Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Roccat topic

Hozzászólások

(#1501) BullKoxa válasza jaffa 2843 (#1500) üzenetére


BullKoxa
őstag

de lehet állítgatni 5 lépesben a világítás erőssége, ami szerintem nagyon jó. Én az egerem miatt akarok Roccat billentyűt na meg másikat nem találtam ami jó lehet nekem játékra.

(#1502) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok
Roccat Kone XTD egérben a macro beállításban belehet állítani a bal egérgomb lenyomását feloldását és ennek időtartamát is...
Belehet állítani azt is hogy az egér merre mozduljon?

(#1503) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Lett egy KPM patkányom és arra lennék kíváncsi, hogy ez a R.A.D. dolog pontosan hogy is működik? AIMO lvl "meg se mozdul", valamint a statiszikában szerintem elég blőd adatok vannak. (most attól tekinstünk el, hogy teljesen felesleges a dolog, arra vagyok kíváncis hogy mitől kéne nőnie a szintnek :D)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1504) norby91 válasza TheProb (#1503) üzenetére


norby91
tag

bal oldalt látod a statisztikád.

Ahogy használod az egeret az ugye növekszik és ha eléred valamiből a megadott darabszámot, akkor kapsz egy "trophy achievements"-et, és az AIMO lvl 1 lesz. :)

Az, hogy miből mennyi kell nem tudom hol van, de itt nem látod.
Majd egyszer eléred, és jön egy hangüzi. "Congratulations, you've won a trophy!"

[ Szerkesztve ]

(#1505) TheProb válasza norby91 (#1504) üzenetére


TheProb
veterán

ja értem, viszont sokallom az egyes kattintások számát, szerintem nem kttintottam annyikat, mint amennyit ír. Persze ez legyen a legnagyobb bajom, csak megemlítettem

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1506) PitLee


PitLee
őstag

Roccat KPM egér makrózásnál figyeltem fel rá,
pl.: játékban az F billentyű gombot szeretnéd az egér oldalsó gombjához rendelni
Macro manager-be belépsz csinálsz a játék nevével egy "mappát" majd ide irkálhatod a makrókat, start record majd lenyomod az F gombot, időzítés nem kell, mert gombként szeretném használni és ismétlés sem pipa ki. Ok, ment, OK és a játékban nyomja a loop-ot az ismétlést ezerrel :((
A pipát hiába veszem ki a "Repeat the macro" négyzetből , mindig vissza rakja magától, lehetne várakozási időt beilleszteni, de ez az F a játékon belül sima klikk-két is működik, meg nyomva tartós akció gombként is ...
driver: V1.05; firmw: V1.10
Én bénázok valamit vagy ez másnál is ilyen?

(#1507) Dragon27 válasza PitLee (#1506) üzenetére


Dragon27
senior tag

én bf4 alatt a 3,4 használom csak 1x // F is csak 1x


(#1508) PitLee válasza Dragon27 (#1507) üzenetére


PitLee
őstag

Az oké, 1x is jó lenne, de ő ezt csak makró felvételként értelmezi és lejátssza a felvételt egyszer.
Tehát ha nyomva kell tartanom az F gombot, a cselekvés (loot-olás) ikonján szépen elindul az állapot jelző és 3-4mp mire körbe ér, na de ő mindig újra kezdi ha nyomva tartom az egér gombot és csak villog az elején az 3mm rész a kb 20mm-es csíkból, a tárgy felvétele ami csak egy sima F az működik .

[ Szerkesztve ]

(#1509) norby91 válasza PitLee (#1508) üzenetére


norby91
tag

Két funkciót egy gombra nem lehet rakni szerintem!

ugye úgy lehetne az "f tartást" macrózni hogy:

F press
20sec - ameddig tartani kellene ugye...
F release

és ugye ebből az lesz hogy lenyomja az f gombot, majd 20 mp múlva felengedi...

