Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Yeffy válasza #16820480 (#399) üzenetére


Yeffy
veterán

lesz 4a XL?
az 5-ost meg en is megvarom, maga az otlet, h inkabb kozepkategra lonek, nekem is szimpatikus, bar volna par funkcio, amit jo lenne latni ebben a kategoriaban is, vagy legalabb is szamomra hasznos lenne, es inkabb felso kategoria.

de amilyen mazlista vagyok, tuti, h az 5-os kijelzojet is kilyukasztjak. :(((

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#402) #16820480 válasza Yeffy (#401) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lesz még egy másik 4a, de lehet, hogy nem XL-nek hívják, hanem 5G-nek, de szerintem nagyobb is lesz egyben, vagy hát nekem mindig ez jött le igazából.
A kameralyukat szerintem tök gyorsan meg lehet szokni, csak remélhetőleg nem lesz dupla lyuk, mint mostanában sok telefonon, mert az már tényleg sok helyet elvesz az állapotsávból.

(#403) gabro0 válasza #16820480 (#399) üzenetére


gabro0
őstag

Feltaláltad a Nexus szériát :)

(#404) Amerigo57 válasza Ádám16 (#106) üzenetére


Amerigo57
őstag

Én is ezen gondolkodom , mert mindkettőnek jó a mérete , kamerája.
Valószínűleg a tesztek után , a Google Pixel 4a lesz ma befutó.

(#121) UnA Jogos.

(#405) BiP válasza #16820480 (#399) üzenetére


BiP
nagyúr

De látod, közben meg valaki a pokol mélyére temetné őket, csak mert nincs kijelzőbe épített ujjlenyomatolvasó, mert nem elég trendi, innovatív, stb.
(miközben szeirntem van egy réteg, aki egy sallangoktól mentes, de stabil Pixelt/Nexus utódot szeretne, és nem feltétlenül early adopter)

Mondjuk én kíváncsi lennék arra, hogy az SD7xx mennyire jelent korlátot fényképezés terén, van-e elég kakaó a google minőségű fotófeldolgozáshoz.

(#406) bbendre válasza BiP (#405) üzenetére


bbendre
őstag

Az nem a CPUtol fugg hanem a ISP-tol es a Pixel Neural Core vagy Visual core-tol.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#407) ghiottone válasza BiP (#405) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én a 3a-ból indulok ki a SD670-es procival és 4gb rammal. A sima SD845-ös 3-ashoz, illetve egy SD835-ös 6GB ramos gcamos telóhoz képest azért volt legalább 2 másodperc hátránya a feldolgozásban. Anno 1 éve használtam Xiaomi Mi 9T-t, ami szintén SD730 és 6gb, mint a 4a és mindennapi használat során simán hozta az SD835-ös szintet. Most egy 855+-al fogom majd tudni összehasonlítani a 4a-t, kíváncsi leszek mennyire érezhető a gyengébb processzor.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#408) benjoe1 válasza BiP (#405) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Én is egy Nexus 5x utódot keresek. Azt egy Mi A1-re cseréltem, de nem szeretem a méretét.
Én egyedül az akksitól félek, hogy kevés lesz, mint a Nexus 5x esetén.

Esetleg a 4a 5G variánst még megvárom. Nem tudom az mekkore lesz méretben, és lesz-e második kamerája.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#409) #16820480 válasza BiP (#405) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, hát ezek egyéni preferenciák mindig. Nekem sem kedvencem a hátlapi olvasó, mert autós vagy bringás tartóban nehéz használni. Oldalt jobban tetszene, mint a mostani telefonomon, vagy legalább lehetne arcfelismerés.

Szerintem a 7xx nem jelent olyan nagy hátrányt, bár lehet, hogy bizonyos felbontás felett már az lenne, de ezek nem olyan telefonok.

(#410) s4tch válasza benjoe1 (#408) üzenetére


s4tch
veterán

A nagy akksi és a kis méretű telefon együttállását nagyjából el lehet felejteni. Az utóbbi 2 évben kompakt (max. 72mm széles, 155mm magas) telefon legalább 4000 mAh-s akksival ennyi van: S20 széria, Mi A3, Redmi 7A, és néhány, Európában nem forgalmazott modell.

