Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) ligeti8 válasza zorzy4 (#3942) üzenetére


ligeti8
csendes tag

Nem !
Színpaddal szemben túrtam 500/pro stück :D

Bizonyos esetekben mindenre igen !

(#3952) zorzy4 válasza kaller1 (#3945) üzenetére


zorzy4
őstag

Konkrétan nem hülyeség, hidd el eléggé utánanéztem, és nem mindenféle fórumokban, lemeríteni tényleg nem kell, de bajuk nem lesz tőle. A li-on akkuk kb .10. töltés után érik el teljes kapacitásukat, és mivel a látható töltés folyamán csak a 90%-kot érik, tehát, nem árt megcsinálni.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#3953) zorzy4


zorzy4
őstag

Ja és még valami. A li-ion akkukba nincs semmi misztikus, egy áramkör van bennük ami védi őket a memória effektustól, a de az akku részük kb ugyan azt a törődést igénylik mint a nm-hi. És az utóbbiból is létezik védő elektronikával felszerelt csak elég ritka, de például a philips ozeoban olyan van, amire rá lehet tölteni. ni-cd akku nem igazán van csak egy két régi bunkófonban.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#3954) meroly válasza zorzy4 (#3952) üzenetére


meroly
veterán

Igen, én is így tudom és ezt a 90%-ot jó feltornászni, hogy teljes kapcitással tudjuk üzemeltetni, tehát ha pl első pár töltésnél (amikor még "tanul") csak addig töltjük fel, hogy 80%, akkor már csak nagyon nehezen tudjuk elérni később a teljes kapacitást.
Én legalábbis valahogy így képzelem, de ezt is Doki-tól hallottam.

Impossible is nothing

(#3955) Lacazr93 válasza meroly (#3954) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Nokia 5140-hez létezik dokkoló?

(#3956) KSparrow válasza Lacazr93 (#3955) üzenetére


KSparrow
senior tag

lehet, bár szerintem nincs. mert ugye az alján van a csepp-porállóság miatt a gumi... szóval szerintem nincs, bár az előlap alsó fele nélkül kompatibilis kell legyen egyéb pop-portos dokkolókkal. (pl a 6108 simán tölt 9300 dollokóval)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3957) Lacazr93 válasza KSparrow (#3956) üzenetére


Lacazr93
senior tag

értemm. körbenézek hátha :)

(#3958) meroly válasza Lacazr93 (#3955) üzenetére


meroly
veterán

Szerintem sincs. Nem az a típusú készülék amit az ember egy íróasztalon dokkolóban tölt :)
Inkább tudom elképzelni a napelemes töltőt hozzá mint ezt :DDD

Impossible is nothing

(#3959) zombinyul válasza meroly (#3909) üzenetére


zombinyul
addikt

A 6230-asokba MMC kell,nem RS-MMC:)
Különben ha van valakinek RS-MMC(mintha egy félbevágott MMC lenne,ugyebár),legalább egy 128-as(bár egy 64-esért sem lennék letörve),kérem jelezzen:)

csoda120:N-Gageről lehet szó,a 3660-ast semmiért nem adom :P ;]

meroly:Az én tapasztalatom alapján is felesleges ez a háromszoros lemerítem,feltöltöm dolog.Megéri elolvasni,okos dolgok vannak benne:)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#3960) meroly válasza zombinyul (#3959) üzenetére


meroly
veterán

Valóban, bocs :B

Impossible is nothing

(#3961) csoda120 válasza zombinyul (#3959) üzenetére


csoda120
tag

Megy PÜ az N-gage miatt :D

Ma írt egy debreceni srác akitől már vettem telefont,hogy van egy 7110-ese eladó :))

Facebook: szerelem a négyzeten

(#3962) meroly


meroly
veterán

Srácok, 5110-em cserélném egy döglött 6310i-re, amiben legalább a kijelző és a fólia jó.

Az 5110 a saját akkujával nem indul, de másikkal tesztelve, végfokos, mert nem talál térerőt. :(

Impossible is nothing

(#3963) zombinyul válasza meroly (#3960) üzenetére


zombinyul
addikt

Semmi baj:))

csoda120: Vissza is :R

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#3964) csoda120 válasza meroly (#3962) üzenetére


csoda120
tag

Micsoda üzleti érzék!Minden elismerésem a Tiéd! :R :R :R :D

Facebook: szerelem a négyzeten

(#3965) meroly válasza csoda120 (#3964) üzenetére


meroly
veterán

Mér?
Egy rom egy másik romér.... ;]

Impossible is nothing

(#3966) zombinyul válasza meroly (#3965) üzenetére


zombinyul
addikt

Hát ez az :P ;]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#3967) meroly válasza zombinyul (#3966) üzenetére


meroly
veterán

De én pont azt az alkatrészt tudnám hasznosítani a 6310i-mbe, lehet valaki meg az 5110-ből tudna kiszedni magának valamit. :U

