Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Locutus


Locutus
veterán

De vajon sikerül e egy ilyen cikkel tényleg elbagatelizálni ezt a problémát? Ez amúgy tükörfordítása valami AMD-s PR anyagnak?
Ez nem haladja meg, meg azt nem haladja meg... zavaró a hangja és kész. Kompakt vizeket is cserélik egyből, ha sír a pumpa, kluntyog a buborék, stb. Itt se kisebb gondról van szó.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2) freestailo


freestailo
őstag

hozom a popcornt...

(#3) Raysen623 válasza freestailo (#2) üzenetére


Raysen623
addikt

+1 izguljuk végig ismét a kb 1000 hsz-es flamewart :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Milyeb pumpa ez, ki gyártja ..

Maskor a CoolIT cuccokkal voltak problemak..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) arn


arn
félisten

mindenkinek mas zajszint zavaro :) foleg, ha lecserelik a ventit.

idle az egyik leghangosabb kartya.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) Locutus válasza arn (#5) üzenetére


Locutus
veterán

Itt nem a zajszinttel volt a gond, hanem a zaj jellegével. Egy síró hangot semmi nem fog le, és semmi nem nyom el. Ahogy azt a többszáz user is leírta több fórumon. Volt aki 2 óra után kiszedte és visszaküldte a kártyát, mert ugyan a játék hangja elnyomja, de sima desktop use alatt a szivaccsal szigetelt ház se.

A venti csere meg felesleges: Az a GT jellegű venti az egyik legjobb, amit radira lehet rakni. Nem az okozza a gondot.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#7) Duck663


Duck663
őstag

Nem kifejezetten értem, miért nem tervezett az AMD egy saját pumpát, Kínában lehet gyártatni fillérekért, és még dizájn is adható neki, nem kell fedlapokkal takargatni, lehetne büszkén hirdetni, még akár olyan kialakítást is el tudtam volna képzelni, ahol látszik ahogy a folyadék áramlik, LED bevilágít egy plexipanelt, arra mehet egy Radeon logó... kicsit ötlettelen így ez... Sokszor nem értem az AMD-t, túlzottan nagy mértékben támaszkodik partnergyártókra. Ráadásul épp egy csúcskártyánál?! A hűtőbordához is tervezhettek volna valami speciálisabbat, szintén gyártatható Kínában, nem lenne drágább... ez egy nagyon tömegmodell így, bárki vehet ilyet... akkor meg tényleg valami egyedi és különlegeset kaptak volna a felhasználók!

Remélem a Nanonál nem fogják elbénázni a hűtést.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#8) arn válasza Locutus (#6) üzenetére


arn
félisten

a zajszint sem alacsony, vagy 5-6dbel magasabb, mint egy atlagos huto... amugy en is megfulelem az osszes ventit, hogy milyen jellegu a hangja. a csendesnek tartott fractal hazakban levo 14 centis 5vrol is idegesito volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) mlinus


mlinus
őstag

amúgy emlékszem volt egy review hol mondták hogy zavaró hangot ad ki a pumpa, és megkérdezték az amd-t hogy tudnak-e róla, és azt mondták igen, és hogy a kisker forgalomba kerülő kártyák már jók lesznek.

úgy látszik ez nem lett így... (azért ez elég blama, így vegyen ember fury x-et most, bár tény hogy nehezen beszerezhetőek de én egy fejfájás elkerülésének érdekében pár hétig biztos nem vennék)

(#10) satz18


satz18
őstag

Hát ez szívás. Mondjuk én eleve nem vennék vízhűtéses hardvert. Sokkal nagyobb a meghibásodás esélye. Egyébként ezeken a képeken tényleg nem túl meggyőző a VRM hűtése. Nem csoda, hogy melegszik mint állat terhelés alatt.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#11) Graphics válasza satz18 (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van kompakt vizem... Nem erzem tulzottan izgalmasnak es veszelyesnek az eletem tole ..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Scholes9 válasza freestailo (#2) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én pedig csatlakozom hideg Nesquik kakaóval ( Kresz tanulás közben ;] :DD ) :B

