Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) DroiDMester válasza Alonso69 (#6799) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

közel 1éve az EvoX ROMot használom és hibátlan! :K

(#6802) jonnyjoker01 válasza DroiDMester (#6801) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én is azt használtam sokáig, de a legutóbbi builekkel már vannak bajok szerintem. Üzemidő konkrétan jobb nekem most Android 12-n mint clean flashelt EvoX 5.8-on.

Üdv. Johnny

(#6803) kurion válasza jonnyjoker01 (#6802) üzenetére


kurion
senior tag

Pixel pontot használsz? vagy milyen 12-es rom-ot.
Működik rajta minden vagy még nagyon Béta a Béta port :C

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#6804) jonnyjoker01 válasza kurion (#6803) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

GSI bétát használok (legfrissebb ugye a Beta 3)
Nem működik:
-google asszisztens
-ujjlenyomat olvasó
-nfc
-adaptive connectivity és CneApp-ot le kell tiltani, különben iszonyatosan merülni fog a telefon (előtte adaptive connectivity kikapcsolása beállításokban)
-két funckió ami hardveresen nem támogatott: back tap, now playing - ezek bekapcsolása problémákat okoz

Számomra az akksi fogyasztás fantasztikus, de van pár ember akiknek nagyon merül és nem jöttünk még rá mi okozza. Minden más működik faszán.

Üdv. Johnny

(#6805) Cane válasza jonnyjoker01 (#6804) üzenetére


Cane
őstag

Nem vagyok benne a custom rom témában, ezért lenne egy amatőr kérdésem. Ezek a romok önmagukat tudják frissíteni új verzió esetén gombnyomásra, mint pl. miui gyári rom vagy pc, stb segítségével kell azokat feltenni?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#6806) Maxtreme


Maxtreme
addikt

"hál isten" itt is előjött az uj frissítés után a wifi instabilitási probléma is....
Tudnám minek frissítettem...

(#6807) jonnyjoker01 válasza Cane (#6805) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nem lehet általában, van egy-két rom ami támogatja de a többségét custom recovery-ből kell telepíteni (telefonon).

Üdv. Johnny

(#6808) turho válasza rigoberto (#6776) üzenetére


turho
őstag

Köszi a segítségeket, egyelőre nem oldódott meg :( semmivel.
Ami legalább ugyanilyen idegesítő, nem kapok mindenről felül értesítést, se rezgést.
Viber-ről kapok, de például az SMS-ekről semmi :((
Most netbankoltam lenémítva, várnám hogy rezeg, és pici ikon felül.... 1 perc eltelt, semmi...
Belemegyek az üzenetekbe, és ott van az olvasatlan SMS.
TÖRT VOLNA EL A KEZEM, amikor megnyomtam a frissítést 12.5.1-re 😡
Plusz 46 évesen hülyülök is szerintem, nem értem már úgy ezt a sereg beállítást.

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben (MINIDSP, HAangdoboz) a nevem alatt.

(#6809) turho válasza turho (#6808) üzenetére


turho
őstag

Bocs, egy adalék a Gmail csatolás hibához. Többnyire fényképet csatolnék, bár jó lenne bármit.
Képe(ke)t egy módon tudok csatolni csak: bemegyek a galériába, kiválasztok képe(ke)t, küldé, gmail-> ezt egy új levélként indítja ugye. Ilyen módon beteszi a fotókat.
Ha válaszolnék egy adott levélre, ott már nem csatol a gmail maga. ...

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben (MINIDSP, HAangdoboz) a nevem alatt.

(#6810) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!
Heti EU Miui 12.6 I 21.7.28 Van fent kb 3 napja.
A,
A telefon jelzi van frissítés, frissebb verzió, ami szintén ez: MIUI 12.6 21.7.28. Valamit elrontottam frissítés alatt, vagy valami egyéb gondom lehet ?

B,
Tudom, én voltam a bal****, amikor a telefon ébreszt, nem rendesen nyomtam ki, hanem vélhetően szudira tettem. Az értesítési sávban az óra ikon (ébresztő) ott van.
Eltelt ezóta kb 1 hét, és még mindig ott figyel az ébresztési óra ikon, holott semmi idő nincs beállítva. BE/KI kapcsolgattam az összes ébresztési időpontot, hogy talán az megoldja, de sajnos nem. A teleofn nem is ébreszt ebben az időben, ami beragadt.
Hogyan tudnám ki törölni ?
Köszi.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6811) M3oH válasza user26 (#6810) üzenetére


M3oH
addikt

A. Görög nyelvben toltak el vmit, az miatt jött egy friss build. Ha nem görög nyelven használod, akkor nem érdemes letölteni, telepíteni.

