Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Roccat topic

Hozzászólások

(#551) Henks


Henks
csendes tag

Jövőhét közepe fele jön a kone + -om. Majd írok róla pár sort. A sima 1.0-s verziót cserélik ki némi ráfizetéssel. :)

MB: ASUS TUF Z270 MARK 2 CPU: Intel Core i5 7600K VGA: GIGABYTE GV-N960WF2OC-4GD GeForce GTX 960 4GB M:CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT

(#552) gYaLo válasza Uzmany (#550) üzenetére


gYaLo
őstag

Szia!
Olvasgass a fórumban, több embernek van Kova- ka.
Pl. Black Dragont kérdezd, szerintem ő részletesen kifejti Neked a véleményét ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#553) Black Dragon válasza gYaLo (#552) üzenetére


Black Dragon
addikt

Jaj, igen.:D

Bocsi, csak levoltam kicsit foglalva más témában, de itt vagyok.:D

Tehát a Kova egy jó kis egér, könnyű, nem kell hozzá driver, csak bedugod és megy, állítsható ledek a gombokkal, dpi beállítás ugyszint a gombokkal, és a pulzálás vagy hogy ne is világítson szintén a gombokkal lehet beállítani. Alapjáratom jo kis egér ez, csak hozzá kell szokni, mert a fogása egyedi.:) Mivel mind balkezesek és jobbkezesek is használhatják. De ha hozzászoktál, akkor már élvezhető.:) Az optikai sensorja teljesen király, minden apró mozdulatot észlel, nincs kihagyás. Viszont az egyetlen hátránya, hogy műanyag az egész, azért is ilyen kömmyű(90G). Tehát nem igazán szapad csapkodni.:) Ennek ellenére egy szerethető és jó kis egér.:K És az árával sincsen semmi gond.:)

(#554) tom_77


tom_77
tag

Sziasztok,

Tudom nem eppen Roccat forumra valo kerdes, de van valakinek valamilyen tapasztalata "Point of view 5.1"-es headsettel? Felejtos? Naon occcso pedig :) De ha nem olyan jo, akkor Roccat Kave lesz a vege:)

Koszi

(#555) Black Dragon válasza tom_77 (#554) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ami olcsó 5.1 az egyértelműen szar.:) A jó fülesek 20 fölött kezdődnek, az alatt nem kapsz minőséget.:N

(#556) Cobra73


Cobra73
csendes tag

Vkinek vmi tapasztalat a Roccat Kone Plusról?!

domyzilah

(#557) Henks válasza Cobra73 (#556) üzenetére


Henks
csendes tag

Ma jött meg nekem. Amint lesz időm kipróbálni írok.

MB: ASUS TUF Z270 MARK 2 CPU: Intel Core i5 7600K VGA: GIGABYTE GV-N960WF2OC-4GD GeForce GTX 960 4GB M:CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT

(#558) Cobra73 válasza Henks (#557) üzenetére


Cobra73
csendes tag

Köszi előre is! :K

domyzilah

(#559) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Sziasztok!

Karácsony táján meg szeretném magam lepni egy egér + egérpad + billentyűzet trióval. :DD

Egér:

Kova
Pyra Wireless

Billentyűzet:

Arvo
Razer Lycosa Mirror

Egérpad:

Sota

Kérdéseim:

Mi a véleményetek róluk?
Ahol 2 van ott melyiket részesítitek előnyben és miért?
A Kova-ról azt hallottam, hogy naponta többször is lefagyott, igaz?
Billentyűzeteknél ilyen árkategóriában van-e egyáltalán magyar kiosztás?

Segítségetek előre is Köszönöm!

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#560) Black Dragon válasza Mozaart (#559) üzenetére


Black Dragon
addikt

A kovát ajánlom, az arvoval még nem volt dolgom, de szerintem az is jó kis bill, bár a lycosa sem rossz.. Egérpadként Sotát ne vegyél. Nekem is ilyen van, és valamilyen érthetetlen oknál fogva kb pár hónapos használat után púpos lett az egérpad.:F:F Tehát szinte nem is lehet az egérrel közelekedni rajta, mert olyan, mintha a himaláját másznád meg, utána le a szakadékba....