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13) velizare válasza Duck663 (#7) üzenetére


velizare
nagyúr

mert így volt kevésbé kockázatos, és mert feltehetőleg nincsenek hosszú távú terveik a retail vízhűtéses piacon.
az amd-nek nincs tapasztalata a vízhűtéssel. elég komoly esély lett volna rá, hogy valamit elkúrnak, és olyan későn derül ki, hogy az további károkat okoz, esetleg még a projektet is hátráltatja.
ez a pumpa ugyanúgy kínában készül, mint az összes többi. van egy köztes cég, aki rátesz valami pénzt, hogy neki is megérje, cserébe áthárították a rá a kockázat egy részét. a cm van akkora cég, hogy tud is fizetni, és nem egy kínai fantomcéggel kell szélmalomharcot vívni.
elképzelni én is el tudok sok mindent, csak nem biztos, hogy utána el is tudom adni valakinek. lásd még itt.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#14) Duck663 válasza velizare (#13) üzenetére


Duck663
őstag

Ezt a VGA-t már jó pár hónapja nyúzzák, úgyhogy abba az időintervallumba belefért volna egy saját fejlesztésű hűtő is, úgy, hogy lehet hogy elsőre nem sikerül megcsinálni problémamentesen.

Épp hogy egy különleges egyedi tervezésű hűtő segítené az eladásokat, mert a felhasználó látja hogy valami különlegeset kap, amit nagy gondossággal terveztek meg, nem egy ilyen tessék lássék módon, különféle partnerek vackaival összeeszkábált valamit. Mert ennek ha leveszed a fedelet épp ilyen hatása van.

Van az a fajta kockázat, amit simán be KELL vállalni, sőt sokkal többet kellene az AMD-nek bevállalnia, ha nem akarják, hogy bagóért felvásárolják őket.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#15) vinibali válasza Duck663 (#14) üzenetére


vinibali
őstag

volt elég egyéb tennivalójuk a Fury-val, így is sokat csúsztak vele szvsz. inkább megkértek, egy relatíve jártas gyártót, hogy tervezzenek valamit.
szerintem is ésszerű így, bár ez a hangprobléma nagyon gáz :F

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#16) Duck663 válasza vinibali (#15) üzenetére


Duck663
őstag

Épp ez az, hogy rengeteget csúszott, lett volna idejük egy saját tervezésre is.

Ésszerű? Jó legyen! De egy felső kategóriás VGA-nál, az ésszerűség kicsit másodlagos, ott kell hogy legyen a stílus is, nagyon határozottan, mert nagyon sok vásárlót bevonz. Stílus, egyediség, különlegesség. Az ok, hogy maga a kártya külsőre nem lett csúnya, de ahogy leveszik a borítást, hatalmas a csalódás. És a felsőházban ez sem engedhető meg igazán. A kártya minden ízében legyen "kívánatos" és mondja azt a felhasználó, hogy nekem ez KELL!!! Egy pillanatig se legyen benne kétség. A vásárlókért minden eszközzel harcolni kell, és erre költeni is kell néhanapján, és kockáztatni, de az AMD-nek nagyon nem mindegy, hogy valamiből 1 millió darabot ad el, vagy 10 milliót!

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#17) glutamin válasza Duck663 (#16) üzenetére


glutamin
őstag

Egyetértek. Fontos, hogy minden részletében szép legyen. Apple-nak komoly tapasztalat van ebben.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#18) vinibali válasza Duck663 (#16) üzenetére


vinibali
őstag

szerinted nem ésszerű egy vízhűtéssel foglalkozó céget felkérni, hogy tervezzen valamit - ami így elsőre triviálisnak tűnhet de mégis - ő ért hozzá. nem sikerült jól, készül egy újabb rev. szerintem kicsit gáz, de rendben van.
a burkolat alatti részeket meginkább tervezzék ésszerűre és megbízhatóra, mert inkább a funkcióját lássa el szépen, mint a szépség menjek a működési biztonság rovására :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#19) #72042496


#72042496
törölt tag

Pontosan az ilyen problémákra gondoltam itt, aztán a fórumtárs elmondta hogy a normálisabb kompakt vizek csendben vannak, a szivattyú gyakorlatilag néma.