Ez viszont arra nem jó, hogy csak megnyomd egy pillanatra. :)

-----

késleltetést meg úgy tudsz rakni, hogy a "release"-en jobb klikk majd "insert delay", utána az időre katt és "edit", majd beirsz egy számot, aztán enter és ezt "ms"-ben megkapod ott :)

(#1510) bardos2015


bardos2015
újonc

Mi a véleményetek a ROCCAT Ryos billentyűzetről?

(#1511) csati777 válasza bardos2015 (#1510) üzenetére


csati777
csendes tag

Már két választ kaptál rá a gyakorikerdesek.hu-n, de sebaj, tedd fel még egy párszor a világ összes fórumában...

(#1512) bardos2015 válasza csati777 (#1511) üzenetére


bardos2015
újonc

Ott mondták hogy jöjjek ide mert itt segítőkész,hozzáértő emberek vannak.Látom ez rád nem igaz

(#1513) bluyoo válasza bardos2015 (#1510) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem jó kis billentyűzet, nyugodtan vásárolható, ahogy egy 35K feletti árcédulával ellátott billentyűzettől elvárható!
Sokáig gondolkodtam melyik legyen. Én végül a nem mecha Roccat Isku FX -et vettem.

Bazinga!

(#1514) Lendova


Lendova
őstag

Tisztelt guruk! Savu-nál mennyi az ajánlott DPI? Más, eddig ami profilokat kreáltam benne x,y, z játékhoz az működik faján, kivétel Battlefield 4 esetén. A support is azt a .exe-t mondta, amihez én állítottam.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#1515) Smaller


Smaller
csendes tag

[Roccat Pure] [Vásárlás] [Dilemma]

Sziasztok!

Egy Roccat Pure rágcsáló vásárlása előtt állok, csak egy dilemmába estem bele. Elsősorban FPS játékokra lenne használva. Mivel nem olcsó kategória, így mélyebben beleástam magam a lézer vs. optikába.

Mivel "rántás" is szerepel a palettán, így optikát ajánlják, de a Roccat a hivatalos oldalán a optikára 20G, míg a lézerre 30G gyorsuláskövetést mond a specifikációja.

Javaslatok? Ötletek? Érvek? stb???

[ Szerkesztve ]

(#1516) #35434496


#35434496
törölt tag

Sziasztok! Szeretném az egeremet jól beállítani bf4 multihoz. Lényeg, hogy gyors legyen a mozgás és pontosan tudjak vele lőni. Itt van két kép a gyári beállításokról. Mit hova kellene állítanom? :B :R

(#1517) (Bundás)


(Bundás)
addikt

off, de ha valakinek van eladó valóban vadi új roccat baseball sapija privi please :)

(#1518) lowzz


lowzz
újonc

Hali!
Van egy Roccat Kone Pure Phantom White egerem, januárban vettem viszont mostanában azt tapasztaltam játék közben hogy néha megváltozik az egérnek az érzékenysége, elkezd gyorsulni mintha az egérgyursulás be lenne kapcsolva. Pedig az kivan kapcsolva. Valami ötlet? mert kicsit zavaró tud lenni.

egérbeállitás: 1000DPI, windows: 5, ingame 0.8

(#1519) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok
Esetleg nem tudjatok hol lehet venni roccat kave mikrofont?(első szériás)Annyi lenne még a kérdésem hogy elvileg szeriahiba ez a mikrofon dolog a kave-nél.de pontosan mi is a hiba oka?
(bocs a láma kérdésért de most vettem át ismerős kave-ét)
Köszi Üdv

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#1520) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok!

A WoT alatt, hogy tudom kikapcsolni a talk funkciót?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#1521) h1mpi válasza h1mpi (#1520) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ja és a WoT menü alatt bekapcsolt sárga szín mindaddig nem állítható vissza, ameddig ki nem húzom az USB-ből és a fényerő se állítható. Gyakorlatilag ez valami SW bug lesz. Legfrissebb driver és FW..

