Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) laci laci


laci laci
addikt

Hát szép hangja és képe van a mi11-nek .

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#6302) morzsa válasza user26 (#6300) üzenetére


morzsa
aktív tag

Neked nem biztos, hogy megoldást jelent. Én egy usb-C/usb-A fashdrive-ot használok az upgradédeléshez. Pont Ilyen, Hűségesen szolgál már pár éve. Közvetlen róla installálok mindent.

https://linktr.ee/wbteam21

(#6303) user26 válasza morzsa (#6302) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi az infó!
De ez se oldja meg, mivel formázok, és a formázási "folyamat előtt és vagy alatt" téglásodik a telefon, vagy minek kell modani.. FASTBOOT -ba kerül, és tök mindegy mit csinálok vele, milyen sorrendben, csak a Flash -s teszi rendbe, ami egy régebbi (V12.0.3.0.QFKMIXM) csupán ezt töltöttem le hozzá.
Ahhoz, hogy (ha jól értem) Android 11 alapú MIUI 12.5 legyen fent, ehhez az OrangeFox R11.0_1 kell.
Egyébként régebbi OrangeFox, vagy sima TWRP -vel egy deka gondom nem volt eddig, régebbi ROM (korábbi) feltevésével, és a hozzá tartozó folymataival.
Azért akarok, (vagy kell?!) formázni, mert Tiszta alapot akarok. Régi rendszert egy az egybe lementem, ha kell. Nekem ez vált be módszer.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6304) Alonso69 válasza user26 (#6303) üzenetére


Alonso69
senior tag

Szia.
Töltsd le az OrangeFox -ot ,a Rom-ot amit szeretnél telepíteni és a Magisk-ot ,ha kell Root.
Ezután a belső tárhelyen kívül mindent törölni kell,aztán lehet telepíteni a Rom-ot és a Magisk-ot DFE-t,majd jön a teljes törlés ,format data "yes".így biztosan betölt a rendszer és nem lesz fastboot.
Képekben az egész folyamat: [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
Később elég az 5 wipe (minden a belső tárhelyen kívül)így megmarad a telón lévő média , fénykép,zene.

Xiaomi 12

(#6305) user26 válasza Alonso69 (#6304) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi az infót.
Ha jól értem mindent végig telepítünk, és a legvégén formázzuk a tárhelyet.
Később elég az "5 wipe", akkor is ha másik Costum megy fel ? (Kitekintő kérdés) Saját tartalom mindig felmentve PC-re, meg felőbe is szokott valamit mókólni a rendszer.

Fent is írtam, most is jelzem. Korábbi OF, TWRP -vel a formázás után, kézzel felmásolt ROM (PC-ről kábelen telefon belső tárhelyére) felmegy, és tudom telepíteni. Utána indul a rendszer...
Egyedül itt akadoztam most meg az OF R11.0_1 -l, ebben. Itt vélhetően más a sorend, mármint mi után mi legyen, és azért. (...legvégén formázás...) Érdekes számomra picit, de oké, legyen így. Csak legyen jó :) :)
Root nem fontos most.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6306) user26 válasza user26 (#6305) üzenetére


user26
aktív tag

@Alonso69 Popcornt készíts, valaMit kis üdítőt is. :D :D

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6307) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Sziasztok!
Elég sokszor csinálja az a telefonom, hogy hívás után ha elveszem a fülemtől, nem adja vissza a képernyőt, hogy le tudjam tenni a hívást. a kikapcs gomb megnyomása, és képernyő felélesztése szokott segíteni, de nem hiszem, hogy így kellene működnie. Hol van ezen a készüléken a közelség érzékelő?A kijelzőn hidrogél fólia van, talán az okoz gondot?

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#6308) kelly416 válasza Kisbatyu75 (#6307) üzenetére


kelly416
veterán

Nekem nem, Neked sem kellene. Mármint gondot okozzon a hydrogel. Vagy zsíros a szenzor környéke, vagy nem jó maga a szenzor, mert ez Xiaomiéknál sajnos sűrűn előforduló hiba. Ami érdekessé teszi a dolgot, hogy nekem pl. RN4-en bajom volt vele, tettem RR romot a telóra és nem volt semmi gondom utána. Szóval valahol szoftveresen van elbaltázva a szenzorral való kommunikáció szerintem. A 9T pro is sokszor feléled beszélgetés közben a fülemen, főleg, ha vállal tartom. Nem lehet, hogy Nálad is ébren marad a kijelző és 30mp után simán lezár magától?

