Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) #76289792 válasza BiP (#300) üzenetére


#76289792
törölt tag

Főleg ha van család :DD Na jó, a navi tényleg kivétel.

(#302) Dare2Live válasza enginev3.0 (#285) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Pocot váltott nálam Mi 9T PRO.

Én lényegesen jobbnak, gyorsabbnak, pontosabbnak éreztem ill érzem a mai napig a hátlapi leolvasót. Nem mellesleg mivel annak van helye látatlanban raktam rá az újam. Képernyősnél le kell nézni a telóra. Ez pl autóban nem jó. Utána már egy mozdulat a hívás. Egyik esetben nem kellett lenéznem másikban igen. Gyorsabb, pontosabb.

Szóval sztem jobb a hátlapos.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#303) Dare2Live válasza #16820480 (#290) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én mindig hasonlítom pl a web browsing ami nálam döntő elöző telóhoz. Nekem bevált.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#304) enginev3.0 válasza Dare2Live (#302) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nincs vele gondom, nekem kellően gyors
Sőt nekem ez az első ujjlenyomat olvasó amit használok, mert nem kell keresgélni, se semmi, csak oda rakom az ujjam és kész

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#305) elfelejtette válasza <Adamsky> (#292) üzenetére


elfelejtette
veterán

A Redmi 4X 5mm-rel kisebb volt, mégis belefért a 4000-es aksi, szóval erről ennyit.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#306) BiP válasza elfelejtette (#305) üzenetére


BiP
nagyúr

Cserében szélesebb és vastagabb. (összességében 3%-kal nagyobb térfogat).
Kisebb kijelző, gyengébb (jó eséllyel kisebb) hardver, tehát több hely marad az akksinak. Erről ennyit.

(#307) #76289792 válasza elfelejtette (#305) üzenetére


#76289792
törölt tag

3 éves készülék, nyilván azóta változtak a paraméterek, főleg csúcskategóriában.

(#308) HeadHunter98


HeadHunter98
tag

Végre! Ha kibír egy napot munkában és azon kívül is, megvan talán a következő telefonom! :K

A változás bent kezdődik

(#309) Ádám16 válasza Dare2Live (#302) üzenetére


Ádám16
addikt

"Face ID" + kijelzőbe épített kombó a legjobb szerintem (a la Huawei).
Vezetésnél pedig, ha tartóba teszed, hogy nyúlsz a hátlaphoz?

(#310) PistiSan válasza HeadHunter98 (#308) üzenetére


PistiSan
addikt

Én is szimpatizálok a gondolattal, egyedül a kétes beszerezhetőség és garancia miatt aggódom csak, jobb szeretem hivatalos forgalmazásból meg venni.

(#311) Magnat válasza Ádám16 (#309) üzenetére


Magnat
veterán

Akkor ott az arcalapú vagy ha van kihangosító, akkor smartlock.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#312) #16820480 válasza Dare2Live (#303) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én is azt szoktam, csak web browsing, mert telefonálás és videó kb 0%-ban van nálam, de úgy is ugyanaz a sorrend, csak kicsit mások a számok.
Szóval ha mondjuk az OP6-ot veszem 100%-nak, akkor a GSMa szerint az S10e 115 körül kéne legyen, gyakorlatban meg olyan 65-70 körül volt. Ez szerintem túl nagy eltérés, hogy hasznos legyen a mérésük.

[ Szerkesztve ]

(#313) s4tch válasza Ádám16 (#309) üzenetére


s4tch
veterán

Kocsiban zavart engem is egy darabig a hátlapi olvasó a Pixel 2-ben, aztán megszoktam, hogy mögé kell nyúlni, vagy duplakopp + smartlock kombóval feloldani. A kijelző alá épített megoldások sajnos lassabbak és kevésbé pontosak.

Nekem továbbra is csak a fém ház és valami IP rating hiányzik ebből a telefonból. A nagyobb akksit hiányolóknak akkor lenne némileg igazuk, ha ekkora házakban általános lenne a 4000+ mAh kapacitás. Aki nagyobb akksit szeretne, vegyen egy random tepsit, és sírjon a tepsi topikjában kisebb fizikai méretekért. ;]

[ Szerkesztve ]

(#314) BiP válasza #76289792 (#301) üzenetére


BiP
nagyúr

Gyerekek mellett fizikailag képtelenség is összehozni. (már ha valaki foglalkozik a gyerekeivel is :) )
Navi közben meg autóstöltő, máris nem merül közben.

