Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Roccat topic

Hozzászólások

(#1301) prokxy válasza Joe004 (#1299) üzenetére


prokxy
veterán

Köszi az infót, ma még ügyködök vele akkor.
Tegnap beüzemeltem, súgás nekem nincs a Xonar DX-szel, semmi rendellenes hang nincs.

A beállításoknál az audio centerben nem headphones-re kell tenni? Most azon van...Na majd akkor átállítom és lökök egy képet a beállításokról, majd véleményezzétek.

Amit linkeltél drivert, hol kell letölteni? Nem találtam azon a oldalon. :B

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#1302) Joe004 válasza prokxy (#1301) üzenetére


Joe004
csendes tag

Hey!.

Elég nagy betűkel oda van írva Download here de azért belinkelem neked :)

Nem semmi estre se headphonera rakd mivel ez egy 5.1 füles, analog 5.1 csatlakozásal. Jah és nekem se hangkari súg hanem a kave. Mellékelek képet a beállításaimról, nekem ezek jöttek be legjobban neten is ezt írják legtöbben! Jaj még annyi, hogy elméletben játékok, filmek 48/96 Khz esek de zenék 99% a 44.1 es és ha magasabbra állítod konvertál a hangkari és akkor meg nem az igazi a profik szerint :D, próbálgatni kell.

[ Szerkesztve ]

(#1303) Joe004 válasza Silverss (#1300) üzenetére


Joe004
csendes tag

Hát igen majd legközelebb :s.

(#1304) prokxy válasza Joe004 (#1302) üzenetére


prokxy
veterán

Szia!

Ne haragudj a letöltési lámaságért, de azt még melóhelyen néztem és a filter kiszedte...szóval már rendben van, látom és köszi! :R :R

Most csinálom a beállításokat!

Krisz

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#1305) prokxy válasza Joe004 (#1302) üzenetére


prokxy
veterán

Feltelepítettem, beállítottam ahogy írtad, de a win beállítás alatt 5.1 van, de a hátsó hangszórók nincsenek feltüntetve csak az oldalsók és azok nem is szólnak. Ha átállítom 7.1-re akkor sem szól a hátsó sem. Itt a kép: katt

Neked a win beállítás hogy van?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#1306) prokxy válasza prokxy (#1305) üzenetére


prokxy
veterán

A másik dolog pedig a mikrofon része. Nem működik. Mutatja a windowsban, h ott van és pipa, de ha beszélek, nem jelzi a kis sávban.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#1307) Joe004 válasza prokxy (#1305) üzenetére


Joe004
csendes tag

Hm.. kábeleket ellenőrizted jó a színkód ? :s Hülyeség tudom de előfordulhat, hogy mikrofonba dugtad vagy ilyesmi.
Jah és a kaven a hangvezérlőket próbáld álligatni ha mindent némítasz hallod e a hátsókat.

Beállításaim a képen.

(#1308) Joe004 válasza prokxy (#1306) üzenetére


Joe004
csendes tag

Na neeee rakd az audiocenterben 8 channelre, aztán a windowsban 7.1 re és lesznek hátsók de ez érdekes nekem nem tünt fel, hogy nem szólna :S.

(#1309) XZoli


XZoli
aktív tag

SOS

Tegnap még működött a Rocat Kave fejhaltagom mute és hangerőszabályzó gombja. Nem volt semmi jele a hibának recsegés ami kopásra utal. Már mindet ki próbáltam nem tudom mi lehet a hiba. :O

Üdv Zoli

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#1310) XZoli válasza XZoli (#1309) üzenetére


XZoli
aktív tag

megtaláltam a HID service állt le (C:\Windows\system32\svchost.exe -k LocalSystemNetworkRestricted)

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#1311) Silverss válasza XZoli (#1309) üzenetére


Silverss
aktív tag

Dobd ki és vegyél Razert! Üdv! Bence

[ Szerkesztve ]

(#1312) front3r válasza Silverss (#1311) üzenetére


front3r
őstag

Azért nem kell mindent a Roccat-ra fogni mert nálad nem jött be. Amint látod nem is azzal volt a baj. Ami neked nem jó, másnál lehet 10 évig is jó.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1313) Motoxxx


Motoxxx
tag

Sziasztok van egy Roccat kave fülesem, a hangjával teljesen meg vagyok elégedve, ami gáz azonban a mikrofonja most már egyáltalán nem működik. Valószínűleg belül eltörhetett a vezeték. Van még rá garancia, de valahol ne lehet külön kapni hozzá mikrofont vagy inkább gariztassam?

