Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) norberto9


norberto9
aktív tag

Sziasztok!Egy USB A-USB C adapterrel ha összekötöm a Mi 9T Pro-m egy 500BG-os merevlemezzel,akkor tudok filmeket a telefonról merevlemezre másolni?

(#7502) tboy93 válasza norberto9 (#7501) üzenetére


tboy93
nagyúr

hat, a hdd-t azert kerdes meghajtja-e

usbc-s pendriveot dugtam mar ra es azt kezelte is

(#7503) kelly416 válasza norberto9 (#7501) üzenetére


kelly416
veterán

Attól függ. A nagy vinyóknak külön táp kell, a kicsiket meghajtja a teló. Ki kell próbálni.
(Fizikálisan - "laptop" vinyó - meg fordulatra nagy meg kicsi, nem tárhely szempontjából.)
Nekem pl. a 640-es vízálló extra tápos vinyót nem szereti, az usb-s tokba rakott sima slim vinyót csont nélkül meghajtja.

(#7504) Mezcal válasza norberto9 (#7501) üzenetére


Mezcal
addikt

Tápos másfél terrás hdd-ről tudok filmet nézni.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#7505) HoaryFox válasza norberto9 (#7501) üzenetére


HoaryFox
őstag

2 TB-os 2,5"-es vinyót vígan lekezelt, csak az akksi % fog zuhanni, mint a kő.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#7506) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Most mindenhol azt olvasom, hogy hivatalosan kap(ott) a keszulek 11-es droidot. Nalam 10-es van 12.0.6 miui global-lal es semmilyen frissitest nem dob fel. Ez normalis, vagy van oka, hogy az enyem "kimaradt" a 11-bol?

Felreertes ne essek, hibatlanul mukodik minden, szoval pusztan a nagyobb verzioszamert nem frissitenek, csak erdekel, hogy ezzel mi a helyzet.

Ezzel kapcsolatosan, ha esetleg tenyleg van hivatalos 11 es nalam "csak valamiert nem dobta fel", akkor honnan es hogyan tudnam a legegyszerubben, mindenfele ganyolas es mokolas nelkul felvarazsoltatni?

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#7507) kelly416 válasza persil (#7506) üzenetére


kelly416
veterán

Hoppá, rossz topik. :B
Nem szóltam semmit.

[ Szerkesztve ]

(#7508) tboy93 válasza persil (#7506) üzenetére


tboy93
nagyúr

nekem is 10 volt az utsó ami jött :)

(#7509) Tomi_Ohl válasza persil (#7506) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Szia, a Mi 9T Pro legutolsó frissítése ez:
Tehát igen, van egy újabb attól, ami neked van. Pontosan melyik verziót használod? QFKEUXM vagy QFKMIXM? Arra figyelj, hogy 11-esből is ugyanazt rakd majd fel. Illetve biztos hivatalos verziód van, nem xiaomi.eu vagy valami más?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#7510) persil válasza Tomi_Ohl (#7509) üzenetére


persil
nagyúr

QFKMIXM ez van nalam.
Total hivatalos global, nulla mokolas.

"Arra figyelj, hogy 11-esből is ugyanazt rakd majd fel."
Raknam en, de az istennek nem lehet. Ota sehol nincs, amit a 12.0.6-ra lehetne tenni, a tobbire meg siman ravagja, hogy "cant verify update, cannot flash this stable rom".
Pc-m meg nincs, aminek mondjuk nagyon orulok, de pl. most jol jonne.

Mindekozben, itt a 3 forintos ceges telefonom, amin konkretan hasit az android 13, olyan smooth az egesz a hardverhez kepest, hogy orom nezni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#7511) tédroberto87


tédroberto87
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 3 éves 9t próm, az évek alatt többször mértem az akku kapacitását egy kcx-017 teszterrel. Új korában 3900 körül mértem, most 1350mah volt, amikor végül akku csere mellett döntöttem, elvileg gyári került bele, ellenőrizni nem tudtam. Természetesen a korábbi másfél két napos használati idő és 7-8 órás SOT is kb arányosan csökkent fél nap/2-3 óra körülre. A teszter felteszem jó, 4 másik készüléken is a gyári kapacitás körül tudok vele mérni.

