Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) sphe válasza bbendre (#850) üzenetére


sphe
senior tag

+1
Ráadásul mivel szoftveresen több expóból rakja össze a képeket a telefon, több képi információ kinyerhető így ellenfényben vagy kontrasztos témában, mintha utólag próbálna a user egy már bebukott vagy kiégett képet helyrehozni.

(#852) calamites válasza sphe (#851) üzenetére


calamites
őstag

Köszönöm szépen a válaszokat!

(#853) Ganzer válasza sphe (#848) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Azt lehet tudni hogy később megkapja a p3a a dual exposure-t? Vagy ez 4a kiváltság?

(#854) ghiottone válasza Ganzer (#853) üzenetére


ghiottone
nagyúr

:( Nem valószínű mert kell hozzá hardver is. 4-esben jelent meg a Live HDR-el együtt és az előtte lévő Pixelek nem tudják - itt írta anno a Google majd 1 éve.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#855) Ganzer válasza ghiottone (#854) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Kösz az infót.

(#856) sphe válasza ghiottone (#854) üzenetére


sphe
senior tag

Ez a hardver dolog nekem eléggé félrebeszélés a Google részéről. Ha már night sight és portolt astrophotography settings is van a gcamokban ... :)

[ Szerkesztve ]

(#857) ghiottone válasza sphe (#856) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igen kb. Amúgy gcam portoknál még nem láttam a dual exposure-t.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#858) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Egész jó az üzemidő, mondjuk elég sokat wifin lógott, de volt benne kinti fotózás, kis navi is. Ekkora akkutól sztem ez korrekt. Mindig auto fényerőn használom.

(#859) calamites válasza *RLaci* (#858) üzenetére


calamites
őstag

Ez több, mint korrekt!
Köszönöm az infót!

(#860) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Pár mai katt [link]

(#861) Yeffy válasza *RLaci* (#860) üzenetére


Yeffy
veterán

ezek a kepek... nagyon ott vannak! :K
tudsz esetleg valamikor nehany ejszakai (lehetoleg minel sotettebb es/vagy max utcavilagitas melletti) fotot is loni? :B

a SOT is eleg kellemes, tukon ulve varom az 5-ost (meg a japan 5-ost is :D)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#862) *RLaci* válasza Yeffy (#861) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ok, hozok majd pár esti utcait. Várom én is az ötöst, de nagy gondban leszek ha megérkezik, mert bejött a 4a. :)

(#863) bbendre válasza sphe (#856) üzenetére


bbendre
őstag

A Dual exposure HW related. A Pixel Neural Core felel érte. Elvileg a chip megpróbálja meghatározni ML alapján milyen lesz a HDR+ végeredmény. A korábbi pixelekben Pixel Visual Core (PVC) volt. Ez felelt a képalkotásért. Ezért a Backport nem könnyű feladat a Dual Exposure esetén. Ha jól tudom a sikeres első GCam portok azért voltak mert a P2 PVC nem készült el időre és a SD ISP-re is megírták ami közel hasonló sebességgel futott. Aztán valaki portolta a SDről Exynos-ra. Valamit ezért van, hogy több az SD port.

A Night Sight és a Astro csak egy képalkotási technika. Elsőként Iphone 4re mutatta be Marc Levoy akit később a Google leszerződtetett és megalkotta a csapatával a Google Camerat.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#864) Tewe013 válasza *RLaci* (#858) üzenetére


Tewe013
őstag

Bejött a 6-7 órás SOT tippem. :C

(#865) Yeffy válasza *RLaci* (#862) üzenetére


Yeffy
veterán

zsir :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#866) sphe válasza bbendre (#863) üzenetére


sphe
senior tag

Ezt értem, de amire nem gondolnak sokan az, hogy a kamera app night sight módban több képből vagy frame-ből rakja össze már az előnézeti képet is és sokkal alacsonyabb fps -el mutatja alkalmanként, kicsit szaggat is. Ez már rengeteg eszközre portolható Google extra-holo-szájt "csaknekünkvan" chip nélkül. Innentől gyakorlatilag egy normál mezei mobil processzorral kevésbé nagy lépés összerakni a két képet világos és sötét összetevőkből kevesebb fps-sel, mint a night sight esetében is.

Tewe013, rlaci71: na az ilyen SOT nagyszerű hír. ☺️

[ Szerkesztve ]

(#867) eastsider válasza *RLaci* (#858) üzenetére


eastsider
nagyúr

ebben mennyi mobilnet volt?

(#868) bbendre válasza sphe (#866) üzenetére


bbendre
őstag

Igen, ertem :) talan a kulonbseg, hogy NS lementi a frame-eket es lassan, de osszerakja.
A Dual expoure lehet, hogy a CPU eseten 1 frame percenkent lenne mire minden pixelt kiszamol akkor viszont total hasznalhatatlan lenne. Elvileg a sok kepbol on-the-fy probalja osszerakni a HDR+ kepeket 12MPixelen ami nagyon durva egy sima CPUnak ha csak azt vesszuk egy sima HDR+ kepnek mennyi ido kell még a Pixel 4 telefonnál is es az aksit is megeszi.
De Igen, elvileg megoldhato :R

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#869) *RLaci* válasza eastsider (#867) üzenetére


*RLaci*
addikt

Pár óra, úgy 5-6.