(#315) gabro0 válasza Dare2Live (#302) üzenetére


gabro0
őstag

Plusz a hátlapival le lehet húzni az értesítéseket simogatással. Nekem ez óriási dolog, most P2 XL-en nehezen érném el, meg nem mindig tiszta a kezem, hogy csúsztassam az ujjam a kijelzőn (nincs rajta semmi plusz védelem).

(#316) mario1988


mario1988
csendes tag

A Google szerintem nagy hibát követ el azzal hogy egyes európai régiókban nem lesz elérhető a készülék, mert ezzel az árazással simán alávághatna bármelyik telefonnak, egy átlag felhasználónak tökéletesen elég mindenre ez a telefon aki kompakt méretet kedveli. Szolgáltatói ajánlatokkal már nem is beszélve.

(#317) Yeffy válasza mario1988 (#316) üzenetére


Yeffy
veterán

ez van, sajnos a gugli elegge negyed gozzel csinalja ezt a reszet a bizniszenek, foleg Europaban.
pedig egy-ket aprosagtol eltekintve ez egy remek telefon, biztos, h jo eladasokat produkalna.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#318) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Melyik márkával gyártatja a Google? Legutolsó emlékem Google telefonnal kapcsolatban, hogy az LG gyártotta.

Jevons paradox

(#319) k-adi válasza mario1988 (#316) üzenetére


k-adi
nagyúr

ja én sem értem miért nem jönnek :F

(#320) BiP válasza Aprósólyom (#318) üzenetére


BiP
nagyúr

A Nexusokat meg Pixeleket (a 2-ig bezárólag) vegyesen a HTC és az LG csinálta, a 3-akat és a 4-eket már a Foxconnal gyártatja a Google.

(#321) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Ahogy várható volt tényleg betalált [link]

[ Szerkesztve ]

(#322) Cyrin válasza Aprósólyom (#318) üzenetére


Cyrin
addikt

ezen én is gondolkodtam, mindenesetre szinte ugyanaz a fizikai paramétere mint a samsung a40-nek, nem lepne meg, ha ugyanott készülne...

(#323) ghiottone válasza Aprósólyom (#318) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Foxconn lesz talán.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#324) xhege válasza ghiottone (#323) üzenetére


xhege
addikt

:K

(#325) Dare2Live válasza #16820480 (#312) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Egyik se volt nem tudok rá mit mondani. Nekem az a javaslatom, hogy ha nem zavarnak ezek a széles/nagy OP6 méretű telók aksi idő meg legyen nagy akkor érdemes nagy aksis snapist választani. Azok ezen a területen messze a legjobbak pl S10 Lite, Poco F2 Pro... nekem egy 9T PROvan és 4-5h hotspot, 2-3h játék, 3h+ web, 1h+ gmapsel este még van benne 20%. Pedig az csak 4000mahes aksival van és 855el.
És itt az is jó, hogy ha 2év múlva már vesztett az aksi 10-20%ot még mindig mindenre elég.
Ha kell a stabi S10 Lite, ha a 865 akkor F2 Pro. :)

S10E, Pixel 4A a kis telefont szeretnék és elfogadom, hogy nincs 7-10h SOT rétegé. És itt pixel 4a baromi jó áral van, részemről jobb mint egy S10E és sokkal olcsobb.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#326) s4tch válasza Cyrin (#322) üzenetére


s4tch
veterán

Nincs ennek semmi köze az A40-hez, inkább az elődjeihez. A Pixel sorozat egy ideje kisebb-nagyobb eltérésekkel nagyjából ekkora. Biztos lehetett volna korábban is találni hasonló méretű telefont, amit más gyártó készít.

