Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) tomboy0013 válasza RSteve (#149) üzenetére


tomboy0013
veterán

És a Mishop az jó üzlet? Még sosem hallottam róla. 😁
Garanciális ügyintézés tekintetében jó?

(#152) bigrock válasza RSteve (#149) üzenetére


bigrock
addikt

-Megvan, köszi... -

[ Szerkesztve ]

(#154) tomboy0013 válasza #32839680 (#153) üzenetére


tomboy0013
veterán

Igen, engem is baromira irritál, hogy bárhogy keresem semmi elérhetőséget nem találok, se véleményt, semmit. Nem vennék innen telót.

(#155) this is life válasza #32839680 (#153) üzenetére


this is life
Ármester

Enyhén szürke zóna a cég, nem hivatalos forgalmazó , voltak vele gondok a netet böngészve .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#156) this is life


this is life
Ármester

Egy költői kérdés , custom rom miui eu upgrade esetén is szükség van format data-ra a fastboot boot twrp alóli telepítés után ?
05-ön az ébrentartás jelzése az akkumulátor statisztikában hibás(állandó ébrenlétet jelez, kb 9 óra sot így is összejött ).
Magisk-et nem sikerült feltenni , mert a gyári recoveryvel való boot , majd format data vitte a levesbe .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#157) Graphics válasza RSteve (#149) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az elég fura shop szerintem....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#158) vasi79


vasi79
aktív tag

Valaki tudja hogyan lehet teste szabni a gyorsbeállítások csempéit? Egyszerűen nem találom a megoldást. Agyvérzés kerülget :W

(#159) osonte válasza this is life (#156) üzenetére


osonte
senior tag

Ne csinálj Format Data-t (alaphelyzetbe állítja telefont, de te gondolom csak frissíteni szeretnél), illetve úgy emlékszem még nem is működik a jelenlegi nem hivatalos twrp-ben.

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#160) this is life válasza osonte (#159) üzenetére


this is life
Ármester

Köszi a segítséget , akkor nem erőltetem egyenlőre az Updatet .
Már csak amiatt sem mert újból belakni nulláról nem valami vonzó gondolat . Még kissé szokatlan hogy nincs minden téren jól működő twrp . Maga a BL nyitás és a custom sw telepítése hamar meg volt döccenő nélkül .

Vasi
Milyen gyors beállítások csempére gondolsz ? A fentről lehúzható értesítési központban lévőre vagy a fő képernyőn jobbra húzással elérhetőre ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#161) osonte válasza this is life (#160) üzenetére


osonte
senior tag

Tudsz frissíteni. Simán felteszed twrp-ben a letöltött romot és utána nyomsz egy Wipe Dalvik/Cache-t, majd újraindítod a telefont. Így nem töröl semmit. Ezt tudod csinálni akkor is ha nem telepíted a twrp-t csak futtatod a számítógépről fastboot parancsrorral.

Persze lehet megy a frissítés a romból indulva is, de azt nem próbáltam.

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#162) Bali27 válasza Lacc (#119) üzenetére


Bali27
addikt

Sok tesztet néztem, és Itt (nem tudom a végső 16Mp-es képbe a mélységérzékelő mennyit számít) 5Mp , a note 9 pronál meg 2Mp.
Annyi különbséget vettem észre hogy a Mi note 10 litenál élethűbbek a színek. Ami nagyon nem hátrány.

(#163) Bali27 válasza osonte (#161) üzenetére


Bali27
addikt

Nincs benne Micro Sd bővítés. (Igaz egy videón láttam hogy a 2. Sim foglalatba a Micro Sd-t 90 fokkal elforgatva tették bele és működött.. Nem tudom hogy kamu -e)
Hogy hívják azt az USB-s adaptert amit külső tárolóként lehet használni? Alkalomadtán főzött Romot telepíteni róla?

(#164) vasi79 válasza Bali27 (#163) üzenetére


vasi79
aktív tag

Otg kábel.

(#165) osonte válasza Bali27 (#163) üzenetére


osonte
senior tag

Szerintem jobb képe van a Note 10 Lite-nak (Sony IMX 686 szenzor + lézeres autofókusz), Note 9 Pro (Samsung GW1 szenzor). Szerettem a Samsung szenzor képét is, tehát az sem rossz, de mindenképp a Sony szenzorral ennek a telefonnak a képe nagyon jó! A makró az jobb a Note 9 Pro-nál.

Az amire gondolsz: OTG usb adapter. Amúgy nem kell a rom telepítéshez micro SD kártya. Amikor rádugod a telefont a számítógepre twrp alatt, akkor tudsz rámásolni a telefonra. Illetve adb push paranccsal is tudsz telepíteni romot, nem is kell a fájlnak a telefonon lennie.

