Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) stufen2 válasza zorzy4 (#36647) üzenetére


stufen2
tag

Ez nem vaterás volt, véletlenül bukkantam rá az ürgére

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#36652) KSparrow


KSparrow
senior tag

Én ott találtam, jól be is vásároltam. De sajnos sok dönt maradt, és tesztelni se tudtam akkor őket, hogy melyik miben más esetleg.

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#36653) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ő ittvan a fórumon? [link]

(#36654) zorzy4 válasza zolikaDB (#36653) üzenetére


zorzy4
őstag

Nem de ismerem. Rendes srác. Mi kell tőle? Holnap találkozom vele.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36655) zolikaDB válasza zorzy4 (#36654) üzenetére


zolikaDB
veterán

Most semmi, csoro az eklézsia :) Mit veszel tole?

(#36656) zorzy4 válasza zolikaDB (#36655) üzenetére


zorzy4
őstag

Ő vesz tőlem :D

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36657) zolikaDB válasza zorzy4 (#36656) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nocsak, mit?

(#36658) zorzy4 válasza zolikaDB (#36657) üzenetére


zorzy4
őstag

se s700 null perces

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36659) zolikaDB válasza zorzy4 (#36658) üzenetére


zolikaDB
veterán

Cirka 10 éve sokat megadtam volna érte :DDD Hogy sikerült ez is nullpercesre?

(#36660) Gaborpecs


Gaborpecs
újonc

Na ez kemény :W :W :W [link]

(#36661) KSparrow válasza Gaborpecs (#36660) üzenetére


KSparrow
senior tag

NCKIA? :D Jó lenne, kikiáltásin elhoznám. Valahogy N86-ra hajaz kicsit... De talán még inkább a ki sem atodd Prototype C (Nokia N87) :D

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#36662) MurdR


MurdR
veterán

Valakinek emberi áron van-e:

Nokia E75 előlap?
iPhone 3G(s) hátlap?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#36663) zoltanz válasza MurdR (#36662) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Egy iPhone 3G (s) szépségéből/értékéből sztem semmit nem von le a karcos hátlap. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36664) MurdR válasza zoltanz (#36663) üzenetére


MurdR
veterán

De az már igen, ha jelen esetben egy rózsaszín hátlapról beszélünk... :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#36665) zoltanz válasza MurdR (#36664) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ja, bocs. Így már tiszta. :B
Ezeket már újan nem lehet rendelni? Akár külföldről. Utángyártott is jó? :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36666) zolikaDB válasza zoltanz (#36665) üzenetére


zolikaDB
veterán

Utangyartott van, SIM talca annyira nem acelos illeszkedesu, de gyujtemenybe tokeletes. Nekem is ilyen van, feherben.

(#36667) draco31


draco31
veterán

Hello!

Mit ér egy Nokia 3600 slide? dobozos, 20-as, a tojástartó nincs meg a dobozban, illetve a hívás vége gomb mellett el van törve az előlap, egyébként szép állapotban van, 315 óra life timer, hátul a kamera körül az ezüstös rész kicsit karcos.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#36668) MurdR válasza zoltanz (#36665) üzenetére


MurdR
veterán

Ebayről akartam rendelni, de csak fehér van, minden hirdetésben benne van a fekete, viszont out of stock. :(

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#36669) arkades


arkades
aktív tag

iPhone 3GS.nél ami csak a cydia alkalmazással van függetlenítve, ha az akksit kicseréltetem, akkor nem fog visszaállni az eredeti hálózati korlátozásra? Arra gondolok, hogy amíg az akkut kiveszik a telefonból, esetleg az alatt a pár másodperc alatt nem történhet-e valami ilyesmi?

Каждый дрочит как он хочет.

(#36670) KSparrow válasza draco31 (#36667) üzenetére


KSparrow
senior tag

(#36667) Draco31: Nekem egy fekete volt 3000, egy bordó pedig 2000, bár ez utóbbit felújítottam. A Bordó független is :) El vannak rakva. Jó telefon, 3,2-es AF-ers kamerával, értelmes kijelzővel (nem rettenetes a betekintési szög, stb.) szóval korrekt telefon.
Szerintem 5000 max, ha saját dobozzal van, de az, hogy nem hibátlan az állpota, hogy függő, mind leviszik. 2-ért jó vétel, 3-ért reálisabb, de 5 fölött ne adj érte szerintem.

(#36669) arkades: Mi van, már mindenki ilyen ÁL-fónokkal bizniszel itt? Azt hittem, hogy legalább abban egyetértünk itt a fórumon, hogy annál még a nemrég linkelt kínai Nokia klónok is jobbak!