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#1522) h1mpi válasza h1mpi (#1521) üzenetére


h1mpi
nagyúr

meg van a megoldás leírom hátha valaki beleszalad ebbe: amikor telepíted fel a drivert a Roccat Talkot nem szabad feltenni.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#1523) printpro


printpro
csendes tag

kb 1 éves roccat egerem elhalálozott. A bolt ahol vettem (helyi kisebb üzlet) valamikor megszünt.
Írtam roccat-nek közvetlenül, de segítőkészségük nullával egyenlő. Semmilyen módon nem hajlandóak közvetlen garanciával foglalkozni, sem pedig elárulni a hazai forgalmazó nevét. Sőt, konkrétan megtiltották hogy szóba álljak a forgalmazóval, az utolsó pár levelem pedig egyszerűen válasz nélkül hagyták.

Itt értek véget a lehetőségeim. roccat semmit nem hajlandó intézni, hazai forgalmazót pedig képtelenség megtalálni, mint ahogy az üzlet utódját vagy nyomait. Részemről ez az egér pénzkidobás volt.

Nem trollkodni szeretnék hanem tanácsot adni mindenkinek aki roccat terméket szeretne venni a jövőben. Jól nézd meg az üzletet, hogy 2 év mulva is a helyén legyen különben ugrott mindenféle garancia!

(#1524) MaTpr0F válasza printpro (#1523) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Én a helyedben megkeresném a fogyasztóvédelmet, hogy mi a teendő.

(#1525) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok!
A Roccat Kone plus egerem a számítógép kikapcsolt állapotában is világít. Hogy tudom ezt megszüntetni?
Valahol olvastam, hogy az eszközkezelőben kapcsoljam ki: az eszköz felébresztheti a számítógépet. Ez megtörtént, de ugyanúgy világít.

köszi

Tiszta Windows, rendes ház!

(#1526) sanyi0627 válasza scabi78 (#1525) üzenetére


sanyi0627
senior tag

biosba vagy uefi (ami van neked) van olyan opció hogy kikapcsolt állapotban adjon-e áramot az usb nek.

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#1527) scabi78 válasza sanyi0627 (#1526) üzenetére


scabi78
senior tag

Köszi, ezt olvastam és gondoltam is, de nem tudom hol és milyen néven keressem. Bocsi, ezt írhattam volna...
Ilyen alaplapom van: GIGABYTE GA-B150M-D3H

Tiszta Windows, rendes ház!

(#1528) weres78


weres78
senior tag

Sziasztok!

Van egy Roccat Kone Pure Optical egerem. A problémám az vele, hogy az Easy Shift nevű funkcióban a 400Dpi értéket hozzá tudom ugyan rendelni az adott gombhoz, de csak 800Dpi érzékenységgel működik. Van esetleg ötlet, mit tudnék megpróbálni?

(#1529) Sn00k


Sn00k
veterán

srácok valaki tudna infót adni, mi van, akkor ha élni akarok az "elállási jogommal" ? 2 napja rendeltem netről egy billt, de szeretném visszavinni, ellenben a csomagolása minimálisan , de megsérült. Lett egy kis szakadás a dobozán viszont neten nem találtam ezzel kapcsolatban infót, hogy , ilyenkor is tudok-e élni a 14 napos elállási jogommal vagy csak teljesen hibátlan csomagolás esetén ?

3njoy the Lif3

(#1530) weres78 válasza Sn00k (#1529) üzenetére


weres78
senior tag

Honnan vetted? Nálam hasonló esetben semmi probléma nem volt, visszavásárolták a hűtőt (pc). Igaz, egy hónap múlva küldték csak a pénzem (ennyi ideje van az eladónak max)...

