Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7601) jonnyjoker01 válasza Lajmund (#7599) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Amikor ezt a telefont használtam, elég keményen moddoltam, kezdve azzal hogy nekem a gyári MIUI sosem volt megfelelő, egyedül a Masik nevű főzött romot élveztem használni, mert sok AOSP-féle testreszabási opciót implementált a készítő a rendszerbe. Ezek mellett 75hz-es kijelző overclock, hőkezelő rendszer cseréje hatékonyabbra, device spoofing hogy olyan funkciókhoz hozzáférjek, amit gyártók/app fejlesztők nem engedélyeznek a telefonra (pl pixel feature-ök, vagy játékokban az fps zárolás feloldása, stb), audio driver cseréje olyanra amivel audiophileként részletesen tudok konfigurálni, különböző audio források engedélyezése egyszerre és apponkénti hangerőváltás magisk modul segítségével, saját hosts fájl használata reklám és tracking blokkoláshoz + tűzfal használata (ezekre közben elterjedtek root nélküli megoldások, de ez nem mindig volt így), nyamvadt pill elrejtés gesztúrás navigációnál ami másra nem jó csak hogy még egy helyen beégjen az amoled panel, google play services háttér használatának limitálása ami root nélkül semmilyen android telefonon nem oldható meg, és még sorolhatnám.

Én az a típusú telefonhasználó vagyok akinek semmi se jó. :DDD Használtam már iphone-t és samsungot is, amire mindenki azt mondja hogy minden tökéletesen működik, hát én nem így tapasztaltam, inkább használok olyan telefont és platformot, aminek van modding közössége és testre tudom szabni hogy kompromisszumot minél inkább csak ott kelljen kötni ami nem releváns számomra és hidegen hagy.

Üdv. Johnny

(#7602) kurion válasza Bec (#7600) üzenetére


kurion
senior tag

CrDroidban benne van mind a 2. A leica integrálva a gyári kamera appba.

@Lajtmund
Valójában én imádom ezt a világot, bár időm nem engedi annyira de ha lehet keresem a legjobbat mindig.

@user26
Arra gondolnék hogy itthon hivatalosan nincs támogatva a wallet és az EU rom a gyári xiaomihoz képest kicsit kiherelt lehet ez okozza a gondot.

Lehet kéne egy külső forrásból származó wallet apk segíthet, más ötletem hirtelen nincs.

CrDroidrol vélemény:
3 napja használom, a telepítés kicsit nehéz volt ( tobb gapps és egyéb miatt, nekem a full android csomag kell, mert kb mindent használok). Nekem nagyon bejött, várom q frissítést hátha lehet még jobb is de rég volt már ilyen jó. Persze uj aksi vsn benne kb 6 honapja, ami biztos segít az elegedettsegemen. Bár cserélném már de az eddigit adatok alapján a kamerát leszámítva nem kéne jobb telefon. (Pixel 7 a kiszemelt)
Másfél napot ment most 4 óra SOT-al.
Ebben van:
-3 email fiók
-bluetooth
- 2db sim
- sok böngészés
- külső hangszóró, fülhallgató (kb 4 ora)
- bankolás
- youtube
- csak mobil net

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#7603) kurion válasza Bec (#7600) üzenetére


kurion
senior tag

Bocsi, Leica kamera nincs benne, valamivel kevertem.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#7604) user26 válasza kurion (#7602) üzenetére


user26
aktív tag

Szia!
Nem tudom, de érdekelne a dolog nagyon!
A device, és a base azért lehet rossz, mert régi az android biztonsági frissítése, és ezért nem tanúsított Google oldalról a telefon. Legelabbis ezt feltételezem, ezen pl frissebb rom, amibe a "friss" dolog benne van segítene, de tevedhetek! Vagy magisk rá segít kadragon vagy hasky modullal. Na de a strong miért rossz, az a bootloadert nézi, és az zárt, ha zárt akkor annak legalább jónak kellene lennie úgy tudom. Tévedbetek!

