Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) sagit


sagit
addikt

Ha a német store-t nézem, ott 340 eurós árat látok nem 389-et. elég jó deal :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#152) Ádám16 válasza sagit (#151) üzenetére


Ádám16
addikt

-rossz topik

[ Szerkesztve ]

(#153) janeszgol válasza #16820480 (#101) üzenetére


janeszgol
félisten

Jelenleg igen. Nyilvan kell hozza ertelmes netelofizu, hogy legyen ertelme a wifi 6-nak. Ezen routerek ara 2021-ben merseklodhet, megjelenhetnek a 10-20 ezres kategoriaban is. Es egy tobb felhasznalos csaladban nem mindegy, ugyanis a wifi5 csak downloadnal tud mu-mimo-t, mig a wifi6 uploadban is.

Es a Pixelek 3 evig tamogatottak.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#154) <Adamsky> válasza Ganzer (#146) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Bocsi, pontosítok! Nem kilóg, hanem látszik. A sziget magassága egy dolog (szomorú, de ma már csak ilyen rusnya kitüremkedéssel ellátott készülékek vannak) a kinézete egy másik. És ez utóbbin semmit sem változtat egy tok.

(#153) janeszgol
"Ezen routerek ara 2021-ben merseklodhet, megjelenhetnek a 10-20 ezres kategoriaban is."
Nem kell már olyan sokat aludni addig ;) pl1, pl2, pl3
Aki nem 6 hónapra vesz telefont, az igenis elgondolkozik (ha nem is dealbreaker számára) az 5G-n és a Wifi6-on ....

[ Szerkesztve ]

(#155) mjani1172 válasza Magnat (#148) üzenetére


mjani1172
addikt

Ki mondta hogy nem elég?

(#156) rep3at válasza <Adamsky> (#128) üzenetére


rep3at
őstag

Nekem erről ez jutott eszembe. Még mindig nem értem hogy minek ilyen kicsinységeken problémázni, a noccsal is ez volt anno.Nekem sem túlzottan tetszik, viszont akár lehet egy olyan üzenet is a háttérben hogy az az egy kamera többet ér mint sok más kamerahalmozó telónál 3-4..

Forward thinking. كرر

(#157) Dare2Live válasza natë (#140) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Konkrétan az van odaírva, hogy "I got an average of 6.5 hours of screen-on time most days" meg két kép linkelve ~6.5h SOTtal. Pont.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#158) #76289792 válasza Dare2Live (#157) üzenetére


#76289792
törölt tag

Nálam a P4 kb 6 órát hoz egy napra 2800-as aksival.

(#159) natë válasza Dare2Live (#157) üzenetére


natë
nagyúr

Wifin persze. Az nem nagy kunszt.

A little more than a week in, I am averaging around four and a half hours of screentime

Ez egy másik review. Pont.

(#160) ollie


ollie
MODERÁTOR

Szóval akkor annyi a OnePlus Nordnak? Ki venné azt e helyett? Mármint ha lehetne nálunk hivatalosan kapni Google telefont...

***

(#161) Tewe013 válasza natë (#140) üzenetére


Tewe013
őstag

6,5 az a 4,5.
6-7 órás átlag SOT szerintem kijön.

(#162) #16820480 válasza natë (#159) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez amúgy annyira semmitmondó metrika, hogy hihetetlen. Nekem most kb 4-4,5 óra SoT-ot hozott a telefonom, jajj de szar lehet, csak közben majdnem 4 napig nem kellett tölteni. Ha meg egyfolytában videót nézek rajta, akkor elmegy 10-12 órát (nem tudom pontosan).

(#163) sasa134 válasza ollie (#160) üzenetére


sasa134
addikt

Én a 1+Nordot venném a Pixel 4A kamerájával 400Eur-ért. :D

Amúgy ma 10kor kezdődött a Nord értékesítése a német honlapon és már mind elfogyott, egyelőre nem rendelhető.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#164) natë válasza #16820480 (#162) üzenetére


natë
nagyúr

Persze, pont erre akartam célozni. Ahány teszt, annyiféle felhasználás.
Egyébként bármennyire is takarékos a 730-as, egy 3000-es akkuval 6 órás sot-okat nehéz vegyes használattal összehozni. Persze ha letiltod még a jóeget is háttérfolyamatként és nonstop wifin böngészel, akkor lehet. Azért remélhetőleg nem ez a normális felhasználási mód.

