Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) this is life


this is life
Ármester

Aki uv ragasztós edzett üvegfóliát keres hazai üzletből [rexdigital uv fólia] <--- itt megtalálja.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#402) eFeMeR74 válasza Graphics (#26) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Ja és neki megért 1200 Ft olcsobb egy sd mint a beépített + fillérbaszo i.iot :D

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#403) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Mi Note 10 Lite-hoz keresnek muanyag/szilikon hatlapot es vele kompatibilis teljesen fedo uvegfoliat.

Letezik ilyen? Milyen egyeb modot javasoltok a kijelzo vedelmere ha esetleg nincs ilyen?

Koszonom!

(#404) Dayerdroid válasza Neil Watts (#403) üzenetére


Dayerdroid
tag

Fentebb volt linkelve üvegfólia. Szilikon tok pedig jár hozzá.

(#405) Neil Watts válasza Dayerdroid (#404) üzenetére


Neil Watts
veterán

Igen, koszonom, lattam az UV-s foliat, csak abban nem voltam bizytos, hogy az kompatibilis lesz-e a tokokkal.

De akkor gondolom a gyari tokkal kompatibilis.

Koszi! :)

(#406) Dayerdroid válasza Neil Watts (#405) üzenetére


Dayerdroid
tag

Szerintem fedi egymást a tok és a fólia a sarkoknál. Én még nem próbáltam. De óvatosan szerintem felmegy rá a tok.

(#407) oOKitsuneOo válasza Neil Watts (#405) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

Szia, nekem a gyári tok felnyomta az uv ragasztóval feltett fóliát a sarkánál.

(#408) Luna73


Luna73
tag

A sima Note 10 kijelzője ugyan olyan mint a Lite kijelzője? Fólia miatt kérdezem.

(#409) mipityu válasza Luna73 (#408) üzenetére


mipityu
tag

Igen.
Én ebből a tokból: [link] vettem kettőt. Azért kellett a 2., mert az elsőnél leszedtem az előlap belsején levő ragacsot. Ezzel a ragaccsal rátapad a kijelzőre az ujjlenyomat olvasónál és így az a tokban is tökéletesen működik. Rátapadás nélkül bizonytalan az olvasó.
Ez a tok fémkeretes, kemény műanyag elő- és hátlapból áll. Mágnesesen zár össze. Egy baja van, gyűjti az ujjlenyomatokat. Kiváltja a tokot és képernyő védő fóliát. Nekem nagyon bevállt. Az 1. 3 hét, a 2. 2 hét alatt itt volt NL-en keresztül sima, regisztrált légipostával (713 Ft).
Note 10-hez készült, az 5. kamerának is van kivágás a hátulján, de ez nem zavar.
.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi Note 10 Lite 8/128 - Teclast X98 Air 3G

(#410) Bali27


Bali27
addikt

Én egy Nilkin tokot rendeltem hozzá, a napokban érkezik meg. Baromi kíváncsi vagyok mit mutat, mert uv-s védő is érkezik

(#411) this is life válasza Bali27 (#410) üzenetére


this is life
Ármester

A nilkin nem fogja meg moccantani az uv üveget ,oldalt csak a telefon fém részét/ig takar ,gomboknál ki van vágva , alul és felül is a készülék házat védi ,épp csak túl lóg rajta . Az üveget nem is érinti a nilkin tok. Azzal nem lesz gond, inkább a probléma a megfelelő erősségű ragasztóval rendelkező uv üvegfólia a kérdéses . Egyet már zsebben sikerült levegőssé tennem a széleinél. :W
Jut eszembe bátran javaslom hogy twrp-nek rakd fel telepítsd a 3.4-es verziót , hiba nélkül teszi a dolgát ,kényelmesebbé válik az update, persze a vbmeta vbmeta.img telepítésével kezdj hozzá .
A leírás :
1. Boot to fastboot mode (power +vol down)
2. Extract ADB.rar to Drive C (Put the recovery and vbmeta files in ADB Folder) vbmeta link Below
3. Connect Phone To PC with USB Cable
4. from Start run CMD and type cd:\adb (pres enter) And type the following Commands :
5.fastboot devices
6.fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img
7.fastboot flash recovery Twrp-3.4.2B_toco_by.alex.msk1407.img (you can rename it to twrp.img)

8.Fastboot recovery (power+volume up) vagy fastboot reboot recovery cmd alól .
9.Wipe dalvik/art and cache
10.Reboot system .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#412) AttilaMvh válasza mipityu (#409) üzenetére


AttilaMvh
tag

És a mágneses zárású tok nem rontja a mobiljelet? Egy ismerősömnek mi8-ra volt ilyen tok, és lemondott róla amikor rájött, hogy 5 vonalból 3-at hagy meg, ha fent van a tok.

