Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Bali27 válasza enginev3.0 (#300) üzenetére


Bali27
addikt

Note 6pron nálam a xiaomi.eu felejtős volt. A Mimix fényévekkel jobb volt, és az is miuis felület. Csak tartok tőle ide nem lesz. Aospben meg Derpfest teljesített legjobban.

(#302) Bali27


Bali27
addikt

Hmm nem biztos hogy nem lesz. Egész sok telohiz megcsinálják..a mi telefonunk neve micsoda Kínában vagy Indiában? Ugye van a CC9pro,atbstb

(#303) csaknezem22


csaknezem22
friss újonc

Sziasztok aki ilyen készüléket vett a hajlított kijelzőre milyen a szemből való ránézés ?
Nincs eltorzulva nagyon a kép vagy nem zöldes kicsit ? Jelenleg telefon választás elött állok és Ez (Xiaomi mi 10 note lite) vs Xiaomi mi 10 lite 5g között vacilálok, leginkább a kijelző miatt.

(#304) Bali27


Bali27
addikt

Ó lesz hozzá.. Note 10hez már van... [link]

(#305) Bali27 válasza csaknezem22 (#303) üzenetére


Bali27
addikt

Most hogy mondod.. Két szélén,a hajlitàs mellett a szélén mint ha egy nagyon minimálisan zöldes lenne. Eddig észre sem vettem 😁

(#306) vasi79 válasza Bali27 (#295) üzenetére


vasi79
aktív tag

Ja ja, töltés akart lenni :D

(#307) oOKitsuneOo válasza Bali27 (#287) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

A GSi romok nem az igaziak. Nálam most eu. Rom fut.

(#308) PerjesiA


PerjesiA
friss újonc

Értesítési led fény helyett be lehet valamit kapcsolni, hogy lezárt képernyőnél lássam, hogy üzenet érkezett vagy kerestek? Ha igen, akkor ezt pontosan hol tudom megtenni?

(#309) Dayerdroid válasza PerjesiA (#308) üzenetére


Dayerdroid
tag

Always on display.

(#310) vasi79 válasza PerjesiA (#308) üzenetére


vasi79
aktív tag

Volt téma: notifaybuddy app.

(#311) Bali27


Bali27
addikt

Note 6pronàl egyszer nagyon kiakadtam mert kellett volna a Gps de elkezdett forogni meg hülyeségeket mutatni (gmap,waze ugyanúgy). Ma az új telómnàl szintén zenész. Ez mitől lehet? Kezd idegesítő lenni.

(#312) djrozsomak válasza Bali27 (#311) üzenetére


djrozsomak
tag

ja nekem is hülye volt, iránytű kalibráció megoldotta (bár azóta volt h még egyszer is kellett kalibrálni)
mondjuk nem értem hogy ezt egy android one-on miért nem kell végigszenvedni? ennyi pénzért nem várna szopást az ember..

(#313) Bali27 válasza djrozsomak (#312) üzenetére


Bali27
addikt

Egyszer már a google térkép feldobta hogy kalibráljam a telót.. Ami kb abban merül ki hogy fektetett nyolcasokat csinálok vele magam ellőtt mint egy retardált.
Direktbe lehet valahogy kalibrálni?
7 óra múlva BL nyitás..
Egyébként a iaomi.eu-t használja a Miui Globe, csak ugye ott lehet még picit gyomlálni...
Ezen kívül feauterekben stb van különbség a kettő között?

[ Szerkesztve ]

(#314) Bali27


Bali27
addikt

Lehetséges hogy már van Miui12-es rom? [link]
Igaz nem találom :(

[ Szerkesztve ]

(#316) Bali27


Bali27
addikt

Azt lehet tudni hogy a legújabb globál és eu rom között van-e különbség? Reklámokon kívül természetesen.. Igaz nálam eu romon jön ezerrel a reklám...
Úgy látom hogy normális twrpnk nincs még. Egy dolgot találtam amivel fel lehet tenni a xiaomi.eu romot..
Szerintetek működhet? [link]
Miui alá kell Google t telepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#317) Bali27


Bali27
addikt

Valaki itt már feltette a xiaomi.eu-t erre a telóra?