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#36671) zolikaDB válasza KSparrow (#36670) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nálam érzelmi értéke van a kis 3GS-nek, semmi gyűjtői :)

(#36672) arkades válasza KSparrow (#36670) üzenetére


arkades
aktív tag

Hát nekem nincs bajom az iPhone-okkal, igazság szerint nem is értem az iPhone ellenességet :N, ez meg már amúgy is retró.
Az árat szokták felhozni, de hát akkor ez rengeteg dologgal szemben említhető érvként.

Каждый дрочит как он хочет.

(#36673) draco31 válasza KSparrow (#36670) üzenetére


draco31
veterán

Nem adok érte, mert nekem adták, hogy azt csinálok vele, amit akarok, szóval eladó. Még egy Samsung X510 is jött vele, ehhez csak 2db töltő van, semmi más, és ez is 20-as sajnos.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#36674) KSparrow válasza zolikaDB (#36671) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nekem meg csak gyűjtői szemmel jelent valamennyit egyáltalán. Az egész cégtől óvakodom, nem szimpatikus a hozzáállásuk a dolgokhoz (lenyúlások, "innováció", marketing, garanciális feltételek, "felhasználóbarát" felület, stb. Nem azzal van a bajom, hogy nem a legerősebb az új termék, de akkor ne adják el (rendszeresen) a 2-3 éves technikát újként, vagy éppen ne az legyen az innováció, hogy valami kimarad. A birka nép meg megveszi, mert drága, státusszimbólum, és mert divat.

Komolyan, ennyi erővel arany foglalatba teszek szárított kutyagumit, lefújom matt feketére meg rózsaszínre, és eladom nyakláncnak,70 ezer forintért, és pár celebbel megpromóztatom. Qtya-Lánc néven forgalmazom, és kíváncsi leszek, hányan veszik, vagy épp teszik kínai e-bayes műanyag bugyiba.

Visszatérve a telefonra: Persze, jó, hogy nincs annyi típus, mint Nokia, BB, vagy SonyE., de azért az se normális, hogy egy több éves modell még használtan is olyan áron megy, mint egy vállalható androidos telefon, szerintem elég gáz. Pláne, hogy van 3-4 év támogatottság, és utána kb. egy zenelejátszó, mert App nincs rá. És a zenéhez is persze legyen Apple, vagy legalább iTunes,...
Már a Win10 folyamatos frissítése is sok nekem kicsit.

Ha veszek egy telefont, menjen stabilan. Az előző telefonom családban maradt, (Oneplus One) - a második kezdőoldalon duplán írta ki a mappák neveit. Ez volt az egyetlen jelentkező probléma - 664 óra folyamatos üzem után. Az majdnem négy hét.

Szóval abból a szempontból érdekes ez az egész iPhone-mizéria, hogy milyen port kavart a mobiltelefónia világában, és a tömegpszichológia mennyire nagy befolyásoló erővel rendelkezik a piacon. de ha márkafüggetlen szemmel nézzük, akkor egy nehézkesen, vagy legalábbis mindenképpen kompromisszumok árán használható telefon, Ami abban egyedi, hogy egyformává tette az embereket, legyen az egy cég vezérigazgatója, vagy a lakótelepen késsel szaladgáló self-made gengszter.

Arkades: Az árral csak az a bajom, hogy átverésnek érzem, mert nem éri meg azt a pénzt, amit kiadnak érte. Elhiszem, hogy egyszerű használni, de könyörgöm, én se vagyok hacker, mégis boldogulok egy androiddal. És használtan is olyan ára van, még a 4-4S-eknek is.

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#36675) zorzy4 válasza arkades (#36672) üzenetére


zorzy4
őstag

Kezdem a bajomat velük, ami pont nekünk retrosoknak kib....ás többek között. Nano sim, micro sim. Na meg 3.5 jack elhagyása, micsoda innovácó, miközben egy nyamvadt fm rádiót nem képesek a telefonba rakni.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36676) quailstorm válasza KSparrow (#36674) üzenetére


quailstorm
nagyúr

3-4 év támogatás után is a store-ban a régi cuccok ott vannak, semmilyen telefonhoz nincs annyi támogatás mint egy iPhone-hoz. 4s igazi rekorder. Talán egy-két nyitottabb droidos teló kap third party támogatást olyan szinten... 2.3-as droidot is már dobhatod a kukába, nem tudom miről beszélsz.

