Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) siddis válasza aelod (#26650) üzenetére


siddis
őstag

Dehát az boszorkányság.! :Y

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#26652) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Megrepedt kijelzőt szeretnék cserélni. Ma meg is jött ez a White with frame kijelző.
Érdeklődnék, hogy ezt otthon házilag mennyire komplikált kicserélni? Meg tudom magam is csinálni vagy vigyem inkább szervizbe (hova lenne érdemes?) ? Kell még valamit vennem hozzá? Kaptam mellé egy szerelőcsomagot, ragasztószalagokkal, így szerintem már más nem kell hozzá.

(#26653) DeFranco válasza dudi6 (#26652) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#26654) wanted5 válasza dudi6 (#26652) üzenetére


wanted5
őstag

Ha van hozzá affinitásod, akkor meg lehet csinálni. Youtube-n van videó is róla.

Annyit hozzátennék, hogy az ilyen pár ezres utángyártott cuccoktól ne várj sokat. Az üveg gyakorlatilag egy tempered glass, amit ugye fólia helyett veszünk. A gyári minőségéhez a közelébe sem ér. Valamint nincs összeragasztva a kijelzővel, ha közében megnyomod, akkor érezni, ha pedig rossz helyen nyomod meg erősebben akkor el is reped.
Nekem a keret szarul volt kiöntve, ezért nem bírtam visszarakni a hátlapot. Szikével kellett kivágnom azt a kis részt, ami kitartotta.
Volt egy hosszabb írásom is, amikor cseréltem. Keresd meg ha van rá időd.

Én azt mondom, hogy az ilyen 30-50 ezres telefonok esetében, ha eltörik akkor vagy használom úgy vagy másik telefont veszek. Max GPS-nek még jó utána is.

szerk: ja és a digitizer is szokott furcsa dolgokat művelni.

[ Szerkesztve ]

(#26655) pikko


pikko
csendes tag

Sziasztok! Frissítés után bejött egy új módi, aut.kikapcsolás előtt hangot ad ki, ami nagyon idegesítő, bluttyogó hangot. Ezt ki lehet kapcsolni valahol? Hang levétele, néma üzemmód nem játszik. Másnak is ilyen?

(#26656) dudi6 válasza DeFranco (#26653) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm! Neked is wanted5 :R

[ Szerkesztve ]

(#26657) ChRiS_RS válasza RpPRO (#26634) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Egy ideje már nem jött rá semmi a rendszeralkalmazásokon kívül. Úh. én meglepődnék, ha lenne vmi. komolyabb.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#26658) ChRiS_RS válasza pikko (#26655) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Hogyne, én már azóta mellőzöm is ezt - az egyébként hasznos - funkciót, mert majd' összesz*rtam magam, mielőtt kikapcsolt. :DDD Szóval a megoldás engem is érdekelne. ;)

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#26659) siddis


siddis
őstag

...kíváncsi lennék, hogy mi történt ma délután négy és úgy este nyolc között, -azon kívül hogy Szentendrén felhőszakadás volt- hogy pár óra alatt ugyanaz a telefon már root-olt és nem elég biztonságos az OTP-nek.
Fakkkk..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#26660) pikko válasza ChRiS_RS (#26658) üzenetére


pikko
csendes tag

Szerintem nincs rá megoldás, legalábbis normális nincs. Azért ad ki kikapcsolás előtt hangot- ami lássuk be nem normális- mert így akarják elérni, hogy a telefont egyáltalán ne kapcsold ki estére. Hogy azért, mert így monitoroznak, megfigyelnek, pl. a szokásaidat, vagy csak gps adatot vesznek le, vagy kémkednek nem tudom. De egyértelműen látszik,hogy azt akarják ne kapcsold ki amikor alszol este, kis idegesítő hang, és kész. Az automata kikapcsolásnak annyi. És látod nálad már el is érték, hogy ne használd!!!!! Nekem redmi 5 van, a gyereknek van 4x de én is kaptam ebből a frissítésből. Másnap rootoltam és toltam vissza a magaméra a régi romot. De a gyerekét nem akarom újrahúzni. Engem ez nagyon dühít. Erről a Samsung tv kémkedése jut eszembe, amikor adatokat gyűjtött, hangfelvételt stb. Miért ne lehetne itt is...? Mindegy , egyelőre levettem az értesítési hangokat némára, így nincs hang, de persze máshol sem...sms stb.