[ Szerkesztve ]

(#413) Bali27 válasza this is life (#411) üzenetére


Bali27
addikt

:R ok, megjegyeztem, de most úgy tervezem hogy amíg nem jön ki valami olyan frissítés ami sokk újítást hoz, addig nem fogom frissíteni. A jelenlegi xiaomi.euvalv tökéletesnek érzek mindent.

(#414) l.kiss


l.kiss
tag

Szervusztok Tulajok,
A proximity sensor bizonytalanságán kívül van egyéb ismert hiba? (egyébként ez szoftver vagy hardver eredetű?)
A GPS-t használjátok? Ezzel tapasztalat?
A MM okospultnál régebben raktak fel védőréteget (én fényképezőgép érintő képernyőjére is rakattam...), erre a típusra lehet rakni ilyet?
Minden infót szívesen fogadok erről a telóról, a páromnak szeretnék egyet...
Üdv:l

"... és a jó győzött, mint mindig."

(#415) this is life válasza l.kiss (#414) üzenetére


this is life
Ármester

Szoftveres és valahol hardveres eredetűnek tűnik a proximity szenzor mert lehetetlen helyre került bezsúfolásra emiatt x szögben tartva jól működik ha ezen változtat az ember akkor elfelejt működni és megtanulunk füllel tárcsázni (ezt kivédendő oda kell figyelni hogy miként is tartod a füledhez) . A gps patent 20-24 műholdat képes egyszerre látni (sík vidék , kevés magas épülettel a környezetében). A média markt-es clearplex fólia felejtős szerintem ,kb 2 nap után az egyik sarka felkunkorodott, nedvesítéssel vissza tudta erőszakolni a helyére , de nem tartós megoldás, pedig tok barát méretű, a kijelzőnél kb 1.5 mm-rel keskenyebb minden irányba.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#416) this is life


this is life
Ármester

Találtam hydrogel fóliát amit a széleinél vissza kell hajtani a telefon hátlapjára [ringke dual easy wing 2x] ez talán jobb lehet felválás tekintetében.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#417) Dayerdroid válasza this is life (#415) üzenetére


Dayerdroid
tag

Vagy felveszed a hívást, kikapcsolod a kijelzőt gombbal és már kész is.

(#418) Spancho


Spancho
őstag

Én [ilyen] védő fóliát rendeltem.
6k körül jött ki szállítással ,van benne hátlapi és kamera védő fólia is.
Youtube-on van róla videó is ,elég jónak tűnik.
Toknak meg egy Nillkin Nature-t.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#419) Invert01


Invert01
újonc

A rexdigitalos uv-s üvegfólia mennyire jó amit fentebb linkeltek ? További milyen tokokat ajánlanátok ami nem befolyásolja az üveg fóliát ?

(#420) this is life válasza Invert01 (#419) üzenetére


this is life
Ármester

Toknak a nillkin frosted shield tok nem bánja a fóliát , a rexdigitálos üveg egész jónak mondható stabilan áll a helyén , igaz egy takarítás alkalmával sikerült az egyik szélét talán jobban megnyomni és levegős lett a hajlított részen egy kis foltban területen . De talán user hiba volt , mert az üveg szélénél vakargattam az uv ragasztó kifolyt részét .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#421) Invert01


Invert01
újonc

A nillkin frosted shield és a Nillkin Super Frosted van bármi különbség vagy csak az árban ?

(#422) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Üdv Urak.

Be köszönök a klubba egy 6/128as feketével :)

[ Szerkesztve ]

(#423) r_zsolt


r_zsolt
tag

Sziasztok!

Nokia 7 Plus-ról szeretnék váltani. Ez a teló, vagy a Mi 9T a kiszemelt, de visszaolvasva többen is ROM-ot cseréltek. Ennyire rossz az eredeti?