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#166) Bali27 válasza osonte (#165) üzenetére


Bali27
addikt

A szenzoroknak én is utána néztem azóta. Tökéletesen igazad van.
Makrót nem használom, a többi meg jobb mnt a 9pro. Ha nem is élességben de a színkezelésben mindenképp.
Ütést hogybírja? Tok gondolom mindenképp kell rá, ha más nem a csúszóssága miatt.(?)

(#167) Bali27


Bali27
addikt

A közelségérzékelőt szoftveresen lehetett javítani?
Eu és Global rom közt van különbség?

[ Szerkesztve ]

(#168) Ezekiell válasza Bali27 (#167) üzenetére


Ezekiell
veterán

Általában nem hardveres az ilyen jellegű gond, szóval simán lehet javítani updateel.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#169) osonte válasza Bali27 (#166) üzenetére


osonte
senior tag

Elég masszív a telefon, de természetesen attól függ milyen ütést kap. Én rendeltem Nillkin tokot hozzá ami oldalt recés és így jobb a fogása.

Amikor megvettem a telefont akkor nem volt az igazi a közelségérzékelő, de az utolsó EEA romban már jó volt, illetve a Globalban most jött a frissítés, amiben kifejezetten azt javították. Az EEA romot Európába szánták, GDPR miatt. Igazából ha cserélni akarsz romot, akkor a Xiaomi.eu-ra érdemes ami a Global verzióra épül, de a MIUI tárcsázó van benne hívásrögzítéssel és még sok más módosítással.

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#170) hallerlaller válasza Bali27 (#163) üzenetére


hallerlaller
addikt

Vannak már olyan pendriveok amik USB C portosak.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#171) Luna73


Luna73
tag

A névjegyekben mindenkiből egy van,de ha a tárcsázót nyitom meg ott van olyan kapcsolatom amiből van vagy 10. Erre valaki megoldást tud?

(#172) Bali27 válasza hallerlaller (#170) üzenetére


Bali27
addikt

Gondolom azokhoz meg sz.gep kabel kell hogy ra tudjam masolni a dolgokat.

(#173) Bali27 válasza osonte (#169) üzenetére


Bali27
addikt

Nekem note 6 pron Miuibol a MiMixx jött be. Sokkal gordulekenyebb volt mint a xiaomi.eus rom.Remélrm ez alà is megcsinàljàk.Csutortokon lesz meg a telo.Telenortol.

[ Szerkesztve ]

(#174) hallerlaller válasza Bali27 (#172) üzenetére


hallerlaller
addikt

Nem feltétlenül, olyanom van hogy egyik vége sima usb másik vége usb c, tök praktikus.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#175) mb702


mb702
tag

Sziasztok!

Itthonról melyik kijelzővédő fólia ajánlott? Jó lenne, ha "tok barát" is lenne.

(#176) djrozsomak


djrozsomak
tag

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata a proximity sensor hiányából akadó problémával?

(#177) this is life válasza osonte (#161) üzenetére


this is life
Ármester

Nagyon köszönöm a részletes választ . Valamikor rá szánom magam és összehozom az updatet . A vezérhangya már megindult .

mb702

Ha lehetőség van rá akkor uv ragasztós edzett üveg fóliát rakass rá , olyat ami a kameránál kivágott (itthoni elérhetősége jelenleg nincs) csak olyat kapni ami a kamera alatt van vágva , rövidebb az üveg. A média markt felé fóliát jobb elfelejteni , mert könnyen felválik az üvegről , ideiglenesen azt rakattam fel , de kb 4 napot bírt , és az egyik sarka feljött . Vissza tudtam ragasztani , vizes módszerrel , de tuti hogy nem hosszútávú megoldás .

Bali27
Az előző telefonom imx 386-hoz viszonyítva (mix 2) sokat fejlődött a sony szenzor . Talán egy pici wow is van benne . Nappal jó fényviszonyok mellett , le a kalappal a Sony és xiaomi csapata előtt is , mert jó munkát végeztek . Szerintem a makró kamera is kellemes , a mélység szenzor is kellemesen teszi a dolgát .

