Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) batman91 válasza #90933760 (#5050) üzenetére


batman91
őstag

Igen, csak akkor tudod feljebb vinni a csíkot a frakcióknál ha csatlakozol hozzájuk, így azok a barátaid lesznek, különben semlegesek maradnak.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#5052) #90933760 válasza batman91 (#5051) üzenetére


#90933760
törölt tag

A PDAban semlegesek, de a térképen zölddel van mindenki. És ha odamegyek hozzá fegyverrel akkor nem szól rám, hogy tegyem el. Szóval barát is, meg semleges is. Érdekes. De akkor oké, megvan minden, egyedül a frakcióháborút nem nyertem meg, mert azt lehetetlen nem is foglalkozok vele. Indulok limanszkba, most már ténylegesen. Mindennel kész vagyok és még marad 100ezer pénzem is ha fegyvert meg ruhát kell ott javítanom. Sok elsősegély, sok kötszer, jól felfegyverkeztem, sok lőszer, legjobb relikviák mind megvannak. Olyan vagyok mint Rambo és Chuck Norris egyszerre. ;]

Egyébként egy kis bug, a zsoldosok is zöldek lettek, mert megmentettem a társaikat a téranomáliából. Viszont jött egy kitörés, utána meg sárgák lettek, az egyik meg piros és lő rám. Aztán ki is léptem a francba, mert már volt 11 óra nekem lefáradt az agyam már ehhez. Remélem ha most visszatöltöm kicsit visszább akkor jó lesz.

(#5053) M@trixfan válasza Dhampir (#5045) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nem olyan nagy dolog egyébként, idővel rááll az ember észlelése és reflexe. Nameg nem Stalker az, hogy ballisztika legyen benne. Természetesen voltak sokkal jobbak is nálam, nekem ez csak szórakozás volt. A kedvencem mindig az ha az ész nélkül rush-olókat leszedhetem valami lehetetlen zugból és figyelem a chat-ben a "fuckig camper"-ezést. Utána jönnek a helyemre leszedni és akkor én már egy másik "aberrált" helyről szedtem ki őket és kaptam az áldást a chat-ben :DDD Utóbbi időben főleg a True Combat Elite volt a kedvencem, szerintem job mint a CS. Különben a netkapcsolaton és a megfelelően belőtt "rate" beállításokon is rengeteg múlik. Jó kábelnettel már eleve előnyben van az ember egy ADSL-essel szemben.

A Stalker világában amolyan Vintar Sniper karakterű játékos vagyok. Mindig is jobban szerettem mint a lassú dögöket és imádom ahogy érezni lehet a röppályát.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#5054) #90933760


#90933760
törölt tag

Picsába, a kézigránát bug előjött, azt írták javítva van. Nem veszi elő, mert mikor eladtam a régieket nem váltottam át. Most keresnem kell a gyengébb gránátból egyet amit elővesz és átváltok az erősebbikre. Ugye van gyenge gránát Limanszkba? Mert már ott vagyok.

(#5055) batman91 válasza #90933760 (#5054) üzenetére


batman91
őstag

Ezt ajánlom figyelmedbe, katt a középső térképre. Ezen mindent megtalász amire szükséged lehet.

[link]

[ Szerkesztve ]

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#5056) #90933760


#90933760
törölt tag

Beléptem Limanszkba majd egy óra múlva végeztem a játékkal. Én meg gyűjtögettem a cuccokat mint az állat, mert vártam azt a brutális harcot. Nem emlékeztem rá, hogy ez ilyen könnyű lett volna. A második fegyver jól jött, mert az első már összeszarta magát a kórház végére. A második ruha is jól jött az erőműnél cseréltem le. Azon kívül semmi.
Ahogy odaértem az erőműhöz már a legelején lőttem Strelokot amíg végigfutott, lement a csíkja úgy, hogy pár teleporttal odébb mikor lent van a földön és ki lehet oldalra kukucskálni a résen, rálőttem újra és vége is lett. Meg közben azt a pár fickót aki odateleportálódott leszedtem, de legtöbbjüket kikerültem és futottam a teleportba. Ennyi.

Ezek szerint mindenki meghal aki az erőműnél volt? Az összes tiszta égboltos meg én is? Ezért nincs a ShoC-ba tiszta égbolt, mert mind meghal az erőműnél?
Szóval ez volt Strelok második visszatérése, itt elkapja a kisugárzás a kütyü tönkremenése miatt és törlik az agyát. Majd visszaküldik a halálkocsival és felborul és kordonba tér magához és kezdődik a ShoC. Zsír.
Azt nem értem akkor ott meg miért Pripyaton keresztül jut el az erőműbe, akkor most miért nem ott ment át. Kicsit zavaros, mindegy. Nincs túl sok átfedés meg magyarázkodás a történetet illetően.