Impossible is nothing

(#3968) zombinyul válasza meroly (#3967) üzenetére


zombinyul
addikt

Világos.Csak szerencse kell hozzá,hogy kifogj egy ilyen partnert:U

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#3969) meroly válasza zombinyul (#3968) üzenetére


meroly
veterán

Vagyunk itt páran, hátha, ha meg nem akkor marad minden úgy ahogy van, lesz két 5110-em, meg egy kijelzőhibás 6310i :U -m

Impossible is nothing

(#3970) zorzy4 válasza meroly (#3969) üzenetére


zorzy4
őstag

Ajánlom ezt a hirdetést.
[link]
Természetesen a csak pesten már nem aktuális.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#3971) zorzy4 válasza zombinyul (#3959) üzenetére


zorzy4
őstag

Felületes cikk, hidd el nem véletlenül írtam. És különbem is nem árthat 3 hosszú töltés.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#3972) zombinyul válasza zorzy4 (#3971) üzenetére


zombinyul
addikt

Úgy tudom,csak a Nikkeles akkunak kell a 3 töltés...LI-ION akkut nem szoktam lemeríteni teljesen,nincs rá garancia,hogy még visszakapcsol.Sajnos jártam már rosszul lemerült lítiumos' akkuval.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#3973) meroly válasza zorzy4 (#3970) üzenetére


meroly
veterán

Igen tudom :B :R
De akkor hogy szabadulok meg az 5110-től? :F

Impossible is nothing

(#3974) zorzy4 válasza zombinyul (#3972) üzenetére


zorzy4
őstag

Lemeríteni nem kell teljesen. Mindamellett évek óta lemerült akkuk is beindulnak, pár óra után ha a töltőn hagyod. Ha egy li-ion akku meghal az az elektronika hibája és nincs köze a lemerítéshez.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#3975) zombinyul válasza zorzy4 (#3974) üzenetére


zombinyul
addikt

Értelek,akkor nekem nagyon véletlenszerűen jött ki a dolog:)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#3976) meroly


meroly
veterán

Nemigen pörögtök, mi van srácok?

Impossible is nothing

(#3977) bepe79 válasza meroly (#3976) üzenetére


bepe79
addikt

Hát én spec nemrég értem haza a Westend MM-ből, voltam nézelődni az egyik barátommal. Rákérdeztem a dokkolóra is, nincsen nekik semmihez, nemhogy 8850-hez.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#3978) meroly válasza bepe79 (#3977) üzenetére


meroly
veterán

Értem.
Én most bizniszeltem minolta5 kollegával a 6310i-jével kapcsolatban. :D

Impossible is nothing

(#3979) zorzy4 válasza zombinyul (#3975) üzenetére


zorzy4
őstag

Az akkuknak lelkük van ;) .

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#3980) zombinyul válasza zorzy4 (#3979) üzenetére


zombinyul
addikt

A múltkor szétszedtem egy Sony Ericsson akkut,meglepődtem milyen felépítése van.Mintha csak egy szál valamit feltekertek volna...De rendesen ki van találva.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#3981) meroly válasza zombinyul (#3980) üzenetére


meroly
veterán

Akkut szétszedtél? Én nem mertem volna :N

Impossible is nothing

(#3982) KSparrow válasza bepe79 (#3977) üzenetére


KSparrow
senior tag

nekem a szívem szakad meg, de sajnos nem eladó a kicsika. ugyanis találtam a westendbe egy fóliás 8850est...

ja am szerintetek egy kisit kopott (amúgy első blikkre szép) e70 15 000-et?

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3983) kaller1 válasza meroly (#3976) üzenetére


kaller1
veterán

Én pörgök, találtam egy ilyet is: Bosh Dual 509 :DD

Nagyobb kép(nem saját): [link]

Sajna ez már nem kapcsol be. :(

.::> <::.

(#3984) zombinyul válasza meroly (#3981) üzenetére


zombinyul
addikt

Fel volt puffadva,és gondoltam meglesem belül:)
Kellemes kis kenguruszag áradt belőle:D

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#3985) bepe79 válasza KSparrow (#3982) üzenetére


bepe79
addikt

A Westend MM-ben az emeleten, hátul? Fóliás 8850 mit? :Y Dokkolót? Telefont? :F Nem vágom.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#3986) KSparrow válasza bepe79 (#3985) üzenetére


KSparrow
senior tag

ja a westendben de középen és lent. fóliás Nokia 8850 telefon.

zombinyul:

én is bontottam már meg akkut. egy ericsson ga 628 akku (amit vettem, csak a szigszallag tartotta) meg már kaptam 6310i akkut szétesve, de én is beleztem ki 6610 akkut. puffadt, kiszedtem, a házat meg megtartottam. (nem bírtam ki, egy pontban ki kellett szúrni az akkut. valami rettenetesen büdös, ugyanakkor édes szaga volt. akkor szabadultam meg tőle, sos. )

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3987) bepe79 válasza KSparrow (#3986) üzenetére


bepe79
addikt

Ezt most még mindig nem értem: 2010 közepén 11 éves telefont árulnak a fővárosban az MM-ben? :Y :Y :Y :F :F :F És volt még belőle? Mennyibe került? És full, zsír, új? Ha igen, honnan szereztek ilyet vajon? :F Fekete vagy az ezüstes-barnás?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#3988) meroly válasza kaller1 (#3983) üzenetére


meroly
veterán

Nem úgy volt hogy kiszórod a régi telefonjaidat, most gyűjtesz vagy mivan? :F :DDD

zombinyul, KSparrow: hát az már nem valami veszélyes anyag volt, valami sav?