(#1314) Silverss válasza Motoxxx (#1313) üzenetére


Silverss
aktív tag

Üdv a klubban! :))

:W

[ Szerkesztve ]

(#1315) Danex


Danex
addikt

Hello, volt 1 roccat kova (gen1) egerem ami tönkre ment. A boltban azt mondták, hogy +5K -ért egy Savu-t tudnak adni.

Azt érdekelne mik a tapasztalatok az egérrel kapcsolatban? gyermekbetegségek ilyesmik... előre is köszi! :U

(#1316) dudrz


dudrz
csendes tag

Üdv!
Eltört a Roccat kave-m és nem tudom , hogy hol van szervíz vagy hol javítanák meg. Valaki tudna segíteni?

(#1317) Silverss válasza Danex (#1315) üzenetére


Silverss
aktív tag

Tovább?
Mi a kérdés? :D

(#1318) Silverss válasza dudrz (#1316) üzenetére


Silverss
aktív tag

Nem javítanak sehol. Leveleztem velük 2 napig és semmi esélye nincs annak, hogy megjavítsák. Próbálkozz a boltban ahol vetted a garanciával. Hátha kicserélik.
Ha semmi nem jön be. Dobd ki és vegyél Razert!

(#1319) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Sziasztok.
2 kérdésem lenne :D

1. Roccat Kova egérhez a legmegfelelőbb egérpad a Roccat sota?

2. Cegléd környékén akár zuglóig és egyéb helyeken hol kaphatok ilyen egérpadot?
köszi

(#1320) OverKiller


OverKiller
tag

Sziasztok!

Pár hónapja kérdeztem, hogy melyik hangkártya lenne a legjobb a Kave fejhallgatómhoz, és azt írtátok, hogy a Xonar DX. Most lett esedékes, hogy beruházok egy kártyára, és gondoltam megkérdezem, hogy még mindig ajánljátok-e, vagy van már a kategóriájába jobb hozzá? :)

kornyiktamas: Azt nem tudom, hogy jó-e hozzá, de azt tudom, hogy Zuglóban az iPon árul (az általad keresett) egérpadot: [link]

(#1321) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Sziasztok.
Roccat kova egerem van azt szeretném megkérdezni melyik a legjobb egérpad hozzá? Roccat Sota, taiotó? mit ajánlotok? elvileg a sota a legjobb hozzá úgy hallottam :D nemtudom milyet vegyek
köszi :D

(#1322) Silverss válasza kornyiktamas (#1321) üzenetére


Silverss
aktív tag

Fogdosd meg őket és amelyik kényelmesebb. :D Mindenkinek más a jó. Ha egyik sem jön be, nyugodtan nézz más márkát. Razert, stb.

(#1323) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok! Újra tettem a gépem letöltöttem a drivert a hangkártyához, beállitottam és a gépen is mindent megcsináltam. de régen ha feltoltam csutkóra a hangot, rendesen remegett a füles ha letettem az asztalra akkor is lehetett látni. Ez most megszűnt.. Valami tipp?:)
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1324) Silverss válasza reflxx (#1323) üzenetére


Silverss
aktív tag

Nekem X-Fi kártya ok nélkül, random lekapcsolja a 3D effektet. Csekkold a beállításokat!

(#1325) Jani18


Jani18
aktív tag

Hali Roccat Isku-val kapcsolatban mi a véleményetek?Érdemes megvenni?Esetleg vannak rossz tulajdonságai?
Köszi előre is.

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#1326) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám:
Van nekem egy Roccat Kone+ egerem. Most felraktam a Win8-at, de hiába próbálom meg állítgatni a szoftvere segítségével, semmit se bírok. Az egér működik tökéletesen. Ha pl. az egéren állítom a DPI felbontását, akkor érezhetően gyorsabb lesz az egér, tehát úgy működik.
A legfrissebb drivere van fönt.