(#327) #16820480 válasza Dare2Live (#325) üzenetére


#16820480
törölt tag

MIUI-s telefont biztosan nem veszek, azt a rendszert nagyon nem nekem találták ki :N
Samsung még jöhetne akár, de mostanában túl drága és errefelé alig hoznak SD-os verziókat. Egyelőre jó az Xperia 5, majd talán jövőre váltok az 5ii-re, ha lesz olyan :)

Amúgy persze, a 4a jobb az S10e-nél, de ez utóbbi már másfél éves telefon azért :) Plusz nekem hiányozna kamerában a több látószög.

(#328) arcsin


arcsin
senior tag

Alza.hu-n ahogy nézem csak a Samsung Galaxy Note20-at lehet előrendelni.. :-/

(#329) calamites


calamites
őstag

Nékem furcsa döntésnek tűnik.
Kivonta a forgalomból a Pixel 4 mobilokat a Google
[link]

[ Szerkesztve ]

(#330) enginev3.0 válasza calamites (#329) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem furcsa, nincs kereslet, drága, csúnya, nem meglepő

Tudom most írni fog akár 10 ember is, hogy nem csúnya, igenis jó telefon blabla, de hát a sorsán látszik ugye

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#331) calamites válasza enginev3.0 (#330) üzenetére


calamites
őstag

Az hogy valami szép vagy csúnya az ízlés kérdése, nem vagyunk egyformák.
Mindenkinek másra kell a teló, más igényeket kielégíteni. Van akinek pont ez jön be. Nekem pl a 4a az álomtelefon.
Az hogy drága az egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#332) #16820480 válasza calamites (#329) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pont erről (is) beszél D2D a Pixel 4a tesztjében, hogy úgy néz ki a Google dobta a prémium/felső kategóriás telefonokat, és elengedi azt a piacot, inkább a megfizethetőbb készülékekre koncentrálva. Elvileg a Pixel 5-ben sem lesz csúcs SD chip, meg ilyesmi, szóval olyan ez, mintha visszatérnének a megfizethető Nexus vonalra.

(#333) mjani1172 válasza #16820480 (#332) üzenetére


mjani1172
addikt

Abban azért csúcs vagy csúcsközeli sd volt.
Itt meg az első tesztekben lassulást akadozást írt valaki nemrég.
Azért egy kicsit combosabb lehetne, jobb akkuval, és akkor mehetne 20%-al drágábban is. De majd meglátjuk mit mondanak a tesztek.

[ Szerkesztve ]

(#334) #16820480 válasza mjani1172 (#333) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem mindben. A Galaxy Nexus nem kapott például csúcs SoC-ot, ahogy a többiből sem mind, mert az új lapkák mindig tavaszra lettek kész, a Nexusok meg inkább ősszel jöttek.
Nem létezik azért, hogy 730G-vel akadozzon, szerintem csak a kedves tesztelő kicsit el lehet kapatva a fél millás csúcstelefonoktól, aztán ha nem 120Hz, akkor már "akadozik".

(#335) *RLaci* válasza enginev3.0 (#330) üzenetére


*RLaci*
addikt

Na akkor leszek abból a 10-ből az első, csakhogy érezd a törődést!

A szépség szubjektív, erre azért félisten létedre már rá jöhettél volna, bár abban igazad van ez nem egy lecsapott oldalú, kínai csilivili telefon. Amúgy életben jobban néz ki mint fotókon, videókon, de gondolom te még nem fogtál ilyet a kezedben. Remek 90hz-es sík kijelző, hibátlanul futó rendszer, szuper point&shot kamera, nagyon jól működő face unlock, vállalható akkuidő jellemzi a 4 XL-t, saját tapasztalat. Az aszimmetriáját(sajnos szimmetria buzi vagyok) ne tudtam megszokni ezért eladtam de már bánom, mert ezt leszámítva jó telefon, a konkurencia nagy része csak szeretne ilyen stabilitást, kiegyensúlyozottságot nyújtani mint ez fos.

