Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Roccat topic

Hozzászólások

(#651) gYaLo válasza zoleeno1 (#648) üzenetére


gYaLo
őstag

Van eladó Taito padom, nagykerből, 3500ért :)
Szerintem ez is eléggé nagy méret ;)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#652) zoleek válasza zoleeno1 (#650) üzenetére


zoleek
tag

Szia.
Nekem egy Asus R.O.G. padom van, már cirka 1,5k-ért hozzájuthatsz. Jó nagy is ráadásul.
Árgép

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#653) zoleeno1 válasza zoleek (#652) üzenetére


zoleeno1
addikt

naa ez már egész tetszetős mind méretileg, mind árilag, nagy thx!

S*Tom*: köszi, de nekem jó lesz ez az asus

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#654) gYaLo


gYaLo
őstag

Milyen a felülete? Szövet vagy műanyag?

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#655) Prison85


Prison85
senior tag

Sziasztok! Tervezem a Logi G13 cseréjét és a Roccat Valo az eddigi kiszemelt áldozat. Van ilyenje valakinek? Mik a tapasztalatok? Milyen adatokat tud megjeleníteni az információs kijelző?

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#656) Mhalacka válasza Prison85 (#655) üzenetére


Mhalacka
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég, vettem egy Roccat Kave 5.1-es fejhallgatót, a fülessel semmi gond, nagyon jól szól,
csak a mikrofon része aggasztó. Használat közben alapzajként sistergés ropogás hallatszódik egyfolytában ha használom.. Amint beszélek lehet hallani , de a többieket kikészíti ez a recsegés. Alaplapi hangkártyám van, tudtok valamit segíteni?:S Nagyon fontos lenne!
Üdv

(#657) LamaCube válasza Mhalacka (#656) üzenetére


LamaCube
addikt

Mármint a társaid panaszkodnak a recsegésre vagy te hallod?
Próbáld a mikrofon erősségét, érzékenységét, levenni a hangkártya beállításnál. Szerintem valami beállítás a gebasz. Mit használtok beszélgetésre ts, ventri ?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#658) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Sziasztok!

Van egy nagyszerű Roccat Kova egerem (balkezes révén ez jutott), és marhára idegesít, hogy minden bejelentkezés után ki kell húznom meg bedugni az USB portba, hogy működjön. User bejelentkezésnél még megy (természetesen görgőzés nélkül nem), aztán, mikor látom a desktopot, megáll a kurzor egészen az említett művelet elvégzésig. Ez a probléma nemrég jelentkezett csak, kb. 1 évig nem volt ilyen gondom. Win7 64 bit. Tudtok javasolni valami megoldást azon kívül, hogy felgyújtom ezt a ....t?

(#659) kribe válasza goldnarmz (#658) üzenetére


kribe
őstag

Nincs az USB megbuherálva hogy ne csak 125Hz-en menjen? Nekem akkor jelentkezett egyszer ez a hiba amikor 1000Hz-esre volt állítva a polling rate (Razer patkányom van). Később egyszer bootolni se volt hajlandó amíg bármi usb be volt dugva. 500Hz-en hibátlan.
Ha nem ez a helyzet nálad, próbáld ki a rágcsálót másik gépen, és ha ott jó, akkor Win reinstall...

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#660) MooN81


MooN81
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap én is vettem egy KAVE-et. Gondoltam lecserélem az alaplapi (Realtek ALC888VC) hangkártyát egy jobbra, ezért a füles mellé beruháztam egy Asus Xonar DG-re is. Így már közel 30 ropi volt a 2 cucc, ezért nem vettem komolyabb hangkártyát.DE!
pontosan a következő hibába üzköztem:

[Asus topik]
A lényeg: doboz hangok, no basszus, érzékelhetelen térhangzás.
Erről hallottatok valamit? Esetleg vkinek hasonló tapasztalat?

Ha van valakinek ilyen párosa, akkor szívesen fogadnék néhány screenshot-ot a beállításairól.
Nem tartom magam egy lámának, de 2 óra nem volt elég az Asus up-to-date driverrel, a beállítások megtalálására.

