Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Roccat topic

Hozzászólások

(#251) Lippy válasza [CM]Crusher (#250) üzenetére


Lippy
csendes tag

****ák!
Biztos szóltál nekik! ;)
Francba... nem veszek én már semmit... :O
Valaki szerint ez a jó választás, valaki szerint a másik kütyü... Olyan gáz hogy nem próbálhatja ki az ember vagy valami... Nem tudom, más ember vásárlás előtt bele tudja élni magát hogy mennyire fogja kihasználni, tetszeni (főleg látatlanban)?

(#252) Lippy


Lippy
csendes tag

Ja, meg nagy hirtelen amit elfelejtettem.
Azon a cuki kijelzőn ugye egész egyszerűen csak az időt is ki lehet jelezni? :F

(#253) 4nick8 válasza Lippy (#251) üzenetére


4nick8
őstag

Kiprobalhato...

[ Szerkesztve ]

(#254) [CM]Crusher válasza Lippy (#251) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ha elmész a "P.x.l" -be akkor ott ki tudod próbálni. :)

(#255) xuser válasza Lippy (#252) üzenetére


xuser
tag

írtam hogy miket lehet, van idő dátum is
mondjuk a többi sztem elég fölösleges, inkább cpu hőfok, aimp-ból számcím, stb ezek jobbak lennének, ha valaki ismer olyan progit ami supportálja a valot mint pl everest a G15-öt az szóljon

(#256) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Háhh, tök jó! Ilyesmit kersek már régen, csak én csörlőre gondoltam. APURI

Ha tennének bele csörlőt is, akkor meg is venném, nem baj ha dolgoznom kell többet :D

(#258) csatahajós válasza 4nick8 (#253) üzenetére


csatahajós
senior tag

Nekem is nagyon szimpi ez a billentyűzet, már vagy egy fél éve szemezek vele, de nincs belőle magyar layout és nem is lesz a közeli (megkérdeztem e-mailben a gyártót), pedig olyan jó lenne a Kone-om mellé; azzal nagyon elégedett vagyok.

Titeket nem zavar az angol kiosztás?

(#259) [CM]Crusher válasza csatahajós (#258) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nem zavaró, megszokható.

Nem tudja valaki, hogy a Valo megy egyből ahogy bedugja gépbe és felállt a windows? Vagy driver nélkül meg sem nyikkan?

[ Szerkesztve ]

(#260) Lippy


Lippy
csendes tag

Sziasztok!
Újra én. :)
Billentyűzetről lemondtam, maradtam egy szimpla Logitech G11-nél (egyelőre). Nálam még minden változhat. :DDD
Viszont most rá vagyok cuppanva a Kone-ra. :D
Dörzsölgetem is a mancsom, mikor kapom meg a lóvét és zsupsz, le is csapnék én is egyre.
Viszont szerintetek melyik egérpadot csapjam alá? A Taito-t vagy a Sense-et? Milyen orbitális különbség van köztük? :U

Előre is köszi! :))

(#261) [CM]Crusher válasza Lippy (#260) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Én Taito-t választottam, nem bántam meg. A Sense nekem túl "susogós" és kevésbé csúszós mint a Taito.

Kone-ból már az új dobozos verziót keresd. Ezek biztosan már az új megerősített scrollos verziók. A régi dobozosok között is már a javított verziók vannak a polcokon, de ha biztos akarsz lenni akkor ilyet keress: [link]

(#262) Lippy válasza [CM]Crusher (#261) üzenetére


Lippy
csendes tag

ITT néztem a dolgokat, gondoltam egyben letudom mindhárom tételt. (Van csomagban is Kone és Taito, 560 ft kedvezménnyel, de úgy csak 1 év garit írtak hozzá. A két évért viszont inkább megéri külön venni.) De majd előtte akkor rákérdezek emailben hogy az a fajta van-e náluk.

Én is a Taito-val szemezek, mert egyrészt egy ezressel olcsóbb, másrészt nincs rajta az a sok kék maszlag. De azért a válaszod sokat nyomott azt illetően hogy ez nem (annyira) 'susogós'. :))

Tulajdonképpen jelenleg egy kb. 2 éves Razer Krait egerem van, de világ életében asztallapon volt használva. Persze még nincs mechanikus baja, viszont talán (úgy vélem az alján lévő teljesen fehér műanyag csúszótalpakból, hogy) lekopott a teflon.
Még nem volt nálam soha 'minőségi' egérpad... Egyrészt ezért sem használtam korábban, másrészt meg csúszkált ez anélkül is - számomra megfelelően. :)

[ Szerkesztve ]

(#267) S*Tom* válasza KukeC00 (#266) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Ezek szerint még csak egy 8.55MB-os [béta] drájver ami jó lesz Win7 32 és 64bit-hez.