Még annyi problémám is van , hogy hiába próbálom FirmWare frissítést MINDIG azt írja ki, hogy nem sikerült. Ilyenkor ki kell húznom és újra kell csatlakoztatom a gépbe.

Légyszíves segítsek, mert nagyon idegesítő probléma! :R

Jani18:
Ha visszamehetnék az időbe, akkor nem választottam volna az Isku-t. Viszont ajánlom, hogy várd meg az újat, mert már hamarosan ki fog jönni, amiben egy csomó "hibáját" javítják az első szériának. :K

Üdv: Divi

[ Szerkesztve ]

(#1327) Daszkalosz19


Daszkalosz19
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Roccat kone+ egerem és nem tudok macrot beállítani! Sajnos angolul nem nagyon tudok. Nézegettem a macro beállításokat próbálkoztam is vele,de nem akar összejönni! Ha valaki tudna segiteni,azt megköszönném

(#1328) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

99€-s áron elstartolt a Roccat Isku FX.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1329) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok!
Nagyon megtetszett a Roccat Kova+ egér, itt aprón már 8 körül hirdetnek újakat. Próbáltam utána olvasni, de főleg csak a sima Roccat Kova-ról találtam hozzászólásokat.
Kérdéseim lennének, hátha valaki itt tud rá válaszolni.
- A sima Kova-hoz ugye nincs szoftver, a gomb kombinációkkal kell megadni a beállítást, a Kova+-hoz már van szoftver?
- A sima Kova-nál olvastam, hogy gyakran lefagy az egér, és ilyenkor csak az USB ki-be vagy gép újraindítás segít, a Kova+-nál is van ilyen hiba?
- Sima egérpaddal, amivel jelenleg az 1000Ft-os optikai egeremet használom, használhatom ideiglenesen a Kova+-t? Tehát fog menni azzal is?

Köszi :R

:-)

(#1330) OverKiller válasza marcusa (#1329) üzenetére


OverKiller
tag

Szia!

Én pont tegnap vettem ilyen Kova+ egeret és egyenlőre tökéletesen meg vagyok vele elégedve! :)
Ehhez már van szoftver, sőt igazából kötelező feltenni, mert a gombok alapbeállításai elég retardált módon vannak megoldva.. (A bal oldali két gomb nem az előre - hátra gomb hanem a EasyShift+ gombja..) A fényt villogtatja alapbeállításon.. Persze ezeket a szoftverében tetszés szerint be lehet állítani. :)
Egyenlőre nekem még nem fagyott le 1x sem.
Szerintem használható hozzá. Én jelenleg egy SteelSeries egérpadot használok, és tökéletesen működik. :)

Összességében nagyon meg vagyok vele elégedve! (Az előző egerem egy A4Tech X7 volt)

(#1331) marcusa válasza OverKiller (#1330) üzenetére


marcusa
addikt

Köszi, közben már én is megvettem, és én is hasonlóan érzek, nagyon jó vele egerezni :D
Szoftvere nagyon jó, könnyen értelmezhető, jó ránézni az egérre :)
Nekem is egy sima egérpadom van, azon is nagyon jól használható. És lefagyást én sem tapasztaltam még. :K

:-)

(#1332) dookiee


dookiee
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy miért van az hogyha felrakom a steelseries sensei drive-ét és fent van a roccat driver is akkor a roccat nem működik egyik USB-ben sem amíg az SS driver fent van?

Xbox Series X

(#1333) troland26


troland26
őstag

üdv urak

Olyan problémám lenne , hogy itt az aprón vettem egy Kova+ egeret a kolléganőm megbízásából a fiának karácsonyra . Csak karácsony után tudták kipróbálni , de sajnos nem akar működni . Haza hoztam a saját gépembe is bepróbáltam , de ugyan az a probléma . azt írja amikor bedugom az egeret , hogy " az eszköz csatlakoztatása közben hiba lépett fel és a windows nem ismeri fel " Szerintetek mi lehet a probléma ?

