Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Lawn


Lawn
tag

Sziasztok, amcsi Amazonos rendelésnél garancia hogyan működik? Van valakinek tapasztalata?

-.-

(#1052) *RLaci* válasza Lawn (#1051) üzenetére


*RLaci*
addikt

Visszaküldöd, ha van még nekik az adott készülék kicserélik, ha nincs levásárolhatod vagy visszaadják a pénzt, amelyiket szeretnéd. A vissza posta árát ők állják.

(#1053) Lawn válasza *RLaci* (#1052) üzenetére


Lawn
tag

Köszi.

-.-

(#1054) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Matekolok a fólián hogy ez a fekete szélű legyen, vagy olyan ami nem fedi teljesen a kijelzőt. Plusz ott a kamera fólia, ami a vakunál van kivágva, de mi lenne ha fordítva menne fel és a kameránál lenne kivágva.

Pixel 8 Hazel

(#1055) sphe válasza *RLaci* (#1041) üzenetére


sphe
senior tag

Neked melyik fólia vált be? Ugyanolyan jó a kijelző, nem pöttyös vagy szivárványos alatta, nem gyűjti az élein a koszt?

(#1056) *RLaci* válasza TaylorPro (#1054) üzenetére


*RLaci*
addikt

Sajnos a kamerafóliát nem tudod fordítva felrakni én is próbáltam két félét, nem tapad meg úgy. Így én le is mondtam egyelőre róla mert nem akarok a lencse elé tenni még egy üveget. Egyelőre nem láttam olyat ami a kameránál is ki van vágva.

sphe Ezt a kettőt próbáltam eddig, egyikkel sem vagyok maradéktalanul elégedett. [link] [link]

Az első sima üveg, pont a kijelző széléig ér, oldalról kicsit látni a kijelzőt.Alul-felül túl lóg a kijelzőn viszont a fekete rész enyhe hajlítottsága miatt nem tapad le teljesen, így gyűjti kicsit a szöszt. A szelfi kameránál nincs kivágva, szerintem ez a jobb megoldás, nem szelfizek. Az anyaga viszont rendkívül jó, teljesen olyan mintha a kijelzőt tapicskolnád.

Az Airglass majdnem a teljes kijelzőt fedi, viszont ezáltal ez mind a négy oldalon olyan hatást kelt mintha nem tapadna le rendesen, van körbe egy 1-2 mm-es világosabb csík. Kicsit ezis gyűjti a szöszt, de nem annyira mint a másik. Az anyaga szokásosan jó, az ujjlenyomatot ez sem gyűjti.

Igazából várom a Nillkin cuccokat de egyelőre még nem jelentek meg.

[ Szerkesztve ]

(#1057) TaylorPro válasza *RLaci* (#1056) üzenetére


TaylorPro
addikt

Értelek. Köszi az infót. Én sem akarok a kamera elé semmit.

Pixel 8 Hazel

(#1058) *RLaci* válasza *RLaci* (#1056) üzenetére


*RLaci*
addikt

Még annyi, hogy az airglass nem valami tokbarát, a múltkor linkelt kedvenc tokomat nem is tudom vele használni mert felgyűri.
Még jó, hogy vettem egy ilyet is [link] , ezzel barátok mert nem hajlik rá annyira a kijelzőre.

(#1059) TaylorPro válasza *RLaci* (#1058) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ezért is lett elegem a fóliázásból mert valami kompromisszum mindig van.

Pixel 8 Hazel

(#1060) *RLaci* válasza TaylorPro (#1059) üzenetére


*RLaci*
addikt

Na ja, csak a karcok, azok a fránya karcok. :D

(#1061) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Amúgy ha összekarcolod, és zavar, akkor teszel rá fóliát és már nem fog látszódni. Szóval max eladásnál számíthat a karc, de nálam ez még sosem ütközött ki eladáskor. Ha meg sokáig használod, akkor másnak kíméled a készüléket a fóliával. Leejtéskor is vagy megvéd, vagy nem. Fólia nélkül az igazi a komfort. Szóval nem egyszerű ez.

Pixel 8 Hazel

(#1062) arcsin válasza TaylorPro (#1061) üzenetére


arcsin
senior tag

Most a fólia az tempered glass, vagy fólia fólia? Mert a fólia NEM merev.

(#1063) *RLaci* válasza TaylorPro (#1061) üzenetére


*RLaci*
addikt

Hát ja, csak mivel nálam nem sokáig marad meg egy telefon, sokkal könnyebben eladom ha makulátlan a teló.

