Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) Dany007 válasza Szten Márs (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Itt csupán a "csak" szócskán lenne a hangsúly, amit asszem nem írtam bele, nem emeltem ki. Személy szerint nekem nem tetszik csak, hogy manapság már a számítógépet, amit ezer-millió dologra lehetne használni, sok fiatal csak msn-re és hasonlókra használja. Értelmesebb dolgokra aligha. Sokan nem is sejti mennyi minden van még benne.
Inkább csak azt remélem, hogy ez nem fogja rontani a fejlődés menetét.

Persze ez egy kicsit összetettebb. De ma már egy telefonban pl. sokkal 'fontosabb', hogy legyen fészbúk meg youtube kliens, mint mondjuk a hangminőség vagy hasonló funkciók.
Boltba bemegy a kissrác és aszondja az eladónak, hogy skypeolót szeretne venni... :F Aztán egy idő után kiderült, hogy headset-et amivel skype-on keresztül tud beszélgetni az ismerőseivel. Tehát már odáig fajult ez a dolog, hogy az ilyenek (tisztelet a kivételnek) azt se tudja mi az a mikrofonnal ellátott fülhallgató, hanem az skypeoló. (asszem a számtechboltos topicban olvastam ezt)
Szóval nekem az nem tetszik, hogy ezeket a komplex összetett szerkezeteket a mai trendin a trendeknek megfelelő tizenéves fiatalok a végletekig leegyszerűsítik. Miközben fogalmuk sincs róla, hogy mi másra (is) lenne képes. Húgom is csak azért vett laptopot, mert akkor az nagyon trendi volt. Az elmúlt 3 évben egyetlen napra nem hagyta el a szobáját, az íróasztalát. Persze tudom, nekik nincs is szükségük másra...
Szóval ez inkább csak személyes véleményem / észrevételem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.