(#5057) shield válasza #90933760 (#5056) üzenetére


shield
őstag

Felraktam a játékot, nagyon kíváncsi vagyok rá (magyart). Remélem ennek is jó a hangulata. :)

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#5058) xFreex válasza shield (#5057) üzenetére


xFreex
aktív tag

1.5.10-es patch és Complete nélkül szerintem ne próbáld.
A kettővel együtt már játszható, nem bugmentes, de elfogadható.

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#5059) shield válasza xFreex (#5058) üzenetére


shield
őstag

Oké, köszi. :R

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#5060) shield


shield
őstag

Clear_Sky_Complete_v1.1.3 van meg nekem. Van ennél frissebb vagy ez megfelelő?
A 1.5.10 patch is begyűjtve. :)

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#5061) xFreex válasza shield (#5060) üzenetére


xFreex
aktív tag

Tudtommal nincs újabb. Szerintem tökéletesen megteszi. Bár azt sem tudom, hogy nekem melyik verzió van meg. :DDD

Ha most játszol vele először akkor esetleg tippeket kérsz?

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#5062) MATEO6600 válasza shield (#5060) üzenetére


MATEO6600
őstag

Hivatalos oldala szerint az a legfrissebb.

(#5063) shield válasza xFreex (#5061) üzenetére


shield
őstag

Ha tudsz adni jó tippeket, akkor kérlek ne kímélj! :D

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#5064) xFreex válasza shield (#5063) üzenetére


xFreex
aktív tag

Kezdésnek tessék.

Néhány hsz-el korábban beszúrtam egy képet a Clear Sky-os zónáról. Azt érdemes tanulmányozni.
(#4977) xFreex
A relikviákat nem kell kp-nak venni, mert azt akkor generálja, amikor az adott területre először belépsz.

Álltalános:
A felesleges étel mindig a csapos(ok)nak add el. Ők fizetnek érte legtöbbet.
Rengeteg plusz EÜ csomagot és kötszert találsz ha szétvered a kis fémdobozokat.
Néhány npc árul rejtekhely koordinátákat. Tőlük tudod megvenni a legtöbb Flashdrive rejtekhelyét.
Ebben a részben a relikviák nem termelődnek újra.
Az relikviákat Sidorovich-nak illetve a tudósoknak Yantarban tudod a legtöbbért eladni.
Néha előfordul, hogy a relikvia a detektoros megközelítéskor nem válik láthatóvá, még akkor sem ha pl Veles detektorral "éppen rajt állsz". Ez amiatt van, hogy a game a pálya alá spawnolta és így elérhetetlenné vált számodra.
Minden technikus másra specializálódott, de vannak átfedések. (pl Agropromban már el tudják végezni azokat a fejlesztéseket, amiket a mocsárban még nem.)
Technikusok:
Clear Sky - MP 5-ös géppisztoly
Stalker (kordon) - Wincheaster és AK-74-u
Bandita - SEVA ruha, Psy védelem
Szabadság - Mesterlövészpuskák, pontosság
Stalker (Agroprom) - Pisztolyok
Szolgálat - gépfegyverek tűzgyorsasága

Mocsár:
A mocsárban amennyire csak lehet tartózkodj a vízben mászkálástól, a felszerelésed gyenge és a vizek 90%-a sugárszennyezett.
Az első “tutorial” küldetésnél amikor Lebedev szól, hogy vigyázz az anomáliákra, akkor vedd elő a detektorod és keresd meg az első relikviádatt. (Medúza) Még nem tudsz vele mit kezdeni, de később jól fog jönni.
Szintén ugyan ez a küldetés, segíteni a Clear Sky frakciónak megvédeni az ellenőrzőpontot. Öld meg mindhárom vaddisznót. Ekkor teljesül a küldetés aminek a jutalma egy Flashdrive, amire szüksége lesz a technikusnak.
Az ingovány visszafoglalása küldinél mindenképpen segíts elfoglalni a Géptelepet (Renegát bázis). Jutalmad egy jobb CS-3 páncél lesz.
Ne felejtsd el meglátogatni a mocsárban a vasút alatti barlangot egy veles detektor és egy gravy vár rád. Ingovány térképén a bal felső sarok.
Miután visszafoglaltátok az ingoványt csinálj küldetéseket az osztagparancsnokoknak. Egyszeri "szerezz vissza" X tárgyat, meg ismételhető "hozz nekem" (lőszert, EÜ csomagot, Gránátot). Az ingoványban gránátot a nagy kocka faládákban találsz. A parancsnokok elfogadják a "lőszer szállítmányt" akkor is, ha csak 1db patron van a dobozban.
Ezzel a módszerrel, meg ha eladod a felesleget, összeszedhetsz annyi pénzt amiből megveheted a Clear Sky frakció legjobb páncélját amíg először el nem hagyod az ingovány területét: ez egy CS-1. Fejlesztésre még nem lesz elég pénzed, de később majd jut arra is. Ezzel a páncéllal nyugodtan kihúzhatod Limanskik.