(#165) PistiSan válasza #16820480 (#162) üzenetére


PistiSan
addikt

Igen, számottevően jobb a SOT, ha 1 napon belül meríted le a telefonod, nekem 2 nap alatt szokott 3-4 óra SOT lenni, 4 éves az akku, meg keveset nyomkodom a telefont, a készenlét alatti merülés, illetve mondjuk a podcast hallgatás sokat leszív az akkuból SOT nélkül is.

(#166) Voiceless


Voiceless
csendes tag

Én azt nem értem a nagy gyártóknál, hogy miért ragaszkodnak a csak 18w-os töltéshez? 2017-ben már 24w-os volt a telefonom 4000es akksival, 5.5 inchel. 50 ezerért. A Realme és az Oppo 60 ezres telefonokba belepattintja a 30w töltést.... Persze most a G8s-em is 2+ óra alatt tölt fel. 18w.... Komolyan mondom ez egy rossz vicc.

[ Szerkesztve ]

(#167) Tewe013 válasza natë (#164) üzenetére


Tewe013
őstag

Szerintem pont vegyes használttal jön ki itt 6 óra, ha egy nap alatt lemeríted. Mindent kikapcsolva csak wifin 7 is. Pixel 4-em tud 6 órát csak wifin mindent kikapcsolva, pedig ennek hírhedt az üzemideje.

(#168) BiP válasza JMC (#19) üzenetére


BiP
nagyúr

Azóta várok egy korrekt Nexus 5x utódra, és talán végre ez jó lesz.
Kíváncsi vagyok, hogy a 730-as proci mire lesz elég (képalkotás terén).

Az akksit nem tudom, mit kicsizitek. Az én Samsung S9-em is 3000-es akksival van, és a Pixelben kevesebbet fogyasztó cucc van, nekem többet bírna.
6.5óra SOT. Ha valakinek ez 1 nap alatt lemerül, azaz napi 6.5 órát nyomkodja a telót, akkor ott más bajok vannak inkább, le kéne cuppanni a telóról :) (vagy választani nagyobb akksis cuccot, de azt nem kapja meg 144mm-es méretben).

[ Szerkesztve ]

(#169) natë válasza Tewe013 (#167) üzenetére


natë
nagyúr

Mobilneten mennyit bír? 3-4?

(#170) Tewe013 válasza Voiceless (#166) üzenetére


Tewe013
őstag

Valószínűleg azért, mert nincs igény rá. 3000-es akksival ez is elég gyors.

(#171) elfelejtette válasza Tewe013 (#167) üzenetére


elfelejtette
veterán

A Honor 7A-m úgy tudott 7 óra SOT-ot, hogy másfél nap, vagyis 34-35 óra készenléti idő alatt. Mikor 3 éjszaka, és 2 napra kimaxoltam az üzemidőt, abban volt 4 és fél óra. Ha meg egész nap nyomogattam otthon wifin, úgy sikerült 10 óra alatt lemeríteni 9 óra SOT-mal. Na ennél rosszabbat nem szeretnék, de inkább jobbat. Lecseréltem a Q6-ra, mert nekem nagy volt. Azóra várok egy új Redmi 4X jellegű modellre bármelyik gyártótól.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#172) Tewe013 válasza natë (#169) üzenetére


Tewe013
őstag

4-5 közé tennem inkább. A 4 az fixen megvan.

(#173) BiP válasza leviske (#46) üzenetére


BiP
nagyúr

Jáj. Szóljanak már az űrrendőröknek, hogy ők mostantól Men in Really Dark Grey.