Viszont nem változott semmi az akku csere után. Továbbra is gyatra üzemidő, de ami igazán meglepő, hogy az első teljes töltés 1410mah volt, 6 újabb teljes töltés után most kb 1750mah megy bele.

Az itt leírt trükköt próbáltam, nem működött. Az enyém nem is hajlandó belépni recovery módba alacsony akku töltöttség mellett. Csináltam egy factory resetet, hátha, de nem segített. Van esetleg bármi ötletetek ezeken túl mielőtt megreklamálom az új akkumulátort a szervízben?

Köszi

(#7512) persil válasza tédroberto87 (#7511) üzenetére


persil
nagyúr

Gondolom belevarazsoltak a leghitvanyabb kinai szart "premium gyari akku" cimen. 🤷

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#7513) tboy93 válasza tédroberto87 (#7511) üzenetére


tboy93
nagyúr

gyari akkut tudtommal mar nem lehet kapni sajnos, szoval kotve hiszem hogy az került bele

(#7514) szaszko33 válasza tédroberto87 (#7511) üzenetére


szaszko33
csendes tag

Szia! Nekem van egy új NOHON aksim 9t pro hoz! Olvass utána, én nagyon szeretem ezt a márkát! Nem is akar gyárira hasonlítani, kínai, viszonylag drága, de szerintem prémium minőség. Sok iphonba, és 1-2 huaweibe raktam már!

(#7515) DarkChild válasza szaszko33 (#7514) üzenetére


DarkChild
senior tag

És hogyan teljesít az a Nohon akksi?

(#7516) szaszko33 válasza DarkChild (#7515) üzenetére


szaszko33
csendes tag

Konkrétan a 9t pro telefonba nem lett beépítve. De apukám Huawei Mate 20 pro telefonjába tökéletes. Eddig építettem be iPhone 5s, 6s, 6s +, Huawei p10, p20 telefonokban senki nem panaszkodik. Viszont 10 körüli az ára. Én is vettem már több gyárinak hirdetett, és gyárinak kinéző aksit, vagy kevesebbet bírt mint amit kicseréltem, vagy felfújódott! Azóta csak olyan telefonba cserélek aksit amibe lehet kapni nohont.

(#7517) szaszko33 válasza DarkChild (#7515) üzenetére


szaszko33
csendes tag

Redmi k20- redmi k20 pro típussal kell keresni. Most néztem még elérhető 6700Ft

(#7518) persil válasza szaszko33 (#7514) üzenetére


persil
nagyúr

Inkabb az a kerdes, hogy ki szereli be? :F Marmint, gondolom nem lehet beallitani a xiaomi szervizbe a honom alatt egy magamnak vasarolt akksival.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#7519) tédroberto87


tédroberto87
csendes tag

Köszi a válaszokat, első körben meg fogom reklamálni az akkumulátor cserét.

(#7520) persil válasza tédroberto87 (#7519) üzenetére


persil
nagyúr

Hol csinaltattad?

Nekem is idoszeru lenne, mert egyebkent konkretan nincs mire lecserelnem ezt a telefont, de amit irsz elbizonytalanitott. :/

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#7521) DarkChild válasza persil (#7518) üzenetére


DarkChild
senior tag

Én mondjuk megcsinálnám magamnak, bár a hátlap leszedéstől és visszaragasztásától kicsit viszketek, nem szeretném ha eltörne :U
Az enyémben egyébként még tűrhető a gyári akksi: 84%-nak mutatja az AccuBattery (3 éves elmúlt a teló, az utóbbi 2 évben szinte alig töltöttem 80% fölé és csak 1 - 1,5A-rel tolom bele a kraftot, elkerülendő a nagyfokú melegedést).
Szerintem még az idei évet kihúzom vele, aztán a novemberi Black Fridayben lecserélem, amikor betölti a 4-ik évét :)

[ Szerkesztve ]

(#7522) szaszko33 válasza persil (#7518) üzenetére


szaszko33
csendes tag

Igen igazad van. Szerencsére családnak, ismerősöknek megoldom magam! Nem bízok semmilyen szervízben!