Ha valaki próbálta már az egeret Win 7 64bit alatt írhatna valamit drájver ügyben! Pld.: kell e másik egér telepítésnél, Win 7 felismeri és telepít drájvert, vagy csak a bétás drájverel használható? Jövő héten szeretném én is felrakni a Windows 7 ultimate x64-et remélem használható vele a roccat.

(#269) S*Tom* válasza KukeC00 (#268) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Köszi szépen!

Gondolom akkor nem volt olyan gondod hdd formázása után, hogy a win telepítés közben nem látta az egeret drájver nélkül? Ezek szerint HID szabványnak, usb-s egérnek felismerte és alapon tudtad használni, de win updét alatt nem talált hozzá meghajtó programot?
Most próbálok én is a notinkhoz meg az asztalihoz is minden programot össze szedni, ne keljen akkor, ha win7 telepítek meglepődni, keresgélni.

(#271) S*Tom* válasza KukeC00 (#270) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Csak azért kérdeztem, mert én jártam így a razer egérrel telepítés közben, igaz egy régebbi op rendszeren. A vista x64-et meg nem kellett újra húzni kone alatt.
Örülök neki, hogy a win7-re váltás ilyen zökkenő mentes. Köszi még egyszer!

(#273) Shadark


Shadark
csendes tag

Üdv!

Nemrégiben vettem egy Roccat Kone egeret, nagyon megvagyok vele elégedve. Ennek örömére vettem egy roccat valo billentyűzetet is, kényelmes meg minden, de vistán mikor felrakom a drivert, frissíteni akarja, de nem tudja vmi miatt :S Windows 7-en meg az alapdolgait ismeri fel :S megtudom nyitni az opcióját, de azt se rakja le a jobb alsü sarokba, illetve nemtoom állítani rajtad a dolgaimat, magyarul nemtoom kihasználni a bill képességeit. vki nem tudja mi lehet a baj? ( a windwos 7-em végleges verzió)

köszi előre is:)

(#274) Lippy válasza Shadark (#273) üzenetére


Lippy
csendes tag

Hát... add nekem! ;] Én XP-t használok. :D

(#275) Shadark


Shadark
csendes tag

Ez az én problémámra nem megoldás

(#277) Shadark


Shadark
csendes tag

Nagyon remélem mert nem csökkentett módban akarom használni ezt a billentyűzetet :S

(#278) S*Tom*


S*Tom*
aktív tag

Ha valakit érdekel véletlen [Kone Driver] ezzel tökéletesen működik az egér Windows 7 ultimate 64bit alatt is. Telepítés közben eltűnt az egér, de egy ki-be dugdosással az usb-ből helyre állt.

Egyébként van egy új egér [Roccat Kova]

(#279) Beatriccess


Beatriccess
csendes tag

Sziasztok!!

Én lány vagyok,és szeretném a Roccat Kone-t megvenni,csak az tart vissza,hogy egy lánynak kényelmes e a fogása ?? :D
Gondoltam megkérdezem tőletek,mivel ti azt használjátok...itthon senkinek nincs...jó magyar mentalitás : minek ennyiért egeret venni ?? ott a Rossmannos,900 Ft-ért...xD
szóval mi a véleményetek ?(Női kezem vavn,hosszu vékony csontos ujjaim vannak :D...)
Vegyem meg,vagy keressek valami kisebb gamer egeret ?

(#280) Lippy válasza Beatriccess (#279) üzenetére


Lippy
csendes tag

Ez de jópofa. :D
Nekem még nincs, én is most tervezem hogy veszek, de miért ne lehetne ez is jó, kényelmes fogású?
De ha már felhoztad a magyar mentalitást, én is így voltam/vagyok vele. Viszont attól is függ hogy megérne-e neked ilyen árkategóriájú egeret venni, hogy mire is használnád?
Na de felötlött bennem még egy kérdés, hol van ilyenkor a 'jó öreg női megérzés?' :DDD

(#281) S*Tom* válasza Beatriccess (#279) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Szia! Van olyan gyártó, aki külön a női játékosokat célozza meg néhány egér típusával. A kérdés az, te ebbe a csoportba tartozol és hajlandó vagy egy minőségi egére kiadni 17k-t?
Ha ezt el tudod dönteni és megnézed ezeket a képeket [SS iron pink] és [white] láthatod, hogy ergonómiára nincs nagy különbség a Kone és ezek között. A magyar mentalitásról annyit, hogy a menyasszonyom például egy (18k)Razert a húgom pedig egy (20k Logitech) egeret használ évek óta. Esetleg meglátogatsz egy komolyabb választékkal rendelkező PC boltot és válogatsz.

