Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tuib


Tuib
aktív tag

Szia!

Ezek alapján sikerült belőni az XMBC sorozat kezelését a TVDB scraperrel. Egy dolgoba futottam bele, amit nem tudtam megoldani: A Spartacus sorozatnak van egy alsorozata (Gods of the Arena), ami Specials néven fut a fenti oldalon. Az S01-et leszedi, de nem tudom, hogy ezt hogy nevezzem el, hogy rátaláljon.

Ha valaki futott bele ilyenbe, és megoldotta, akkor az eredményt megköszönném :)

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#2) zsigus válasza Tuib (#1) üzenetére


zsigus
őstag

A speciálokat is fel lehet venni a médiatárba, csak megfelelően kell elnevezni őket.
Ha ilyen "előzetes" dologról van szó, amit a sorozat vagy évad előtt vetítettek akkor:

Spartacus S00E01 -> S00E02 stb. stb.

...nevet kell neki adni. Tehát a speciálok lényegében a nulladik évadnak felelnek meg. De ezt sajnos ki kell tapasztalni és utána kell nézni, hogy melyik részt milyen néven kell keresni. Én nem ismerem a sorozatot, tehát nem tudom, hogy konkrétan hogyan kell felvenni, de rajta vannak a speciálok a TVDB-n, tehát valahogy megoldható.

(#3) magitor válasza Tuib (#1) üzenetére


magitor
csendes tag

Üdv

Az S01-et írd át S00-ra nálam ezzel a megoldással remekül működik. Jó volna ezt a cikkben is beszúrni én is kerestem egy darabig mire meglett anno és akkor nem kellene keresgélnem ha elfelejteném, hanem itt könnyen megtalálnám :)

(#4) zsigus válasza magitor (#3) üzenetére


zsigus
őstag

Kibővítettem ezzel + dupla epizódokkal. :)

(#5) magitor válasza zsigus (#4) üzenetére


magitor
csendes tag

Köszi szépen

(#6) Tuib


Tuib
aktív tag

Köszi, este megnézem!

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#7) cintula187


cintula187
addikt

Hála a leírásért, király mint a progi :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#8) zsigus válasza cintula187 (#7) üzenetére


zsigus
őstag

:R

(#9) Shforce


Shforce
csendes tag

Üdvözletem! :)

Nagyon nagyon segítségre lenne szükségem!
Már két napja szívok azzal a problémával hogy TVDB scraper nem talál magyar sorozatinfókat. Csak Angolt. Beállítottam "hu" nyelvre a TVDB beállításainál de semmi sem változott. Újraindítottam így és akkor sem. Olvasgattam az angol fórumokon és mindenhol az írják ez a probléma javítva lett az 1.5.3-as verzióban. Hát nem úgy néz ki.
Valakinek esetleg valami hasonló tapasztalata?

Általam használt verzió: XBMC 12 Frodo
TVDB plugin verzió: 1.5.3 (próbáltam 1.5.2-vel is az eredmény ugyan az).
Amit legutóbb próbáltam hozzáadni de találat sem volt: http://thetvdb.com/?tab=series&id=85236&lid=19

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#10) zsigus válasza Shforce (#9) üzenetére


zsigus
őstag

Hát, én mostanában sorozatokat nem nagyon szoktam felvenni, de a filmeknél akkor csinálta ezt nekem a scraper amikor a film mappájának/fájljának angol címe volt.

Próbáld meg átnevezni a sorozat főmappájának a nevét a sorozat magyar címére, és próbáld meg úgy. De előtte töröld a már felvett forrásmappát a Fájlok -> Videók részen.

(#11) Shforce válasza zsigus (#10) üzenetére


Shforce
csendes tag

Üdv!

Megpróbáltam de semmi. :( A fő probléma hogy pl. amit megadtam linket azt egyáltalán nem találja a scraper. Pedig láthatóan tartalmazza az adatbázisuk és ennek kimondottan a magyar kiadása kellene mert csak az passzol össze tartalommal. Pedig ha passzolna akkor én az angollal is kiegyeznék. Szóval lehet várok egy javításra hátha alkotnak valamit.Amúgy filmeknél nálam is oké minden csak a TVDB plugin-t nem lehet Magyar nyelvre bírni.

Azért köszönöm a gyors válaszod és tipped :R .

(#12) Shforce válasza zsigus (#10) üzenetére


Shforce
csendes tag

No közben. Fene fenét is evett de egy kis XML szerkesztéssel rá tudtam arra bírni a TVDB scrapert ( ver.: 1.5.3) hogy MINDEN nyelvi találatot kidobjon :).
Ha nem gond közzé teszem ezt az infót hátha valaki számára spórolok egy kis időt vele.

