Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) bunnyhu válasza trebrona (#25549) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Te nem, de itt sokan min pl orso is úgy emlegetik az unlockot, mintha kiírnád a pinkódod a bankkártyádra :) Pedig inkább csak tudatlanság áll a háttérben véleményem szerint, és inkább szívnak mintsem váltanának. Pláne, akik keverik a root-ot az unlock-kal ...

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#25552) zojjektum válasza bunnyhu (#25550) üzenetére


zojjektum
senior tag

Na azt a verziót már nem kerestem meg. A 8.10.11-re is talán azt írták, hogy stabil, de nálam merült, mint egy gyöngyhalász. Kipróbáltam 4-5 romot és nagyon elég lett belőle.

(#25553) trebrona válasza bunnyhu (#25551) üzenetére


trebrona
nagyúr

Pláne, akik keverik a root-ot az unlock-kal ...

Igen, ezzel sokan vannak így. :K

Aki meg elveszti, hagyja ellopni a telefonját, amin a home videói vannak, meg is érdemli. :D

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#25554) bunnyhu válasza zojjektum (#25552) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Nekem is az van fent, nincs gondom a merüléssel. Be kell állítani normálisan mi futhat és mi nem a háttérben, meg nyilván nem mindegy mekkora fényerővel nyomod, milyen térerőd van, hány sim kártya üzemel, wifi, bt, gps stb. de ez minden romra igaz. Most nem tudok működési időt írni mert épp töltve van, de én alacsony használattal (!) simán 4-5 naponta töltöm, tehát maga a rendszer biztos nem szlopálja. Nem állítom, hogy a legjobb, volt szerintem akksiidőben jobb verzió is, de nem tragikus.

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#25555) orso0355 válasza zojjektum (#25547) üzenetére


orso0355
őstag

Xiaomi együttható. :U

(#25556) orso0355 válasza bunnyhu (#25551) üzenetére


orso0355
őstag

Én mikor emlegettem így? 😃
Az összes eddigi telefonomon első dolgom root volt. Ezen csak azért nem, mert vártam vele, hogy milyen, és simán jó volt minden nélkül...
Az unlockot is megigényeltem rögtön az elején, hátha kell. De eddig nem kellett.
Más kérdés, hogy azt látom, mások is igencsak szívnak a romokkal, én ezért inkább egyelőre el se kezdem.

[ Szerkesztve ]

(#25557) bunnyhu válasza orso0355 (#25556) üzenetére


bunnyhu
senior tag

[link]
Ez alapján nekem nem az jött le, hogy neked unlockolt vagy rootolt bármilyen telefonod is :)

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#25558) orso0355 válasza bunnyhu (#25557) üzenetére


orso0355
őstag

Kérdezted, miért maradunk sokan global stabilon. Trebrona adott rá egy lehetséges választ. Nem engem kérdeztél, hanem mindenkit :-)
De ahogy az előzőben írtam, nálam egyik sem elrettentő, csak eddig simán fölösleges volt. Csak éppen nem látom most sem azt, hogy érdemes lenne buherálgatni vele úgy, hogy nincs olyan rom, ami tuti lenne. Mindenkinek másképp működik, erre meg a stabil is jó 😃

[ Szerkesztve ]

(#25559) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Off, de szerintem sokakat érdekelhet.
Playen akciós a Nova Launcher Prime, 129 huf.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#25560) orso0355 válasza SenorGrande (#25559) üzenetére


orso0355
őstag

Úgy tűnik, karácsonyok előtt csinálnak ilyet, tavaly így vettem meg én is :-) tökjó.

(#25561) trebrona válasza orso0355 (#25560) üzenetére


trebrona
nagyúr

Félévente. Júniusban és decemberben.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#25562) RpPRO válasza zojjektum (#25552) üzenetére


RpPRO
őstag

Nekem is az volt fent 2 hónapig és az atomstabilok táborát erőítettem vele.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#25563) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Azt hol/hogy tudom megnézni, hogy a bootloader nyitva van-e, avagy van-e rá engedélyem?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#25564) sharp007 válasza SenorGrande (#25563) üzenetére


sharp007
tag

Az unlockot a Fejlesztői beállításokban.

Redmi 4 Prime - 3/32GB - MIUI GS 10.2.2.0 - Android 6.0.1

(#25565) siddis válasza siddis (#25544) üzenetére


siddis
őstag

Sajna ez a ROM boot-loop-os, de már fenn van a másik, vélhetően javított verzió.. RR-O-v6.2.1-20181223-santoni-Final

-- Aux armes, citoyens --

(#25566) zojjektum válasza RpPRO (#25562) üzenetére


zojjektum
senior tag

Most a xiaomi.eu-n ugyanazokkal a beállításokkal közel nem merül annyira a telefon, mint miuihu-n, de lehet kipróbálok egy rr romot, mert ez hogy a 10-es miui alatt szinte alig vagyok elérhető az valami hihetetlen. Tök mindegy mit buherálok a hálózattal a 9es alatt "stabil" volt.

