Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7251) HoaryFox válasza Kisbatyu75 (#7249) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nekem csak egy megoldás volt: OpenWRT-t tettem a routerre. Pedig nagyon sok mindennel próbálkoztam, csak a telefon teljes újratelepítését hagytam ki.

Szerk.: Azt kihagytam, hogy csak akkor nem csatlakozott, ha az AC mód be volt kapcsolva a routeren, b/g/N módban meg működött

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#7252) Kisbatyu75 válasza HoaryFox (#7251) üzenetére


Kisbatyu75
tag

Az otthoni routeren nekem is OpenWRT van, a gond, hogy a munkahelyemen nem tudom befolyásolni. A telefonon nem lehet ezt korlátozni?

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#7253) HoaryFox válasza Kisbatyu75 (#7252) üzenetére


HoaryFox
őstag

Erre nem találtam opciót :(

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#7254) SPEA


SPEA
aktív tag

Sziasztok,

Egy ideje rászokott a telefonom, hogy időnként eldobja a hálózatot (Telekom - Budapest) vagy épp beszélnék valakivel és 4-5x megszakad a vonal. Tök mindegy hogy én hívom vissza vagy a másik fél engem, ismét megszakad. Újra és újra. Aztán ha 5 perc múlva más hív, akkor jó.
Szerintetek mitől lehet? Mi lehet a megoldás?

(#7255) rigoberto válasza SPEA (#7254) üzenetére


rigoberto
őstag

2 éves elmúlt (öregecske) emiatt sajnos az ilyen és ehhez hasonló gondok már jönni fognak..
Nálam is valami mindig xaraxik vele.
Most épp a pop-up kamerája nem akar előjönni..

[ Szerkesztve ]

(#7256) DroiDMester válasza rigoberto (#7255) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

attól hogy 2 éves vagy több nem jelenti azt hogy elromlik!

az enyém már 2,5.éves és semmi gond nincs vele! :N

sőt mondok jobbat: a MIX2S em már 4.éves lesz pár hónap múlva, és az is hibátlanul működik a mai napig

az hogy eldobja a hálózatot lehet sim kártya hiba is, ne fogjunk már mindent a telóra! :R

[ Szerkesztve ]

(#7258) SPEA válasza rigoberto (#7255) üzenetére


SPEA
aktív tag

Ok, de popup az lehet mechanikus probléma.
De azt nehezen tudom megemészteni, hogy azért mert 2 éves "ez sajnos ilyen" . Elfárad a 4g modem? Nem bírja a biteket? Már nem úgy zárnak / nyitnak a tranzisztorok?

Kb 1.5 éve találtam rá számomra stabil rendszert, eddig nem volt ilyen, azóta direkt nem is frissítettem mert nem akartam baszakodni vele.

DroidMester köszi a tippet, kérek a Telekomtól egy új sim-et, hátha...

(#7261) rigoberto válasza SPEA (#7258) üzenetére


rigoberto
őstag

Pedig egy telefon sem tart örökké, kivéve a droidé.
Pl. nálad lehet antenna probléma is.
Ha sim csere nem segít, majd értékeld újra amit írtam.
Ha mégis, akkor meg lehet majd öröm bódogcság.

(#7262) Mezcal válasza rigoberto (#7255) üzenetére


Mezcal
addikt

Ezeknek a hibáknak nincs köze a korhoz, ilyenek új telóknál is előfordulhatnak. Az enyém 2 és fél éves és hibátlanul működik, még az akku is patent.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#7265) rigoberto válasza Mezcal (#7262) üzenetére


rigoberto
őstag

Kérlek azt írd le, hogy szerinted mi lehet nála a probléma, ne nekem azt, hogy mi nem. Köszönöm.

(#7266) user26


user26
aktív tag

Üdv!
Nem e modellen de érdekel a NAND backup.
Valaki némi háttér infóval tudna szolgálni róla?
Köszi.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#7267) DroiDMester válasza user26 (#7266) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Jól gondolom hogy POCO F3 ról lenne szó?

van saját tropikja, ott érdeklődj.....

amúgy elöljáróban annyit hogy Android 12 nem lehetséges(még), csak úgy hogy nem állítasz be semmi féle titkosítást, így semmi féle képernyőzár nem lehetséges!