A tvdb.xml fájl-ba (file helye -> c:\Program Files (x86)\XBMC\addons\metadata.tvdb.com) kell egy "all" szócskát beilleszteni és kész is - sajnos ezt telt nekem 3 napba :S.
(Megjegyzem... életembe nem kezdtem bele ezelőtt 1 XML fájl szerkesztésébe sem) :DDD

A csatolt képen látható a megoldás:

Amúgy tuti lett nagyon a leírás! Még meg sem dicsértem :C.

(#13) zsigus válasza Shforce (#12) üzenetére


zsigus
őstag

Örülök, hogy sikerült, és köszönöm az elismerő szavakat. :)

(#14) golya87


golya87
őstag

Nagyon jó leírás, köszönöm, hogy megcsináltad!

Lenne egy kérdésem:
XBMC-ben van lehetőség mysql szerveren keresztül a média adatok megosztására/szinkronizálására.
Jól gondolom, hogy az advancedsettings.xml fájlban a <importwatchedstate>true</importwatchedstate> rész felel azért, hogy az adott kliensre is szinkronizálódjon látott/nem látott/folytatás állapot?

(#15) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Arra van lehetőség hogy az összes videó (film,sorozatok) a médiatárba legyen?

Elíndítom a médiatárat és benne legyen minden ne kelljen külön mappákba belemennem.

Üdv:Viktor

(#16) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Olyan problémám van, hogy nem tudom a sorozatoka hozzá adni a média tárhoz. Filmek, zenék rendben vannak, de hiába adom meg a sorozatok könyvtárnál, hogy sorozatként kezelje, nem működik. Régebben működött, de törötlem az összes sorozatom, azóta nem tudom az újakat megfelelően beállítani.

(#17) Kroni1


Kroni1
veterán

Egy olyan kérdésem volna, hogy ha megadom hogy keressen infókat egy adott mappa filmjeihez akkor miért nem látom az összes filmet az adott mappában? Ha a fájlok közt tallózok van 21 filmem, ha belemegyek a főmenüből, csak 17 filmet lát. Amihez nem talál infót azt nem mutatja? Lehet ezzek kezdeni valamit?

(#18) Kroni1 válasza Kroni1 (#17) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát közben szétnéztem az általad is emlitett TMDb oldalon, regeltem is és megtaláltam a megoldást, valamiért a filmek egy részét nem akarja felismerni csak ha átnevezem őket, a többit pedig simán felismeri ha a cím nem tökéletes akkor is. Na mindegy, a lényeg, hogy most már van szép borito mindenhez, mióta a Pi-t lecseréltem egy Cubox i2EX-re még gyorsult is minden, imádom! Neked meg köszi a sok hasznos leírást! :R

(#19) beteg


beteg
őstag

Tudnátok segíteni?
Nem tudom, mit állítottam el, de eddig ha a „Videók-Fájlokban” álltam rá egy mappára, már ott is megjelent a háttérben a fanart. Most nem, csak akkor, ha megnyitom az adott mappát és abban magára a fájlra állok rá. Hol lehet ezt visszaállítani?
(Confluence skint használok.)
köszi

Csak futni kell!

(#20) zsigus válasza beteg (#19) üzenetére


zsigus
őstag

Üdv

Bocsi, hogy csak most válaszolok, de nem vettem észre, hogy írtál.

Szerintem nem rontottál el semmit, nekem is ugyanez van.
Nem hiszem, hogy vissza lehet állítani, mert valószínűleg ez valami változtatás a programban.

Most átalakult a kiegészítők rendszere is. Pl. egy kalap alá vették a scrapereket 'Információs szolgáltatások" néven. Eddig külön voltak (Film; Sorozat stb. információk) néven a kiegészítők között.

(#21) sabrinho


sabrinho
tag

Sziasztok!
Azt tudja valaki, hogy ha több kodis eszköz van egy hálózatban, hogy lehetne elérni, hogy csak az egyiken keljen menedzselni a dolgokat, a többi az exportált nfo-kból vegye az adatokat?

(#22) pkollar


pkollar
tag

Honnan lehet magyar tvmüsorokhoz m3u filet letölteni?

(#23) G-Bali


G-Bali
senior tag

Szia azt meg kérdezhetem a hogy a sorozat menü miért nem jön elő? de a beállitásnál is a "Rejtés" se tudok rá menni....! mit csinálok rosszul ? ITT is ITT

(#24) zsigus válasza G-Bali (#23) üzenetére


zsigus
őstag

Csak akkor jön elő a Filmek és Sorozatok menü is, ha már legalább egy-egy videó hozzá lett adva az adott kategóriához. Tehát vegyél fel egy sorozatot, aztán előjön.

sabrinho:
Ha exportálod a médiatárat (külön-külön exporttal) akkor a többi gépen elég csak frissítgetni a médiatárat, és ha az adott filmnél talál nfo-t, azt fogja betölteni.