(#6309) rigoberto válasza Kisbatyu75 (#6307) üzenetére


rigoberto
őstag

Az sem lehet kizárni, hogy egy gyári visszaállítás segítene.. :U

(#6310) jonnyjoker01 válasza Kisbatyu75 (#6307) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

A kijelző felett van a hangszórótól jobbra a kávában. Esetleg nem lehet hogy valamilyen tokot hordasz ami bezavar neki?

Üdv. Johnny

(#6311) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Srácok!

Nekem a telefonon a Xiaomi.EU MIUI 12.3 20.12.09. (weekly) ROM van fent és a TWRP : 3.3.1-0
Majd ha vége a kínai újévnek szeretném feltenni az új, már MIUI 12.5-ös Android 11 alapú ROM-ot.
Állítólag majd 24/25-én lesz új verzió abból. (A mostanival, ha jól olvastam, vannak még gondok.)

Pontosan leírná nekem valaki (tudom, már biztosan volt), hogy most akkor mit kell cserélnem, Wipe-olnom, törölnöm, szerencsétlenkednem, de mindezt úgy, mintha egy félkegyelműnek írná le? :D

Szeretném elkerülni az appok törlését, mert utálom újra beállítgatni őket, különösen a BlueMail-t, a 8 email címemmel, de lehet, hogy ez elkerülhetetlen?

Köszi a segítséget előre is!!! :)

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6312) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok! Egy ideig az usa-ban vagyok, és az a kérdésem,jól lehet átállítani a régiót, sok app nem működik, azt írja,hogy nem elérhető a régióban. Gondolom, valami magyarra van állítva. Mi a megoldás?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#6313) rigoberto válasza Peti78 (#6312) üzenetére


rigoberto
őstag

További beállítások/régió

(#6316) blueye válasza Peti78 (#6312) üzenetére


blueye
veterán

Meg egyszerubb: beallitasok, kereso és ha annyit beirsz hogy "ré" az elso talalat :)

(#6317) rigoberto válasza blueye (#6316) üzenetére


rigoberto
őstag

Csak mint írta nem az gond, hogy nem talál rá..
Bár az a hsz törölve lett. Hm. :U

[ Szerkesztve ]

(#6318) kelly416 válasza rigoberto (#6317) üzenetére


kelly416
veterán

Gyanítom a fél-illegális fájlmegosztó illegális tartalmának emlegetése miatt, mivel az ilyen dolgok (mármint az illegális dolgok) emlegetése is tilos.

(#6319) Peti78 válasza kelly416 (#6318) üzenetére


Peti78
őstag

Igen, valószínűleg azért lett törölve. Na nem baj, itt legalább nem kell maszkot hordani ;] tehát a beállításokban átállítottam a régiót, de még mindig úgy érzékeli, hogy Magyarországon vagyok, és nem megfelelő.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#6320) rigoberto válasza Peti78 (#6319) üzenetére


rigoberto
őstag

Újraindítás megvolt?
Egyébként az én hsz-emet is törölték.
Abban írtam, hogy a gyári videó lejátszó nem játszik le hangot, le kell szedni mást a playrol..bár azt lehet h olvastad.

(#6321) Peti78 válasza rigoberto (#6320) üzenetére


Peti78
őstag

Nem olvastam, gyors volt valaki keze. Megpróbálom, köszönöm 😎

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#6322) rigoberto válasza Peti78 (#6321) üzenetére


rigoberto
őstag

VLC vagy DNplayer pl.

(#6323) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Köszi, hogy 4 nap alatt senki sem tartott méltónak arra, hogy válaszoljon, vagy legalább beböfögjön valamit, hogy olvass vissza, vagy hasonlók. Majd megoldom akkor valahogy.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6324) juve600 válasza Racecam (#6311) üzenetére


juve600
nagyúr

twrp alól rom feltesz,majd wipe cache
ennyi
esetleg twrp-t i ugyanígy tudsz frissíteni

[ Szerkesztve ]