Üdv,
MooN81

(#661) LamaCube válasza MooN81 (#660) üzenetére


LamaCube
addikt

Hát nekem audigy hangkarim van. Kb. 2 óra kellett, hogy belőjem nekem megfelelően, de azóta perfect.
Mindenekelőtt gondolom van a hangkari szoftverben valami 5.1 beállítási lehetőség, amivel kalibrálni lehet külön-külön a hangszórókat. Sajnos sötétben tapogatózom, mert nem asus a hangkarim, ha van cms3d effekt azt kapcsold ki, mert az virtuálisan keveri a hangot és visszhangot kelt. Nálam olyan basszus van, hogy kicsit lejjebb is kellett vennem, mert idegesített a vibrálás a fejemen.
Sajnos több ötletem nincs. Az alaplapi hangkártyát letiltottad biosból, mert az még bezavarhat?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#662) MooN81 válasza LamaCube (#661) üzenetére


MooN81
csendes tag

Lehet, hogy befürödtem. Szerzek egy SB-t egy teszt erejéig. Egyébként van a Xonar-nak egy olyan feature-e, hogy a stereo fülest 5.1-es hangzásra szimlulálja. :F
Az sem kizárt, hogy ez kavar be. Még próbálkozom.

(#663) MooN81 válasza LamaCube (#661) üzenetére


MooN81
csendes tag

Az asus Audio Center programjában egy rakás effect-et lehet bekapcsolni. (víz alatt, tepmlom, heygvidék...) de természetesen egyik sincs bekapcsolva.
Az alaplapi kártyát egyenlrőe csak windows-ból tiltottam le, mert amikor bios-ból kapcsoltam ki, akkor vmiért az asus drivere nem akart felmenni. :F (azt modta a win7, hogy csatlakoztassam a xonar eszközt)

egyébként az asus fórumán is panaszkodtak már. Itt
Valaki azt írta, hogy egy előző riverrel megszűnt a jelenség.(ez pedig a 7.12.8.1780)
pfff. már rég az ellent kéne aprítanom. :W

(#664) S*Tom* válasza MooN81 (#663) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Másoknál is olvastam ugyanezt a hibát, de megoldást még nem. Manapság ez a divat, gyártani lapot, vga-t, hangkártyát gyorsan eladni, használható driver meg a holdon sincs. Asus-nál én az integráltal szívok már 2lap óta (4év, X-Fi) nem csodálkozom a xonaron sem lassan átmennek creativba. Én is akartam venni mostanában valami drágább sokpontegyet, de ezek miatt egyelőre csak olvasgatok.

(#665) MooN81 válasza S*Tom* (#664) üzenetére


MooN81
csendes tag

Olvastam olyanról is, aki megelégelte a driver hibáit (vagy hiányát nem tom), és írt egy drivert :K

Sokat gondolkodtam én is, hogy mit vegyek. Mint általában, most is az ár/érték arány volt a
meghatározó tényező. Egyébként nekem van egy Sennheiser stereo fülesem, így nekem ez a márka az etalon. Megfordult a fejembe a PC350/360 is. De hát az 40-48k. Így marad a közép/alsó kategória. (ami a legtöbb esetben bőven elég is)

De hogy ne vigyem el a topikot nagyon, nekem: Taito+G9+Kave trióm van. E mellé tervezek még egy G13-at is. Így lesz teljes a kép. Ritkán játszom, de akkor szeretem élvezni is.

[ Szerkesztve ]

(#666) S*Tom* válasza MooN81 (#665) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Én magamnak nem tervezek semmi komolyabbat a kave elég, de a páromnak a notihoz esélyes lehet ez

nem tudom milyen lesz MSN és játékra, mert igényes lett a drágám mióta Sennheiser-t használ MP3-ra. Az olcsó füleseket úgy tördeli, mint ha mind ingyen lenne. :DDD

(#667) MooN81 válasza S*Tom* (#666) üzenetére


MooN81
csendes tag

Ezzel pont mi is így vagyunk :DD A régi Philips-emet fel sem veszi...
Jól néz ki a Kulo... :) Bírom a Roccat designe-t.