2-3 éves technikát? Oké, az első 2 iPhone nem volt, csak közepes, 4-nél már kamerát kijelzőt odatették, 4s óta meg a vas egyre brutálabb, és konkrétan 5s óta piacvezető innovációval vannak teli. (64-bit és a PowerVR Rogue) Jahogy nem 8-16 magos meg nem kell 64GB RAM hogy akadjon? Bocsika. Nem mintha a max 1-2 szálra írt appok sokat profitálnának az egyenként igen ergya kínai 8 magokból.

Egyébként meg anyaghasználat is szempont. 6-6s vonal nekem nagyon nem kellett, a célközönségnek jó, szerintem az iPhone meggyalázása, de a vén faszok meg kaptak egy SE-t a piac akkor legerősebb hardverével, tehát be lett fogva mindenki szája.

Abból a szempontból érdekes az iPhone, hogy míg nehezen érthető, sok tanulást igénylő, totál szétszórtan disztributált szoftvervilággal bíró rendszernek nyújtott egy eléggé szigorú és korlátozott, de igényes és végfelhasználói szempontból pokoli kényelmes megoldást. Ne mondd már azt hogy egy WinMO-val, Symbivel, vagy Maemoval kínlódni jobb és gyorsabb a mindennapokban. Össze se lehetne hasonlítani, mert API és app se készült azokra a platformokra a mai szolgáltatásokhoz.

Igen a saját platformjukat nyomják hogy legyen bevétel. Ez van. Egyrészt megtehetik, másrészt csak azért preferálni másik platformot mert tele lehet tolni illegál cuccal, gáz. Nem mintha kellő utánajárással nem warezolhatnád magad agyon iPhone-on, persze ott nem mindig jön össze a legújabb iOS verzió. Így, hogy a felhőbe költözött minden és a média is streaming, már kb a fájlszintű elérés és a zene/videofájlok sem róhatók fel, túl azon, hogy igenis rá tudod tenni a sajátod.

iPhone azért jellemzően stabil, nem ezen a rendszeren voltak a botrányok.

Btw a Nokia is ugyanazt csinálta mint az Apple. Uniformizált. Csak nem kívül, hanem belül. Egységes platform minden telóba, fejlesztés a legkisebbre (N95 kihasználatlanságának az oka). WP dettó. Android meg igencsak problémás egzotikusabb csájnavasakon, pár éve meg horror volt. Fejlesztőnek is jó, usernek is jó.

Úgyhogy képzeld el, hogy cégek és informatikusok vesznek iPhonet, és nem budiszelfiért, meg nem villogni, hanem mert akarnak egy igényes telefont ami azt csinálja amit szeretnének és kész. BB meg Nokia lekéste ezt a vonatot, de kb az MS is, mert elbalfaszkodták az időt a WP7-tel. BB IS10 ha hamarabb jön meg a Belle ARMv7-en, akkor nem erről beszélnénk, de nem ez a helyzet.
Az AppStore-ra igenis a többiek reagáltak és az marha fontos, hogy nem úgy kell összekukázni mindent, mint a Symbire és WinMO-ra, hanem bolt és automata frissítés.

A Win10 más tészta, van sok gusztustalan húzása. A gyakori frissítést én nem érzem, nem gyakoribb mint más Windows, ellenben se az új felület (gépház), se a dolgozó órák, vagy mittoménmi, az automata újraindítás, nem tetszik. Az se hogy rolling release, meg hogy public béta. De ezt kell szeretni, valamint 98%-ban produktív munkára ott a 7 meg a 8.1 Enterprise, tessék azt szeretni.

Úgyhogy bocs de nincs igazad. Elfogultságból vissza kellene venni, a Nokia se volt isten, borzasztóan sokat hibáztak.

iP árára nem tudok mit mondani, új árában már utolérték a többiek, értéktartásban nem. Hogy ez jó vagy rossz, mindenki eldönti. De azért egy iP 5-öt még most sem kell a kukába dobni, ellenben egy korabeli droid gyári rendszerrel már igencsak koros. Avagy hol van már a Galaxy S3 és mire jó? Dogee X5 Pro nagyjából tud mindent kamerán kívül, és az már tavaly ilyenkor se volt egy ökör ára.

Egyébként a mobilos játékfejlesztőknek is kedvenc platformja az iOS, a droid meg egy horror a sok szabványtalan szabvánnyal.

Szerk: FM rádió nem kell, őskövület, már más cégek se raknak a telefonba egy ideje.
Jack szerintem is nagy baromság volt, Jobs halála óta egyre hülyébbek, de attól még a vas pokoli erős és gyors. Meg a szoftver hozzá is ott van.