(#318) this is life válasza Bali27 (#316) üzenetére


this is life
Ármester

A leírás szerint kell eu romot telepíteni , de egyenlőre csak fastboot boot twrp-vel :
1. boot to fastboot mode (power +vol down)
2. from ADB cmd fastboot boot twrp-3.3.1-test0-toco-mauronofrio.img (you can rename it to twrp.img) -LINK BELOW
3. in twrp: wipe-> format data -> yes
4. in twrp -> reboot to bootloader
5. from ADB cmd fastboot boot twrp.img (when twrp oppened mobile will appear on pc copy rom to mobile)
5. in twrp: install rom
6.Power off in TWRP
7. boot to official recovery (power+volume up)
8- wipe all data then reboot to system

Az eea és a miui eu közti közti különbség pl : gyári miui tárcsázó és egyéb miui appok megléte, a theme alkalmazás fontot is enged letölteni, a reklámok is ki vannak gyomlálva , de persze nem árt körbe nézni néhány alkalmazás beállításaiban , hogy nincs e mégis engedélyezve [katt ide és a leíráshoz visz ] . [leírás a miui eu vs globál közti különbségekről , görgess lejjebb az oldalon és megleled ] .
Google app gms-t nem kell telepíteni mert a rom része .
Miui 12 lesz , de egyenlőre csak China béta miui 12 van , eddig még nem főztek belőle a fiuk .

PerjesiA
Notifybuddy a megoldás , nagyon jól testre szabható , helyzete ,színe ,mérete, villogási sebessége változtatható...stb .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#319) Bali27 válasza this is life (#318) üzenetére


Bali27
addikt

:R Nagyon köszönöm a gyors választ..
Megtörtént a BL nyitás, de egyenlőre még nem rakok fel semmit.
Ha neadjisten úgy döntenék hogy hagyom az EU romot akkor később van lehetőség BL zárásra?

(#320) oOKitsuneOo válasza Bali27 (#317) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

link nekem fent van.

(#321) this is life válasza Bali27 (#319) üzenetére


this is life
Ármester

Nyugodtan neki állhatsz, kb 20 perc alatt kész az egész művelet , a bl nyitás miatt , most úgyis törlődött minden .

oOKitsuneOo
Twrp-t fel telepítetted , vagy csak az egyenlőre javasolt fastbboot boot twrp módszert alkalmaztad ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#322) Bali27 válasza oOKitsuneOo (#320) üzenetére


Bali27
addikt

Nekem már másik twrp-m van.
Twrp-3.4.2B_toco_by.alex.msk1407.img
Szóval akkor a formázásnál nem szabad az advancedet használni.Csak a csúszkát ha jól látom.
Az hogy amikor újrateszem a cuccot és direkt beállítom neki hogy CSAK a google névjegyeket tegye vissza, xiaominál direkt kikapcsolom a visszaállítást, az mitől van hogy szinte mindig egy csomó névjegyem duplán jelenik meg, és még ki is írja hogy visszaállítva xiaomi cloudeból :D?

(#323) this is life válasza Bali27 (#322) üzenetére


this is life
Ármester

Ha eea rom-on vagy akkor a google névjegyzék hibája , hogy a duplikált névjegyeket nem fűzi össze , így aztán mutatja a miui mentésből visszaállítottat és a google kontaktokat/people-t is .
Egyszerűbb az élet miui eu alatt .
A data particiót formázd ahogy a leírásban is szerepel .
Ha azt a leírást követed amit írtam , gond nélkül meg kell lennie a eu rom telepítésének [twrp-3.3.1-test0-toco-mauronofrio.img] <<<---Ezt a twrp-t használom.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#324) Bali27


Bali27
addikt

nnyi kérdés még hogy a 4-5-ös pontot nem igazán értem..
MIkor eljutok odáig akkor..:
4. in twrp -> reboot to bootloader
5. from ADB cmd fastboot boot twrp.img (when twrp oppened mobile will appear on pc copy rom to mobile)
Globallal egy picit gomláltam a Romon de gondolom azt is felteszi mivel a legujabb xiaomi.eu-ra épül

[ Szerkesztve ]

(#325) Bali27


Bali27
addikt

:C :R :C :R
Ezer köszönet... Úgy néz ki hogy rendben felment.

