Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) Garsza


Garsza
veterán

Helló ojan ügyben szeretnék segítséget kérni hogy a procim nem veszi vissza a frekvenciáját ha nyugalmi álapotban van. Mi lehet a gond?
Asus M4N82 Deluxe
Phenom II X6 1090T
3600MHz van beálítva a turbocor kikapcsolva és 1.3 volt van beálítva
Eddig működött rendesen vissza vette de most valamiért nem akarja vissza venni.

(#5752) cashback válasza Garsza (#5751) üzenetére


cashback
őstag

:W

Olyan!!!!

Sztem inkább könyvre költs!

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#5753) Garsza válasza cashback (#5752) üzenetére


Garsza
veterán

Sajnos nem ismerem a magyar hejesírást mivel Szlovákiában élő magyar vagyok és szlovák suliba jártam. De szerintem így is meg lehet érteni amit írtam.

(#5754) CoolMan válasza Garsza (#5753) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Próbáld ki, hogy nyomsz egy bios default beállítást, és utána nézd meg.

(#5755) Garsza válasza CoolMan (#5754) üzenetére


Garsza
veterán

már próbáltam nem segített

(#5756) CoolMan válasza Garsza (#5755) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akkor nézd meg légy szíves, a biosban az "Advenced" menüben, hogy a "Cool'n'Quiet" és a "C1E Support" Enabled-re van-e állítva, ha nincs, tedd arra.

(#5757) Garsza válasza CoolMan (#5756) üzenetére


Garsza
veterán

Be van kapcsolva mind a kettő

(#5758) herhi


herhi
tag

Sziasztok!
Bágátell kérdésem van, de biztosra kell mennem :U most érkezett egy asus alaplap, egy core i3-2100-zal (dobozos) és nem tudom, hogy a boxed verziójú procik alá ugyanúgy külön meg kell venni a hűtőpasztát vagy, ami a hűtőborda alján van, az az, és elég is? :S
köszi

(#5759) Garsza válasza herhi (#5758) üzenetére


Garsza
veterán

Igen ami a hűtő borda alján van az jó és elég is ha nem törlöd le.

(#5760) csucsbicep válasza herhi (#5758) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ami gyári borda alatt van az elég, nem kell oda plusz.

(#5761) herhi válasza Garsza (#5759) üzenetére


herhi
tag

ok, köszi :DD

(#5762) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Szerintetek érdemes lesz egy 2500k-t lecserélni egy 3570k-ra? 10%-nál nagyobb lenne az előrelépés játékok, 3d-s alkalmazások terén?

(#5763) urdug válasza BigBlackDog (#5762) üzenetére


urdug
aktív tag

10%-ért? :F

...előrelépés játékok, 3d-s alkalmazások terén? Hát nem tudom! :((

A döntés joga a tiéd!

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#5764) csucsbicep válasza BigBlackDog (#5762) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Jelenleg még meg sem jelent az ivy. Mellesleg, ha tuningolsz, akkor meg több tényező s bejön a képletbe.

(#5765) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!

Az AMD FX-sorozatából 4, 6 ill. 8 magos verziókból melyik típusok számítanak most bestbuynak?

Átlagos, de hosszútávú felhasználás lenne a cél, nem vérpistike-üzemmód :) Megbízhatóság, csendesség, a villanyóra se ugorjon le :)

Ha ajánlotok alá egy lapot, megköszönöm! A kiszemeltem: Asrock 990 FX Extreme 3

És még1: Milyen frekvenciájú ramot nézzek ezek mellé a procik mellé? (8 v. 16 giga van kinézve)

Köszi! :C
DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#5766) cashback válasza Den Hadnagy (#5765) üzenetére


cashback
őstag

Hali.

Bestbuy... hát ezek szerint: [link] majdhogynem teljesen mindegy... :))

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#5767) csucsbicep válasza Den Hadnagy (#5765) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az kéne tudni, hogy mennyi pénzed van rá.