(#7523) tédroberto87 válasza persil (#7520) üzenetére


tédroberto87
csendes tag

A hardveraproról néztem egy jóra értékelt mobilszervizt, ha lezárult a reklamáció majd leírom a tapasztalataimat és az elérhetőségét is, nem rombolnám a reputációját egy feltételezett "gagyi kínai vacak gyáriként eladva" történettel, amíg ki nem derül, hogy mi volt.

@DarkChild Az AccuBattery nekem 87%-ot írt, amikor már a harmada sem volt a kapacitása az akkunak. Amióta ez a telefonom van az AccuBattery nem működött megbízhatóan, míg korábban a nexusoknál tökéletes volt.

Az enyém januárban volt 3 éves, kb 1 éves kora óta a 33w-os töltővel töltöm, az utolsó évben szerintem napi 2-3 5%-100% volt benne átlagban, összesen biztosan nyomtam bele 1500-2000 ciklust, szóval nem csoda, hogy elpusztult.

Én téptem el kijelző kábelt akku csere közben (kétszer), öreg vagyok már kísérletezni ezzel ilyen ragasztott vackoknál főleg.

Van egy érdekes jelenség még:

Amikor átvettem a javítás után a telefonom 56% volt benne, azóta a töltések során a Battery log azt mutatja, hogy pontosan 56%-ig rendesen tölt, közben a teszter is 9V 2A körüli töltést mutat, de fölötte a "Charge" és a "Full" váltakozik kb másodpercenként egyszer mintha teli lenne, ezzel együtt a töltőáram is úgy néz ki, hogy 5V 1A, aztán 0A, aztán újra és újra. És persze le is lassul a "töltés", mert az első 56% kb 15-20 perc, utána a maradék 44 még két óra. Fun fact 56%-ig most legutóbb 1690 ment bele, utána 100 ig még 70 úgy, hogy be volt kapcsolva, szóval nyilván használt a készenlétre is valamennyit.

Ez a jelenség a régi akkuval gyakorlatilag nem volt, ott 9-11V 3A-val töltött 80% körülig, utána persze lassult a konstans feszültség szakaszban, de a végén már rendesen elhasználva 45 perc alatt teljesen feltöltött a 33W töltővel.

(#7524) persil válasza tédroberto87 (#7523) üzenetére


persil
nagyúr

Rendben van, koszi elore is. :R

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#7525) Penguin95 válasza persil (#7518) üzenetére


Penguin95
senior tag

Bármelyik normális GSM bolt megcsinálja, de a legegyszerűbb az, ha leveteted velük a hátlapot, kicseréled magad az akkut, és visszaragasztod a hátlapot. Nekem pl. ingyen levették, de 1-2.000 Ft-nál többet tuti nem kérnek ezért máshol sem.

Kicserélni egyébként nagyon egyszerű, pár csavart kell csak kivenni (gyakorlatilag mind egyforma, egyetlen kivétellel), utána leveheted a műanyag takarót, lecsatlakoztatod az akkut, majd szép finoman kihúzod a helyéről a fülecskék segítségével. A csavarozást leszámítva több idő volt ezt leírni, mint megcsinálni a cserét.

(#7526) kurion


kurion
senior tag

Nekem volt elvileg gyari akis ami megint csak szar volt szinte azonnal, aztán utolsó eselynek vettem egy atom utángyártott kínai aksit [link] és bár kommentekben írták páran hogy nem volt jó, nekem azóta megint hozza a 8 óra SOT-ot meg el merek indulni 50%-on bárhová.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#7527) persil válasza Penguin95 (#7525) üzenetére


persil
nagyúr

Ezt atgondolom, koszonom a tanacsot! :R

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#7528) Dani811 válasza persil (#7518) üzenetére


Dani811
aktív tag

Én pár napja hívtam fel a Xiaomiszerviz, azt mondták hogy ha találok hozzá akksit akkor ők beszerelik.