(#668) S*Tom* válasza MooN81 (#667) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Ha lesznek tesztek a kulo-ról és esetleg rosszúl szerepel még mindig mehet egy Razer Carcarias, lehet rábeszélem. Egyébként a Kave-t meglepetésként töle kaptam, mert neki akkor éppen ez tetszett és eltörte a Logimat, ezért akartam valamit játéra. Nagy márkákat nem mondom, de neki zenéhez biztos, hogy az tetszene inkább.
Normális sokpontegyen meg agyalok még egy ideig, nem igazán tudom mi legyen DG/DS/D1/DX árban max D2X vagy X-Fi Ti. esetleg Maya 5.1 MK-II vagy ha kapok valahol prodigy 7.1e-t.

(#669) gYaLo válasza S*Tom* (#668) üzenetére


gYaLo
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy milyen 7.1es hangkártyás csomag lesz, lehet, hogy lecserélem a Kavet, bár minden igényemet kielégíti, még a gyári hangkarival is ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#670) LamaCube válasza gYaLo (#669) üzenetére


LamaCube
addikt

Hát, akkor felesleges ;)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#671) S*Tom* válasza gYaLo (#669) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Hát pár versenyző részemről már kihullott, de az biztos, hogy PCIe-s kell. Creativos X-Fi-t már nem veszek mivel az Asus jobb szinte mindenben, az olcsóbb DG-DS-D1 Xonárok drivere problémás Kave-vel néhány embernél, meg nem is tetszenek és csak a DG PCIe, a DX meg a tápcsati miatt a levesbe. A D2X és prodigy 7.1e lenne szuper persze a xonár biztos jobb, a kave ezekhez már kevés lesz, de nem baj.
Nekem sajna az alaplapi X-Fi (Via VT2020) nem valami fényes szól, de a fontossági sorrend miatt mindig a végére marad az audio.
Az alaplapinál bármelyik fent említett kártya fényévekkel jobb.

(#672) Danex válasza goldnarmz (#658) üzenetére


Danex
addikt

Nálam is megáll az egér, ilyenkor görgess a görgővel, akkor elindul nem kell ki-be húzni

(#673) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Minden kedves Kone Plus tulajtól kérdezném, hogy a súlyokat, hogy az istenbe lehet kiszedni az egérből ha már egyszer beleraktam? mert nekem úgy beleszorultak, hogy esélytelen....

(#674) Sz.Miki válasza Sz.Miki (#673) üzenetére


Sz.Miki
őstag

de halott ez a topic....

(#675) S*Tom* válasza Sz.Miki (#673) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Lapos vagy rádiós fogó, ha nincs, akkor egy hegyes kis késel, a súly oldalán a kés hegyét felfele mozdítva, több oldalán felváltva kipiszkálni, pár másodperc az egész. Ha sikerült kiszedi szilikon vagy műszer olajjal síkosítani, de nem kell akkor sem tövig nyomi, ha cserélgeted.

(#676) Sz.Miki válasza S*Tom* (#675) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Köszönöm, megpróbálom, eddig nem nagyon mertem hozzányúlni :D
Kicsit túlsúlyoztam az egérkét.
Egyébként kiváló darab, a jó öreg Razer Copperhead helyét vette át, ég és föld a különbség.

(#677) S*Tom* válasza Sz.Miki (#676) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Nekem is volt régen Razer 1db DB és 2db CH utána a 2 éves Kone ROC-11-500-at cseréltem erre.
Kérdezni akartam, neked is van, hogy böngészés közben, ha finoman lefele görgetsz, néha felfele is mozdul? (Driver 1.41 firmware 1.32)

(#678) S*Tom* válasza S*Tom* (#677) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Probléma megoldva V1.41 / FW1.34 kell felrakni, a hiba megszűnt.

(#679) Sz.Miki válasza S*Tom* (#678) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Nincs :)

Én azzal kezdtem, hogy legfrisebb firmware driver.

De nagyon mókás volt a telepítés, bedugom az egeret sksh.... még jó, hogy előtte utánaolvastam itt a fórumon, hogy kell telepíteni, azért igazán mellékelhették volna, hogy mi a menete.

