Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Pastika


Pastika
tag

Valahogy kellene építeni egy egyedi 8850-et. Belepakolni egy 6310i tudását, esküszöm az elsődleges telóm lenne. Csak az a frány BT meg a 10 sms zavar...

(#3102) amanoba válasza Pastika (#3101) üzenetére


amanoba
őstag

az majdnem 8910...nekem mondjuk az jobban is tetszik, mint a 8850. (oda is adnám érte az enyémet :D )

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#3103) KSparrow válasza amanoba (#3102) üzenetére


KSparrow
senior tag

én is... sajnos nekem csak egy félroncs 8910i-m van...

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3104) Pastika


Pastika
tag

Találtam egy analógiát. A Csomolungma ugye közel 8850 méter magas. A 8850 pedig magasan a legszebb telefon amit valaha gyártottak :DD :DD

(#3105) SyntaxeError


SyntaxeError
tag

Álmom

Itt szerelem van...

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#3106) KSparrow válasza Pastika (#3104) üzenetére


KSparrow
senior tag

ezjó :D

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3107) Pastika válasza SyntaxeError (#3105) üzenetére


Pastika
tag

Igen ez ismerős, ez a telefon érzelmeket, kötődést vált ki :) Igyekeztem is begyűjteni párat belőle. Komolyan volt hogy hosszú percekig csak néztem néztem, és közel 10 éve nem tudok betelni vele. Ez az igazi szerelem:) Komolyan nem értem a nokiát hogy miért nem folytatta ezt a designt, még most se lenne késő. Elég sokunknak ez a favorit.. Szeretem a 8910et, de az egy sírásóknak való a 8850 hez képest.

(#3108) csoda120 válasza Stimpy001 (#3058) üzenetére


csoda120
tag

Uhhh! :Y

Ez nagyon komoly!!!
6800-6810-6820-6822 az egész széria na meg még a 9000 comunicator is dobozban zsír új állapotban.Brutális.
Milyen értéke lehet... :U

[ Szerkesztve ]

Facebook: szerelem a négyzeten

(#3109) csoda120 válasza KSparrow (#3084) üzenetére


csoda120
tag

Igazán frissíthetnéd a weblapod :P :D

Facebook: szerelem a négyzeten

(#3110) meroly válasza SyntaxeError (#3105) üzenetére


meroly
veterán

Hát nem tudom srácok, nekem ergonomiai szempontból jobban tetszik a 8800 (meg minden szempontból). Jobb hogy felfelé csúszik a kijelző és nem lefelé egy flip.
Egyébként tényleg nagyon szép telefon :R

Impossible is nothing

(#3111) Gaborpecs válasza SyntaxeError (#3105) üzenetére


Gaborpecs
újonc

Hali
[link]
itt volt az álmod.

(#3112) Apollyon válasza Gaborpecs (#3111) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hű milyen jól néz ki!
Amúgy megért ennyit az ára, vagy még többet ér az ilyen állapotban?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3113) Gaborpecs válasza Apollyon (#3112) üzenetére


Gaborpecs
újonc

Hát kinek mit ér meg,én ha belefutnék egy tényleges zsir ujba dupláját adnám érte de csak ha full dobozos.

(#3114) Apollyon válasza bepe79 (#3083) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köszi a választ! Nagy valószínűséggel tőle fogok rendelni, eléggé megbízhatónak tűnik, de addig még bankkártyát kell cserélnem (maestro-ról visa-ra) hogy regelni tudjak paypal-be.

(#3113) Gaborpecs: Értem.. Amúgy had kérdezzek valamit, tőled is, mindenkitől:
Én egyelőre egy 8210-et szerzek be, és használni fogom stb. De Ti mit kezdtek a rengeteg sok telefonnal? Oké, elrakjátok, nézegetitek, talán használjátok is stb. De később nem fogjátok eladni amikor már sokat ér? Vagy megy minden vitrinbe és csak múzeumi látvány lesz stb?