Ugyanúgy keresni fog majd filmeket/sorozatokat, mert át kell vizsgálni a mappá(ka)t, de nem tölti le az adatokat akkor a netről, ha van exportált tartalom a mappában.

Az automatikus export-ot pedig meg lehet oldani egy kiegészítővel talán (bár nem próbáltam), a többi gépen pedig talán érdemes bekapcsolni az indításkori médiatár frissítést, és indulás után automatikusan felvesz mindent a médiatárba.

[ Szerkesztve ]

(#25) MarcL007


MarcL007
csendes tag

Sziasztok,

Megoldható, hogy azonos path-ra különböző scrappert állítson be az ember?
Nekem egy folderben van minden, filmek, sorozatok, oda ahova letöltöm és nem is akarom onnan elmozgatni. Ha beállítom a source-ot hogy a path ez a folder legyen, a scrapper Movies akkor megtalálja a filmeket, ez oké is. Viszont ha új source-ot állitok-ok be más névvel, aminek a path-ja ugyanaz, mint az előzőnek és beállítok neki egy TV Shows scrappert akkor átállítja a másik (movies) source scrapperjét is. Azt meg nem akarom hogy legyen egy külön folder a filmeknek meg külön a sorozatoknak és folyamatosan másolgassam őket.
Akinek van vmi ötlete kérem ossza meg velem.

(#26) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.
MOst vettem egy tv-t és az a tervem hogy össze kötöm hdmi-n a gépemmel.
Kodit szeretnék feltenni a gépemre és onnan akarnám átküldeni a tv-re.
Már az installkor elakadtam... Mert van vagy 10 féle opció..
raspberry, AMD/INtel (AMD FX6300-as procim van)
SZóval az érdekel hogy melyiekt tegyem fel, és hogy a későbbiekben csak ennyi lenne az egész hogy össze kötöm a géppel és megy is?
Válaszotok előre is köszönöm! :R

(#27) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sziasztok!
A sorozatokkal szopok.
Csináltam egy Sorozatok mappát, azon belül az adott sorozatoknak egy-egy mappát, azon belül az egyes évadoknak.
Az a gondom hogy a sorozatok címét behozza a médiatárba, de nem látja az egyes részeket. Az egyikben látja, de nem tudok rájönni hogy mit rontok el a többinél...
Hogy kell pontosan beírni az egyes részek címét ???
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#28) JohnyBlue válasza Gulyopapa (#27) üzenetére


JohnyBlue
őstag

pl. így

X:\nagypapa mesél\S01\nagypapa.mesel.S01E01.mkv
vagy
X:\Nagymama fél\01\S01E01.mkv
vagy
x:\Félnek az unokák\01\01x01.mkv

Kb. így _:) De itt van a teljes tudomány

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#29) Gulyopapa válasza JohnyBlue (#28) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Félnek az unokák :DD :DD :DD

(#30) Gulyopapa válasza JohnyBlue (#28) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Sikerült, köszi :R

(#31) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Kodi tud olyat hogy százalékonként növeli a kép méretét ( film ).
Nem talàltam ilyen opciót...

(#32) zsigus válasza Gulyopapa (#31) üzenetére


zsigus
őstag

Szia!

Tud. A videóbeállításoknál (lejátszás közben enter, videó/képbeállítások) -> Nagyítási arány.

(#33) KonaBilfisch válasza Kroni1 (#18) üzenetére


KonaBilfisch
csendes tag

Szia!
Segitene ha leirnád mit hogyan ezzel a kérdéssel kapcsolatban, senki nem segit.

üdv Laci

(#34) jancsiszeg80


jancsiszeg80
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom, él-e még ez a topik? Nemrég vettem egy Sony Bravia Androidos TV-t és felraktam rá a Kodi-t, hogy a külső, USB-s vinyókon tárolt filmjeimet és sorozataimat tudjam nézni külön media box bekötése nélkül.

Minden szép és jó, ahogy lennie kell. Mostanában kijött egy új verzió a Kodiból, és ekkor éreztem azt, hogy ideje kihasználni ezt a médiatáras dolgot. A filmeknél remekül is működik, igaz ráment egy egész napom, hogy minden filmemhez megcsináljam (generáljam) a hozzá tartozó NFO fájlt. A cél, hogy a magyar cím, és - amennyiben van - a magyar borító jelenjen meg. A leírás nyelve - egyelőre - irreleváns. Ez is sikerült.

