Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Roccat topic

Hozzászólások

(#701) gYaLo válasza Chrys_ (#700) üzenetére


gYaLo
őstag

huuu.. ez a RAT 9 nagyon ocsmány :D

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#702) Chrys_ válasza gYaLo (#701) üzenetére


Chrys_
addikt

az biztos, hogy nem hagyományos kinézetű :) Nekem bejönne, ha nem lennének azok a hibák...

A Kone+ meg hajlamos hibázni (laser), ráadásul roccat sense padon! Beremeg az egérmutató néha, ilyenkor el kell emelni a patkányt a padról, utána jó megint.

(#703) gYaLo válasza Chrys_ (#702) üzenetére


gYaLo
őstag

Kíváncsi vagyok egy Kone+ ra élőbe.. Logitechet szereted ? :)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#704) Diocles


Diocles
aktív tag

Van valakinek Roccat Arvo billentyűzete? Már a supportnak is írtam, de sehogy sem tudom kideríteni, hogy lehet-e a hüvelykujjnál lévő makrogombokkal váltani a numpad két módja között.

(#705) Chrys_ válasza gYaLo (#703) üzenetére


Chrys_
addikt

Nem volt logi patkányom. Eddig a legjobb egy A4Tech egér volt, mert brutál nagy :)

(#706) Satyricon


Satyricon
addikt

Srácok... Ne hari a kérdés miatt, de nem igazán van időm utána olvasni, ezért itt tenném fel Nektek a kérdésem: Létezik olyan Roccat billentyűzet, ami kéket világít, plusz még magyar nyelvű is? Szeretnék venni egyet, de csak angol nyelvű billentyű-kiosztásosat találtam... :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#707) balikabo


balikabo
tag

Hali! Nekem kb 1,5 éve van kave fejhallgatóm taito padom, most lesz végre meg a valo bill. Öcsémnek van kova egér, avro bill, kave fejhallgató és apuri hub+ neki is taito pad. Amióta van roccat és megvettem tőlük az első terméket, amit mondanom sem kell nagy várakozással emrt nemismertem azóta szerelmes vagyok bele, minden kitűnően működik nálam és soha semmivel nemvolt baj, minőség kiváló. A kave fejhallgatónál jobbat a gamer piacon még nemtaláltam, pedig volt sennheiserem is már. Szóval lehet vannak néha hibái, de engem eddig meg öcsémet is elkerültek. Csak pozitívumot tudok mondani róla.

(#708) Cane


Cane
őstag

Nos a Kone+ formáját szinte lehetetlen megszokni, talán az óriási mérete miatt. Keresem rajta a fogást, de valahogy nem találom.

Az oldalsó-első gomb szinte használhatatlan, mert elérhetetlen (fa favágó vagy nincs esélyed, ha gibbonnak születtél, akkor talán). Ha netán valami módon mégis sikerül megnyomni az oldal-első gombot, akkor azzal egyidejűleg az esetenként véletlenül nyomsz egy jobb egérgombot is, ami különösen jól jön az erre konfigurált grenade launcher esetében, főleg ha egy fal előtt állsz.

A gombok nagyon hangosak, a görgő tekeréskor főleg. Zavaró.

A DPI váltó gombok, nem érhetőek el jól csak ha engedsz, lazítasz a tenyér-fogáson, DPI visszajelzés nincs.

Világítás effektek számomra totál mellőzhetőek.

DPI érzékenység tesztben paint-ban folyamatos köröket rajzolva nem ad különb, pontosabb, finomabb rajzot mint egy kb. 4000-5000 ft-os egér.

A súlycsere és a fedlap botrányos. A súly alig szedhető ki, a fedlap alig zárható vissza.

Nagyon drága.

Hogy jót is írjak: a technika pontos, viszonylag jól konfigurálható, anyagminősége rendben van (nem recseg vagy ropog erős fogásnál sem).