(#680) S*Tom* válasza Sz.Miki (#679) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Hát akkor nagyon az egére fókuszáltál, mert a pici fekete tasakban van egy széthajtható instal gui és a driver lemezén is rajta van a manual mapában pdf-ben és az oldalon is fent van pdf-ben a Roccat Kone+ suport, manual részben, ott még a readert is linkelik, ha nem lenne meg a legújabb. [link] ;)

(#681) Sz.Miki válasza S*Tom* (#680) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Jajj én nem erre értem, meg azt is tudom, hogy kell telepíteni :) itt az viccelt meg, hogy eddig az összes egerem elsőre működött windows alatt is, ezt viszont nem tudta bedriverezni, ezért billentyűvel kellett navigálni a telepítést, utána kihúztam bedugtam és már működött. De ez akkor sem szokványos dolog.

(#682) S*Tom* válasza Sz.Miki (#681) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Az érdekes, ilyen nálam csak a sima kone-nál volt, driver nélkül az meg sem moccant. Ezt win alatt is tudtam használni egyből, persze extrák nélkül, de lehet ott a tévedésem, hogy én gépet is cseréltem közben és a friss win7-tel ment fel az meg felrakott valamit alapból, az USB replug sem kellett csak a gyári driver után.

(#683) Sz.Miki válasza S*Tom* (#682) üzenetére


Sz.Miki
őstag

mind 1 lényeg, hogy működik, és nagyon elégedett vagyok vele, mondjuk ennyi pénzért.....

(#684) Henks


Henks
csendes tag

Nekem is Kone [+] van. Hát kicsit aktívan használom és a roccat logo már szinte teljesen lekopott. :D Am működésel semmi gond. :)

MB: ASUS TUF Z270 MARK 2 CPU: Intel Core i5 7600K VGA: GIGABYTE GV-N960WF2OC-4GD GeForce GTX 960 4GB M:CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT

(#685) Sz.Miki válasza Henks (#684) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Melyik logo-ra gondolsz? ami a hüvelykujjnál van vagy ami a tenyér alatt nagy logo.

(#686) Henks válasza Sz.Miki (#685) üzenetére


Henks
csendes tag

A tenyér alatti nagy. :)

MB: ASUS TUF Z270 MARK 2 CPU: Intel Core i5 7600K VGA: GIGABYTE GV-N960WF2OC-4GD GeForce GTX 960 4GB M:CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT

(#687) Sz.Miki válasza Henks (#686) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Azért ez igencsak szomorú hír....

(#688) Henks válasza Sz.Miki (#687) üzenetére


Henks
csendes tag

Az de így még jobban néz ki. :DD

MB: ASUS TUF Z270 MARK 2 CPU: Intel Core i5 7600K VGA: GIGABYTE GV-N960WF2OC-4GD GeForce GTX 960 4GB M:CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT

(#689) 4Ma


4Ma
csendes tag

Hali!

Van egy eladó Roccat Valo billentyűm.
Nins rajta karc, makulátlan.

# Gomb megvilágítása (3 fokozatban)
# TurboCore (40 MHz)
# Testreszabott profilok létrehozása
# Multimédia gombok
# Komfortos, ergonomikus kialakítás
# Windows Key, Shift, Caps-Lock, Tab letiltási lehetőség
# LCD kijelző
#Gaming Keyboard US

(#690) S*Tom* válasza 4Ma (#689) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Miért nem rakod fel akkor PH apróba? Segítek [ide].

(#691) rovtiv


rovtiv
tag

Üdv mindenkinek!
Volt annak idején egy Roccat Kone-m (rev.1). A következő bajaim voltak vele:http:[link]
A listát még kiegészíteném azzal, hogy az automatikus alkalmazásvezérlésnek nem volt "default" beállítási lehetősége. Tehát, ha kiléptem egy játékból, amihez beállítottam az egér gombjait, egészen addig megmaradt a gombkiosztás, amíg másik előre beállított programot nem futtattam, vagy kézzel vissza nem állítottam. Körülményes volt, na.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy az újabb Roccat egerek is rendelkeznek a hibák valamelyikével, vagy javították már őket.
(Azóta van egy Logitech G500-am. A fent említett hibák egyikét sem tapasztaltam nála és a lézere is jóval pontosabb. Ráadásul, ahogy az árukat elnézem, még néhány ezressel olcsóbb is. Nem szeretnék senkit lebeszélni a Roccat egerekről, csak azért kérdezősködöm, mert egy jóbarátom ránézésre beléjük szeretett, és megkérdezett engem is, mert nekem már volt...)