Örüljél ;]

[ Szerkesztve ]

(#336) enginev3.0 válasza calamites (#331) üzenetére


enginev3.0
félisten

+(#335) rlaci71

Az hogy valami szép vagy csúnya ízlés kérdése, teljesen igaz, de úgy látszik, hogy az ízlés nagyrésze is egy felé hajlik, méghozzá a csilli villi lecsapott oldalú "kínai" telefonok felé, ugyanis ezek viszik a pálmát, nem véletlenül készít a legtöbb gyártó ilyen telefont, kivéve az alsókategóriában, és hát látszik is, hogy melyik a nyereségesebb, a Google féle elképzelés, vagy a többi kínai csilli villi telefoné

Számomra az furcsább hogy az apple-nek nincs Edge telefonja, de majd lesz, és akkor úgy lesz meghirdetve, hogy ez az első ilyen telefon a világon, vagy úgy hogy eddig nem volt tökéletes ez a technológia, de most már az, így ők is beállnak a sorba (ez persze csak poén, nem kell komolyan venni)

Egyébként számomra pedig teljesen megdöbbentő amit a Google csinál

A világ egyik legnagyobb cége, eszméletlen sok pénzzel, saját oprendszerrel.
Ezekkel a dolgokkal mindene adott, hogy a világ egyik legjobb telefonját rakja le az asztalra az iphone mellett, és ehelyett úgy csinálnak mint a HTC, nem tanulnak a saját hibájukból, vagy passz, gyártják az ódívatú (tudom, tudom nektek még mindig tetszik a nagy káva, mert meg lehet fogni, meg hogy no edge, meg rajtatok kívül még vagy ezer embernek tetszik, de abból nem lehet megélni, hanem igenis a nagytöbbséget kell megfogni, trendi dolgokka), halálra ítélt telefonokat, mert azok, ráadásul még csak nem is kapni mindenhol hivatalosan, pedig nem hiszem hogy az utolsó fillérüket kéne rákölteni, hogy több országban elérhető legyen, vagy hogy nagyobb akksit kapjanak a telefonok, ami szintén alap hiba.

Szóval visszatérve a mondandóm elejére, mindene megvan ahhoz, hogy még jobbá, meg szerethetőbbé tegyék az androidot, saját telefonokkal, amikkel olyan konkurenciát állítanának a többi gyártónak, hogy mindegyik a mégjobb telefonra törekedne, mert nem hiszem hogy attól fél a google hogy kihátrálnának a gyártók az android mögül, ha ők túl jó telefont raknak le az asztalra, hisz gyakorlatilag nincs alternatívája a rendszernek, inkább csak hoznának még egy nagyon jó lehetőséget a vásárlóknak, egy szép, erős, gyors telefonnal, ami mindig naprakész a frissítésekben is.

De ehhez el kell felejteni a 2 cm kávát, meg a 3000mah akksit, mert tudom hogy nektek meg ezer másik embernek még ez tetszik, és nincs is ezzel gond, de én inkább a többi sokmillió ember felé nyitnék egy kicsit a trendnek megfelelően.

Szóval nem látom értelmét annak amit a google csinál, ahelyett hogy kihasználná a lehetőségeit, inkább az ellenkező irányba halad, és nem kellene semmiképp sem a xiaomi vagy a samsung példáját nézni, akik évente tucatszámra hozzák a telefonokat, évente szépen 2-4 telefont kiadnak, kettőt év eleje felé, egy ultra meg egy kicsit olcsóbb telefont, és ezt megismétlik ősszel is, ennyi. a legjobb gyártó lenne, az tuti :R

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#337) Dare2Live válasza enginev3.0 (#336) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Elég fura a nyereség a kínai lekerekített teló gyártóknál csapódik le nem a nem lapos kijelzősöknél amikor a piac nyereségének a 80%+át a nem lekerekített apple rakja zsebre. A maradék 20%nál meg nekem fogalmam sincs épp melyik modell mekkora nyereséget hoz. Nem mindha érne bármit de linkelj kérlek egy ilyen kimutatást vagy akármit ha már hivatkozol rá.

A lekerekítés nálam az elpazarolt kijelzőhely, könnyen csúszik, könnyen törik, baromi drága a javítatás vehetsz új telefont szinonimája így remélem nem követi apple/pixel ezt a vonalat. Persze értem én odivatú akinek nem tetszik a fenti de hát ez megint izlések pofonok.

A káváról annyit, hogy ja könnyebb megfogni, nem csúszik mint az üveg és ha esik nehezebben törik az üveg mert elöszőr a káva ér le.... de én semilyen "lapos" telónál nem látok 2cm széles kávát mint azt te állítod. Lehet hogy van de hogy nem a pixel4a az tuti.