(#25567) DJGABI válasza SenorGrande (#25563) üzenetére


DJGABI
addikt

teló újraindításkor a xiaomi feliratkor alul írja

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#25568) wanted5 válasza DJGABI (#25567) üzenetére


wanted5
őstag

nekem amióta frissítettem nem írja

vissza zárta volna magát?

(#25569) maestro87 válasza Bogyó bá' (#25539) üzenetére


maestro87
őstag

Levettem az alkalmazásokról a lakatot, hogy ne maradjanak a memóriában, így már nekem is 1,4GB szabad memória van. Viszont nem értem, hogy ha bezárok egy alkalmazást, akkor miért foglalja továbbra is a RAM-ot? Ha meg a memóriában marad, akkor miért "tiszta lappal" indulnak az app-ok minden megnyitáskor?
Én ezt a lakatot eddig arra használtam, hogy ha több app fut a háttérben, akkor ne forduljon elő olyan, hogy egy másik app-ra történő váltás esetén az újra elölről induljon. Például baromi idegesítő mikor böngészek Aliexpress-en, majd később szeretném ezt folytatni, akkor elölről kezdhetem az egészet, mert felszabadítja a RAM-ot más alkalmazásnak. :((( Vagy ez nem erre való?

(#25570) RpPRO válasza zojjektum (#25566) üzenetére


RpPRO
őstag

Akkor tedd vissza a 9-est. :) Én nem variálok sokat, legyen Google Cam, nekem ennyi elég. Csodákat nem várok, meg új fícsöröket. Ha valami megy, minek változtatni?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#25571) siddis válasza siddis (#25565) üzenetére


siddis
őstag

Ez is kuka, a systemUI folyamatosan újraindulgat..

-- Aux armes, citoyens --

(#25572) sharp007 válasza siddis (#25571) üzenetére


sharp007
tag

Ezek úgy fejlesztgetnek, hogy nincs hozzá telefonjuk? :F

Redmi 4 Prime - 3/32GB - MIUI GS 10.2.2.0 - Android 6.0.1

(#25573) Bogyó bá' válasza siddis (#25571) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azért ne add fel a reményt! ;) Hátha lesz pár éven belül legalább egy olyan custom ROM, ami nem csak önsz*patásra való.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25574) muki95


muki95
csendes újonc

Hogyan tudom letiltani a 3g hálózatot? Csak 2g-t és 4g-t használjon a telefon.
3g hálózat térereje kicsi a lakásban, és állandóan megszakad a hívás.

Tudtok esetleg valami appot?

(#25575) siddis válasza Bogyó bá' (#25573) üzenetére


siddis
őstag

..be fog ez érni karácsonyra.

-- Aux armes, citoyens --

(#25576) siddis válasza Bogyó bá' (#25573) üzenetére


siddis
őstag

Sőt, már frissült is közben.. RR-O-v6.2.1-20181223-santoni-Final

-- Aux armes, citoyens --

(#25577) Kuter válasza siddis (#25576) üzenetére


Kuter
senior tag

Üdv mindenkinek.
Tudnátok egy jó recovery linket , hogy fel tudjam rakni, ami van régi és hibával le áll.
Köszi

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#25578) siddis válasza Kuter (#25577) üzenetére


siddis
őstag

Mi volt fenn eddig, mivel csináltad a mentést.? Treble vagy non-treble.?

-- Aux armes, citoyens --

(#25579) Kuter válasza siddis (#25578) üzenetére


Kuter
senior tag

TWRP 3.1.1

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#25580) zojjektum válasza siddis (#25578) üzenetére


zojjektum
senior tag

Milyen kernelt használsz hozzá, ha használsz? Illetve rootoltad? Most tértem át az múltkori ajánlásod alapján. Kicsit furcsa még, de ezen hátha működik a híváskezelés alapjáraton mókolás nélkül is.

(#25581) siddis válasza zojjektum (#25580) üzenetére


siddis
őstag

Ehhez Rockstar 1.1-et, nem tudom az fenn van-e még valahol, mert most mintha már a 2.0-nál tartana a fejlesztő, de az jobban merült valami miatt, úgyhogy ment vissza az egyel korábbi..

-- Aux armes, citoyens --

(#25582) zojjektum válasza siddis (#25581) üzenetére


zojjektum
senior tag

Köszi! És ennek van valami jelentősége, ad valami pluszt, mintha kernel nélkül használnám? Csak van ahol ajánlják van akinek nincs fent a fórumok alapján, de szeretném első kézből tudni.

(#25583) siddis válasza zojjektum (#25582) üzenetére


siddis
őstag

Sokkal jobban kíméli az akksit például.Meg még ezerféle beállítást tudsz eszközölni, hangerő növelés, pontosabb deep sleep-kezelés, stb stb..

-- Aux armes, citoyens --

(#25584) zojjektum válasza siddis (#25583) üzenetére


zojjektum
senior tag

Köszönöm! Akkor megpróbálom megkeresni.