(#326) this is life válasza Bali27 (#325) üzenetére


this is life
Ármester

Örülök hogy sikerült :) . Végül melyik twrp-t használtad ?
Amúgy pofonegyszerű feltenni , csak elsőre olyan mint a szüzesség elvesztése , tart tőle az ember , de mikor túl van rajta , rájön ,hogy milyen jó dolog is amit csinál :D ;)

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#327) Bali27 válasza this is life (#326) üzenetére


Bali27
addikt

Amit te javasoltál.
Nem akartam kockáztatni

Igaz a Google telefon /nécjegy alkalmazását jobban szeretem.. De azt utólag is fel lehet tenin ondolom

[ Szerkesztve ]

(#328) this is life válasza Bali27 (#327) üzenetére


this is life
Ármester

Azt hittem bátrabb vagy , és felvállalod a kísérleti nyúl szerepét .

Tényleg fiúk valaki nem akar az első lenni a twrp telepítésében ,siker esetén jöhetne a leírás -. Ha nem sikerül akkor persze őszinte együttérzésre számíthat a bátor jelentkező , főleg ha tégla lesz a telefon . Ne vegyetek komolyan . :DDD ;]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#329) Bali27 válasza this is life (#328) üzenetére


Bali27
addikt

:DDD :C
Amúgy mi értelme van TWRP-t telepíteni ha géppel összedugva ugyan úgy el tudok intézni mindent? Ráadásul a twrp-k frissülnek meg miegymás. (gépről egyszerűbb.. nem???)

(#330) Bali27


Bali27
addikt

Hű ha..
Kiírt ilyet hogy Sim kártya aktiválás nem sikerül...
Újraindítottam a telót most ezt írja ki: REACH_DOWNLINK_SMS_LIMITATION

[ Szerkesztve ]

(#331) Bali27


Bali27
addikt

Kiléptem a Mi fiókból és ugyan az a helyzet..

(#332) oOKitsuneOo válasza Bali27 (#322) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

Nekem is az van fent. Egy orosz forumban talaltam.

(#333) oOKitsuneOo válasza Bali27 (#331) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

Elobb a telefont valaszd le es utana lepj ki.

(#334) vasi79


vasi79
aktív tag

A tesztben említett random 1-2sec rendszermegállást más is tapasztalja?

(#335) this is life válasza vasi79 (#334) üzenetére


this is life
Ármester

Miui eu 11.0.7 custom launcherrel nálam nincs gond . Néha hajlamos a launchert újratölteni , de más anomáliát eddig nem tapasztaltam .
Próbáld ki poco launcherrel hátha az megoldja a hibát , de lehet a lassulás oka a túl alapos törölgetés is , könnyen megeshet hogy olyan szolgáltatásra vára telefon ami fagyasztva vagy törölve van .

Bali27
A telepített twrp annyiban kényelmesebb , hogy nincs szükség frissítésnél számítógépre ( mobilnetet használva is szoktam frissíteni gép nélkül ) ez a lehetőség egyenlőre ki van csukva

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#336) Bali27


Bali27
addikt

Szerntem 1 nap csak 1 smst küld a xiaomi...
Már újra tettem a rendsert.. (elsőre a globe volt fent) most axiaomi.eu..
És továbbra is... REACH_DOWNLINK_SMS_LIMITATION

(#337) Bali27


Bali27
addikt

Az oldalpanelt hogy lehet előhívni?
Azt látom hogy lehet bele pakolni programokat, de oldalt sehol se találom.

(#338) this is life válasza Bali27 (#336) üzenetére


this is life
Ármester

Próbálj webes felületen belépni és ott pl nézd meg az üzenetek mappát , mikor rá klikkelsz akkor is küld azonosításhoz sms-t . A miui üzenetek be van kapcsolva az sms alkalmazás beállításain belül, wifit kikapcsolva ,csak mobilnetet használva is próbáld ki . Több sms-t is küldeniük kellene , eleve x ideig felhasználható a küldött kód .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#339) Bali27 válasza this is life (#338) üzenetére


Bali27
addikt

Megtörtént.. Kaptam a telóra kódot meg minden.. Látja az smseket, térkép szerint megmutatja a telefonom hol van, és hogy hány %-ban van feltöltve... de a végeredmény változatlan..
Más. Nektek a xiaomi.eu mikor rámentek hogy van -e frissítés akkor felajánlja a 2.2Gb-os jelenlegi rom letöltését?