Unokatesóm MacOS-t használ és iP SE-je van, valamint programozó. Előző három telefonja: i5, Nokia N900, Nokia E52. Ubuntus táblát vett, droidos lett mert a PowerVR becsukta a kaput, szép jó, egyre jobb, de nem tetszett nekünk sose. nekem az van mert csóró vagyok. Btw a droid is rohadtul bezárkózott az 5 óta, én idegfaszt kapok egy droidos telefontól ha nincs rootolva. Úgy telenyomják kéretlen appal ami foglalja a helyet, system jogosultsága van és el se tudod távolítani, hogy megőrülsz. Android 5 óta az SD kártya mint fogalom megszűnt a klasszikus értelmében.

[ Szerkesztve ]

(#36677) arkades válasza zorzy4 (#36675) üzenetére


arkades
aktív tag

Nano sim, micro sim? Nagy kiszúrás tényleg, de hát már minden újabb telefon ilyeneket használ. A 3.5-ös jack elhagyása tényleg hülyeség, az fm rádió megléte meg van akit zavar, van akit nem. Az internetes rádiók korában ez már nem lehet probléma, hiszen azért ezekhez a telefonokhoz mindenki használja a netet, mondják akiket nem zavar a rádió hiánya. Engem ez egyébként eléggé hidegen hagy, mivel egy BB 9700-ast használok, és az én telefonálási szokásaimat teljesen ki is elégíti, bár ebben sincs rádió ;)

Каждый дрочит как он хочет.

(#36678) KSparrow válasza quailstorm (#36676) üzenetére


KSparrow
senior tag

Ne mondd már azt hogy egy WinMO-val, Symbivel, vagy Maemoval kínlódni jobb és gyorsabb a mindennapokban.
Nem mondtam. Kényelmes, de arra, amire kell, egy Android is bőven megteszi.

Barárom most 640 XL-lel tolja, 8.1-gyel. Nem akar frissíteni. Következő telefonja android lesz.
Az android pedig =/= Samsung. Sokan azt hiszik, hogy vagy Samsung, vagy kínai noname hulladék.
Az a baj, már nem igaz. Persze, én is tartottam a kínaitól. Vettem egyet, ami full csúcs hardver (nekem se kell a nyolcvan mag - Játszani ott az asztali PC. Telefonomat ne kelljen újraindítgatni, legyen gyors,legyen rajta internet, egy jobb kamera, és érjenek el FB-n. Én telefonnak a Oneplus 3-mal meg vagyok elégedve, nem akarom lecserélni, terv szerint legalább 3 évig telefonom marad.

Nem ok nélkül cseréltem le én is az E90-t 9 hónap után. Szerettem, de jött a 808, majd a BB. egyre többet neteztem, és jobb, ha szól a telefon, nem nekem kell nézni, kerestek-e.
A Samsungot inkább hagyjuk. van a családban, de már nem sokáig.
Olyan telefont kell nézni (vagy rootolni) amin nincsnek fölösleges vackok. Az OP3 majdnem stock, belaktam, és imádom. Ha Samsung vagy iPhone, akkor inkább az utóbbi. De nekem egyik se.

Egyébként meg anyaghasználat is szempont.
Persze, van a műanyag, a fém, az üveg, meg mostanában jön be a kerámia. Vagy bizonyos esetekben a fa. Szerintem legyen egyben, aztán úgyis megy a kínai egydolláros tokba.

...cégek és informatikusok vesznek iPhonet, és nem budiszelfiért, meg nem villogni, hanem mert akarnak egy igényes telefont ami azt csinálja amit szeretnének és kész
Persze. iPhone előnye, hogy a hardver és a szoftver egyben van. Androidon nagy a szórás,a WP meg - WP: egy rendzser, nem eszik sokat, nem túl érezhető a hardveres különbség.
nem is ezzel van a bajom, mindenki azt vesz, amit akar. csak azzal, hogy ezért olyan árat kénytelenek megfizetni, ami nem feltétlenül éri meg.

Úgy telenyomják kéretlen appal ami foglalja a helyet, system jogosultsága van és el se tudod távolítani, hogy megőrülsz.
Azért almánál is sokat kellett várni, mire a tőzsde és egyéb alkalmazások eltávolíthatóak lettek.

Elfogultságból vissza kellene venni, a Nokia se volt isten, borzasztóan sokat hibáztak.
Nem volt célom senkit megzargatni, egyszerű véleménynyilvánítás volt részemről. Telefontörténeti szempontból érdekes, de szerintem ma azért veszik, mert a barinőnek is az van.