Vegyél razer egérpadot, vagy valamilyem más Roccatet, pl Sense, Taito... Azok jo egérpadok, legalábbis nekem régebben beváltak.:K

(#561) Mozaart válasza Black Dragon (#560) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Köszönöm Szépen!

Nem tudom, az-az igazság, hogy esztétikailag a Kova szerintem sokkal szebb mint a Pyra de nem tud annyit.

Egérpad akkor egy Taito lesz.

Billentyűzetek között erősen vacillálok. De az Arvo tetszik inkább.

Amúgy nincs ötleted hogy hol próbálhatnám ki őket?

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#562) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Eldöntöttem.

Egérpad: Taito
Billentyűzet: Arvo

Egér: :) Pyra Vs. Kova

Fejhallgatónak jó a Kave? Mert, egész jókat hallottam róla.

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#563) LamaCube


LamaCube
addikt

Megjött a Roccat kave fülesem. Egyszerűen tökéletes.
A kérdésem, hogy lehet az ellen tenni valamit, hogy ne világítson a kék fény a kontrolleren és a fülesen, ha ki van kapcsolva a gép?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#564) Mozaart válasza LamaCube (#563) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Lekapcsolod a feszültséget. :)

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#565) Black Dragon válasza Mozaart (#564) üzenetére


Black Dragon
addikt

Másnéven kihúzod a gépből.:D

Amugy jó választás lesz, amit összeállítottál::K A kovát vedd egérként, a Pyra túl kicsit, az inkább notebook egér.

(#566) LamaCube válasza Mozaart (#564) üzenetére


LamaCube
addikt

Magyarul áramtalanítok :) Vagy kihúzom az usb csatit a fülesnek, mert onnan kapja a led az áramot. :))
Köszönöm a tippet mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#567) Mozaart válasza Black Dragon (#565) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Köszönöm! :D

Nincsen vezeték nélküli Kova? XD

Amúgy hol tudnám kipróbálni őket? :O

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#568) Black Dragon válasza Mozaart (#567) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nincs mit.:D

Sajna nincsen, de a Kova olyan könnyű, hogy kárpótol mindenért.:K

(#569) Mozaart válasza Black Dragon (#568) üzenetére


Mozaart
aktív tag

:))

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#570) milanovics válasza LamaCube (#563) üzenetére


milanovics
tag

BIOS-ban be lehet állítani(általában) hogy ne kapja az 5V-ot az USB kikapcsolás után.

[ Szerkesztve ]

(#571) Henks


Henks
csendes tag

Ahogy ígértem egy kis szösszenet az 1.0-s Kone-ról Kone [+] -ra való váltásról.

Lassan egy heti tesztelés után kimerem jelenteni, hogy ez egy áttörően ütős update-re sikeredett a ROCCAT műhelyében. A beállítási opciók egyszerűen lenyűgöztek. A megújított macro kezelésről nem is beszélve. A led csíkot is kipofozták rendesen egy szó nem érheti.Az EasyShift funkciótól féltem a legjobban és hát láss csodát pozitíva csalódtam benne. Nagyon praktikus kis dolog. A jobb oldalsó gomb folyamatos tartásával érhető el a funkció amely az egeren lévő gombokat megduplázza így az adott részt új paranccsal tudjuk ellátni.

Eddig nem bántam meg hogy rá adtam a voksom mikor az elődje beadta a csődöt.

Őszintén szólva ebben a kategóriában a Razer Imperator se egy rossz választás.

Összegezve ha szereted a pepecselős időigényes egyéni beállítás és egyedi kinézetre szeretnéd szabni egered kinézetét akkor Kone [+]. Amennyiben a jól megszokott fix beállítások mellet maradsz akkor Imperator. A hardveres részébe nem mennék bele mert abban mind a két egér elég erős. Remélem az érdeklődők figyelmét kielégítette "rövid" véleményem.

Üdvözlettel Henks!