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#709) gYaLo


gYaLo
őstag

Sziasztok!
A mai nap beszéltem az egyik német webáruház vezetőjével, és tudok szerezni Roccatos pólót, ha érdekel valakit :) További részleteket privát üzenetben :C

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#710) maszi99


maszi99
őstag

Sziasztok S.O.S. !!! :R

Nem akartam mindent végig olvasni, de az első pár oldal alapján lehet kerülnöm kéne, de a stílusomhoz talán elég jól passzolna, ezért jöttem ide :C
Segítségre lenne szükségem :K (jó, és rossz tapasztalatok is jöhetnek)
Valljuk be őszintén, nagy igazság, nem foglalkozunk eleget a részletekkel (egérrel), sőt megkockáztatom, hogy szinte senki. :(
Pedig a részletekben lehet legnagyobbat bukni (pl: játék végén, amikor már péppé nyomtad az ujjad, dühítő tud lenni ez az aprócska részlet.
A pláne az egészben, hogy nem is tűnik fel, betudjuk másnak a hibát. :K
Én a tenyeres típus vagyok szeretem a nagyot :) , ami markolható (cicik az kivétel, abban normál a bejövő ;) ), és finom könnyű nyomórésze van (jobb bal), jól tapad a kézbe (nem tükör felületű, főleg az oldal részek), a görgetője pedig utálom ha olyan mint a racsni kulcs, szétcseszi az ujjamban az ideget, és az agyamra megy, ha minden egyes moccintásnál akad (nehézkes). :W
Ami Trust van nekem a görgőjét még hallani is minden apró moccanásnál. :W
Gondolom így már értitek a racsni hangot, és egy rezgést inputál az ujbegyembe, majd az agyamba, amitől behalok. :W
Inkább lenyomom a billentyűt, és húzom az egeret amerre kell, csak ne kelljen használni :O
Eddig még nem voltam 1 kicsit sem meg elégedve egyetlen egeremmel sem, pedig ezért már többet fizettem, mint a régiekért. :K
Anno pár havonta csaptam szét 1-et (gagyit), ezért vettem a (Trust) jelenlegi egerem 4-5k között, de ennek is hamar vége lesz, ahogy látom.
Amit olvastam, nálam is van kifagyása az egérnek, és csak is usb ki-be segít az észhez térítésbe (szerencsére ez a jelenség pár perces gépotthagyásnál történik, és nem játék közbe, no meg ritkán).
A zavaró még nálam 3hónapos, és időnként már jobban le kell nyomnom a fület, hogy érzékelje mit is szeretnék. :((( (végjátéknál kritikus lehet)

Köszönöm mindenkinek a segítséget, és szebb jövőt uraim: :R :R :R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#711) S*Tom* válasza maszi99 (#710) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Ha komolyan gondolod elmész egy jobb boltba ahol ott van mindegyik nagy márka (Steel, Razer, Roccat, Logi stb.) és kipróbálod melyik milyen fogásra, érzésre. Simán megér Pestre egy utat, ha Fehérváron nincs ilyen, pld. a Pixel-be.
A Trust a használhatatlan noname katgóriában játszik, azt inkább nem hasonlítanám semmihez, szerencsére soha nem volt ilyesmi egerem, de szétcsapkodásra ne is vegyél jobbat, mert arra nincs gari.

(#712) maszi99 válasza S*Tom* (#711) üzenetére


maszi99
őstag

Erre már gondoltam én is :K , csak nem hinném, hogy a két szép szememért kipakolnak nekem mindent, hogy nyugodtan tapizzam szét őket, és próbáljuk is ki gépen :(
Erről a bordély jutott az eszembe, azt még élvezném is, bár a próbánál már gondok lennének nálam :U

Azért köszönöm, és szebb jövőt: :R :R :R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#713) S*Tom* válasza maszi99 (#712) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Jobb boltokba ki vannak rakva mintadarabok, nem kell kicsomagolni semmit. Skype-on is ingyen felhívhatod őket ez ügyben. Fél millás kamerákat és plazmákat is nyugodtan kilehet próbálni sok helyen, persze a kis boltokban, vidéken allergiásak erre.

