Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) szabi__memo válasza Thom! (#199) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Persze. Nekem a mérete miatt inkább nem

(#202) Ryoo válasza Yany (#196) üzenetére


Ryoo
senior tag

Mi az a Oneplus K7?

[ Szerkesztve ]

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#203) gattolino válasza Ryoo (#202) üzenetére


gattolino
senior tag

Oneplus 7 special edition :DDD

Vivo X90 Pro Plus

(#204) Tewe013 válasza PistiSan (#197) üzenetére


Tewe013
őstag

Igazából, ha visszaolvasol le lettek írva a lehetőségek.
Amazon/német MM ismerőssel/német ebay/Turbado 2 év garival

(#205) bbendre válasza Dare2Live (#194) üzenetére


bbendre
őstag

:) csak egy megjegyzes mivel 3 eve csak Pixel telefont hasznalok elsodleges telefonnak.
A Pixel telefon memoria kezelese pont ugyan ilyen sajnos. A P3ban 4gb rammal megrosszabb, a P4 el sem sokkal jobb. Ha nagyon fenykepezel még a bluetooth kapcsolatok is meghalnak. Autoval mentem, szolt a zene a kocsiben es lefotoztam valamit. A navit ujra be kellett allitani, a zenet pedig ujra kellett inditani. Igaz ezt javitottak nagyreszt, de nem teljesen.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#206) ghiottone válasza PistiSan (#197) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Szerintem alzan lesz. Ők gyári garit adnak tapasztalataim szerint a Motorola készülékek cseh szervizeléséből + az OP-k gari ügyintézéséből is kiindulva.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#207) kutyek válasza PistiSan (#197) üzenetére


kutyek
senior tag

amazon.de nem játszik? Még nem látom listázva, de szinte biztos, hogy kapható lesz. Magyar áfás számla, gyors szállítás, tipikusan jó refund és 2 év szavatosság (ha sold by amazon)...

(#208) natë


natë
nagyúr

90-es a kijelző? Ugye nem?

(#209) Tewe013 válasza bbendre (#205) üzenetére


Tewe013
őstag

Mi9SE-rol P4-re váltva pont teljesen más. Sokkal jobban bent tartja a memóriában a dolgokat, egyedül a fotózás tudja ki lőni a dolgokat, de a Mi9SE egy idő után mindent kilőtt fotózás nélkül is, itt ilyen nincs.

(#210) janeszgol válasza Yany (#182) üzenetére


janeszgol
félisten

Bocsi, én leszek a sokadik. Miértnem tűnik versenyképesnek? Ebben a Xiaomiban semmi olyat nem látok, amitől eldobnám az agyam, és a Pixel 4a gondolatát.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#211) bbendre válasza Tewe013 (#209) üzenetére


bbendre
őstag

Bocsanat, azt hittem ennel nincs lejjebb :D

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#212) *RLaci* válasza natë (#208) üzenetére


*RLaci*
addikt

60

(#213) natë válasza *RLaci* (#212) üzenetére


natë
nagyúr

90-nel nem lenne 6 órás SOT :D

(#214) *RLaci* válasza Tewe013 (#209) üzenetére


*RLaci*
addikt

Xiaomit Pixel Experince rommal kell használni(már amelyikre van). Perfekt. [link]

[ Szerkesztve ]

(#215) PistiSan válasza *RLaci* (#214) üzenetére


PistiSan
addikt

Régen én is sokat használtam ezekhez hasonló rendszereket, már biztos megöregedtem, mert csak simán használni akarom a telefont, és semmi ilyesmivel nem akarok foglalkozni.

(#216) *RLaci* válasza PistiSan (#215) üzenetére


*RLaci*
addikt

Szinte az összes Nexus és Pixel is volt/van nálam használatban(aki ismer itt a ph-n az tudja). Céges telónak kaptam egy Mi 9T Prot, megkarmoltam magam a miuitól. :) Ekkor találtam a PE romot. Azt kell mondjam megérte rászánni az időt (bl nyitástól számítva kb. fél óra volt), hogy felrakjam. Bármelyik Pixel mellé oda teszem, akár gyorsaságot, stabilitást, megbízhatóságot nézzük. Ha nem látod a telót csak a kijelzőt, bizony meg nem mondod, hogy ez egy Xiaomi, nem egy Pixel.