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3115) bepe79 válasza Apollyon (#3114) üzenetére


bepe79
addikt

Szóval te is tőle rendeled meg, cinderely30-tól? Kíváncsi leszek, hogy neked milyen jön majd! :) No majd jól kielemezzük, az enyém várhatóan jobb esetben jövő hét csüt-péntekre ideér, rosszabbik esetben jövő hét utáni héten valamikor.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#3116) Apollyon válasza bepe79 (#3115) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Úgynézki igen, mert a magyarokban nem nagyon bízok... 99.2% megbízhatóság a ~2500 vásárlásból elég meggyőző :) De ez még a jövő hét zenéje.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3117) Gaborpecs válasza Apollyon (#3114) üzenetére


Gaborpecs
újonc

Hát én ugy gondolom,hogy majd 20-30 akár 50 év mulva lesz értéke egy ilyennek.nem nekem hanem majd a fiamnak.Ha tehetem nem fogok eladini 1et se söt még veszek amig találok,de az én szemebe csak az ujnak van értéke!konténert rakhatnák tele azokkal ami kiállitáson voltam egyszer,és az elsö amit megláttam egy 6210es amin nem látszik a nokia felirat,elég gáz szerintem.

(#3118) Gaborpecs válasza Apollyon (#3116) üzenetére


Gaborpecs
újonc

Hali.
Láttatok már telefont ami hong-kong-bol jött?
Én láttam!
közelébe sincs a gyári jo minöségü telefonhoz!

(#3119) bepe79 válasza Gaborpecs (#3118) üzenetére


bepe79
addikt

Igen. És olyat is láttunk, hogy a magyar megrendeli hongkongból az utángyártott alkatrészekkel felújított telót, és itthon eladja "gyári jó minőségű", "új", "alig használt, megkímélt, szinte új", vagy éppen "eredeti, Made in Finland" címszavakkal meghírdetve...
Ennyit erről. Itthon ugyanannyi a kínai telefonból is, mint minden másból, és nem hiszem, hogy egy műanyag előlap festéstől annyira közelébe sem lesz az eredetinek, mert attól még a telefon lelke, belseje ugyanaz jó esetben (ha nem klón).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#3120) Gaborpecs válasza bepe79 (#3119) üzenetére


Gaborpecs
újonc

És most evvel mire akartál célozni?

(#3121) bepe79 válasza Gaborpecs (#3120) üzenetére


bepe79
addikt

Arra, hogy sajnos idehaza is rengeteg a hongkongi, shenzeni, meg jóégtudja milyen telefon, amiről azt hiszi a szerencsétlen vevő, hogy eredeti made in finland-os gyári teló. Az is lehet, hogy az a gyönyörű baranyai vaterás is ilyen, meg az is, hogy az apronetesek közt is akad jópár kínai, csak idehaza megbuherált (magyar nyelv feltöltve, gombsor kicserélve, stb.).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#3122) Gaborpecs válasza bepe79 (#3121) üzenetére


Gaborpecs
újonc

Az a Baranyai én vagyok,és én garanciát adok arra,hogy gyári és nem holmi kinai gagyi!!!!

[ Szerkesztve ]

(#3123) bepe79 válasza Gaborpecs (#3122) üzenetére


bepe79
addikt

Pont a Saint_ is írta itt már pár hozzászólással előbb, hogy kínai és kínai gagyi közt is van különbség. Amit mi rendelünk itt többeken az egyik e-bay sellertől, az is Nokia telefon, csak felújított (újrafestett előlapos, hogy ne úgy nézzen ki a 10 éves előlap miatt, mint amit a kutya szájából húztak ki). És van a kínai klón telefon (de talán a 8850-ből még nem is nagyon volt klón), ami nem Nokia belül sem, azt olyan szinten vágnám vissza én is a kínai seller-hez, hogy azt nem tenné zsebre. Úgyhogy ahogyan Saint_ is írta, azt ők sem kockáztatják meg, hogy ekkora blama érje őket, tehát Nokia 8850-est küldenek, csak az előlap nem eredeti gyári, vagy pedig eredeti gyári az is, csak újrafújt. :)

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#3124) Gaborpecs válasza bepe79 (#3123) üzenetére


Gaborpecs
újonc

Ezekböl nem volt klon soha szerencsére.Biztos van különbség én is láttam már megtévesztöt,de elég régota vagyok ebbe,hogy beleessek a csapdába.Ugyhogy én minden kinai vagy mittomén milyen gyártásut messziröl kerülöm.Egyszer vettem a vaterán egy zsir ujként hirdetett 8310et dobozlla mindennel.Megkaptam még térerö se volt,alig akarta visszavenni a köcsög!