(#714) maszi99 válasza S*Tom* (#713) üzenetére


maszi99
őstag

Nálunk boltokban semmi, max áruházakban (ott meg jobb darabok nem igazán fordulnak elő).
Amint látom elég jól ismered a dörgést, igazából ez a roccat nekem nagyon bejön, és tetszik is, csak tulajoktól szeretném tudni mi a valóság (érdemes e beruházni erre a típusra) :F
Ha valakik, akkor ők biztosan tudják, vagy esetleg személy szerint keressem meg őket priviben ?
Kösz az infót, de így sajna nem jutok előbbre :(

Szebb jövőt :R :R :R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#715) rcsat


rcsat
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Nem tudom, hogy erről a hibáról valaki írt már vagy volt e róla szó, mert nem volt nagyon sok türelmem végigböngészni az összes hozzászólást. A problémám az, hogy van egy roccat Kone V2 egerem, ami a tegnapi napig hibátlanul működött, most meg nem akar reagálni a kurzor amikor azzal az egérrel mozgatom. Amúgy minden működik rajta rendesen(gombok,világítás), sőt még a driver is legújabbra frissítettem fel. Próbáltam cserélgetni az USB csatlakozást hol-ide hol-oda, de ez se segít rajta. Ha valaki tudna segíteni vagy valamilyen tanáccsal szolgálni nagyon megköszönném!

(#716) Chrys_ válasza Cane (#708) üzenetére


Chrys_
addikt

Szerintem csak egy gombbal van gond, a görgő elé helyezettel. Az ív miatt eléggé alacsonyan van, kb. használhatatlan. A "zaj" szerintem nem egyedülálló, van ilyen több is.

Viszont a görgő működése nagyon szar. Ha hátrafelé tekerem (scroll lefelé), akkor minden 3.-4.-nél hibázik egy nagyot, a másik irányba ugrik a jel!

Plusz az optika túlságosan érzékeny a nyílásba tapadó szálakra (szösz). Túl kicsi a nyílás, beleakad minden, és folyamatosan takarítani kell, ha a Roccat Sense-n használom. Az asztallapon sokkal ritkábban adódik ilyen gond.

Így utólag már nem biztos, hogy megvenném ezt az egeret.

(#717) S*Tom* válasza maszi99 (#714) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

ROC-11-800 Kone+ vélemény a régi ROC-11-500-hoz képest.
Pár kép
Igen, szerintem játékra érdemes ilyen egeret választani, egyébként minden márkának a top egere általában ilyen. Bármit is veszel gari legyen rá bőven, a min. 2év. Kisebb hibák minden típusnál vannak, legyen az bármelyik márka.

(#718) maszi99 válasza S*Tom* (#717) üzenetére


maszi99
őstag

Köszönöm az infót uram, sokat segítettél nekem. :K
Igazad van mindenhol vannak hibák, akármelyik menő rágcsálóról beszélünk.
Nagyon ízlésesek a képek, amint látom elkötelezett vagy a márka iránt, és én is bele szerettem, döntöttem mellette. :K
Már csak vadászni kellene :F

Szebb jövőt uram: :R :R :R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#719) mnxwlj


mnxwlj
csendes tag

Üdv, mindenkinek.

Egy kis segítséget szeretnék kérni, nagyon szemezek egy Kova, vagy Kova+ egérrel. A kérdés az, hogy használ e valaki ilyen egeret WoW-hoz, és lehet e konfigolni, vagy felismeri mindkét oldalon a gombokat a játék?
Ezenkívül még kérdés, hogy mennyire tartós, és bírja e a gyűrődést?

Előre is köszönöm a válaszokat.