Másik kérdés, ami felmerülhet, hogy menyire azt akarják, hogy az ember megvegye az újat: felmerült, hogy szándékosan lassítják be a telefont a frissítések az új telefon kiadása előtt. Természetesen ez nem feltétlenül kizárólag egy márka taktikája lehet.

Én tudom, hogy úgy választottam telefont, hogy nekem mire kell, és ez alapján kerestem meg a legjobb ár-érték arányú készüléket.

Maradjuk annyiban, hogy az iPhone hirtelen kinőtte magát az Egyeült Államokban, ahol zenelejátszóként is jobban ismerték, plusz hazai márka. Aztán átterjedt ide is, mint minden más. Eleinte inkább fanboy-terméknek indult, mára egy használható, szerethető készülék annak, akinek ez van. Ha van több apple termék, akkor jobb az otthoni rendszer, de nekem sose volt, és ha rajtam múlik, valószínűleg nem is lesz. Teljesen meg vagyok elégedve anem rootolt (de a garancián belül szabályosan rootolható) telefonommal. Talán kevesebb személyes adatom nyúlják le. Nem mintha a Google nem figyelne meg, vagy érném el akár a gépi keresési előzményeimet telefonon. Bár nekem kényelmes, hogy nem kell beírni, hova navigáljon a google maps, ha megnéztem gépen, merre is akarok menni.
Szóval nem azt mondom, hogy használhatatlan lenne - az említett aranyozott ürülék is használható nyakláncnak. Csak épp nem feltétlenül éri meg. Ellenben régen, mikor szintén volt Nokia és SonyEricsson tábor, nem volt ekkora harc, mint most.

Nagyon megosztó készülék, vagy ez, vagy android - majdnem mintha azt néznénk, hogy Trump vagy Clinton. Egyik se biztos, hogy jó, de alternatíva nem sok van.

(#36677) arkades:
Persze, napi szinen nekem is nano kell már, de az benne van a telefonban, nem zargatom. Ellenben egy Lumia 830 jó lenne tartalék telefonnak, de a retro miatt nem aakarom cseréltetni a MicoSIMet a másodlagos telefonszámomhoz... Na retró telefonok is már nálam C5, 215, N82, Telenornál kiestek az egysávosok ugyebár... :(
A rádió nekem se szempont, 10 éve nem hallgatom, kicsit más a stílusom ;]

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#36679) arkades válasza KSparrow (#36678) üzenetére


arkades
aktív tag

:)
És az eredeti kérdésemmel kapcsolatban mi a véleményed? Az akku eltávolításától visszazárhat a telefon az eredeti hálózatra?

Каждый дрочит как он хочет.

(#36680) stufen2


stufen2
tag

Mutterom szarszung s7 et meg valami új hüvelyt használ felváltva, fater szájomi vágódeszkát, kb egy fél éve váltottak lumiáról, nekem most Leap-em van előtte Q10 volt évekig előtte meg droid meg winmobile. Droidos táblagépet használnak anyámék én ip2 mini retinát. Egy biztos androidot és windows csempéket soha többet, egy rakás szemét mind 2. BB különcködés meg már unalmas, és sok megkötést kíván. Haverjaim egy bb q30 kivételével mind szifonosak, de kb a tabom is egy szifon csak éppen nem lehet vele telefonálni, 2 éve hibátlanul villámgyorsan megy ellentétben szüleim droidos tabjaival és azok nem sokkal voltak olcsóbbak. Rühellem az almások marketing politikáját és nagy ellenzőjük voltam évekig, de olyan stabil és faék egyszerű gyors készüléket nem tud más gyártó más platformmal felmutatni.

Lehet ilyen olyan irányból megközelíteni a dolgot, de egyszerűen nem tud más jobbat. Én is tudom, hogy a felét se éri, de a következő biztos szifon lesz, még ha fizikai fájdalommal jár, akkor is...

Aki meg státusszimbólumként használja autóját telefonját vagy ezekre vág fel...hát mit is mondjak, általában annak pont annyi van, mint amennyit látsz rajta éppen abban a pillanatban...

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#36681) quailstorm válasza KSparrow (#36678) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Figyelj, ha azt nézed megveszek a gyíkfont 2 évre és mennyiért tudod eladni utána ha még vigyáztál is rá, nem is annyira drága. Mondom, felnőttek a többiek is árban, S2 mikor új volt 120-150 közt ment, most meg egy új droid 200 fölött nyit jóval többnyire...