Úgy látszik hogy a Fury X-en levő szivattyú első sorozata nem tartozik a normálisabbak közé, kíváncsian várom a híreket a másodikról. Azért ez a CoolerMastertől és az AMD-től is gáz.

[ Szerkesztve ]

(#20) Duck663 válasza vinibali (#18) üzenetére


Duck663
őstag

Az eredményt látva azt kell, hogy mondjam, hogy nem igazán. Volt valami teszt, ahol lecserélték a hűtőt egy másik vízhűtőre, és számottevően jobb eredmény született a hőfokokat illetően, szóval, hiába van ott egy tapasztalt gyártó, ha nem hozza ki a legtöbbet a dologból. Egy csúcs VGA sugározzon minden ízében minőséget!

Tudod azzal, hogy megbízunk valakit még nem biztos hogy a legjobb eredmény születik meg. Azt mondják kell egy vízhőség, tessék itt van egy. Lehűti? Igen. Elég jó? Igen. Nem lehetne jobb? De igen!!! És itt a gond, hogy egy átlagos valamit kapunk egy csúcs terméken! Ezt kellene megérteni, hogy csúcs termékre csúcs minőséget, mindenből!!!

Ahogy (#17)-es hozzászólásban glutamin írta, Apple. Róluk kell példát venni. Tudod semmi rossz sincs abban, ha egy vállalat egy másik vállalat által alkalmazott stratégiát követ, főleg úgy, hogy egy meglehetősen sikeres vállalatról van szó. És ha megnézed az Apple termékeik, külsőre mindegy makulátlan, ha leveszed a borítást nem uralkodik káosz... ott a minőségérzet! Piszkosul fontos!

És ha ezt átgondoltan megtervezik, saját maguk, akkor nincs szükség burkolatra sem, mert adható egy megfelelő dizájn a terméknek. Ezért írtam, hogy pl.: plexilap, LED, világító radeonlogó.

Az meg hogy valami szép, még nem fog a biztonság rovására menni, sőt! Ha valami szép, gondos tervezésről árulkodik, tehát a felhasználó jobban meg tud bízni a produktumban, mert látja, hogy nagy gonddal tervezték!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#21) Milka 78 válasza Graphics (#4) üzenetére


Milka 78
nagyúr

CM saját fejlesztése.Én személy szerint Asetek-et raktam volna bele.

(#22) velizare válasza Duck663 (#14) üzenetére


velizare
nagyúr

nem. bevontak egy beszállítót, mert hirtelen olyan szaktudás kellett, ami eddig nem, és várhatóan a jövőben sem fog kelleni. iskolás példa.

a hűtő meg különleges, és egyedi tervezésű, ha megtervezed. lecsavarozod a fedlapot, és olyat nyomtatsz rá, amilyet akarsz. az amd nem fog ezzel foglalkozni, mert ez még mindig tömegtermék, hiába van a prémium kategóriába pozícionálva.

az alkalmazott új technológiák (pl. hbm, aio vízhűtés) miatt bőven felette van az egészséges mértékű kockázatnak így is.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#23) putti


putti
aktív tag

Amennyire csak vártam ezt a kártyát, most olyan sokat csalódok benne. Azt hittem ez most egy nagy dobása lesz az AMD-nek, de nem sikerült( ha olyan jó lett volna, hajlandó lettem volna váltani is ). Sajnálom őket, mert szeretem az AMD-t és Radeon csücsül a gépemben több éve, de ha így folytatják akkor lehet később NVIDIA lesz. Hozzáteszem nem vagyok elfogult, fejlesztéskor mindíg az aktuális legjobb ár/teljesítményt nézem. Tetszenek az új technológiai innovációi az amd-nek, de valahogyan nem jön át a gyakoratban, sokkal kisebb a teljesítmény mint ahogyan az előzőleg be van harangozva. Remélem az új CPU is amit készítenek jó lesz, de csak reménykedni tudok. Jó lenne már egy megfelelő konkurens mind nvidiának mind pedig az intelnek is, már csak az árverseny miatt is. Én mindenesetre szurkolok, de az r3 szériát kihagyom, nem éri meg váltani nekem. Biztos valaki másképp látja, de jelenleg én ezen a véleményen vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#24) eventus


eventus
veterán

"kártyától relatíve messze kerülve, esetleg zárt házban már nem hallatszik semmi. "
Igen, totál user error! minek ül be a gépházba?? :C :C Emberileg görény AMD..