OnePlus Nord

(#424) this is life válasza Sebibalu (#422) üzenetére


this is life
Ármester

Üdv a klubban .

r_zsolt

Ami miatt romot cserélünk (miui eu-ra) egy részt egy europai kontinensre ,piacra optimalizált fw használunk általa, sűrűbben frissül mint a sima globál ( ezt nagy átlagban értsd, mert jelenleg a globál a miui eu alapja) továbbá a megszokott miui tárcsázó,névjegyzék,naptár ,üzenetek alkalmazáshoz így lehet hozzá jutni . A google megoldását lelki fájdalom használni sok év miui után . Amúgy eredeti fw-vel sincs semmi gond . De ki mit szokott meg azt használja.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#425) Luna73 válasza this is life (#424) üzenetére


Luna73
tag

Rom váltás nélkül nem lehet ezt a Google tárcsázót miuisre váltani?

(#426) Sebibalu válasza Luna73 (#425) üzenetére


Sebibalu
őstag

Ez mondjuk engem is érdekelne :) Meg hát hgy van-e már 12es valakinek :DD

(#427) this is life válasza Luna73 (#425) üzenetére


this is life
Ármester

Van olyan verzió ami részlegesen működik, de hajlamos crashelni ha olyan funkciót használnál belőle ami a miui service csomagból hiányzik. Az apk mirror-ol töltsd le akár több darabot is , és amelyikkel elindul azt tudod majd használni is , a hívás blokkolás beállítása ,névjegyek összefűzése kézileg viszont nem működik benne ( ezt utóbbit automatikusan is megteszi , nincs névjegy duplázás,triplázás ,mint a google névjegyzék, tárcsázóban), a naptár appból is van működni képes , szintén a fenti helyen , ellenben az üzenetek(sms) alkalmazás összeomlik amint a miui félét telepíted és használnád, galéria , fájlkezelő gond nélkül teszi a dolgát .
De őszintén bevallva , inkább bl nyitás, vaárni 1 hetet és mehet a miui eu aktuális verziója . Rootra nincs szükség hozzá , így aztán a banki alkalmazásoknak sincs miért hápogni .

Sebibalu
Elvileg zárt béta ( de inkább alfa ) van rá , minden napi használatra nem javasolt , nem is global hanem china beta , ami a csirkelábak mellett csak angolul tudnak . Nyár végére várható a 12 ( mondjuk jöhetne , mert miui 12-ről váltottam vissza készülék csere miatt , és a 11-et erős visszalépésnek élem meg ).

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#428) Konyika válasza r_zsolt (#423) üzenetére


Konyika
senior tag

Szia!

Semmi baja az gyári rom-nak. Az emberek 99% megfelel.

De mivel a telefonnak nincs más hibája ezért valószínűleg itt csak a "rom"-olásról fogsz olvasni :K .

(#429) this is life válasza Konyika (#428) üzenetére


this is life
Ármester

Nálad a pont . Amiért romot cserélünk semmi más oka nincs ,csk hogy a megszokott miui eu funkciókat megkapjuk. Mondjuk az eea rom a google cuccaival alapból okot a rom cserére . :D Számomra gyász az egyes miui appok lecserélése google félére, illetve hogy nem lehet teljes értékűen pótolni utólag feltelepíteni a xiaomi gyári alkalmazásait. Amúgy megszokás kérdése a rom csere , mert redmi3-al kezdtem nem globál rommal ,az a mi4c követte akkoriban kedveltem meg a miui eu romot -ellenben a mix2 4 hónapig gyári miui-volt , de persze a vezérhangyák nem nyugodtak . Most pedig telefon birtokbavétel után az első dolgom volt a bl nyitás kérése, 1 hétig alapszinten gyárin használtam , de a fentebb nevezett google cuccok illetve hogy teljes értékűként a gyári megoldást nem tudom pótolni, előre vetítette a 168 óra letelte után a változtatást . Azóta pedig a nap is szebben süt :DDD .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#430) Sebibalu válasza this is life (#429) üzenetére