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

...már bocsánat...

(#692) S*Tom* válasza rovtiv (#691) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Szia!
- A gombok széles, laposra cserélve, sokkal jobb matt felület, halkabb is.
- A görgetés racsnisabb lett és a gumi is barázdás, törésről nem tudok.
- A TCU beolvadt a nagyobb felbontású szenzorba.
- 1 LED mínusz, viszont a többit finom hangolva, szebb effektek.
- A súlyozás problémás volt, hát még ez sem az igazi, ha beteszed ott is marad és nehéz kipiszkálni.
- A fenék tappancs összeforrt és jó nagy lett, elöl a felére csökkent.
- A szoftver is javult [video]

(#693) Henks válasza S*Tom* (#692) üzenetére


Henks
csendes tag

Teljes mértékben egyet értek eme rövid összefoglalóval. :C :C

MB: ASUS TUF Z270 MARK 2 CPU: Intel Core i5 7600K VGA: GIGABYTE GV-N960WF2OC-4GD GeForce GTX 960 4GB M:CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT

(#694) rovtiv válasza S*Tom* (#692) üzenetére


rovtiv
tag

Köszönöm a részletes választ. Úgy néz ki, sokat javítottak rajta, de valljuk be, volt is min.

...már bocsánat...

(#695) S*Tom* válasza rovtiv (#694) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Volt a ROC-11-500 és 501, a plusz pedig a 800-as, szóval a Kone+ a harmadik boltokba kerülő ráncfelvarrás, sokadjára csak sikerül.
Nekem a ROC-11-500 még működik, de a görgőt nem nyomkodtam soha, már a gari is lejárt rég.

(#696) Sz.Miki válasza S*Tom* (#692) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Én is egyetértek!

Bár nekem a bal gomb egy kicsit érdekesen sikerült, mármint a burkolata mert mikor klikkelek vele akkor olyan mint ha egyszerre két kapcsoló nyomódna le olyan furcsa hangja van de működik rendesen csak nem olyan tisztán klikkel mint a jobb gomb , ez az egyetlen bajom vele.

(#697) S*Tom* válasza Sz.Miki (#696) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Nálam a régi bal gombjánál volt egy minimális holtjáték, elhasználódás miatt, ami nagyon zavaró volt, ezért is vettem a +
A dupla klik hang természetes lenyomás és felengedésnél, ha nem egyforma akár zavaró is lehet. Nálam például a DPI váltó gombok III + - hangja mind más, de ez nem gond.

(#698) karesz13


karesz13
csendes tag

Üdv!

Vásárlás előtt állok és a véleményeteket kérném.
A Roccat SDMS szett-ben lévő cuccokról szeretnék hallani véleményeket.
Előre is köszi! :R

(#699) Chrys_


Chrys_
addikt

Csatlakozom a klubhoz, holnap jön a Kone[+] és egy Sense pad (az állatfejes, mert az Adrenalin már kicsit durva :) )...

Amúgy RAT 9 lett volna, de túl sok a gyengéje: billeg, sokat zabál stb.

[ Szerkesztve ]

(#700) Chrys_ válasza Chrys_ (#699) üzenetére


Chrys_
addikt

Jó az egér, de a plusz gombot, ami a görgő előtt van, kiemelhették volna a patkány tetejének síkjából, vagy akár elfért volna a bal oldali 2 gomb között. Ha játék alatt a célzás miatt 400dpi-re állíttatom vele a felbontást, az csak addig aktív, amíg lenyomva tartom a gombot. Ez középső ujjal kicsit macerás, mert az egész kézfejet el kell mozdítani ahhoz, hogy a gombot nyomva tudjam tartani, miközben a mutatóujjal a bal egérgombot nyomva lövök.

Ezt lelophatták volna a RAT 9-ről :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Roccat topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.