A ruhák fejlesztésénél 2 fő irányvonal van.
Golyóállóság és tartósság
Anomáliavédelem

A ruha fejlesztésekor, fejlesztéstől függően növekszik a ruha súlya. Egy 9 kg-os ruciból akár13-14 kg is lehet a végén.

Csak addig vagy a Clear Sky frakció tagja míg először el nem hagyod a mocsarat. Ekkor semlegesre váltasz.

Egy jó sörétesért beszélj a csapossal. Kérj tőle rejtekhely infot. 1500-ér eladja a mocsárban annak a széfnek a koordinátáit amiben többek között egy Wincheaster van. Addig utasítsd el a többi ajánlatát, amíg ezt az 1500-ast nem kínálja.

Kordon:

Amint átérsz erre a területre Sidorovich üzen, hogy beszélne veled.
Csinálj egy mentést és indulj el bal oldalon a kerítés mentén. Ha tüzet nyit rád a géppuskás katona, akkor szedd a lábad, ne akard lelőni, ebből a pozícióból lehetetlen.

Beszélj Wolf-fal küldetésről. Megkér, hogy segíts az újonc stalkernek aki egyedül akar végezni egy falka kutyával. Válald el és ott helyben ments. Segíts az újoncnak és mindenképpen maradjon életben. Ha meghalt töltsd vissza.Csak tőle veheted meg a kordoni technikusnak szükséges egyik flashdrive rejtekhelyét.

Bocs hogy hosszú lett. :D

[ Szerkesztve ]

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#5065) batman91 válasza shield (#5063) üzenetére


batman91
őstag

Itt van még néhány tipp neked:

Mutánsok ellen puska a leghasználhatóbb fegyver, főleg a pseudogiant ellen. De a többi mutánsra is nyugodtan használd.

Zombik ellen a fejlövés a hatásos, akár csak a többi ellenségnél. De náluk fokozottan igaz, mert a testlövést elég jól tűrik.

Frakcióháborúzást szerintem csak akkor kezd el ha már megvan a Limanskba vezető út, előtte nem érdemes magadra haragítani a fél zónát.Stalkerekhez éri meg csaktakozni legjobban és a banditákhoz legkevésbé.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#5066) shield válasza xFreex (#5064) üzenetére


shield
őstag

Nagyon köszönöm, ez kezdésnek nagyon megfelelő eligazítás. :R
Most egy kicsit pihentetem CS-t, mert a CoP topikban hubai1979 elkezdett játszani SGM Braz 1.6.1.1 moddal én meg neki estem egy fordítás összehozásának. Már meg is lenne, de sajnos az angol nyelvi fájlok hiányosak és csak játék közben derül ki, hogy több cucc olyan script névre hivatkozik ami nem volt az angol fájlokban. Most menet közben pótolni kell ezeket. Ha az végre megoldódik akkor teljesen koncentrálhatok a CS-re. Addig az eligazítás várni fog rám. :D

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#5067) genndy


genndy
addikt

Steamen Daily Deal - S.T.A.L.K.E.R. Series, 75% Off!

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#5068) PeL


PeL
addikt

Most találtam CS-hez egy mod packot, akit érdekel zúzza le:

http://www.moddb.com/mods/cs-remix/downloads/stalker-clear-sky-mod-pack-2012

[ Szerkesztve ]

(#5069) #90933760


#90933760
törölt tag

A mesterlövészemet nem is használtam. Azt hiszem visszatöltök egy korábbi mentést még indulás előttről és elmegyek a tudóshoz zombikat leszedegetni. Meg portyázni össze-vissza.

