Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) rellif válasza Dayerdroid (#1800) üzenetére


rellif
senior tag

Ha van is benne,akkor is elég sz@rul sikerült.Nagyon gyakran mellé megy a fókusz ahhoz képest amit kiválasztok.

(#1802) this is life válasza Dayerdroid (#1800) üzenetére


this is life
Ármester

Szétszerelős videót nézve, talán a led sorba lehet , mert 5 darab ledet látni, miközben csak 2-2 darabot használ vakunak . de ez csak tipp, illetve lehet hogy oly kis teljesítményűt építettek bele, hogy csak arra jó ,rá lehessen írni a specifikációra. :DDD ;]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1803) vegyszer válasza this is life (#1802) üzenetére


vegyszer
addikt

Lehet, hogy csak arra elég, hogy a makró lencsét szolgálja ki..

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1804) Konyika válasza this is life (#1799) üzenetére


Konyika
senior tag

Melyik alkalmazást használod a led kiváltására?

(#1805) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Sziasztok!

A Note 10 lite /10 lite telókban hozzáférhető a gcam? Illetve a sima 10 lite verzióból létezik külön 5G és LTE verzió? Mert a BestByte [link] így hirdeti, pedig meg voltam győződve róla, hogy ez 5G-s.. :F

Mivel az EUstock-on jelenleg durva készlethiány van, ti hol rendelnétek Note 10 lite / 10 lite telót, ahol a Wayteq 2 éves garija él, és nem brutálisan túlárazott?

(#1806) rellif válasza kilozsul (#1805) üzenetére


rellif
senior tag

A Mi10 és a Mi note 10 lite teljesen más készülék.
Ebből nincs 5G verzió.
Az EUstock már régóta nem opció egy átlag vásárlónak.

Gcam gond nélkül megy mivel teljes API támogatás van a készülékeken.

(#1807) vegyszer válasza kilozsul (#1805) üzenetére


vegyszer
addikt

A Mi nem note 10 lite-ból van 5G-és.
Ebből nincs

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1808) this is life válasza Konyika (#1804) üzenetére


this is life
Ármester

Notify buddy .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1809) bubus66


bubus66
nagyúr

Sziasztok nektek is csinálja a közelség érzékelő, hogy ha elveszem a fülemtől akkor nem kapcsolja vissza a kijelzőt, lehet azt valahol kalibrálni?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1810) this is life válasza bubus66 (#1809) üzenetére


this is life
Ármester

Előfordul neha , olyankor tartsd nem teljesen függőlegesen es húzd el előtte a kezed , vagy szimuláld azt , mintha a fejedtől venned el a telefont .
Nem kalibralhato , ritkan felmerülő probléma. Az a jo benne hogy a proximity szenzor működése a giroszkóp , mozgás szenzorhoz van kötve , es tudnak együtt csodát tenni .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1811) bubus66 válasza this is life (#1810) üzenetére


bubus66
nagyúr

Köszönöm :R :R

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1812) rellif


rellif
senior tag

Nem hivatalos infók szerint két gyártó megoldását használják. Így valaki soha nem fog találkozni közelségérzékelő problémával míg a kevésbé szerencséseknek együtt kell élniük ezzel a problémával.

(#1813) bubus66 válasza rellif (#1812) üzenetére


bubus66
nagyúr

:R :R

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1814) Konyika válasza this is life (#1808) üzenetére


Konyika
senior tag

Köszönöm. Kipróbálom :R .

(#1815) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Üdvözlet :)

Aliexpressen van valami jól bevált kijelzővédő fólia / üveg bármi, amit ajánlott beszerezni?
Olvastam az első hsz-t, de csak magyar webshopok vannak feltüntetve, Ali viszont előny lenne. Húgom telójára kellene, aki nem Magyarországon tartózkodik jelenleg, így egyszerűbb lenne Alin megvenni neki :R

(#1816) Imi1981 válasza DeathAdder (#1815) üzenetére


Imi1981
veterán

Hydrogel fóliát ezt tudom ajánlani link . Ez hydrogel fóliák között jó minőségű és könnyű felrakni.
Üvegfóliát szerintem uv ragasztóst keress aliexpressen. Nagyon sok van de azt nem tudom melyik milyen minőségű mert abból még nem rendeltem. Ebay-ról ezt link rendeltem de még nem jött meg. Elvileg csak 0.26 mm vastag úgyhogy talán nem ront a kijelző megjelenítési minőségén.