(#21) Milka 78 : így van. Hallgattam az összes CM pumpát és mind ciripel, morog.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#25) Redneck


Redneck
veterán

Miért vagytok ennyire elfogultak az AMD-vel? Vettem már tőlük sok mindent, sőt nem egy AMD konfigot építettem, de ph!-s cikkekben mindig akkora AMD felé hajlást érzékelek hogy embertelen. Mondjuk lehet az évek óta olvasott/tapasztalt "most majd megmutatjuk, most végre a mi kezünkben a jövő, nem rajtunk múlik pedig mi odatettük magunkat" féle bizonyítvány magyarázások miatt nem értem ezt az egészet.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27) zzola


zzola
félisten

Én ingyen is elfogadnám sz@r pumpával, AMD ide vagy oda... ;]

(#28) Locutus válasza #32839680 (#26) üzenetére


Locutus
veterán

Én bizony visszaküldeném mint a sicc.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#29) vinibali válasza Duck663 (#20) üzenetére


vinibali
őstag

bennem ez nem kelt igénytelen érzéseket. szerintem rendben van.

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#30) Redneck válasza Locutus (#28) üzenetére


Redneck
veterán

Igazad van, én is. A CM biztos jobb munkát végzett, az AMD gyári hűtői nem túl jók.

Duck663:
Kicsit el vagy tévedve az Apple prémiumságát illetően. Nem tudom hallottál e a túlmelegedő notebookjaikról.
Ha nem akkor nézz utána. Egyébként elég magas haszonkulccsal dolgoznak, abba már sok mindennek bele kéne férnie, pláne hogy alaphangon 1 év garanciát adnak. Vehetsz többet. Prémium nesze.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#31) AtHoS válasza Duck663 (#20) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azt azért belekalkuláltad, hogy egyik illetőleg a másik hűtés mekkora összeget emészt fel?

read-only mode on the forum

(#32) sb válasza vinibali (#18) üzenetére


sb
veterán

Szerintem se jó így.
AMD-s mérnökök tervezzenek maguknak AMD-s cipőt és alsógatyát is! :DDD

(#33) eventus válasza Redneck (#30) üzenetére


eventus
veterán

Egy év prémium tagság jár csak :C

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#34) westlake válasza vinibali (#29) üzenetére


westlake
félisten

Miért, mi kellene ahhoz, hogy benned igénytelen érzéseket keltsen egy hasonloan megtervezett "kinézet"?
Lehet, hogy eleve nem kellett volna a vízhűtés irányába elmenni? HBM ide, vagy oda.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#35) SylverR válasza Raysen623 (#3) üzenetére


SylverR
senior tag

Olyan lesz ez lassan mint az "Anyukátok közt". 2000 rész után se marad abba. :(

Nem!

(#36) proci985 válasza Duck663 (#20) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Nem lehetne jobb? De igen!!!

Ez teljesen normalis, a mernoki munkahoz hozzatartozik, hogy nem meretezunk tul feleslegesen cuccokat ott, ahol nincs ra szukseg.

Ha valami szep, az azt jelenti, hogy az esztetikumot figyelembe veve terveztek.

A masik vizhuto valszeg az EK FC blokkja volt. Aminel jellemzoen a blokk olyan tripla annyiba kerul, mint a komplett CM hutesi megoldasok, nem biztos eleg a gyartasi kapacitasuk. Tetejeben a meregdraga blokk fole meg kene egy pumpa, meg a radi, meg a csovezes. +200 USD MSRP a kartya arara max 10 fokert cserebe, hulyenek is megeri a minosegerzet miatt.

