Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) this is life válasza Dayerdroid (#698) üzenetére


this is life
Ármester

A lassítás gyanúját kissé erősnek érzem vádnak a xiaomival szemben , nálam a mi4c, mi mix2-vel ilyen téren nem volt gond, 2-2.5 év után friss miui-val , fr után is ugyanolyan gyorsak mint új korukban . A biztonsági frissítés ellenben kevésbé naprakész , jó esetben 2 évre lehet számítani pl mi mix 2 tavaly szeptemberen rekedt security patch tekintetében . ellenben miui 12 bétában már régóta van , és valamikor talán a stabil is megérkezik.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#702) deadbody


deadbody
tag

Üdv, én is beléptem a klubba egy ilyen készülékkel, global rommal küldték de énis áttérnék eu romra, bl nyitást már kérvényeztem, ma délután jár le a 168 óra, a rootoláshoz a szükséges dolgokat ha [link] <- innen letöltöm az jó, vagy másholnnan kéne beszerezni? Fentebb olvastam hogy AMD gépekkel gond van ilyen szempontból, nekem az van, ha megpróbálom elronthatom a telefont vagy simán csak nem fogja lehet engedni? Előző telóm egy Mi A2 lite volt, azt ez alól a gép alól rootoltam gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#703) rellif válasza deadbody (#702) üzenetére


rellif
senior tag

AMD ryzen régebben (de lehet még mindig) nem ment végig a Mi unlock illetve a Mi flash sem volt bármelyik jó.

[ Szerkesztve ]

(#704) this is life válasza deadbody (#702) üzenetére


this is life
Ármester

A miunlock alkalmazást innen szerezd be [link] amit linkeltél ugyanoda visz :DDD . Amd-s gépekkel emlékeim szerint még mindig gond van , azért egy próbát tehetsz a Ryzennel . Csak ötlet ,esetleg virtualbox , intel procit emulálva végig futhat a bl nyitó alkalmazás. Ha biztosra akarsz menni akkor pár percre egy inteles gép elé kellene beszabadulni . Anno a redmi 3 ,mi4c bl nyitás összejött amd-s géppel is , csak a megfelelő miunlock alkalmazást, programot kellett meglelni hozzá. Elrontani nem tudod a telefont , mert ha nem fut végig a programban a nyitás folyamata , akkor marad a zárt bl, 97-98 % körül fog megszakadnia folyamat ha gondja van az amd cpu-val

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#705) Dayerdroid válasza this is life (#701) üzenetére


Dayerdroid
tag

Nem konkrétan a xiaomira vonatkozott, ez az első xiaomi telóm samsungról van jobban tapasztalatom 😃.

(#706) busman


busman
addikt

Érdemes BL-t nyitni?Előbb jönnek a frissítések?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#707) this is life válasza Dayerdroid (#705) üzenetére


this is life
Ármester

A samsung más tészta ilyen téren , a xiaomi szerencsére nem butít , illetve az apple trükköt se alkalmazza ,hogy egy funkció frissítés és a miatta csökkenő akkumulátor időt downclock-al egyensúlyozza ki .

Bali27
Ami vettem sdtek tokot sikeresen letolta az uv ragasztós fóliát , ha nagyon ügyes ,türelmes vagy a ragasztó gond nélkül egyben lehúzható a védő üvegről , nyoma sem marad . Utána már csak egy alkoholos tisztítás és ragaszthatod is vissza .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#708) Bali27 válasza this is life (#707) üzenetére


Bali27
addikt

:R

(#709) Dayerdroid válasza this is life (#707) üzenetére


Dayerdroid
tag

Ez jó hír. Reméljük így is marad.

(#710) deadbody válasza this is life (#704) üzenetére


deadbody
tag

Sikerrel nyugtázom a napot, bár van amivel eléggé szívtam menet közben, de végre fent van az eu rom, és ryzen alól.

(#711) this is life válasza deadbody (#710) üzenetére


this is life
Ármester

Pedig simán meg kell lennie kb 15 perc alatt az egész folyamatnak . Ami legalábbis nálam időt vitt ,a twrp miatt volt , a 3.3.1 nem tudta a meghajtó titkosítást feloldani és csak otg-ről jött össze a telepítés a 3.4.2 orosz twrp-vel a fenti gond nem áll fent .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#712) deadbody válasza this is life (#711) üzenetére


deadbody
tag

Lehet csak én bénáztam mert nem sűrűn csinálom, de pl nekem miután felment a twrp, elindítom és nem lehett telóra másolni semmit, géppel összekötve valami sok karakteres mappák jöttek csak be, és végül az 552-es hozzászólásba off-ba lévő módszerrel tudtam összehozni. Na meg twrp nem tudtam h orosz, első indításnál egyből férenyomtam, aztán kerestem neten hol van a nyelv szekció, ilyenekkel ment el idő, de a lényeg h sikerül végül.

