Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) *RLaci* válasza Prowler (#900) üzenetére


*RLaci*
addikt

Remek vételt csináltál, örülünk, hogy boldog vagy... :U

Ide lehet amúgy hozni az összes tepsit hasonlítgatni, sok mindenben jobbak lesznek, többet tudnak mint a 4a, viszont akinek fontos az egykezes, kényelmes használat, a fix 3 év támogatás, a jó point&shot, kamera az ennél jobb dealt most nemigen tud kötni.

[ Szerkesztve ]

(#902) Hopkins95 válasza Prowler (#892) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én pont tegnap nézegettem bele számítógépen a tesóm OnePlus 7t Projáról átmásolt balatoni képekbe és bőven hagy kivetnivalót maga után. Bár első ránézésre jól néz ki, de ne kezdj bele nagyítani, mert nagyon puha lencserajzolatú képeket fogsz látni. Telefonon kicsiben nem is tűnik fel annyira, de ahogy megnyitod gépen, már nem örülsz neki.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#903) sphe válasza ghiottone (#897) üzenetére


sphe
senior tag

Igen, a pixel nagyon osszehangolta a szoftvert a szenzor-lencse-kernel hármassal

Vannak portolt gcamok OP és más telefonokra is, de nem azokra lettek írva; fórumtag egyik (korábbi pixel verzió) fórumban írta, hogy még portolt gcammal is sokkal jobb maradt a pixel (annak ellenére, hogy egy ideig OP-t használt a jobb vas - 120hz display - satöbbi miatt)

(#904) #76289792 válasza Prowler (#898) üzenetére


#76289792
törölt tag

Abszolút ég és föld.. főleg point&shot-ban.

(#905) ghiottone válasza vikla007 (#881) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Elsiklottam a válasz felett. Bocsánat.
Nem tudni, hogy a Google Store-ból megy majd-e a mailbox, reméljük igen. Amazonból biztosan működik majd, ott nem lesz ilyen gond.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#906) szabi__memo válasza Gabócza (#896) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akkor sok értelme nincs ez miatt választani, elég egy olyat ami ugyanilyen vagy valami másik pixel szenzorral van.
Vagy sphe, ezek szerint kernel módosítás is kell hozzá? Akkor felejtős, hacsak nem nyílt.
Bip, akkor a többi Pixel sem kéne hogy rosszabb legyen, nem?

[ Szerkesztve ]

(#907) Hopkins95 válasza szabi__memo (#906) üzenetére


Hopkins95
addikt

Akármit csinálsz egy nem Pixel telefonnal Gcam porttal, az sosem fog olyan eredményt produkálni neked, mint egy Pixel. Majd hozok példát erre összehasonlítva OnePlus Gcam vs. Pixel 4a, ha hozzájutok a példányomhoz.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#908) szabi__memo válasza Hopkins95 (#907) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Érdekes. Akkor nem csak az app kell hozzá (azonos szenzor mellett sem?).
De mitől jobb egy Pixel 4a-val készült kép mint egy előddel amiben ugyanaz a szenzor van???

[ Szerkesztve ]

(#909) sphe válasza szabi__memo (#908) üzenetére


sphe
senior tag

Az előbb már leírtam. Szoftver és hardver elemek összehangoltsága. Jó párosítás. Match.

Azonos szenzor esetében még mindig ott van a lencse rendszer, ois, de már erről is volt szó, hogy a p4a optikája más.

[ Szerkesztve ]

(#910) *RLaci* válasza szabi__memo (#908) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ki mondta, hogy jobb? Nekem volt majd az összes Pixel, ezelőtt 4XL, kb. ez is ugyanazt hozza, mint az.