(#870) eastsider válasza *RLaci* (#869) üzenetére


eastsider
nagyúr

thx. az eleg jo. nekem sztem max 2-3 orat bir ugy a P2-m... igaz mar 2+ eves

[ Szerkesztve ]

(#871) Hopkins95 válasza *RLaci* (#860) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ismét fergeteges képek! :C

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#872) sphe válasza *RLaci* (#860) üzenetére


sphe
senior tag

Félelmetesen élethű képek :C
Az első fotón (nem látom az A oszloptól, hogy vezeti e valaki) a szürke autó mozgásban van és azért nyúlt el széltében?

(#873) BiP válasza sphe (#872) üzenetére


BiP
nagyúr

2 parkoló autóról van szó.

(#874) *RLaci* válasza sphe (#872) üzenetére


*RLaci*
addikt

Egy kis perspektivikus torzítás :)

Hopkins95 Köszi :)

(#875) vikla007


vikla007
aktív tag

Sziasztok,

Kapható már a telefon? Hol lehet megvenni?

(#876) ghiottone válasza vikla007 (#875) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Eddig csak az Amerikai amazonról. 10.-én, illetve utána a Német Google Store, majd talán az EU-s amazonoknál is elérhető lesz.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#877) Hopkins95 válasza ghiottone (#876) üzenetére


Hopkins95
addikt

10-én nekem egy példány a német Storeból abban a pillanatban stipi-stopi :))

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#878) ghiottone válasza Hopkins95 (#877) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Csak ne októberbe küldjék ki.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#879) Hopkins95 válasza ghiottone (#878) üzenetére


Hopkins95
addikt

Pedig nem lesz hamarabb :N :
Das Pixel 4a ist in Deutschland nur in Schwarz erhältlich. Es soll ab dem 10. September 2020 bestellbar und ab 1. Oktober im Google Store, Vodafone, O2, Mobilcom Debitel und Media Markt / Saturn verfügbar sein. Mit 6/128 GB kostet es 349 Euro (UVP). Bis Ende 2020 liegt die UVP aufgrund der reduzierten Mehrwertsteuer bei 340,20 Euro, später dann 349 Euro. computerbild

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#880) ghiottone válasza Hopkins95 (#879) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Csak az a bajom, hogy addigra már ott lesz a 4a 5g és az 5-ös is és a végén nem tudom majd melyiket vegyem inkább.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#881) vikla007 válasza ghiottone (#876) üzenetére


vikla007
aktív tag

Ok, köszönöm.
Mailbox.de működik még? Annó One+1-t így vettem..

(#882) Hopkins95 válasza ghiottone (#880) üzenetére


Hopkins95
addikt

Teljesen felesleges az 5G-s szerintem. Hidd el, mi még marha messze vagyunk attól, hogy mindenhol 5G legyen. A Pixel 5 meg majdnem kétszer annyiba fog kerülni, szerintem tuti nem fog annyival többet tudni, hogy megérje a felárat. A Pixel 4a itt a nyerő deal! ;)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#883) BiP válasza Hopkins95 (#882) üzenetére


BiP
nagyúr

Én sem értem ezt az 5G mániát.
Jelenleg csak feleslegesen drágítja a készüléket vételkor, mégis sokan inkább ezt keresik, ha van külön 5G meg non-5G változat.
Ha azonos áron menne, még megérteném, plusz feature, ami majd egyszer talán pár év múlva kihasználható lesz. De jelenleg még nagy a felára, és kb. alig lehet használni, kihasználni meg pláne nem.
De szerintem mire ideér, addigra úgyis lecseréli az ember a telóját.

(#884) szabi__memo válasza BiP (#883) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Egyetértek. Max ilyenekre kell jelenleg

(#885) PistiSan válasza Hopkins95 (#882) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha 4 évre tervez a telóval, akkor már érdemes lehet neki olyat venni.

(#886) BiP válasza szabi__memo (#884) üzenetére


BiP
nagyúr

Mindennapos példa :)

(#885) PistiSan: Még ha valaki 4 évre is tervez, akkor is felesleges egy olyan feature-ért kifizetni előre a felárat, amit min. 2 évig még kb. nem lehet kihasználni. Ne legyen igazam, és jöjjöl ez az 5G minél előbb, de én ésszerűbbnek látnám akkor 5G-s telefont venni, amikor már van hozzá rendes hálózat.
(nyilván azon kevés szerencsések, akik beleesnek a most is aktív területekbe, nem róluk beszélek, hanem a maradék 99%-ról :) )

(#887) Thom! válasza PistiSan (#885) üzenetére


Thom!
veterán

Addig kár tervezni 2-3 év max akksi feladja.
1,5 év alatt 80% zuhant a Pixel 3 akksim napi 1* töltés mellett...