(#7268) user26 válasza DroiDMester (#7267) üzenetére


user26
aktív tag

Nem, nem Poco F3, hanem Mi 10T Pro.-ról.
Igen, minta, pin, jelszó nincs alapból se a "tesztelgetés" miatt.
Megcsinálja a Backupot, vissza is rakja "TWRP" szerint, de nem jó.
Olyan infót kaptam, hogy DFE, és akkor az segíthet.
Valamint, hogy nincs még rendes TWRP A12 -re, és ez is (vagy ez?) a fő probléma oka.
Azért köszönöm, hogy valakivel pár szót tudtam váltani!
* Azért írtam ide, mert itt érdemben szerintem korábban több "mókólós" infó volt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#7269) DroiDMester válasza user26 (#7268) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

TWRP-ben nyomtál egy format DATA-t? így törlöd az android 12 titkosítását, és ezután nem szabad semmi féle zárat bekapcsolni se pin, minta, arc, semmi mert azok újra vissza írják a titkosítást a DATA partícióra!

ha ezután mentesz egy belakott rendszert azt vissza tudja állítani az Android 11 re készült TWRP is! :K

(#7270) user26 válasza DroiDMester (#7269) üzenetére


user26
aktív tag

Szia!
Köszi, az infót, jeleztem is válasszal.
Ha egész este, éjjel TWRP -be marad a telefon kikapcsolt kijlezővel lemerülhet reggelre ?
Én úgy emléksek, hogy 80% körül használtam a napokban, mivel nagy részben mindig PC -re volt dugva így nem merült le. Most viszont reggel be se kapcsolt kellett pár perc mire életjelet mutatott, és most rendesen töltöm.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#7271) Mezcal válasza rigoberto (#7265) üzenetére


Mezcal
addikt

Hát te állítottál valamit, én arra reflektáltam. Nem a probléma megoldásához szóltam hozzá, ezt máskor kéretik észrevenni.
Köszönöm.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#7272) rigoberto válasza Mezcal (#7271) üzenetére


rigoberto
őstag

Észrevettem.
Azért írtam amit.

[ Szerkesztve ]

(#7273) user26 válasza user26 (#7270) üzenetére


user26
aktív tag

@DroiDMester

Ha a mentést próbálom vissza állítani, amiben nincs pin, jelszó, újjlenyomat.
A mentés arról készült amit vissza szeretnék állítani, nem használtam sehol Pin, Minta, Jelszó beállítást.

0,
- TWRP -> Restore
- TWRP -> Reboot System
- TWRP indul újra el.
- Nincs további kísérletezés

1,
- TWRP -> Restore
- TWRP -> Reboot recovery
- TWRP -be a /Data "0" Mb -t, nem látja a PC, Fel/Le csatlakoztatás Mountba se segít.
- TWRP -> Wipe -> Format Data
- TWRP -> Reboot System
- Elindul a rendszer, DE olyan állapotban, amikor az elő telepítés van a MIUI -nak, nem úgy indul el, hogy készen amiből mentettem.

2,
- TWRP -> Restore
- TWRP -> Reboot recovery
- TWRP -be a /Data "0" Mb -t, nem látja a PC, Fel/Le csatlakoztatás Mountba se segít.
- TWRP -> Advanced Wipe -> Data pipa, Repair ->Repair File System -> "Failed"
- Nincs tovább kísérlet

3.
- TWRP -> Restore
- TWRP -> Reboot recovery
- TWRP -be a /Data "0" Mb -t, nem látja a PC, Fel/Le csatlakoztatás Mountba se segít.
- TWRP -> Advanced Wipe -> Data pipa, Repair ->Change File System ->EXT2/EXT4
- TWRP -> Mount /Data partició Fel/Le csatlakozatása, írja mennyi, elérhető
- TWRP -> Reboot System
- TWRP indul újra el.
- Nincs tovább kísérlet

Az első eset félig jó, de nem értem sajnos, hogy miért ilyen állapotban indult el a rendszer.
Javaslatod lenne ?
MIUI 13 A12.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#7274) DroiDMester válasza user26 (#7273) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Meg kell várni sajnos amég nem lesz A12.es TWRP.

Poco F3 nál már van(nem hivatalos) de a DATA partíciót azzal is csak úgy lehet menteni vissza állítani ahogy írtam(titkosítást nem kezeli)

másik telómnál az Mi 11i.nél nálam is így van, A13 alá semmi nemű TWRP nincs még a root is csak külön peccselt kernel-el megoldható! mert TWRP alól még a magisk sem telepíthető! még sideload-al sem :O

[ Szerkesztve ]

(#7275) user26 válasza DroiDMester (#7274) üzenetére


user26
aktív tag

Hmhm... oké. :(
Újra gondolva, alternatíva rendszerrel pl:. Miui 12.5 A11 és hozzá olyan TWRP, ami A11 ( van ilyen TWRP ?) megoldható, hogy lássam milyen ez backup/restore dolog ?