[ Szerkesztve ]

(#26661) trebrona válasza pikko (#26660) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ez szép volt. :C

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26662) wanted5 válasza pikko (#26660) üzenetére


wanted5
őstag

Jesus.... :W

(#26663) bunnyhu válasza pikko (#26660) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Minap indítanám az excelt de iszonyat lassan jön be, pedig hát a gépem azért nem kevés. Erőforrások elő, mi a tök? 50% proci load, WTF? Nézem Chrome zabálja. Lenyitom milyen folyamat, nos a neve Chrome Software Reporter Tool.
Gyors google (hehe), hát ezt tudja a kis aranyos:
"The Software Reporter Tool scans the computer's drive and reports these scans to Google."

azért erről qrvára nem volt szó, hogy egy szaros böngésző átvizsgálja az összes meghajót, és elmondja a google-nek mi van rajta. Olyan program nincs, ami időnként kép és hangfelvételt is csinál a szobában? Eszem megáll, komolyan.

Szóval ezek után hajlamos vagyok magam is hinni az összeesküvés elméletekben, legalább is az IT vonalon mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#26664) bunnyhu válasza siddis (#26659) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Lehet lefrissült a magisk manager és már nem hide-olja magát?

https://divecenter.hu

(#26665) siddis válasza bunnyhu (#26664) üzenetére


siddis
őstag

..sajna nem.

Más.
Röpke négy hónap alatt "discontinued" lett a Syberia OS

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#26666) orso0355 válasza bunnyhu (#26663) üzenetére


orso0355
őstag

Telepítéskor okézgatjuk ezeket vadul 😃

(#26667) ChRiS_RS válasza pikko (#26660) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Nem hagyom éjjelre bekapcsolva. Kikapcsolom manuálisan magam.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#26668) vince válasza ChRiS_RS (#26667) üzenetére


vince
őstag

Akkut is kiveszed és az akku nélküli telefont faraday-kalitkába teszed, ugye? Ha már rettegünk, rettegjünk alaposan:DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#26669) csakb válasza bunnyhu (#26663) üzenetére


csakb
őstag

Ja, ezt régóta csinálja a króm, de alapszintű mágiával ki lehet kikapcsolni.

A vintíz eleinte screenshotokat is küldözgetett haza. Ígérték, hogy nem teszik többé, aztán ki tudja.

(#26670) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok

mióta megvan a telefonom, nem volt érkezésem arra, hogy frissítsem, jelenleg a 8.2.12.0(MAMMIEA) kiadás van rajta, gyakorlatilag bugmentes, résmentes, rendben van.

lassan nem ártana frissíteni de mivel voltak problémák az egyes rendszerverziókkal, hol előjöttek bugok és anomáliák, hol eltűntek, változott a sebesség és az akkuidő, jó lenne tudni hogy melyik verzió az ami a leginkább stabil, bevált, használható a gyáriak közül.

tudtok erre tippet adni meddig frissítsem fel a telefont (ha jól tudom lépésekben lehet egyesével, nem mindig az aktuális legfrisebbet tolja fel, hanem a meglévőnél eggyel frissebbet)

[ Szerkesztve ]

(#26671) sharp007 válasza DeFranco (#26670) üzenetére


sharp007
tag

A telómon GS 8.5.2.0 van, amit felajánlgat állandóan az a GS 9.6.2.0. Ez nem az eggyel frissebb.

