Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) kidnou válasza vikla007 (#3550) üzenetére


kidnou
senior tag

3:50 képernyő idő, akksi 57% on. Ebben benne van telepítés, folyamatos 4G, messenger, játék, böngészés. Most jol eltalálták

(#3552) vince válasza vikla007 (#3550) üzenetére


vince
őstag

Igen, teljesen jó lett, nem melegszik, nem merül rendellenesen, klassz lett!

Az eu rom esetében pedig a miui 9 verziótól kezdve visszatér az OTA frissítés :C

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#3553) Melorin válasza this is life (#3540) üzenetére


Melorin
addikt

Nem is találok olyat, hogy Redmi 4 Prime, csak pro-t látni az áruházakban, az lenne az?

(#3554) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Akksival én se vagyok elégedett, de az első nap kiírtottam pár gyanús cuccot (sajna már nem emlészem rájuk, és mivel kukáztam így ugye meg se tudom nézni) valamit az is javított, illetve kell néhány rendes merítés-töltés az akksinak is szerintem. Nálam nagyon passzív használattal 4-5 napot megy nagyságrendileg. A redmi2 jóval többet tudott mondjuk 4.4-es androiddal.
Én hiszek a telóban, idén jött ki, biztos tovább lesz támogatva mint egy redmi3 pl, és reményeim szerint a 9-es MIUI-val elkezdenek rendes hibajavításokat is dobálni rá, és stabilizálódik a rendszer, mert szerintem ez a merülés egyértelműen ROM hiba. Én egyébként olyanokra gyanakszom, hogy pl. az újjlenyomatolvasó.

Egyébként kérdés, a magyar MIUI ROM-hoz kell bootloader nyitás?

https://divecenter.hu

(#3555) vikla007 válasza bunnyhu (#3554) üzenetére


vikla007
aktív tag

Igen

(#3556) Ledfold


Ledfold
tag

Sziasztok!

Írnátok pár rövid összefoglalást hogy milyenek a tapasztalatok? Azokat kérném akik már régebb óta használják a telefont. Van-e valami tipikus hiba stb.

Előre is köszi.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#3557) this is life válasza Melorin (#3553) üzenetére


this is life
Ármester

Itt lehet kapni redmi 4 prime

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3558) vikla007


vikla007
aktív tag

Kisérletezőknek :)

https://forum.xda-developers.com/android/development/principal-roms-to-redmi-4x-santoni-t3651731

(#3559) csodavas


csodavas
tag

Nálatok is zörög egy kicsit a kamera körül valai ha kopogtatjátok vagy ha úgy teszitek le mondjuk az asztalra? Gondolom a lencse mozog annyit?!

(#3560) calamites válasza kidnou (#3551) üzenetére


calamites
őstag

Nálunk a családban van egy redmi 4X a lányomnak neki nem olyan fényes az akksi ideje, mint nekem a 4Pro/prime EU rom, de 4.40 perc, 40%-on áll, és 2nap 2óra üzemidő volt.

(#3561) C0d3r válasza csodavas (#3559) üzenetére


C0d3r
addikt

Nem tudom ugyanarra gondolunk-e, de nekem is feltűnt már. Tokot levéve sikerült rájönnöm a gombok (volume/power) bizgerálása által, hogy azok adják ki ezt a kellemes hanghatást.

[ Szerkesztve ]

(#3562) C0d3r válasza aelod (#3545) üzenetére


C0d3r
addikt

Eleinte nekem is sok volt az android rendszer használata, de aztán nagytakarítást rendeztem, jelentősen javult a helyzet.
Korábban már említett Activity launcherrel kigyomláltam a fölösleges cuccokat (gondolok itt a Google mindenféle szemetére - Google Filmek, Gmail, Zene, Hangouts, Szövegfelolvasó, maga a Google app, Drive). Továbbá szinkronizálás kikapcsolva, automatikus frissítések letiltva. Engedélykezelőbe is sok mindent visszavontam, de már meg nem mondom miket, lényeg hogy csak a legszükségesebbek vannak, legtöbbet a helyadatokból vontam vissza.
További beállítások -> Adatvédelem -> Alkalmazások hozzáféréssel, itt minden kikapcsolva.
Rendszeranimációk (Akkumulátor és teljesítmény menübe) szintén kilőve, akárcsak a Fejlesztői beállításokban a három animációra vonatkozó opció.

Kijelzőidő jelenleg 6 óra 18 perc.

(#3563) aelod válasza C0d3r (#3562) üzenetére


aelod
veterán

Alkalmazásokat hol tudok letiltani. Feltettem a titanium back up prot de nem kap root hozzáférést valamiért. A rendszer nem tudja a tiltást alapból?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3564) Melorin válasza this is life (#3557) üzenetére


Melorin
addikt

Nemár, drágább mint az 5.5" nagytesója (Note 4)?

