Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) mizoli


mizoli
addikt

Feltettem az üveget. A jó, hogy szépen passzol mindenhol, a gyári tok nem nyomja fel sehol.
A rossz, hogy nem sikerült bubimentesen feltenni, van pár apró buborék. Gyakorlatom van benne, sok üveget feltettem már, igaz, szélekre kanyarodót nem.
Ami rosszabb, hogy körömmel végighúztam az oldalát, és egy pici helyen megtört. Ami még rosszabb, hogy az érintési érzékenység elég sokat romlott, főleg az alján, amit nem értek. Azt hiszem leszedem, kidobtam 8€-t.
A tapintása kb. olyan, mintha a kijelzőt tapogatnám.

[ Szerkesztve ]

(#1502) Imi1981 válasza mizoli (#1501) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem uv ragasztós volt ugye? Én uv ragasztóst raktam fel és az érintés érzékenység nem csökkent (csodálkoztam is) csak az ujjlenyomat olvasó hatékonysága de már az is javult mióta újra beolvastam az ujjam kétszer is. Viszont ez már annyira méretre szabott, hogy kb nem merem levenni a tokot mert lehet következő felrakásnál felnyomná. Bal felső sarkán így is lett egy ici pici buborék mert hozzáér. Az előnye, hogy alig látszik, hogy üvegfólia van rajta mert olyan méretpontos.

(#1503) Dimond G válasza Imi1981 (#1500) üzenetére


Dimond G
senior tag

Amíg nem lesz jó technológia a hajlított kijelző védésére, addig nem is érdekel a dolog!
A mánia pénzbe kerül! :DD
Most adtam el a Redmi Note 9 Pro-at...sík felület, gyári fólia...csak volt! Leszedtem! Basszus... milyen más volt! A vevő értékelte is, hogy nincs fólia rajta!
Sok telefonom volt...de ilyen szép kijelzős még nem! Nem fogom elcsúfítani és kísérletezni rajta! :DD
:))
Inkább vigyázok rá... de ez én vagyok! :DDD

(#1504) Spancho


Spancho
őstag

Én [Ibywind] 'hydrogel film fóliát vettem az amazon-ról a telóhoz.
Kb 5-6000 forintra jött ki , 2 db fólia van benne + hátra egy kis dekor védőfólia.
(+ a kamerára egy kemény lap ,de az nagyon gagyi ,nem is tettem fel rá.)
A fólia lekanyarodik a kijelzőn szépen ,majdnem a szélekik , Nillkin tokkal 1-2mm van a tok és a fólia között.
A képen/színeken nem ront ,olyan mint ha olajos lenne a kijelző kb.
Youtube-on van róla videó is ,hogy kell felrakni. (van hozzá mindenféle segédeszköz a dobozban.)

[ Szerkesztve ]

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#1505) mizoli válasza Imi1981 (#1502) üzenetére


mizoli
addikt

Nem UV ragasztós. Nagyon idegenkedem tőle.
Érdekes ez az érintés. Van mikor jó, van mikor rossz. Eddig is voltak anomáliák, az üveggel mintha felerősödtek volna, de ez csak akkor fog kiderülni, ha leszedtem. Megrendeltem a következőt.
Ujjlenyomat olvasót még be sem kapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#1506) Imi1981 válasza Dimond G (#1503) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem fogom kibírni és le fogom szedni. Megpróbálom addig kibírni míg meg nem jön a hydrogel fólia. Az azért tényleg szinte nem rontja a képminőséget (legalábbis ami volt az olyan volt). Neked van igazad itt a gyönyörű kijelző és nem élvezem mert féltem. Azt mikor eladom majd később az új tulaj élvezi 😄 . Szerintem már holnap dobom le róla.

(#1507) Dimond G válasza Imi1981 (#1506) üzenetére


Dimond G
senior tag

El ne ad már!!!!
Ennél jobb kijelző és kamera max a nagy tesónál van!
Nem éri meg!
A kamerából ki lehet hozni a max-ot, az aksi király és igaz nem lehet bővíteni, de hol találsz ilyen jó kijelzőset! Szerinted miért adtam el a 9 Pro-t?
A kijelző az amit nap mint nap bámulsz! ennél csak rosszabb van! IPS! Akármilyen jó, nemjobb ennél!
Félted? Én is! De nem kell rontani! Szerintem! :DD

(#1508) Imi1981 válasza Dimond G (#1507) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem most 😄. Hát majd 2 év múlva mikor újat veszek. Addig már úgyis váltani akarok.

