Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Roccat topic

Hozzászólások

(#1201) front3r


front3r
őstag

Nem bírtam elviselni az alaplap idegromboló zaját és hangminőségét, úgyhogy megrendeltem egy Asus Xonar DX-et. Nem hivatalos driverrel elvileg zsír, de sokan a gyárival sem panaszkodnak.... és kiválóra értékelik a kártyát. Holnap jövök a véleménnyel, hogy egy Realtek alaplapi, és e között mekkora a különbség.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1202) tupacamaru válasza front3r (#1201) üzenetére


tupacamaru
veterán

Várjuk... :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1203) cannibal válasza front3r (#1201) üzenetére


cannibal
senior tag

Én is nagyon kíváncsi vagyok! Remélem beváltja a reményeidet.

(#1204) front3r


front3r
őstag

Sikerült beszerezni a Xonar DX-et hozzá!

Első tapasztalatok nagyon jók!!!!
Az összes zaj eltűnt, persze az alapbeállítás nem volt a legjobb, HF kapcsolót be kellett kapcsolni hogy a játékoknak ne legyen dobozhangjuk. Jó minőség zenében, filmben, játékban. :) :K

Az alaplapival össze se lehet hasonlítani, attól tényleg gyomorgörcsöm lett majdnem, olyan illúzióromboló hangja volt. :Y

Persze lehet itt még finomítani, majd azt is megteszem.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1205) front3r válasza front3r (#1204) üzenetére


front3r
őstag

Most toltam a Diablo 3-al, hát így játék közben, egy normális hangkártyával azért érződik a minőség. :)
Nem csak új hangokat hall az ember, hanem amiket hall, azt normálisan, tisztán, élesen. Az alaplapi hangkártyával előfordult az, hogy a hangok borzalmasan eltorzultak.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1206) tupacamaru válasza front3r (#1205) üzenetére


tupacamaru
veterán

Már megjelent? :B :Y

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1207) front3r válasza tupacamaru (#1206) üzenetére


front3r
őstag

A bétát toltam, bekerültem a zárt tesztre. :)

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1208) front3r


front3r
őstag

Van aki tesztelte több hangformátummal a Kave-et?
Gondolok itt a filmek alatt az "AC3"-"DTS-HD" különbségre.

Van annyira jó a fejes, hogy hallani a különbséget?
Használom a Kave-et, de nem teszteltem le, ebből a szempontból.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1209) Trevi válasza front3r (#1208) üzenetére


Trevi
tag

Én erről a Diablo3-ról még általános koromba hallottam hogy lesz azóta el telt már lassan 12 éve vagy több... :F :D jövőre leszek 26 éves akkor jóval több eltelt már majd valamikor kijön amikor már a grafika már egy kalap .... lesz!

[ Szerkesztve ]

(#1210) front3r válasza Trevi (#1209) üzenetére


front3r
őstag

Jövő év tél vége, tavasz elején várható. Mivel tolom a betát, így nem fogják már elhúzni a megjelenést. :) Sőt már előrendelhető, és a CD Galaxisban már el is fogyott a Collectors Edition. És a grafika jövőre is kiváló lesz, sőt, mivel szinte él az egész környezet, így nem tudnak hasonló játékot csinálni, ilyen élménnyel.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1211) Shaco


Shaco
csendes tag

Hi!

Az a problémám hogy nagyot csaptam kicsit a Kone v2-re és hát gögőúrnál a wheel tengelye eltört tudok esetleg külön venni vhol görgőmodult vagy van e esetleg vkinek rossz ilyen típusú egere amin jó a görgő?

Kösz előre is

(#1212) LGabor001


LGabor001
tag

Sziasztok
Végre meg van a Roccat Kave-m, de nem tudom nekem nem tűnik olyan tisztának a hangja.
Végülis jó, de elég sok időm ráment mire beállítgattam...