(#3565) this is life válasza aelod (#3563) üzenetére


this is life
Ármester

Alapbol nem enged tiltani,kulso app es root kell hozza , nekem a rendszer alkalmazas eltavolito nevu app-al gond nelkul ment a kicsontozas, google maps,hangout,fenykepek,filmek,ujsagok es konyvek,street view,play,youtube,tts hang kimenet,google kereses,google drive,picassa feltoltes ...etc a teljesseg igenye nelkul .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3566) ReFleXx


ReFleXx
addikt

honnan érdemes beszerezni ezt a készüléket? global verzio kellene a b20 miatt.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#3567) sz.j válasza ReFleXx (#3566) üzenetére


sz.j
nagyúr

Például innen is megérheti.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3568) aelod válasza this is life (#3565) üzenetére


aelod
veterán

Titanium azért volt jó korábban mert lehetett benne jegelni és visszaállítani. De kipróbálom amit írtál. Root van tibi mágsem látja sajnos...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3569) this is life válasza aelod (#3568) üzenetére


this is life
Ármester

Ezzel torolni tudod, de keszit az app-rol mentest , igy vissza tudod telepiteni ha szukseg lenne ra , ezek mellett tamogatja az app to sd funkciot ☺

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3570) nubu015 válasza gorje (#3430) üzenetére

Üdv!
Én is próbáltam azt a SIP dolgot, de nekem sem megy, ( Stuntcall fiókban
SIP engedélyezve, minden egyéb a leírásod szerint beállítva)
ezért nem lehet hogy a szolgáltató tiltja egyszerűen a sip 5060-as portját ?
( Bluemobilos vagyok ami gyakorlatilag t(ré)hóme)

m.

(#3571) kriszbon


kriszbon
őstag

Egyébként nem értem minek is ilyen erős telefon sok embernek, ha mindenki mindent letilt benne?
Azért veszek ilyen telót hogy tele legyen pakolva minden jóval, mert ha nem lehet akkor nincs is rá szükség.
Azért készült ilyenre, hogy egyre több mindent tudjon.
Sokan megfeledkeznek róla hogy azért egy számítógépet hordanak a zsebükben, amivel néha telefonálni is szoktak, és ennyi. :U

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#3572) zserrbo válasza kriszbon (#3571) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Minek fusson egy olyan beépített alkalmazás, amit nem akarok soha sem használni? Ha mégis akkor majd bekapcsolom.

[ Szerkesztve ]

(#3573) aelod válasza kriszbon (#3571) üzenetére


aelod
veterán

Csak azt tiltom le ami feleslegesen zabálja az akkut és nem használom. Az a jó az androidban, hogy kellőképpen testre szabható, mindenki felhasználói szokása szerint alakítható. Majd én eldöntöm mi az ami kell és mi az ami nem. Ennyi.

zserrbo

:R

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3574) dugynok válasza nubu015 (#3570) üzenetére


dugynok
senior tag

Browsercalls nàlam megy bluemobile nettel beépített sip klienssel. Esetleg nézd meg, hogy a szervercímnél a pontok utàn nincs-e space, mert nàlam a bill automatikusan pont utàn szóközt tesz!

[ Szerkesztve ]

(#3575) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Van aki rajtam kívül használ folyamatosan bluetooth eszközt a telefonhoz? Mondjuk BT hangszóró?

Olyan problémám van, hogy van egy Sony SBH20 BT fülhallgatóm. Rendesen össze tudtam párosítani, és működik a zenelejátszás is gond nélkül.
Viszont a sonyn lévő gombokat nem érzékeli a telefonom, amik a zeneváltás (hosszan nyomva tekerés oda/vissza), és a play-pause gomb. A hangerőszabályzás megy.
Hiába nyomom meg mondjuk a play-pause gombot a telefonon a zene nem állítódik meg, és a zenelelejátszás sem folytatódik.

A fentieket szoftveres hibának vélem, mert az előző telefonon ment rendesen minden.

Gyári beállítások visszaállítása hozhat javulást? 8.2.10 van rajta. Vagy megvárom a Nougatot hátha hoz valamit. Vagy kell még valamit a fejlesztői beállításoknál eszközölnöm?