(#1531) MaMMonBelAg


MaMMonBelAg
újonc

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok, ha nem akkor elnézéseteket kérem! :))
Sajnos tönkre ment szeretett gagyi kis fülesem, de úgy voltam vele hogy amíg bírja addig nem veszek másikat. Viszont most eljött az ideje, hogy beszerezzek egy felső kategóriás darabot.
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy melyiket válasszam. Sikerült kettő típusra leszűkítenem a döntést. Az egyik (nyilván :D ) egy Roccat Kave XTD 5.1 Digital lenne a másik pedig egy Asus Strix 7.1.
Tudom ez egy Roccat topic és gondolom a többség erre szavazna, ezért ha lehet most ne ebből a szemszögből nézzük. :)
Válaszotok előre is köszönöm!!!!! :R

Fanatikus az, akit lehetetlen meggyőzni, de témát sem hajlandó váltani.” (Winston Churchill)

(#1532) weres78 válasza MaMMonBelAg (#1531) üzenetére


weres78
senior tag

Roccat fülesem volt már. Semmi esetre sem azt venném még egyszer. Az egereit és a billentyűzeteit nagyon szeretem, de a fülesei szerintem feleslegesen drágák, nagyon műanyagok, nem tartósak...
Asust nem ismerem, de biztos vagyok abban, hogy találsz jobbat.
Itt érdeklődj:

[5.1 és 7.1 fejhallgatók]

Vagy ha komolyabban gondolod, esetleg egy hangkártya is belefér a keretbe, akkor ez:

[FEJhallgató topik]

Mindkét helyen olvasd el az összefoglalót, mielőtt kérdeznél!

[ Szerkesztve ]

(#1533) scabi78


scabi78
senior tag

Hali, ezt a kérdést feltettem a megfelelő topicban, de hátha hozzá tudsz szólni valaki itt is.

„Sziasztok!
Egy roccat kone plus egérrel játszom Steelseries QCK padon, de nem az igazi. Teszteltem úgy, hogy egy vízszintes vonalat lassan követek az egérrel és feltűnt, hogy a mutató ugrál. Ugyanezen a padon egy G9 és egy gigabyte aiviva tökéletes. Viszont egy giga aivia egérpadon a roccat is elfogatható, de ez a pad nem tetszik. Nincs „egér+egérpad kombó lista?”
Milyen egérpadot ajánlotok a roccat kone plus egérhez? köszönöm.”

Tiszta Windows, rendes ház!

(#1534) weres78 válasza scabi78 (#1533) üzenetére


weres78
senior tag

Azt hiszem ugyanazt használom. Anno tesztelgettem, de nálam nem volt semmilyen probléma...

Bocs, most néztem meg jobban. Azt hiszem a Tiéd lézeres, és ha jól emlékszem arról nincsenek túl jó vélemények... De egeres topikban sokkal többen tudnak majd segíteni Neked!
Nem tudom hol kérdeztél, itt érdemes:

[Milyen egeret válasszak]
Itt vannak a profik... :-)

[ Szerkesztve ]

(#1535) scabi78 válasza weres78 (#1534) üzenetére


scabi78
senior tag

Igen, én is úgy látom, hogy lézeres. köszi

Tiszta Windows, rendes ház!

(#1536) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok!

Vásároltam ROCCAT ISKU FX billentyűt. A gond az ha profilt szeretnék váltani 1,2,3... A LED jelzi hogy váltottam 2 és roccat hang is mondja hogy profil 2 a gond az hogy 2-3 másodperccel később visszavált 1-re és a roccat hangja mondja Windows profil :W

A jobb alsó sarokban az ikonoknál ott van ISKU FX ikon Ha megnyitom az ablakot tudok profilt váltani és ott is marad addig amíg ez az ablak nyitva van.

[link] ha bezárom visszavált Windows profilra :W

_____
Érdekelne hogy kone xtd egeret hogy lehet restartolni: mert van 2 reset az egyik a statisztikára van a másik a beállításokra de ez nem gyári visszaállítás...

(#1537) scabi78 válasza Dragon27 (#1536) üzenetére


scabi78
senior tag

Nekem sima isku van és nem váltok profilt :DD

Tiszta Windows, rendes ház!