(#3125) bepe79 válasza Gaborpecs (#3124) üzenetére


bepe79
addikt

Ha te is így tudod, hogy 8850-esből anno még nem is volt klón '99-2000 környékén, akkor meg pláne minden okés. Nekem az már tökéletesen elég, hogy a telefon belseje eredeti Nokia, és nem lesz térerővesztés, meg nem lesz végfokos, stb. És mivel itt Pesten 8850-ből fekete színű gyakorlatilag egy darab sincs, ezért maradt e-bay seller, és a jelek szerint más is ezt az útat választja. Remélem, az enyémmel sem lesz különösebb gond. Tényleg, a 8850-re mennyire volt jellemző, hogy végfokos lett? Mert a 8210-nél sajna tudom, hogy minden második, nálam is végfokos lett vagy 2-3 anno.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#3126) Gaborpecs válasza bepe79 (#3125) üzenetére


Gaborpecs
újonc

Majdnem ugyanaz az alaplap csak van a flipnek a csatija talán a különbség,a végfok ugyanaz.én kevés szarral találkoztam,B.pesten nagyobb mennyiség van talán azért.

(#3127) meroly válasza bepe79 (#3125) üzenetére


meroly
veterán

A 8210 kijelzője vagyis a kontakt romlott el nálam kétszer is, a második esetben már nem javíttattam.

Impossible is nothing

(#3128) Apollyon válasza meroly (#3127) üzenetére


Apollyon
Korrektor

!!
Ne már :D
Gondolom az leesett földre meg ilyesmi... Vagy még akkor is totál elromolhat egyszer csak mert asztalon van és semmi ütődés nem éri?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3129) meroly válasza Apollyon (#3128) üzenetére


meroly
veterán

Nem tudom, már régen volt, de arra emlékszem hogy baromi drága volt, asszem szalagkábel vagy ilyesmi, de ez típushiba, ugyanúgy mint a 8800-nál a hangszóró, aminél nem elég csak a hangszórót cserélni, hanem az első plexis részt is, ami anno 12k volt.

Impossible is nothing

(#3130) Pastika


Pastika
tag

Szégyen nem szégyen, de a 8850ben mi a fene a Szolgáltatások menüpont, vagy hogy kell használni?

(#3131) ligeti8


ligeti8
csendes tag

Sziasztok !

Nekem van magyar user manualom 8850 hez, csak be kell scannelnem.....
Ha van rá igény akkor szívesen megcsinálom...

Nem bízok a sárgákban erről ennyit....

Ja a 8800 val kapcsolatban nem az volt az első ahol a kijelző ment fel.... 8910....

8800 ukrain black a kuriózum ma estére vagy reggelre...
Cím szavakban:
Megjelent a 8800 az orosz ukrán piacon. Ugye gyárilag hamar lemerül ezért is van hozzá 2 akksi :). Az ukránok szétszedték majd szóltak a nokiának , hogy az a gáz hogy az antenna és a hátlap közötti résben egy bizonyos faraday kalitka jön létre ami gyengíti a jelet ezért a teló hogy tartsa a hálózatot rengeteget fogyaszt. A nokia beismerte de hogy ne kelljen visszahívni mindent , csinálta az ukrain black-et módosított szerkezeti felépítéssel..
csupán 10000 darabot csináltak belőle amit súlyosan alul kalkuláltak...

Kellemes hétvégét mindenkinek !

[ Szerkesztve ]

Bizonyos esetekben mindenre igen !

(#3132) Gaborpecs válasza meroly (#3129) üzenetére


Gaborpecs
újonc

Szalagkábel nem volt a 8210-be,egy kis gumi átvezetö volt amit megkellett forditani vagy kicserélni.párszáz ft volt régen.Persze ha töbször leesett akkor más is lehetett a baj.

[ Szerkesztve ]

(#3133) meroly válasza ligeti8 (#3131) üzenetére


meroly
veterán

8800 UB, nem mondod? :Y És eredeti? Hol, mennyi? Figyelni kell a matricára az akku alatt, mert ott van valami logo. Ennek 0,02% a meghibásodási aránya, a legjobb telefon! :K

Impossible is nothing

(#3134) amanoba válasza meroly (#3133) üzenetére


amanoba
őstag

itt találtam bővebb infot..

de még keresek. :)

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#3135) Pastika válasza amanoba (#3134) üzenetére


Pastika
tag

Igen, amikor bejött akkor az egyik ismerősöm 300 ezerért hozta őket Ukránból. Nagyon komoly cucc volt, nemrég láttam egyet a vaterán. Sajnos azonban sokan a sima black burkolatosat hirdették 8800BE-nek. Rgyébként én úgy tudom hogy 6000 db készült.

