válasza Dhampir (#6565) üzenetére


kekeeci
senior tag

Bocs, de arra már nem emlékszem, hogy banditaként megközelíthetőek-e az említett helyek. Csak logikusan erre tudok következtetni, de semmi sem biztos. :F (régen játszottam)
Viszont a hangárig 'akadálytalanul' eljuthatsz.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#6570) Dhampir válasza kekeeci (#6569) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm!

Lényegében azt nem tudom, hogy a Szeméttelepre átérve hogyan lehet "kibékülni" a banditákkal, hogy majdan küldetéseket kaphassak tőlük.

Bui36 már adott egy tippet, de még nem tudtam meg, hogy a "banditafizu" az átlépés után semleges utat biztosít a Hangárba, vagy anélkül is lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#6571) xFreex válasza Dhampir (#6570) üzenetére


xFreex
aktív tag

Kordonban van egy küldi a stalkereknek, hogy az egyik elrabolt társukat szabadítsd ki (banditák őrzik a Sötét völgy felé vezető átjárónál). Ha ott lepuffogtattad a banditákat akkor már szerezhettél annyi ellenszenvet a banditáktól, hogy nem állnak szóba veled, csak AK-val. A PDA frakciók részénél látod mennyire vagy fasírtban velük. Semleges, vagy közel semleges még elmegy, de -2 csík a rossz oldalon már elég, hogy ellenségesek legyenek veled a hangárnál is.

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#6572) Dhampir válasza xFreex (#6571) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm az infót, akkor emiatt nem sikerült sohasem. Eszerint azt a küldit nem lenne szabad elvállalni.

A többieknek is köszönöm még egyszer. :R

(#6573) xFreex válasza Dhampir (#6572) üzenetére


xFreex
aktív tag

Én ettől függetlenül mindig elvállaltam, csak nem én tettem el mindet láb alól. Mutánsok előszeretettel besegítenek a dologba, ha kéred, ha nem. :D Megvárod míg egy mutáns horda bekóstolja őket és a támadás alatt lelősz 1 banditát meg miután a mutánsok végeztek a mutánsokat is.Egyik végigjátszásnál ha jól emlékszem a szabadság jött át sötét völgyből, és ők rendezték le őket. Néztem is, hogy ezek ilyen korán nem szoktak mozgolódni.

[ Szerkesztve ]

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#6574) Dhampir válasza xFreex (#6573) üzenetére


Dhampir
félisten

A túsz életben maradt?

(#6575) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Szomorú nap ez a dec 7.-e :(
[Elhunyt Sergei Ivanov, a S.T.A.L.K.E.R. írója]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#6576) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
tudtok javasolni helyet ahol erediteben és szinkronosan meg tudom venni a clear sky-t?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#6577) Aarpok válasza Immy (#6576) üzenetére


Aarpok
őstag

[link] A vaterán még ezt az egyet találtam. ;)

Аарпок

(#6578) Immy válasza Aarpok (#6577) üzenetére


Immy
őstag

Sajnos elvitték már korábban. Steam-en pedig csak angol verziók vannak...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#6579) Dhampir válasza Immy (#6578) üzenetére


Dhampir
félisten

Ott van még a GOG, de tudtommal sajnos az is idegen nyelvű.

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

(#6580) Immy válasza Dhampir (#6579) üzenetére


Immy
őstag

Köszi, kb ilyen áron mozog steam-en is, de sajnos ez sem a magyar nyelvű :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#6581) rétisün válasza Immy (#6580) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól néztem, kb. 25 MB az összes szinkron hangfájl, ha gondolod feltöltöm valahová. gamedata mappában van, mint egy mod.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6582) Immy válasza rétisün (#6581) üzenetére


