Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) Viktor0610 válasza tboy93 (#6899) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vat?
A MIUI saját gesztusvezérlése nem megy a gyári launcherrel?
Ilyennel nem találkoztam még. 🤔

A sötét módnál valóban lehet baj, ha az appon belül is be van kapcsolva a sötét mód és a MIUI is ezt kényszeríti. Ilyenkor a Tomi_Ohl által is írt beállítások elvégzése szükséges.
Én annyiban módosítanám, hogy csak azoknál tiltsd le a MIUI sötét módos beállításai között, amik rosszul műlödnek.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#6902) Tomi_Ohl válasza Viktor0610 (#6901) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Személy szerint azért szoktam mindenre kikapcsolni, mert ha az app támogatja, akkor felesleges kényszeríteni. Lehet elsőre nem tűnik föl, hogy valami nincs rendben, de lehet random rejtett dolog vagy pedig apróság (Solid Explorerben pl egy gombot sötétebbre állít, lehet fel sem tűnne de azért jobban néz ki úgy, ahogy a fejlesztő megálmodta). Ha nincs bekapcsolva az opció abból baj nem lehet :) csak éppen macera, tény.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#6903) kelly416 válasza Tomi_Ohl (#6902) üzenetére


kelly416
veterán

Messengerben és quickpicben például négyzeteket invertált a képek egyes részein, míg a többit eredetiben hagyta, elég hülyén néztek ki így a dolgok.

(#6904) tboy93 válasza Viktor0610 (#6901) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lehet fogalomzavarban vagyok.

Gombok helyett pöccintéses irányítást szeretnék használni, ezt kiválasztom a menüben, végigvisz a tutorialon, megmutatja hogyan érem el gombok nélkül a "home, back" funckiót, majd a tutorial után nem működik egyik sem. Ezt nem gesztus vezérlésnek hívják?

(#6905) tboy93 válasza Tomi_Ohl (#6900) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszi, ez bevált.

(#6906) kelly416 válasza tboy93 (#6904) üzenetére


kelly416
veterán

Ez az, de gyári launcherrel működnie kellene.

(#6907) tboy93 válasza kelly416 (#6906) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mondjuk nem ertem, hogy a launchernek pl mi koze lenne az android beállítások menühoz, merthogy ott sem működik ez a dolog. Toroltem a nova launcher alapértelmezest de nem segít.

(#6908) jonnyjoker01 válasza tboy93 (#6907) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Kapcsold be azt a gesztúra menüben, hogy rejtse el a fehér csíkot alul a rendszer. Akkor a MIUI saját gesztúra megoldásáról átvált az android gesztúrára, az jobban működik 3rd party launcherekkel. Ha még úgy sem tökéletes és bugzik, akkor még a Quickswitch telepítése egy opció (root kell hozzá ha jól tudom).

MIUI-n ugye hamarabb jött ki a gesztúravezérlés, mint a hivatalos google és ilyen hibrid szar megoldást használnak. Valószínűleg majd a MIUI 13 rendbe rakja a dolgokat, de félő hogy azt mi már nem kapjuk meg hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#6909) tboy93 válasza jonnyjoker01 (#6908) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azt mar probaltam, sajnos ugy sem megy :D Pedig szerettem ezt a vezerlesi modot, baromi nagy a telo es nem kellett mindig az aljara nyulni a vissza gombert.

(#6910) mizoli válasza tboy93 (#6909) üzenetére


mizoli
addikt

Fluid Navigation Gestures
Roottal több dolgot tud.
Régóta használom, bevált.

(#6911) Cane


Cane
őstag

Tegnap frissítettem 12.5.2.0-ra. Az akku idő valamivel jobb lett. Gmail-ben melléklet beillesztése viszont továbbra sem megy...

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#6912) Viktor0610 válasza Cane (#6911) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Gmail-ben melléklet beillesztése viszont továbbra sem megy..."
Az a MIUI optimalizáció kikapcsolása miatt nem megy.
Ha visszakapcsolod, megjavul.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#6913) turho válasza Viktor0610 (#6912) üzenetére


turho
őstag

Csessze meg, nálam is ez volt a gond :DDD :U :R köszi. Pár hete írtam erröl a problémámról - akkor nem született erre jó megoldás.