(#282) roccatsticky


roccatsticky
csendes tag

Üdv én tavaly karácsonykor vettem egy Kone-t eddigi legjobb egerem elégedett voltam vele amég el nem tört a görgőm. Nyáron felkocsikáztam pestre és elvileg egy újgenerációs egeret adtak (eladó ezt mesélte nekem) de semmi különbséget nem találtam se az egérben se a csomagolásban. Meg szeretném tudni hogy létezik-e az új generációs kone vagy csak minden x-edik egér rossz és csak viccesnek gondolta magát az eladó azért monta hogy új gen.-es? Válaszotokat előre is köszi és ha valaki kifog egy jó roccatet akkor legjobb választás mint egér (szerintem).
UI: fél évet kibírt az egér mielött eltört a görgő pedig elég sokat játszok :D

(#283) S*Tom* válasza roccatsticky (#282) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Nekem Kone [rev 1] van és teljesen más a doboza mint a [rev 2-nek]. Elméletileg a rev 2-ben a görgő javítva lett és nem írt senki, akinek tört vagy csak nem tudják, hogy az volt.

(#284) S*Tom*


S*Tom*
aktív tag

Ha valaki nem tudja, melyik van neki Kone rev1 - 2, A dobozokon kívül az is más, hogy az egér alján a Roccat Kone felirat alatt van egy típus szám a Kone rev1(ROC-11-500), a Kone rev2(ROC-11-501) és Roccat Kone Max néven forgalmazzák a [rev2-est].

(#285) Antibazsi válasza S*Tom* (#284) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Most ezen beparáztam. én eddig azt hittem nekem rev2-esem van, de ezek szerint nem. 5 hónapos az egér, de eddig még bírta bár nem vagyok nagy játékos. Inkább tervezésre használom de ott extra sokat kell nyomogatnom a görgőt. Olyankor törnek el amikor lenyomják vagy olyankor amikor oldalra billentik?

Másik kérdésem Roccat Apuri-val kapcsolatos.
Használta már valaki? Ha igen kikapcsolhatók a ledek? Engem lehet zavarna a kék aura...elég erősnek tűnik. És mindenképp kell hozzá a hálózati tápellátás? elvégre csak egy usb hub, és az a pár led is kaphatna elegendő áramot usb-n keresztül. Gondolom azért kellhet a táp ha egy külső 2,5"-es vinyót csatlakoztatunk hozzá akkor az is simán működjön rajta keresztül.

Üdv, Balázs

(#286) S*Tom* válasza Antibazsi (#285) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Én 2009.01.30 vettem a rev1-es konét napi szinten használom és még nem sikerült eltörnöm lassan le is jár az 1év gar. A hibára csak tippem van, gondolom a tengely gyors anyagfáradása miatt törhet. A háromirányú mikrokapcsolót én nem kapcsolgatom, annak a használata terheli legjobban a tengelyt és ez okozhat törést a le és fel görgetés gondolom nem.

(#287) Antibazsi válasza S*Tom* (#286) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

És szerinted azzal vissza lehetne vinni,h nem maradnak meg benne a súlyok? Csak a legkisebb ami belepattanik,de a többi egyáltalán nem marad meg benne, kiesik. Az a baj,h sokáig ezt nem is vettem észre mert nm variáltam a súlyokat.Most sem érzem nagyon szükségét,h ezen változtassak,de nemrég mégis kipróbáltam (volna)őket és akkor szembesültem ezzel a hibával. Azért ez akkor is elég bosszantó. Nem tudom ezzel mit tudnának kezdeni ha visszavinném.
A görgő mikrokapcsolóját nekem sajnos elég masszívan kell használnom, autocad-ben a rajzlapot a középső gomb lenyomásával és lenyomva tartásával lehet mozgatni.Egy óra munka alatt akár több százszor is lenyomom és nyomva tartom.Bár át lehetne ezt a funkviót állítani másik gombra,de már sok éve így dolgozom, nem szeretnék átszokni másikra...remélem ha eddig kibírta ezután is kifogja.

Üdv, Balázs

(#288) S*Tom* válasza Antibazsi (#287) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Az egér alján a súly mélyedésében oldalt van két pici fekete rögzítő fül azokat, ha kicsit kintebb feszíted, jobban megakadnak a súlyok szélén a peremben és nem fognak kiesni a nehezékek. Sajnos a garanciális csere itthon elég macerás, hosszadalmas.