(#7529) persil válasza Dani811 (#7528) üzenetére


persil
nagyúr

Ez jo hir! :R

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#7531) Bec


Bec
tag

Srácok segítséget kérnék! Ha van full backup twrp-ben, teljes rendszer formázás után vissza telepíthetők az alkalmazások tárolt jelszavakkal?

(#7532) Viktor0610 válasza Bec (#7531) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Emlékeim szerint a full backup visszaállításával pont azt az állapotot állítod vissza, amit lementettél.
Ha mentetted a jelszavakat, akkor azokat is.

Samsung Galaxy A54

(#7533) jencsikdani


jencsikdani
tag

Sziasztok. Mi 9T pro 12.5.1-es frissitésem van rajta. Nektek is ez van rajta vagy esetleg nekem bevan akadva az update ?

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#7534) Lajmund válasza jencsikdani (#7533) üzenetére


Lajmund
senior tag

Szia! Én ugy tudom hogy a globál stabilon a 12.5.2 az utolso ami jött a telefonra. Nekem is ez van rajta. A xiaomi nem hajlando tovább frissiteni ez is már több mint egy éves. Ezért lesz a következö telom samsung.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#7535) Bec válasza Viktor0610 (#7532) üzenetére


Bec
tag

Köszi a választ! Pontosítok, egy rendszerfrissítés után csak az app.-ok jelszóval.. Evolution X (Pixel 6) a múltheti update után twrp loop-ba került,a korábbi teljes mentés hibára hivatkozva nem megy fel. A mentésben ott van minden ami kellene..

(#7536) jencsikdani válasza Lajmund (#7534) üzenetére


jencsikdani
tag

Érthető azért hogy nem jön több frissítés. A Samsung is 4 évre ígéri a frissítéseket asszem. A xiaomi régen nem tudom most az újaknál úgyszintén 4 évig. És a 9t Pro 2019 Ben jelent meg szóval.

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#7537) Lajmund válasza jencsikdani (#7536) üzenetére


Lajmund
senior tag

3 év rendszer és 4 év biztonsági. Negyed évente.. Samsung 4 év rendszer 5 év biztonsági ha úgy van egy héten belül frissül. 2019 novemberi ob a telo. Szép és jó még mindig csak éppen nem 400 ért vettem hanem 120 ért. Nyomkodtam pénteken samsung után xiaomikat. Ég és föld. Arról nem is beszélve hogy 4 év alatt semmit se változott a menü. Magyarul ha most vennék egy top xiaomit akkor ob ugyan ez lenne mint ez csak gyorsabb kicsit meg 120 hz. Akkor inkább s23 ultra. Vagy z fold 5 ha már egy vagyon a telefon.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#7538) Penguin95 válasza jencsikdani (#7536) üzenetére


Penguin95
senior tag

Azért egy MIUI 13 még igazán beleférhetett volna, ha már itthon Redmi helyett Mi szériás telefon lett. Arról nem is beszélve, hogy a mai napig tökéletesen használható a telefon, és még van benne tartalék is.

Mondjuk nekem nem gond, mert most is Android 13 van rajta, a kijelző 102 Hz-re van tuningolva, de én vagyok a kisebbség, sokan azt sem sejtik, hogy mi az a bootloader.

(#7539) jencsikdani


jencsikdani
tag

Jó egyébként jogos. Én is tegnap vettem meg a Xiaomi 12T-met. Előtte Huawei Mate 20 pro-m volt ami sajna feladta magát. De amíg telefonokat nézegettem csak is Samsung-ot néztem. Aztán rákelett jönnöm hogy annyira nem állok jól pénz ügyileg hogy teljen arra :D Így hát Xiaomi lett. Az Emui után egyszerűen megváltás volt a Miui is :DD

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#7540) jencsikdani válasza Penguin95 (#7538) üzenetére


jencsikdani
tag

Igen aki ért hozzá annak nem gond. 12T-m van. Én is most raktam rá az Android 13 Miui 14-et bár ha nem is rakom rá az új telefon még jönnek rá a frissitések csak várni kell kicsit.