[ Szerkesztve ]

(#217) Sgr_A válasza PistiSan (#215) üzenetére


Sgr_A
addikt

ezzel így vagyok én is
meguntam a keresgélést és a stock droid nem jön be kinézetre és funkcionalitásban is szegényes számomra, ezért váltottam a sötét oldalra, vannak dolgok amik hiányoznak de a sima működés és az indokolatlanul beakadt appok és a merülés hiánya kárpótol
de egy ilyen telót samsung ui-val vagy htc szoftverrel ilyen árban elfogadnék

[ Szerkesztve ]

(#218) Voiceless válasza Tewe013 (#170) üzenetére


Voiceless
csendes tag

3500-as az akksija a G8s-nek, és 50%-ról tölt fel 1 óra 20 perc alatt. 15%-ról kb. 2 óra. Szerintem lenne rá igény. Az már más dolog, hogy sok gyártó azért nem tesz jobbat, mert az alacsonyabb töltés érték növeli az élettartamát az akksinak, viszont még mindig van rá lehetőség, hogy szoftveresen ezt elérjék, de a felhasználó kikapcsolhassa. Ezt csinálja az LG is, de valahogy nem tölt gyorsabban az akksi kímélés kikapcsolásával sem, mint azzal. Szerintem egy 0-100-as töltésnek 2020-ban egy 300 dollár feletti telefonnál már illő lenne 1 óra körül/alatt mozognia.

(#219) ollie válasza Cyrin (#200) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Oh, azt hittem a Nord közelebb van méretben.

***

(#220) catroot válasza csipuka (#109) üzenetére


catroot
veterán

Hogy érted, hogy lassú a scroll?

Ha elkezdesz görgetni folyamatosan, akkor kb. exponenciálisan gyorsul a sebessége.

Link

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#221) MrPetya19 válasza bbendre (#205) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én nexus 5-öt használtam öt évig, és szoftveresen azért az se volt a csúcson sajnos. A gyakori frissítés hátránya hogy gyakrabban tud hiba becsúszni.
Most U11-et használok és nagyon jó, egészen addig míg meg nem nyitom a gcam-et, utána valahogy lassabb a teló és olyanokat produkál mint neked.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#222) guni válasza *RLaci* (#214) üzenetére


guni
tag

Én is Pixel Experience-szel használom a Mi 8-amat, de itt is minden hónapban van van valami meglepetés. A legutolsónál bevezettek egy új kernelt, gondolom hogy elejét vegyék az indokolatlan akku fogyasztásnak, de annyit értek el hogy az akku még mindig merül, cserébe ott vagyunk mint a gyári xiaomi rommal hogy lövögeti ki az appokat sorra amint háttérbe kerülnek. Pár hónapig még elhasználom, aztán megveszem valamelyik új Pixelt. Ha tényleg 486 euró lesz a 4a 5g, 765G-vel meg dupla kamerával és nem lesz túl nagy tepsi, akkor nekem ez teljesen jó vétel lesz.

(#223) *RLaci* válasza guni (#222) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ezek szerint a 9-es szériára jobban sikerült a port mert nálam nincsenek anomáliák, az üzemidő is jóval jobb mint miuin. Volt nálam pár hétig egy sima Mi 9 is, azon is problémamentesen futott.

(#224) 7Heads Drago válasza csipuka (#109) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ne is mond. Nálunk is félő hogy az kell a lánynak. De még nem döntött.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#225) guni válasza *RLaci* (#223) üzenetére


guni
tag

Hát ez teljesen változó még egy romon belül is. Pl március környékén tényleg hibátlan volt, aztán nekiálltak belerakni mindenféle új feature-t és azóta egyre szarabb lesz. Meg attól is függ hogy milyen appokat használsz. Pl Wahoo fitnesst, azonnal kidobja memóriából, de Strava tökéletes. Gondolom valahol whitelistve vannak a népszerűbb appok és ha pont azok közül használsz, akkor nem fogod észrevenni a gatya memóriakezelést.

(#226) Yeffy válasza erahurka (#187) üzenetére


Yeffy
veterán

lehetne gyorsabb, de meg mindig sokkal jobb, mint a korabbi eMMC-je pl.
ha igaz

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#227) juuzer válasza Yany (#182) üzenetére


juuzer
addikt

Nem minden a specsheet. Plusz a 4-ből 2 kamera eleve kuka. :)

Vamos a la playa.