Sajna csak Huaweire és ZTE-re tellett eddig droidból, és 4GB belsővel, indurkapindurkát jobban zavart a sok agymenés mint a stocks app egy iPhone-on. Főleg hogy a Huawei már 4.4-es droid volt és SD kártya permissiont is utólag kellett roottal visszaállítani. (ZTE Blade Q és Huawei Y550)
Egy Google apps bloatware-nél már 400-600MB-ról beszélünk, és még arra jön rá a többi fos.

Leginkább azzal volt a bajom, hogy túlságosan elragadtattad magad és lehordtad mindennek az iPhonet, amit akkor is érdemes magadnak megtartani ha így gondolod. Rontja a jó híred szerintem. Egy mobilgyűjtő ne beszéljen így. Ez olyan mintha szétoltanád a BMW-ket a tahó tulajdonosok meg a magas ár miatt, merthogy a Skoda Superb milyen jó már. (próbáltam nem Suzukizni ha már O+3)

640XL-jén barátomnak W10 van, de most adta oda az anyjának. WP-nek kampec, official is.

Btw van akinek túl bonyolult a droid, bele tud kavarodni, tele tudja rakni szeméttel. iOS-re van az appok, újdonságok legnagyobb prioritása is, az a legjövedelmezőbb bevételforrás is. (tudod amikor az MS jobban tolja az iOS-t mint a WP-t)
Láttam már széttémázott droidot, no root, csak play appok. Akadt mint a pöcs. Láttam már reklámos szemetest. Nagy divat a 20 antivírus, speed booster, cleaner, battery booster és még mellé az FB messenger, na abban sincs köszönet. A megtévesztő reklámok is jelen vannak amik miatt ezt a sok fost felteszik.
Sőt van teló, amin gyárilag rajta vannak ezen mocskok. Apám Y550-e már DU speed kurvaanyjával jött. Pedig annyira nem mai gyerek az se már. és nem is sátorfóliás kínai, mert amcsi belű Qualcomm és EU piacra tervezett szolgáltatós teló.

Aztán a legextrémebb, MTK-s telót kellett újratennem mert vírusos lett. Saját szememmel láthattam és próbálhattam ki hogy mi történik, ha nem te rootolod a telót egy klikkes APK-val, hanem vírus, ami aztán a kínai szextárskeresőtől a hótkóros francing mindent dobált mígnem az egész összeomlott a rákba és nem indult el többet. ADB-n is terjed fertőzött gépről mobilra.

Ezektől mind-mind megkíméli magát egy szifon user. Szóval igazából elég széles a skála akiknek jó lehet. Power userként bosszant pár dolog meg hiányoznak dolgok, de Jailbreakkel már egy power usernek se lehet rossz szava.
A megváltóra meg hiába várunk már, nincs piaci erő. Ha egy BB OS10 be tudott bukni, akkor itt már nem lesz semmi.

Btw van Samsung kínai noname hulladék (vietnami gyártással), de van Sony is meg HTC, meg miegymás. Belpiacos szemetet licenszelnek és rászitázzák a nevüket. Még a szoftver sem Samsung és nem is kapnak lehetőséget módosításra. Példa: Galaxy Young2 vagy J1 J100 (2015). Mindkettő Spreadtrum és olyan szar mint a fos. A CPU is az utasításkészlet minimum követelményeinek felel meg (FPU minek már), a J100 meg olyanokat csinált ami 2011-ben is gáz volt. Újonnan fagy, omlik, appokat nem vagy hibásan futtat. 1.0-ás user ezután inkább megveszi 30k-ért az i4-et minthogy még egyszer átverjék a J100-zal. Persze ez nem a droidot minősíti. Lehet fapad hardverre stabil és korrekt rendszert tenni. Lásd ZTE Blade Q-m, amivel 2 hónap a rekordom restart nélkül (van screenshot valahol).

[ Szerkesztve ]

(#36682) TommyX_


TommyX_
őstag

Mindenki kerüli a WP-t, csak én vagyok a kivétel. :D
De komolyra fordítva, tudom milyen a WP helyzete mostanság, de a gond az, hogy a 1520-t nem tudnám lecserélni semmire, mivel hiába van a piacon sokkal jobb hw-vel gyártott telefon, de nem jön az a "kell nekem" érzés. :U

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#36683) KSparrow válasza quailstorm (#36681) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nem hiszem, hogy azt írtam olna, hogy akad meg e-hulladék. Csak hogy legtöbben a státusz miatt veszik.
Azt elismerem, hogy annak, aki egy Nokia 130 után vált, lehet egyszerűb.
Persze, az androidból is jó kell. Én egy használt Op1-gyel kezdtem, és most is az lenne, ha nem kell a családban egy független telefon - amit adtam én, és így vettem meg a 3-at. Nem mondom, hogy kellett a hw, de legalább tudom, hjogy 3 év múlva is még egy vállalható telefon lesz, és nem érzem azt, mint oly sokan, hogy kint van az új modell, és azonnal meg kell venni, mert nem leszek menő.