A 4A ráadásul ennél kisebb. A befoglaló méreteinél (kb 145mm*70mm) nem nagyobb telefon legalább 3500 mAh-s akksival konkrétan nincs, az elmúlt 5 évből is csak néhány Redmi reinkarnáció (3, 3A, 3S, 4, stb), a Lenovo Zuk Z2, és pár olyan kínai jött ki, amit az ellenségemnek sem ajánlanék.

Ha kis telefont szeretnél, azzal automatikusan feláldozod a nagy akksival szerelt, jóval nagyobb telefonok üzemidejét. Ez van.

Egyébként az első tesztek alapján a 4a üzemideje jobb lesz, mint a 2/3/3a/4 esetében volt. Nekem a 2 még majd' 3 évesen, eredeti akksival is kibír egy napot. Bőven vállalható.

(#411) TaylorPro válasza BiP (#405) üzenetére


TaylorPro
addikt

"(miközben szeirntem van egy réteg, aki egy sallangoktól mentes, de stabil Pixelt/Nexus utódot szeretne, és nem feltétlenül early adopter)"

+1. Mindent leírtál.

Pixel 8 Hazel

(#412) Yeffy válasza #16820480 (#402) üzenetére


Yeffy
veterán

Lesz még egy másik 4a, de lehet, hogy nem XL-nek hívják, hanem 5G-nek
mondjuk ez lehet. bar nekem megfelelt a nevezektan, amit a Pixelekkel vezettek be, majd kiderul.

A kameralyukat szerintem tök gyorsan meg lehet szokni
kinek mi, engem egyszeruen irrital, csak belerondit a dizajnba. nagyon max egy minimalisan benyulo cseppet tudnek elviselni. de ez mar ugye izles kerdese.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#413) joey04 válasza calamites (#388) üzenetére


joey04
titán

hajrá, vedd majd meg. semmi nem gátol meg :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#414) Tewe013 válasza gyurma888 (#391) üzenetére


Tewe013
őstag

Úgy látszik ezeknek a neve sosem fog kiderülni. :(

(#415) joey04 válasza Tewe013 (#389) üzenetére


joey04
titán

igazad van. nincs jobb.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#416) szabi__memo válasza #16820480 (#397) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Android projekt mellé elég valószínűtlen hogy nem csinálnának referencia készüléket.

(#417) arcsin válasza Tewe013 (#414) üzenetére


arcsin
senior tag

Próbáltam értelmesen rászűrni specre. 2019 - napjainkig kértem be a készülékeket. Elég neccc.. Marad best choice-ként a pixel 4a :)

(#418) s4tch válasza arcsin (#417) üzenetére


s4tch
veterán

Mostanában a kijelzőméret már nem annyira mérvadó, én inkább a ház fizikai méreteire szoktam szűrni. Max. 72mm szélesség, 6gb ram, jack, oled, nfc, valamiféle vízállóság: [link] Aztán miután ennyit nem szánok telefonra, jön a kompromisszumos megoldás, ugyanez ip rating nélkül: [link]
...és megjelenik a listában a Pixel és a Motorola Edge is. Ezen kettő közül fogok jó eséllyel választani.

(#419) arcsin válasza s4tch (#418) üzenetére


arcsin
senior tag

Hát de az Edge az 5G-s, meg drágább is. Ár/értékben szerintem jobb lesz a 4a 5G még, de overall a sima 4A-ra voksolok. Plussz az Edge.re nem lesz szerintem 3 év support.
Motorollára crDrpod, Lineage nagyon elvétve van 1-2re az újabbak közül.

(#420) agressor12


agressor12
senior tag

Miért van az, hogy csak azok sírnak állandóan az akkumulátor miatt akiknek nem volt soha Pixel telefonjuk!?
Akinek nem elég a 4-5-6 óra SOT amit írnak a kezdetleges tesztek ott elgondolkoznék,mert szerintem gondok vannak az életeddel.