BTW 10 fok elonyben se vagyok biztos, radi lesz ugyis a szuk keresztmetszet elnezve a kartyat. azt meg ertheto okok miatt korlatoztak single radiatorban.

bonusz: nekem EK FC blokkom van, csak a blokk+backplate volt 150 euro. baromi jol nez ki, csak eppen egy allo ATX elrendezesu hazban a backplate kivetelevel sok nem latszik belole. na ennyit az esztetikumrol.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37) priti válasza proci985 (#36) üzenetére


priti
addikt

A jobb házakban be lehet tenni fordítva a tálcát amire az alaplap szerelve van és úgy látszik az FC blokk teljes pompájában. Ráadásul ha plexitetős akkor nem ront a hatásfokon az sem, ha nem elég erős a pumpa és levegős belül a túl nagy FC blokk, mivel a hűtőfolyadék így a plexihez nem ér hozzá a rézhez viszont a felület 100%-án.

Egyébként nem értem mi ez a hiszti. Le a kalappal az AMD előtt. Egyértelműen látszik a fejlődés és az igyekezet. Nem volt az olyan régen, amikor a 4870X2 még egy porszívóval felérő mókuskerekes léghűtőt kapott és senkit nem érdekelt, hogy hangos e, most meg még pumpából is újat kap a kártya, amit eleve blokkal adnak?

Hardverlesen

(#38) sb válasza westlake (#34) üzenetére


sb
veterán

Ez most hogy jön az igényességhez? Vízzel nem lehet igényes valami? :U
Kicsit uncsi már ez a vízfóbia. Fura mert eddig nem volt ilyen és én speciel soha nem vennék 300W szörnyet de erre a vga-ra egyszerűen adja magát. Ott a grafikon, lehet nézegetni a hőfokokat meg a hangját terhelve. Mellé meg más csúcs vga-kat.

De fordítsuk meg: nelegyenvíz! Ezt már hallottuk eleget.
Te mivel hűtenél egy tenyérnyi nyákon lévő 2db kis felületű melegedő "pontot", a gpu+hbm-et és a vrm-et.
300W van hozzá 2kg bordád, pár hőcsöved és ventid.
Jöhet a paint rajz.

(#39) mlinus válasza sb (#38) üzenetére


mlinus
őstag

ez kevesebb mint 2 hét múlva kiderül mivel jön a léghűtéses Fury :DDD

(#40) Sinesol


Sinesol
veterán

Hát nem is tudom, érzek egy erős kontrasztot. Az előző hírben egy brutális Asus 980ti-t láthattam, itt meg berhelgetik a kici, olcó amd pumpát, mindezt persze szigorúan innovatívan és jövőbe mutatóan :)

Az a helyzet hogy itt egyáltalán nem fog el a "kéne egy ilyen" érzés, míg a másik topikban egy igazi különlegességet láthattunk, amit minden tech -gyűjtögető ember megkívánt szerintem.

Nem akarok én itt semmi flamet kelteni, ne is vegyétek annak, csak hirtelen ez jutott eszembe a hír olvasása közben. Jó ez az Amd kártya is, de az a péklapát 980ti Strix igazi szörnyeteg, nem sz@rral gurigáznak. ;]

Az Asust meg utálom a pofátlan árazása miatt. :DDD

Nem terveznek amugy a furybból is valami hasonlóan komoly masszív darabot?
Én valahogy jobban szeretem az ilyen high tech csúcs custom dolgokat, amikből aztán nem sajnálják az anyagot. Jó az ha érzed a súlyát és nem valami pár dekás műanyagot kapsz :)

[ Szerkesztve ]

(#41) proci985 válasza priti (#37) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ahogy nezem az egy Stacker 830, legalabb 8 eve EOL. a 832bol ki is szedtek a BTX featuret, mert senki sem hasznalta.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Vízhűtés, aha... Miért nem próbálkoznak sörhűtéssel?! Lehet nagyobb lenne a hatásfoka... Ja, bocs azt már feltalálták csak más alkalmazási körben. Én maradok is inkább annál... :D

(#43) SylverR válasza Sinesol (#40) üzenetére


SylverR
senior tag

Aha... Tehát szerinted az a jó, ha rádobnak szerencsétlen chipre egy 2-3 kilógrammos bordaszörnyet, 3 üvöltő ventillátorral, amitől szerencsétlen alaplap 5 fokban meggörbül? :(

Szerintem minden igényesebb user menekül az ilyenektől....