Luna73
Sajnos a Google tárcsázóból hiányzik a mozi felé névjegyzék egyesítés funkció . Ez nálam is gond volt , mert 3 email + exchange fiókból használom a névjegyzéket + Viber+ miui névjegyzék . Aminek az eredménye az lett hogy volt jópár kontakt aki 6 szor egymásután szerepelt. A megoldás a mozi ez rom lett , ott minden patentül működik 😊. Nem úgy mint a Google reteknél . Ha több fiókból szinkronizálás a névjegyzéket akkor nem tudom hogy lehet ezen javítani. Ha csak egy Google fiókot használsz akkor a google kontaktok/névjegyzék alatt webes belépéssel az ismétlődéseket ki tudom javítani (egyesitessel) .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#178) this is life válasza osonte (#161) üzenetére


this is life
Ármester

Köszönöm mégegyszer a segítséget fent is van a 11.07 :R :R :R
Minden simán ment . De azért paráztam amíg bootolt :) persze feleslegesen .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#179) Dayerdroid


Dayerdroid
tag

Sziasztok! Samsung A70-et váltott a kicsike. Ez az első Xiaomim. Valaki használ Erste mobilpayt? Nem akarja digitalizálni a kártyámat. Az A70-en ment rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#180) Dayerdroid


Dayerdroid
tag

A gyors töltést ki lehet valaholnkapcsolni?

(#181) ProEvoFan válasza Dayerdroid (#179) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Hogyan látod, az A70nél mennyivel jobb vagy rosszabb a mi note 10 lite? :R

(#182) Dayerdroid válasza ProEvoFan (#181) üzenetére


Dayerdroid
tag

Éjszaka rá fogok érni és írok majd egy pár sort.

(#183) this is life válasza djrozsomak (#176) üzenetére


this is life
Ármester

Van proximity szenzor , csak annyi csavar van a működésben, hogy nem vízszintes helyzetbe kell tartani a telefont. Eea romon pedig kalibralni is lehet az érzékenységét.

mb702
[link] ezt az edzett üveget rendeltem az ebay-ről , hibátlan . Már csak fel kell rakatni .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#184) vasi79 válasza this is life (#183) üzenetére


vasi79
aktív tag

Edzett üvegen keresztül milyen az ujjlenyomat azonosítás? A gyártó tokkal mennyire "működik együtt"?

(#185) Bali27 válasza vasi79 (#184) üzenetére


Bali27
addikt

Jaja ez engem is érdekelne...
Habár a törés és karctesztek alapján a Gorilla Glass 5 re nem igazán kell védelem.
Vagy tévedek?
Ha már védőüveg akkor létezik belőle erre a telóra mattosított ujjlenyomatmentes verzió? (note6Pro-ra volt)

(#186) Bali27


Bali27
addikt

Ha minden jól megy akkor holnap délben már a kezemben lesz egy Telenoros 128Gb-os verzsön :)
A Xiaomi.eu-nak van még valami létjogosultséga a mostani Romokkal szemben?
Ahogy elnézem már itt a globalon is megvan minden ami miatt (pl arcfeloldás) régebben a xiaomi.eu-ra tértem át.

(#187) vasi79 válasza Bali27 (#186) üzenetére


vasi79
aktív tag

A tárcsázóból nem lehet hívást rögzíteni, a gyorsbeállítás panelját nem lehet testre szabni. Utóbbi mondjuk nem tudom miui ficsőr-e, de nem vagyok elragadtatva tőle.

(#188) Dayerdroid válasza Bali27 (#185) üzenetére


Dayerdroid
tag


Remélem látszik. Egy napos. Fogalmam sincs hogy került oda. Vigyázok rá nagyon. Ettől még nem teszek rá fóliát. 2 okból. Sokat ront a képen és sokat az ujjlenyomat olvasón. Motorolával is jártam így régebben. Első nap egy majdnem pont ilyet beszedtem aztán semmi. A döntés a kezedben van!

(#189) Dayerdroid


Dayerdroid
tag


Az üzemidő jó fajta.

(#190) Bali27 válasza Dayerdroid (#188) üzenetére


Bali27
addikt

Azért ez nem semmi. A YouTubon látott tesztben késsel sem tudták összekarcolni az 5-öst...Ez hogy jött össze?😄Gondolom csak táskában vagy zsebben.....

[ Szerkesztve ]

(#191) Bali27 válasza vasi79 (#187) üzenetére


Bali27
addikt

Régen volt egy pszihopata bnöm. A szakítás környékén baromi jól jött volna egy ilyen felvevő, sok ősz hajszállal kevesebb lenne 😄de szerencsére azóta meg se fordult a fejembe hogy bármilyen beszélgetést fel kéne venni.

(#192) Bali27 válasza Dayerdroid (#188) üzenetére


Bali27
addikt

Lehet hogy ezek már nem olyan jól vannak megcsinálva mint mondjuk a Galaxy S7? Évekig nem volt rajta védelem, és egy karc sincs rajta.Ja. és most is arról írok... Tavaly decemberben volt egy akku csere és tök jó most is... Anyum örökli 🙃

(#193) Dayerdroid válasza Bali27 (#190) üzenetére


Dayerdroid
tag

Igen de akkor sem értem.