Eladó dolgaim, XBOX játékok és kieg., ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz

(#6914) DroiDMester válasza turho (#6913) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Oszt mé kell kikapcsolni az optimalizációt? azzal csak azt éritek el hogy sokkal szarabbul működik a teló! :C

(#6915) Cane válasza Viktor0610 (#6912) üzenetére


Cane
őstag

Köszi! :R Visszakapcsoltam, most már működik.

(pár frissítéssel ezelőtt kikapcsoltam az optimalizációt, akkor még jó volt minden, 12 felett nem.)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#6916) turho válasza DroiDMester (#6914) üzenetére


turho
őstag

Na, az a viccz, hogy szándékosan tuti nem kapcsoltam ki... :F :DDD
Jó teló ez, meg se fordulna a fejemben, hogy eladom, ha bővíthető lenne microsd-vel. Nem férek 256 gigán, de ez az ên hülyeségem.
Viszont csak 1 méltó utódjelölt van, az meg még q. drága: Asus Zenfone 8 flip.
Más alternatívát nem tudok. Ha váltok, Snap855 felettit veszek.
Nem tudok más notch-mentes, minimum ekkora kijelzős, bővíthető, Amoled mobilt, ami még szóba jöhet. Oppo 10x-nél meg modernebbet szeretnék.
Gamer mobilokat meg nem ismerem....

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim, XBOX játékok és kieg., ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz

(#6917) jonnyjoker01 válasza turho (#6916) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nekem a 128gb-os Mix 4 lesz az utód, ha majd beesik az ára egy picit, van 512 gigás variáns is. Nekem annyira nem kell a tárhely mert mindent a saját Mega tárhelyemen tárolok. A kijelző alá épített kamera sokkal jobban van megoldva mint más gyártók esetén, tényleg észrevehetetlen.

Üdv. Johnny

(#6918) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

Még nem frissítettem MIUI 12.5-re, de lassan tervezem. Ezzel kapcsolatban felmerült bennem az alábbi kérdés: okozhat az problémát a frissítés folyamán, hogy sok xiaomi gyári app le van tiltva? (adb-n tiltottam le őket, és kizárólag olyanokat, amikre azt írták, hogy "safe" letiltani)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#6919) Viktor0610 válasza proradeon (#6918) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#6920) kurion


kurion
senior tag

jonnyjoker01 Kérhetnék még 1 véleményt a A12 4.1 GSI Port-ról illetve 1 telepítési útmutatót?

Ahogy láttam megy a dal sim, a net megosztás, talán már a VPN, és írtak valamit a FOD-ról is.

Köszi előre is.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#6921) jonnyjoker01 válasza kurion (#6920) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én a 4.1-et már nem próbáltam, sima beta 4 volt az utolsó nálam. A beta3-hoz képest eléggé romlottak az állapotok. Míg a beta3-ban kiváló üzemidő volt és teljesen sima, gyors volt a rendszer, úgy a beta4-ben a rendszer folyamatosan eszi az akksit a háttérben és hajlamos befagyni, laggolni. Ezért úgy döntöttem nosztalgiázok egy kicsit és visszatérek a jó öreg Masik romhoz és megvárom amíg az Android 12 kijön a béta fázisból.

A FOD nem működik egyébként, ez nem várható addig amíg ki nem jön a rendszer a béta fázisból, akkor kezdenek majd el dolgozni rajta ha jönnek a hivatalos Android 12 romok.

Ha ki akarod próbálni a 4.1-et (ugye arról nem tudok nyilatkozni) akkor ami kell hozzá hogy előtte telepíts egy Android 11 romot, majd a legfrisebb régió specifikus firmware-t (link - itt találod), utána wipe dalvik, cache, system, data és mehet fel a beta4.1. Ezután DFE telepítés, ha kell akkor Magisk és kész vagy.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#6922) kovacszk válasza proradeon (#6918) üzenetére


kovacszk
senior tag

Nekem nem okozott semmi hibát.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#6923) Cane válasza proradeon (#6918) üzenetére


Cane
őstag

Biztos hogy nem. Ugyanígy tiltom ezeket én is. Így váltottam 12.5.2-re, semmi gondom nincs per pillanat.