(#5070) #90933760


#90933760
törölt tag

Gondoltam kirámolok a tatyómból. Először is a páncéltörő lőszereket meg az eü csomagokat.
[link]
Kiraktam a söréteket is, de kezdődött a probléma ugyanis megtelt az 1 Giga vram így a sokkal lassabb ramba kezdte betenni a grafikai információkat aminek az lett a sose látott képkockaszám lett a végeredménye, GPU meghülyült és 0% és pattogatott kukoricaként jelent meg a maradék lőszeres doboz.
[link]
Sikerült a vodkát meg a kötszert is kitenni.
[link]
Meg a kaját.
[link]

És így nézett ki összesítve [link], sikerült az infót betölteni a ramba is így végre visszaállt a sebesség valamennyire. Ezen beszartam. Eladok mindent és csak lőszert fogok tartani, amennyit csak tudok annyit veszek meg és kipakolom mind. Több 10000 lőszert. Meglátjuk hogy reagálja le. :DD

[ Szerkesztve ]

(#5071) batman91 válasza #90933760 (#5070) üzenetére


batman91
őstag

Hogy bírt el ennyit az embered? Szerintem te is azok közé tartozol, akik átírják a fájlokat.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#5072) PeL válasza batman91 (#5071) üzenetére


PeL
addikt

Hát tény hogy szerintem nem sok értelme van így játszani, ennyi erővel god mode meg infinite lőszer cheatet is használhatna az ember :D

(#5073) shield válasza batman91 (#5071) üzenetére


shield
őstag

A Zóna nekünk nem szab határt. Különben is az erősebb Stalkerek közé tartozunk. :D

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#5074) #90933760


#90933760
törölt tag

Én csak azért toltam ki a súlyhatárt, hogy ne kelljen 100x futni ugyan onnan hanem egyszerre elvigyek mindent. De amúgy törekedtem a normális játékra, egyetlen fegyóm volt, meg egy mesterlövész, meg egy sörétes.

De ha már realitás, ki a rosseb fog a valóságban egyedül nekivágni az egész játéknyi embernek és ráadásul még sikeresen is. Rambo és Chuck Norris megszorozva 100zal.

(#5075) PeL válasza #90933760 (#5074) üzenetére


PeL
addikt

Jó azért ennyire ne vegyük komolyan a realitás részét :D Csak pl. a súlyhatárnak is van szerepe a játék élvezeti értékében, akár hiszitek akár nem. Tegyük fel hogy barangolsz valamerre és teleszedted magad mindenféle limlommal. Ekkor ugye el kell bandukolni valamelyik vendorhoz eladni a cuccost. Lehet hogy ezt tizedik alkalommal már nem szívesen teszi meg az ember, de eközben is jöhetnek váratlan események. Belefutsz egy mutáns hordába vagy egy random csoportosulásba olyan frakcióból aki ártalmas az egészségre. Vagy esetleg ami velem is szokott történni: Futás közben a céltől nem messze belelépek egy anomáliába ami megöl és kezdhetem elölről a futkorászást :DDD Máris nem ugyanaz a monotonitás mert mindig jöhet váratlan dolog :) Számomra ez nem frusztráció vagy monotonitás hanem egy plusz faktor ami növeli a játékidőt és a beleélést :) De tudom hogy nem vagyunk egyformák. De ha már a Zóna azt hirdeti magáról hogy mennyire könyörtelen és mennyire nehéz ott az élet akkor már be is tartom a szabályokat hogy ezt a játék át is tudja adni számomra és nem keresem a kiskapukat hogy megkönnyítsem így vagy úgy a magam dolgait. Szeretem a kihívásokat :K

És persze ezután továbbra is azt mondom hogy mindenki úgy játszik ahogy akar, nem azért írtam le a szempontomat hogy térítsem az embereket. :)

[ Szerkesztve ]

(#5076) dodopek válasza PeL (#5068) üzenetére


dodopek
addikt

Letöltöttem, kicsomagoltam, új játékot kezdtem. Meglátjuk mit mutat. :)

(#5077) shield válasza PeL (#5075) üzenetére


shield
őstag

Na .. ez az anomáliába futás nálam is gyakran előfordult ezért inkább csak óvatosan osonok, kivéve amikor már nincs más választás.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#5078) Stalker78


Stalker78
tag

Ez így szép: :D


Erre 5 perc múlva: :(((

(#5079) Telda


Telda
addikt

Hali!

Mennyi ismerős név, gondoltam itt is rontom kicsit a levegőt :P .

Tudtok ajánlani valami modot a játékhoz?
Pár új fegyver és egy kis grafikai tuning is megteszi.

(#5080) genndy válasza Telda (#5079) üzenetére


genndy
addikt

Magamat tudom idézni:
Clear Skyhoz messze nem jelent meg annyi, mint a másik kettőhöz. Én speciel csak a Complete-t tudom (magyarítottat meg pláne csak ezt, szerintem semmi másik CS-mod nincs magyarul).
Ha bírja a géped, textúra mod még mehet rá (Absolute Nature+Structures).
Plusz fegyvereket majd mond más, szerintem az nincs a Complete-ben, de biztos lehet hozzá okosítani.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#5081) xFreex


xFreex
aktív tag

Ha esetleg Wolf nem lenne a helyén a kordonban, akkor valószínű telihold van...