(#1509) Dimond G válasza Imi1981 (#1508) üzenetére


Dimond G
senior tag

Én legalább 1 évig nem akarok váltani... de a technológia változik! ... és ami a "de" előtt van...az p@csa füst! :DD
Szóval 1 év és én váltok, ha nem hamarabb! :))

(#1510) Bali27


Bali27
addikt

Mégsem jó a kínai hagyományos védő üveg. Ez ragad és nem jön le, nincs ragasztó adni bele menne a hangszorohoz...de...Tulajdonképpen az ujjlenyomat azonosítás megszűnt. Amikor beviszem a mintát akkor tökéletesnek tűnik, csak amikor élesben használni kéne 0 találat.... :W

[ Szerkesztve ]

(#1511) Imi1981 válasza Bali27 (#1510) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerintem a hydrogel fólia jó erre. Azzal jó az ujjlenyomat olvasó (szinte olyan mint fólia nélkül) és a képminőséget is a legkevésbé rontja. Ha megérkezik amit rendeltem aliexpressről dobom is le róla az üveget. Tényleg jó, hogy érezni, hogy védi a kijelzőt és ez törölhető bárhogy nem karcolódik de több bosszantó hátránya van sajnos. Lehet a 5-6 ezer Ft-os üvegek jobbak de én már nem merem bevállalni mert lehet ugyan ilyen és ki dobok 5-6 ezret az ablakon. Főleg az ujjlenyomat olvasó miatt tartok tőle.

Amúgy tegnap fél órán keresztül próbáltam kiszedni az uv ragasztót a hangszóró rácsból de nem lehet teljesen kiszedni egyszerűen. Bele van kötve és tűvel sem tudom kiszedni. Azért jobb mint volt de nem tökéletes de már nem merem piszkálni. Szerencsére csak a feléig van belekötve és a hangszóró ugyan olyan hangos mint volt. Youtubeon tök sokan le sem ragaszják a hangszórót mikor rakják fel az uv ragasztós üvegfóliát, hát kíváncsi lennék én arra mert tuti befolyik. Kicsivel rövidebb lett volna az üvegfólia simán úgy leragasztom a hangszórót, hogy tuti nem megy be oda semmi. Az volt a baj, hogy teljesen feléért a hangszóróig és így nem lehetett azt a pici részt jól leragasztani. Bocs a sok szivegért 😄! Csak úgy jött belőlem 🙂.

(#1512) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Le szeretném tiltani az összes adatforgalmat a telefonomon, kézileg szeretném engedélyezni egyesével, hogy melyik alkalmazások kaphatnak hálózatot. Erre kiváló lenne a "nemzetközi adatbarangolás" opció, csak hogy ez akkor kapcsolható be ha külföldön vagyok. Hogyan lehetne becsapni? Úgy értékelje mintha külföldön lennék? Vagy ezt nem lehet mert sim kártya alapján látja, hogy magyar előfizető vagyok?

(#1513) vegyszer válasza lenovomen (#1512) üzenetére


vegyszer
addikt

Biztonság->Adatforgalom->Korlátozás
Apponként, SIM-enként, illetve WiFi esetén is engedélyezhető, illetve korlátozható bármely forgalom.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1514) rellif


rellif
senior tag

A készülék egyik nagy erősségéről a fotós képességeiről alig esik szó.
Pedig a Sony IMX686 Exmor az elődjétől is jobbra sikerült.
Egy tucat Gcam teszt után az egyik legjobb szerintem a Burial release-k.

(#1515) Imi1981 válasza rellif (#1514) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz felraktam! Van valami jó beállítás hozzá? Annyi mindent lehet állítani hogy egyelőre alapon hagytam csak a hdr+ funkciót kapcsoltam be. . Ezek a gcam-ok beltérben villany fénynél erősek igazán úgy, hogy a hdr+ bekapcsolva. Persze kültéren is jó de ott a gyári is jó.

(#1516) venom8888


venom8888
őstag

Amugy a samsung M31 a masik kiszemeltem a Xiaomi Mi Note 10 Lite mellett. Szerintetek melyik jobb telo? Es miben?

(#1517) rellif válasza Imi1981 (#1515) üzenetére


rellif
senior tag

Alapnak ez talán jó lesz.
Természetesen mindenkinek más a jó beállítás. ;)

(#1518) Imi1981 válasza rellif (#1517) üzenetére


Imi1981
veterán

Hogy kell ezt beolvastatni?