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#7605) kurion válasza user26 (#7604) üzenetére


kurion
senior tag

[link] itt megtalálod a megoldást a problémára

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#7606) user26 válasza kurion (#7605) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi, de azt még mindig nem értem, h ha zárt a bl, nem volt nyitva soha akkor az miért hasal el, annak att kell menni, mivel zárt.
A strog csak akkor kaphatna elvileg piros x et ha nyitott a bootloader.
Pfpf a másik kettőre a feltételezésem hejt áll, a linked alapján is erre jutottam.
Köszi azt.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#7607) rigoberto válasza tboy93 (#7595) üzenetére


rigoberto
őstag

Amúgy nincs olyan, hogy "gyári állapotban megfelel", csak ahogy írod, a kedve megy el tőle az embernek, és elfogadja amit dobott a gép.

[ Szerkesztve ]

(#7608) jonnyjoker01 válasza user26 (#7606) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szia!

Több dolog is lehetséges.

1) Reklámblokkoló tiltja azt a domaint ami az ellenőrzés elvégzéséhez kell, nekem az egyik újabb Energized Protection host fájl például ezt eredményezte

2) Olyan furcsa hibát találtam a xiaomi fórumon, hogyha be van kapcsolva a dual apps feature akkor elcsattan az ellenőrzés. Csak olyan workaroundot találtak rá, hogy dual app adatokat törölték és kikapcsolták.

3) Mivel elég régi a ROM, lehet nem úgy van összerakva Xiaomi által ami az ellenőrzésnek megfelelő. Elvileg működnie kéne legacy rendszereken is a dolognak, de ki tudja lehetnek hibák.

Első két pontot ellenőrizném. Ha a reklámblokkoló a hunyó akkor próbálnék más alternatívákat. Ha dual apps a hunyó és nincs nagy szükséged rá, akkor a fentebb leírt módon javítanám, ha nagy szükséged van rá akkor az egyedüli megoldás amit a 3-mas ponttal együtt látok a bootloader nyitás, rootolás és az új safetynet-fix variáns használata (ami a play integrity-t is patcheli egyben) VAGY olyan custom rom telepítése ami alapból, root nélkül átmegy az ellenőrzéseken.

Üdv. Johnny

(#7609) tboy93 válasza rigoberto (#7607) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nagyrészt megfelel :D Tökéletes egyik rendszer sem lesz senkinek. Annyi funkció van bennük (vagy épp nincs), hogy lehetetlen olyan telefont csinálni ami mindenkinek mindenben jó...

(#7610) tboy93 válasza kelly416 (#7596) üzenetére


tboy93
nagyúr

"meg azért, hogy ne mondjak véleményt arról, amit nem próbáltam"

Ez nagyon becsülendő. :K Régebben én nagyon alma ellenes voltam, de aztán az évek alatt beláttam, hogy igenis vannak olyan emberek akiknek az a legjobb választás.

(#7611) user26 válasza jonnyjoker01 (#7608) üzenetére


user26
aktív tag

Szia!
Köszi, rá kérdek, de szerintem régi az a gond.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#7612) rigoberto válasza tboy93 (#7609) üzenetére


rigoberto
őstag

Ezt írtam én is, nincs tökéletes rom.
De ez másoknak, akik ezt (egyelőre még) élvezik jó lehetőség arra, hogy cserélgessék..hátha..
A legtöbben pedig nyilvánvalóan csak hobbiból kísérletezgetnek romokkal.

(#7613) Bec


Bec
tag

Srácok,Pex (pixel extended) rom-ot hogyan lehet frissíteni adatvesztés nélkül? (Orange fox 11.2 recovery) 3 féle decryptert próbáltam,állandóan bootloop-ol.

(#7614) enzahobi


enzahobi
aktív tag

Sziasztok!

Akinek van tapasztalata, információja arról honnan és melyik utángyártott akkut érdemes megvenni Mi 9Tpro-mhoz, BP40 a gyári jelölése?
Lehetőleg tudjon is 3900mah körüli kapacitást ~53gramm körüli a gyári akku tömege, persze a kínai megtöltheti homokkal is 😅...
Ár lényegtelen, kell az az akku, nincs a piacon alkalmas utódjelölt, f#s és drága a teljes felhozatal... Galaxy A74et vennék, ha forgalmaznák itthon... a többi SD778G procis telónak mindig van valami nyűgje, Nothingphone 1 sem lenne rossz, de túl gyenge a kijelző fényereje napfényben.