(#228) tybsen


tybsen
addikt

Nem rossz ennyiert, de elegge elkeserito, hogy mar az elso tesztek alapjan is akadozik. Nyilvan nem lehet ennyi penzert csodat varni, de valahogy az ember azt varna a google sajat telefonjatol, hogy egy jol optimalizalt cucc legyen. Ehhez kepest mar az elso tesztek is irjak, hogy neha akadozo teljesitmenyt nyujt. Meg lehet majd nezni nehany honap mulva x alkalmazassal mit produkal majd.

Ilyenkor kenytelen az ember az alig dragabb iphone SE-re gondolni, ahol ugyan kevesbe mutatos kulso meg kijelzo van, akksi is gyengebb de maga a telefon normalisan kepes mukodni akadozasok nelkul. Nekem ez sokkal fontosabb a hetkoznapokban es szimpatikusabb beallitottsag: kevesebbet tud (vagy kevesbe modern hardver, ertitek), de azt stabilan hozza. A pixel meg csinalhat kicsit jobb kepeket meg akarmi, ha kozben nem kepes normalis modon az alapmukodesre (mondom ezt ugy, hogy pixel 3a-m van). Tavaly amikor megvettem a pixelt, nyaron egy hosszabb fotozas soran a kamera jelezte, hogy felforrosodott. Ez milyen mar? Vagy egy egesz napra bekapcsolt energiatakarekos modrol valo visszaallas utan a sok ertesitestol megorul a telefon es hagyni kell amig magahoz ter. A szokasos androidos hetkoznapi akadozasokrol, alkalmazas bezarodasokrol meg fucsasagokrol nem is beszelve. Mondom ezt ugy, hogy az androidot sokkal jobban szeretem, de annyi nexus meg pixel utana nem hiszek a pixel 5-ben sem mar. Nem tudom mit kellene csinalni az androiddal, hogy normalisan mukodjon. Ezt sajnalom csak nagyon, mert egyebkent egy nagyon jo rendszer, de ha az embert nagyon zavarjak ezek a hetkoznapi androidos dolgok, kenytelen ios-re menekulni mert nincs mas alternativa (Windows phone-t sajnalom, abbol is annyi minden lehetett volna es lett volna egy fluid rendszer).

(#229) janeszgol válasza tybsen (#228) üzenetére


janeszgol
félisten

Na, mai a halálom, azok a megjövő értesítések miatti telefon megakadás. Jön és jön, nekem meg várnom kell, mert nem reagál semmi másra. Tököm kivan vele.
WP forever! Egye fene az iOS se rossz. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#230) BiP válasza Yany (#196) üzenetére


BiP
nagyúr

úgy hívják, hogy Samsung Galaxy S7. Ha kell, a blahára kiállok és beleordítom a közepébe, hogy a világ legjobb készüléke és pont, ha valaki csak így hiszi el. :DDD
:R
Lecseréltem S9-re, asszonynak odaadtam az S7-et. De mai napig "bánom".
Az S9 nem érte meg a felárat.

(#231) Yany válasza BiP (#230) üzenetére


Yany
addikt

Lol, itt ugyanez. Szó szerint.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#232) Magnat válasza tybsen (#228) üzenetére


Magnat
veterán

Én még életemben egyetlen egy androidos telefonon és tableten sem találkoztam ilyennel, h az értesítések miatt akadozna a reszponzivitás, de a "szokasos androidos hetkoznapi akadozasok, alkalmazas bezarodasok meg fucsasagok" is tök ismeretlenek számomra, pedig sosem voltak csúcskészülékeim. Most van egy Galaxy S10 Lite, előtte csak gyengébb készülékeim voltak.
Fura, h a Pixelek pont csinálják ezt ... gyári Google vonalon volt Nexus 7-em, de azzal sem volt soha ilyen baj (kivéve az egyiket, ami hw hibás volt).

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#233) juuzer válasza BiP (#230) üzenetére


juuzer
addikt

Én is bánom, hogy 1,5 év alatt megadta magát. Csak 2 gondom volt vele: a szelfikamera és az, hogy a jacken kijövő hang nekem túl halk volt pl metrón való utazáshoz.

