Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#736) ubyegon2 válasza Bici (#735) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazad van ebben is, hibás a Linuxos közösség....de akkor mit javasolnál? Sajnos sok létező probléma csak akkor derül ki, ha rendesen telepítik a disztrót, többször olvasom, hogy live-ban még jól ment, telepítve meg sötét képernyő...

Ha ezt sugalljuk, hogy,.....nem is tudom mit kéne sugallani, mert nekem minden telepítés sikerült, ebből néhány nem túl könnyen, az igaz! De! A topikban is látni, hogy vannak, akik komolyan gondolják, odafigyelnek a topik segítőinek kérdéseire és megkűzdenek a sikerért!
Persze, kell kűzdeni, én is kűzdöttem rendesen 3 öreg laptoppal is, ebből egy a sajátom volt, a másik kettő már kukába volt szánva. Ha valaki a nehézségek miatt nem is igazán akar kűzdeni, az hadd menjen. De a lehetőséget attól a sok embertől nem kéne elvenni, aki rá se szánná magát, ha mi is csak sírnánk, hogy persze meg lehet próbálni, volt már, akinek jól futott ilyen gépen a disztró!

Én továbbra is csak a saját tapasztalataimat tudom megosztani és ez 100%-ban sikertörténet volt. Aki komolyan gondolja, hogy kipróbálja és hajlandó aktívan részt venni a hibalehetőségek kiszűrésében, az szerintem az esetek többségében kap is hathatós segítséget. Mi másra lenne a topik közössége? Megírhatnánk, hogy ha nem sikerül valami a kérdezőnek, hogy így jártál, mi mondtuk, hogy ne reménykedj semmiben! :Y Aki kiábrándul, mert x funkció nem úgy működik, ahogy elvárja? Azzal nincs mit kezdeni, menjen vissza Windowsra, mert ezeknél általában fut a Windows is a gépen, csak gondolták, legyen egy ingyenes WInük! Akinél valóban már alig fut valami Win alatt, azok tesznek is érte, hogy működjön a Linuxuk.

Windows-os szemmel mashogy latszik ez az egesz, mint par ev linuxozas utan.

Bambano-n kívül meg mindenki használt már Windowst, nemrég én is átkényszerültem 8.1-re félórára, szóval valóban könnyű elfelejteni milyen volt! Meg könnyen mondjuk mi, akik már ismerjül a Linuxot. Mi így születtünk? 5 évvel ezelőtt Debiant telepíteni egy Winesnek könnyű volt? A fenét! Ma könnyű egy desktop Linuxot felrakni, de itt is kell sok minden, amit mi észre sem veszünk már a rutin miatt.....tegnap felraktam a Gnome-os Ubuntu-t és nem emlékszem, hogy ment fel, de cc 7 perc alatt már reboot után voltam. Elsőre ez 5x ennyi idő rutin nélkül, ez igaz.

Tegyük hozzá még, hogy akinek alapvetően nem megy a telepítés sem, mert nem úgy csinálja, ahogy le van írva, azok a Windowsukat sem voltak képesek telepíteni soha életükben! Azért még a Linux sem olyan, hogy csak oda kell tartani a pendrive-ot és felugrik a gépre! :-)

De ezt mi tudjuk, aki meg nem tudja, az szerintem ne is magyarázzon bele, hogy miként van ez. Idióta marhaságot főleg ne, hogy nem való egyetlen home user gépére sem, mert úgysem tudja majd kezelni! (nem rád gondolok) - itt nem is a Linuxot véleményezték, hanem a felhasználót tartják rettenetesen idiótának! :W

Az is tuti, hogy egy mai átlag gépre valamelyik Linux desktop disztrót bizonyosan fel lehet rakni, ritka kivétellel persze. ;) Nem lehet azt mondani, hogy probléma mentes lesz az első telepítés és használat, de fel lehet rakni és működni fog!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.