(#1519) this is life válasza Imi1981 (#1518) üzenetére


this is life
Ármester

Letöltöd az XML-t, majd a telefonodon közvetlen létrehozod ezt manuálisan: /GCam/Configs/
és a Configs alá bemásolod az xml-t. Kamera megnyit, alul a fekete sávra dupla tap, és kiválasztod amelyiket használni akarod, és restore.

Venom8888
Egyértelmű hogy a note 10 lite 😊😀 , samsung alapból knox által védve , one ui ami van akinél előny másnak hátrány . Ha rám hallgatsz azt a telefont veszed ami legjobban lefedi az igenyeidet .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1520) Imi1981 válasza this is life (#1519) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszönöm . Közben sikerült úgy, hogy elmentettem a saját xtml beállításaim és akkor ugyan oda másoltam a letöltöttet. Az elohívásra emléksztem csak arra nem hova kell másolni. Működik! Plusz funkciók is eljőjöttek.

Köszönöm rellif!

[ Szerkesztve ]

(#1521) rellif válasza Imi1981 (#1520) üzenetére


rellif
senior tag

Igazán nincs mit.

(#1522) this is life válasza Imi1981 (#1520) üzenetére


this is life
Ármester

Azért van a fórum, hogy segítsünk ha tudunk .
Be emeltem az összefoglalóba 😊 .
Részvétem az uv ragasztós mizéria miatt . Ilyen célra (maszkolas) a fényezők által használt maszkoló szalag alkalmas.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1523) vegyszer válasza this is life (#1519) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem a Gcam/Configs7 mappába menti a saját beállításokat. De folyton sír, hogy nincs tárhely. De képet lő ugyan, de katasztrófa az eredmény. Mit csinálok rosszul? Hol mire gondolsz fekete sáv alatt? Nekem nem hoz fel semmit. Nem tudom hogy kellene az XML-t betallózni, pedig kettő is van így már két helyen.
:W

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1524) rellif válasza vegyszer (#1523) üzenetére


rellif
senior tag

Az expo gomb és a miniatűr kép között koppints 2x

(#1525) Imi1981 válasza this is life (#1522) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz! Nagyjából ki tudtam tisztítani a hangszóró rácsot de tökéletesen nem. Majd kikopik. Amúgy csak nagy fénynél és közelről látszik. Kb a feléig jól le ragasztottam mert ott tök tiszta csak a másik felébe folyt. De a hangszóró tökéletesen tisztán és hangosan szól úgyhogy nincs komoly probléma. Van jó minőségű szigetelő szalagom majd legközelebb azt használom. Most minél vékonyabb üvegekre vadászok mert ez 0.33 mm vastag és van 0.2 is. Szerintem az sokat számít az ujjlenyomat olvasónál is és persze kevésbé ront a képen (szerintem). Ha az sem válik be akkor hydrogel fólia lesz csak az üveg azért sokkal jobb tapintású és jobban csúszik rajta az ujjam. Jobb használni vele.

(#1526) this is life válasza vegyszer (#1523) üzenetére


this is life
Ármester

Abba a mappába másold be az adott gcam verzióhoz való mi note 10 lite xml-t. Majd az elinditott gcam alkalmazás felületen az exponalo gomb mellett klikkelj ,koppints kettőt , a felugró ablakban pedig válaszd ki a megfelelő xml-t.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1527) this is life válasza Imi1981 (#1525) üzenetére


this is life
Ármester

A 0.2-es üveg necces lesz , felrakás előtt az már egy fuvallattól is törik de gondolom nem lehetetlen felragasztani , a beszerzése jo kérdés . Úgy leszel vele a végén te is mint én , ami legstabilabban fent marad a helyen , es az ujjlenyomatolvasot sem zavarja az lesz a kiválasztott vedelem . 😀😁

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1528) mizoli


mizoli
addikt

Leszedtem az üvegfóliát.
Sokat javult az érintési érzékenység. Meglátom a következő milyen lesz, nem ugyanazt rendeltem.

(#1529) Dayerdroid válasza rellif (#1514) üzenetére


Dayerdroid
tag

Én a pixelcam plust raktam fel. Nagyon jó csak nekem majdnem felesleges mert a hdr + miatt jobbak a gcam verziók de az meg gyerekre csak akkor jó max ha alszik 🤣.