(#6812) Hoorus válasza M3oH (#6811) üzenetére


Hoorus
őstag

A magyar nyelven is javíthatnának azért, kicsit tré így féligmeddig lefordítva.. :D

(#6813) citkar


citkar
addikt

Korábban érdeklődött valaki akku cseréről. Érdekelne milyen áron sikerült megoldania,ha cserélt.

(#6814) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Lehetséges megvan az utód :DD

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#6815) kelly416 válasza jonnyjoker01 (#6814) üzenetére


kelly416
veterán

És kit tisztelhetünk a képen?

(#6816) siskad válasza kelly416 (#6815) üzenetére


siskad
őstag

Mi Mix 4 (link alapján :) )

Xiaomi 13

(#6817) kelly416 válasza siskad (#6816) üzenetére


kelly416
veterán

:R
Uh. Annyi pénzem 2 év alatt sem lesz az eddigi árazást tekintve.

De hülye vagyok... Az előbb csak a képre kattintottam, még jó, hogy nem találtam ki. A link elkerülte a figyelmemet.

[ Szerkesztve ]

(#6818) wednesday


wednesday
őstag

Sziasztok!
A mostani frissítés után a bejövő hívásokra nem tudok azonnal (időben) reagálni.

Jön a hívás, csöng ezerrel a telefon fekete képernyő. Feloldom, de a telefon csak csöng a vakvilágba. :F
Hosszú másodpercek (sokszor 10s vagy több) telnek mire felugrik a felület, ahol látom, hogy ki keres és egyáltalán fel tudom venni a hívást. Sokszor én hívom vissza az illetőt, mert addigra már letette mire egyáltalán reagálhatnék. És akkor még ott várok szintén másodperceket, hogy egyáltalán lássam a nem fogadott hívások között, hogy ki keresett.

A Viber már régóta csinált ilyeneket, hogy jön egy videó hívás és csak cseng, de semmi nem történik.

(#6819) jonnyjoker01 válasza kelly416 (#6817) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Oh a várható ár felett elsiklottam. Akkor mégse lesz utód :))

Üdv. Johnny

(#6820) jonnyjoker01 válasza user26 (#6810) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

B) beállításokban kikeresed az óra alkalmazást és force stop/azonnali leállításra ráböksz, akkor eltűnik.

Üdv. Johnny

(#6821) user26 válasza jonnyjoker01 (#6820) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi.
Megcsináltam, jó lett.
De, ha újra állítok időt, és most tutira jól kapcsolom ki, újra tovább benne marad.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6822) siskad válasza user26 (#6821) üzenetére


siskad
őstag

Akkor nyomj egy összes adat törlését, ugyanott van ez is ahol leállítottad. Így már meg kéne hogy javuljon.

Xiaomi 13

(#6823) kelly416 válasza wednesday (#6818) üzenetére


kelly416
veterán

Hasonló volt nekem talán redmi note 4-el, vagy valamelyik telóval, közelségérzékelő hibás volt, illetve egy hard reset követte egyértelműen a garit, valószínűleg az is segített. Próbáld a gyári adatok visszaállítását, utána újra belakást, hátha elég lesz az is.

(#6824) rigoberto válasza jonnyjoker01 (#6814) üzenetére


rigoberto
őstag

Jól néz ki.
Az ár meg előbb-utóbb úgyis beáll, mint a hátam. :DDD

(#6825) user26 válasza siskad (#6822) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi, igen, aztán úgy lett, most jó.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6826) Userlook


Userlook
tag

Üdv

Valaki tudna segíteni hogy hogyan oldjam meg miui 12.5 alatt hogy megkapjam az értesítéseket? :W :W Vagy megjön vagy nem de inkabb az utobbi napokban meg sem kapom.

Motorola Defy -> Motorola Razer-> LG G2 Black 32g->LG G4 Fashion Edition 32gb->Xiaomi Mi9t Pro

(#6827) user26


user26
aktív tag

Akit érdekel esetleg.
Heti: Miui 12.6 21.8.4
Nálam nincs gond vele.
Csak ha jól tudom, az android biztonsági csomag a régi, májusi.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6828) rigoberto válasza Userlook (#6826) üzenetére


rigoberto
őstag

Mely értesítéseket nem kapod meg?

(#6829) Userlook válasza rigoberto (#6828) üzenetére


Userlook
tag

Messenger wahtsapp gmail ezeket.

Motorola Defy -> Motorola Razer-> LG G2 Black 32g->LG G4 Fashion Edition 32gb->Xiaomi Mi9t Pro

(#6830) jonnyjoker01 válasza Userlook (#6829) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Alkalmazás beállításokban autostart legyen bekapcsolva és akksi optimalizáció legyen kikapcsolva mindegyik alkalmazásnál ahol szeretnél naprakész értesíteseket. Nekem így sosem volt gondom az velük.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#6831) kelly416 válasza jonnyjoker01 (#6830) üzenetére


kelly416
veterán

Még a lakatolás alkalmazásváltóban nem árt.