(#289) Antibazsi válasza S*Tom* (#288) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Megpróbáltam a rögzítő füleket kijebb feszíteni,de nem lehet. Amelyik a kioldó gombhoz kapcsolódik azt egyáltalán nem lehet mivel egy tömör öntvény az egész, a másik felén megint nem lehet mert annyira vastag...azt max letörni lehetne. :( először egy pici csavarhúzóval próbáltam óvatosan,de csak annyit értem el vele,h a pöcök mellett eldeformálódott kicsit a műanyag aminek nekifeszült a csavarhúzó. aztán próbáltam zsinórral is,de meg sem moccan.
Szóval szerinted (szerintetek) érdemes ezért legariztatni? Egyáltalán ilyennel vissza lehet vinni? (az nem gond ha hosszadalmas a garanciális csere,ráérek)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#290) 7agalzo


7agalzo
csendes tag

Üdv.
Nekem az lenne a problémám az egermmel (Kone), hogy néha (elég sűrűn) kettő kattint. :S EZ a probléma másnak is jelentkezett-e, ha igen akkor mi lehet a gond? Vagy inkább küldjem vissza garanciába? (karácsony tájékán lesz 1 éves)

(#291) S*Tom* válasza Antibazsi (#289) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

A kioldó gombhoz tartózóra gondoltam, a súly helyén oldalt van 2db kis fekete fém kampó egymáshoz közel, ami a súlyokon lévő műanyag perembe kapaszkodik, ha azok a helyűkön vannak. A szemközti oldalon 1db műanyag van, az tényleg könnyen eltörhet én azt nem is piszkáltam. Nekem is kibontás után az első próbánál laza volta súly, de simán tudtam a körmömmel is annyit feszíteni rajta, hogy utána szorosabban foglyon azóta nincs gond. Ha a módszer nem segít semmit(letörni azért ne törd) a hiba miatt egy telefont megérne, a bolt fele mit szólnának hozzá, főleg ha neked nem gond az a pár hét. De, ha tényleg cserélnék, akkor kérj helyette Roccat ROC-11-501/Kone MAX vagy, ha így nem ismerik ROCCAT Kone Gaming Mouse V2, ha így sem akkor a karton dobozost, az már tuti a ROC-11-501 lesz és azzal tálán már nem lesz ennyi gond. [V2 doboz], de érdemes megnézni az egér alján a számsort [A régi ROC-11-500-as rev1]

(#290) 7agalzo A hiba oka lehet a mikrokapcsoló elfáradása nekem így ment tönkre a Razer CH-m garancia lejárta után. Néha bebolondult és duplákat kattant egy érintésre kis gombfeszegetés után egy darabig megint jó volt, de a hiba visszatért újra, aztán olvastam a hibáról másoknál is megpróbáltam átforrasztani egy oldalsó mikrokapcsolót, amit alig használtam a műtét sikerült, de a beteg meghalt(kuka). Ha úgy érzed, hogy hasonló a hiba leírása és mivel gondolom egy év garival vetted neked is érdemes egy telefont eleresztened garanciális csere ügyben minél előbb. Ha lehet nálad is a fenti csere Kone Max-(V2-re).

(#292) 7agalzo


7agalzo
csendes tag

Köszi. Akkor megprobálom a garanciát. ^^

(#293) Antibazsi válasza S*Tom* (#291) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Ez nagyon érdekes. Tök ugyanarról beszékünk:
"súly helyén oldalt van 2db kis fekete fém kampó egymáshoz közel, ami a súlyokon lévő műanyag perembe kapaszkodik, ha azok a helyűkön vannak" - ez szinte tökéletesen így van egy-két "apró" eltéréssel. Nekem ez nem fém hanem műanyag és ráadásul egy jó vastag öntvény, ami még talán a nyomógombbal is egyben van. Kb így néz ki amennyire le tudtam rajzolni:

Ezt feszegethetem körömmel,de az biztos,hogy a körmöm előbb letörik mint hogy bármi is történjen. :D
Ebben az egész kráterben nekem egyetlen egy dolog fém, az pedig a súlyokat érzékelő 4 db "valami" ami érintkezik a súlyok felületén levő másik négy fém "valamivel" (gonolom ez a digitális azonosításhoz kell).
Ja és nálam nem is azzal a felével van gond ahol a két kampó van és nem is igazán az a baj,h lazán lennének benne a súlyok. Azon a felén simán beleakadnak a súlyok, viszont a másik felén, ahol csak egy kampó van,ott abszolút nem.Lenyomom és azonnal ki is ugrik (kinyomja az a négy fém érzékelő).Szóval nem laza,hanem egyáltalán nem marad meg benne.