(De legalább az új verzióban szép színesek az app ikonok az óra melletti állapotsorban. 😁)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#6924) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!
Tudom téma volt elnézést kérek miatta, de csak félszavakat olvastam belőle, nem érdekelt akkor, mert úgy gondoltam, hogy nálam jó. Aztán kiderült, hogy nem.
Konkrétan a gmail értesítések nem jönnek meg, ha kapok emailt.
Na most nálam olyan jelenség volt, hogy hibe hóba kaptam, értesítést, és ezért úgy gondoltam, hogy jó.
Tegnap megjött egy másik Xiaomi mobil, amin még gyári rendszer figyel, és a saját google fiókommal be jelentkeztem rá, csalódottan vettem tudomásúl, hogy ezen minden kis apró nagy dolog ellenére jönnek folyamatosan az értesítések emailról.
Pfpfpf.
Mit kell be kapcsolni, át kapcsolni, hogy az EU-s ROM alól is ez működjön ?
Gmail app, értesítésküldése, ha email jön.
Köszi.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6925) Viktor0610 válasza user26 (#6924) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha jól értelek (késő Gmail értesítések), akkor ez Gmail app hiba.
Azért tuti, mert azóta, hogy másik appra váltottam, nincs ilyen gondom.

(Másik teló, de szintén MIUI. De volt gondom Samsung Galaxy S8-on is ezzel.)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#6926) jonnyjoker01 válasza user26 (#6924) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szia!

Én AOSP rendszeren is tapasztaltam a késő Gmail értesítéseket úgyhogy én szerintem is app hiba lesz mostanában.

Egyébként amit tudsz tenni ellene, az nem változott, app beállításokban akksi optimalizáció kikapcsolása, automatikus indítás bekapcsolása, plusz a lakatolás az amit tudsz csinálni. Nekem most a legfrissebb verziójú appal így sem jönnek normálisan az értesítések Masik P alatt, de sima tiszta Android 12 alatt se jöttek rendesen.

Váltani kell email klienst, a google folyamatosan cseszi el az appjait. :(((

Üdv. Johnny

(#6927) user26 válasza jonnyjoker01 (#6926) üzenetére


user26
aktív tag

Szia hogyha ez egy app hiba, akkor miért működik egy másik modellen rendesen? Az app verzió száma ugyan az.
Gmail 2021.08.08.392063719.Release
Ugyan úgy gyári standard beállítással.
Majd most amit írtál kipóbálom aztán meglátom, h mi változik.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6928) rigoberto válasza user26 (#6927) üzenetére


rigoberto
őstag

Helo.
Én korábban írtam erről, próbáld ki, hátha ez a gond:
[#6833]

(#6929) user26 válasza rigoberto (#6928) üzenetére


user26
aktív tag

Szia, kipróbáltam ezt.
Jelenleg működik, jön az értesítés, köszi :)

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6930) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!
Ilyen tokot szeretnék az Mi9T Pro -hoz is, nem gond ha nem átlátszó.
Ez a kis "dugó" féle módszer nagyon praktikus lenne számomra, de nem találom, hogy hogy keressek rá.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6931) DroiDMester válasza user26 (#6930) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

egyszerűbb ha veszel külön záródugót és akkor bármelyik tokhoz használhatod!

(#6932) Viktor0610 válasza DroiDMester (#6931) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezzel az a baj, hogy elveszik. :DDD

Mondjuk, engem a tokon zavart, le is cseréltem.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#6933) DroiDMester válasza Viktor0610 (#6932) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ami a tokon van az meg leszakad! szóval az se jobb! Amúgy meg nem egy nagy összeg ~60Ft/db a 10db kitart egy darabig ha annyira béna valaki hogy elveszíti!