De azt továbbra se értem, hogy akkor ami elindul az mi akkor, mármint az nem friss telepítés, de nem is mentés, habár abból indul el.... :/
---
Magisk -t miért nem simán a renddszerből .apk -ról telepíted, és úgy patkolsz ?
Patkolási procedúra is 1-2-3 megoldással bír, ha jól tudom, pl:. konkrétan a Magisk-ból...

Ja, amúgy köszi, köszi az infókat!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#7276) Tomi_Ohl válasza user26 (#7275) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

A Format data azt jelenti, hogy törli a telefon teljes data partícióját. A data partíción van minden felhasználóhoz tartozó adat. Így ha azt törlöd, az lesz, mint amit írsz, hogy olyan, mintha új állapotban lenne a telefon, hisz nincs már rajta semmi, csak a rendszer. Azért indul így el, mert induláskor beállítja magának olyanra a fájlrendszert, ami jó. Tehát ha meg akarod őrizni a mentésből visszaállított adatokat, akkor a visszaállítás után már nem szabad sem formázni sem wipe-olni a data partíciót.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#7277) user26 válasza Tomi_Ohl (#7276) üzenetére


user26
aktív tag

Igen, köszi.
Le esett a 20 fillér aztán csak nekem is...

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#7278) FinGod


FinGod
csendes tag

Sracok, probalok gyari akkut talalni a telohoz, de meg itt is azt mondtak hogy mar csak utangyartott van nekik, es csak nagyon vesz eseten javasoljak...
https://xiaomiszerviz.hu/xiaomi-mi-9t-pro-szerviz/xiaomi-mi-9t-pro-akkumulator-csere/

Valakinek esetleg van otlete honnan lehetne (biztos forrasbol) gyarit vasarolni?
Nincs sok bizalmam az utangyartott szarokkal...

koszi szepen

(#7279) DroiDMester válasza FinGod (#7278) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nemrég írtam róla! Olvass vissza!

Nincs gyári már 1évvel ezelőtt sem lehetett szerezni kínából sem!

Utángyártottak 3400-3500mAh tudnak, ha etől jobb a most benne lévő ne cseréld, ha rosszabb nem veszítesz semmit!

(#7280) FinGod válasza DroiDMester (#7279) üzenetére


FinGod
csendes tag

koszonom!

(#7281) Mezcal válasza rigoberto (#7272) üzenetére


Mezcal
addikt

Én meg azért írtam, mert nnincs igazad

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#7282) rigoberto válasza Mezcal (#7281) üzenetére


rigoberto
őstag

Csak a te esetedben nincs. (örülj neki)
De nemcsak neked van ilyen telód.
..lapozhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#7283) Mezcal válasza rigoberto (#7282) üzenetére


Mezcal
addikt

Csak az én esetemben? Hol a kimutatás ezzel kapcsolatban? :)

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#7284) rigoberto válasza Mezcal (#7283) üzenetére


rigoberto
őstag

Nálam van.
..majd megmutatom.

(#7285) Tibor7878


Tibor7878
tag

Sziasztok! A civakodás helyett inkább segítsetek! Hidegben lassú telefonom. Nyilvánvaló hogy leveszi a teljesítményt, egy kép elkészítésével is erősen megdolgozik. Ha újraindítom, visszatér a normális sebesség. Udvaron ha kirakom az asztalra a telefont 10 fokban, már fázik. Ki kellene iktassam ami szabályozza. :)
Van ötlet? Esetleg összefüggésben lehet a gyengélkedő akkuval?
Köszönöm!

(#7286) rigoberto válasza Tibor7878 (#7285) üzenetére


rigoberto
őstag

A jó hír, hogy már csak néhány napig vannak ilyen hűvös napok, és jön a meleg.
Csak ennyit kell kibírnia a telódnak. ;]

(#7287) user26 válasza Tibor7878 (#7285) üzenetére


user26
aktív tag

Szia! Én szoftveres oldalról közelítem meg a kérdésed.
Milyen rendszer fut rajt ?
Nagyon be van lakva ?
Mikor volt feltelepítve / frissítve ?

1, Javaslat:
Factory reset, és pár óra, 1-2 nap használat után van -e különbség ?

2, Javaslat, ha nincs változás:
Másik rendszer felpakolása, pár óra, 1-2 nap használat, van-e különbség ?