(#1213) tupacamaru válasza LGabor001 (#1212) üzenetére


tupacamaru
veterán

Alaplapi hangkarival hajtod?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1214) LGabor001


LGabor001
tag

igen
Egy Gigabyte P55A UD5 i5 konfig

(#1215) tupacamaru válasza LGabor001 (#1214) üzenetére


tupacamaru
veterán

Akkor lehet hogy azért tűnik kicsit zajosnak. Külön hangkártyáról jobb lenne a hangja.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1216) LGabor001


LGabor001
tag

Na mégegy segítségre lenne szükségem
tehát gyárilag 6 jack dugó van a gépbe, van egy 5.1 házimozi ami 3 jack és van ez a füles ami 4 jack + usb, mit tegyek, hogy külön tudjam választani a két rendszert?
Win 7 van fenn és a füleshez nem tudom beállítani, hogy 5.1 és lehet ez a baj a zajosság miatt mivel ugyan úgy ugyan azok a jelek vannak kinn a fülesnél mint ha bedugom az 5.1-et vagyis hangfal jelek
Jelenleg nem is tudom egyszerre bedugni és használni állandóan dugdosnom kell....
van jack elosztóm megpróbáltam hogy az első és hátsó kimenetet arra dugom, de valami szétválasztja a jelet és csak az szól amit beállítok vagy első vagy hátsó érdekes....

[ Szerkesztve ]

(#1217) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Kone+ tulajok, nálatok is kopik le a gumiréteg az egérről?? Le nem cserélném semmire.. de a jobb gombnál és a tenyérrésznél jön le az a matt anyag.. hát ez elég zavaró azért hiába szuper az egér :F

(#1218) gYaLo válasza dlaccc (#1217) üzenetére


gYaLo
őstag

Mikor vetted? Vidd vissza a boltba ha még garis ;)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#1219) dlaccc válasza gYaLo (#1218) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Nem olyan régi hogy már kopnia kéne, talán pár hónapos. Azt nem hiszem hogy ezért kicserélnék, mivel egyébként hibátlanul működik :F De azért rákérdezek a boltban.

(#1220) gYaLo válasza dlaccc (#1219) üzenetére


gYaLo
őstag

Miért ne cserélnék ki, ez nem normális dolog..

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#1221) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok! Olyan embert keresnek, aki egyben egy roccat kave és egy asus xonar dx tulaja:D ha valaki megfelel e feltételeknek kérem irjon!
előre is köszi!:)

(#1222) Itachi82 válasza reflxx (#1221) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Csá all!
Én is ugyanezt keresem csak annyi különbséggel, hogy én ASUS Xonar DG-t néztem ki a Roccat Kave mellé!
Akinek vannak ilyen termékei véleményezné őket?
Előre is köszönöm!

(#1223) LGabor001 válasza Itachi82 (#1222) üzenetére


LGabor001
tag

Ez engem is érdekel, mert ha nagyon sokat számít akkor veszek a Kave mellé

(#1224) reflxx válasza LGabor001 (#1223) üzenetére


reflxx
aktív tag

én beszéltem egy sráccal akinek kave-ja van és dx-et vett azt mondta alaplapi-dx ég és föld. Sokan azért fikázzák a kave-t, mert dobozhangú.. Persze sz*r alaplapi hangkártyával persze.. De ki köt be abba egy kave-t?;) Nekem már megvan a dx már csak azt nézem honnan rendeljem a kave-t :))

(#1225) LGabor001 válasza reflxx (#1224) üzenetére


LGabor001
tag

Ha megvan írd a véleményt. Azért nem feltétlen akarok venni drága hangkártyát csak, hogy jobb hangja legyen csak ha nagyon nagyon megéri a hangzás miatt.
Nekem csak azért fura mert Genius 5000-es 5.1 van és az nagyon jól szól.
Mennyi volt a dx?

(#1226) front3r válasza LGabor001 (#1225) üzenetére


front3r
őstag

Én vagyok az a tulaj. :D
Kb 17k az ára.
Lehet az olcsóbb kártyák is jók, én nem tudom, mert nekem ez van meg. Az alaplapi Realtek tényleg gány ehhez, minden baja volt Kave-el: Tele volt digitális zajjal, ami meg volt az is olyan gyenge volt, az ember gyomra is felfordult. A Kave-hez kellett a hangkártya.
Nálam a Logitech X-530-al nem volt gond az alaplapit használva, ott nem voltak furcsa zajok.
Persze most az is jobban szól a hangkártyával.

reflxx: A dobozhangot arra írtam, hogy az ASUS hangkártyát használva a GX módot bekapcsolva jön elő. Ez alapból be van kapcsolva, csak ki kell kapcsolni, ennyi. Ez EAX "emulálása", már nem kell 2012-ben.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1227) LGabor001 válasza front3r (#1226) üzenetére


LGabor001
tag

és hogy kötötted rá a fülest és az 5.1-et?
Jack elosztókkal vagy kibe húzgálod?