(#421) ghiottone válasza arcsin (#419) üzenetére


ghiottone
nagyúr

1 főverzió és 2 év biztonsági van náluk. Többet nem adnak csak az android one telóikra.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#422) elfelejtette válasza agressor12 (#420) üzenetére


elfelejtette
veterán

"mert szerintem gondok vannak az életeddel."
Nem kell ilyen szövegekkel jönni. Nekem sem elég ez a készenléti idő, csak mert város szélén lakok, ahol nincs ócsón gigabites internet, csak a mobilnet, amit nem érdemes asztali gépen használni, mert még csak nem is korlátlan. Így marad a telefonon netezés, és ebben a Honor 7A-m is többet tudott üzemidőben, a Pixel 4A árának a negyedéért... :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#423) arcsin válasza ghiottone (#421) üzenetére


arcsin
senior tag

Innen vettem a googlest. kb 10-11 havonta új android főverzió van. Jó esetben is 1évig v rá garanciád hogy nem avul el. 2 év sec patch az..mondjuk oké, csak mondjuk én 3-4 évig tervezek egy készüléket használni. Van egy Lg g2 is a háztartásban 6 éves készülék, lineage van rajta up to date tiptop :)

(#424) ghiottone válasza arcsin (#423) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Moto gyengébb mostanában a támogatottságot nézve. Kevés a dev is a custom vonalon. Nekem van egy 2014-es moto x2-m, amire például havonta van 10-es AOSP Extended rom, Lineage, stb. Ez a mostani motok esetében már tuti nem lesz.
Mondjuk eddig 8-12 havonta cseréltem a telefonjaimat, így annyira ez nem a szoftveres támogatás nem zavart, de már annyira nagy újítás nincs, hogy ilyen ütembe váltsak.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#425) Prowler válasza elfelejtette (#422) üzenetére


Prowler
senior tag

+1 ez teljesen felhasználófüggő. Külföldön élek, telefon a fő kapcsolattartási mód családdal/barátokkal, laptopom sincs, mindent a telefonon csinálok. Írogatás/böngészés/Youtube, esetleg még kis navigáció is, estére simán összejön 6-7 óra kijelzőidő. Én nem szeretném pl. napi 2x tölteni a telefonomat, 4 óra SOT számomra nagyon csirke.

Utoljára a Moto X (2. gen) telefonom volt ilyen, reggel 6kor elmentem otthonról, délre kikapcsolt mert lemerült :DDD Nem hiányoznak azok az idők

Veremivadék Undorkutya

(#426) Tewe013 válasza joey04 (#415) üzenetére


Tewe013
őstag

Köszönöm :R

(#427) s4tch válasza arcsin (#423) üzenetére


s4tch
veterán

Én is hétvégén tettem valami android 10 romot a Xiaomi MI 3-ra. Az se mai csirke.

(#428) calamites válasza s4tch (#427) üzenetére


calamites
őstag

Olsan volt az első Xiaomi telefonom!
Imádtam

Amúgy mivel még sosem figyeltem ilyent, hogy zajlik majd a 4a forgalmazása Magyarországon?
Egyáltalán érdemes lesz itthon venni, vagy valahol külföldi boltban?
Árkülönbség számottevő szokott lenni a hazai és a nemzetközi árak között?

[ Szerkesztve ]

(#429) mjani1172 válasza agressor12 (#420) üzenetére


mjani1172
addikt

Miért van az, hogy csak azok sírnak állandóan az akkumulátor miatt akiknek nem volt soha Pixel telefonjuk!?

Azért mert akik megvették és értelmesek, azok tudomásul veszik, ez ennyit tud, és eldöntik sírás nélkül hogy ez jó e nekik vagy sem, és csendben eladják ha nem, és nem sírnak. Nézd meg hányan pattantak le, nem kevesen, az egyébként sem nagy létszámból.

A fanok meg véres szájjal bizonygatják és hörögnek, hogy ez igenis nagyon jó, és aki mást mond az szemét.Nem fogja bevallani az igazat.

Igen nekem már volt ebből vitám, pixel témában, amikor egy kérdésre őrjöngés volt a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#430) joey04 válasza Tewe013 (#426) üzenetére


joey04
titán

:R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#431) s4tch válasza calamites (#428) üzenetére


s4tch
veterán

Itthon hivatalos forgalmazás nem lesz, a turbado vélhetően fog behozni belőle. Szerintem a német, francia, olasz amazon árait lesz érdemes nézni.