(#1334) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődék a Roccat Isku FX tulajdonosoktól, hogy meg van-e még a bizonyos "világítási problémája a billentyűzetnek". Aki nem értené: a sima ISKU-nál el van rontva, mert ha egy picit is meredekebb szögből (nem pedig merőlegesen nézem a billentyűzetet), akkor alig lehet kivenni, hogy melyik billentyű van előttünk. Szóval az FX-nél már javították ez a problémát? Remélem igen és már a Ryos-nál nem követik el ezt a hibát.

Illetve akinek Roccat Kone [+] egere van, annak ott a tenyérnél lévő "roccat jel" vagy párduc nem kopik? Mert nekem igen és nem olyan már mint új korában. Csak nálam jelentkezik ez?

Köszönöm! :R

Üdv: Divi

troland26:

Érdekes, én mondanám a srácnak, hogy vegye vissza (már akitől vettétek), mert hibás egeret adott. Ha már 2 gépen se működik akkor már ott az egér lesz a hibás.

[ Szerkesztve ]

(#1335) marcusa válasza troland26 (#1333) üzenetére


marcusa
addikt

Roccat oldaláról töltsd le a hozzá való progit, az az usb drivert is tartalmazza, ha ez sem segít, akkor mehet vissza gariba.

:-)

(#1336) Ramses07 válasza marcusa (#1335) üzenetére


Ramses07
Modder

Van olyan roccat termék aminek nincs valami rejtett hibája, de most komolyan??? :(((

Van egy roccat kave fülesem és nem működik a mikije. Xonar DG hangkártyám van hozzá. elvileg mindent jó helyre dugtam be és a win-be is jól állítottam be. Használtan vettem, tehát nem tudom, hogy másnál működött-e, bár állítása szerint igen! Valakinek ötlete? Bár ahogy itt végigolvastam a hozzászólásokat nem lesz szerencsém.... :(((

Life is short, ride hard!

(#1337) OverKiller válasza Ramses07 (#1336) üzenetére


OverKiller
tag

Nem kéne túlzottan lejárni, nekem van egy Kave 5.1-em, és egy Kova[+]-om, és egyáltalán nincs velük bajom..

Nem igazán értek ezekhez a javítási dolgokhoz, de azt érdemes lenne kipróbálni, hogy ha kihúzod a mikrofont a fülesből, és amikor dugod vissza az elején serceg-e. (Persze miután a fülest csatlakoztattad a géphez és a gép be van kapcsolva), illetve nem tudom, hogy ezekre rá lehet-e mérni műszerrel. Mert lehet, hogy csak ez a kis miki a végén van tönkremenve, a sok hajlítgatástól, meg a nem rendeltetés-szerű használattól.

Szerk.: Juteszembe, azért mégegyszer nézd meg jól, hogy nem-e a narancs kábelt dugtad be, mert nagyon egyforma a színe a rózsával.

[ Szerkesztve ]

(#1338) Keni21


Keni21
tag

Sziasztok nekem is azt csinálta a mikrofon ez egy gyári hiba sajna ha nem garis akkor bukta.... Amúgy ha valaki netán tudja javítani házilag én is vevő lennék rá.

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#1339) Ramses07 válasza OverKiller (#1337) üzenetére


Ramses07
Modder

Köszi! Megnézem a színeket is még egyszer :K Remélem nem rossz, csak valamit nem állítottam be jól...

Life is short, ride hard!

(#1340) JulesC válasza OverKiller (#1330) üzenetére


JulesC
tag

Én karácsonykor vettem meg a Kova+ t.. Előtte nekem is ugyan az az egerem volt.. :D Sajnos én nekem nem esik kézre a jobb oldali gombok nyomkodása és hiányolom a piros gombot az A4TECH től, de jó kis egér.. :)

Emellett 2 éve Roccat Kave 5.1-t használok nagy megelégedéssel.