[ Szerkesztve ]

(#911) Drakmusz válasza szabi__memo (#908) üzenetére


Drakmusz
őstag

Ez egy jól behatárolható képi világ, nagyjából az utolsó két Nexus óta változatlan.
Annak minden előnyével és hátrányával együtt.
Nagy csodákat nem fogsz tapasztalni ha egy 3a-val hasonlítod össze ezt az új modellt.
Akinek tetszik ez a képalkotás az veszi, a többiek meg mást választanak.
Nekem a 4 XL előtt egyes XL volt, sajnos nem tudok az újjal négyszer olyan jó fotókat csinálni....:)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#912) bbendre válasza szabi__memo (#894) üzenetére


bbendre
őstag

Csak egy teszt a sok-sok kozul:

Camera shootout: Galaxy Note20 Ultra vs. Pixel 4a : [link]
"Nevetséges, hogy ezeket a telefonokat még egyenlő feltételek mellett is összehasonlíthatjuk"

A sensor semmi extra, de a software mogotte nagyon komoly.
Marc Levoy az egyik legnagyobb nev a szakmaban akit a Google leszerzodtetett es megalkotta a csapata a GCam-ot. Majdnem tiszta SW megoldas a HDR+. Egy egyedi kepalkoto megoldas, hogy elkerulja a bemozdulast es kep Dynamic range is magas, de ne legyen Samsung fele tulszaturalt. Tobb alulszaturalt frame kerul osszeillesztesre AI tamogatassal. A bemozdulasokat nagyon szepen eltunteti.
A hatranya, hogy lassu valamint megeszi az aksit es a memoriat.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#913) szabi__memo válasza *RLaci* (#910) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Eddig mindenki ezt szajkózta. De akkor világos hogy nem igaz, ugyanolyannak kell lenniük. Persze a lencse tényleg lehet jobb, az számíthat.
A többieknek is köszi a válaszokat, tanultam belőlük

[ Szerkesztve ]

(#914) Yeffy válasza bbendre (#912) üzenetére


Yeffy
veterán

nem tudtam, ki ez a fazon, ra kellett gugliznom, elismeresem a munkajukert! :C
ezert hajlok nagyon egy P5 fele, de igazabol mar N5X/6P ota szeretnek egy kugli ref.modellt napi hasznalatban tartani.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#915) bbendre válasza Yeffy (#914) üzenetére


bbendre
őstag

Talan ez a legkomolyabb amit kiadott : [link] . Hatalmas tudasa van digitalis fotozason es kepalkotason.
Ami jo hir, hogy elvileg az Adobe -nek dolgozik egy teljesen univerzalis kamera appon.
Azt nem tudni, hogy Android/Apple vagy mindketto. Az elso kiadott alkalmazasa es amin szeret programozni az elvileg az Apple platform(ok) :D Ha keszit valami hasonlo appot az Iphone-ra akkor egy csomo Pixel es Gcam fan at fog oda menni. :))

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#916) Yeffy válasza bbendre (#915) üzenetére


Yeffy
veterán

igen, mar latom, h van mit a tejbe apritania. :K
meglatjuk. az mondjuk kemeny lenne, ha lenne egy almas GCam utod/rivalis, bar tudtommal az almak is eleg jok fotozasban mar egy ideje.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#917) bbendre válasza Yeffy (#914) üzenetére


bbendre
őstag

Csak egy tipp, szerezz egy sima Pixel -t esetleg egy 3(XL) verziót. Ami a telefonon van képek és videók, eredeti minõségben fel lehet tölteni a Google Photo-sba (Igen a 4k is tömörités nélkül). (nekem kb 300 Giga kép van feltöltve az elmúlt 20 évbõl. Sõt egy csomó régi fényképet is befozotam a Google PhotoScan appal) Valamint ott van az erdeti Gcam a telefonon. Az ingyenes Google Photos tárhely a az eredeti Pixel esetén nincs limitálva. A Pixel3 esetén 2022-ig érvényes. (A 2 es verzio esetén 2021.) A Pixel4 hez már nem jár tárhely.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#919) JFA válasza *RLaci* (#844) üzenetére


JFA
tag

Köszönöm, kíváncsi leszek mikor cserélik le egy nagyobb méretű szenzorra a jelenlegi IMX363-ast... talán majd a Pixel 6-nál :)