A telefongurun volt egy írás a BE-ről, de sajnos nem találom :(

[ Szerkesztve ]

(#3136) SyntaxeError válasza Pastika (#3135) üzenetére


SyntaxeError
tag

Szinte lehetetlen találni eredeti 88OO U.B.-t, ugyanis akinek van, nem adja el, új pedig nincs. Sajnos leginkább sima 88OO-kra szoktak fekete házat tenni és bekamuzni hogy ez eredeti.

De ha vki talál eladót az szerintem Vertu árakra számítson.

Valahogy úgy lehet ez az Ukraine Black a telefonok közt, mint pl az Enzo vagy a McLaren F1 a kocsik között, megveszel egy BMW M6-ot vagy Porsche 911 Turbot és ahogy megvetted rá egy évre már a felét se éri. Míg az Enzo, mivel 399 db készült belőle (igazából 4OO de a 4OO. darabot a pápának adományozták) ára folyamatosan nő, mivel nem lesz már belőle több és még a sport autók közül is unikumnak számít...

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#3137) meroly válasza amanoba (#3134) üzenetére


meroly
veterán

A telefongurun is van pár hsz dokitól, ő a szakértője ennek.

Impossible is nothing

(#3138) Pastika válasza meroly (#3137) üzenetére


Pastika
tag

Igen csak sajnos évek óta nem elérhető.. De nagy mestere volt az biztos. Úgy megcsinálta a Sirocco-mat, hogy csak pislogtam.. És jóval barátibb áron mint a nokia szerviz

(#3139) Pastika válasza SyntaxeError (#3136) üzenetére


Pastika
tag

Amit láttam vaterán azt úgy emléxem, hogy 80 körül adta. De le volt fényképezve az UA matrica is benne.Ez kb egy jó féléve volt.

(#3140) Miamiquake válasza SyntaxeError (#3136) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Nem ronda az tuti. :D
Nekem elég lenne egy sima fekete is, még itt is van egy csak egy csóóóónya SAAB matrica van a hátán... :U

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#3141) Magnum_ válasza Gaborpecs (#3122) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én pécsi vagyok. szabadna megnéznem, hogy mi a különbség az enm és a tied között?

I humbly and respectfully decline™

(#3142) Gaborpecs válasza Magnum_ (#3141) üzenetére


Gaborpecs
újonc

Persze megnézheted.

(#3143) Magnum_ válasza Gaborpecs (#3142) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszi, szuper, privi.

I humbly and respectfully decline™

(#3144) SyntaxeError válasza Magnum_ (#3143) üzenetére


SyntaxeError
tag

Persze én meg mindenből kimaradok mert Pesti vagyok :O

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#3145) Magnum_ válasza SyntaxeError (#3144) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mi, vidékiek maradunki ki a talikból, stb...

amugy szombaton fonyódi vásárban keresgéltem a bolhás részen telefonokat, nem találtam, viszont vettem 100éves könyveket óccsóé'

I humbly and respectfully decline™

(#3146) KSparrow válasza SyntaxeError (#3144) üzenetére


KSparrow
senior tag

gyere el egy nagyobb Oldmobilos fórumtalálkozóra, vagy gyere kiállítani (részletek privátban), és máris meg fog szakadni a szíved a szegény vidékiek miatt, mert meglátod, mi minden jóból maradnak ki ők.. :D

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3147) Magnum_ válasza KSparrow (#3146) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszi, hoy megerősíted bennünk, hogy már emberek se vagyunk jóformán :DD

I humbly and respectfully decline™

(#3148) meroly válasza KSparrow (#3146) üzenetére


meroly
veterán

Ez szívenszúrt :P

Impossible is nothing

(#3149) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Nokia 8850+T29

I humbly and respectfully decline™

(#3150) KSparrow válasza Magnum_ (#3147) üzenetére


KSparrow
senior tag

(egy nagyon szomorú, rettenetesen zokogó(mert szíve mlyéről sajnálja meggondolatlanságát)és megbocsátásért esedező szmájli) :O :B :DD
de természetesen Pest nyitva áll, és mindenkit szívesen várunk mi is.. :D egyszer kéne egy nagy közös piac.

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.