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#7541) Acélfarkas válasza Bec (#7535) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Szia, azt a ROM verziót rakd fel amin a mentés készült, és utána csináld a helyreállítást.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#7542) Bec válasza Acélfarkas (#7541) üzenetére


Bec
tag

Köszi erre már gondoltam én is, a twrp mentés kb.2 hónapja készült, (azóta 2 update jött) sajna a korábbi rom fájlokat nem lehet megtalálni. De ha tudsz linket megköszönöm.

(#7543) Acélfarkas válasza Bec (#7542) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Sajna amit én lementettem legrégebbi, az is csak 1 hónapos. Január 22-es. A letöltési oldalukon a legrégebbi meg február 7-es. Esetleg írj nekik 1 e-mailt, hátha tudnak segíteni.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#7544) Bec válasza Acélfarkas (#7543) üzenetére


Bec
tag

Csak az utolsót találom mindenhol, írtam még tegnap (még nem jött válasz).

(#7545) Tomi_Ohl válasza jencsikdani (#7533) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Szia, global EEA-ból az a legújabb (RFKEUXM), az említett 12.5.2 csak RFKMIXM-ből van.
Oké, hogy négy éves telefon, de ez 2021 nyári frissítés, tehát szűk 2 év volt a support. Ez azért még régebbi Xiaomiknál is szegényes.
Egyébként 2 Android főverzió és 3 MIUI főverzió volt a szokás, előbbi megvolt, utóbbi nem teljesen (csak akkor, ha elfogadjuk, hogy a 12.5 is főverzió, valójában 13 is kellett volna, hogy jöjjön).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#7546) persil válasza Tomi_Ohl (#7545) üzenetére


persil
nagyúr

Nalam a 12.0.6-on van leragadva es az istennek nem lehet SEHOGY frissiteni, pedig total hivatalos, mokolatlan global...
Akkor en mit szoljak? :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#7547) jencsikdani válasza persil (#7546) üzenetére


jencsikdani
tag

Ha netről leszeded és úgy frissited akkor fixen menni fog. És úgyan az van fent interneten is a legtöbb helyen mint amit alapból is leszedne a telefonod.

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#7548) jencsikdani válasza Tomi_Ohl (#7545) üzenetére


jencsikdani
tag

Figyelj én Huawei-ről váltottam Xiaomi-ra. Ég és föld a kettő frissitésekbe is. Huawei re őrültél hogyha megjött a biztonsági frissités az is levolt maradva 6 hónappal.

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#7549) persil válasza jencsikdani (#7547) üzenetére


persil
nagyúr

Irtam itt a topikban korabban, hogy ugy sem frissul.

Vagy mar eleve a legelejen kozli, hogy ezt most engedjuk el, vagy elindul az update es nehany % utan ujraindul, bejon a "regi" rendszer es kapok egy notification-t, hogy nem jott ossze. Meg az atnevezeses modszerrel sem hajlando vegigcsinalni.

Pc-m meg nincs.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#7550) Tomi_Ohl válasza persil (#7546) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Nem tudom, részvétem. :D

jencsikdani ja, itt legalább általában viszonylag friss biztonsági csomag jött a frissítésekkel. De nem változtat a tényen, hogy a biztonsági frissítések is kevesebb, mint két év után leálltak. Biztos rosszabb a Huawei, ha így tapasztaltad, de Xiaomihoz (Samsunghoz, Oneplushoz, netán Pixelhez) képest ez bizony nagyon sovány. És egyben fura helyzet, mert népszerű telefon volt, maga a Mi 9 széria is népszerű volt, amennyire én tudom.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.