Szerk.:
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#6832) jonnyjoker01 válasza kelly416 (#6831) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ha az autostart be van kapcsolva akkor nem nagyon van szükség rá, persze nem árt lelakatolni sem.

Üdv. Johnny

(#6833) rigoberto válasza Userlook (#6829) üzenetére


rigoberto
őstag

A gmail nekem se jött meg, ott nyomkodtam egy darabig, mire azt pipáltam be amivel megoldódott.
Ha jól emlékszem az Android 11 kilőtte az alkalmazáson belül a szinkronizálást.
Ezt itt találtam meg:
Alkalmazás kezelés/gmail/értesítések/ legalsó menüpont a: további beállítások az alkalmazásban
Ezután a fiókod nevére böksz és ott bepipálod a gmail szinkronizálást.
Ha minden más engedély meg van adva ezen felül, és ez nem volt pipa akkor ezután működnie kell.
Messengernél pedig az automatikus indítás bekapcs elvileg megoldja.
Akkumulátor kímélő - nincs korlátozást - azért mindkettő esetében érdemes beállítani szintén. :U

[ Szerkesztve ]

(#6834) bear_ válasza rigoberto (#6833) üzenetére


bear_
aktív tag

Kabaré ez az android, minden egyes fôverzióban célzottan elcsesznek valamit.

(#6835) rigoberto válasza bear_ (#6834) üzenetére


rigoberto
őstag

Az, és sajnos nincs alternatívája.

(#6836) DroiDMester válasza rigoberto (#6835) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Már hogyne lenne! Fel kell tenni custom ROM-ot és minden megy mint a karikacsapás! :)

(#6837) Maxtreme válasza DroiDMester (#6836) üzenetére


Maxtreme
addikt

csak épp van aki nem mókoni akar, hanem csak szimplán használni a telefonját.

[ Szerkesztve ]

(#6838) DroiDMester válasza Maxtreme (#6837) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem kell ahoz nagy mókolás! 10.perc alatt fel lehet tenni egy TWRP-t + custom ROM ot!

Akinek ez nehezére esik, az meg vegyen új telót 300+ e ért!

(#6839) rigoberto válasza DroiDMester (#6838) üzenetére


rigoberto
őstag

10-ből kb.8 custom ROM vacak, több fogyatékossága van mint a gyári miuinak.

(#6840) DroiDMester válasza rigoberto (#6839) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nemtudom miről beszélsz!

De ha ezt állítod, akkor te nem próbáltál még 1et se ki!(max 1évvel ezelőtt amikor még gyerek cipőbe járt a custom droid11) :C

(#6841) rigoberto válasza DroiDMester (#6840) üzenetére


rigoberto
őstag

Próbáltam már, de abban igazad van, hogy nem mostanság.
Most inkább csak olvasgatom mindeféle fórumokon a hibákat, hát illetve itt is írták páran, hogy azért a legtöbbel kell azért kompromisszumot kötni..

(#6842) DroiDMester válasza rigoberto (#6841) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

EvoX ROM ban semmi hiányosság nincs! Egyedül a hívás rögzítés ami hiányzik, ami pótolható egy appal!

továbbra se értem milyen kompromisszum kell! Mondjál konkrét dolgokat rá! de sz.tem te se tudsz ilyet!

(#6843) user26 válasza DroiDMester (#6842) üzenetére


user26
aktív tag

A Xiaomi telefonokat nem azért vesszük, hogy "szabadság"? Mókolás hegyen völgyön átt, mert relatív könnyebb rendszert cserélni rajt mint egy másik gyártó telefonán.?
Testreszabhatoság, ha akarod kenyérpirítót csinálsz belőle, ha akarod távirányítót, ha sz.gépet akkor azt...
(Jó ez most vicces fogalmazás, de gondolom érthető)
A gyári rendszer meg olyan amilyen, nem kimondottan azért vesszük.
Senkinek semmi rosszat nem akarok evvel mondani! Senki ne vegye fel! Én is használok valamin gyárit.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6844) rigoberto válasza DroiDMester (#6842) üzenetére


rigoberto
őstag

Olvass vissza a témában, ott találsz konkrétumokat ha arra vágysz.
Részemről lezárva a téma.

(#6845) DroiDMester válasza rigoberto (#6844) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Had ne én keressek olyat ami nem is létezik!

Te említetted hogy kompromisszum kell a custom ROM-al, akkor tessék sorold fel mik azok! :R

(#6846) Maxtreme válasza DroiDMester (#6838) üzenetére


Maxtreme
addikt

értem.... hát ez is egy hozzáállás...