(#1538) Dragon27 válasza scabi78 (#1537) üzenetére


Dragon27
senior tag

ezzel mennyit segítettél :DDD

(#1539) nTopee válasza Dragon27 (#1536) üzenetére


nTopee
csendes tag

Van ilyen WP gomb profilok mellett, hogyha nem játszol akkor kint windowsban automatikusan arra vált, ami mellett ez aktiválva van. Nekem soha nem működött egy windows alatt sem, neked ezek szerint magától megy a dolog :))

(#1540) Dragon27 válasza nTopee (#1539) üzenetére


Dragon27
senior tag

Újratelepítettem a Win10 mert más probléma is volt,. de most jól működik :)

(#1541) lugosi111


lugosi111
csendes tag

Hát a Roccat nálam lehúzta a rolót. Egy Kone XTD lézeres boldog tulajdonosa voltam, mintegy 1 év és talán 2-3 hónapig (ez utóbbi azért lényeges, mert 1 év garancia volt rá...). Duplaklikk. Reménytelenül duplán klikkel, ha kell, ha nem. Illetve nem minden kattintásnál, csak úgy minden 8-10.-nél. A bal gomb természetesen.
Láttam videókat a YT-on, ahol némi barkácsolással orvosolható ez a probléma, de jómagam inkább humán beállítottságú vagyok (kétbalkezes). Azért megpróbáltam... Szétkaptam, eljutottam a kérdéses mikrokapcsolóhoz, azt is szétszedtem, majd a videóban látott parányi rézlemezkét (ami a kapcsoló lelke) kezdtem alakítgatni, ám az valami elképesztően vékony és hajlékony anyagból van. Semmi "tartása", nem is értem eddig hogyan látta el feladatát. Egyelőre elővettem a jó öreg G400-at, amit nem is értem miért cseréltem le? Pillanatnyi szeszély, épp volt pénzem? Akkor jó ötletnek tűnt. Gyanús lehetett volna a csak egy év gari (most néztem meg, más boltban 2 évet adnak) és az, hogy a 25 ezer forintos egeret akció keretében 16 ezerért adták (ezért is tűnt jó ötletnek). Hát ennyi. Good bye Roccat! :(((

(#1542) Popes válasza lugosi111 (#1541) üzenetére


Popes
őstag

Nem szétszedni kell a mikrokapcsolót hanem cserélni, aprón 500ft-ért kapsz japán omront. (2db-ot)

Deus ex machina

(#1543) lugosi111 válasza Popes (#1542) üzenetére


lugosi111
csendes tag

Ahogy elnéztem, a nyákra van forrasztva. Kellene egy rendes páka. Az nincs, :( tehát azt is venni kell... Van egy rakás régi egerem. :K Ezek a mikrokapcsolók mennyire szabványosak? (Tudom, szedjem szét, nézzem meg.) :DDD

(#1544) Popes válasza lugosi111 (#1543) üzenetére


Popes
őstag

Itt írd le a problémát LINK vannak szakik akik tudnak tanácsot adni, vagy akár még a közeledbe is van valaki aki kicseréli. Keress rá az aprón az Omron-ra ha azt mondják hogy 100% passzol az egeredbe akkor ne vacakolj másból bontott kapcsolókkal. Az a japán omron az egyik legjobb kapcsoló, (vagy a legjobb :K) szerintem ne sajnáld azt az 500ft-ot, megérdemel annyit az az egér. :)

Deus ex machina

(#1545) lugosi111 válasza Popes (#1544) üzenetére


lugosi111
csendes tag

Kösz az infót!

(#1546) weres78


weres78
senior tag

Roccat Kone Pure Optical makrógyártásban van valaki aki tudna segíteni?
Photoshophoz kellene egérgombot parancshoz rendelni, de nagyon nem megy... Makrón keresztül kell valahogy megoldani...