MB: ASUS TUF Z270 MARK 2 CPU: Intel Core i5 7600K VGA: GIGABYTE GV-N960WF2OC-4GD GeForce GTX 960 4GB M:CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT

(#572) milanovics válasza Henks (#571) üzenetére


milanovics
tag

Nekem még sosem volt Roccat egerem, csak Razer. Holnapra ha minden igaz viszont megérkezik a kone+. Majd írok én is pár sort.

(#573) Henks válasza milanovics (#572) üzenetére


Henks
csendes tag

Az jó mert nekem még nem volt így te egy másik szögből látod a dolgot. :) ;)

MB: ASUS TUF Z270 MARK 2 CPU: Intel Core i5 7600K VGA: GIGABYTE GV-N960WF2OC-4GD GeForce GTX 960 4GB M:CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT

(#574) potkem válasza milanovics (#570) üzenetére


potkem
aktív tag

Szerintem egy ilyen beszerzése jobb.
Bedugod a 220V-ba és kész.
Igy csak akkor használod a fülest ha szükséges, nem lesz áram alatt ha megy a gép.

Én így oldottam meg.

Arra vigyázz hogy 500mA kell neki !!!!!!!

A kényelem miatt még

(#575) potkem válasza potkem (#574) üzenetére


potkem
aktív tag

Amit nem értek. :(
Anno a Speed Link Medusa fülesemhez alapból adták ezt a tápot,plusz még egy átalakító dugót mely RCA dugóra alakította.
Pontosan azért hogy máshol is lehessen használni, ne csak pc-n.
Azért érdekes a dolog. :DDD

(#576) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Hello!
Olyan gondom van a Kone egeremmel hogy fölteszem a programját és 1-2 újraindítás után eltűnik az ikon az óra mellől. Működik minden csak randa az a fehér kocka az óra mellett:F (win7x64) Köszi a tippeket!

(#577) milanovics


milanovics
tag

Végül is hosszas várakozás után ma megérkezett a kone+. Sokat még nem használtam de azt elmondhatom hogy egy nagyon jó minőségű, szinte tökéletes egérről van szó. Nekem nincs nagy kezem, mégis a diamondback után rendkívül kényelmesnek találom. A beállítási lehetőségek között szinte minden opció megtalálható a teljesség igénye nélkül. Egyedüli negatívum számomra hogy a drót kicsit keményebb a kelleténél. A LED csík viszont igazán látványos lett :)

Akik szeretik a nagyobb egereket azoknak csak ajánlani tudom!

(#578) Henks válasza dlaccc (#576) üzenetére


Henks
csendes tag

A gyári oldalról töltsd le a legújabbat és azt telepítsd! Más ötletem nincs. :)

MB: ASUS TUF Z270 MARK 2 CPU: Intel Core i5 7600K VGA: GIGABYTE GV-N960WF2OC-4GD GeForce GTX 960 4GB M:CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT

(#579) dlaccc válasza Henks (#578) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Köszi, én is ezzel kezdtem, de semmi. Biztos valami win7 anomália :)
Külföldi fórumon olvastam ilyen bugról, ott se jöttek rá a megoldásra..

(#580) csibem 77


csibem 77
csendes tag

Sziasztok!

Most cseréltem le a gépemet és vettem egy Roccat kave fejest! Az lenne a kérdésem hogy WIN 7 van fen , és sokan irják hoy frissiteni kell a hangkártyát! de minek a hangkártyáját, és hogyan . Elöre is köszi a válaszokat!! :)

(#581) Ninja760


Ninja760
csendes tag

Üdv
Végre én is beléptem roccat tulajok táborába egy kavel ;]
2 órányi használat után nagyon megbarátkoztam vele nagyon kényelmes :B és a hangzása odaba** bár alap hangon ha nem szól semmi van valami kicsi zúgás usb bedugásakor de olyannak lehet hallani mintha a vinyó dolgozna érdekes :Y gyári hangkártyával használom msi p55 gd 65 valami ötletetek van ennek kiküszöbölésére ?
mind emelett elégedett vagyok vele "kicsit drágaˇ de megérte a pénzét ;)

Nekem mindegy, miben hiszel. Csak az nem mindegy, hogy hogyan hiszel benne!