Redmi 4 Prime - 3/32GB - MIUI GS 10.2.2.0 - Android 6.0.1

(#26672) DeFranco válasza sharp007 (#26671) üzenetére


DeFranco
nagyúr

akkor csomagban ajánlja fel, mert nekem meg a 8.5.2.0MAMMIED-et ajánlgatja

te hogy vagy vele megelégedve? frissíteni miért nem frissítesz?

[ Szerkesztve ]

(#26673) sharp007 válasza DeFranco (#26672) üzenetére


sharp007
tag

Amire használom arra OK, ezért nem frissítek tovább. A frissebbekből eltűntek funkciók, így maradtam ennél.

Redmi 4 Prime - 3/32GB - MIUI GS 10.2.2.0 - Android 6.0.1

(#26674) DeFranco válasza sharp007 (#26673) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem igazán követtem figyelemmel a verziókat ebben van valami ismert bug? (azt értem hogy amire te használod arra ok, de lehet olyan bug amit ismersz csak épp nem használod a funkciót, ezért kérdezem, mert a rollback már nem lenne egyszerű)

(#26675) bunnyhu válasza csakb (#26669) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Nem akarok tovább offolni, de még utoljára. Én nagyon sokáig kitartottam a win7 mellett, és csak az oculus rift miatt váltottam win10-re. Azóta rendszertelen időben villan egyet a kép, ami win7 alatt sose történt. Persze lehet csak a véletlenek fura összjátéka, lehet az új nvidia kártya csinálja, nem tudom ... vagy a screenshot továbbra is elkészül?

https://divecenter.hu

(#26676) vince válasza bunnyhu (#26675) üzenetére


vince
őstag

A technika mai állása mellett nem kell, hogy villanjon egyet a képernyő ahhoz, hogy azt akár "titokban" lefotózza egy alkalmazás :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#26677) gyulaszu válasza bunnyhu (#26675) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Én is win10-et használok cégesen és privát is. Szerintem nem a kép villan, hanem 60 másodpercenként a tálcán balról jobbra végigfut egy impulzus. Neked nem ugyanez a jelenség véletlenül?
Először a videókártya driverre gondoltam, de mióta látom hogy más gépeken is ugyanez van, azóta nincs ötletem.

gyulaszu

(#26678) notika77 válasza vince (#26676) üzenetére


notika77
senior tag

Már nem kell vakuzni a sötétben fényképezéshez? :)

(#26679) mpo válasza bunnyhu (#26675) üzenetére


mpo
veterán

Ilyet még nem olvastam a WIN10 topikjában.
[link]

Egyébként meg kellett néznem, hogy jó helyen járok-e, jó-e a dátum, mert a 8.5.2.0 mintha régen lett volna, most éppen Global Stabil 10.1.1.0(NAMMIFI) van.
A Windows 10 Home 1809 is naprakész, build: 17763.437. :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#26680) vince válasza notika77 (#26678) üzenetére


vince
őstag

Képernyőfotóról van szó, ahhoz sosem kell vaku :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#26681) bunnyhu válasza gyulaszu (#26677) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Nem, a teljes képe blink-el egyet. Ja, és nem kontakt hiba (tudtommal) mert pl. kábel vagy monitor mozgatásra semmi. DE ez már full offtopic.

https://divecenter.hu

(#26682) sharp007 válasza DeFranco (#26674) üzenetére


sharp007
tag

"de lehet olyan bug amit ismersz". Nem ismerek.

Redmi 4 Prime - 3/32GB - MIUI GS 10.2.2.0 - Android 6.0.1

(#26683) RpPRO válasza RpPRO (#26634) üzenetére


RpPRO
őstag

Van R4X-re új béta, tehát hellosaomi oldalon rosszul tájékoztattak. A többi oldal volt a pontos.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#26684) ChRiS_RS válasza vince (#26668) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Retteg a rosseb, csak mi a francnak legyen éjszakára bekapcsolva... 😉

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#26685) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Valahogy eltüntettem a felső vékony sávot a főképernyőről, amin az akksi százalék, térerő, óra, stb. van. Szerintem valamit a Nova launcherben állítottam el. Tud valaki támpontot adni, mi lehetett az? Nem találok erre beállítást.