[ Szerkesztve ]

(#1547) suvomi


suvomi
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy Kone XTD optikai egér beállításánál.
Sem a gombokat, sem a világítást nem tudom állítani.
Teszem azt, átállítom a 4-es és 5-ös gombot IE fw és IE bw funkcióra, a 12-est sniperre és a fényeket kékről, pirosra, hiába, mert az egér alapbeállításokon marad.
Feltételezem én hagyok figyelmen kívül valamit, de nem tudom mit.

Valahol láttam, hogy a win defender tudja ezt blokkolni, már kikapcsoltam. Az előző egérnek nem volt drivere, csak az alap wines ment.
Plusz az is meglepett, hogy a Roccat oldaláról leszedett XTD optical driver fw verziót nem ír ki.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#1548) suvomi válasza suvomi (#1547) üzenetére


suvomi
csendes tag

Sajnos nem tudom törölni a hozzászólást, de megoldódott. Kihúztam majd vissza be és tádám. :)

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#1549) smisa


smisa
őstag

Sziasztok van egy SAVU egerem mostanában nem mindenűt de dupla klikket érzékel: program hiba vagy driver vagy fizikai azaz kuka az egér?

illetve látom más típusnál is van ilyen ua lenne a probléma ?

(#1550) sanyi0627 válasza smisa (#1549) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Szia
Cserelj kapcsolot benne.
Ki kell forradztani es be az újat.
Egyszerű és pár száz forinbol megvan.
Üdv

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#1551) smisa válasza sanyi0627 (#1550) üzenetére


smisa
őstag

Szia, köszi én nem vagyok ilyen ezer mester de van ismerős tudsz dobni egy videot hogy mit hol kell szétszedni? :R

(#1552) sanyi0627 válasza smisa (#1551) üzenetére


sanyi0627
senior tag

térj át ide a topikba.
Összefoglaóba minden benne van kb.

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#1553) Mydgard


Mydgard
tag

Csao!
Egy olyan problemam adodott, hogy bedoglott a jack csatlakozom. Ezert ugy dontottem, hogy veszek egy kulso hangkartyat, nevezetesen egy Roccat Juke-ot. Letoltottem a driveret a hivatalos oldalrol. Nos a driver 2014.07.25.-i, amiota hasznalom igen gyakoriak a kekhalalok. Ez a driver baromira nem kompatibilis a Windows 10-zel, hisz eleve elotte keszult, mielott az op rendszer megjelent. Szoval eleg nevetseges, hogy a gyarto nem tud mukodokepes drivert felrakni, nem frissiti. Most van egy konkretan problemasan mukodo hangkartyam, ami egyreszt iodnkent crasheli a rendszert, masresz jobban-kevesbe de recseg tole a hang, jatekok, videok stb. Ez igy teljes K.O. Valakinek ezzel kapcsolatban lenne otlete vagy mas is utkozott ebbe a problemaba?

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#1554) sniper elite


sniper elite
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy hol tudok Roccat márkájú magyar kiosztású mechanikus billentyűzetet vásárolni? Valamikor pár hónapja néztem Ryos MK típust de elhalasztottam a vásárlást. Már nagyon bánom, mert most az Istenért se találok sehol se. Egyáltalán miért nincsenek már magyar kiosztásban billentyűzeteik?

(#1555) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Sziasztok!
1%-nal megall a software update es nem megy tovabb.
Van erre valakinek megoldasa?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#1556) scabi78


scabi78
senior tag

Roccat isku billentyűn az S gomb megkopott, lehet ezt cserélni?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#1557) demmer123


demmer123
őstag

Valaki esetleg tudna nekem itt válaszolni a kérdésemre?
[link]

(#1558) Popes válasza demmer123 (#1557) üzenetére


Popes
őstag

Az hogy ki mennyi DPI-n használja az elégé egyéni preferencia kérdése. Én pl főleg BF-el játszom és 400DPI-n használom,(in game pedig 12%-on) ezért pl az én beállításommal nem nagyon vagy előrébb ha neked még az 1600-is lassú. :)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#1559) demmer123


demmer123
őstag

A Windows Pointer Speed mit jelent? Itt

Ha feljebb rakom könnyebb és gyorsabb lesz a kurzor mozgatása a windowsban?Mert 800 DpI-N Eléggé lassú a windowsba az irányítás.