(#6847) Hoorus válasza DroiDMester (#6842) üzenetére


Hoorus
őstag

Melyik app-al pótolható, mert nekem pl. a Cube-al csak a saját hangomat rögzítette... :F

(#6848) DroiDMester válasza Hoorus (#6847) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Korábban linkeltem már

(#6849) Hoorus válasza DroiDMester (#6848) üzenetére


Hoorus
őstag

Igaz :R

(#6850) Quentaro


Quentaro
tag

Amikor megvettem a telefont, nem volt rendes indítófelülete (nem lehetett mappába rendezni az alkalmazásokat, levenni az ikonok közül, ami nem kell, nem volt app drawer, stb).
Az AOD-n alig volt olyan értesítés, ami megjelent - márpedig a kis ledfény alig látszik, és elcseszett helyen is van... Volt még sok-sok apró, kellemetlen hiba.
Mindezek egy része némi utánajárással megoldható volt (pl. korábbi telómra megvettem a Novat-és itt is működött).

Idővel aztán mindent megoldottak, vagy jó, és végleges megoldást sikerült találni.
DE volt idő, amikor elgondolkodtam a telefon FELTÖRÉSÉN, és valami orosz/ukrán/távolkeleti GÁNYOLÓS megoldáson.
Két dolog tartott vissza, vagyis inkább 3.

- Én az oprendszerem kapcsán (Ubuntu, Linux) nagyon sok dolgot testreszabtam egy időben, igazából az ilyesmiben nem csak a szükség, és a praktikum, hanem a geek élvezkedés, időtöltés is benne van. Nos, meguntam, nincs időm, kedvem ehhez, pedig én TÉNYLEG informatikus vagyok, értek is a mögöttes dolgokhoz, illetve utána tudok nézni...
- Másodszor. Komoly verseny alakult ki ezen a felületen, hogy melyik a legjobb. A végén már azon versengtek a menő-manó, hipszter-gonzo stb geek emberkék, hogy ki tud olyan ROM-ot ajánlani, amit még előttük senki sem ajánlott.
Ha ki is alakult egy trend, a "győztes" hamarosan feladta a rendszeres frissítést, fejlesztést, vagy fizetős lett, vagy ilyesmi...
Most megint van egy trend (EVO [valami] ), de tényleg nekem is rémlik, hogy írták többen, hogy ez-az egy kalap kakkantást sem ér benne, nem működik, stb.
- És végül. A DELL illetve bizonyos merevlemez gyártók olyan megfigyelési technikákat tudtak elrejteni a hardver kezeléséért felelős gépközeli kódban (vezérlő szoftver, firmware), amit csak információ szivárogtatással sikerült felderíteni. Évek alatt.
Ezeket a csudijó romokat orosz, ukrán, távolkeleti fiúk fejlesztik, puszta önzetlenségből, azért, hogy NEKED jó legyen, hogy TE jól érezd magad. Aha. Valami szaglik Dániában! :D Mi is motivál valakit arra, hogy az idejéből akár több 100 órát ilyesmire áldozzon, úgy hogy egy rubelt sem kap cserébe (garantáltan, persze donate, meg minden, na de na!) .
A telefon kapja a jóváhagyás-kérelmeket, SMS kódokat, ellenőrző e-maileket (jelszó megváltoztatás jóváhagyás, stb).
Szóval én nem szeretném feltörni a telefonom, és egy nicknév mögött létező ember, emberek szoftvereit telepíteni. Köszi, de nem. "Én tudom, a fórumon, a Telegramon tudják, ha gáz lenne, lebuktak volna..." NEM! Képzeld el, hogy ők SOKKAL jobbak, mint bárki azokon a fórumokon, és bármit el tudnak rejteni (ahogy az amcsik a vinyók és a DELL esetében).
"A biztonsági figyelmeztetés a telefon feltörése, és gányolása előtt csak azért van, hogy a Google/Xiaomi érdekeltségeit védje..." És ha NEM?

(Ha valaki nyelvhelyesség, helyesírás szempontjából nincs képben, arról pusztán ennyiből is tudom, hogy NEM okosabb nálam (nem a legélesebb kés a fiókban, nem kellett izgulnia, hogy mit vegyen fel a diplomaosztóján)! nemtudom - nem tudom. Gyerek cipőbe - gyerekcipőben. Mik - melyek stb-stb! Alázatosság, és tisztelet: elfogadod, hogy egyszerűen NEM TUDOD - nincs rálátásod, elég információd - és ennyi! Ebben a tudatban teszel ismeretlen forrású szoftvereket arra az eszközre, ami MINDENT tud rólad!)

https://GTFever.EU

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.