Sebibalu
őstag

Nehéz ki cserélni ? Marad akkor is magyar, vagy valami tyuklábas angol ? :D

(#431) this is life válasza Sebibalu (#430) üzenetére


this is life
Ármester

Ha miui eu cseréled az könnyebb , pontosabban tyúklábas betűktől mentes, a kínai béta csak le vadászható ha fel van töltve valahová , de tényleg nem ajánlott kategória , mert az elmúlt időszakban is jött olyan (alfa/béta1 rom amitől bootloop lett és csak a miflash alkalmazással edl módban lehetett készüléket éleszteni). Nem konkrétan a note lite-ra , de közel sem biztos hogy készülék specifikus volt a hiba . Türelem ha lesz béta miui eu az majd nyugodtan felrakható . Számomra is várós a miui 12 , de megvárom az idejét amikor biztonsággal fel lehet rakni és használni . Amúgy a bl nyitás, twrp telepítés , majd a custom rom felrakása könnyen és gyorsan megy . Én is kérdezősködtem elötte , néha kellett egy kis megerősítés , de aggódnom is kár volt annyira könnyű feladat . Amiatt tartottam csak , ha esetleg edl módban kell feléleszteni a bootloop vagy hasonló hibából , mert annak még nem olvastam utána ,hogy mely módszerrel lehet edl módba léptetni pl billentyű kombo , vagy deep flash usb kábel , esetleg szétszerelés és tesztponttal , vagy csak simán cmd alól kiadott paranccsal. .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#432) Konyika válasza this is life (#429) üzenetére


Konyika
senior tag

Nálam Redmi note3 pro, majd Redmi note5 és most a Mi note 10 lite. Nekem teljesen megfelelt a gyári rom. Azért mondtam, hogy az emberek 99%-nak :K .

Akinek nem tetszik a gyári az megoldja. Rom-ozgattam én is anno egy LG 4X HD-val. Volt, hogy 4-5 rom is volt a memóriakártyán és napközben cserélgettem :D .

De most már megfelel a gyári rendszer. Megjegyzem mindkét régi telóm a mai napig használatban van és műkődik. Pedig a note3 pro már több mint 4 éves :C .

(#433) this is life válasza Konyika (#432) üzenetére


this is life
Ármester

A redmi 3-at annó eladtam miui eu rommal ,mert a globallal voltak gondok wifi hotspot és ehhez hasonló hálózat kapcsolódási hibák,anomáliák , a mi4c echte kinai , nem is volt rá mástfajta verzió ,az telefon a rokonságnál maradt ,a mix 2 pedig a gyermekemé lett . Amúgy nem vagyok romolgató típus a miui eu bevált és azt használom .
Párszor kipróbáltam PE romot , de túl puritán ,funkciószegény ,kamerában gyengébb volt,kb 24 órát sem élt meg az adott telefonon.
A sailfish-re talán kíváncsi lennék , de belakott készülékkel nem én leszek aki kísérletezni fog.

Találtam tokot mely elvileg körkörösen védi [ ]
A tok lelőhelye klikk ide]

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#434) Konyika válasza this is life (#433) üzenetére


Konyika
senior tag

😱ez nagyon fasza. Nem szoktam tokot használni de lehet benevezek egyre.

(#435) szmyky


szmyky
aktív tag

Sziasztok!
Kb.20napja használom ezt a telefont, de eddig semmi problémát nem tapasztaltam.
Egy Mi 9T Pro-t ( összetörtem a kijelzőt, mondjuk ki is cseréltem egy utángyártottra) váltottam le erre, tudom ez gyengébb processzor ügyileg, de igazából én ezt nem érzem a használata során.
Az 5200 mAh aksi és a telefon kinézete egyből meggyőzött, hogy váltanom kell.
Nekem nagyon tetszik az üveg enyhe lekerekítése, nagyon prémium kinézete van a telefonnak, és szerencsére nem csak a kinézete az, hanem használni is olyan, mint egy prémium telefont.
Reméljük minél hamarabb jön rá a Miui12...
:)

(#436) surgyi


surgyi
senior tag

Üdv! Valaki vásárolta a MySoft-tól a készüléket esetleg? Rendben van a bolt,garancia ténylegesen a gyári 2 év a telefonhoz? :C :C

(#437) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.. Alulra van beállítva a Google kereső sáv. Azt meg lehet valahogy oldani hogy ha ràmegyek a mikrofonra akkor ne a Google segéd akarja magát rám erőltetni hanem a hangalapú keresés?

(#438) HPAA


HPAA
őstag

üdv,berendeltem én is egy 64es változatot, 89e most akciósan BG, remélem nem nyúlok nagyon mellé. redmi 4x lett cserélve , fájó szívvel :O

************* censored

(#439) this is life válasza Bali27 (#437) üzenetére


this is life
Ármester

Irtsd le a telefonodról a velvet és a searchbox alkalmazást és a probléma letudva. Kicsit komolyabbra véve a kérdésed custom launcher pl nova-val megoldható a hangvezérlés testreszabása .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#440) ryB


ryB
friss újonc

Üdv mindenkinek!