(#1228) front3r válasza LGabor001 (#1227) üzenetére


front3r
őstag

Sajnos ki-be kell húzgálnom.
Kerestem elosztót, de a boltokban nem tudnak ilyenről. :S
Komolyan nem létezik valami switcher erre??

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1229) gYaLo válasza front3r (#1228) üzenetére


gYaLo
őstag

hmm én a Saturnban vettem 3,5ös jack elosztót, 900ft ért.. Y , csak nem az a sima kis dugós, hanem hosszú kábelekkel.. igaz h a hangcuccom 2.1 , ezért a centert "osztottam csak szét", de tökéletesen működik és nem kell huzigálnom :K

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#1230) LGabor001 válasza front3r (#1228) üzenetére


LGabor001
tag

Jack elosztó
A mellékelt linken több féle elosztó is van.
Nekem ebből 1 sima Y van és az 5.1-em első és hátsó kivezetése van rajt, így egyszerre szól elöl hátul.

(#1231) front3r válasza LGabor001 (#1230) üzenetére


front3r
őstag

Ja, de az 5.1-et nem tudja normálisan elosztani...Mert oké, sztereót igen, de nekem 2db 5.1-es rendszerem van, azt kellene elosztani, és csak átkapcsolni.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1232) LGabor001


LGabor001
tag

én úgy csinálnám, hogy ami a fülesen első kimenet az 5.1-en is és 2.1-en is
aztán a hátsó hátsóval, front-front, mély-mély.

(#1233) gYaLo válasza LGabor001 (#1232) üzenetére


gYaLo
őstag

Szerintem mindenki így csinálná :D

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#1234) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok! Ma jött meg a roccat kave-m próbálgatom bekötni az asus xonar dx-be. Akárhogy kötözgetem, a rear és vagy a sub vagy a front nem megy. Szerintetek én kötöm hülyén vagy a füles szar vagy a hangkari vagy mi a szösz?:D
Előre is köszi!

(#1235) metre1


metre1
tag

Az lenne a kérdésem, hogy a roccat kave 5.1 olyan a felépítése mint medusa 5.1-es fejhallgatónak?

És hol lehet újonnan vásárolni jó áron? Úgy rémlik volt a prohardveren valahol ahol meg lehetett rendelni (fórum?, apró?).

Samsung Syncmaster 740N, Gigabyte EP-35-DS3, Q9505, GSKILL 2*2GB DDR2 1000MHz, Galaxy GF9800GT, WD 320GB Caviar, Razer Diamondback egér és alátét

(#1236) Nevano válasza metre1 (#1235) üzenetére


Nevano
csendes tag

Igen, részben azonos. Bár nem tudom mit értesz a felépítése alatt.

Szubjektív véleményt nem tudok mondani ugyanis KAVE-m van volt Medusa-m is, de tudod. Mindig az a legjobb ami éppen van :)

Remélem segítettem legalább a döntésben ha termékkeresésben nem is :)

A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga. ... Hirosima '45 .... Csernobil '86 ...... Windows '95 ...

(#1237) karakpecze21 válasza dlaccc (#1217) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Nekem is kopik, bár egyelőre csak a logo, maga az egér nem.
Nem egész egy éves a cucc és tényleg nem sokat volt használva.(szinte új állapotú)
Viszont nemrég vettem észre, hogy a logonál valami maszat van.Mondom letörlőm...akkor kaptam majdnem agyvérzést.Az ujjammal simán ledörzsöltem, erőfeszítés nélkül az egész logo-t.Valami ultravékony gimirétegszerü volt rajta és maga a logo olyan volt mint a cpu-k hoz is használt ezüstös hűtőzsír.

Azért egy több mint 20K-s egértől én többet vártam. :))

[ Szerkesztve ]

(#1238) gYaLo válasza karakpecze21 (#1237) üzenetére


gYaLo
őstag

visszaviszed?

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#1239) karakpecze21 válasza gYaLo (#1238) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Áhh, sajnos nem tudom, Német-ből van. :(

(#1240) Jani18


Jani18
aktív tag

Hali Valaki tudna nekem mondani egy nagyon jó beállítást Kave+Xonar DX-hez.Főleg játékokhoz érdekelne.Ha lenne kép a xonar beállításairól,az lenne a legjobb.