(#920) JFA válasza bbendre (#845) üzenetére


JFA
tag

Köszönöm :)

(#921) Hopkins95 válasza sphe (#918) üzenetére


Hopkins95
addikt

Jaj őt ismerem, tetszikelte is a kommentem! :DD :B

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#922) Yeffy válasza bbendre (#917) üzenetére


Yeffy
veterán

ez nalam 2 okbol sem jatszik, egyreszt TB-nyi tarhelyem van ONeDrive-on egy ideje, sz'al ez pont nem gond, es annyit azert nem fotografuskodok.
masreszt meg ezt is, ahogy a mostani vagy az elozo teloimat, atlag 3 evre veszem. akkor legyen mar vagy az aktualis csucs, vagy felsokozep "csucs", amihez jelen esetben 3 evig (elvileg) frissitesek is jonnek.

mellesleg meg a P3 akksiban/memoriaban kisse harmat, plusz nincs benne szeleslato, az XL-en meg ott az ocsmany, total ertelmetlen es hasztalan notch.

a 4a mar nem rossz, bar lyukaszto ott is van, de megvarom az 5-ost.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#923) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Megjött a 11 végső verzió.

(#924) bbendre válasza Yeffy (#922) üzenetére


bbendre
őstag

:R igen, ebben az esetben nem eri meg. En is a P5re varok :K

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#925) BiP válasza Yeffy (#914) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is nexus 5X utódot keresek, mert a közben vásárolt csúcsSamsungok sem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket.

(#926) *RLaci* válasza BiP (#925) üzenetére


*RLaci*
addikt

Szerintem a 4a tökèletes 5x utód.
Amilyen hülye vagyok viszont biztos megveszem az 5-t ha kijön, pedig ez a 4a mindenre is elég, mindenben hozza amit vártam.

[ Szerkesztve ]

(#927) BiP válasza *RLaci* (#926) üzenetére


BiP
nagyúr

A cikk/a fórum nyitása óta várok, aztán a megjelenés óta szemezek a rendeléssel, de még nem jutottam el oda. Amcsiból nem mertem, a németből meg nem akarok trükközni a postával.
A képeid meg meggyőzőek, már csak ezért megérné vátani.

[ Szerkesztve ]

(#928) *RLaci* válasza BiP (#927) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ha a német amazonról veszed nincs semmi trükközés a postával, oda küldik neked ahová akarod. Mailboxozni akkor kell ha a Storeból vagy Mm-ból rendeled, persze ha még működik.

[ Szerkesztve ]

(#929) Yeffy válasza BiP (#925) üzenetére


Yeffy
veterán

szerintem is a 4a a te embered ez esetben, nagyon jol osszerakott keszulek(nek tunik). :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#930) agressor12


agressor12
senior tag

Mindig jó ilyen e-mail-re ébredni reggel :)

(#931) *RLaci* válasza agressor12 (#930) üzenetére


*RLaci*
addikt

Mostmár csak a várakozás gyötrelmes napjai vannak hátra. ;] Egy hét és itt van. :)

(#932) zsinnyegtet


zsinnyegtet
aktív tag

Ha esetleg valakit érdekel és tud várni akkor 1 db-ot el tudok hozatni a sajátomon kívül.
Októberben jön haza a nagynéném New York mellől. Én megvárom mert 350 x 305 az még mindig csak...105-106 ezer magyar forint.
Privátban.
Köszi szépen. :)

[ Szerkesztve ]

A rock and roll az nem egy tánc...

(#933) zsinnyegtet válasza zsinnyegtet (#932) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

A lehetőség elkelt...8 perc alatt. :D :Y

A rock and roll az nem egy tánc...

(#934) agressor12 válasza *RLaci* (#931) üzenetére


agressor12
senior tag

Elvileg már Bp-en van vámkezelésen.