(#582) S*Tom* válasza csibem 77 (#580) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Töltsed ki a konfigod, vagy kérdez pontosabban.
Melyik win7, milyen márkájú és típusszámú az új hangkártya, milyen revízió számú a jelenlegi driver, ha nem integrált (Asus, Creative, egyéb márka) akkor keresőbe bepötyögöd a márka nevét, biztos van topikja és segítenek neked.
Ha integrált, felmész a lap gyártójának a honlapjára, kikeresed a legújabb drivert, letöltöd, a régit uninstal és az újat felrakod, win restart, csatlakoztatsz minden kábelt és beállítod a programjában az 5.1-et, a minőséget, mikrofont és egyebet.

(#583) S*Tom* válasza Ninja760 (#581) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Persze mert gyöszös alaplapi integráltba dugod, a belső hangkártya már házon belül begyűjti az összes elektromos zajt, a procitól a vga chipen át az usb-s eszközökig, az analóg jel így szennyezett és rossz hangminőségű lesz.
Értelmesebb hangkártyával a Kave majdnem letépi az ember fejét, a lapom X-fi nek nevezet VIA-s integrált kártyája például egy ipari hulladék hangerőben, dinamikában és minőségben, sehol sincs egy alap xonárhoz képest.

(#584) Ninja760 válasza S*Tom* (#583) üzenetére


Ninja760
csendes tag

Akkor jó lenne venni egy hangkártyát ? ;)
milyet ajánlanál ami jó ár/érték arányú ?

Nekem mindegy, miben hiszel. Csak az nem mindegy, hogy hogyan hiszel benne!

(#585) S*Tom* válasza Ninja760 (#584) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Nem kell elkapkodni, én is mindig ezen spórolok, de mindenképpen érdemes venni valami átlagos, de jó minőségű hangkártyát főleg, ha nem csak Kave van a konfigban hanem valami normál 5.1-es rendszer.
Ha kevés a pénz és csak Kave van a konfighoz: Asus Xonar DG PCI 7k esetleg Asus Xonar DS, de inkább az első.
Ha van valami közepes 5.1-es hangrendszer és nem csak játékhoz kell: Asus Xonar DX PCIE 17k
vagy Creative-Labs Sound Blaster X-Fi Titanium PCIE 18k, ha PCI kell Asus Xonar D1
Drágább kártyát szerintem nem nagyon van értelme Kave-hez venni, mert játékra találták ki nem zenéhez, hacsak nem HIFI-zel mellette és az ár mellékes: Asus Xonar Essence ST-STX-Xense és E-MU, ESI stb. Ezekben nem tudok tanácsot adni, mert én nem igazán olvastam utánuk, de ha érdekelne, találsz topikot hozzá.
Egyébként még a legolcsóbb kártya hangját sem tudnám hasonlítani az integráltakhoz, még ha Kave-val is nézem.

(#586) potkem


potkem
aktív tag

BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK.

(#587) Nincs név


Nincs név
tag

Boldog tulaja lettem egy új Roccat Kavenek ^^. Egyelőre amit mondani tudok hogy nagyon szépen szól iszonyat hangosan és tiszta, hamarosan egy hangkártyát is mellélövök egyelőre csak alaplapin szól de így is nagyon jó.
A 3D része kicsit kevésbé érződik mint vártam de nem kell félreérteni nagyon jó csak nem nagyon tudtam előre mire számítsak.
Bármi beállítás driver ilyesféle ami javíthat a hangzáson azt szívesen elfogadok ^^

Boldog Karácsonyt mindenkinek :)

(#588) safi.sfr


safi.sfr
csendes tag

Sziasztok!

Karácsonyra kaptam egy Roccat Kave fülest, nagyon tetszik, viszont valami nagyon beárnyékolja az örömömet. Iszonyatosan vágja a fejpánt a fejemet nagyon rövid idő után. Próbáltam már mindenhogyan, előrébb, hátrébb raktam, de mindenhogy fáj tőle a fejem. Ha viszont fordítva veszem fel a fülest, akkor meg jó.
Ezért kérdeznék a tulajoktól, hogy ez náluk is előfordult, meg kell csak szokni, vagy valami gond van?