Amúgy nincs kizárva aplle/google behozza mert ha a fenti kell a vásárlónak akkor azt kell adni neki. MInden teló már BT füles only. Mekkora üzlet, hogy egy füles nem örök élet, hanem 2-3év múlva aksi kuka 90+%ban megy majd a kukába és majd vesz a vásárló újat. Hogy a környezeti terhelésről már had ne szóljak. Eközben a shure 215öm 10+éves és hibátlan.
Jujj jut eszembe Pixel 4An jack is van. De hülye ódivatúak.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#338) bbendre válasza enginev3.0 (#336) üzenetére


bbendre
őstag

"A világ egyik legnagyobb cége, eszméletlen sok pénzzel, saját oprendszerrel.
Ezekkel a dolgokkal mindene adott, hogy a világ egyik legjobb telefonját rakja le az asztalra"

Ez igaz, de amig az Apple gyárt és forgalmaz "egy" telefont oprendszerrel addig a Google az Android oprendszert 100 gyártónak licenceli.
Nem gondolom, hogy a Google érdeke legyártani a legjobb telefon mert akkor 99 gyártó fog rá nézni, hogy mi akkor mit adunk el? (kicsit kisarkítva)
Szerintem a Googlenak nem érdeke jó telefont gyártani. Így is hülére keresi magát: [link]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#339) Cassi válasza enginev3.0 (#336) üzenetére


Cassi
senior tag

A Google soha nem tudta eldönteni, mit is akar a Nexus/Pixel termékvonaltól. Azt azért figyelembe kell venniük, hogy egy Google-mérnök és egy Google-iroda sokkal többe kerül, mint egy hasonló kínai, árban nem tudnak a nagy gyártókkal versenyezni. Saját hardverük nem volt, ugyanabból kellett építkezniük, mint a többieknek. Talán a saját SoC segíthetne, de ott még nem tartanak.

(#340) #86564352 válasza enginev3.0 (#336) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ott a hiba a levezetésedben, hogy gyártókat hasonlítasz egy reklámcéggel. Az Apple és a Samsung gyártók. A Google hirdetésekből és felhőszolgáltatásokból él, kb. apróbetűs lábjegyzet a Pixel bevétel a pénzügyi jelentésükben. A reklámok testreszabásához szükséges adatokat iPhone és Galaxy userektől is megszerzik, nem érdekük saját uralmat csinálni a készülékek piacán. Növekszik is a cég bevétele durván, működik az üzleti elképzelésük.

A Pixel hobby project csak a kockák számára érdekes, az átlagember talán nem is hall róla. Szándékosan nincs nagy marketing, nincs ott sok országban, szolgáltatóknál, mert a Google-nek csak nyűg és pénzkidobás lenne rendes gyártás, minőségellenőrzés, logisztika, támogatás, értékesítés, rendes termékciklus, saját hardverfejlesztés stb. Szinte szándékosan még színválaszték sincs, se wireless töltés, se IP minősítés és átlagembert ezek és az elérhetőség jobban érdeklik mint a "tiszta" Android és a night mode fotó.

Eléggé megmosolyogtatók az olyan cikkek, hogy a csak tucat országban forgalmazott, rendesen megkésett Pixel 4A a Galaxy S10e vagy iPhone SE 2020 "vetélytársa" lenne a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#341) Tewe013 válasza #86564352 (#340) üzenetére


Tewe013
őstag

Nem vetélytársuk mivel olcsóbb náluk, szóval jobb ár/értékben az, h a gugli szarik a forgalmazásra már más kérdés.