(#713) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Stable global romhoz is kell a BL nyitás ? :)

(#714) Bali27


Bali27
addikt

Talck back az micsoda és hol találom? Áll. Annak be kell kapcsolva lenni hogy működjön az auronata kihangosítàs

(#715) Bali27


Bali27
addikt

Na fasza lesz az android 11 :W [link]

(#716) Imi1981


Imi1981
veterán

Vett itt valaki Telenornál ilyen telót? Ha Igen ott is kapott hozzá szilikon tokot?

(#717) Sebibalu válasza Imi1981 (#716) üzenetére


Sebibalu
őstag

Igen. Volt a csomagban. :)

(#718) Imi1981 válasza Sebibalu (#717) üzenetére


Imi1981
veterán

Na az jó akkor legalább nem kell azzal kezdeni,hogy tokot kell venni . Üvegre meg szerintem nem hagyom magam rábeszélni mert utoljára 5000 ft-ért olyat raktak fel ami eléggé rontotta a képminőséget .

(#719) this is life válasza deadbody (#712) üzenetére


this is life
Ármester

Nem te bénáztál hanem vagy a 3.3.1-es twrp-t telepítetted ami nem tudja feloldani meghajtó titkosítást , emiatt hiába másolod fel előtte a romot , esély sincs betallózni csak usb otg és pendrive segítségével tudsz telepíteni. A 3.4.2 twrp ha nem írod be a jelszót hasonló hieroglifák lesznek . Elvileg a twrp telepítés boot előtt a jelszavakat ,képernyő feloldó minta, ujjlenyomatot törölni kell (saját tapasztalat , mikor töröltem ugyanúgy kért feloldó kódot ami nem működött) viszont bekapcsolt feloldó kóddal a twrp elfogadta a a kódot és feloldotta a meghajtó titkosítást . annak idején nem kellett ennyit szüttyögni a twrp,rom telepítéssel . A google újítása az érdekünkben . A kiszürkített rész a régebbi twrp-hez készült , mivel nem tudtam az új twrp-vel kipróbálni ezért offba raktam .
Valamikor majd készítek teljes leírást a telepítés menetéről , kiegészítve a friss tapasztalatokkal .

sebibalu
Ha eea romot cserélnél global stable-ra , akkor szükség van bl nyitásra , viszont ha nyitod akkor jobb választás a miui eu telepítése .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#720) deadbody válasza this is life (#719) üzenetére


deadbody
tag

3.4.2-t telepítettem, de természetesen ujjlenyomatot, feloldókódot nem töröltem előtte, indításkor bejött ez az aktiváljam a készüléket dolog rögtön bl nyitás után, de első körben a jelszavam se fogadta el, utána telepítettem twrp, új rom, akkor megint bejött, ott már elfogadta.

(#721) Wollie


Wollie
tag

Sziasztok! Segítsetek légyszíves, hogy melyik romot szedjem le?

multi_minote10lite_v11.0.8.0.qfnmixm_v11-10.zip/-fastboot
vagy
multi_minote10lite_v11.0.8.0.qfnmixm_v11-10.zip/

Kiszedtem az új lenyomat és pin kódot. Ha még is kéri a feloldó küdot akkor mit kell megadjak neki amit töröltem?

Zújonc

(#722) Imi1981


Imi1981
veterán

Amúgy gyárilag milyen rom van rajta ? Mi vele a problémána ,hogy mindenki cserélni akarja? Én úgy tervezem,hogy most nem fogok bl-t nyitni .

(#723) Wollie válasza Imi1981 (#722) üzenetére


Wollie
tag

Hívásrögzítés és a többi miui app hiánya. Amúgy semmi bajom nem lenne vele.

Zújonc

(#724) rellif válasza Imi1981 (#722) üzenetére


rellif
senior tag

Én egyedül a miui tárcsázó miatt fogom az EU ROM-ot felrakni. Gyárilag a hazai készülékeken EEA Stable ROM szokott lenni.