(#174) #16820480 válasza natë (#164) üzenetére


#16820480
törölt tag

3140mAh-s akksi van a mostani telefonomban, csak nagyobb kijelző és erősebb SoC. Nem tiltogattam le külön semmit hozz. Szóval nem olyan lehetetlen kihozni belőle jobb SoT-ot, szerintem vegyes használattal a 6 óra simán meglehet P4a esetében is.

(#175) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Nem tudom volt-e, de a Pixel 4a 5G valószínűleg 486 euró lesz.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#176) ollie válasza sasa134 (#163) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, úgy jó lenne.

***

(#177) arcsin válasza ghiottone (#175) üzenetére


arcsin
senior tag

Lehet megvárom akkor azt ....:U

(#178) ghiottone válasza arcsin (#177) üzenetére


ghiottone
nagyúr

2 hónap max.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#179) arcsin válasza ghiottone (#178) üzenetére


arcsin
senior tag

Mondjuk nekem benne van a melóhely a lefedettségi térképben( az 5G-t külön be kell jelölni hogy csak azt mutassa) , de nem kifejezetten elterjedt egyelőre.

(#180) Dare2Live válasza natë (#159) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Írta vhol hogy wifin? Nem. Pont.

amúgy ja majd lesznek deep dive tesztek azután lehet majd kijelenteni a mennyit. Mindenesetre ha vki 6hkat mér az nagyon nagyon jó egy ekkora telefontól.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#181) MrPetya19 válasza ollie (#160) üzenetére


MrPetya19
addikt

Hát a kettő közül én biztos ezt venném.
Kisebb, jobb kamera, jack, és még olcsóbb is.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#182) Yany


Yany
addikt

A Xiaomi Note 10 Lite-tal szemben nem tűnik versenyképesnek. A Xiaomi szinte minden tekintetben jobb nála. Kár, hogy ilyen kompakt méretű Xiaomi nincs ezekkel a paraméterekkel.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#183) Thom! válasza Yany (#182) üzenetére


Thom!
veterán

ingyen nem kéne ez a péklapát Xiaomi :K

(#184) Dare2Live válasza ghiottone (#175) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Amúgy mik az 5G azon előnyei ami miatt ebben az elég árérzékeny 300-500euros kategóriában vki kiad 340 eur helyett 480 eurt?

Feleségemnek kell majd telefon használja hotspotnak, mail, teams, meetingek tehát elég heavy user de az 5G 140+euros árdifijét nem tudom indokolni. Ha az 5G árdifije esetleg 50eur lenne max kb annyit.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#185) <Adamsky> válasza Yany (#182) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... Xiaomi Note 10 Lite-tal szemben nem tűnik versenyképesnek ... "
... leszámítva azt az apróságot, hogy az nagyobb és nehezebb készülék.
Neked is, meg annak, aki OnePlus Nord-al hasonlítgatja, meg kellene értenie, hogy sokaknak azért (is) tetszik, mert végre újra egy kis méretű (!) telefonnal bővült az egyébként igen egysíkú Android-os telefonok piaca. Az ár - számomra - másodlagos.

(#183) Thom!
+1

[ Szerkesztve ]

(#186) Yany válasza <Adamsky> (#185) üzenetére


Yany
addikt

Ajánlom figyelmedbe az utolsó mondatom vs. "Neked is, meg annak, aki OnePlus Nord-al hasonlítgatja, meg kellene értenie,..." :U Segítek: igen, látom a problémát, nem véletlenül írtam oda. A K7 sem oldja ezt meg, de legalább még jobb áron adja mindezt 5G-vel tepsi méretben. :DDD

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#187) erahurka


erahurka
félisten

UFS 2.1-nek írja a GSM Arena a háttértárat. Örülönk vagy ez gagyi?

(#188) <Adamsky> válasza Yany (#186) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ajánlom figyelmedbe az utolsó mondatom ... "
Jogos :R , kicsit elhamarkodottan ragadtam klaviatúrát. Elkövettem azt a hibát, amit - itt is - sokan elszoktak, hogy nem olvassák el végig / rendesen a másik hozzászólását. :(
Egyébként nekem van egy Mi2s a fiókban, szóval tudom milyen volt az, amikor a Xioami még tudott kompakt telefont készíteni, ill. elsődlegesen volt Mi (Miui) és csak utána Xiaomi. Ez a cég már - rég - nem az a cég ... sajnos. :(((

(#189) #76289792 válasza Yany (#186) üzenetére


#76289792
törölt tag

Méret és szoftver. Ezek miatt veszi az ember ezt a készüléket a Xiaomival szemben.