(#1560) gyuszi 01


gyuszi 01
csendes tag

Sziasztok!
Roccat Kave fejhallgatómmal van egy kis gondom.
Nem is régi,nem is sokat használt,de recseg,és nagyon idegesít.A másik hogy pár napja elkezdte azt csinálni,hogy felveszi maxra a hangerőt,a potméteres állítója meg nem csinál semmit.Ha van itt aki foglalkozik a javításával az nagyon jó lenne.Kicsit drága volt ahhoz hogy kivágjam,pedig legszívesebben megtenném....

(#1561) JoanPesci


JoanPesci
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek - történt egy kis egérhasználati problémám. :) Nemrég vettem egy Roccat Kone XTD egértípust és hatalmas lelekesedéssel kezdtem el kirpóbálni a játékban. A gondom az, hogy se a Skyrim, se a Witcher 3-ba nem tudom az 4-es és az 5-ös gombot beállítani. Vagy érzékeli, - de akkor bal vagy jobb egérgombnak - vagy sehogy.
Hogy kell ezzel a típusú egérrel beállítani ezt a 2 gombot? Tudom, hogy ez egy noobe kérdés - általánosságban nem is tenném fel, mert egyértelmű számomra ez a dolog (nyilván nem most használok először) -, de ennél a típusnál valahogy egy kicsit megzavarodtam a beállításaiba és nem sikerült nekem e két gombot érzékeltetnem a játékkal. :(

A segítségeteket és a tippeket előre is köszönöm!

(#1562) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Itt is megkérdezem, másik topikban nagy csönd van.

Kone + -al lenne gondom. Komplett gomb csere volt. Azt gondoltam, bedugom és öröm, de nem.
Először csak a kurzor működött, egy gomb sem. 8.1/64 automatikusan telepítette az eszköz driverét vagy 2 perc alatt, utána helyzet változatlan. Roccat driver telepítése után másik egérrel be tudtam állítani a görgőt, görgő jobb, bal gomb és 4.5. gombot. A két fő gomb nem megy.
Jelenleg egy a4tech v7m is be van dugva a normál helyre, roccat a pc ház első usb csatin.
Mit gépészkedjek még? Köszönöm!

[link]

(#1563) nTopee válasza gyuszi 01 (#1560) üzenetére


nTopee
csendes tag

Erre így utólag válaszolok, hátha más is keresgélne ilyen témában. A recsegés nekem USB miatt jött, egér mellé dugva szörnyen irritáló tud lenni. Miután egy sor USB-be csak ezt dugtam, és alrébbtettem elosztót, hogy ne a kábele mellett menjen közvetlen, nekem megszűnt a recsegés.
Poti nekem is néha elkezdi hangosítani(szép lassan feldobálgatja 100-ig), kb. 2 év után jött elő először. Én általában letiltom USB bemenetet, így poti nem tudja szabályozni. Hetente egyszer megpróbálom visszaengedélyezni, 1-2 hét után megjavul magától és hónapokig jó.(érdekes jelenség)
Tanulság: Én nagyon szeretem a Roccat termékeket, konkrétan minden perifériám Roccat, de fejhallgatót egyszerűen nem éri meg venni tőlük. Drágább fejhallgatóiról se hallani sok jót.
Én is belenyúltam, amíg nem hal meg teljesen azért kitartok a Kave mellett, de soha többet.

[ Szerkesztve ]

(#1564) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hóhali mindenkinek.

Roccat Cross

Csodás koncepció, remek hangzás, nagyon jó áron. 3 hónapig, aztán lehet gariztatni... :O

A 3 hónap alatt enyhén recsegőssé váló potméter még okés, de ez a nyűves átvezetőkábel, hogy folyton megtörik valahol, szó szerint megöli. Megint a jobb csatorna halt meg. Mi más, hisz a kábelek a bal fültokba futnak... Annyi a különbség, hogy az előző kibírt 4 hónapot illetve most a bal oldalon adta meg magát a kábel, míg korábban a jobb oldalon. Linkelem a korábbi leírást, benne ott a hiba oka és szemléltetése is.