Ha egyik sem hoz változást, akkor lehet aksi, hardver gond (is) lehet, de nem biztos, még így se.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#7288) Tomi_Ohl válasza Tibor7878 (#7285) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Szia, bár az előttem írt tesztelgetéstől nekem sincs jobb ötletem, annyit tudok mondani, hogy én ilyet nem tapasztaltam (utolsó EEA MIUI 12.5). Az ujjlenyomat-olvasó az, ami hidegben nem igazán akar felismerni, de egyébként megy rendesen a telefon. Egyedül erős napfényben kezd akadozni, de ez melegben is így van, egy (két?) éve beszéltük is itt, de nem sikerült megoldást találni rá. De az másik probléma. A tiédnek tuti nem így kéne lennie, úgyhogy a szoftveres oldalon kéne próbálkozni, ami ha nem segít, akkor lehet akár az akku is, ahogy mondod.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#7289) Tibor7878


Tibor7878
tag

Köszönöm a válaszotokat! 20.12.9 réégi heti eu rom van a telón, még miui12. Factory resetet megpróbálom, igaz nagyon be van lakva. Rom cserét nem preferálom, sosem működött még ennyire jól telefonom mint most ezzel a rommal. Leszámítva ezt a bosszantó hibát. Tavaly télen még nem vol ilyen gond vele. Próbálkozom, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#7290) morzsa


morzsa
aktív tag

Szóval két hete beleesett a mosószeres felmosóvízbe 9tpro-m. Megúszta :C
Egy usb kábel átciripelte magát a túlvilágra másnap a töltés közben, de a telefon működik. Mégis van valami védelem?

https://linktr.ee/wbteam21

(#7291) Laraxior válasza morzsa (#7290) üzenetére


Laraxior
titán

Azt enyém is felkelt az óceános úszás után, igaz beletelt jópár hétbe neki :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7292) rigoberto válasza laci laci (#7209) üzenetére


rigoberto
őstag

Laci, ezek közül melyiket kell letölteni?
Vagy mindhárom alk. kell a működéséhez?

(#7293) Penguin95 válasza morzsa (#7290) üzenetére


Penguin95
senior tag

A hangszóró, az USB port, a SIM tálca, a hátlapi kamerák, és a hardveres gombok körül van szigetelő gumi, de a jack, a mikrofonok, és az előlapi kamera védtelenek. Én a helyedben mondjuk darabjaira szedtem volna, sokszor nem azonnal okoz gondot a merülés, hanem akkor, mikor elindul az oxidálódás.

Nekem kicsit kevesebb szerencsém volt, az enyém a WC kagylóba akart búvárkodni, ráadásul nem volt felragasztva a hátlap. Először EDL módban ragadt (amibe magától került), aztán egy második alkoholos fürdő és szárítás megoldotta a dolgot.

(#7294) morzsa válasza Penguin95 (#7293) üzenetére


morzsa
aktív tag

Én nem vagyok ilyen bátor a darabjaira szedés dolgában.
Már a romolgatást is elengedtem. Főleg, hogy egyetlen funkciótól eltekintve nem tapasztalok problémát a 12.5.2-vel. Az az egy pedig az éjszakai mód - amikor fekete-fehérre vált a képernyő. Sajnos ezt csak akkor kapcsola be a beállított időpontban, ha úri szeszélye úgy diktálja.
El ne felejtsem, már bő két éves és frissítések hiányában is ellátja a feladatát. :)) ;)

https://linktr.ee/wbteam21

(#7295) kelly416 válasza morzsa (#7294) üzenetére


kelly416
veterán

Ne csináld már. Minap lefényképeztem kollégám telefonját, még mindig működik, pedig frissítést talán sosem kapott. :DD

(#7296) Laraxior


Laraxior
titán

Azt hiszem eljött az ideje nálam a telefon cseréjének.
Majdnem tökéletes megelégedettséggel szolgalt ki, majd' 3 évig. Egyedül a vízállósággal volt bajom, de a teljes kijelzőjét nagyon imádtam, lyuk nélkül :K
A kamerái felett kicsit eljárt az idő, de azért sikerült vele sok képet lőnöm.
Ha rendelkezne az új szeria IP szabvánnyal, akkor természetesen a Xiaomi mellett tettem volna le a voksom, de így a Samsung vonalra térek át.
:R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7297) morzsa válasza kelly416 (#7295) üzenetére


morzsa
aktív tag

Csak a fentebbi beszélgetésre reagáltam. :DD

https://linktr.ee/wbteam21

(#7298) kelly416


kelly416
veterán

Sziasztok!

Feleségem telóján nyitva a bootloader (de semmi haszna), és vissza zárnánk. Próbáltam rákeresni a totyikban, találtam is egy megoldást, de nem tudom, hogy mivel jár. Újra be kell lakni, vagy "csak" simán zárom és marad minden adat a telon?!

(#7299) juventus19


juventus19
csendes tag

Sziasztok.Akkor a Mi 9T Pro nem kapja meg a MIUI 13-at?

(#7300) rigoberto válasza juventus19 (#7299) üzenetére


rigoberto
őstag

Esélytelen. Szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.