(#6934) user26 válasza DroiDMester (#6933) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi!
Remek, veszek is egy csomaggal.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6935) turho


turho
őstag

Android 11 óta tapasztalok pár aggasztó jelenséget. Pl. online videolejátszásoknál, illetve néhány weboldalon, illetve programban "riceg" a scroll, illetve mintha szaggatottabb lenne a videolejátszás.... Tisztítót naponta használom, hetente minimum egyszer újraindítom.
Nem örülök ennek, mert nem egy vacak hardverről van szó.
Van rá praktika esetleg, vagy ez a "fejlődés" ára?

Eladó dolgaim, XBOX játékok és kieg., ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz

(#6936) Tibor7878


Tibor7878
tag

Sziasztok! Tudtok olyan helyet, ahonnan beszerezhető átlátszó hátlap a telefonhoz? Amiket találok, nincs készleten. Köszii!

(#6937) kelly416 válasza Tibor7878 (#6936) üzenetére


kelly416
veterán

Szerintem veszel egy akármilyet, lekaparod a festéket mint Jerry és felteszed a gyári helyére. Már megildást nem nagyon tudok.

(#6938) Tibor7878 válasza kelly416 (#6937) üzenetére


Tibor7878
tag

Ez próbálva, sajna használhatatlanul törékeny a fólia nélkül :)

(#6939) kelly416 válasza Tibor7878 (#6938) üzenetére


kelly416
veterán

Akkor sajnos ennyi. Jobb ötletem nincs.

(#6940) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Nem tudom láttátok-e a 11T Pro-t... Hát erre sem fogok váltani azzal az árcédulával, az tuti. Marad ennek a nyúzása, amíg él :D

Üdv. Johnny

(#6941) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Kezd már fáradni az akksi a telefonban, most lesz 2 éves decemberben... szerintem elviszem cseréltetni. Xiaomiszerviz.hu-val van valakinek tapasztalata?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#6942) bala6120 válasza jonnyjoker01 (#6940) üzenetére


bala6120
senior tag

+1

(#6943) porse válasza HoaryFox (#6941) üzenetére


porse
senior tag

Én voltam náluk. link Minden rendben volt. De nem tudom milyen akku van nekik.

... szerintem.

(#6944) Kisbatyu75 válasza HoaryFox (#6941) üzenetére


Kisbatyu75
tag

Nekem is gyengül már, én rendeltem egy ilyet: NOHON BP40.
Cserélni még nem cserélte, sajnos ezzel a telóval még nincs tapasztalatom, de itthon már több telóban is működik NOHON probléma nélkül.

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#6945) rigoberto válasza HoaryFox (#6941) üzenetére


rigoberto
őstag

Mik a jelei, hogy fárad?
Nekem 87% os, de még egyelőre nincs rá panasz..

(#6946) rigoberto válasza rigoberto (#6945) üzenetére


rigoberto
őstag

Úgy értem látványos a fáradása?
Nem bírja ki estig sem, vagy rosszabb?

(#6947) HoaryFox válasza rigoberto (#6946) üzenetére


HoaryFox
őstag

Hát egy műszak alatt azért eléggé meg tudja enni az akksit, 13,5 órája vettem le a töltőről, 1 óra 17 perc képernyőidővel 61%-on van az akksi.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#6948) HoaryFox válasza HoaryFox (#6947) üzenetére


HoaryFox
őstag

Játszottam egy gyors Wild Rift meccset, 61-ről 53%-ra merítette az akksit.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#6949) bear_ válasza rigoberto (#6945) üzenetére


bear_
aktív tag

Nekem újonnan 11 óra SOT-ot tudott, most akkumulátorkímélővel úgy 8-at. Ebbe mondjuk biztos benne van az elbaszott két android főverzió frissítés is, de akkor is na, érezhetően szarabb az üzemidő.

Megmértem amúgy az akksit egy ilyen kínai töltésmérővel, az 4100mAh-t írt (lol), ami nem tűnik valósnak. Az accubattery 3400mAh-t ír a jelenlegi kapacitásra, de az számított érték ugye.

(#6950) DarkChild


DarkChild
senior tag

Nálam 3484mAh-t mutat az AccuBattery - azaz 87%-on áll jelenleg. (Lassan 2 éves lesz a teló.) Úgy látszik, a legtöbbünknél ugyanolyan tempóban degradálódik az akksi :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.