PS.: Ha van valakinek ilyen egere használt, vagy alig használt eladó az is érdekelne.

(#720) goldnarmz válasza mnxwlj (#719) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Én - (két)balkezességem miatt - Kova egeret használok. Ugyan nem WoW-ozom, de azon kívül, hogy minden szép és jó a kb. másfél év alatt a következő negatívumokat találtam az egérrel kapcsolatban:
Nekem valahogy túl könnyűnek tűnik, de lehet, hogy csak én szoktam el a vezetékes egerektől túlzottan (vezeték nélkülieknél ugye plusz súly az akku).
Oldalára ragasztva van egy gumilap, ami a hüvelykujjad stabilitása miatt lett odatéve. No, nekem az alól 3-4 óra játék után (gondolom, felmelegszik) elkezd a ragasztó szivárogni, és olyan, mintha mézet kennél az ujjadra - ez nagyon gusztustalan
Driverless működés - ezt ugye tudjuk, döntse el mindenki, jó-e ez vagy nem. Én inkább a negatív oldalát látom, azért, mert hiányzik egy GUI, amiben beállítom magamnak a profiljaimat, stb.
A ké oldalon lévő gomboknak csak egyik fele konfigolható játékokban - ezt beszoptam, mert pont azért vettem, hogy hátha minden gombra tehetek valami funkciót...
Kb. ennyi. Ha érdekel még valami, kérdezz. :K

Még annyi, hogy Roccat Sota-val használom. Az meg púposodik, hajlik, deformálódik... :(

[ Szerkesztve ]

(#721) mnxwlj válasza goldnarmz (#720) üzenetére


mnxwlj
csendes tag

Köszönöm a választ.

Érdekes ez a ragasztós dolog....1.5éve folyik alóla a ragacs? Nem hangzik túl jól....

Elvileg a Kova+ verzióhoz már van driver amivel állítólag bárhogy lehet konfigolni a gombokat. Nekem is azért tetszett meg, mert szimmetrikus és két oldalon van két két gomb....logikusabban tudok vele strafelni:):):)

Vajon a sima Kovaval kompatibilis a Kova+ drivere?

Sota-t nem szeretnék venni, nagy és drága:)

(#722) goldnarmz válasza mnxwlj (#721) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Ja, neem másfél éve. Kb. 5-6 hónapja vettem észre. Először azt hittem, hogy valami dzsuvába nyúltam, aztán rájöttem, hogy csak akkor jelentkezik, amikor sokat egerészem. És akkor láttam az egér oldalán, hogy valami fura anyag jön ki onnan. Szerintem ragasztó. Driverről nem tudok semmit, annyira nem is izgat, már megszoktam. Illetve hamarosan átállok balos deathadderre. Az még nem létezett, amikor a Kova-t vettem... :U
Nálam fenn áll időnként az USB-s kihúzogatós történet, abszolút véletlenszerűen. Néha minden bekapcsoláskor el kell, hogy játsszam, máskor meg hetekig nem (nem a görgős műveletről beszélek, azt minden alkalommal el kell játszani. De hogy az is mi? :( )
Egyébként engem kifejezetten idegesít ez a több_gombot_lenyomsz_és_konfigurálod_az_egeret dolog, mert sokszor akaratlanul is megnyomsz két gombot, és
-változik a dpi
-elkezd villogni (uuutálom)
-stb.

Not recommended. ;)

(#723) mnxwlj válasza goldnarmz (#722) üzenetére


mnxwlj
csendes tag

hmm...értem és köszönöm a válaszokat:):)

(#724) Chrys_ válasza Chrys_ (#716) üzenetére


Chrys_
addikt

Ne vegyen senki Roccat Kone[+]-t ! Egy rakás szar! Itt a bizonyíték, az én egerem is ezt csinálja a legújabb FW-vel is, állítólag HW-defekt:
Roccat Kone Plus Scrolling Glitch

Pedig csak 1,5 hónapos, most intézhetem a gariztatást...