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#7615) mizoli válasza enzahobi (#7614) üzenetére


mizoli
addikt

pl. eBay - en van.
Vagy ez.
Ezek 100% visszajelzésüek. De elég sokan hirdetik.

[ Szerkesztve ]

(#7616) Acélfarkas válasza mizoli (#7615) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

A 2. linkkel én vigyáznék, a b41 a sima 9T-hez jó csak. A pro tud vele müködni, de töltési problémák lesznek. Pár oldallal visszább írta valaki, hogy belefutott ebbe.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#7617) kurion válasza enzahobi (#7614) üzenetére


kurion
senior tag

Bár nem gyári (en azzal befürödtem, ifixites)
[link]
Mar több mint fél éve használom, a gyári teljesítményt hozza, kiolvasni nem tudtam többet soha 3790 mAh-t lát a telefon, átlagosan 1 napot hoz le 4 óra SOT-al.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#7618) ZED58 válasza enzahobi (#7614) üzenetére


ZED58
csendes tag

Nekem ez jött be, ég és föld az előtte-utána állapot, este 40-50% között teszem töltőre, 2 SIM, céges+ privát, sok beszéd állandó BT, GPS, stb
Nohon
Személyes tapasztalar, ezért mertem linkelni, a kiszerel~s is osztályon felüli, szétszedőszerszám, csacarhúzó, kétoldalas típusfüggő ragasztó a hátlaphoz...
Azért nem árt otthonra egy hőlégfúvó, meg alkohol (nem a meginni vslő a szétszereléshez

[ Szerkesztve ]

(#7619) mizoli válasza Acélfarkas (#7616) üzenetére


mizoli
addikt

Valóban. Az BP41, elnéztem, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#7620) johniee válasza ZED58 (#7618) üzenetére


johniee
senior tag

Na, ezt én is kipróbálom :) köszi az ajánlást.
Már ez lesz a harmadik féle akksim a gyári után :DDD
Az egyik utángyártott gyorsan merül le a semmittevésben is,
A másik pedig még attól is kisebb fizikailag...
Nem töltik ki a gyári helyet a teloban.

Valaki esetleg tud megoldást arra, hogy ha a telefon fő kameráját össze fogdostam, majd ezzel kezeltem, és egy helyen foltos képeket csinál?
Hiába rendeltem pót kamera modult Aliról, azzal nem megy a telefon.
Cleanser PCC 15 - Tisztító Folyadék
A ragasztókat jól leszedi, olyasmi mint az isopropyl alcohol.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#7621) tboy93


tboy93
nagyúr

En meg tuti nem cserelem a gyari akkut. 68%-os az accubattery szerint, 100-0 merites eseten kerek 5 ora kijelző idő van benne. Ez nekem még elég. Amugy is gyorsan tölt :)
3.5 éves.

[ Szerkesztve ]

(#7622) mm89


mm89
őstag

Sziasztok, régen jártam erre.
Használ valaki Project Elixir romot? Google pay megoldható rajta?
Jelenleg 12.0.6 xiaomi.eu - n vagyok de pár napja nem megy a Google pay mert már régi a magisk meg a minden alkotó eleme szegénynek...
Két dolgot szeretnék:
1. Bankolni, fizetni telefonnal.
2. Reklámok nélkül élni.
Gyári romon megy a Pay?
Elixiren?
Köszönöm szépen!

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#7623) Viktor0610 válasza mm89 (#7622) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gyári ROM-on 1000%, hogy megy a Google Pay. :K
Reklámnélküliségre AdGuard, esetleg csak a DNS, ha nem akarsz fizetni az appért.

Samsung Galaxy A54

(#7624) Mezcal válasza mm89 (#7622) üzenetére


Mezcal
addikt

Gyárin müködik a google pay.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#7625) mm89 válasza Viktor0610 (#7623) üzenetére


mm89
őstag

+Mezcal
Köszönöm a válaszokat, tegnap este felraktam az Elixir romot. Saját kérdéseimre válaszolva, működik minden, nem rootoltam. Csak DNS által blokkolok. Persze néhány dolog jobb volt a miui-ban, de egyelőre marad.
Vagyis nem minden működik. A dupla koppos ébresztés illetve a kikapcsolt képernyőn ujjlenyomattal oldás nem megy valamiért. 🤔