De a mai napig szívesen használnám, ha meglenne. :DD

Vamos a la playa.

(#234) #76289792 válasza Magnat (#232) üzenetére


#76289792
törölt tag

Nem tudom, családban van 3 pixel is és egyik sem csinál ilyet..és ezelőtt is volt pár, még nexus is. Azokon sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#235) Bdanyy


Bdanyy
addikt

S7 már a mostani mindennapi dolgokra szerintem túl lassú. Pl ha pár óráig nem nyúlok hozzá, akkor amint megmozgatom (gondolom leáll a doze), egyben jön az összes notification meg, amíg nem végez szaggat borzasztóan. Egy hónapja sincs, hogy reseteltem amúgy. Ami a legdurvább, mikor google mapsen keresel és másodperces késés van kb az érintésed után. Főleg ha már navigáltál vele és throttlingol tőle.
Talán a leginkább gáz, hogyha megnyitom a híváslistát, akkor van, hogy még a régebbi hívások látszódnak 1-2 mpig, de ha valamelyik számot hívod, akkor hirtelen "beugrik" a valós híváslista, és arról tárcsázza már az azon a pozíción lévő kontaktot. Ilyenkor a lerakásgombot kezdheted nyomkodni, és reménykedsz hogy előbb sikerül megszakítani, mielőtt kicsörögne.
Van amikor meg tényleg minden flottul gyorsan működik, inkább ez a kettősség ami nagyon zavaró, nem tudod vakon csinálni a dolgokat mert sosem tudod mikor áll be.
Egyébként nekem is tönkrement másfél év után, meg az összes ismerősnek akinek volt, de a gyári garira nincsen panasz, max 2 napon belül mindig javították.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#236) ShadowX válasza tybsen (#228) üzenetére


ShadowX
őstag

Ezen én is csodálkoztam. Néztem MKBHD tesztjét és azt hittem az 1440p felbontás + gyenge wifi miatt akadozik maga a videó, de utána pár másodperccel elkezdte mondani, hogy meg-megröccen a telefon. Ezt a mostani Pixel 3a XL-emen nem tapasztalom (pedig ez nem ufs tárolós és az új chipsetnek erősebbnek is kellene lennie elméletben). Mondjuk neki minden xar fent van a telefonján. Szerintem ez valami szoftver gubanc lesz.

(#237) Bdanyy válasza ShadowX (#236) üzenetére


Bdanyy
addikt

Neki a pixel 4 is azt hiszem a szaggatás+kamera lassúsága miatt nem volt daily driver, a gyengébb kamera ellenére emiatt inkább a oneplust használta.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#238) gyurma888


gyurma888
aktív tag

Tetszik ez a teló. Meguntam a péklapát méretű, agyonhajlított kijelzőjű, 20 centiről leejtve pókhálósodó, horror árú telókat. Kérdés, hogy kamera terén mennyire lenne visszalépés egy P30 prohoz képest. Bulizós telónak mindenképp jó lenne, legalább nem tépné le egy féltégla a nadrágom. Még gondolkodok rajta :)

(#239) Marc864 válasza tybsen (#228) üzenetére


Marc864
tag

Szívemből szóltál. Minden egyes szavával egyet kell hogy értsek.

(#240) Ádám16 válasza gyurma888 (#238) üzenetére


Ádám16
addikt

Bulizós telónak jó egy régi SE is bőven, vagy i7.

(#241) Yany válasza Bdanyy (#235) üzenetére


Yany
addikt

S7 már a mostani mindennapi dolgokra szerintem túl lassú. Pl ha pár óráig nem nyúlok hozzá, akkor amint megmozgatom (gondolom leáll a doze), egyben jön az összes notification meg, amíg nem végez szaggat borzasztóan.