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#3576) this is life válasza kriszbon (#3571) üzenetére


this is life
Ármester

Amit nem hasznalok , azt torlom, hogy feleslegesen ne egye az eroforrasokat, illetve van amit kulso appal valtok ki emiatt felesleges szamomra , mint pl youtube helyett ogyoutube,zenelejatszo helyett pi musicplayer... stb , de legfokepp a google cuccai feleslegesek ezert mehet a joreszuk a levesbe ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3577) kriszbon válasza zserrbo (#3572) üzenetére


kriszbon
őstag

Ugyan már ez egy régi rossz beidegződés a régmúltból, számítógépes vonalon is ez ment anno, de még sokan most is tiltogatnak ott is mindent, mee... eszi a ramot, lassú lesz a gép/teló. :D
Minek vesztek ilyen tudású telót, ha egy félig butafonnal is ellennétek? :P :R

(#3576) this is life: Ide is szól.

Nagyon sok ember boldogan használja úgy a telefonját ahogy van(a többség ilyen), persze mindig is lesznek elégedetlenkedők(én is az vagyok néha). :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#3578) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

(OFF)Kicsit elcsesztem az előző írást, és már kifutottam a szerkezstési időből.(/OFF)

Hiába nyomom meg mondjuk a play-pause gombot a telefonon sonyn a zene nem állítódik meg, és a zenelelejátszás sem folytatódik.

Így akartam volna. Bocsesz :W

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#3579) DJGABI válasza LyonnaisFan1 (#3575) üzenetére


DJGABI
addikt

melyik lejátszó?

kedvedért kipróbáltam: lark freesound és poweramp frankó, hosszan nyomásra vált (pont ahogy kell)
x3 rövid nyomásra szintén vált.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3580) this is life válasza kriszbon (#3577) üzenetére


this is life
Ármester

Miert legyen a telefonomon a sok google retek ha nincs ra szuksegem ? Fioknak ms live fiok van beallitva activ syncel , nonstop szinkronizalas, teamviewer ,navi (sygic) amit hasznalok, fajlok mozgatasra shareit, mentesek onedrive,illetve a mi fiokba , viber,whatsap,messenger,skype szinten hasznalando reszemrol . Ne aggodj a win10 is ki van kisse csontozva (ment a kukaba ami nem kellett metro app) fasboot,hibernacio kikapcsolva...
Ha ilyet teszek akkor nem kell pc , hanem eleg egy tologatos szamologep is helyette ???

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3581) Bambuszpro válasza LyonnaisFan1 (#3578) üzenetére


Bambuszpro
tag

Én csak egy jbl bt450-et használok. Nekem működik a hangerő fel-le illetve a zene megállítás/indítás és a zene léptetés is ahogy kell. (spotify)
Global stable 8.2.10

Más. Ma reggel vettem észre hogy olyat csinált ,hogy kikapcsolta magát a képernyőzár ujjlenyomat kombót. Egyszerűen amikor lezártam nem kérte egyiket sem csak simán beengedett. Beállításokban megnéztem de nem lett átállítva semmi. Szerencsére egy újraindítással megoldódott de attól még furcsa volt.

[ Szerkesztve ]

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#3582) LyonnaisFan1 válasza DJGABI (#3579) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Poweramp. A MI musicplayerrel sem tudom működésre vinni a sony gombjait.
Tehát a poweramp hibája ezzel kizárva.

Neked a legfrissebb MM van? Mert inkább arra gyanakodok. Ha jól emlékszem, akkor a 8.2.9 verzióban még tudtam szabályozni mindent. A frissítés elött az futott.

Most két dolgot csinálhatok: Visszatolom a 8.2.9 verziót, ami nem egy perc, de választ adhat a sejtésemre, vagy elfogadom így a dolgot. Mondjuk ez így zavaró, hogy számváltáshoz elő kell vennem a telefont, mert eddig elég volt a kis gombot eltalálni az ipod shuffle kinézetű eszközön. Ugyanez igaz a playpausera is.

Ha már downgrade: Azt mi módon tudnám? Hogyan varázsolható vissza a 8.2.9?

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#3583) DJGABI válasza LyonnaisFan1 (#3582) üzenetére


DJGABI
addikt

aha, 8.2.10 van pedig itt is

[link] itt fenn van. a fastboot-os kell talán [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3584) aelod válasza kriszbon (#3577) üzenetére


aelod
veterán

A sok bloatware eléggé megakasztja a telót. Sokáig csak samsungom volt tudom miről beszélek. Lg-n is tiltottam minden google mocskot, sőt volt idő amikor gapps nélkül használtam a telefont. Érdekes módon javult az üzemidő. Az android nem szifon, hogy cupertinoban eldöntsék neked mi kell out of the box... Nem értem miért fáj ez neked?
Winről nem is beszélve. Mondjuk én megoldottam az ms win10 kémkedését és nem használok wint pcn :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3585) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

(#3581) Bambuszpro (#3583) DJGABI

:R
Akkor én itt már elakadtam. Nektek is a legfrissebb van fent, mégsincsenek hasonló gondok mint nálam. Ezzel a szoftverhiba is kihúzható.