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#1241) Nevano


Nevano
csendes tag

Kave-n nem tudsz sok mindent állítani nincs külön driver, csak az extra felület amit markodba fogsz és kedved és ízlésed szerint állíthatod be.

A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga. ... Hirosima '45 .... Csernobil '86 ...... Windows '95 ...

(#1242) Jani18


Jani18
aktív tag

De a Xonar driver-ében lehet állítani sok mindent.Az érdekelne engem.

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#1243) MrIpod


MrIpod
csendes tag

Valaki tudna nekem segíteni? Tegnap jött meg a Roccat Kave-em teljesen új, bontatlanul. Erre bedugdosom a kábeleket a gépbe, lefuttatok egy 5.1 tesztet, de a bal hátsó hangszóró alig szól. Emellet még nem is lehet érezni a rezgő funkciót sehol sem, valamint, a mikrofont sehogy sem bírom működésre bírni... Sima alaplapi hangkártyám van, de ha a Genius 5.1-et rákötöm ott minden szól rendesen. Légyszi segítsetek!!! :F :F :F :O

(#1244) metre1 válasza MrIpod (#1243) üzenetére


metre1
tag

Cseréld fel a rear és front kábeleket akkor is feláll a jelenség? Egylbklnt volt ilyenem akkor csúszka segítségével tudtam egyik feljebb erősíteni.

Samsung Syncmaster 740N, Gigabyte EP-35-DS3, Q9505, GSKILL 2*2GB DDR2 1000MHz, Galaxy GF9800GT, WD 320GB Caviar, Razer Diamondback egér és alátét

(#1245) Henks válasza dlaccc (#1217) üzenetére


Henks
csendes tag

Régi postoltam ide de ezt muszáj volt megosztanom veled. Nekem lekopott teljesen kb. 2 hónap után. Ismerősömnek is van de neki még nagyjából ép állapotú. Nekem így jobban tetszik amúgy. :))

MB: ASUS TUF Z270 MARK 2 CPU: Intel Core i5 7600K VGA: GIGABYTE GV-N960WF2OC-4GD GeForce GTX 960 4GB M:CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT

(#1246) Henks válasza MrIpod (#1243) üzenetére


Henks
csendes tag

Vagy a kábelezéssel lesz probléma vagy az audio mixer beállításával. Ajánlom a teszt közben dugd be a helyes sorrendbe a kábeleket ha mégis valami felcserélés van. Ja amúgy a rózsaszín és a sárga eléggé összekeverhető. :) Én is benéztem már párszor. :D

MB: ASUS TUF Z270 MARK 2 CPU: Intel Core i5 7600K VGA: GIGABYTE GV-N960WF2OC-4GD GeForce GTX 960 4GB M:CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT

(#1247) Gehyhun


Gehyhun
csendes tag

Üdv mindenkinek! Roccat Kulo tulajok segítségét szeretném kérni. A füles fülpárnáit szeretném lecserélni és az istennek nem hagyja magát. Eltörni meg nyilván nem akarom. Ha valaki tudna valami tippet adni hozzá, ne fogja vissza magát! :) Előre is köszönöm!

(#1248) Nevano válasza Gehyhun (#1247) üzenetére


Nevano
csendes tag

Remélem ez segít -> [link]

A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga. ... Hirosima '45 .... Csernobil '86 ...... Windows '95 ...

(#1249) Gehyhun válasza Nevano (#1248) üzenetére


Gehyhun
csendes tag

Köszönöm szépen, megpróbálom ellesni. :)

(#1250) Daszkalosz19


Daszkalosz19
aktív tag

Sziasztok!
Hozzájutottam egy Roccat kone+ egérhez.A kérdésem lenne,hogy nem frissíti a drivert!Letöltöm telepítem,a drivert frissíti,de a firmwaret azt nem.Failed azt írja ki,aztán nem is tudom használni az egeret.Régi driver fel,újraindít. Végülis,ami a Roccat oldalán fen vann frissítések egyike sem müxik nekem!
Következő! Mivel nem tudok angolul,így nem nagyon tudom beállítani az egeret! PL: billenytyűzetgomb hozzárendelése az egér gombjához! Tud valaki segíteni? vagy egy linket egy részletes beállításról!
Köszönöm előre is a segítséget

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Roccat topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.