(#725) vasi79 válasza Imi1981 (#722) üzenetére


vasi79
aktív tag

Én nem tudom mi lehet a többiek baja, de nálam például vannak random megakadások, animációk laggolása. Nem tudom minek köszönhető. Új korában is csinálta, azóta meg kicsit gyomláltam, de így sincs változás.

(#726) Imi1981 válasza rellif (#724) üzenetére


Imi1981
veterán

Még régen redmi note 4-en xiaomihu-t használtam de most ha meglesz a teló nem piszkálom . Legalábbis most így gondolom.
Tudtok rá itt a hardverapron jó üveget (semmiképp nem uv géles ) vagy hydrogel fóliát? Előre meg akarom venni .

(#727) Sebibalu


Sebibalu
őstag

A miui eu romoknál a banki appok müködnek ?

[ Szerkesztve ]

(#728) rellif válasza Imi1981 (#726) üzenetére


rellif
senior tag

Volt az aprón hydrogel fólia. Gyorsan meg is vettem. ;]
Figyelni kell, hátha lesz még eladó.

(#729) vegyszer válasza Sebibalu (#727) üzenetére


vegyszer
addikt

Persze.
Csak el kell rejteni, hogy bootloadernyitás, és root is van az eszközön.
Ehhez kell a Magisk, a Magiskhide, és némi szerencse, hogy működjön is.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#730) Sebibalu válasza vegyszer (#729) üzenetére


Sebibalu
őstag

Ohh dzzííízösz. inkább neki sem állok :O :O

(#731) vasi79 válasza vegyszer (#729) üzenetére


vasi79
aktív tag

Off készüléken root nélkül, de BL nyitás után és custom rommal egyedül a WhatsApp reklamál, hogy esélyes a nem megfelelő működés. Az osztrák és magyar Erste app szó nélkül nyelte a dolgokat.

(#732) rellif válasza vegyszer (#729) üzenetére


rellif
senior tag

A BL nyitással nincs gondja a banki app-oknak.
A root miatt viszont tényleg még el sem indulnak,ahogy többek között a Telekom app sem.

(#733) Luna73


Luna73
tag

12-es miuival van esély a globálison a szar Google tárcsázó cserére?

(#734) rellif válasza Luna73 (#733) üzenetére


rellif
senior tag

Csak a china alapú ROM-okban van miui tárcsázó.

(#735) this is life válasza Wollie (#721) üzenetére


this is life
Ármester

Állítsd be ismét a feloldó kódot és amikor kéri a twrp a titkosítás feloldásához akkor írd be majd enter vagy ✔ .
Pár hozzászólással feljebb erről írtam , hogy hiába van kikapcsolva jelszó , feloldó minta ...stb a titkosítás feloldásához mégis jelszóra van szükség . Twrp alóli telepítéshez a sima zip-et szedd le , ne a fastboot romot .

Imi1981
Valahol fentebb írtam,linkeltem a 2 darabos hydrogél fóliát ami garantáltan fent marad toktól függetlenül , mert a hatlapra vissza kell hajtani ragasztani . Ma raktam fel , és patent ez semmi sem tudja le tolni a helyéről , az csak apró plusz hogy az ujjlenyomatolvasó ezzel működik legmegbízhatóbban az eddigi fóliáim közül . Ringke fóliára keress rá.
A kereső használata a jobb felső sarokban , nem fertőző . :D👀

Sebibalu
Ha csak bl nyitsz és telepíted a miui eu romot (root és egyéb okosságok mellőzve) gond nélkül megy ,mennek a banki alkalmazások .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#736) Wollie válasza this is life (#735) üzenetére


Wollie
tag

Szia! Elvileg OTG ről felraktam a romot töröltem a dalvik/art ot de újraindításnál csak a twrp jön be. Ilyenkor mit kell csinálni?

Zújonc

(#737) vegyszer válasza rellif (#732) üzenetére


vegyszer
addikt

Ezt azóta sem értem, de a Mi Mix 2 bl nyitás után rootolna ment nálam bő másfél évet.
A Raiffeisen app megoldható volt. De a TvGo, vagy épp a Tesco scan&go appja reklamált a legtöbbet, és volt leginkább nehéz működését bírni.
A Revolut, vagy épp az NFC-s OTP Simple meg se mukkant.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#738) Sebibalu válasza this is life (#735) üzenetére


Sebibalu
őstag

Ehhh... várhatok 168órát . Pedig már rá szántam magam :D

(#739) vegyszer


vegyszer
addikt

Valamit elb@sztam.
Töltés közben képek jelennek meg a telón. Kocsival meg írja, hogy kb 72 perc múlva érek haza.