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#44) westlake válasza SylverR (#43) üzenetére


westlake
félisten

Akkor a felhasználók körülbelül 90%-a igénytelen.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#45) proci985 válasza SylverR (#43) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a leghuteses bordak nem szoktak ennyire nehezek lenni.

viszont egy full cover vizesblokk boven lehet 4 kilo backplatevel egyutt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#46) SylverR válasza westlake (#44) üzenetére


SylverR
senior tag

A felhasználók 40%-a IGP-t használ. További 30-40%-a használ belépő szintű vga-t (GT210, R5 210, stb). A maradék 20-30% fele haszál középkat kártyákat, mint a Ti 550, vagy 250, 260-as Radeonok. Szóval a maradék 10-15%-ra mondod, hogy 90%. Jólvan.

Nem!

(#47) westlake válasza SylverR (#46) üzenetére


westlake
félisten

Fury X-hez kapcslódó topikban miért kerül szóba az IGP, meg az olcsóbb szegmens? Szerintem itt a játékosokról van szó. azokról a játékosokról, akik nem IGP-vel játszanak. Jó, hogy nem számítod bele az irodai gépeket is.

Play nice!

(#48) HoaryFox


HoaryFox
őstag

[link]

;]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#49) Sinesol válasza SylverR (#43) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát figyelj én szeretem látni érezni, hogy van benne anyag, hogy v masszív elpusztihatatlan a cucc :)
A zajjal meg tévedsz, eleve alacsonyabb terhelésen el sem indul a venti, magasabb terhelésen se túlságosan zajosak, mivel nem pörgi szét magát egy custom cucc...ez nem egy referencia AMD.
Az meg hogy hány kilós kit érdekel, azér van a csavar, meg a merevítés hogy rögzíthesd stabilan, ha egy 5 kilós vasdarabot csavaroznál a gépbe, az se számítana, nem papirmaséből vannak a házak.
Ilyen buta kifogást..

[ Szerkesztve ]

(#50) Malibutomi válasza Sinesol (#49) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Lehet, de attol nem lesz sem hightech, sem csucs ahogy az elozo hsz-ban irtad, hogy nagy bazi keghutes van rajta.
Ertjuk neked a nagy bazi es nehez kartyak tetszenek, de attol nem lesz sem jobb sem modernebb sot...

Ott van a 290x matrix asusektol, nagy leghuto hightech kinezet, aztan olyan amilyen...

[ Szerkesztve ]

(#51) arn válasza SylverR (#43) üzenetére


arn
félisten

200w alatti kartyat kell venni :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52) #06658560 válasza satz18 (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha jól tudom ez már HBM, így mintha nem nagyon kellene legyen rajta külső RAM, így annak hűtés se kell.

(#53) Sinesol válasza Malibutomi (#50) üzenetére


Sinesol
veterán

Érdekes gondolatmenet, hogy nem csúcs...de akkor mi az ami számottevően gyorsabb a Maxwellnél jelenleg?
Csak ugy érdekelne, mivel én ugy tudtam kb ez a szint a csúcs és a piros oldal is kb ugyanezt a teljesitményt hozza.
Létezne vajon egy titkos gyártó, aki nem ilyen csigalassú dolgokat gyárt, hanem igazi csúcsot? :U
Érdekes gondolat...

[ Szerkesztve ]

(#54) Malibutomi válasza Sinesol (#53) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Write only? :U

Ujra: attol nem lesz sem hightech, sem csucs ahogy az elozo hsz-ban irtad, hogy nagy bazi leghutes van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#55) Sinesol válasza Malibutomi (#54) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem is irtam azt, hogy a hűtéstől high tech, maga a pcb is custom...szövegértés off? :U

Na de mindegy is, elég volt az offból már. :R

[ Szerkesztve ]

(#56) Malibutomi válasza Sinesol (#55) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A szovegertes nalad nincs meg szerintem, harom hozzaszolas ota azt irkalod, hogy legyen nagy, legyen benne sok anyag, lehessen erezni a sulyat, neked attol hightec meg csucs.