Mindegy, magánvélemény volt. De amellett sem tudok elmenni, hogy valamelyest ezt a hullámot, amit oly sikeresen meglovagolt az Apple, és amiről lecsúszott a Nokia és a BB, java részt pont maga az Apple hype-olta fel. Rég voltak PDA-k, meg érintőkijelző, A BB mégis jól ment, mert szintén egy erős, stabil rendszer volt. A Nokiától meg tudták, mire lehet számítani. Nem védem a WP-t, Isten ments. Elop szándékosan, tudatosan aláásta az egészet a kezdetektől fogva, direkt összejátszva a Microsofttal. Ami egyébként lássuk be, akkor még egész jónak tűnt, hiszen volt egy szeretett, most is használt XP, majd win7 rendszer, egy jó Xbox, vagy egy Office, amik (egyebek mellett) egy jól csengő ajánlatnak tűnt. Sokaknak kell az irodai funkció? Itt a rendes Word! Vagy játszani akarnak a fiatalok? Itt az Xbox! De hiretlen koppintottak sokat, (iTunes ~ Zune WP 7-nél) és olyan dolgok kimaradtak, mint a BT fájlküldés. De ezek is olyanok, hogy a másik szériával úgy-ahogy helyre hozták a rendszer hibáit. Csak sajnos sokára: elmaradtak az appok, a minden. És akkor már túlzottan benne voltak, és magas lapra betolták az all in-t. Meg is lett az eredménye.

Egy SE-t, vagy legalábbis egy 5S-t kipróbálnék egyszer. 4-S kamera miatt érdekelt, egyikben egy lencse becsillogott. De az említett típusok is inkább csak a forma miatt tetszenek, olyanok, mint a BB z10-esem. Az op3 alja meg tiszta ip6. Ez van. Nincs új design, mindenki mindenkit koppint... Hol vannak már a 7280-asok, a 9300-ák, és a 8800 eleganciája?

(#36682) TommyX_: Én is elvagyok / ellennék Lumiával, ha nem lenne az OP3. Használtam a 1520-ast, nagyon szuper. Most is szoktam. De valahogy kicsit túl nagy, meg megtörik - na nem bendgate szinten, de a forazstás nem bírja, és elmegy lent a világítás, vagy akár a hangszóró. Féltem kicsit használni. Meg azért android mellett van pár dolog, ami jinkább kényelmi funkció,m de hiányzik. Pl. a FB messenger színek beállítása, ilyenek. A kamerát imádom, OP3 meg se közelíti. De mivel nálam a 808, nem is kell. :)
Most egyébként egy Lumia 830-ast keresek, valahogy annyira tetszik :D De kellene még egy 530, 820, 510, és egy 900-as Lumia is...

(#36679) arkades:
Fogalmam sincs, Annyi tapasztalatom van bármelyik alma termékkel, hogy kézbe vettem, szép, köszönöm, visszaadtam, és megölelgettem az aktuális telefonom boldogan :D

De legalább felpörgött a topic. :C

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#36684) quailstorm válasza KSparrow (#36683) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hát, ott volt valami kutyaláncos példa, az nem épp szép vélemény, de hagyjuk.

Azt lehet felhypeolni amit hagynak. Valamint, APPBÓT. Még valami, ujjra optimalizált touch responsive UI. Könyörgöm, a Symbian az Annáig bezárólag egy touchosított S60v3 volt, oltári gáz. WinMO is minden volt csak jó nem, HTC HD2-féle TouchFLO meg Sense nem volt általános.

BB-nek kiesett a csöcs a szájából, mikor már nem kellett az e-mailt tömörítve továbbküldeni, aztán meg úgy lemaradtak multimédiával hogy öröm volt nézni. USA-ban meg nem BB OS 7-es telefont vettek a cégek. OS 10 meg úgy járt mint a Belle.

Elop egy gerinctelen tuskó, de a belső harcok hamarabb elkezdődtek. A Symbianra én kíváncsi lettem volna, 701, 808 azért bizonyította hogy kis gépigény és igényes UI még mindig ott van. Linux megmaradt proof of concept szinten, azért is kár mert mind elég használható volt, de ökoszisztéma nélkül elhaltak.