A bajom a sorozatokkal van. Meg velem, hogy a régi sorozatokért rajongok. A wiki szerint így kéne kinéznie az NFO fájlnak: [link]

A kérdésem: meg lehet-e valahogy mondani a Kodinak, hogy ne a TVDB-t, hanem az Imdb-t vagy esetleg a port.hu-t használja a sorozatokhoz is? Kipróbálnám azokkal is, mert nem vagyok maradéktalanul elégedett a TVDB-s scraperrel. Esetleg be lehet valahogy állítani, hogy a sorozatokhoz is az Universal Movie Scraper-t használja ([link])?

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#35) romvi


romvi
csendes újonc

Segítséget szeretnék kérni. Kodi/DSplayer 17.01 próbálnék használni, de nekem nem akarja a sorozatok mappát létrehozni. Mi lehet a baj. :F

(#36) zsigus válasza jancsiszeg80 (#34) üzenetére


zsigus
őstag

Üdv.

Sajnos a scraperek adottak. Nincs átmenet a sorozat illetve film scraperek között.

Esetleg próbáld ki a tmdb sorozat scrapert, vagy ha jól tudom létezik talán universal tv scraper is. Ott biztosan van több lehetőség amiből választhatsz.

Bár a port nem lesz jó szerintem sorozatokra. Nincs leírás az egyes sorozatokhoz pl. Csak jó esetben az epizódok címei vannan meg, de úgy láttam korábban, hogy az is hiányosan, vagy csak szimplán ömlesztve, évadok nélkül.

Üdv.

(#37) zsigus válasza romvi (#35) üzenetére


zsigus
őstag

Üdv.

Külső lejátszóban sajnos nem tudok segíteni. Sosem próbáltam még.

(#38) jancsiszeg80 válasza zsigus (#36) üzenetére


jancsiszeg80
csendes tag

Ok, köszi.

Igazából a Columbo miatt kellett volna, a magyar epizód cím, a többinél annyira nem lényeg. :)

(#39) romvi válasza zsigus (#37) üzenetére


romvi
csendes újonc

Köszi
Megoldódott, a könyvtár szerkezettel és elnevezéssel volt a baj. :C

(#40) romvi válasza jancsiszeg80 (#38) üzenetére


romvi
csendes újonc

Bocsi,hogy beleszólok, de én most csináltam meg a Columbot és nálam a TVDB lehozta az összes adatot magyarul egy két rész jelenik meg angolul. Kodi 16.1 jarvis verzió

(#41) sabrinho válasza zsigus (#24) üzenetére


sabrinho
tag

Köszi szépen, megoldom így.

(#42) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok!

HTPC topikból jöttem át ide, mivel összeraktam egy Brazos alapú kis HTPC-t, ami filmnézős, és letöltős célokat szolgálna ki.
OPrendszerként LibreELEC van fent, és itt feltenném az első kérdésem:
Ez mennyiben különbözik a "KODI"-tól? Mert a felület az hasonló azt látom, de nem vagyok már teljesen képben, illetve annyi féléről olvastam mostanában, hogy kicsit elvesztem közöttük.
Szóval remélem tudtok segíteni, sajnos az OpenELEC fórum halott, a HTPC sem igazán pörög...

Annyi bajom lenne most, hogy fent van a gépen a transmission kliens, és a daemon is. win7 asztali gépemről is hozzáférek, tudok hozzáadni, stb, viszont egy idő után leáll a letöltés.
Gyanítom ez valami energiatakarékossági dolog lenne, de eddig nem jöttem rá hol lehetne kikapcsolni.
Az ki van kapcsolva, hogy videó lejátszás közben szüneteltesse a torrentet, tehát elvileg az kilőve.

Ötlet valakinek?

...Szeretem leracsniztatni...

(#43) geogabcsi


geogabcsi
tag

Kedves zsigus!

Egy Android TV Box-om van, telepítettem rá KODI 17.6-ot, a főmenüben a Filmek menüpontban a betallózott Synology NFS mappából minden médiatár frissül, látszanak a borítók, de ugyanez a Filmek menüpont alatt a Sorozatokban már nem! :( Fájlok megadása szakasz és Főmenü elem eltávolítása menüpontok jelennek meg csak, pedig ugyanúgy tallózom és állítom be a médiatárat a TVDB-ről, ahogy a Filmek menüpontban, de nem jelennek meg a borítók! Mit kell beállítanom még? Olvastam többeknek gond, sehol sincs fix válasz!

(#44) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Kezdő kodis vagyok. X96 box+LibreELEC 8.2 (Kodi 17 Krypton)
Mit és hol kell beállítani hogy a feliratot betöltse lejátszáskor?
Ott van a video mellett a felirat (ugyan az a neve mint a videonak) és nem tölti be.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45) oszy válasza Met (#44) üzenetére


oszy
veterán

Keress hozzá kiegészítőt. :) Bár azóta már lehet meglett :D

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.