Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36751) St3ven


St3ven
addikt

Nem tudjátok, mi lehetett az utolsó firmware verzió? A teló Wiki oldala elég szűkszavú, Nokia termékoldal ugye már nem létezik, a Microsoft oldala meg pont tesz nagyívből ezekre a legacy készülékekre. :(

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#36752) quailstorm válasza St3ven (#36751) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Régiófüggő lehet a szám, nem érdemes ezzel így törődni. 5.65-öt találtam. Ezt találtam de indonéz.

(#36753) nokiauser válasza St3ven (#36751) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Úgy van, 5.65 az utolsó. Nekem van magyar nyelvű firmware (ppm D), ki tudom tenni valahová, de a felrakást neked kell megoldanod, a boxaimat eladogattam.

(#36754) St3ven válasza nokiauser (#36753) üzenetére


St3ven
addikt

Köszönettel venném, ha feltennéd, aztán ha mégis véletlenül találnék valakit, akinek van flashboxa, nem a fw hiányán múlna a frissítés. :R

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#36755) nokiauser válasza St3ven (#36754) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Tessék. Ha jól emlékszem ebben a verzióban érhető el a legtöbb szabad memória (persze ne Gb-okra gondolj :) ).

(#36756) St3ven válasza nokiauser (#36755) üzenetére


St3ven
addikt

Köszönöm! :C Ez a magyar régiónak megfelelő kiadás?

Nekem jelenleg 48kB szabad tárhelyem van a 725 (?) kB-ból. :DDD

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#36757) nokiauser válasza St3ven (#36756) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Szívesen! Ez önkicsomagoló fájl, az összes ppm-et tartalmazza, a ppm_d a magyar régiós nyelvi csomag.

(#36758) St3ven válasza nokiauser (#36757) üzenetére


St3ven
addikt

:R

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#36759) Amiens


Amiens
tag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy van-e valamilyen megoldása annak, hogy a közeljövőben megérkezik egy Nokia e72-es készülék, és szeretnék valamilyen úton-módom Dual sim-es verziót fabrikálni belőle.
Ez mennyire lehetséges? Létezik rá megoldás?

iPhone 11 Pro / LG G6 / Lumia 950 / Nokia E72

(#36760) KSparrow válasza Amiens (#36759) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nem. A Dual-sim telefonokhoz két IMEI szám tartozik, úgy van hálózaton. Lehet, hogy van valami kínai elosztó (régen volt 3210-hez, 5110-hez, 3310-hez), de az is csak annyit tudott, hogy egy telefonban vagy az egyik, vagy a másik SIM volt hálózaton, egyszerre nem lehet mindkettő. Egyszerűbb valami sima Dual-sim telefont nézni, vagy marad a két telefon.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#36761) golya32 válasza KSparrow (#36760) üzenetére


golya32
aktív tag

Nekem A5 és c5 samsungok vannak dualba, de létezik legalábbis kinézetre nokia e72 dual valami kinai szutyok

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#36762) KSparrow válasza golya32 (#36761) üzenetére


KSparrow
senior tag

Persze, nekem is van Dual Nokiám a gyűjteményben - legyen az egy 101, 108, X (az Androidos Nokia).
Sőt, a fő telefonom, a Oneplus 3 is Dual SIM-es.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#36763) MurdR válasza golya32 (#36761) üzenetére


MurdR
veterán

jahh, QWERTY Eseries és TV Mobile felirattal :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#36764) arkades


arkades
aktív tag

Boldog új évet mindenkinek ;)

Каждый дрочит как он хочет.

(#36765) MurdR válasza arkades (#36764) üzenetére


MurdR
veterán

Buék :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#36766) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

BÚÉK :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#36767) Newneed


Newneed
tag

Sziasztok!

Eladó, használható Ericcson T28-at keresek!
Akinek van, légyszi jelentkezzen.
Köszi!

aloha

(#36768) Korrekt Áron


Korrekt Áron
csendes újonc

B.U.É.K mindenkinek!!

(#36769) arkades


arkades
aktív tag

A BB 8520-nál hol van a lezárógomb? Általában ugye a BB telefonok tetején szokott lenni, de itt nem találom.

Каждый дрочит как он хочет.

(#36770) kovy79 válasza arkades (#36769) üzenetére


kovy79
őstag

[link]
"Press and hold the * button to lock it and to unlock it just press the mute/pause play button at the top of the phone."
De ha jól rémlik, még a beállításokban be is kell állítani.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#36771) arkades válasza kovy79 (#36770) üzenetére


arkades
aktív tag

Köszi :R Próbáltam már azokkal is, de akkor a zene lejátszó jelent meg. Én nyomhattam rossz gombot, mert tényleg működik. Figyelni kell, hogy melyik gombot nyomom meg, mert itt több is van. Hát nem a legjobb megoldás, és a gombok nyomáspontja sem olyan jó mint pl. a 9700-nál. Mindegy, ez van.