Mi lehet ez? A Google segédjére gyanakszom, de hogy loőhetném le?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#740) Wollie


Wollie
tag

Követtem a leírást nem lett jó, megnéztem pár videót, ahol ugyan az van mint a leírásban de nem akarja az igazságot, csak a TWRP jön be. Nyissam a kukát?

Zújonc

(#741) this is life válasza Wollie (#740) üzenetére


this is life
Ármester

Format data is meg volt a telepítés után ?
A kukát nem kell nyitnod , csak apró döccenő van az uj rom telepítésével . Amig van fastboot , recovery addig a sírból is vissza lehet hozni a xiaomi telefonokat .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#742) Wollie válasza Wollie (#740) üzenetére


Wollie
tag

Másik TWRP-t kell felraknom, vagy mi lehet a gond? Sajnos csak OTG ről megy a az instal mert internal storage nál összevisszaságot ír, másolni nem tudok oda. jelenleg 3.4.2B verzió van fent. (meg volt a format data)

[ Szerkesztve ]

Zújonc

(#743) this is life válasza Wollie (#742) üzenetére


this is life
Ármester

Pillanat .
Az orosz twrp fent van utána format data , majd reboot recovery , ha ne tudod feloldani a titkositast akklr otg-ről tallózd be , ha teltelepült a rom akkor format data és reboot .A vbmeta img telepitesevel kezdted az egész müveletet ?

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#744) this is life


this is life
Ármester

Kb igy kell lezajlani a telepitesnek
Cmd alol :
Vbmeta flash
Twrp flash
Format data
Reboot bootloader vagy reboot recovery
Ha a titkosítást nem sikerül feloldani akkor otg-ről intall zipp
Format data megint
Reboot system

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#745) Imi1981 válasza this is life (#735) üzenetére


Imi1981
veterán

Jó ára van de tényleg jónak tűnik ! Tetszik.

(#746) Wollie válasza this is life (#743) üzenetére


Wollie
tag

Elvileg sikerült köszönöm! Egyszer wifire való csatlakozáskor magától újraindult és bejött a twrp, de kikapcs bekapcs és utána bebootolt rendesen.

Zújonc

(#747) this is life válasza Imi1981 (#745) üzenetére


this is life
Ármester

Tényleg jófajta , érintésre se rossz , talán kevésbé zsírmágnes mint a clearplex , az ujjlenyomatolvasó is jobban működik . És ami a lényeg nem tudja a tok letolni .

Wollie
Ha nem tudott bootolni a rendszer , akkor hogy kapcsolódott wifire ? Némi zavart érzek az "erőben" .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#748) rellif válasza vegyszer (#739) üzenetére


rellif
senior tag

Google ambient mode engedélyezve van. (?)

(#749) Wollie válasza this is life (#747) üzenetére


Wollie
tag

Töröltem még egyszer mindent (format data is volt amit előtte lehet mégis kihagytam :( ) és instaláltam a zip-et (kb. hatodjára) majd restart után végre bebootolt. Kérdezte a nyelvet stb. és ott a wifi csatlakoznál indult újra magától ami után megint a twrp jött be és ott kikapcs bekapcs és utána ismét bebootolt rendesen. Azóta működik minden semmi baja. Köszönöm!

Zújonc

(#750) this is life válasza Wollie (#749) üzenetére


this is life
Ármester

Így már érthetőbb a történet .
Amúgy az első twrp boot után kihagyott format data elvileg bootloop-ot ,esetleg twrp-be történő bootolást okozhat . A lényeg hogy túl vagy a dolgon
Amiatt volt nehezebb segítenem , mert anno az első custom romot boot twrp alól tettem fel három alkalommal meg volt a data törlése gond nélkül indult a telefon , jóval késöbb került rá az orosz végre a meghajtó titkosítást feloldani képes twrp , és ott már nem volt szükség a format data és társaira , hanem elég volt a vbmeta + twrp flash majd wipe dalvik/art ,cache és reboot.
Viszont most hogy felraktál mindent és működik, a továbbiakban update esetén elég lesz egy wipe art/dalvik , cache és boot system , vagy ha ota-n jön a frissítés akkor automatán végig fut a folyamat .

vegyszer(739)
Lehet el kellene gondolkozni azon , hogy adb alól töröld a felesleges dolgokat alkalmazásokat a telefonról . Élen a google discoveryvel , meg ami jól esik.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.