Ebbe a körbe már nem tudom, hogy kérjek-e egy harmadikat, hátha az kibírja gar végéig és akkor döglik meg, vagy vegyek helyette mást. Az a nagy büdös helyzet, hogy nincs olyan fejes, amit kifejezetten gamer/mobil hibrid üzemre terveztek. Illetve van, vezeték nélkül, Siberia 840, de az meg 110k...

Tanácstalan vagyok.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1565) Nisida


Nisida
aktív tag

Hello!

Érdeklődnék, hogy esetleg valakinek nincs-e infoja Roccat Kave Xtd -hez való "fülpárnát" - elnézést ha nem ez lenne a megfelelő szakkifejezés de jobbat nem tudok , angolul: Ear Cushion - lehet-e szerezni külön vagy van -e valahol ahol ezt javítják ?

Előre is köszönöm.

U.I.: többen panaszkodtak az árra és az egerek egyes problémáijra. Én 3-4 Roccat Kone Xtd ettem meg az elmúlt 3-4 évben , munka + játék , munka közben szertintem nem lehet megölni , játékban fps-el elég szépen le lehetett amortizálni. Ennek ellenére ma sem nagyon vennék mást max az új EMP-s Kone-t, igaz a formája és a kézreállása miatt.
A headsetek irtozatosan drágák sokkal jobbakat is lehet venni hasnoló áron, de van egy előnye pl a xtd digitalnak , a kékfogúság - bluetooth - képeség és ezt máshogyan nem tudtam megfelelően megoldani. Az irodában nincs emmi jobb megoldás arra hogy ne kelljen a füles le föl pakolni és a telefont kapkodni.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#1566) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Roccat Suora melyik az a billentyű kombináció ami leváltja az ASDF billentyűket a nyilakra?

(#1567) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egy hónapig tartott, de rájöttem hogy:

Control + Windows (suora) gomb kapcsolja át a WASD-ot nyilakká és vissza. Ha Game mode be van kapcsolva, természetesen.

(#1568) eckertb


eckertb
csendes tag

Sziasztok,

mitán a Deathadder túl nagynak bizonyult és szerintem inkompatibilis a fingertip fogásommal, hiába 20x10-es a kezem, rendeltem egy Roccat Kone Pure SE egeret, és ennek nagyon jó a fogása így elsőre. Egy dolog tűnt fel, a görgő működés közben kopogó hangot ad ki, de nem minden léptetésnél, hanem olyan random módon, relatív hangosan. Mintha belül valami az egér testéhez verődne, mikor a racsni visszakattan egy léptetés után. Leginkább akkor fordul elő, ha gyorsabban tekerem a görgőt, akkor elég zavaró a szinte folyamatos kattogás. Valakinek ilyen tapasztalata volt? Ez el fog múlni? Visszaküldjem, vagy a következő is pont ilyen lesz?

köszi
üdv
eckertb

(#1569) Predatorr


Predatorr
őstag

Sziasztok!
Pechemre vásároltam egy horde aimo billt. A swarm szoftver nem látja. Installálás végén egy pillanatra felugrik egy ablak, de el is tűnik. Utánaolvastam, állítólag nem szereti a friss w10-et, update bármelyik driverre naprakész, az aimo modul nem frissül. Tehetek bármit azon kívül, hogy elállok a vásárlástól?

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1570) Fuel


Fuel
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy hogyan tudnék egy Roccat Syva-t a Windows-ba beállítani hogy a mikrofonja aktív legyen, mert nincs neki külön mikrofon kábele, telefonon működik, de a számítógépbe nem tudom hogy hogyan kell működésre bírni. :F

Köszönöm szépen előre is a segítséget! :R

Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Roccat topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.