(#342) Yeffy válasza #16820480 (#332) üzenetére


Yeffy
veterán

remelem, igy lesz, legalabb is nekem a csucs vonal is megfelelne, ha nem baszarintanak el par hulyeseggel, lasd P4.
kivancsian varom, mi lesz az otossel. azt meg megvarom, de utana nekem kell valami telefont valasztani, remelem, h az mar olyan lesz, ami nekem megfelel mindenben.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#343) Yeffy válasza #86564352 (#340) üzenetére


Yeffy
veterán

pontosan, ezt irtam mar par cikk alatt, h szerintem is ez csak hobbyprojekt kb nekik.
latszik is rajta :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#344) arcsin


arcsin
senior tag

(#345) bbendre válasza #86564352 (#340) üzenetére


bbendre
őstag

Azért az USA-ban tolják és marketingelik rendesen a Pixel telefonokat és a szolgáltatásokat.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#346) enginev3.0 válasza Dare2Live (#337) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem a pixel 4a-ról beszélek, hanem a többi pixel telefonról, mivel a legtöbb szép "kis" kávákkal volt megoldva, és ha már egy bazi nagy telefon van a kezembe, akkor az inkább legyen egy nagy kijelző, mint elpazarolt felesleges semmire nem jó káva

Nekem egy 7pro-m van, szerintem elég jól ki van használva az előlapja kijelző/ház arányban, soha nem okozott gondot a lekerekített kijelző, soha nem nyomtam mellé, soha nem ejtettem le, nem csúszott ki a kezemből stb...

Attól hogy egy telefonnak nagy a kávája, ugyan úgy csúszhat, mivel sokszor ez is üveggel fedett rész, ami mögött semmilyen tartalom nincs, tehát ennél jobban elpazarolt hely nincs is egy telefonon

Nézd meg a pixel 4xl telefont, a kijelző feletti rész valami borzadvány, semmi értelme nincs, egyszerűen csak elcsúnyítja a telefont, és még a ház is nagyobb lesz tőle, tök feleslegesen, ráadásul 90%-ban nem a telefon tetejét fogod a telefonnak, hanem az alját, szóval még arra sem lehet fogni, hogy így könnyebb megfogni a telefont, egyszerűen feleslegesen csúnyává, és taszítóvá teszi a készüléket

Persze, tök szubjektív, meg biztos elfogult is vagyok, hisz 7pro-m van, de azért megnéznék egy szavazást, hogy melyik a szebb telefon a kettő közül, és melyiket választanák az emberek külső alapján

Egyébként hozzátenném, hogy a pixel 4xl-nél ha levágnák a tetején azt a tök felesleges részt, és nagyjából a kijelzővel zárulna a telefon, akkor még lapos kijelzővel is egy gyönyörű készülék lenne, főleg a hátulja

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#347) enginev3.0 válasza bbendre (#338) üzenetére


enginev3.0
félisten

De én pont ezt mondtam, hogy ez szvsz hülyeség

Az apple is egy közel tökéletes telefont rak le az asztalra, saját rendszerrel, ami még jó összhangban is van a többi termékével, mégsem vesz mindenki iphone-t

Attól hogy a google is haladna a szebb és jobb telefonok irányába, még nem venné el a többi gyártó kenyerét, mivel minden gyártónak megvan a saját legjobb tulajdonsága
(itt hozzátenném, hogy a google-nél is látszik a trend irányába való haladása, elég csak megnézni a pixel 4a telefont, ahol már sokkal kisebbek a kávák mint az eddigi pixel telefonoknál, szóval még van esély...)

Samsungnak ott a Note széria, ami elég egyedülálló a tollal, vagy a dex-szel, de az S széria is nagyon kedvelt, meg szerintem az A széria is

A Xiaominak ott a nagyon olcsó kategóriája, meg a miui, amit sokan szeretnek, sajnos mondanám, de már nem lehet mondani, hogy nagyon olcsó a felsőkategóriájuk is

A huaweit most nem említeném, velük jól kibactak

stb...

mindenki tudja, hogy melyik gyártót miért szereti, és csak azért mert a Google kiadna egy trendnek megfelelő telefont, egy nem max 1 napos akksival, hanem törekedne mondjuk legalább a 2 napra mint a legtöbb gyártó, attól még a sok huawei, a sok samsung, a sok oneplus stb... fan nem venne pixel telefont, de sokkal többen vennék meg a Google készülékét is, mivel egy jó ajánlat lenne

én pl azért vennék pixelt mert tudom, hogy a google mit szokott kihozni egy kamerából is, és hogy mindig friss androidom lenne, máris megvettek kilóra, de van akiket ez nem érdekel, és válaszjta továbbra is a note-ot vagy mást