(#190) ollie válasza Yany (#182) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nehéz olyan dologra rámutatni, amiben jobb az a Xiaomi. Ráadásul nem egy jóval nagyobb telefonhoz kéne hasonlítani, hanem azonos méretűhöz.

***

(#191) arcsin válasza #76289792 (#189) üzenetére


arcsin
senior tag

xiaomira egyre gyérebb a közösség, aki mondjuk custom romokat megcsinálná, maintainelné akár hosszabb távon is. Emiatt is váltok, ezért is erre elsősorban.

(#192) ollie válasza erahurka (#187) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez teljesen jó. UFS3 lenne csak jobb, de nem eget verő a különbség, a középkategóriában még mindig ritka az UFS2.

***

(#193) Cyrin


Cyrin
addikt

(#194) Dare2Live válasza Yany (#186) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha tudod akkor mért írod be?

Amúgy a kis méret csak egy komoly előny. Nálunk egy Samsung S7et fog vszeg cserélni. A 3 év főverzió gondolom egyértelmű miért nagy előny. A google kamerasw detto komoly előny. Feleségemé lesz nem megoldás a gcam. Jack detto nagy előny. És akkor ott a xioami/huawei féle memo kezelés ami amit kell kidob a memoból, a szaros soha el nem indított bloatwarek meg kilőhetetlenül ott ülnek a memoban. Nem vicces amikor nem jönnek az emailek, nem csörög a webex/slack, nem frissül a calendar pedig lakatolom én azt... és nem nem fogom rootolni meg custom rommal szórakozni amiben vmi más lesz bugos de rakjam fel az újat...

Van akinek a fenti fontos. Aki a specekre hajt mert ez csak "UFS 2.1" és csak pl 1300MB/sec és nincs benne a 2mps macrocamera az vegyen mást. Aki egy jól használható kisebb féle telót az meg ezt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#195) ghiottone válasza Dare2Live (#184) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem tudni még pontosan, hogy ott mekkora lesz az aksi + kap-e második kamerát. Én se igazán venném azt csak mert 5G.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#196) Yany válasza Dare2Live (#194) üzenetére


Yany
addikt

Valójában tök igazad van, csak ez a másfélszeres ár és a hivatalos support elég komoly ellenérv. Ez a baj. A OnePlus K7-től speciel meg azért fázom, mert szoftveresen mindig valahol kibukik valami. Persze sokan erre ráugorhatnának, hogy "de nekem semmi gondom nem volt vele", de aki sokmindenre használja a készüléket, mindig belefut valami piszlicsáré, de annál zavaróbb bakiba, de akár nagyobbakba is. Ez a robusztusság abszolút a Pixelek mellett szól. Persze a hardvernél bőven tud a gugli is hibázni (ld. pl. LG kijelzők). Ilyen ez a popszakma, nincs tökéletes, csak máshogy sz@r. Illetve bocsánat, van, úgy hívják, hogy Samsung Galaxy S7. Ha kell, a blahára kiállok és beleordítom a közepébe, hogy a világ legjobb készüléke és pont, ha valaki csak így hiszi el. :DDD

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#197) PistiSan


PistiSan
addikt

Van már valami hivatalos infó arról, hogy magyarországon akárhol meg lehet majd venni hivatalosan? Sufni gsm boltokkal nem állok szóba.

(#198) szabi__memo válasza ollie (#160) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az biztos a Nordot veszi aki nem szereti a kis telefonokat

(#199) Thom! válasza szabi__memo (#198) üzenetére


Thom!
veterán

Nord se rossz, sőt...de inkább 4a!

(#200) Cyrin


Cyrin
addikt

Szemléltetés 2.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.