Gabi a Downgrades írásért :R
Mégvalami: Az official nuogat ide mikor jöhet? A 7.1.2-es vagy hanyas. Az hozhat javulást.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#3586) this is life


this is life
Ármester

A samsung szenzor kepessegei


Legyen valami telefonhoz kapcsolodo is ...
Hdr ,burst,es automata mod .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3587) kidnou válasza LyonnaisFan1 (#3582) üzenetére


kidnou
senior tag

Legfisebb alatt is működött nálam. Ha jól emlékszem át kellett állitani a beállításokban a fülhalgatö vezérlőgombok menüben

(#3588) ReFleXx válasza this is life (#3586) üzenetére


ReFleXx
addikt

sáskát tartasz otthon? :U

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#3589) trebrona válasza LyonnaisFan1 (#3585) üzenetére


trebrona
nagyúr

A global dev. verzió már nougat.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3590) nubu015 válasza dugynok (#3574) üzenetére

Köszi!
Az mindenképp segítség hogy akkor már tudom hogy nem a Bluemobile-nál van a probléma,
illetve hogy akkor ezek szerint ők átengedik a sip portját.
A címet csekkoltam, és jól írtam be, sajna még mindig nem ajánlja fel
hívásnál a sip opciót. ( mobilevoip persze megy, de ez csak jobb lenne )

m.

(#3591) this is life válasza ReFleXx (#3588) üzenetére


this is life
Ármester

Igen , a lakotelepen talaltam es haza hoztam , azota meg a szocskeket hajkuraszom hogy legyen mit ennie ...

Melorin
Gondolom mert nem tomegcikk igy az arat is megkerik , amugy akkor lenne az ara korrekt ha a note kornyeken mozogna ... a vas ugyan az , csak kisebb ,kompaktabb meretben .. amugy szemezek vele ☺ , de nem erett meg egyenlore a gondolat.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3592) csodavas


csodavas
tag

Szóval akkor ti nem hallotok semmilyen lötyögö hangot ha egy kicsit megkocogtatjátok a kamera környékét? Vagy ha úgy teszitek le az asztalra? Megnéznétek légyszi ti is csak hogy megnyugodjak?! Köszönöm! :)

(#3593) this is life válasza csodavas (#3592) üzenetére


this is life
Ármester

Hallani apro koccanast , de ez termeszetes a lencse sorrnal , ne aggodj ez nem hiba. Kocogtasd az ujjaddal a kamranal, akkor meg jobban halatszik ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3594) thomas77 válasza nubu015 (#3590) üzenetére


thomas77
senior tag

Az "Internetes hívás használata" menüpontban állítsd be ezt: Minden hívásnál, amikor nincs elérhető adathálózat.
E nélkül nem jelenik meg tárcsázásnál az internetes hívás lehetősége.

(#3595) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Valahogy sikerült lencsevégre kapnom mindkettő készüléken a dolgokat. Lessétek már meg :U

Huawei telón:

A Redmi 4X-en:

Kicsit gyenge lett a videók minősége, de a lényeg bőven kivehető. Valahogy nekem nem áll össze az egész :F
Másnak ugyanúgy megy minden a 8.2.10-en, nekem nem. Fingom sincs mi lehet a ludas.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#3596) vikla007 válasza thomas77 (#3594) üzenetére


vikla007
aktív tag

Nekem is így van beállítva, mégsem megy...???
miuihu, 2sim

Azt tudom választani, hogy melyik sim-ről...

(#3597) csodavas válasza this is life (#3593) üzenetére


csodavas
tag

Köszi hogy megnézted, már aggódtam egy kicsit. :)

(#3598) dugynok válasza nubu015 (#3590) üzenetére


dugynok
senior tag

A beàllítàsok/sim ès mobilhàlózatoknàl legalul a hang menünél nincs beàllítva fixre a hívàsra hasznàlt sim?

(#3599) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Redmi 3 topik mar csöppet kihalt, megkerdezem itt , hatha valakinek volt mar ilyenje.
Az USB board az biztos cseres, nem tom ilyen esetben az akksi is serül-e.

[link]
[link]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#3600) kamant válasza San398 (#3363) üzenetére


kamant
csendes tag

Melyik programmal lett jó a közelségérzékelős bekapcsolás?
Én a WaveUP--pal szenvedek. Amúgy tetszik, de általában ugyanúgy csak pár percig (bár érdekes mód néha órákig) megy normálisan, pedig beállítottam az autostartot és az akku-kivételt is. (Gyanús, hogy valamelyik program vagy rendszerfunkció lövi ki, de nem jöttem rá, hogy melyik.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.