Immy
őstag

Nah az tök jó lenne. :R
csak azt nem tudom hogy bármilyen CS verzióval működik? Mert eddig mod telepítések során mindig az volt a gond hogy csak egy bizonyos verzióval működött csak, ha steam-en megveszem akkor pedig nyílván mindig a legfrissebb verzió fut.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#6583) rétisün válasza Immy (#6582) üzenetére


rétisün
veterán

itt van, hogy aztán jó lesz-e, azt nem tudom, de általában a szöveges magyarítások se annyira finnyásak a verziókra, talán ez is jó lesz.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6584) Dhampir válasza Immy (#6582) üzenetére


Dhampir
félisten

A GOG-os verziót szokták ajánlani a nagyobb játékosok, azzal általában nincs probléma, és mindenféle mod rápakolható. Persze ez nem 100%, ezért némi fenntartással értsd.

(#6585) Immy válasza Dhampir (#6584) üzenetére


Immy
őstag

Mármint a gog-os verzió azt jelenti, hogy a kulcsot a gog.com-ról veszi valaki?

@rétisün: leszedtem, viszont nekem kicsit kevésnek tűnik ez a magyarítási méret.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#6586) rétisün válasza Immy (#6585) üzenetére


rétisün
veterán

tényleg nem sok, de ennyit találtam a dvd-n.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6587) rétisün válasza Immy (#6585) üzenetére


rétisün
veterán

sőt, a feltelepített játék mappájában sem találtam többet.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6588) Dhampir válasza Immy (#6585) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, és le lehet tölteni egyben az egész játékot.

(#6589) Zsoxx válasza rétisün (#6586) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Az érdekes lenne, mert a telepítő dvd-n csak .bin fájlok vannak + a setup.exe.
Nekem megvan a dobozos gyémánt kiadás.

(#6590) rétisün válasza Zsoxx (#6589) üzenetére


rétisün
veterán

ööö.... az lehet, nekem csak egy mappában vannak meg a telepítőfájlok, DVD-m nincs :B csodálkoztam is, úgy emlékeztem, DVD-ről másoltam be a fájlokat, ne kelljen a lemezzel vacakolni ha újra kellene telepítni a játékot.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6591) batman91 válasza rétisün (#6583) üzenetére


batman91
őstag

Én inkább ezt ajánlom: [link]

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#6592) Zsoxx válasza batman91 (#6591) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Ajjaj... .exe? Miért? Semmi nem indokolja, hacsak nem vírust akar telepíteni.

(#6593) batman91 válasza Zsoxx (#6592) üzenetére


batman91
őstag

Ha nem bíztok benne akkor itt van egy másik: [link]

Localization mappába kell bemásolni. Csak ez az egy Data Base File legyen benne semmi más, a többit törölni kell. A Steames és a GoG-os verzióval is működik.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#6594) Immy válasza batman91 (#6593) üzenetére


Immy
őstag

Köszönöm!
Az exe és a rar közötti 200mb különbség honnan fakad?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#6595) Dhampir


Dhampir
félisten

Az emre-féle linkek is működnek még.

Idézem: "Eredeti telepítőlemezről kimásolt Stalker Clear Sky hun teljes magyar szinkron és felirat."

[ Szerkesztve ]

(#6596) batman91 válasza Immy (#6594) üzenetére


batman91
őstag

Gondolom a tömörítés miatt kisebb a .rar-os verzió.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#6597) Immy válasza batman91 (#6596) üzenetére


Immy
őstag

Kitömörítés utáni méretnél látok ilyen nagy különbséget :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#6598) Zsoxx válasza Immy (#6597) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Szedd le az exe-t, az AVG nem talált benne vírust, megnéztem.

(#6599) batman91 válasza Immy (#6597) üzenetére


batman91
őstag

Működik a magyar szinkron vagy még ki sem próbáltad?

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#6600) Immy válasza batman91 (#6599) üzenetére


Immy
őstag

Még nem tudtam kipróbálni, mert a telepítő valamiért lefagyott többször, de szerintem az oprendszeremmel lesz a gond, mert néhány módosítást eszközöltem rajta...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.