Persze lehet rá tenni utólag, de elég a tudat, hogy alatta karcos. :)

[ Szerkesztve ]

(#1064) TaylorPro válasza arcsin (#1062) üzenetére


TaylorPro
addikt

Régebben sima műanyag fóliát használtam, ez könnyen karcolódik és tapad. Kipróbáltam az üveg fóliát is, ez már jobb azért, főleg ami oleophobic coating bevonatos mert az nagyon jól csúszik és taszítja a koszt. Meg ezeket toltál por és szöszmentesre nehéz felrakni, én meg erre vagyok allergiás. Szóval én már évek óta elengedtem ezt a témát. De most mivel a Pixel többe fog kerülni amennyit én hajlandó vagyok kiadni telóért ezért elgondolkodtam a fóliázáson.

Pixel 8 Hazel

(#1065) Hopkins95 válasza TaylorPro (#1061) üzenetére


Hopkins95
addikt

védőfólia =/= védőüveg :N

A tempered glass védőüveg esetében gyakorlatilag észre sem veszed, hogy van rá valami feltéve. Olyan a komfort, mintha a kijelző üvegét tapogatnád.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#1066) z0lt3n


z0lt3n
csendes tag

A MM okospultban is vágnak méretre "ütésálló", de nem üvegfóliát.
Nem polcról levehető a termék, a helyszínen készítik el a telefonra, annak idején egy S8-ra rakattunk fel és szépen illeszkedett a széleken is egy pár óra után miután teljesen kiszárad alóla a folyadék.
Esetleg még ez egy alternatíva lehet, bár erős ára volt, azt hiszem 6e körül valahogy.
Még gondolkodom, hogy mit fogok rendelni majd hozzá, de szerintem sokkal esztétikusabb megoldás mint amikor a széleken felválik az üveg.

(#1067) bbendre válasza z0lt3n (#1066) üzenetére


bbendre
őstag

Nem ajánlom. A Pixel3XL-re egy vicc, felül 3-5 mili hiányzik. Mindkét oldalon 5-6 mili hiányzik. Éppen a gyerekért mentem, nem akartam nekiállni ott anyázni. A guesture navi használhatatlan vele. A "vissza gomb" konkrétan megvágott. Amúgy az anyaga jó és lehet, hogy így tokkal sokkal használhatóbb lenne. Ha lenne rajta tok...
P4XL-re szépen felment. Azzal nem volt ennyi gond, pedig kb megjelenés után vettem meg és benne volt az adatbázisban. Igaz a guesture ott is fájdalmas volt pár alkalommal.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1068) *RLaci* válasza z0lt3n (#1066) üzenetére


*RLaci*
addikt

Clearplex a neve, nem szeretem, nekem túlságosan tapad.

Azért ezt az Airglasst ne úgy képzeljétek el, hogy tök eláll a kijelzőtől, majd este teszek fel róla képet. Igazából nekem lehet maradna is ez rajta, csak így a favorit tokomat nem tudom használni vele.

[ Szerkesztve ]

(#1069) z0lt3n


z0lt3n
csendes tag

Köszi, akkor továbbra is várjuk majd az a tapasztalatokat ezzel kapcsolatban is :R

(#1070) TaylorPro válasza bbendre (#1067) üzenetére


TaylorPro
addikt

A gesture navi a legtöbb tokkal is használhatatlan számomra. Ez a tok erre van kitalálva, A2-őn nekem ez van és baromira jó, cserében nem véd annyit.
Éppen ezért rendeltem ezt a pixelre mert többnyire úgy is jobb kézzel nyomkodom, pedig balkezes vagyok, és így a gesture miatt pont ott nincs széle ahol kell.

Fóliát meg lehet megpróbálom ezt mert a kamerakivágás nem tetszik és itt csak a proxy van kivágva így nem kavar be a működésbe. Remélem a tok és a fólia nem fogja ütni egymást.

Már csak a teló jelenjen meg az EU-ban. :DDD

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#1071) Tewe013 válasza TaylorPro (#1070) üzenetére


Tewe013
őstag

Én is hasonlo tokot vettem a Pixel 4-hez és tökéletes a gesture navihoz.

(#1072) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Jól láttam videóban hogy tudja a duplakoppos felébredést a teló?

Pixel 8 Hazel

(#1073) arcsin válasza TaylorPro (#1072) üzenetére


arcsin
senior tag

Azt a mido is tudja nekem már régóta crdroiddal is meg LOS-sal is :D Csodálkoznék ha nem menne a kugli telón.