(#1817) DeathAdder válasza Imi1981 (#1816) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ez a Hydrogel nagyon jó lesz :K

köszi az infókat :R

(#1818) stjopa válasza stjopa (#1787) üzenetére


stjopa
csendes újonc

Sziasztok! Úgy tűnik, sikerült megoldást találnom a kérdésemre. Hátha valakinek hasznos lesz még. A jelzett problémát mindig 2 SIM-el produkálta. Voda-Voda és Voda-Digi is problémás volt. Az segített, amikor a preferált hálózatoknál a hívásra használt SIM-et "GSM/WCDMA preferred"-re, a netre használt SIM-et pedig "4G only"-ra tettem. Most a xiaomi.eu 11.0.8 van a készüléken.

(#1819) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Lehel tér penny felé lakik valaki Vodafone előfizetéssel? Kíváncsi lennék milyen térerőt hoz össze nektek ott az aluljáró szinten ez a mobil.

(#1820) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
Most vettünk egy ilyen telefont (fehér színű :) ) Ha a garancia a Wayteq Europe Kft-hez szól, 2 évre, akkor az a hivatalos magyar forgalmazói, gyári garancia?

(#1821) Imi1981


Imi1981
veterán

Aki használja a gsam alkalmazást neki is elkezdett hülyeséget mutatni a kijelző időre?

(#1822) Dimond G válasza Imi1981 (#1821) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nekem igen, egy ideje. Csak nem foglalkoztam vele.

(#1823) Imi1981 válasza Dimond G (#1822) üzenetére


Imi1981
veterán

Én sem foglalkoztam vele eddig. Tegnap vettem észre. Ha nem jó törlöm . Vagy felrakom az előző verziót mert az jó volt.

(#1824) this is life válasza Soma01 (#1820) üzenetére


this is life
Ármester

A wayteq is hivatalos beszállító , forgalmazó .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1825) Imi1981


Imi1981
veterán

Nektek működik a görgetéses képernyő fotó? Múltkor még jó volt most meg csak sima képet csinál és nem lehet görgetni pedig azt választom.

Most próbáltam és facebookban működik csak böngészőkben nem. Pedig ott kellett volna.

[ Szerkesztve ]

(#1826) this is life válasza Imi1981 (#1825) üzenetére


this is life
Ármester

Szerintem nem fog működni weblapon a gorgetes , jo eséllyel tiltott az ilyen típusú printscreen . Próbaképpen telepítettem a ff-t . Fő képernyőn működik a gördülő ps , weblapot ,weblapot, oldalt megnyitva viszont eltűnik ez a lehetőség .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1827) Soma01 válasza this is life (#1824) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi szépen!

(#1828) Imi1981 válasza this is life (#1826) üzenetére


Imi1981
veterán

Kipróbáltam samsung A70-en és ott simán lehet görgetéses képernyő fotót készíteni böngészőben (barmelyikben) . Ez szerintem nem tiltva van mert ez főleg weboldalak mentésére lett kitalálva. Általában ott kell görgetni. Szerintem bug. Mintha miui 11-en működött volna de nem emlékszem pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#1829) this is life válasza Imi1981 (#1828) üzenetére


this is life
Ármester

Nekem kiui 11 alatt se működött hibátlanul összecsúsztak a sorok a görditett ps készítéskor .
A xiaomi mint browserrel gond nélkül megy a gördülő printscreen. Pár browsert kipróbáltam eddig ez az egyedüli ahol gond nélkül működik -

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1830) Imi1981 válasza this is life (#1829) üzenetére


Imi1981
veterán

Tényleg a miui böngészővel működik. Sőt avval sokkal jobb a működése mint samsung megoldása (egyszerűbb /gyorsabb)! Kár, hogy nem kompatibilis a többi böngészővel.

[ Szerkesztve ]

(#1831) this is life válasza Imi1981 (#1830) üzenetére


this is life
Ármester

Megeshet , hogy nem bug hanem funkció , a gyárival működik a többi böngésző pedig ki van rekesztve . Nagyjából úgy , mint az órával ,smart screen feloldás ,funkció korlátozása a saját eszközre .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1832) Imi1981


Imi1981
veterán

Ma volt alkalmam összehasonlítani a mi note 10 lite - ot egy Samsung A71-el (nekem az volt a másik kiszemelt mikor telót vettem). A kijelzője szebb a mi note 10 lite - nak! Mindkettő élénkre állítva (úgy használom) és a mi note 10 lite - nak szebbek a színei és fehérebb a fehér (nem óriási különbség amúgy és az A71 - en volt üvegfólia ami lehet rontott kicsit ) . Gyorsaságban nagyjából egyformák de az A71 - en kicsit simabbak az animációk. Mintha az A71 picit jobban optimalizáltabb lenne és ott nem láttam laggot kicsit sem! A minőségérzett sokkal jobb mi note 10 lite - n. Ja és aminek főleg örülök a térerő is jobb nálunk 😁 . De az is jó vétel amúgy csak nagyjából egy árban van azért írtam érdekességként.