Каждый дрочит как он хочет.

(#36772) dik


dik
őstag

quailstorm

Rád halgatok és itt is szerencsét póbálok hátha nem vágnak már át tele van a tököm ezzel az egésszel....

Helló mindenki! (Vagy Jó napot kívánok! nem tudom már mit is szabad írni mert valahol belefutottam a tegezés nem nyerő ez nekem is ujdonság volt itt a fórumon, dehát ez van nyilván változnak az idők... :) )

Tehát szükségem lenne egy agyon üthetetlen Nokia vagy Samsung telóra(s5610, s5611 még talán szóba jöhet vagy hasonló), de valami atom jóra ami nagyon brija a gyűrődést és az aksija is kb. 1 hetet bír(nem használom sokat napi pár perc beszéd azt annyi). Szigorúan régebbi valami kellene valami jó és nem okoska mert azokat utálom. Alkatrész is legyen hozzá manapság azért kapható mert én 5+ évre veszek telót vagy tovább. Annyi legyen igényem hangosan tisztás szoljon(mp3 azért tudja bátran :) ) és 3mp feletti legyen a kamerája és elfogadható képeket csináljon ne valami elmosódott valamit lőjön. Akivel beszélek azt is szépen tisztán érhető legyen tehát a hangszórója legyen elég erős(Nokia 2330c-2 vagy mit használok most és ez atomnak tartom a fényképezőjét leszámítva na jó meg az aksija 3-4 nap max az kevés). Tehát valami ilyesmit tudna nekem valaki eladót ami szerény igényemnek megfelelő lehetne? Persze valami olyan helyről ahol nem vágnak át mert az utobbi időben csak ilyenekhez volt szerencsém...
+ olyan hely vagy személy kellene aki javítással foglalkozik telójavítással Samsung s 5610 volt előtte pár évig na az egy atom teló volt minden szempontomnak tökéletes volt csak elsőnek a rezgője döglött meg majd a beszéd hangszorójával lett valami mert alig értem mit beszélnak ha maxra veszem a hangerőt akkor is. Ezt kellene javítani azt annyi. Természetesen az anyagiakkal nem lesz gond csak egy megbízható valami kellene már ahova bizalommal elküldhetem és megjavítját!

Elnézést érte kicsit hosszú lett, de nagyon megköszönöm ha valaki esetleg majd tud valamiben segíteni nekem!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#36773) quailstorm válasza dik (#36772) üzenetére


quailstorm
nagyúr

S5610-ezés ide nem kellett volna mert se nem régi se nem retro és még csak nem is Nokia.
Szóval inkább S40v6-tal leszel bombázva szerintem, remélem.

(#36774) dik válasza quailstorm (#36773) üzenetére


dik
őstag

Na jó akkor paszolom. Fogalmam sincs mi számít nektek retrónak a 20 ével ezelőtt vagy több táska telók vagy mik? Ha nem kellett volna majd töröljék ki a hozzászólásom. Hát igen ha semmi nem jön össze akkor rá kell hagyni...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#36775) quailstorm válasza dik (#36774) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ami már nincs napi használatban.
Csak sikerült agyondicsérned egy telefont amire itt senki se kíváncsi. Csak simán kérni kellett volna hogy dobjanak meg S40v3-tól v6-ig gombos használt Nokia ajánlattal, és jöhet más márka is hasonló kategória.
És hogy nem gyűjteménybe hanem használni.

(#36776) norcsy


norcsy
csendes tag

Sziasztok!
Remélem tudtok nekem segíteni. Van egy Nokia 8810 telóm, sim kártyát fogadja, pin kód után nincs térerő. Kézi hálózatkeresés után keres-keres, de mégsem lép fel hálózatra.
Több verziót hallottam már a hibára, de nem tudom, hogy lehetne kideríteni mi a baja?
Hallottam, hogy lehet nem független, de a sim kártyát pin kóddal elfogadja két szolgáltató kártyájával is és nem írja ki, hogy sim regisztráció sikertelen.
Hallottam, hogy lehet le van tiltva...nem tudom hogy lehet kideríteni...
A harmadik amit hallottam, hogy antenna végfok IC hiba és cseréltetni kellene.
Esetleg tud ebben valaki segíteni, aki ebből meg tudja mondani, hogy tudom kideríteni, mi a hiba és hogyan javítható?
Köszi előre is. Szép estét.