"Én valahogy jobban szeretem az ilyen high tech csúcs custom dolgokat, amikből aztán nem sajnálják az anyagot. Jó az ha érzed a súlyát és nem valami pár dekás műanyagot kapsz"

Erre reagaltam az elobb...nem attol lesz hightech meg csucs hogy nagy es nehez. Azert irtam az elobb a hutot mert altalaban annak erzed a sulyat nem a 3 dekas PCB-nek amire most hivatkozol.

Ha mar azt sem tudod mit irtal kettovel ezelott akkor legalabb a szemforgatos smileykat hagyd ki

[ Szerkesztve ]

(#57) FragMaster válasza #06658560 (#52) üzenetére


FragMaster
addikt

A VRM hűtésére gondol, nem a RAM-ra.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#58) eventus


eventus
veterán

Így köll megjavítani :C [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#60) priti válasza proci985 (#41) üzenetére


priti
addikt

Durva, ha tényleg 8 év eltelt már, de az EOL azért erős túlzás…
Mi történt azóta? Azon túl, hogy már csak vacak lemezházakat adnak negyven ezrekért is csak mert bele tudsz csavarozni egy radit koppra? Nagy kaland.
Az történt, hogy nem kapod meg a 830-at újonnan 54k-ért boltban, helyette megkapod már 10-20k ért az apróban. És ez rossz? Ettől EOL?
Vaj puha alu az egész. Pár perc kivágni az alját a radinak, meg dobni rá egy görgőt, hogy el is férjen és szvsz, H2O ready. Mit nem tud, amit egy háznak tudni kell? A mai napig nem láttam olyan házat, amire a készre modolt házam szívesen cserélném el ingyen. Nem, hogy még én fizessek rá nem is keveset.

Ezeken a képeken alig látszik, hogy nem 8 éve lőttem őket, max a billentyűzet buktat le, mert az nincs olyan régen. Ettől még szerintem nem halál ciki, kidobásra érett, kiment a divatból szégyen az egész se külsőre, se a használhatóságot nézve, de még a specifikációkat nézve sem. Ne sznobuljunk, inkább lássuk a praktikumot. Én is eladtam anno a monitorom, de most hogy 6-8k-ért adnak egyet újra vettem hármat, mert összesen 20-25k-ért egy Eyefinity jobb, mint 50k-ért egy pici 21:9 monitor, ami olyan vékony csík, hogy Stohl buci egy slukkra felkapja szőnyegről… Pont teszek rá hány éves, ha egyszer praktikus hármat venni belőle. Nem vagyunk mi németek, hogy ez már ciki legyen.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#61) #72042496 válasza priti (#60) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Az történt, hogy nem kapod meg a 830-at újonnan 54k-ért boltban, helyette megkapod már 10-20k ért az apróban. És ez rossz? Ettől EOL?"

Igen, pontosan attól EOL hogy nem kapod meg újonnan a boltban, mert a gyártó részéről a termék az életciklusa végéhez ért, már nem szállítják. Ennyit jelent az EOL, semmi olyan nincs benne hogy az adott termék rossz vagy ciki lenne.

(#62) priti válasza #72042496 (#61) üzenetére


priti
addikt

A termék életciklusának a végét jelenti. Szerintem egy termék életciklusa addig tart, amíg nagyobb kompromisszum nélkül használható arra, amire való és nem addig, amíg az után gyártását meg nem szüntetik abból a célból, hogy vacakabb minőségű terméket el lehessen adni az árában. Más kérdés, hogy ez a „nagyobb kompromisszum” jelentheti azt is hosszú élettartamú dolgoknál, hogy végletesen kimegy a divatból és már ciki. Például bútor… Szerintem ez viszont még egyáltalán nem igaz erre a házra. Funkcióit tekintve az ATX toronyház -mint olyan- meg amennyit változott az évek során az erősen konvergál a nullához. Pár perc modolással naprakészre lehet faragni a legtöbb házat otthon, szóval fórumban EOL-ozni és úgy beszélni róla, mintha nem is létezne és szóba sem kerülhetne, csak mert már nem gyártják után erős túlzás.

Hardverlesen

(#63) #72042496 válasza priti (#62) üzenetére


#72042496
törölt tag

Rosszul gondolod. A termék életciklusa nem akkor ér véget amikor te nem tudod tovább használni, hanem amikor a gyártó kivonul vele a piacról. Nézz utána a fogalomnak.