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#7626) morzsa


morzsa
aktív tag

Sziasztok!
Mi lehet az oka, hogy a telefonon tárolt névjegyek nem szinkronizálódnak a Google fiókkal? Még a híváslista is megvan, de csak a telefonszámod látszanak. Eljött a váltás, a teló megy öcsémhez, amint ez sikerül.
Köszönöm

https://linktr.ee/wbteam21

(#7627) Tomi_Ohl válasza morzsa (#7626) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Hali! Maga a szinkronizálás be van kapcsolva a beállításokban? Biztos ugyanabba a Google-fiókba szinkronizál?
Ha igen, akkor olyan lehet még, hogy a telefonra lettek mentve a névjegyek, nem a Google fiókba. Elvileg ezeknek is szinkronizálódniuk kellene, de külön kapcsolója van. A Névjegyek appban a jobb felső sarokban kattints a képedre, majd "Névjegyek-Beállítások", azon belül az első opcióban vannak a bővebb szinkronizálási beállítások.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#7628) Lajmund


Lajmund
senior tag

Szerintetek mennyit ér egy megkimélt 128 gigás mi 9t pro? Én 63-ért hirdetem. Szerintem ez a reális ára. Szerintetek?

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#7629) rigoberto válasza Lajmund (#7628) üzenetére


rigoberto
őstag

Annyi lehet, hogy sok lesz érte..
Én is (fájó szívvel) eladtam az enyémet, 40e ért kelt el. :(

[ Szerkesztve ]

(#7630) Mezcal válasza Lajmund (#7628) üzenetére


Mezcal
addikt

Annyit már nem ér, hiába jó. :)

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#7631) tboy93


tboy93
nagyúr

40 körül reálisabb az

(#7632) johniee


johniee
senior tag

sziasztok! :)
Megjött múltkor a NOHON akksi a telefonhoz, úgy néz ki bevált, sokkal jobban mint a másik 2 fajta amivel próbálkoztam.
Most 1 hét alatt 45%-ra merült 100-ról :) :))
Csak a fiókban pihen :C

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#7633) rigoberto válasza johniee (#7632) üzenetére


rigoberto
őstag

Csak pihen ugyan, de legalább új aksival teszi.. ;]

(#7634) johniee válasza rigoberto (#7633) üzenetére


johniee
senior tag

Mit tehetek, ha 3 SIM kártyám van most perpillanat :B

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#7635) rigoberto válasza johniee (#7634) üzenetére


rigoberto
őstag

Én megértelek. ;]

(#7636) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Kileptem a klubbol ... (9T pro 6/64 carbon)
Mivel lattam tobben is probaljak eladni a telot megosztok egy kis infot.
Megprobaltam eladni itt a HA-n, de ra kellett jonnom nem fog menni mert erdembe nem latogattak a hirdetest es senki nem is kerdezett.

Ebbe az idobe jott egy reklam ahol el lehet adni a telodat es korrekt osszeget adnak erte. Ez a rej*y (*=o) volt, megneztem az oldalt es 40+ -ert vettek volna be a kitoltott allapot alapjan, majd gyorsan talaltam az oldalhoz kupont, igy 48400-ert sikerult a tenyleg hibatlan keszuleket bearaztatni.

Roviden: elkuldod nekik a telot, ingyen (!) megrendeled a honaljukrol az altalad kivalasztott napra a futart. Majd a cegnel bevizsgaljak es kirajak eladasra. En nem az azonnali penzt valasztottam hanem hogy megvarom mig aladjak (vagy 30 nap eltelik) es utana kapom meg az osszeget.
Tenyleg eleg csak a telot elkuldeni semmi mas kiegeszitot nem kell elkuldeni a dobozt se kell. Igy a bontatlan gyari toltot es kabelt is megtartottam, az is kicsit plusz erteknek szamit.

Es a bolt 72k-ert arulja 2 év garival ujszerukent a telomat :U
De itt nem sikerult eladni 45k-ert ingyen szallitassal minden bontatlan kiegeszitovel :N

Remelem tudtam kicsit segiteni :R

(#7637) kelly416 válasza detroitrw (#7636) üzenetére


kelly416
veterán

Nem, mert végül nem írtad le, hogy mennyi fityinget kaptál a telóért.