(#5768) GabeTheWhite


GabeTheWhite
tag

Bocsi srácok nem tudom ide vág e. Eladó a már nem garis hibátlan procim, jött egy érdeklődő aki ma regisztrált és 1 hét próbagarit kér. Na már most, én amiatt aggódom, hogy megveszi és húzogatással elrontja aztán visszakéri a pénzt. Hogy megy ez?

(#5769) xxxbmx


xxxbmx
tag

szevasztok tudnátok nekem abban segiteni hogy az asztlimban van egy
e8400 core 2 proci
4gb ddr3 1600mhz kit kingstone ram
gtx 260 frozr O.C

és sajnos vmiért a win 7 élményiindex a procira 5.5-s pontszámot ad!(sztem ennél jobal többet kéne h adjon!nem de?plusz 6,1-t a ramra és 7,1-t a vga-ra!

sztetek ez miért lehet !uj win 7 64 bit ultamite van rajta!thx

ha az üzletemet akarod rontani keress másik embert(vagyis ne offold a hirdetéseket):D

(#5770) Den Hadnagy válasza csucsbicep (#5767) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Nos a pénz nem számít, az ár-érték arány számít 3 esetben... Ha 4-6-8 magban gondolkodom, ennyi. Mi a 3 db álomproci, ami most a legjobban megéri.

De ha mindenképpen mondani kell valamit, a full konfogra monitor és VGA nélkül van 150-250.000 Ft

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#5771) csucsbicep válasza Den Hadnagy (#5770) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

[link]. 6100 és 8120 éri meg.

(#5772) Den Hadnagy válasza csucsbicep (#5771) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Ok, köszi. 4magosban? 4100? Vagy ebben ne is gondolkozzak?

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#5773) csucsbicep válasza Den Hadnagy (#5772) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én nem venném azt.

(#5774) Den Hadnagy válasza csucsbicep (#5773) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Mármint a 4100-t, vagy úgy általában bármelyik 4magost az FX-szériából?

Ja, és a kinézett alaplapot jó választásnak tartod?

Bemegy az egy BITFENIX Shinobi házba? Abba menne az egész cakkpakk.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#5775) csucsbicep válasza Den Hadnagy (#5774) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az FX41xx-ak nem túl erősek, legalább FX6100-at vegyél ezért is mondtam. Ha a ház ATX-es, akkor bele megy a lap, mivel az is ilyen méretű. A lap jónak tűnik bár inkább intelben vagyok otthon.

(#5776) Den Hadnagy válasza csucsbicep (#5775) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Nagyon köszönök mindent!

További szép napot!

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#5777) Garsza válasza Den Hadnagy (#5765) üzenetére


Garsza
veterán

Asrockból inkáb ugyan ebből a változatból az Extreme4 et venném a tápellátása miatt ha későb esetleg tervezel tuningot is és ha ténleg ennyit szánsz rá mint amit írtál akkor jobban jársz.

(#5778) flash7


flash7
tag

Sziasztok!

Egy SOS kérdésem lenne.
Tegnap vettem CM Hyper TX3 EVO proci hűtőt a gyári helyett. Be is üzemeltem, és egyszer a procit is kivettem. Összeraktam és ment. De mivel úgy éreztem, hogy sok a paszta, így ma is szétszedtem, kivettem újra a procit, letakarítottam, de mikor raktam volna vissza észrevettem, hogy az egyik láb el van hajolva. Képeken látható, a legbelső sorban. Ez nagy baj?
Óvatosan vettem ki a processzort, ennyire tuti nem hajolhatott el, és tegnap még ment.
Szóval most mi legyen?
Alaplap: Abit AB9
Proci: E4300

[kép_1]
[kép_2]
[kép_3]

(#5779) Apollo_21 válasza flash7 (#5778) üzenetére


Apollo_21
addikt

Óvatosba szerintem tűvel vagy vmivel visszalehet igazítani....régebben bevállaltam ilyesmit ....sikerrel...mondjuk az egy 939es amdvolt de láb az láb:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#5780) flash7 válasza Apollo_21 (#5779) üzenetére


flash7
tag

Megpróbáltam, és letört a vége :-(
De újra összeraktam, és megnézni mit műveltem, de ugyanúgy működik. Arra gondolok, hogy az eddig is el volt hajolva, és szintén nem volt kontakt. Illetve azt mondták, hogy lehet csak tápláb, amiből van jó pár, és ez az egy nem okoz akkora gondot.