(#194) Dayerdroid válasza ProEvoFan (#181) üzenetére


Dayerdroid
tag

Kijelző:
Az A70-é nagyobb kicsit. Képminőség szinte hajszálra ugyan az ha nem használjuk a képjavítókat (élénk, autómata kontraszt stb..). A Note 10 dc dimmingről nem tudok nyilatkozni mert én anélkül sem látom villogósnak a képet sötétben. A Samsung féle képjavítás szerintem nem olyan jó mint ebben a telóban. Ráadásul egy picivel jobban is tükröződik.
Ujjlenyomat: Ez gyorsabb és pontosabb mint a Samsungé. Sokkal.
Rendszer sebesség: Nem veszek észre külömbséget.
Játék: Csak pasziánszozok az még egy kártyapaklin is elmegy 😁😁.
Kamera: Sötétben a Samu kicsit jobb szerintem. Amúgy ez a nyerő.
Hangszóró: A beazédhangszórót még nem próbáltam. A kihangosító szebben szól mint a Samsungban de egy árnyalattall halkabb.
Szoftver: A Samsungé sokkal kifinomultabb de ebben is vannak okos dolgok. Szokni kell még.
Akku: Ez elég ütős mindenhez képest is 😁

[ Szerkesztve ]

(#195) this is life válasza vasi79 (#184) üzenetére


this is life
Ármester

Még nincs fent az edzett üveg , egyenlőre a hülye azért nem vagyok bolt clearplex folia van fent , talán egy kicsit bizonytalanabb 10-ből 8-9-szer old fel az optikai ujjlenyomat érzékelő, egy kicsit lassabb lett a feloldás, de semmi esetre sem mondanám vészesnek (persze egy nátlapihoz képest lassabb alapból is ) illetve nem kitapogatható a helye , de ezzel együtt lehet élni . Nálam a notifybuddy (kijelző értesítő led miatt , amúgyis dupla koppintással kel ébreszteni a telefont, szenzort ) a fenti programot használom értesítő led helyett , eddig bevált .
Amit megtettem, hogy biztosabb legyen az érintést, leolvasás a hüvelykujjam kétszer a mutató ujjam háromszor vettem fel mintának . Aztán bogy ez mennyit befolyásol azt a jó ég tudja ( de a samsung topikokban ezt adják tanácsként a samu kissé suta ujjlenyomatolvasó tuningolására ).

Bali27
Azt a karcot , okozhatta a zsebben lévő parányi homok, porszem is ,amit kézzel észre sem venni, már mint a por vagy homokszemet .

Dayerdroid
Azt a karcot bármilyen kvarcot is tartalmazó parányi porszem okozhatta , az ellen a gg5 nem véd , ha képes lenne ellenállni a karcoknak minden téren , akkor a viszonylagos rugalmasságot ,ütésállóságot buknánk vele . A kijelző védelmet nem a karcok miatt használom, hanem egy esetleges leejtés esetén legyen plussz védelem a kijelzőn (egy néhai telefonomon , ezt a kérdést lazábban vettem, mondván tudok rá vigyázni , pechemre kétszer ejtettem el, amit a touch panel és a zsebem bánt meg , azóta alap az edzett üvegfólia számomra ) .

Egy szó mint száz, mindenkinek magának kell eldönteni , hogy szükséges e védeni az edge kijelzőt a vagy sem .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#196) Bali27 válasza this is life (#195) üzenetére


Bali27
addikt

Akkor ez a [video] kamu lehet?

(#197) vasi79 válasza Dayerdroid (#189) üzenetére


vasi79
aktív tag

Az üzemidő viszonyítási kérdése. Lenovo P2-ről váltottam, 3,5 év után. Szerinted? Elég kompromisszumos volt számomra a váltás bármelyik készülékre. Néztem még 1 Oppo A72-t, de végül ezt vettem meg szolgáltatónál részletre, biztosítással.

this is life: köszi! Megnézném azt az appot. :R

(#198) tomboy0013 válasza Bali27 (#196) üzenetére


tomboy0013
veterán

Fémmel kapargatja, a por közt előforduló finom szemcsék sokkal inkább karcolják a telót mint bármelyik fém. Ez ellen max a kerámia véd, de az meg rideg (hátlapnak). Nekem még sosem volt olyan telóm aminek ne karcolta volna szét a kijelzőjét a zsebem pár hét alatt, pedig sosem teszek semmit a teló mellé.

(#199) ProEvoFan válasza Dayerdroid (#194) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Köszi! :R
A samu kamerája jobb sötétben?Ez meglepett.

(#200) Dayerdroid válasza ProEvoFan (#199) üzenetére


Dayerdroid
tag

Úgy jobb hogy a fehér egyensúly nem mászkál úgy el min ennél. Ha jól sikerül a kép akkor ez jobb csak sokszor hibázik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.