(#432) agressor12 válasza mjani1172 (#429) üzenetére


agressor12
senior tag

Kicsit bosszantó,hogy a topic 80% csak sírás,elég nehéz kihámozni a "kicsi az akku" posztok közt néhány értelemes,hasznos infót.
És mondom úgy ,hogy a telefont még senki nem tartotta a kezében,mert még meg se jelent!
A SOT harcosok,akiknek nincs más eszközük és ezen akarnak tartalmat fogyasztani napi 4-5-6 órában,tényleg jó választás egy 5.8"-os telefon!?

(#433) PistiSan válasza s4tch (#431) üzenetére


PistiSan
addikt

A turbado egyre gyakrabban jön szembe ilyen téren, itthon nem forgalmazott telefonokat árulnak, számomra mindig a garancia a kérdés ilyenkor, jó, a oneplus3 telefonomat 1x nem kellett garanciába küldeni és már 4. évét húzza, de mindig bennem van az a "mi van ha mégis garanciáztatni kell" érzés.

(#434) *RLaci* válasza PistiSan (#433) üzenetére


*RLaci*
addikt

Most gariztattam náluk egy alaplapos Mi 9T Pro-t, korrektek voltak. Mivel ez a modell már kifutott, levásárlást vagy pénz visszafizetést ajánlottak, én a zsetont kértem, két nap múlva számlámon volt a vételár. Az egész procedúra egy hét alatt lezajlott.

(#435) PistiSan válasza *RLaci* (#434) üzenetére


PistiSan
addikt

Ez biztató, a végén lehet lesz tőlük egy Pixel 4a telefonom :)

(#436) Ádám16 válasza PistiSan (#435) üzenetére


Ádám16
addikt

A Turbadonak híresen jó a hozzáállása a vevőkhöz gariztatás esetén is.

(#437) ghiottone válasza PistiSan (#433) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ilyen szempontból teljesen rendben van a turbado. Korrektek, gyorsak, ügyfélbarátak. 14 napos elállást, cserét mind gördülékenyen rendezik.
Nekem csak annyi a bajom, hogy túl sok hibás készülékbe futottam bele ami tőlük jött, így inkább hanyagolom őket.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#438) Hopkins95 válasza PistiSan (#435) üzenetére


Hopkins95
addikt

Turabadot én is csak ajánlani tudom, garanica igényemre villámgyorsan válaszoltak és Csehországba küldve cserélték a Nexusnak az alaplapját bootlop miatt, egy karcolás nélkül jött vissza a telefon, pedig közelről vizsgálgattam és a megbontásnak semmi nyomát nem láttam. Ha lehet, a következő telefonom ismét tőlük rendelem. :K

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#439) arcsin válasza Hopkins95 (#438) üzenetére


arcsin
senior tag

Ráirtam a turbadora.
Kedves Tyx

Külföldi beszerzéssel dolgozunk, így sajnos nem tudjuk megmondani előre, hogy melyik készülékünk mikor lesz elérhető. Érdemes figyelni a honlapot, ha ideje engedi, naponta többször frissül.

További szép napot kívánunk!

(#440) ghiottone válasza arcsin (#439) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A 4a még arrébb lesz náluk. Hamarabb fog feltűnni az amazonon, MM/Saturnban és az alzán, majd 1-2 hét és lesz a turbadon is - legalábbis korábbi tapasztalataim alapján.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#441) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,

pixelekre hogyan érvényes a gari, tudja valaki pontosan?
Minden esetben kell az eredeti számla a gariztatáshoz?

Köszi előre is.

(#442) joey04 válasza agressor12 (#432) üzenetére


joey04
titán

És mondom úgy ,hogy a telefont még senki nem tartotta a kezében,mert még meg se jelent!

így aztán hasznos infó sem lehet a hivatalos adatokon túl. a teszt után is ez lesz, felkapottabb készülékeknél hetekig, kevésbé felkapottaknál napokig. után lesz szakmai az adott topik.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#443) Hopkins95 válasza ghiottone (#440) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én ilyen 4-6 hónapot saccolok. :U Persze jó lenne nekem is hamarább, de remélem azért jövő év elejére felbukkan.