(#5781) flash7


flash7
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e olyan dokumentáció, vagy bármilyen leírás amiből megtudhatom, hogy az LGA775-ös foglalatnál melyik "tüskének" mi a szerepe?
Mint tegnap írtam, egy "tüske" el volt hajolva (valószínűleg a kezdetektől), majd sikeresen letörtem, de a gép még mindig megy.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#5782) Garsza válasza flash7 (#5781) üzenetére


Garsza
veterán

Itt nézd meg.
ebbeis olvass bele az 10657 hozzászólástól.

[ Szerkesztve ]

(#5783) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok egy Intel Core i3 2105 proci mennyivel jobb egy Intel Core 2 Duo E8500-nál? Valahogy százalékban vagy számszerűsítve..?:P
Előre is köszi :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#5784) stratova válasza Lmh (#5783) üzenetére


stratova
veterán

Itt megnézheted mit tud egy alap és 4 GHz-re húzott E8400-hoz képest (i3 2100 és 2105 csak az IGP-ben tér el egymástól [HD Graphics 2000 vs.3000]) egyre több program hálálja meg a négy szálat.

[ Szerkesztve ]

(#5785) Lmh válasza stratova (#5784) üzenetére


Lmh
őstag

Köszönöm a linket!
Őszintén megmondom, hogy nem olvastam végig csak az elejét meg a végét illetve bele-bele olvastam. De nem annyira jó az angolom sajnos, hogy mindent értsek, arról nem is beszélve, hogy magához a technológiához sem értek.
Ami nekem lejött, hogy jobb az i3, sokkal. Ezt sejtettem is. Hogy amit írtál, hogy az új játékok jobban szeretik i3-mat... várható volt.
De mondjuk tegyük fel, hogy egy olyan játékhoz kell, ami nem feltétlenül a négy magos vagy ál-négymagos procikra lett fejlesztve. Ez esetben egy E8500 processzor ( ami mellesleg jobb is mint az E8400 ), egy Coolermaster TX3 Evo venti mellett picit tuningolva mennyire lenne lemaradva egy i3-mas proci mögött?

:R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#5786) csucsbicep válasza Lmh (#5785) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Attól függ mit nézünk. Az új játékokban tuti le lesz maradva, még ha széttuningolod is. A régebbiekhez jó, amik csak 1-2szál megmozgatására képesek.

(#5787) Lmh válasza csucsbicep (#5786) üzenetére


Lmh
őstag

Köszi!
Végülis ha az E8500-öm kicsit húzva Coolermaster TX3-mal szépen kipörgeti majd a HD6850-et akkor olyan nagy baj nem lehet. És másik topicban erre már kaptam "ígéretet".

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#5788) szabolcs73


szabolcs73
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném meg tudni hogy i5 2500 és i5 2500k között van -e lényeges különbség,
csak játékra szeretném használni semmi tuning.
Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#5789) Thrawn válasza szabolcs73 (#5788) üzenetére


Thrawn
félisten

A "K" jelzésű nyitott szorzóval rendelkezik, tuningra találták ki. De ha nem tuningolod mindegy melyiket veszed.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5790) streetboy01


streetboy01
csendes tag

Sziasztok Asus p5g41t-m le Lapban Szeretnék Egy Intel Pentium E6300 Húzni Alufeszen ha valaki tud nekem segiteni irjatok nagyon meg köszöném ! üdv

Légyszíves Minden Üzenetben Írd Meg Miután Érdeklődöl!