Ennek nincs köze a hardver lassúságához. Egy ideje pontosan ugyanígy viselkedik az S9+ is, ami pedig erősebb belsővel bír. Valamit elkeffentettek az energia-menedzsmentben, ami nem tudom, hogy Android vagy Samsung specifikus-e, de a notification-ök éppúgy egyszerre érkeznek meg az S9+-omon ha sokáig nem piszkálom. Természetesen ha ilyenkor minden egyszerre "éled fel", beszaggat a készülék, ami egy sokszor erősebb desktop gépen is megesik ilyenkor.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#242) elfelejtette válasza Yany (#241) üzenetére


elfelejtette
veterán

Láttam már olyat, hogy annyira jó volt az energia-gazdálkodás, hogy amikor te ébresztetted fel a telefont, akkor kezdett kommunikálni a szerverekkel, addig semmi, mintha repülő módban lenne. Erre a legjobb bizonyíték, ha a kezdő képernyőn lévő óra az utolsó használat idejénél marad, és látod, amikor az aktuális időre frissül, mikor bekapcsolod a kijelzőt.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#243) bbendre válasza gyurma888 (#238) üzenetére


bbendre
őstag

" kamera terén mennyire lenne visszalépés"
Ha nem használod sokat a ultra wide kamerát és a 10x zoomot akkor a Pixelek sokkal jobbak.
Éjszaka is jó képeket lőnek a Pixelek, de a szenzor miatt egy kicsit a Huawei alatt maradnak fényerőben. Viszont a szinek jobbak, a többi telefont agyonverik kamera terén.
2x Zoomig tökéletesek a zoomok is (Super res Zoom)
Astro photo (Astro)
Night Sight (NS)
és persze a verhetetlen HDR+ ami miatt sok a GCam port

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#244) <Adamsky> válasza Ádám16 (#240) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Mi az a "bulizós telefon"? Képzavar :F

(#245) BiP válasza <Adamsky> (#244) üzenetére


BiP
nagyúr

Arra szokták mondani, hogy már használható, de nem elég drága, nem halsz bele, ha elhagyod, leejted, kiesik a zsebedből, leöntik piával, ellopják stb.
Meg ugye kicsi, könnyen elfér a zsebben.

[ Szerkesztve ]

(#246) <Adamsky> válasza BiP (#245) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ezt azért nem tudom elképzelni, mert
• sose csapom annyira szét magam, hogy ne tudjak a telefonra vigyázni
• mi van, ha a buliban fizetni kell (NFC)?
• mi van, ha előtte / utána kellene navigálni?
• esetleg fényképezni szeretnék?
Két (vagy több?) telefont - csak ezért - biztos nem tartanék.
Vagy a "bulizós" mellett akkor van "ünnepi", "csajozós" és mondjuk "munkába-járós" telefon is? :)

"Meg ugye kicsi, könnyen elfér a zsebben."
Kössz! A telefonnak eleve ilyennek kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

(#247) Yany válasza elfelejtette (#242) üzenetére


Yany
addikt

Volt egy android upgrade (asszem a 8-as) anno, amikor konkrétan kilőtte a skype-ot beszélgetés közben. Tök vicces volt, hogy felhívod a másikat, majd amikor a füledhez emeled a telefont, mert mondjuk megszólalt benne a másik fél, akkor ugye a képernypt kikapcsolta a telefon, hogy ne nyomkodd el a füleddel... na ekkor, mivel kvázi a háttérbe vonult az app, egyből ki is lőtte a hívást. Ez nem Samsung specifikus volt, de látszik, hogy ezeken a feature-ökön még van mit reszelni ennyi év után is. Ezek sajnálatos bénázások egy amúgy mára már eszméletlen jó és érett piacon, mint a touchos mobilok.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#248) xhege válasza <Adamsky> (#246) üzenetére


xhege
addikt

Hidd el létező és indokolt kategória...
Megboldogult egyetemista éveimben a mobiltelefonok nem léteztek, vagy csak a csúcsmenedzserek használtak ilyesmit. Visszaemlékezve az akkori bulikra csak bulizós telefont vittem volna magammal én is. :D

(#249) <Adamsky> válasza xhege (#248) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

OK, az ilyen esetekre, akkor valami ilyesmit ajánlanék. :DDD

(#250) arcsin válasza <Adamsky> (#246) üzenetére


arcsin
senior tag

Nekem van egy lg g2-m (12 ezer volt tavaly ph-n, patika) olyan céllal ha pld komcerten kib.szák a kezemböl, zsebmböl. Mondjuk balestek mindig lehetnek,sátorban rágurulok, stb. Arra a mostani xiaomi note 4et féltettem volna 1 évvel ezelött is. Vagy pld, Nápoly, ott majdnem ellopták 2x is a kis lg-t, de inkább azt, mint a másikat amin érzékeny adatok is lehetnek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.