Amúgy ahogy nézegetem a teszteket róla Youtuben most, nehezen tudok megbékélni ezzel a puritán fekete színnel, de végül is egy Dbrand skin orvosolná a problémámat és azzal már legalább ki is nézne valahogy a hátulja. Szerintem be fogom vállalni, mert a kamerája egyszerűen nagyon odavág. Most jártam Baszkföldön és nem volt már helyem magammal vinni a milc kamerámat(súlybeli korlátok), így a Nexus 5x kamerájára hárult a nagy feladat. Nagyszerű képeket csinált, még 4K videót is készítettem vele, mind a hang és kép kiváló(bár a képkockaszám láthatóan instabil kicsit, mert a Snapi 808 nem erre a videófelbontásra lett elsősorban tervezve.).

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#444) ollie válasza calamites (#428) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hivatalosan nem lehet itthon venni Pixel telefont, kisebb forgalmazókon keresztül lehet általában, de persze nem lesz gyári garanciád rá (jó esetben az üzlet, aki itthon forgalmazza, elküldi a hivatalos szervizbe, ha szükséges, rossz esetben ő próbálja megszerelni).

***

(#445) ollie válasza PistiSan (#433) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Turbado nem magyar cég (csak van magyar értékesítési oldala is), de eddig csak jót hallottam róluk.

***

(#446) BiP válasza Hopkins95 (#443) üzenetére


BiP
nagyúr

Pár éve tönkrement a Nexus 5x-em (a big.little prociból elszállt a big, típushiba), viszont azóta is keresem az utódját, és még a sokszor drágább (és bár amúgy gyorsabb) Samsung S7 és S9 sem tud olyan low-light képeket csinálni, mint a sok évvel korábbi 5x.

Számomra az álomtelefon egy S7 házban valami S855+ procival a Nexus/Pixel kamerája. Lenne.

[ Szerkesztve ]

(#447) csakany2001 válasza BiP (#446) üzenetére


csakany2001
aktív tag

Ezt meg tudom erősíteni, nagyon kiemelkedő volt a kamerája, kár hogy csak ennyi pozitív maradt meg belőle.(Bootlooop szintén)
A pocsék memóriakezelés, a melegedő SoC, a nem valami gördülékeny működés.
A Pixel-től csak ezen dolgok tántorítanak el(pontosabban a memóriakezelés, és a bentragadt GAPPS), pedig elvileg ezért jó a Stock de valahogy mégsem nyert meg ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#448) Hopkins95 válasza BiP (#446) üzenetére


Hopkins95
addikt

Dettó! :K Mivel ilyen telefon nem volt a piacon eddig(kivéve talán Pixel 3a, de annak meg gyengusz volt számomra a hardver kicsit), ezért eddig semmi értelmét nem láttam lecserélni.

De most úgy érzem eljött az idő.

(#447) csakany2001
Ha megnyitom a Google térképet, a böngészőt több lappal illetve még egy dolgot, akkor valami kiszáll, a 2 giga memória most már nagyon kevés. Meg ha több erőforrásigényes app nyitva van a memóriában mint pl. a térkép navigációval és a kamera egymással párhuzamosan, illetve még rányitom a Facebookot plusz még pár lapot a böngészőben, na akkor alkalmazásváltásnál képes beszaggatni szegényt. Oreóról meg egyenesen downgradeltem, mert abszolút nem tetszett a fehér értesítési függöny meg még dadógósabbá vált a rendszer. Újonnan nem volt ilyen a telefon, én azt vallom, hogy az appok erőforrás-igényesebbek lettek időközben, de lehet hogy tévedek. Még így is szeretem, viszont látom azt is, hogy ha tényleg sima működést akarok, akkor a régi hardverrel nincs tovább.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#449) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Gondolkozok en is egy második telefon beszerzésenek :) Pixel 4a eddig nagyon esélyes, akinek mar volt Pixel-e, mondana pár + es - dolgokat amik tetszennek es amik nem rajta? Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#450) kapal


kapal
tag

Az amazon.de oldallal az lesz a baj, hogy várhatóan nem szállítanak majd Pixel-t Magyarországra. Még az is kérdés, hogy Ausztriába kiviszik-e? (Ha osztrák címre lehet rendelni, akkor nyertem, mert tőlünk 10 percre van egy osztrák pick-pack pont.)
Amúgy szánalmas, hogy ezen az oldalon a google fikázása ment, minden Pixeles cikkben kellett ekézni őket. (Két külön Pixel cikkhez is azonos képet tettek, furcsa egy szerkesztői húzás.) Persze, a kínai telefonok ajnározása az megy folyamatosan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.