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#348) enginev3.0 válasza #86564352 (#340) üzenetére


enginev3.0
félisten

"Szándékosan nincs nagy marketing, nincs ott sok országban, szolgáltatóknál, mert a Google-nek csak nyűg és pénzkidobás lenne rendes gyártás, minőségellenőrzés, logisztika, támogatás, értékesítés, rendes termékciklus, saját hardverfejlesztés stb"

Miért, a gyártóknak nyűg ez az összes művelet? Mert nem hiszem hogy szeretetszolgálatból teszik meg, hanem a bevételért, ami ugyan úgy bevétel lenne a google-nek is, és nem pénzkidobás

(#339) Cassi@
Na szerintem is kb pont ebben van a titok, hogy ők sem tudják mit akarnak ezzel a telefon dologgal

Mivel nyilván nem hülyék vannak a google-nél sem, ami azért látszik a bevételeken, csak azt nem értem, hogyha ebből pénzt akarnak keresni, akkor miért nem csinálják jobban, miért kell ennyire leszűkíteni a lehetőségeket a beszerzésre stb...
De ha meg nem akarnak pénzt keresni vele, akkor mi értelme az egésznek? Nem hiszem hogy bármelyik google dolgozó hazamegy, és még otthon unatkozásból telefonokat tervez :))

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#349) #76289792 válasza enginev3.0 (#346) üzenetére


#76289792
törölt tag

Azért azt vegyük figyelembe, hogy a Pixel 4-nél a felső káva elég jól kihasznált, ott a soli (kinek jó, kinek nem..) és a szenzorok, kamera (elsőosztályú arcfelismerés). Ismerem a 7 Pro-t, azt váltotta a P4. OP-nál nulla az arcfelismerés. Személy szerint utáltam amikor véletlenszerűen jött elő a pop-up és egy olyan helyzetben ahol ezt mindenki kiszúrja kifejezetten gáz is tud lenni.
Őszintén, nekem egyáltalán nem hiányzik a full kijelző, így legalább meg lehet fogni videónézésnél a készüléket (sokkal kényelmesebb). Arról a szörnyű lekerekítésről meg ne is beszéljünk. Ez a full-kijelző most az új trend fétis?

Az meg hogy melyik szebb, kit érdekel? Felnőtt emberek vagyunk, nem az oviban vagyunk hogy a matchboxokat versenyeztessük..
Úgy látszik a mai világban már gáz ha egy telefonnak telefon kinézete van.
El kell fogadnod, hogy a Pixel szériát az veszi akinek nagyon jó kamera kell (ami tényleg reális képet ad vissza és nem olyan festményt mint a chinkek), fontos a teljesen tiszta rendszer ténylegesen rendszeres, havi frissítésekkel, azonnali főverzió-frissítésekkel. Akinek nem egy mai trendi tepsi kell .. (7 Pro és P4 között van 16 mm és ha a felső kávát is figyelembe vesszük akkor érintésnél ez kb 2 és fél centit jelent. Ez nagyon sok. Arról nem is beszélve hogy itt a Google gyűjti az adataid, kínai gyártóknál még maga a gyártó is.

Szóval jöhetnek a kínai gyártók bármilyen csillogó színekkel, 7 collal, kiugráló pop-up kamerákkal, fényekkel.. nem mindenkinek ez kell.

Azt meg felejtsük el, hogy a Google élen lesz mobilgyártásban. Ez egy szoftveróriás, nem egy hardver-gyártó. Nem véletlenül gyártatták más cégekkel a készülékeiket. Mit számít egyáltalán a bevételük ezen a téren? Semmit. OnePlus és társai ebből élnek, ha ez nem megy nekik lehúzhatják a rolót. Google-nek nem megy... nevetnek egyet a cégnél és a mobilos osztály dolgozóinak vállát megveregetik, hogy jövőre azért húzzanak bele :)
Nekik ez presztízs, hobbi, megmutatják hogy ők hogyan képzelik el a mobilos szférát. Ennyi, nem kell többet belegondolni és más gyártókkal versenyeztetni.

(#350) Tewe013 válasza #76289792 (#349) üzenetére


Tewe013
őstag

+1, nagyon hasonlóan látom a témát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.