(#1074) *RLaci* válasza TaylorPro (#1072) üzenetére


*RLaci*
addikt

Igen azt mindegyik Pixel tudja. Ígértem képet, ilyen az airglass.

(#1075) TaylorPro válasza *RLaci* (#1074) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi! Engem zavar a kamera kivágás és hogy látszik a fólia széle. Nagyon agyalok ezen, ez fekete szélű és teljesen fed. Proximity van csak kivágva.

Pixel 8 Hazel

(#1076) *RLaci* válasza TaylorPro (#1075) üzenetére


*RLaci*
addikt

Lehet én is rápróbálok egy ilyenre. Még a Nillkin üvegét várom, az is jó szokott lenni. Nem is értem, hogy nincs nekik még semmi a 4a-hoz, tokból is van nekik 1-2 fajta amit szeretek, de se híre se hamva. :U

(#1077) TaylorPro válasza *RLaci* (#1076) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nillkin nagyon jó. Egyszer el is csesztem egy drága üvegfóliát, nem bírtam jól felrakni. A kukában landolt.

Pixel 8 Hazel

(#1078) sphe válasza TaylorPro (#1072) üzenetére


sphe
senior tag

Már a p2 is tudta.

(#1079) KFeri22


KFeri22
tag

Üdv! Mi a különbség az Amazon.de és a Google Store garanciája között?

(#1080) zsinnyegtet válasza KFeri22 (#1079) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Innen kis hazánkból nézve...
Az Amazonhoz vissza tudod küldeni és a postát is ők állják / pénz vissza / új készülék.

Innen kis hazánkból nézve...
Google Store = nekünk macera

Persze ha pl. Németországban élsz akkor már más a helyzet. :)

[ Szerkesztve ]

A rock and roll az nem egy tánc...

(#1081) KFeri22 válasza zsinnyegtet (#1080) üzenetére


KFeri22
tag

Bocs. Pontosítok. Mo- n élek. Vagy én rendelnék Pixel 4a-t az Amazon.de-ről. vagy Németországban élő ismerősöm rendelne a német G.S-ról. A G.S. rendelés esetén, hogy működik a gariztatás?

(#1082) arcsin válasza KFeri22 (#1081) üzenetére


arcsin
senior tag

Magyar márkaszervízre gondolsz, ahol gariban javítják? Olyan nincs itthon. Amazonon.de ról rendeld szerintem, mert ott ha tényleg kakukk akkor küldenek másikat. Írták páran. De pld én megvárnám a helyedben az alza.hut, aki 2év garit ad, közelebb van, van asztalcsapkodásnak, székborogatásnak, fogyvédelemmel való fenyegetésnek helye.

[ Szerkesztve ]

(#1083) KFeri22 válasza arcsin (#1082) üzenetére


KFeri22
tag

Tudom, hogy nincs. Az Amazon és a GS. mennyi garit ad. Gondolom ha kakukk a GS . is cseréli, csak az ismerős küldené be. A számla is lehetne a nevén. Régen gariztattunk így Nexus 5-öt, csak az MM vásárlás volt.

(#1084) arcsin válasza KFeri22 (#1083) üzenetére


arcsin
senior tag

Szerintem ha az alza 2évet ad, a többi bolt is.

(#1085) micafighter válasza KFeri22 (#1083) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha van kint ismerősöd, akkor gari szempontjából szerintem a német MM a legjobb. Ha megvannak a papírok akkor elvileg itthon is tudod gariztatni bármelyik MM-ben. Azt mondjuk nem tudom ár szempontjából milyen a német MM.

(#1086) micafighter válasza *RLaci* (#1074) üzenetére


micafighter
nagyúr

Miután feltetted az üveget és úgy látod, hogy az üveg szélén rés van, ahol be tud telepedni a por, a reskitöltésre én átlátszó körömlakkot ajánlok. Sok mindent próbáltam már, ez vált be a legjobban.

Üvegből is van sok féle egyébként. Van, ami teljesen végig ér, ez általában nem kompatibilis minden tokkal. Vannak általában "case friendly" verziók, amik pár mm-el rovidebbek, viszont szinte minden tokkal kompatibilisek, és ha tok van a telefonon, akkor észre se veszed, hogy nem ér végig az üveg.