[ Szerkesztve ]

(#340) Bali27


Bali27
addikt

Na valahogy sikerült...Fogalmam sincs hogy hogy... 1 napig jó a kód amugy

[ Szerkesztve ]

(#341) this is life válasza Bali27 (#339) üzenetére


this is life
Ármester

Felajánlja a frissítést az updater ,nehogy engedd frissülni , anno redmi 3-on stock recovery és custom sw bootloop-ot okozott. Gondolom ez most sincs másképp.A vége edl mod és miflash lett .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#342) surgyi


surgyi
senior tag

Sziasztok! Szemezgetek egy ilyen Note 10 Lite készülékkel. Rom csere nélkül, dobozból kivéve és használva mennyire van rendben a készülék? :B
Még nem volt Xiaomi telefonom, kicsit tartok tőle.. olvasgattam itt a fórumban néhányotoknál közelségérzékelő, akku gyors merülés problémákról. Ez mennyire jellemző? Érdemes megvenni a készüléket, hogy vált be neketek összességében? (Engem főleg az akku kapacitása, ívelt kijelző ami megfogott benne, s az ehhez társuló szolidabb árazás.)

(#343) Dayerdroid válasza surgyi (#342) üzenetére


Dayerdroid
tag

Szia! Én Samsungról váltottam. Az szoftveresen jobban össze van rakva, de ez is megteszi. Akku gyors merülést nem tapasztaltam. Kijelző fain, kamera szintén, közelség érzékelő működik ha függőlegesen van a telefon (fekve ne telefonálj 😂). Nekem az nfc fizetéssel volt gondom de megoldható. Fejlesztői beállításokat be kell kapcsolni és az alján a miui optimalizációt ki. Erste mobilpayel használom. Lehet mással megy e nélkül is. Ja és hce pénztárca van beállítva. Így jó. Akku amúgy átlag 2 nap 10 óra kijelzőidővel. Szerintem jó vétel ennyiért és használható is. Remélem segítettem.

(#344) surgyi válasza Dayerdroid (#343) üzenetére


surgyi
senior tag

Köszi szépen! Pont most olvastam a telefonom topikjába (Mate 10 Pro), páran váltottak 9T Pro-ra ha jól emlékszem, s vannak panaszok a szoftver stabilitására.. amitől kicsit én is tartok a Xiaomi-nál, de tény szinte fele annyiba kerül mint egy P30 Pro például. :))

(#345) Bali27


Bali27
addikt

Na kijött a 11.0.8.0

(#346) mtm800 válasza Bali27 (#345) üzenetére


mtm800
senior tag

Nálam első bekapcsolás óta 11.0.10.0 Miui global van, már ha erre gondoltál.

(#347) Dayerdroid válasza surgyi (#344) üzenetére


Dayerdroid
tag

Stabilitási gondot még nem észleltem inkább csak hiányoznak megszokott funkciók, bár vannak olyanok amik meg ebben jobbak. De még csak pár napos a telóm. Azért remélem nem lesz vele baj. A launchert muszáj voltam cserélni mert az butus nekem 😄

(#348) surgyi válasza Dayerdroid (#347) üzenetére


surgyi
senior tag

Köszi szépen a véleményezést, s az infókat! :R

(#349) Bali27 válasza mtm800 (#346) üzenetére


Bali27
addikt

Nem erre gondoltam, mivel a tiéd Eu rom, ez meg globál. Amit én írtam az kb 2 órája jött ki, szóval frissebb.. Úgy tudom hogy az Eu romot amúgy is ritkábban fogják frissíteni mint a gkobàlt.
Én is azt hittem amit most te mivel nekem is az volt fent ami neked.. Oda van írva hogy global, de nem az hanem eu :C . Nem tudom hogy a xiaomi tud e még tekerni a bonyolultsàgi faktoràn...(indiai, kínai, eus elnevezések után)
.

[ Szerkesztve ]

(#350) oOKitsuneOo válasza Bali27 (#345) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

Igen valóban. Itt lehet ellenőrizni mindig. link

Az eu rom is elérhető: link

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.