(#1530) rellif válasza Dayerdroid (#1529) üzenetére


rellif
senior tag

Valójában majdnem mindegy melyik megy fel.
Mindegyik mod-nak megvan az előnye és a hátránya is.
Burial, Pitbull, BSG, Arnova, Joker (és még lehetne sorolni) alapból jól használhatóak. 7.3-as verziók jól mennek 7.4-nél már egy komolyabb Lib esetén a processing time igen hosszú és a készülék is melegszik egy idő után. 7.5-ből még nem találtam működő verziót erre a készülékre.
Gyerek fotózásra rövid záridő és magas ISO lenne a megoldás.

(#1531) busman válasza this is life (#1526) üzenetére


busman
addikt

Hiába kattintok oda,csak annyit ir:nincs tárhely
Három verziót is kipróbáltam..

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1532) vegyszer válasza rellif (#1524) üzenetére


vegyszer
addikt

Köszi. Meglett. De nem volt egyértelmű enélkül.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1533) mizoli válasza busman (#1531) üzenetére


mizoli
addikt

Ha jó helyre tetted, ott van, csak sötét módban nem látszik. Az "update" szó fölött kb. 8 m-re ott van egy lefelé mutató háromszög, ha megnyomod, lenyílik, és látod majd az xml-t.
Vagy válts át világos módra.

[ Szerkesztve ]

(#1534) this is life válasza busman (#1531) üzenetére


this is life
Ármester

A mappát és egyebeket létrehoztad , bemásoltad oda szükséges xml fájlt, a kamera alkalmazásnak engedélyezted a tárhely elérését állandóra ?

Dayerdroid
Gyerek fotózás scifi kategória 0-10 hónapos korig sikerül, utána pár év szünet mert mire fókuszál a kamera a csemete már tova is tűnt , vagy épp bemozdul. A fix fókusz (edof anno a nokiákban az volt) lenne a megoldás . 4-5 éves kortól ismét nyerő a fényképezés .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1535) Imi1981


Imi1981
veterán

Nézze már meg nekem valaki, hogy a felső hangszóró rács végig rendesen lyukacsos vagy csak a feléig? Aliexpressen láttam egy képet és pont úgy volt mint az enyém. Lehet gyárilag ilyen és meg ki akartam tisztítani 😄. Vagy a kínai pont úgy folytatta bele az uv ragasztót mint én.

(#1536) busman válasza this is life (#1534) üzenetére


busman
addikt

Igen,mindegy hagyom. Nekem megfelel a gyári appsz.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1537) this is life válasza Imi1981 (#1535) üzenetére


this is life
Ármester

Végig lyukacsos , a kis kinai keze is ügyetlen volt . :DDD ;]

busman
A google kamera csak éjszaka képes számottevően jobb képet készíteni mint a gyári . A nappali képeknél nagy különbséget ha megvernek se látok .
A hiba oka ami nálad fennáll passz elvileg működnie kellene az összefoglalóban lévő kamera alkalmazással/okkal . Kézzel is be tudod állítani Bali régebben valamelyik posztban leírta( kb 2 hónappal ezelőtt) . Nálam custom sw van miui eu , lehet hogy ez a különbség oka ??

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1538) mizoli válasza Imi1981 (#1535) üzenetére


mizoli
addikt

Úgy látom, hogy a kamera bal szélétől balra lyukacsos, a többi része nem. Erős fényben, nagyítóval néztem.
Vagy akarattal ilyen, vagy a Xiaomi elfelejtette végig kilyukasztani :D

[ Szerkesztve ]

(#1539) this is life válasza mizoli (#1538) üzenetére


this is life
Ármester

Nálam végig lyukacsos...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1540) mizoli válasza this is life (#1539) üzenetére


mizoli
addikt

Érdekes.
Nálam is úgy néz ki, még szemüvegben nézve is. Csak erős fényben (kint a napon), nagyítóval nézve láttam, hogy mégsem.
És az sem mindegy, milyen szögből nézem. Nem könnyű észerevenni, megpróbálom lefotózni.

[ Szerkesztve ]

(#1541) Imi1981 válasza mizoli (#1538) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor jóóóó!!!!!!! Mégsem folyt bele! Most nagyon örülök! Nagyon köszönöm! :R Hát nem lehetett kitisztítani és fura volt. A70-en tűvel simán kijött ennél még kő kemény volt.