Impossible is nothing

(#3989) bepe79 válasza meroly (#3988) üzenetére


bepe79
addikt

Hát nem tudom, de a kocsi akksija konkrétan úgy működik (már legalábbis az, ami nem ilyen újfajta zselés akkumulátor), hogy a cellákba sav van töltve, ami töltéskor ugye szökik / szökhet, ezért kell (vagy kéne) sima konnektoros töltésnél a cellák sapkáit levenni, és ezért kell jól szellőző, huzatos helyen véghezvinni az ilyen manővert. Zseléseknél nem tom hogy müxik.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#3990) zorzy4 válasza KSparrow (#3986) üzenetére


zorzy4
őstag

És te veszel egy ilyen drága telefont? És mit adsz el, egy 8850?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#3991) KSparrow válasza bepe79 (#3987) üzenetére


KSparrow
senior tag

az akku nem tudom, hogysmint volt, mert mikor megéreztem a szagot 8meg akkor már vége volt a szerelésnek,) megszabadultam tőle. sajnos csak gyorsan, és nem túl környezetbarát módon. :( :W
a telefon: a kirakatban van, fóliás, és gyönyörű, de nem eladó, hanem a dekoráció része. sajnos... mert amúgy meg tényleg gyönyörű, mintha nullperces lenne. de nem eladó... :O

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3992) bepe79


bepe79
addikt

Kérdés, hozzátok, gurukhoz, 8850-el kapcsolatban: viszonylag új (pár hónapos) SIM kártyával hogyan lehet, hogy a flip felcsúsztatásánál a főképernyőre lépés után először pár másodpercig WESTEL-t :Y ír ki a teló, majd 1-2 másodperc után már rendesen a "T-Mobile H" felirat látható? Ez mitől van?

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#3993) zorzy4 válasza bepe79 (#3992) üzenetére


zorzy4
őstag

Valószínűleg a szolgáltató így küldi a jelet és a régi telefon nem tud ilyen gyorsan váltani. De nem kéne aggódni miatta, más telefonnál is láttam hasonlót. Ez természetes jelenség.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#3994) meroly


meroly
veterán

Mi történt? Már elvonási tüneteim lettek ;]
Közben átböngésztem a vaterát és licitáltam pár telóra :DDD

Impossible is nothing

(#3995) zorzy4 válasza meroly (#3994) üzenetére


zorzy4
őstag

Pl?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#3996) KSparrow válasza bepe79 (#3992) üzenetére


KSparrow
senior tag

a szolgáltatóknak van egy azonosítási kódja, a pannonnak (telenor) :) 21601, a westelnek (t-mobile) 21630 a vodafone-nak meg 21670. van olyan függetlenítő, ami nem név szerint adja meg a szolgáltatót, hanem annak is ez kell. ha van net monitoros teefonod, akkor eg lehet nézni a 06-os oldalon.
na de a lényeg, hogy szerintem ezt látja a telefon, és először ezért ír ki westelt (mmint a telefon még úgy tudja, hogy a 21630-as kódra ezt kell kiírja. persze utána jelzi a szolgáltató vagy a sim, hogy "héka, ne azt írd ki, hogy werstel, hanem hogy T-mobile!" és helyesbít a telefon. :DDD :DDD :DDD :DD :DD :DD

amúgy a 8110-ben most nekem hiába van O2 kártya, akkor is roamingolás után mikor feláll hálózatra, westel 900-at ír ki. a 9110 meg minden esetben marad a Pannon GSM-nél, pedig már nemhogy nem az, nem is simán pannon, hanem telenor... :d de sebaj, ezért (is) szeretem... :D

valaki nem tudja, mi volt az oldallal? vagy egy óráig nem akart betölteni...

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3997) meroly válasza zorzy4 (#3995) üzenetére


meroly
veterán

3650 és 6070

KSparrow: erről a netmonitorról tudsz még valamit? Mert ugye a 8800-mban van, de nem tudom mit-merre-hogyan?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#3998) zorzy4 válasza meroly (#3997) üzenetére


zorzy4
őstag

Sok sikert. Legalább tudom a neved, így nem licitálunk egymásra.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#3999) meroly válasza zorzy4 (#3998) üzenetére


meroly
veterán

:R ;)

Korábban meroly volt, csak nem fizettem és kitiltottak, azóta már a behajtók keresztül feladtam a csekket, de nem nyitották fel a felhasználómat. Ott volt pár negatív is, azóta jófiú vagyok :K

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#4000) zorzy4 válasza meroly (#3999) üzenetére


zorzy4
őstag

Elfelejtettél, vagy nem voltál elégedett?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.