[ Szerkesztve ]

(#1833) Atilla001 válasza Imi1981 (#1832) üzenetére


Atilla001
senior tag

Üdv! A71 lett volna a kiszemeltem és a note 9 Pro. 9 ről átgondoltam Mi note 10 Lite ra de félek az ívelt kijelzőtől de jobb lenne egy robosztus Amoledes teló. Komolyan annyi féle van már hogy őszintén nem tudom mit érdemes venni ebben a kategóriában. Mindenki mást mond. DE.. az A71 30k val többe kerül megbízható helyről. Azokat szóba sem hozom akik 125k felett árulják. (mint most a médiás féláfa, kupon spekuláció. undorít ahogy dobálják a számokat. tényleg mindenkit hülyének néznek) Mondjuk Turbado, ha ki szabad írni..
Csak egy részét olvastam az itteni hozzászólásoknak és már elment a kedvem a 10 lite tól..
thx
egy gyors kérdés még. van AoD funkció?

[ Szerkesztve ]

Védd a természetet!

(#1834) Imi1981 válasza Atilla001 (#1833) üzenetére


Imi1981
veterán

Az ívelt kijelző engem is zavart egy ideig de már megszoktam. Szerintem nagyon jó kis teló ez. Az A71 szoftverben lehet picit jobb (oneui) egyszerűbb, a miui-t aki nem ismeri szokni kell . Én szeretem a miui-t úgyhogy nálam ez nem volt gond de sokan nem szeretik.
Miért ment el a kedved a mi note 10 lite - tól?

(#1835) Atilla001 válasza Imi1981 (#1834) üzenetére


Atilla001
senior tag

a közelség érzékelő, a főkamerán kívül a többi felesleges, színeződő tükröződő kijelző és szélek, ebben az ársávban már van alternatíva ami jobb is (de mi?). "xiaomi szar" "ma már az is túlárazott.."
Ami tetszik az az amoled, az alig magas és a szilikontok eltünteti kamerasziget, nagy robusztus, mégis kisebb mint a note 9 Pro. Edge kijelzőm sose volt, nem tudom megítélni milyen hosszú távon. akkor cserélek telefont ha használhatatlanná válik.. szal 2-3 év necces ilyen árban.. nem ROMolok nem játszom.. fotózok, levelezek, telefonálok
1 hónapja küzdök milyen legyen de már 5x feladtam és marad a régi..

Védd a természetet!

(#1836) this is life válasza Atilla001 (#1835) üzenetére


this is life
Ármester

A közelség érzékelő nem mindenkinél működik rosszul , vagy kótyagosan a többségünknél szerintem semmi gond sincs vele, az edge panel széleinel való árnyalat különbség technológiából fakad, máshogy ,másképp hagyja el a fény ,hátul nem lóg ki a kamera quartett max egy rajzlap vastagságnyit . A négy kamera felhasználói szokás függő , az alapvéleményem , hogy valahol csak mókus vakitásra jó(igaz ez az összes gyártóra, a nokia 808,lumia 1020 egy kamerával is maradandót alkotott) de más a trend. Az árakkal nem lehet mit kezdeni , anno a mix 2-öt olcsóbban vettem mint amibe mostanában egy középkategóriás telefon kerül. Hála a gyártóknak és az egyre erősebb jmf-nak . A poco x3 nfc megérdemli a figyelmet , kamerában talán egy kicsit gyengébb , plasztik ház ami nem feltétlenül hátrány, ips sík kijelző, oldalra költöztetett ujjlenyomat olvasó na és persze remek ár.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1837) Imi1981 válasza Atilla001 (#1835) üzenetére


Imi1981
veterán

Színeződő tükröződő kijelző? Ezt nem igazán értem. Ha a lekerekített kijelző szélére gondolsz ott van fénytörés mint minden ilyen kijelzőn. De maga a kijelző nem színeződő ! Nagyon szép kijelzője van és mint írtam fentebb szerintem szebb kijelzője van mint az A71-nek. Szebbek a színek (mindkettő élénk módban) és a fehér is természeteseb mint A71-en.Mióta megvan a teló még sosem volt gondom a közelégérzékelővel..
Jobb telefont akarsz akkor bizony több pénz kell hozzá . Kategóriákon belül nincs sok különbség a telefonok között.

(#1838) vegyszer válasza Imi1981 (#1828) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem most EEA 12 alatt a Chrome alatt nem jó.
De az biztos, hogy a MIUI 12 alatt, és asszem a 11 alatt is a Mi Mix 2-n az EU dev vonalon tökéletesen működött.