(#888) Hopkins95 válasza PistiSan (#885) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én azt mondom, hogy még 4 év után sem lesz normális 5G hálózat. Pl. itt van tőlem nem messze Győr, 5G-nek még nyoma sincs. Vagy gyere le hozzám falura, aztán jó lesz neked a HSPA+ mobilnet is. :) Korai ez még nagyon, meg a másik, hogy nekem a 3G-s mobilnet még így is gyorsabb, mint az otthoni ADSL netem, szóval :DD

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#889) BiP válasza Thom! (#887) üzenetére


BiP
nagyúr

80%-ot, vagy 80%-ra? Lemaradt a lényeg.

(#890) ghiottone válasza Hopkins95 (#882) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem az 5g miatt inkább a nagyobb aksi, illetve az 5-ösnél ip és qi töltés. Majd még elválik megéri-e számomra a felárat. Igazság szerint elvagyok a céges OP 7T-vel most, csak az Android 11 és az Op beharangozott új Oxygen "One" UI-ja + mostani bosszantó kis szoftveres bakik miatt gondolkodom egyre inkább, hogy vissza a stock droidhoz és a Pixelekhez vagy a Motorolákhoz.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#891) gigaherz válasza Thom! (#887) üzenetére


gigaherz
tag

Ki kell cserélni újra es olyan lesz mint amikor kézhez kaptad. :) P2-vel ezt tettem, megérte.

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#892) Prowler válasza ghiottone (#890) üzenetére


Prowler
senior tag

Kíváncsi leszek a tapasztalataidra, én is 4a-t akartam de nem volt kedvem közel 2 hónapot várni rá és inkább vettem egy 7T-t. Nagyon jó telefon és a kamera is szuper, eddig minden tetszik. Nem tudom mennyiben nyújtana többet a Pixel képminőségben, és is elég jó képeket lő.

Veremivadék Undorkutya

(#893) xhege válasza Prowler (#892) üzenetére


xhege
addikt

Háát szerintem a Pixel a 7T-hez képest igencsak nagy ugrás fotózásban. Igaz nekem 7T és 4XL összehasonlítási alapom van. :K

(#894) szabi__memo válasza xhege (#893) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Most mitől ilyen jó a 4a fényképezés?
Másban nincs ez a szenzor, vagy egyszerűen a Google más sw-t csinált hozzá?

(#895) arcsin válasza Prowler (#892) üzenetére


arcsin
senior tag

Én lassan fél éve várok rá. Azzal hogy egyedülállóan kicsi a piacon, nekem megéri várni bármennyit is.

(#896) Gabócza válasza szabi__memo (#894) üzenetére


Gabócza
senior tag

Főleg a sw. Felraktam egy gcam portot a OP6-omra és sokkal szebb képeket készít. Persze azért vannak hw-es finomságok is.

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#897) ghiottone válasza szabi__memo (#894) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az OP nem tud rendes, megbízható kamera szoftvert írni. A színek túlszaturáltak, az awb sokszor nem az igazi, az árnyékokat felhúzza, sokszor nem természetes a végeredmény. + a camera2api is korlátozott és van egy white lista, hogy melyik app használhatja a főkamerán kívül a többi kamerát (pl. Moment).
Eddig gcamnál root kellett a 8-as széria előtti OP modelleknél, ha szerette volna használni az ember a többi hátlapi lencsét. Most már megkerülik ezt és mennek a lencsék root nélkül. A portolt gcamok sokat segítenek az OP-n, de a fehéregyensúlyt még akkor se biztos, hogy jól tudják kezelni. Szóval keresgélni és próbálkozni kell - nálam például 2-3 port van fent általában a 7T-n.
A Pixeleknél lősz egy képet és abban nincsenek jelen ezek a problémák, a szoftver teszi a dolgát egyszerűen, megbízhatóan.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#898) Prowler válasza szabi__memo (#894) üzenetére


Prowler
senior tag

Szoftveres feldolgozásban nagyon jó a Pixel, bár sztem nem ég és föld a különbség azért. Maga a szenzor egy alap Sony darab ami több másik telefonban is megtalálható (pontos számát most nem tudom).

Veremivadék Undorkutya

(#899) BiP válasza Prowler (#898) üzenetére


BiP
nagyúr

Sony IMX363. Elvileg ez van a Pixel 3 óta.

[ Szerkesztve ]

(#900) Prowler válasza arcsin (#895) üzenetére


Prowler
senior tag

A mérete engem is vonzott, de nem volt döntő tényező, nem érzem úgy hogy rosszabb vételt csináltam a 7T-vel. Plusz én türelmetlen is vagyok és kellett valami teló azonnal :DDD

Veremivadék Undorkutya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.