(#36777) quailstorm válasza norcsy (#36776) üzenetére


quailstorm
nagyúr

IMEI van még?
*#06#

Végfok hibával volt már dolgom néhánnyal, mind vagy lemerült a zárlattól, vagy már be se kapcsolt. De 8810 nekem nem volt sose, majd jönnek a gyűjtők beszámolni.

[ Szerkesztve ]

(#36778) norcsy válasza quailstorm (#36777) üzenetére


norcsy
csendes tag

igen van imei

(#36779) norcsy válasza quailstorm (#36777) üzenetére


norcsy
csendes tag

A lényeg, hogy elfogadja a pin kódot.
Utána kézi kereséssel kiválasztom a hálózatot és sokáig keres, majd azt írja hogy "hozzáférés elutasítva".
Nem tudom merre induljak(((

(#36780) quailstorm válasza norcsy (#36779) üzenetére


quailstorm
nagyúr

akkor az tiltott lesz szerintem
végfoknál vagy nincs térerő, vagy hibás az egész
lejárt simnél hibaüzenet

(#36781) norcsy válasza quailstorm (#36780) üzenetére


norcsy
csendes tag

független telefon hogy lehet tiltott? Imei szám alapján meg lehet nézni valahol hogy tiltott-e?

(#36782) quailstorm válasza norcsy (#36781) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudok ingyenes adatbázisról. Ez van.

SGS2-je havernak volt tiltva pedig az sose függött, csak külföldről hozták be áfa nélkül.

de tényleg jobb lesz ha megvárunk egy szakit

[ Szerkesztve ]

(#36783) norcsy válasza quailstorm (#36782) üzenetére


norcsy
csendes tag

Köszi egyenlőre)

(#36784) dik válasza quailstorm (#36775) üzenetére


dik
őstag

Ja hát igen ha ennyire vágnám ezt a témát úgy fogalmaztam volna ahogyan kell és itt illik. Nekem az bejött az a lényeg. De mivel nagyon nem vágom mi az S4v3 meg ilyenek így nem irhattam ilyesmit. Remélem megérted és mindenki! Na a lényeg várom a javaslatokat! Röviden ennyi. 20 év alatt 1 kezem megszámolom mennyi telóm volt így gondolhatja mindenki nem vagyok jártas a témában és nem 1 évre veszek telefont vagyis keresek....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#36785) KSparrow válasza dik (#36784) üzenetére


KSparrow
senior tag

Szia! Ami hirtelen eszembe jutott a, a Nokia 101 (én más márkát nem is ismerek nagyon, én csak nokiával foglalkozom, Max nekem is az s5611 lett volna az ötletem).
Olyan, ami egy hetet bír, nem nagyon lesz, mert az okostelefont naponta (akár többször is) kell tölteni, szóval 3-4 nap már jó.
Ami bírja, vagy van bele akku, az esetleg a 3110c, de a kamera abban is kisebb.
Az ilyen újabb Nokiát (225,108) jobb, ha meg se próbálod.
Majd otthon gépen írok még, ha eszembe jut még valami, telefonon nem olyan kényelmes. De mindennek megfelelő telefon nem lesz, mert ha kell a multimédiás funkció, akkor már erősebb telefon kell neki, ami megeszi az akkut.

Norcsy: magyar kártya nem fog másik magyar hálózatra csatlakozni, külföldi se biztos. Szerintem vagy a SIM túl új, ami miatt látja, de hálózat nincs, vagy a 8810 nem az igazi. Az enyém nem tölt, emiatt az akku se nagyon bírja fél percnél többet, szóval arra jó, hogy van egy halott telefon, megvan a modell, és ennyi. Állítólag a panel nagyon vékony, és elpattan úgy, hogy szemmel nem látni, de nem érintkezik. Én örülnék neki, ha menne akár csak a menü, használatra van annyi minden más. A menüje is ugyanaz, mint egy 6110, használj inkább egy olyat! :D

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#36786) norcsy válasza KSparrow (#36785) üzenetére


norcsy
csendes tag

Köszi, de nem hagy nyugodni, hogy végülis mi a baja(

(#36787) dik válasza KSparrow (#36785) üzenetére


dik
őstag

Nem érdekel a multimédia egy szuper Nokia jó lenne valami régebbi. Csörög beszél szép fotók atom stabil rendszer 5 nap mondjuk vagy körülötte már jó lenne aksival birná és szépen hangosan szóljon. Röviden ennyi. Most egy 23330c-2 van ami nagyon jó lenne ha aksija erősebb lenne bár ki tudja mikori ez már benne igaz fénykorában meg nem tudom mit tudott meg kicsit erősebb lenne a kamera már szuper lenne. Szóval gondolhtod milyen nagy igényeim vannak... :) Konkrét ajánlatokat szeretnék az biztos kinek mi van esetleg elfekvőben... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#36788) zorzy4 válasza norcsy (#36786) üzenetére


zorzy4
őstag

Telenorral próbálod? Ők megszüntették a 900as tartományt. Vodával, telekommall mennie kell.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36789) T0rnad0 válasza KSparrow (#36785) üzenetére