[ Szerkesztve ]

(#1341) OverKiller válasza JulesC (#1340) üzenetére


OverKiller
tag

Nekem meg pont ezért "kellett" ilyen egér, mert nem szeretem ezeket a bumsztli nehéz egereket. :D
Kis könnyű, gyorsan lehet rángatni. :))
A kis piros gombra Én úgy találtam megoldást, hogy a jobb oldalsó hátsó gomb lett az EasyShift, és ha azt lenyomom, akkor a bal oldali előre-hátra gombokkal viszi fel-le a DPI-t. :) Kellett egy kis idő, míg megszoktam, de már elég jól megy vele az egerezés. :)

(#1342) duronx válasza Ramses07 (#1336) üzenetére


duronx
senior tag

Olvastam a problémád a roccat kave fülessel és xonar dg hangkártyával. Nekem és a haveromnak is ugyan ez a páros van a gépéhez és ugyan azt tapasztaltuk mint te. Egy darabig a hangkártyába dugott mikrofon tökéletesen szólt , majd egyik napról a másikra elnémúlt. Először azt hittem a miki adta meg magád, de az alaplapi hangkártyán viszont tökéletes működik a miki. Érdekelne hogy sikerült e megoldanod a problémát, mert nekünk nem sikerült rájönni.
(a kábelek a megfelelő helyre voltak bedugva a hangkártyában)

[ Szerkesztve ]

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#1343) Ramses07 válasza duronx (#1342) üzenetére


Ramses07
Modder

Szia!
Nem sikerült megoldanom...:(
Most kölcsön adom egy haveromnak neki szintén asus xonarja van, csak nem dg. Ha neki működik, akkor a hangkártyával lehet nem kompatibilis...vagy nem tudom mi lehet. Azóta szereztem egy turtle beach PX21-et és optikával használom tökéletesen működik rajta minden. Szóval ha van fejlemény írok!

Life is short, ride hard!

(#1344) duronx válasza Ramses07 (#1343) üzenetére


duronx
senior tag

Hali!
A hangkártyával biztos kompatibilis, mert nálam 4 hónapig tökéletesen működött. Miután újra raktam a rendszert (ugyan az a rendszer, driverek ugyan azok kerültek fel) de utánna mégsem volt jó :-(
majd próbálkozom én is, s megosztom ha sikerül valamit elérni!

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#1345) eper13


eper13
csendes tag

Sziasztok.

Nekem is van egy Roccat Kave 5.1 fülesem eddig tökéletesen ment de most gépcsere volt és valamiért folyamatosan hallom ahogy mozog az egér megy a szerkezet! A Fülessel lesz a gond vagy az alaplapi hangkártyával? Garos a kicsike ha azzal van baj az sem gond :D

(#1346) smisa


smisa
őstag

Sziasztok,

Ma klub tag lettem: Roccat Savu és egy Taito Mid-Size párossal. :DDD

Érdemes bereggelni a Roccat oldalra milyen pluszokkal jár?

[ Szerkesztve ]

(#1347) OverKiller válasza eper13 (#1345) üzenetére


OverKiller
tag

Szia!

Nekem is volt egyszer ilyen problémám, és nekem úgy oldódott meg, hogy a kábelt elvittem a többi kábeltől.. Valamiért ha közel volt a Kave kábele valami máshoz, akkor sistergett, csicsergett, egérmozgatásra élénkebben "dalolt".. :)

smisa: Nem adnak túl sok dolgot, pár hátteret, ha van driver akkor azt, de ezen kívül semmi érdemleges. :)

(#1348) Daszkalosz19


Daszkalosz19
aktív tag

Sziasztok! A Roccat kone+ egérhez milyen egérpadot ajánlatok?

(#1349) Ruperth


Ruperth
csendes tag

Roccat Kave 5.1 fejhalgatóm van pár éve, tökéletes, strapabíró (két gyerek) volt eddig...
Sajnos egy hete leesett és a jobb oldali füles tartó csukló része eltört :(((
Ragasztani nem sikerült.
Tud esetleg valaki segíteni? Hol lehet javíttatni? Alkatrészt beszerezni???

(#1350) dookiee


dookiee
tag

Sziasztok. A Roccat Kave alaplapi hangkártyával is tudja az 5.1-et? Vagy kell mellé minden képp valami? Van asus xonar ds hangkártyám de kivettem mert az alaplapival jobban szól a mostani fülesem. Steelseries 7h jack-es.

Xbox Series X

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Roccat topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.