WP7 az egy nagyon érdekes dolog. Egy moddolt WinMO, még CE6.0-n fut. 8.0-tól NT kernel. Szóval WP7.8-on egy Opera Mobile vagy iGO fut (interop unlock HTC HD2). De ők saját ályfónt akartak és a korlátozásokat hamarabb implementálták mint a funkciókat. Aztán szépen lassan csalódtak az ügyfelek és annyi lett. L520-nál volt a legnagyobb esélyük és még most is látok Lumiákat bőven. Nem éltek vele.

Szerintem is fantáziátlanabbak a telefonok, valamint gombok nélkül lehetőség sincs annyi művészkedni. Meg hajtogatós telók sincsenek már.

[ Szerkesztve ]

(#36685) zoltanz válasza TommyX_ (#36682) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem is alá van becsülve a WP. 1 hónapig használtam Lumia-t jó volt.
Samsung Galaxy Mini I retrónak számít?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36686) arkades válasza KSparrow (#36683) üzenetére


arkades
aktív tag

Köszi.

Каждый дрочит как он хочет.

(#36687) MurdR válasza zoltanz (#36685) üzenetére


MurdR
veterán

Legalább annyira mint egy 99es suzuk swift... :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#36688) zoltanz válasza MurdR (#36687) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Miért a iGS 2009-es a Mini meg 2011? A telefonok gyorsabban fejlődnek mint a PC-k ott már egy Core2Duo (2006) retro pl.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36689) quailstorm válasza zoltanz (#36688) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jó, de a mini akkora egy fos hogy még érlelni kell a spájzban egy darabig hogy eltűnjenek a kellemes emlékek. :DDD Galaxy S i9000 inkább retro, vagy Spica. Minire még nem lehet ilyen szemmel nézni, a legbóvlibb tucatholmi. Ha egyáltalán S5570. Mert ha S5570i, akkor kicsit későbbi, 2013-as.

(#36690) zoltanz válasza quailstorm (#36689) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én használtam anno 2-3 évig. Voltak kisebb nyűgjei, de még prémium iPhone-oknak is vannak. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36691) quailstorm válasza zoltanz (#36690) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én meg supportáltam a testvérét a fórumon (Ace-i), meg pár hétig kölcsönkaptam havertól az S5570i-t. Nyilván mindent lehet használni, de annál a készüléknél rosszabbat csinálni már művészet kategória lett volna. Kisebb nyűg ehh... Még a simának valóban csak a kijelző a hely és a magas ár volt a legnagyobb baja, de S5570i-vel már telefonálni meg létezni se ment. Gyári hibás széria.

Ennyi erővel S5230-at is elkezdhetnénk gyűjteni.

Mellesleg iP-nél a nyűg az platformbeli megkötés, S5570-nél szimplán csak a bóvliból fakad. És ne gyere azzal, hogy hát de olcsó (a mini nem volt olcsó, max túlárazott). Xperia X8, lehetett normális kijelzővel is. Főzött ROM meg úgyis muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#36692) zorzy4 válasza TommyX_ (#36682) üzenetére


zorzy4
őstag

Két napja használok androidit, de vissza nekem a wp10et. Még jó hogy elsősorban gyűjteménybe vettem, hogy ne csak offoljunk.
Mutatom is még ma.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36693) zorzy4


zorzy4
őstag

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36694) TommyX_ válasza zorzy4 (#36693) üzenetére


TommyX_
őstag

Panasonic CM1-es :C

[ Szerkesztve ]

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#36695) quailstorm válasza zorzy4 (#36693) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szép darab, Samsung K Zoom-hoz képest meg főleg.

(#36696) zorzy4 válasza TommyX_ (#36694) üzenetére


zorzy4
őstag

Köszönöm! Az biza.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36697) TommyX_ válasza zorzy4 (#36696) üzenetére


TommyX_
őstag

Azért, ez a telefon el tudna gondolkodtatni, hogy használjam akár hosszabb távon, persze szigorúan, csak a 1520 mellett. :))

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#36698) stufen2 válasza quailstorm (#36689) üzenetére


stufen2
tag

A szar telefonok listájára tegyük fel a szarszung young 1 esét is :DDD :DDD

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#36699) zoltanz válasza stufen2 (#36698) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Retroban nincs szar. Ami ritka (jól működő szép állapotú) az lehetett akármilyen szar is akkoriban, most antik/értékes.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36700) arkades


arkades
aktív tag

Mi lehet a baj ezzel az E66-ossal? Ha úgy töltöm, hogy ki van kapcsolva, akkor van billentyűzet világítás, de ha bekapcsolom, akkor nincs.

Каждый дрочит как он хочет.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.