(#935) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Ha lesz igény Németektől fogok tudni esetlegesen szerezni a forgalmazás megkezdését követően. Hardveraprós linket majd figyeljétek.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#936) MittuDomain_ válasza zsinnyegtet (#933) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Akkor már nem is írok... :U

ps: Szegény nagynénéd beengedik-e egyáltalán majd, lutri ez most. Ill. a tudat, hogy ott a szajré, aztán az is két hétig karanténban.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#937) arcsin válasza ghiottone (#935) üzenetére


arcsin
senior tag

Majd figyelem. Lehet hogy holnap elérhető lesz alza-hun is.

(#938) zsinnyegtet válasza MittuDomain_ (#936) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Be fogják engedni (a munkája miatt). Ennek ellenére a 2 hét szobafogság tuti na de van azon a szobán ablak ;)

A rock and roll az nem egy tánc...

(#939) *RLaci* válasza agressor12 (#934) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ja, akkor 1-2 nap azt kapod :)

zsinnyegtet Nekem hozhatna egy 5-öst. :D

[ Szerkesztve ]

(#940) ghiottone válasza arcsin (#937) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ha ott lesz jó áron, akkor nem fogok vele bajlódni.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#941) eastsider válasza *RLaci* (#926) üzenetére


eastsider
nagyúr

en 2 utodot keresek Karacsony korulre... nekem 4a 5G tetszene, jo lenne a wide angle kamera.... amugy eleg lenne a 4a
ma reggel jott egyebkent 11 stable :C

[ Szerkesztve ]

(#942) *RLaci* válasza eastsider (#941) üzenetére


*RLaci*
addikt

Már este megérkezett :)

(#943) arcsin válasza ghiottone (#940) üzenetére


arcsin
senior tag

Igen, naponta (többször) nézem az alzat hogy van-e már valami ár, kellene-e bäszakodni Németországgal vagy hogy s mint.. De megjegyeztelek.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#944) TaylorPro válasza *RLaci* (#942) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ezért is jó a Pixel. Kíváncsi vagyok mennyire lesz slágertermék, mert mégis csak rétegtermék.

Pixel 8 Hazel

(#945) Gabócza válasza TaylorPro (#944) üzenetére


Gabócza
senior tag

Szerintem ezzel a 4a-val nagyot dobott a Google. És ahogy látom nem csak én vagyok itt olyan, aki a régi Nexus vonal újraéledését látja benne és újra visszatérne a referenciakészülékekre... :)

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#946) PistiSan válasza Gabócza (#945) üzenetére


PistiSan
addikt

A hivatalos forgalmazás hianya azért sokaktól elveszi a lehetőséget, alza ajánlatra leszek én is majd kíváncsi.

(#947) -myself- válasza *RLaci* (#942) üzenetére


-myself-
tag

Hali, akksiban van változás? Vagy továbbra is 2 napos?

Nexus forever...

(#948) *RLaci* válasza Gabócza (#945) üzenetére


*RLaci*
addikt

Biztos vagyok benne, hogy a 4a lesz az eddig megjelent Pixelek közül, a legnagyobb darabszámban eladott típus.

-myself- A 11-el nálam átlagos felhasználással olyan 2 nap 5 óra sot amit hoz fixen. Kicsivel jobb a fogyasztás mint 10-en.

Ez most egy teljesen vegyesben, wifi-mobilnet stat.

Itt ugyan 6 óra a sot de olyan 30 percet le kell vonni belőle, annyit használt a noled app, amit az aod helyett használok.

[ Szerkesztve ]

(#949) Gabócza válasza *RLaci* (#948) üzenetére


Gabócza
senior tag

Nekem ennyi üzemidő teljesen megfelel, a OP6-tal nem jön ki ennyi és azzal is elvagyok.
NoLED szépen működik? Én is azt terveztem használni az AOD helyett.
Éjszaka készenlétben mennyit merül?

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#950) ghiottone válasza *RLaci* (#948) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Valamilyen gcam portot raktál fel plusszba? 2 fényképezőgépet látni az aksi statisztikánál.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.