(#6325) Alonso69 válasza Racecam (#6323) üzenetére


Alonso69
senior tag

Szia. :)
Igazad van ,írni kellett volna. :)
Én azt hittem,hogy valaki majd ír kb.ugyanazt,amit én pár hozzászólással hamarabb a #6304-ben.
Szóval, mivel verzió váltás fog történni,így tiszta telepítés kell, lehet úgy is,ahogy előttem ajánlotta Juve 600,de ha nem akarsz egy hibás rendszert , akkor az említett hozzászólásban leírtak szerint kell mindent törölni.
Leírom inkább még egyszer.
TWRP a legújabb kell Android 11 -re.
Rom/Magisk/DFE letölt,ha kell link , küldök.
A TWRP -ben
Wipe /Dalvic/cache/vendor/System
Rom telepítés
Magisk telepítés
DFE telepítés
Ezután Formát data "yes"
Majd rendszer újraindítás.
Egy Google vagy MIUI fiók mentésből szinte minden alkalmazás vissza kerül.
Képek ,zene ,videók egy pendrive-ról vagy PC-ről vissza rakható,ezért kell mindent lementeni.
Most fogom a Kína bétát felrakni kb.igy nézz ki amit telepíteni akarok. [kép]
Nálad is ez kell,hogy legyen a belső tárhelyen.
Valami nem tiszta, nyugodtan írj ,akár privátban. :R

Xiaomi 12

(#6326) Peti78 válasza rigoberto (#6322) üzenetére


Peti78
őstag

Feltettem a vlc-, tökéletesen működik, köszönöm a segítséget! 🖐️

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#6327) Racecam válasza Alonso69 (#6325) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Köszönöm szépen a választ, mindjárt írok privátot, de egyelőre telón vagyok, úton. 🙂

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6328) Alonso69


Alonso69
senior tag

Új Magisk-v22.0.apk [link]
Changelog [kép]
Annyi a változás,hogy ennél a verziónál át kell nevezni a fájlt.
Három az egyben.
Telepíteni szeretnénk a Magisk-ot TWRP-ből,akkor az apk, helyett "zip"re kell,ha törölni, akkor "uninstall zip."re. [kép]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12

(#6329) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!
MIUI 12.5 by xiaomi.eu I 21.2.3 Béta I

Információim szerint van lehetőség a gyári appok eltávolítására.
pl:. Egészség app, akárhogy húzkodom, forgatom nem tudom asztalról eltávolítani. Nem is lehet ? Vagy itt a gyári appok alatt mit kell érteni ?

Próbálokozás:
Egészség appot, se kint (főképernyő), se (bent) beállítások -> Alkalmazások -> Alkalmazáskezelés -> Eltávolítás -> itt csak az van amit fel tettem + 2-3 alap (SuperWallpaperEarth pl)
ugyan itt: Alkalmazás kezelés -> be bötyögöm fentre egészség ki adja, de nincs opcióm arra, hogy teljes uninstal/törlés.
Máshol nem tudom, hogy hol kelle-e megnézni.

Lehetséges válsz talán:
...akkor viszont root kell hozzá, vagy adb-vel kell törölni....

Valaki utazik ebben ?
Tudna infót adni róla, hogy pl hogyan kell megcsinálni ?
Köszi.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6330) mizoli válasza user26 (#6329) üzenetére


mizoli
addikt

Megválaszoltad magadnak a kérdést. 🙂

(#6331) user26 válasza mizoli (#6330) üzenetére


user26
aktív tag

Bocsi, ha nem volt egyértelmű :)
Ha root kell, vagy adb, akkor e kettőre érdemi hasznos leírás érdekel, hogy a gyakorlatba az hogyan is kell :)
Köszi.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6332) mizoli válasza user26 (#6331) üzenetére


mizoli
addikt

Mármint hogyan kell rootolni, adb-t telepíteni, és ezeket hogyan kell használni?
Akkor a Xiaomi, root, adb, debloat kulcsszavakra keress rá, millió találatot fogsz kapni.
Elsőre megpróbálhatod a Xiaomi ADB fastboot tools programot, nagyon egyszerű a használata.
További infó a weboldalon.

Ha megvan a root, akkor az SD Maid pro appot ajánlom.
Ha csak adb-t használnál, akkor a
pm uninstall --user 0 "csomagnév"
parancsot kell használnod.
Vannak appok is, amiket az áruházból telepíthesz, elvileg segítenek, de nem tudok konkrét app nevet.