(#64) Sinesol válasza Malibutomi (#56) üzenetére


Sinesol
veterán

Azt hiszem kár veled vitatkozni, kiemelsz egy neked tetsző dolgot, a többit meg elsikkasztod.
Amit leirtam, tovabbra sem a hűtést dicséri, kiemelgethed akárhányszor csak jólesik. A high tech kifejezés a kártya egészére vonatkozott, a jó ha érzed a sulyát/van benne anyag az inkább a maszív alapnak ,custom pcb-nek, sokfázisos vrm-nek szólt.
Azt érzem, hogy próbálsz görcsösen olyasmit beleerőltetni, amiről lényegében nem is beszéltem. A hűtés kb szóba se került, nem tudom miért erőlteted. Amugy meg kb egy csucskartyanal épp tökmindegy milyen a hűtés, lecserélheted vizre...a lényeg a vga.

[ Szerkesztve ]

(#65) priti válasza #72042496 (#63) üzenetére


priti
addikt

Szövegkörnyezettől függően használják úgy is, ahogy írod, de a fórumos EOL nem az szokott lenni. Az end-of life mittom autóknál például a roncsokról beszélnek így…
Példaképpen a lifetime warranty sem azt jelenti, hogy addig garanciális a memóriád, amíg egy újabb típust nem kezdünk gyártani. Tökmindegy, mert ott nem értek egyet a sráccal, hogy ha szerinte itt valami nincs újonnan, akkor az kvázi nem létezik és onnan nem számol vele. Szerintem kár temetni ideje korán azt, ami egyébként jóféle cucc.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#66) proci985 válasza priti (#60) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tenyleg 8 ev, a Cosmos (RC1000) 2007ben jelent meg es az valtotta le a Stacker 83x szeriat (vagy maskepp nezve a Cosmos S).

EOL: ahogy Balika911 irja. nem gyartjak. apron szep allapotu Stacker 8XXet en mar 2008ban se talaltam (egy honapon keresztul vadasztam ra). jelenleg egy moddolt 810 van fent az apron, 83x nincs. nagyon ritkak voltak azok a hazak a forumon.

btw olyannak mondod, aki egy het-nyolc eves hazat hasznal, ami legalabb 3-4 eve EOL:). ha lett volna erezhetoen jobb, csereltem volna. de nem volt (a Cosmos 2 es a 900D kozel volt, de mindkettonek vannak apro gyerekbetegsegei).

---

ettol fuggetlenul nagyon keves olyan haz van, amiben felfele all a GPU es latszik a blokk massziv hajolgatas nelkul ha a foldon van a haz. FT08-E, FT02, FT05, TJ07, TJ11, esetleg meg a Thermaltake X9 es a HAF XM..

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67) priti válasza proci985 (#66) üzenetére


priti
addikt

Peched volt. Nekem eléggé összefolyik már mi milyen régen volt.
Elég közelinek érzem, amikor követtem egy fekete 830 eladását, de még a régi grafikus felülete volt az aprónak, szóval elbizonytalanodtam mikor is.
Emlékszem a srác heteken át szenvedett mire talált egy vevőt és a hirdetésével párhuzamosan volt fent másik 830 is drágábban vidéken és az is hamarabb ment el.
Mindegy a lényeg, hogy már 10k-ra lement én meg egyszerűen nem akartam elhinni, mert fotó alapján egészen patika volt a ház. Nekem feketében ugyan nem tetszik annyira, mint a natúr szálcsiszolt alu fekete ráccsal, de bakker akkor is…
A ventikeret hiányzott csak és bakker 10k-ért 830? Már azon voltam, hogy basszus megveszem én és odaajándékozom valakinek annyira ajándék árra ment le. Akkor döntöttem el, hogy házat tuti biztos nem cserélek, mert én ennyiért oda nem adom. Most viszont, hogy rákerestem tényleg csak február elején volt fent az utolsó 830, de tavaly is volt legkevesebb kettő, szóval van rendszeresen még mindig, csak türelem kell hozzá.

Hardverlesen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.