(#5791) BigDarkJoy válasza streetboy01 (#5790) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Tuningos topic! Itt probáld.

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#5792) asd123dsa22 válasza BigDarkJoy (#5791) üzenetére


asd123dsa22
csendes tag

sziasztok.
Egy C2DE8400 és egy rézmagos, intelci7 rézmagos hűtője közé ez jó lesz?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=asd123dsa22

(#5793) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!

Lenne egy egyszerű kérdésem. A családban van több számítógép amin futtattam a CPU-Z programot. Kettőnél is tapasztaltam azt, hogy nem a processzor típusánál mutatott értéken futott a gépen a proci.

Ezen a képen a saját gépem (gépecském) adatai láthatóak. Itt stimmel az érték, de miért van az, hogy a P4 3.0 proci csak 1500 MHz-en fut, illetve a 2.2-es processzor a másik gépen csak 1199 MHz-en.
Le lennének a procik korlátozva? Hol és hogyan tudom beállítani, hogy a gyári értéken fussanak?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#5794) Thrawn válasza dlaj (#5793) üzenetére


Thrawn
félisten

Nincs probléma a gépeddel. Sőt, különösebb buherálás nélkül is szépen energiatakarékos üzemmódra kapcsolnak ha kell, ami az alacsonyabb órajelben és feszültségben mutatkozik meg.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5795) dlaj válasza Thrawn (#5794) üzenetére


dlaj
őstag

OK, köszönöm a választ, így már értem!

(#5796) asd123dsa22 válasza asd123dsa22 (#5792) üzenetére


asd123dsa22
csendes tag

szóval?
válasz kéne, mivel sürgős a dolog.

sziasztok.
Egy C2DE8400 és egy rézmagos, intelci7 rézmagos hűtője közé ez jó lesz?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=asd123dsa22

(#5797) regener válasza asd123dsa22 (#5796) üzenetére


regener
veterán

Az ezüst tartalmút nem szokták ajánlani, mivel előfordulhat kissebb zárlat és az ezüst vezeti az áramot, vagy mittudomén (igaziból nemtom h miért :D)

Ha ebben a boltban vásárolsz akkor EZT vedd, direkt néztem hgy van-e raktáron, mivel írtad hogy sürgős.

Viszont ha máshonann is jó pesten akkor pedig Ezt, ráadásul itt a legolcsóbb és van raktáron.

Mindkettő nagyon jó minőségű hűtőpaszta.

(#5798) Storms


Storms
őstag

üdv

Lecserélném jelenlegi konfigom:
-870 Extreme 3
-Ph 2 X4 955

erre:
-Gigabyte p55A-UD3
-Core I5 650
Milyen sebességbeli különbség van a két konfig közt? Túl sokat nem játszom, ( havonta 3-4x 2-3 órát)
Az a gondom hogy az I5-höz gyári hűtést lenne csak, mennyire elég az neki, és mennyire hangos? Milyen olcsó hűtést javasoltok hozzá( ha nem elég a gyári)? köszi

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#5799) TBone


TBone
tag

sziasztok! lehet kicsit off, de talán még belefér. olyan gondom van, h nem hajlando elindulni a gépem, bekapcsolo gombot megnyomom, egy picit megindulnak a venik, a ledek felvillannak, viszont fél másodperc mulva leáll az egész. sok kábel és alkatrészdugdosás után kiderítettem, hogy ha a procresszor tápcsatiját kihuzom, akkor hajlando felpörögni minden és bekapcsolni. ilyenkor mi lehet? procinak annyi? vagy laphiba is lehet? (konfigom feltünettem)

[ Szerkesztve ]

(#5800) Xirtam


Xirtam
veterán

LGA 775-be E8400 helyett mit tudtok ajánlani? Lehetőleg amely FullHD-ban picit ütőképesebb. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.