Előre is köszönöm!

Üdv, Safi

(#589) LamaCube válasza safi.sfr (#588) üzenetére


LamaCube
addikt

Nálam ilyen probléma nincs :N Amikor felveszem a fejpánt hátrább van, tehát nem a fej közepén, , mivel kb. 10 °-al meg van döntve. Úgy érdemes beállítani, hogy amikor felteszed, akkor a 3 kis párnácska éppen hozzáérjen a fejedhez és a fülrésznél még szorosan tartson.
Fordítva semmiképpen nem ajánlom, mert egy fps-ben a hangok is fordítva lesznek és így semmi értelme.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#590) Nincs név


Nincs név
tag

nekem hosszú idő után hajlamos nyomni a fejem de nagyon rövid idő után semmiképp, szóval sajna nem tudom.

(#591) safi.sfr válasza LamaCube (#589) üzenetére


safi.sfr
csendes tag

De az normális, hogy a 3 párnácska szinte nem is ér a fejemhez, csak a fejem közepe felé néző oldala.

(#592) LamaCube válasza safi.sfr (#591) üzenetére


LamaCube
addikt

Azt nem tudom, de nekem is úgy van és engem nem zavar. Próbáld meg úgy, hogy a homlokodhoz közelebb viszed és úgy hozzáér mindhárom párnácska teljes egészében a fejedhez persze a fejpánton állítsál közben.

[link] Nézd meg a srácnak a fején. A 6-os kép.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#593) safi.sfr válasza LamaCube (#592) üzenetére


safi.sfr
csendes tag

Épp ez a baj, hogyha előrébb nyomom, akkor sem ér hozzá a három párna, akkor ér hozzá, ha fordítva veszem fel a fülest, ezért gondoltam, hogy a fülessel van a baj. A linken viszont nem látok srácot :S

(#594) S*Tom* válasza safi.sfr (#593) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

[kép itt]
Nálam nincs ilyen gond, de megfordítva használhatatlan és kényelmetlen is.

(#595) safi.sfr válasza S*Tom* (#594) üzenetére


safi.sfr
csendes tag

A képen a srácnak a párnák teljesen rajta vannak a fején, nekem viszont a levegőbe vannak. Akkor mégiscsak az én fejem a probléma. :/

(#596) LamaCube válasza safi.sfr (#595) üzenetére


LamaCube
addikt

Bocsi előre is :R Nem nézlek hülyének, de a fejpántot állítottad? A 6 éves fiamnak is be tudom úgy állítani, mint a képen a srácnak, pedig nincs nagy feje ;)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#597) safi.sfr válasza LamaCube (#596) üzenetére


safi.sfr
csendes tag

:D Hogy érted az állítást? azt állítottam, hogy mennyire legyen nagy, tehát a két fül részt kijjebb és beljebb toltam.

(#598) LamaCube válasza safi.sfr (#597) üzenetére


LamaCube
addikt

Igen :K , arra gondoltam én is. Nagyon jól be lehet állítani. Bár lehet neked csak könnyebb füleseid voltak és szokatlan a Kave . Mondjuk 6-7 órán keresztül én se viselném, de 2-3 óra játék vagy film nem okoz problémát.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#599) safi.sfr válasza LamaCube (#598) üzenetére


safi.sfr
csendes tag

Eddig egy Speed Link Medusat használtam. az ugye ilyen párnás volt. Elég sokat van rajtam a füles, ezért okoz ez ilyen nagy problémát nekem, mind1 majd akkor valamit kitalálok. De ettől eltekintve tényleg nagyon jó.

(#600) potkem válasza safi.sfr (#599) üzenetére


potkem
aktív tag

Nekem is Speed Link Medusa volt.
Szerintem kényelmesebb volt a Roccat-nál.
Az elején nekem is probléma volt az hogy nyomta a fejem, de hidd el rövid időn belül megszokod majd. :K

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Roccat topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.