(#25585) siddis


siddis
őstag

..szóval akkor kellemes karácsonyt mindenkinek errefelé. :R

-- Aux armes, citoyens --

(#25586) zojjektum


zojjektum
senior tag

Kellemes karácsonyi ünnepeket minden fórumozónak!
Csináltam egy teljes visszaállítást global stabilra, mert meglehetősen furcsán viselkedett a telefonom, mert bárhogy állítottam, bármilyen romon (pedig az rr nagyon bejött, köszönöm siddis) nem voltam elérhető. Még tesztelés alatt vagyok vele, de ami a legmeglepőbb számomra, hogy a telefon adataiba lépve a hálózat alapbeállítása lte/wcdma igaz sim nélkül. Lehet érdemes volt a fejlesztőknek írni ezügyben vagy csak beragadt nálam valami.

[ Szerkesztve ]

(#25587) zojjektum válasza zojjektum (#25586) üzenetére


zojjektum
senior tag

Elnézést mindenkitől vaklárma volt részemről. Simet visszarakva visszatért az lte/td-s.... hálózati beállítás.😥

(#25588) beef


beef
őstag

Ezt csak úgy ideteszem karácsony alkalmából :)

Persze ehhez az is kellett, hogy nyugi legyen, ez idő alatt csak 3h45m telefonálás volt.

(#25589) vince válasza beef (#25588) üzenetére


vince
őstag

Ha jól látom, ez egy fél karácsonyfa 🎄 :DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#25590) Bogyó bá' válasza vince (#25589) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ráadásul olyan, amit feldöntött a macska.... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25591) beef válasza Bogyó bá' (#25590) üzenetére


beef
őstag

Viszont zöld, ami lássuk be, sokat emel rajta, még így felborítva is :D

(#25592) zojjektum


zojjektum
senior tag

Az létezik, hogy azért merült a telefonom annyira, mert a simem szarakszik? De ami furcsa, hogy néha jó a 4x-ben, (de inkább nem) addig a régi p8 lite vígan dolgozik a kártyával, mindig elérhető vagyok és hívást is tudok indítani. Járt már így valaki? A keresőben lehet rosszul kerestem, de nem igazán találtam rá választ.

(#25593) aknaakna


aknaakna
tag

Sziasztok kedves Redmi 4X tulajok! :R

Az utóbbi fél évben sikeresen szarrátörtem az egyébként tök jól működő telómat, illetve az akksija is totál kuka állapotban volt, így a kijelzőt és az akksit is újra cseréltem pár napja. Minden happy és működik, kivéve egy dolgot. A kijelző alsó 3/4-énél egy fél cm-es csíkban az idő 90%-ban egész egyszerűen nem érzékel a kijelző. Hihetetlen frusztráló, gyakorlatilag szinte elviselhetetlenné teszi a telefont nagyon sok esetben. Próbáltam már újra indítani, kalibrálni a kijelzőt, de sajna semmi siker. Néha gondol egyet és tök jól működik, de mint már mondta, legtöbbször nagyon idegölő. Találkozott esetleg hasonló problémával már valaki? Van rá megoldás, vagy szimplán rossz (vagy rosszul érintkezik) az új érzékelő?

Előre is köszi a választ! :B :R

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#25594) Jenő76


Jenő76
tag

Lesz még ehhez android 8 ?

(#25595) orso0355 válasza Jenő76 (#25594) üzenetére


orso0355
őstag

Ki tudja? :U

(#25596) trebrona válasza Jenő76 (#25594) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#25597) oz82 válasza aknaakna (#25593) üzenetére


oz82
senior tag

Nálam ugyanez van a kijelzovel. Szar mert mindig ott van a "kuld" ikon pl. Viberen. Youtube on nem tudok ott porgetni stb. Idegesít, de ugy vagyok vele hogy annyit nem er megjavitani, ez egy olcso telefon, szerencsére jol kitalált szoftverrel es megfelelo sebességű hardverrel.
Meg van ceges mobil is uh ezert sem zavaro annyira.
Jovore átöltözok egy ujabb Redmi re.

Üdv
P.

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#25598) orso0355 válasza oz82 (#25597) üzenetére


orso0355
őstag

Tudom hogy hülyén hangzik, de képernyő elforgatással el- vagy megfordítható a teló, és amíg nincs új, addig pl. használható akár úgy is, nem?

[ Szerkesztve ]

(#25599) gyulaszu válasza orso0355 (#25598) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Neked elfordul minden esetben?
Nekem/ünk nem igazán...

gyulaszu

(#25600) nyikszi válasza gyulaszu (#25599) üzenetére


nyikszi
őstag

Nekem elfordul, bár saját program alatt nem néztem/emlékszem. Szokott is zavarni, hogy felveszem (mondjuk a Fiam youtube-ról zenét halgatott) és fordítva veszem a kezembe, mert ugye hirtelen nem lehet látni melyik az alja és a teteje, aztán nem találom a hangerő gombokat jobb felül, mert akkor bal alul vannak :D

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.