T0rnad0
addikt

Lehet rosszul emlékszem, de mintha az S5611-est szidták volna, mint a bokrot...5610-es viszont jó volt.

Z Fold 4

(#36790) quailstorm válasza T0rnad0 (#36789) üzenetére


quailstorm
nagyúr

annyira azért nem rossz, csak gagyibb mint az 5610, nincs zseblámpa, jobban merül, meg volt több szériahibás

(#36791) T0rnad0 válasza quailstorm (#36790) üzenetére


T0rnad0
addikt

A szériahiba a mikrofon/hangszóró/térerő hármasból fordul elő?

Z Fold 4

(#36792) dik


dik
őstag

Eheti a fene az s5610 ez is csak kb. 2 évig ment hibátlanul. Szóval ez sem volt valami bajnok.... :) Ennyit csak kibir tán egy s5611 is.... :)
Talán egy c2 kaptam igéretet de szerintem az is felejtős lesz szóval totális a hanyatlás nincs eladó normális egy sem aki hirdet meg vagy fel sem lép ide vagy egy tróger szóval eszméletlen ami van....
Vissza sírom nyilván a k750i az még megvan +1 donor. Csakhát van ott is baj kissé joy, aksi.
Be kell mennem nyilván egy boltba zat venni valami mocskot azt jólvan. Biztos átvágás lesz, de ha más nem marad...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#36793) quailstorm válasza T0rnad0 (#36791) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én restartokra és szoftveresnek tűnő hibákra emlékszek jobban, de visszakereshető a topicjában.

(#36794) norcsy válasza zorzy4 (#36788) üzenetére


norcsy
csendes tag

Szia, 70 és 30 as kártyával próbáltam ( Mindkettőnél ugyanazt csinálja, elfogadja a pin kódot de nincs térerő. Manuális kereséskor megtalálja a hálózatokat, de hozzáférést nem engedi.

(#36795) Tamy válasza norcsy (#36794) üzenetére


Tamy
senior tag

Szerintem ez egyértelműen arra utal, hogy le van tiltva.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#36796) norcsy válasza Tamy (#36795) üzenetére


norcsy
csendes tag

Gondolod? Nagyon elszomorítottál( Azért köszönöm.

(#36797) T0rnad0 válasza norcsy (#36794) üzenetére


T0rnad0
addikt

Bármikor lehet tiltani egyébként, ha elveszett, ellopták a telefont, akkor is, ha független. Elég csak ahhoz a szolgáltatóhoz menni, akinek a simkártyájával használtad. Persze vinni kell számlát, garijegyet, hogy tényleg tiéd a teló.

Z Fold 4

(#36798) norcsy válasza T0rnad0 (#36797) üzenetére


norcsy
csendes tag

Abban reménykedtem, hogy végfokos(

(#36799) Tamy válasza T0rnad0 (#36797) üzenetére


Tamy
senior tag

Így van, sőt tudtommal már nemzetközi szinten is működik, ha nem is minden ország esetén. Tehát a külföldi lopott telók itthon se mennek.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#36800) KSparrow válasza norcsy (#36798) üzenetére


KSparrow
senior tag

Lehet még az. A 30-20as és 70-es tiltólista más, valamelyikkel menni kellene neki. De komolyan, ki tiltana le egy 8810-et?
Lumiát meg Samsung, iPhone oké de egy ilyen régit... Ugyan, más baja lesz annak. Szerintem látja a hálót, de nincs már ereje csatlakozni. Ha neked így nem kell, szívesen fogadom! :)

Dik: a multimédia alatt a kamera, mp3-at értem, meg a színes kijelzőt. C2 jó lehet de egyik se fogja 4 napnál tovább bírni. Ami még bírná, az meg nem tud mp3-at, és nincs, vagy csak jelképes a kamera.
Majd szétnézek otthon, de én se tudom garantálni, mit bírnak az akkuk, mert én is okosat használok, amit nem teszek le egy napra se. (most is azon írok.) A másik számom meg csak aktív, de azon nem telefonálok.

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.