[ Szerkesztve ]

(#6333) user26 válasza mizoli (#6332) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi, oké.
Kicsit helyre tettél infóval.
Köszi.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6334) mizoli válasza user26 (#6333) üzenetére


mizoli
addikt

Sok sikert.
A root-tal óvatosan, több lépéses folyamat, nem bonyolult, de mint mindenben, vannak benne buktatók. Csak akkor ajánlom, ha nem csak ezért rootolnál.
Root nélkül is megoldható a debloat.

(#6335) Cane


Cane
őstag

Most frissített a telefon 12.0.5.0 QFKMIXM (180mb) verzióra. Remélem minden oké lesz vele. :D

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#6336) rigoberto válasza Cane (#6335) üzenetére


rigoberto
őstag

Reméljük a többi fórumtárs által tapasztalt net hibákat is javítja. :U

(#6337) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok! Sikeresen lenulláztam a telefonomat. Kellene vennem egy hasonló színvonalút , deinkabb jobbat. Mi az ami ajánlott ? Az USA ban vagyok ezért az itt kapható márkák érdekelnek m iPhone nem! Köszönöm!

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#6338) rigoberto válasza Peti78 (#6337) üzenetére


rigoberto
őstag

Mit jelent, hogy lenulláztad??

(#6339) kelly416 válasza rigoberto (#6338) üzenetére


kelly416
veterán

Eláztatta, elejtette, bezúzódott, ráléptek, rá ültek, akármi, amitől telefonként funkcióját veszítette. Szetintem.

(#6340) rigoberto válasza kelly416 (#6339) üzenetére


rigoberto
őstag

Vagy akármi, jah.
Talán kiderül.

(#6341) kelly416 válasza rigoberto (#6340) üzenetére


kelly416
veterán

Ja? Konkrétan az érdekel, eme példány miben halálozott el? Hátha kapsz majd választ és nem emészt majd a kíváncsiság tovább. ;)

(#6342) blueye válasza Peti78 (#6337) üzenetére


blueye
veterán

Szerintem nezz at ide:
[melyik_okostelefont_vegyem]
Hamarabb talalsz USAban levo segitot.

Vagy ird le h mi elerheto szamodra. En mar az uj 11es szeriabol valasztanek.

(#6343) kelly416 válasza blueye (#6342) üzenetére


kelly416
veterán

Én meg ugyanilyen telót vennék, mert a pop-up kamera ugyan nem hiányozna (szívesebben vennék egy IP minősített víz és porállóságot), de lyukas kijelző nem kell, amoledet sem váltanám le. Szóval nem ártana legalább néhány igényt tudni az anyagi kereteken túl is, és igen, totál igazad van. Menjen inkább céltopikba szerintem is. Ez oda való kérdés.

(#6344) blueye válasza kelly416 (#6343) üzenetére


blueye
veterán

Megertelek, de ilyen mar nincs :(

[ Szerkesztve ]

(#6345) Peti78 válasza rigoberto (#6338) üzenetére


Peti78
őstag

Kicsúszott a kezemből és megrepedt. 😔 kép nincs, egy darabig ment rajta a zene, majd azse

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#6346) rigoberto válasza Peti78 (#6345) üzenetére


rigoberto
őstag

Na szép. :o
Ha Xiaomit akarsz ott van pl.a Mi11.

(#6347) rigoberto válasza kelly416 (#6343) üzenetére


rigoberto
őstag

Sajnos ez a pop-up vonal elmúlt, nagyon úgy néz ki..
Pedig szerintem a legjobb megoldás amit eddig kitaláltak erre..ezeket a ratyi lyukas kijelzőket erőlteti minden gyártó..fene se érti.. :((

(#6348) laci laci válasza rigoberto (#6347) üzenetére


laci laci
addikt

Sajna sok helyet foglal el a kamera szerkezet és kell a hely az 5g-nek..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#6349) rigoberto válasza laci laci (#6348) üzenetére


rigoberto
őstag

Jajj lacikám, ezt te sem gondolod komolyan. :N
Azért amellett elfér egy-s más..akár még 6g is. :P

(#6350) Peti78 válasza rigoberto (#6346) üzenetére


Peti78
őstag

Az nagyon drága, annyit nem adok telefonért m ami szóba jöhet az op 7T. Az a baj,hogy itt az iphonemegy nagyon

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.