Újraindítás volt, így gondolom nem bug.

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#26686) SenorGrande válasza SenorGrande (#26685) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Lejárt a szerkesztési idő.
Megvan, nem kikapcsoltam, csak bekapcsoltam a sötét ikonokat, és nem látszódott a fekete háttéren. :D

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#26687) beef válasza SenorGrande (#26686) üzenetére


beef
őstag

A Novában van szerencsére a biztonsági mentés menün belül egy reset is, azzal visszaáll alapra, ha már nagyon elrontottál valamit :)

(#26688) gyulaszu válasza ChRiS_RS (#26684) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Elég lenne repülő módba tenni. Bár néha-néha az újraindítás sem árt...

gyulaszu

(#26689) stanley00


stanley00
tag

Sziasztok!

Pusztán kíváncsiságból érdekelne mások véleménye. Függőleges síkban úgy kb. 3-4 cm hosszban a jobb felső sarokban besárgult a kijelzője a kis drágámnak. Részemről a továbbiakban nem biztos, hogy kívánom így bámulni. Amúgy nincs olyan rossz állapotban, másfél éves. A kérdés az lenne, hogy szerintetek mennyi lehetne a reális ára ha eladnám.

(#26690) aelod válasza stanley00 (#26689) üzenetére


aelod
veterán

Beárazós topikban érdeklődj, vagy keress kijelző hibás eladóakat és annak megfelelően mérlegelj.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#26691) siddis


siddis
őstag

Lineage OS 16 by DarkPhoenix.. Kernel is van a feltúrod a Sourceforge-könyvtárát.. Ahogy nézem, nincs agyon-'pimp'-elve..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#26692) siddis


siddis
őstag

Amúgy nemrég frissült az Official TWRP 3.3.0-0 -ra..

-- Aux armes, citoyens --

(#26693) mdraco


mdraco
őstag

1 hónap múlva lenne hogy 2 éve van meg a telefon. Szépen kiszolgált. Megkaptam a méretben az utódját, xiaomi mi 9 se global, le is rendeltem :B

(#26694) siddis


siddis
őstag

EvolutionX Santoni Pie 9.0.0_rel.35 2019-04-13 OFFICIAL olyan Pixel Experience-szerű első blikkre.

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#26695) thomas77 válasza mdraco (#26693) üzenetére


thomas77
senior tag

Hogy kell valamit lerendelni? És az mitől különbözik a megrendeléstől?
Nem kötözködés, de van ennek értelme?
Vagy csak véletlenül elírtad?

[ Szerkesztve ]

(#26696) bunnyhu válasza mdraco (#26693) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Tök jól hangzik, bár a "szinte ugyanaz" mint a mi9 kamera nyilván nem véletlen van így írva :D
Kiváncsi lennék a tapasztalataidra fotózás terén.

https://divecenter.hu

(#26697) mdraco válasza thomas77 (#26695) üzenetére


mdraco
őstag

Elnézést kérek, megrendeltem...

(#26698) thomas77 válasza mdraco (#26697) üzenetére


thomas77
senior tag

Nem kell elnézést kérned, csak már korábban is láttam már leírva (más által) és meg akartam volna érteni a jelentését.
Amúgy én is gondolkodok a cserén, de nem ilyen drága készülékben. Talán egy note 7-et vennék, de még nem igazán döntöttem el.

(#26699) mdraco válasza thomas77 (#26698) üzenetére


mdraco
őstag

Utána néztem, helytelenül használtam az igét [link] :)

Számomra is túl drága, alig vettem rá magam, hogy megrendeljem, de a mérete és kamera meggyőzöt. Geekbuying-on akciósan 320$ volt.

(#26700) siddis válasza mdraco (#26699) üzenetére


siddis
őstag

BURZSUJ.!!!!!négy!!

:D

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.