Ragasztóbol is van több féle megoldás. Van, ami csak az üveg szélén egy ragasztó csík, ezt nem szeretem, mert közepén marad egy kis levegő az üveg és a telefon üvege között. Aztán van olyan, ahol közepén is van ragasztó, de ha nem teljesen sík a telefon kijelzője (ma már a legtöbb nem az) akkor a szélére nem szoktak ragasztót tenni. Ezekhez lehet reskitő folyadékot kapni, de nem találkoztam még olyannal, ami ne folyt volna ki pár nap alatt.

Én általában igyekszek olyan uveget venni, amin nincs ragasztó, lehet kapni nagyon olcsón LCDhez használt, kristálytiszta UVre száradó ragasztót, az üveget azzal szoktam feltenni, mert ezzel a módszerrel nem lesz sehol rés, viszont ha tulfolyik, ebben a ragasztóban is megtelepedik a por mert nem szárad közleményre (másképp nem is tudnád levenni az üveget). Úgyhogy a körömlakk ehhez is hasznos lehet. A legjobb eredményt ez adja, de kicsit macerás a feltétel.

Lehet már ilyen üveget pakkban is kapni, ,,UV glue" címszó szerintem kihozza ha van már ilyen az adott telefonhoz. Ebben a pakkban lenni szokott egy ragasztó mentes üveg, egy kis tubus amiben UVre száradó ragasztó van, meg egy kis UV lámpa a ragasztóhoz.

(#1087) *RLaci* válasza micafighter (#1086) üzenetére


*RLaci*
addikt

Köszönöm a tanácsot, minden telómat magam fóliázok úgy 10 éve( és a családét is), olyan 60-70-nél biztos járok már. :) Szóval úgy nagyjából képben vagyok, bár ez a körömlakkos verzió még nekem is új, hazamegyek lehet löttyintek egyet erre a 3 hetes telóra Anya Crystal Nails-éből. :DDD ;]

(#1088) szabi__memo válasza micafighter (#1085) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez komoly? Akkor is ha itt nem árulják?

(#1089) arcsin válasza szabi__memo (#1088) üzenetére


arcsin
senior tag

Hallottál már a berlini 5 szintes MM-ról? :D Na ott vannak csodák meg hi-tech dolgok magyar szemmel. Szerintem a dolgok 60% át nem árusítják itthon, de működik a gari.

(#1090) szabi__memo válasza arcsin (#1089) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Most tanultam valamit, köszi :R

(#1091) Yeffy válasza *RLaci* (#1087) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD :DD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1092) arcsin válasza szabi__memo (#1090) üzenetére


arcsin
senior tag

1x ha az Alexanderplatz környékén jár az ember, érdemes rászánni egy napot :))
Az a berlini ikea, csak férfiaknak. Nők csak kemény idegrendszerrel, hideg élelemmel induljanak neki.

[ Szerkesztve ]

(#1093) szabi__memo válasza arcsin (#1092) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:D

(#1094) TaylorPro


TaylorPro
addikt


Már ez is valami. :DDD

Pixel 8 Hazel

(#1095) *RLaci* válasza TaylorPro (#1094) üzenetére


*RLaci*
addikt

Szuper! Jól működik? :D ;]

Viccet félretéve, így legalább már érzékeled, hogy milyen f@sza a méret. :)

[ Szerkesztve ]

(#1096) TaylorPro válasza *RLaci* (#1095) üzenetére


TaylorPro
addikt

Igen, kényelmes méret. Az A2 egy kézzel szinte használhatatlan. A tok fogása szuper. A külseje gumírozott, a belseje pucér műanyag. Jó választásnak tűnik. Az ujjlenyomat szenzor kivágását kicsinylem. Jobb ha jobban ki van vágva, könnyebb érinteni.

Pixel 8 Hazel

(#1097) KFeri22 válasza micafighter (#1085) üzenetére


KFeri22
tag

Még MM-es ár sincs. Igen a MM garancia jó.

(#1098) micafighter válasza *RLaci* (#1087) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nincs mit, remélem tudtam segíteni :R írj majd hogy vált be :)

(#1099) tybsen válasza TaylorPro (#1096) üzenetére


tybsen
addikt

Én is mindig ugyanezt a tokot veszem mindent telefonra, a legjobb 😊P3a esetén sajnos lemarta a széleket ahogyan fel-le szedtem a tokot néha, ugyan nem nagyon durván de azért erősen megkarcolta úgyhogy csak jóindulatúan mondom, hogy vigyázz azért vele legalábbis a levétellel.

(#1100) TaylorPro válasza tybsen (#1099) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi hogy szóltál. Ettől tartok én is egyébként.

Pixel 8 Hazel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.