(#7638) JackeL válasza kelly416 (#7637) üzenetére


JackeL
tag

Nem okoskodás, de felételezem ennyit: "igy 48400-ert sikerult a tenyleg hibatlan keszuleket bearaztatni."

(#7639) Lajmund válasza detroitrw (#7636) üzenetére


Lajmund
senior tag

Király köszi hogy ezt leirtad mert én is már egy ideje árulom de semmi nem történik jövöhéten ha lesz kedvem végig zongorázom és megprobálom én is igy eladni :)

[ Szerkesztve ]

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#7640) kelly416 válasza JackeL (#7638) üzenetére


kelly416
veterán

Igen, én is ezt gyanítom, de nem egyértelmű a jelen leírás alapján nekem. Mondjuk ennyiért egyáltalán nem járt rosszul és egyébként üdvözlendő a módszer meg köszi detroitrw, hogy leírtad. :R

(#7641) rigoberto


rigoberto
őstag

Én itt adtam el a HA-n..tőlem az első 2 napban 3-an is el akarták vinni.
Az első jelentkező meg is vette.
Igaz, nem áraztam túl, lehet az is közrejátszott benne..

(#7642) detroitrw válasza kelly416 (#7637) üzenetére


detroitrw
addikt

Igen 48400

[ Szerkesztve ]

(#7643) kelly416 válasza detroitrw (#7642) üzenetére


kelly416
veterán

Ez így marha jó! :R :R

(#7644) Tomi_Ohl válasza detroitrw (#7636) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

"En nem az azonnali penzt valasztottam hanem hogy megvarom mig aladjak (vagy 30 nap eltelik) es utana kapom meg az osszeget."

Ilyenkor többet kapsz érte? Vagy miért döntöttél így?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#7645) Lajmund válasza Tomi_Ohl (#7644) üzenetére


Lajmund
senior tag

Én is ezen gondolkodtam. Szerintem igen. Vagy mi másért várná meg hogy eladják?

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#7646) detroitrw válasza Tomi_Ohl (#7644) üzenetére


detroitrw
addikt

Igen, meg nem mondom pontosan de vagy 4-5000 -el tobbet.
Meg amugyse szamitott, hogy mikor kapom meg az osszeget igy akkor mar legyen a magasabb :K

[ Szerkesztve ]

(#7647) Tomi_Ohl válasza detroitrw (#7646) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Köszi, nem rossz. Meg igazából ha már ott van a "vagy 30 nap", akkor tényleg csak nagyon pénzszűkében éri meg nem várni

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#7648) Lajmund


Lajmund
senior tag

Na srácok lányok kb 4 honap hirdetés után sikeresen eladtam a telot 53-ért amennyiért hirdettem facebookon is. A srác még nem is alkudott :D pedig 45-ért is oda adtam volna :D Még jó hogy nem válaszoltak a reyojbol. Mert ugye nekem kék telom volt de egyszer kijelzö volt cserélve ami piros kerettel érkezett mert már csak az volt gyári igy féltem ha csak elküldöm fennakadnak rajta ezért irtam nekik emailt a problémámmam de válaszra se méltattak szóval félre tettem a dolgot erre tegnap irtak hogy ma jönnek érte. Jó hogy nem kezdtem el vele baszakodni igy legalább több pénzt kaptam meg nem volt semmi macera.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#7649) cSuwwi válasza Lajmund (#7648) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Nyugtával dícsérd a napot. Ez most nem a közkeletű nav-os vicc, hanem ha tényleg a kezedben van az a pár papírfecni. Ha megjelenik pár "testvír" és: báttya átutaztam a fél világot és piros nem kék, mennyit engedsz a feléből lesz, akkor lehet nem lesz őszinte a mosolyod a nap végén (de ne így legyen). Főleg marketplacere jellemző ez, ha nem fizettek előre.
53 jó ár érte. Nekem is kék van, már 1.5 éve nem ment többet pár napnál, szinte teljesen új az akkum is. Backup telónak jó még.

(#7650) Lajmund válasza cSuwwi (#7649) üzenetére


Lajmund
senior tag

Amikor írtam már eladtam személyesen és kp-ba kifizette a srác. Én is azért nem erőltettem annyira az eladást és ezért tartottam ki az árat mert ugy voltam vele vésztartaléknak jó de ha nem kell akkor meg évekig áll.

[ Szerkesztve ]

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.