Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#773) Ispy válasza ubyegon2 (#771) üzenetére


Ispy
veterán

Nem tudom miért lenne vicc, de biztos. Tuti nem volt még olyan, hogy egy linuxon szocializálodott ember azon bosszankodott volna, hogy ami a linuxban 3 szóval megoldható konzolban, az winen 6 kattintás 3 különböző ablakban, és inkább maradt a linuxnál, mert a win egy kezelhetetlen szar. :B

Inkább azt mondanám, hogy aki winhez van szokva az akaratlanul is a wint fogja keresni a linuxban és fordítva dettó. Én is hegesztgettem a nast sshn keresztül, el is szívtam vele egy jó darabig, mint alapból wines egy vit kezelni nem olyan evidens, persze amikor már kezdi megismerni az ember, akkor már nem olyan vészes a dolog, de az biztos, hogy párhúzamosan nem használnék 2 külön rendszert.

A céges dolog meg nekem elég mehh, az a cég aki nem hajlandó költeni a számítógép parkjára, és inkább linuxot tesz fel, mert a win 10 már nem futna el rajta szerintem nem jó irány és itt nem a linuxal van a baj, hanem a hozzáállással. Egyébként nagyon szépen le lehet korlátozni, hogy ki mikor mit rakhat fel a gépére és akkor nincsen összedölés havonta, igaz a Linux is jó megoldás, mert azt meg nem ismerik Mancikák meg Pistikék.

Egyébként ugyanez a problematika megvan win és android között is, az emberek hozzászoktak ahhoz, hogy nem kell gondolkodni, emegyek a playbe, install, bök-bök, ez egy szar, jöhet a következő program és indul a loop.

Tehát most már egy irodai programnak is szögegyszerűnek kell lennie, nem lehet benne 100 beállítás, mert senki sem fogja érteni, senki sem fogja szeretni és senki sem akarja érteni, csak bök-bök azt menjen. Mondjuk ez egyébként nem rossz dolog, csak programozóként alkalmazkodni kell hozzá.

Na most estek nagy részében pont a bökdösös emberekkel találkozol a wines és linuxos topikban, akik nem akarják érteni, nem akarnak vele foglalkozni, nem akarnak bele időt feccölni, ők csak a megszokott kis módjukon használni akarják, ha nem megy, akkor szar.

Aki kicsit is jártas az informatikában az a guglival percek alatt megtalálja a megoldást az esetek nagy részében, csak persze a guglit is tudni kell használni, sokaknak még ah sem megy, "megnéztem gugliba, de nem találtam semmit", én vagy te meg beirunk 2 szót és a megoldás benne van az első 5 találatban.

Ha mindenki szánna egy kis időt a próblémái megoldására a fél PHt kukázni lehetne.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.