[ Szerkesztve ]

(#725) gYaLo


gYaLo
őstag

Mostantól tudok hozni ismét Roccat-os polót, akit érdekel, nyugodtan írjon :))

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#726) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Én most cseréltem le a Kone egerem Kone[+]-ra, hát mit kell mondjak ég és föld a különbség.. igaz jóval drágább, de én eddig maximálisan elégedett vagyok vele. Eddig semmi bug vagy hasonló furcsa jelenség. Már csak egy Taito padot kell alá szerezzek :)
Hozzátennék még pár dolgot. Az EasyShift egy nagyon ötletes funkció, nagyon kézreáll és így szinte kétszer annyi gomb van az egeren. A viszajelző hangok engem eleinte zavartak de már kezdem megszokni, le kell halkítani ;]

[ Szerkesztve ]

(#727) Amantius válasza dlaccc (#726) üzenetére


Amantius
senior tag

EasyShift. Erről mesélnél egy kicsit? Mi ez. Hogyan működik?

Nagy gáz, kis szerencse!

(#728) dlaccc válasza Amantius (#727) üzenetére


dlaccc
aktív tag

A két oldalsó gombot amit hüvelykujjal nyomkodsz be lehet állítani rá. Anyi hogy mikor lenyomva tartod kéken világít az egér és ha mellényomsz bármi más gombot egy más beállított funkciók csinál. Makrót vagy hangerőt vagy akármit.. Már kezdem megszokni, szerintem nagyon ötletes cucc. ITT egy kép róla.

(#729) gYaLo válasza dlaccc (#728) üzenetére


gYaLo
őstag

Szóval az Easy Shoft segítségével új gombokat lehet programozni :))

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#730) Amantius válasza dlaccc (#728) üzenetére


Amantius
senior tag

Köszi. Nekem nagyon szimpatikus ez a sok beállítási lehetőség. 1 hónapja agyalok az egércserén, de nem tudom eldönteni, hogy a Kone +-t, vagy a G500-ast vegyem meg. Valahogy a Logitechben, a tapasztalataim alapján jobban megbízom (nála a SetPointot szokták "nemszeretni"), de egyszerűen képtelen vagyok dönteni, nem fél évre akarok egeret venni, főleg ilyen drágát.

[ Szerkesztve ]

Nagy gáz, kis szerencse!

(#731) dlaccc válasza Amantius (#730) üzenetére


dlaccc
aktív tag

G500 azért egészen más árkategória, Kone+-at inkább csak fanatikusok vesznek ;] Nekem megérte az árát, persze ez szubjektív...valaki vesz egy SSD-t inkább 20-ért..én nem

(#732) gYaLo válasza Amantius (#730) üzenetére


gYaLo
őstag

Szerintem G500, én 100% osan meg vagyok vele elégedve, egyszerűen nincs gyenge pontja :K

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#733) maszi99 válasza dlaccc (#731) üzenetére


maszi99
őstag

Megdobhatnál egy privivel igazán, csak egy rövid személyes rálátásra lennék kíváncsi.
Roccat egér nekem bejön nagyon, csak zéró a tapasztalatom :K
Előre is köszi, és szebb jövőt uram: :R :R :R
:))

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#734) maszi99 válasza gYaLo (#725) üzenetére


maszi99
őstag

Ment pü (kérés) :K

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#735) fasirTTT


fasirTTT
őstag

valaki tudna leírást adni, hogy kell szétszedni ezt az egeret? mert beleejtettem 1 tűt és össze vissza zörög benne :S

(#736) fasirTTT válasza fasirTTT (#735) üzenetére


fasirTTT
őstag

jah és az egér az a Roccat Kone V2

(#737) dlaccc válasza fasirTTT (#736) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Próbáld meg kirázni belőle, mert ezek ragasztott egerek szóval szétkapni nehéz lesz :U