This is life nézd meg jobban. Ahogy mizoli írja vannak lyukak csak de csak mélyedések azok. Kicsit kevesebb mint a fele ténylegesen lyukak a többi nem. Tényleg csak erős fénynél látszik és ha jó a szemed akkor látod. Most megnyugodtam, hogy mégsem vagyok béna :D. Tuti mindegyik ilyen. Gyanús volt, hogy ennyire egyformán csak nem csesztem el a Kínai palival.

[ Szerkesztve ]

(#1542) mizoli válasza mizoli (#1540) üzenetére


mizoli
addikt

Ezt sikerült összehozni. Ott, ahol látszik valami csillogás féle, ott nincs lyuk.
link
Valószínűleg a szimmetria miatt csinálták ilyenre. De jobb lett volna, ha ott végig hangszóró van

Imi1981
Még jó, hogy nem lyukasztottad át :D

[ Szerkesztve ]

(#1543) Imi1981 válasza mizoli (#1542) üzenetére


Imi1981
veterán

Igen ilyen nálam is! Hú most nagyon megnyugodtam. Már tök bántott, hogy egy új teló hangszóró rácsot eldugaszoltam a hülye uv ragasztóval. Nagyon örülök most.
Az uv ragasztós üvegfóliát sajnos felnyomta a tok elég jól. Túl méretpontos volt. Jövő hónapban veszek egy mocolo UV üvegfóliát mert youtubeon nézve az minőségibb tisztábbnak látszik. Remélem az picit tokbarátabb.

(#1544) mizoli


mizoli
addikt

Aki használ TWRP-t, melyik jött be jobban? A mauronofrio, vagy az alex féle?

Imi1981
Az az üvegfólia amit leszedtem, bár a mérete tökéletes volt, olyan anomáliákat okozott, mint pl. a vezérlő gombok közül a home gomb, főleg hosszú lenyomás után (a kijelző kikapcsolást állítottam be rá) egyszerűen nem reagált. Hardver gombos ki-be után ismét. Aztán a vissza gomb is kezdte. Megnéztem a kijelző tesztben, ez a terület bizonytalanul működött.
Kíváncsi vagyok a következő üvegem milyen lesz?

[ Szerkesztve ]

(#1545) Imi1981 válasza mizoli (#1544) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem le kellett szednem ( sokkal szebb így a kijelző! Simább tisztább és jobban látható de akkor is rakok rá valamit mert féltem ) . 2x3cm sávban felnyomta. Amúgy leszedtem és tök jónak látszik még az üveg. Vissza lehetne ezt még rakni uv ragasztóval? Nem akarom vissza rakni mert úgyis felnyomja a tok csak akkor nem dobom el.

[ Szerkesztve ]

(#1546) mizoli válasza Imi1981 (#1545) üzenetére


mizoli
addikt

UV ragasztóról fogalmam sincs :U
Az enyémet még vissza tudnám tenni, de az nem UV-s.

(#1547) this is life válasza mizoli (#1544) üzenetére


this is life
Ármester

Az alex féle twrp a nyerő , az képes a meghajtó titkosítást feloldani , a mauronofrio-val ha custom romot tennél fel az csak otg módszerrel működik (mert a titkosítás feloldás hiányában , nem tudod a belső tárhelyről a felmásolt romot elérni , telepíteni) .

Imi1981
Nem érdemes vesződni vele .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1548) mizoli válasza this is life (#1547) üzenetére


mizoli
addikt

Köszi.

(#1549) Imi1981 válasza this is life (#1547) üzenetére


Imi1981
veterán

Eldobtam inkább. Amúgy asszony s10+-ra van egy uv ragasztós üvegfólia ami szerintem sokkal jobb minőségű. Ráraktam így szárazon és tisztábban átlátszó. Nem rakom fel az enyémre mert teljesen más a hajlítási szög csak érdekesség képen írtam. Így már tudom hogy van jobb minőségű is. A mocolo márkájúban bízok. Amúgy hasonló mint a gyári tok (mert ez nekem tetszik) csak picit a sarkokon jobban kivágva van? Az nem nyomá fel az üveget. De olyan anyagú mint a gyári és olyan stílusú kéne. Aliexpressen nem találtam.

(#1550) rellif válasza this is life (#1547) üzenetére


rellif
senior tag

Mentések készítésére viszont még az alex sem jó,pedig hasznos és lényeges funkciója lenne a TWRP-nek.
Legutóbb már így raktam fel a TWRP-t:
fastboot devices
fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img
fastboot erase recovery
fastboot flash recovery Twrp-3.4.2B_toco_by.alex.msk.img
fastboot reboot recovery

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.