:DDD

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#5082) Telda válasza genndy (#5080) üzenetére


Telda
addikt

Ez is megteszi, köszönöm!

(#5083) Telda válasza PeL (#5068) üzenetére


Telda
addikt

Kirpóbáltam ezt a kis csomagot. Nem sokat játszottam vele, kb fél órát, de az idő alatt nem fagyott ki. Majd ma jobban letesztelem.

(#5084) dodopek válasza Telda (#5083) üzenetére


dodopek
addikt

Én is kipróbáltam.Jó sok órán át nem fagyott ki. Csak azt szívtam be, hogy átmentem a kordonba, majd vissza a mocsárba, és nincs út vissza. A Kísérők nem visznek, a két átjárónál meg nem enged át...

(#5085) Telda válasza dodopek (#5084) üzenetére


Telda
addikt

Ez érdekes, erre figyelni fogok köszönöm!

(#5086) batman91 válasza dodopek (#5084) üzenetére


batman91
őstag

Ez nem igaz, mocsárból ki-be akkor mész amikor akarsz. Később is vissza kell a mocsárba menned a jutalmakért. Szerintem ez valami bug lehet akkor. Mert én bármikor mászkálhattam a területek között. Egyedül Limaszkból nincs visszaút. Elég sokszor kitoltam már hogy ezt biztosra mondhassam, még complete moddal is.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#5087) genndy válasza batman91 (#5086) üzenetére


genndy
addikt

Nem az alapjátékról van szó, és nem is a Complete-ről, hanem mod packról. Erről: #5068
Ebben lehet hogy módosítgattak annyit, hogy a mocsárból már nem lehet utazgatni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#5088) batman91 válasza genndy (#5087) üzenetére


batman91
őstag

Aham, értem. Akkor én kérek elnézést. :)

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#5089) Telda


Telda
addikt

Hali!

Tudna valaki adni egy magyarítást?
A korábbi linkek már nem élnek.

(#5090) emre válasza Telda (#5089) üzenetére


emre
veterán

lehet csak meló után tudom feltölteni

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#5091) Telda válasza emre (#5090) üzenetére


Telda
addikt

Tökéletesen megfelel du. 4 előtt én sem érek haza.

(#5092) emre válasza Telda (#5091) üzenetére


emre
veterán

Eredeti telepítőlemezről kimásolt Stalker Clear Sky hun teljes magyar szinkron és felirat.

S.T.A.L.K.E.R-Clear Sky HUN.7z.001

S.T.A.L.K.E.R-Clear Sky HUN.7z.002

Sajnos méret korlátozás miatt csak két részletben ment a feltöltés, először a két részt TC-vel összeilleszteni, majd mehet a kicsomagolás. A feltöltés előtt mind a két műveletet kipróbáltam, crc hiba esetlegesen pc tuning miatt fordulhat elő.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#5093) Dhampir válasza emre (#5092) üzenetére


Dhampir
félisten

Szeretem ezt a magyar szinkront. Belém ivódott a hangulata. :)

(#5094) emre válasza Dhampir (#5093) üzenetére


emre
veterán

Hát kinek mi. :)

Van aki inkább orosz hanggal játszik és csak a feliratokat állítja magyarra, van aki meg nem szeret olvasni.
De itt még legalább volt a választási lehetősége a játékosnak.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#5095) Dhampir válasza emre (#5094) üzenetére


Dhampir
félisten

Orosz hanggal szeretem a legjobban, habár talán ukránnal kellene.

Egyébként a magyar szöveg mellett lehet hallani orosz nyelvű beszédet is, így teljesen nem vész oda az élmény. :)

(#5096) Telda válasza emre (#5092) üzenetére


Telda
addikt

Köszönöm szépen! :R

(#5097) hubai1979


hubai1979
őstag

[link]

Nézzétek meg,én még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#5098) hubai1979 válasza emre (#5094) üzenetére


hubai1979
őstag

Leszedtem a stalker clear sky magyarosítást,amit feltöltöttél.Hova másoljam be ,melyik mappába?1.5.10 javításúval játszok.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#5099) Stalker78 válasza hubai1979 (#5098) üzenetére


Stalker78
tag

A localization nevű mappába.

(#5100) hubai1979 válasza Stalker78 (#5099) üzenetére


hubai1979
őstag

:R :R :R :K :K

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.