(#738) fasirTTT válasza dlaccc (#737) üzenetére


fasirTTT
őstag

na szétszedtem és ezek nem ragasztott egerek ;) én nekem is úgy mondta eXtenSior kolléga. a 4 tappancs alatt található a 4 csavar :R

és az egér megjavítva, jobb mint új korába :D

(#739) dlaccc válasza fasirTTT (#738) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Húú bakker akkor bocsi, nekem is úgy mondták hogy ragasztott én meg elhittem. Azért még nem kapom szét az enyém .. majd ha tele lesz szösszel akkor talán :DDD

(#740) [CM]Crusher válasza Chrys_ (#716) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

"Viszont a görgő működése nagyon szar. Ha hátrafelé tekerem (scroll lefelé), akkor minden 3.-4.-nél hibázik egy nagyot, a másik irányba ugrik a jel!"

Nálam is jelentkezett. Kipróbáltam visszamenőleg a régi firmwareket de nem oldódott meg a gond. Nálam dettó ez a jelenség: [link]

Írtam a supportnak, kíváncsi leszek mikor válaszolnak és hogy mit mondanak. Ha lesz infó jelzek.

(#741) sapphie válasza [CM]Crusher (#740) üzenetére


sapphie
csendes tag

hardware hiba - csere.
nekem 1 hét múlva válaszolt a support "It sounds like a hardware defect. You can exchange the Kone at your dealer.An exchange via us is unfortunately not possible..".
lehet hogy naga lesz helyette.

(#742) [CM]Crusher válasza sapphie (#741) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

"Jól" hangzik :(

Köszi az infót.

Eddigi Kone egereim: Kone V1, Kone V2, Kone Plus

Ez a 3. aminek annyi, a bizalmam már nagyon kevés.

(#743) gYaLo válasza [CM]Crusher (#742) üzenetére


gYaLo
őstag

Gondolkodtam Kone egérben, ezek szerint jó, hogy a G500at választottam. :K

Az egerektől függetlenül maximálisan meg vagyok elégedve a Kave fülessel és a Taito egérpaddal :C

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#744) [CM]Crusher válasza gYaLo (#743) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Taito nálam is befigyel. Kone-t nagyon szeretem, nem szívesen válnék meg tőle, de ezek a folyton előjövő bugok/hibák, kezdik elvenni a kedvem, pedig nagyon hozzám nőtt.

(#745) dlaccc válasza [CM]Crusher (#744) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Mennyi idő múlva jött ki ez a görgő hiba? Nálam még nem bugol és már alatta a Taito pad is. Nagyon szomorú lennék ha egyszer csak megadná magát :F

(#746) gYaLo válasza [CM]Crusher (#744) üzenetére


gYaLo
őstag

Kave fülest próbáltad ? :)
Ha igen, akkor mi nem tetszett benne ?
Nekem annyi a gondom vele, hogy hosszabb használat után nyomja egy kicsit a fejemet. :B

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#747) Chrys_ válasza dlaccc (#745) üzenetére


Chrys_
addikt

kb. 1 hét...

(#748) [CM]Crusher válasza dlaccc (#745) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nekem kb szeptember óta van meg, igaz volt egy olyan időszak (4 hónap) hogy nem volt gépem, így ha azt leszámítjuk akkor pár hónap után jött elő.

(#749) [CM]Crusher válasza gYaLo (#746) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Egy rövid ideig volt szerencsém kipróbálni. Amennyit próbáltam az alatt jónak tűnt. De csak pár órát nyúztam, ennyi idő alatt meg nem igazán dől el, hogy mennyire jó hosszútávon. Az első benyomások mindenesetre pozitívak voltak. :)

(#750) gYaLo válasza [CM]Crusher (#749) üzenetére


gYaLo
őstag

Akkor h h megváltál tőle ? vagy csak az üzletbe volt alkalmad próbálhatni ? :)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Roccat topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.