Mivel read-only-ban sok hasznos infót kaptam tőletek, ezért gondoltam megosztom 6/128 fekete gyári ROM-os tapasztalataimat.
Összességében elégedett vagyok, és nem bántam meg a vételt (OPX-ről váltottam, amit nagyon-nagyon szerettem), de a következő dolgok nem tetszenek, illetve bosszantóak:

-Telefonálás közben más alkalmazás (nekem szinte mindig az óra) rendszeresen aktiválódik. Ez a tesztben is említve volt, és pontosan így is van. Ez nagyon zavaró.
-Az ujjlenyomatolvasó néha pontatlan (nincs fólia). Kézmosás és kéztörlés után szinte soha nem oldja fel a kijelzőt. Tudom, hogy a nedvesség miatt van ez, de úgy érzem szárazra töröltem a kezem, és mégse megy. Ezért arcfelismerést is beállítottam, és ezzel kombinálva már megbízhatóan működik a képernyőfeloldás.
-Kevés a lehetőség az intuitív gesztusvezérlésre, ami OPX-ről váltva is szembetűnő. Pl. nekem hiányzik, hogy lezárt képernyőn zenét tudjak előre vissza léptetni vagy szüneteltetni.
-Nehéz a telefon, nekem ez már túl nehéz. Több órás (kb. 2-3 óra) kézből telefonálás után még a kezem is megfájdult. Rövid távon semmi gond, de hosszú telefonáláshoz mostantól head-setet használok.
-A csilivili menű nekem OxygenOS-ről váltva nem jön be, kicsit logikátlan és tanulnom kellett, mi hol van. Ez persze erősen szubjektív és tudtam is mire vállalkozom, mivel ismertem a MIUI-t előtte, de továbbra sem szeretem. Hiába használok launchert a menün ez sem segít.
-A design az én ízlésemnek ronda. Együtt tudok ezzel élni, de akinek fontos, hogy a telefonjával azonosulni is tudjon, jó érzés legyen ránézni, kézbefogni, az keresgéljen tovább.

Csak gyári ROM-ot és hivatalos frissítést fogok használni a továbbiakban, ezért, ha a fenti dolgok maradnak, akkor együtt fogok tudni élni velük.

A brutál aksi (nekem ez volt talán a legfontosabb, hogy egy napot gond nélkül bírjon), a gyönyörű kijelző, a jack, a kamera, a független 2 sim, a (szerintem) verhetetlen ár/érték arány és a 2 év hivatalos garancia miatt nem bántam meg a vételt.
Akinek a telefon egy fontos és jól használható használati cikk, és 100 ezer Ft körül keresgél, annak bátran ajánlom, nem fog csalódni.

(#441) Bali27 válasza this is life (#439) üzenetére


Bali27
addikt

Fent akartam hagyni az eredeti launchert mert végre találtam egy olyan témát ami teljesen megfelel. Mi az a velvet?

(#442) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Hopp egy update :)

(#443) this is life válasza Bali27 (#441) üzenetére


this is life
Ármester

Launchernek próbáld ki a poco launchert ,theme kompatibilis xiaomi fejlesztés .
A velvet a G gyorskereső alkalmazása .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#444) mtm800 válasza Sebibalu (#442) üzenetére


mtm800
senior tag

Nálad csak most jelent meg, jul. bizt frissités. Olyan jul 28.-a körül jött ki.

(#445) Sebibalu válasza mtm800 (#444) üzenetére


Sebibalu
őstag

Akkor jól elbujt :D

(#446) Konyika válasza mtm800 (#444) üzenetére


Konyika
senior tag

Nálam még a 11.0.7 van, és nem jelez frissítést.

(#447) Bali27 válasza this is life (#443) üzenetére


Bali27
addikt

Nem rossz csak nincs benne Google Discover

(#448) this is life válasza Bali27 (#447) üzenetére


this is life
Ármester

Azt a beállítások/további beállítások/gyorsbillentyűk menüpont alatt kapcsolhatod be . Elvileg launchertől függetlenül működnie kell .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#449) Bali27 válasza ryB (#440) üzenetére


Bali27
addikt

Ma kipróbáltam vizes kézzel feloldani..5 ből 5x sikerült..

(#450) Bali27 válasza this is life (#448) üzenetére


Bali27
addikt

Gyakorlatilag meg nincs benne, és ami fel van téve nem működik launchertöl függetlenül

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.