De mindegy, kár is ezen elmélkedni, szerintem telefonálok.

Üdv, Balázs

(#294) S*Tom* válasza Antibazsi (#293) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Igen erre gondoltam. Nekem a súlyok első behelyezésénél volt a tiédhez hasonló problémám, de akkor picit feszítve rajta fogadta a súlyokat gond nélkül. Az a négy fém láb a súlyokat érzékeli és [itt] mutatja, milyen súly van éppen behelyezve(teljesen feleslegesen, de van) Azzal a műanyag rögzítő füllel, ami neked nem fog semmit idáig nem volt gondom, de az előbb belepróbálva az 5g súlyt és keresztben letört, na mondom szuper. Egy telefont mindenképpen megér, ha rugalmasak cserélik V2-re vagy akár más márkára, holnap én is jelzek az iponnak mert a garom januárban lejár.
Én talán azért nem vagyok a Konéban annyira csalódót mint itt a fórumon az átlag, mivel előtte 1db Logitech egeret elajándékoztam mivel az aksik 2-3naponta lemerültek és 4-et cserélgetve hamar elfogyott a türelmem utána 1db Razer DB-t eladtam, mert zavaróan hámlott a gumi az oldaláról aztán 2db Razer CH egeret kukáztam a bal mikrokapcsoló elfáradása miatt. Hozzáteszem minden egeret célszerűen napi szinten használtam és mindre nagyon vigyáztam. Az ismeretségi körömben is találkoztam recsegő X7-tel és műanyagig lekopott G5-tel sorolhatnám sajnos.

(#295) ToxLee


ToxLee
őstag

Nekem is állandóan kiesik a súly. :C :W Ahol a két pöckös rész van ott tartja, csak a másik oldalt lévő szingli pöcök nem tartja. :(

Ui.: A 4 fém pöcköt lenyomva megoldódott a probléma. :)

[ Szerkesztve ]

(#296) Dr.HeNTeS


Dr.HeNTeS
csendes tag

Üdv Skacok!

A mai nap folyamán meghozta végre a futár a Kave-et, Kone-t és a Valo-t! Örülés van!
Az egér olyan mint vártam, precíz és kényelmes, a gombok szépe, finoman kattognak, kivéve ha az egér görgőjéhez kell egy kicsit nagyobb erő...
Az 5.1-es füles egyszerűen fenomenális, anális, kanális! Döbbenet, hogy mennyire szépen szól! A hangok tiszták és a térhatás tökéletes! Rögtön rá tudsz bökni, hogy épp honnan jön a hang! Alattad vagy feletted kicsit oldalra....szóval klassz!
A alaplapi 5.1-esre (P-35)van dugva és ha épp nem szól semmi egy halvány sercegés hallatszik...
Valószínűnek tartom, hogy rendes hangkari orvosolná ezt a pici problémát!
A billentyűzet! Nos egy kicsit többet vártam! A gombok elég kopogósra sikeredett és a nyomásuk se annyira olajozott mint vártam...
Az XP gond nélkül felismerte, de bizonyos gombok nem működtek, mint pl. o,u,n,e ilyenek...a világítást érezhetően nem tudtam változtatni rajta, vagy világított vagy nem...ennyit a kb. 5-6 állású csúszkáról...driver install után, mindig lemez ellenőrzést kezdett a winfos, de nem sikerült teljes funkcionalitását előcsalogatni a cuccnak... így visszakerült a régi tesco-s és megpróbálom egy másik gépen ahol tökéletesen megy egy másik ugyan ilyen bill.

Nekem egyenlőre ezek a tapasztalataim! Holnap kiderül, hogy a bill. garitúrnéra megy-e vagy nekem kell új oprendszert felraknom!

Van valakinek tapasztalata, hogy W7 ultimate 64 alatt hogyan muzsikálnak ezek a dolgok?

(#297) Antibazsi válasza ToxLee (#295) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Basszus....milyen igazad van! :K Így már nekem is a helyén marad mindegyik. Bravó! :C

Üdv, Balázs

(#298) phanzetomox


phanzetomox
őstag

kéne eladó roccat kone egér illetve füles ! még karácsony elött !!

(#299) Lippy válasza phanzetomox (#298) üzenetére


Lippy
csendes tag

A webshopokban van egy csomó eladó! És mind vadiúj! :))

(#300) Forezke


Forezke
csendes tag

hi all!
gondoltam leírhatná mindenki mi a kedvenc szín kombinációja Kone-hoz! :)
nekem elsősorban a:
bal,jobb csík: piros
roccat logó: narancssárga
de azt is szeretem ha csak a roccat logó világít kéken :D

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Roccat topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.