Esetleg egy bug riportot megér.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1839) Soma01 válasza vegyszer (#1838) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem sem jó. De a lap aljára leviszi a böngészőt, csak nem csinálja meg a felvétet Chrome alatt.

A dupla koppos képernyő zárás megy nektek? Vagy hogy kellene csinálnom? Nekem a feloldás megy, de a lezárás nem. Az a téma van, ami most érkezett a Miui 12-vel, és azt állítja be alapból.

(#1840) mizoli válasza Soma01 (#1839) üzenetére


mizoli
addikt

A zárás nekem sem ment.
De be lehet állítani, hogy pl. a home gomb hosszú nyomására lezárja a kijelzőt.

Vagy Nova launcher. De lehet, hogy a Poco launcherrel is tudja a duplakoppos lezárást.

[ Szerkesztve ]

(#1841) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv! Ennél a készüléknél van folyamatos Always on kijelzés?
Thx

Védd a természetet!

(#1842) Dayerdroid válasza Atilla001 (#1841) üzenetére


Dayerdroid
tag

Szia! Van.

(#1843) rellif válasza Soma01 (#1839) üzenetére


rellif
senior tag

Képernyőzárra szerintem widgettel való megoldás a legjobb.

(#1844) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv, mennyire hajlamos a kijelző a beégésre (2-3 óra twitch) és karcolódásra? Gorilla5-öt is feltétlen fóliázni kell?
köszönöm.

Védd a természetet!

(#1845) Imi1981


Imi1981
veterán

Lehet áttérek navigációs sáv irányításra gesztusvezérlés helyett. Így egyáltalán nincs lagg (amúgy is csak ritkán volt de előfordult). Meg lehet valahogy oldani hogy alapból tűnjön el a navigációs sáv és felfelé húzással jöjjön elő? Vagy vékonyabbra állítani valahogy? Nem értem, hogy miért ilyen vastag minden telón. Tök sok helyet elfoglal.

(#1846) this is life válasza Atilla001 (#1844) üzenetére


this is life
Ármester

A gg5-nél a rugalmasság oltárán a keménységet áldoztak fel , nem art valamilyen külső védelemről gondoskodni .
A kijelzo beegesre eddig nem volt panasz .

Imi1981
Arra eddig nem találtam megoldást, nincs mindenütt automatikusan eltűnnö navigációs sáv a miui-ban. Pedig mintha regen ezt tudta volna .. A miui angol fórumon , talán van megoldás a navi sav vekonyitasra emlékeim szerint , twrp alól telepített zippel lehet összehozni , miui 11 alatt működött.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1847) Imi1981 válasza this is life (#1846) üzenetére


Imi1981
veterán

Kár pedig jó lenne. De amúgy a többi markánál is ilyen tök nagy és egyiknek sem jutott még eszébe, hogy lehessen állítani a méretét. Lehet mégis maradok a gesztusvezérlésnél.

(#1848) Imi1981


Imi1981
veterán

Én nagyon elégedett voltam az ujjlenyomat olvasóval míg nem volt rajta fólia. Most, hogy rajta van ez az ultravékony és tiszta átlátszó fólia nagyon sokat romlott! Miért számít ilyen sokat egy ilyen vékony fólia? Amúgy tényleg tök jó minőségű és szinte nem ront a megjelenített kép minőségén (pedig ez ritka). Mégha egy üvegfólia lenne rajta ami jóval vastagabb ennél megértem de ez? Ezért hátrány a kijelző alatti ujjlenyomat olvasó. Amúgy néha elfogadhatóan működik néha meg használhatatlan az ujjlenyomat olvasó vele. Még jó hogy az arcfelismerés nagyon jól működik csak azt nem lehet mindenhol használni. Jövő héten jön a mocolo uv ragasztós üvegfólia hát kíváncsi leszek milyen. Videón nagyon jó minőségűnek látszik de azért ott ezt nem lehet megállapítani.

(#1849) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Szereléshez ér itt valaki? Van olyan aki élete során szerelte már meg telefonját? :D

(#1850) SeLe válasza Imi1981 (#1848) üzenetére


SeLe
tag

Tegnap jött meg a nekem is fóliám és nálam meglepően jól muzsikál.
Sajnos nem sikerült valami szépen felhelyezni (bubis maradt), de az ujjlenyomat olvasó érzékenységén nem rontott.
Előtte 3x is felvettem az ujjlenyomatot, lehet ez Neked is segítene.
Érzetre sem vészes, csak egy kicsit tapadósabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.