Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#117) hdsentinel válasza softs (#104) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Engem (szerintem mást is) konkrétan érdekelnének a hibák! Könnyen lehet, hogy több éves tapasztalat alatt több meghajtó fordult meg Nálad, mint nálam, ezért várom az építő kritikákat, ötleteket, akár a szoftverrel, akár a cikkel kapcsolatban.
(a cikket konkrétan nem ért írtam, csak az eredetijét ami a honlapomon olvasható).
A cél az volt, hogy a S.M.A.R.T.-tal kapcsolatos (sokszor alapvető) félreértések tisztázásra kerüljenek.

Bőven van igazság abban, amit írtál. A cikkben szereplő problémák (pl. nehézkes detektálás) egy jelentős része valóban driver gondokra (azaz a Win futására) vezethető vissza. Emiatt DOS alatt, ahol valóban közvetlen hozzáfér az ember a lemezhez, talán pontosabb diagnosztika kérhető.

De: a felhasználók jelentős része egyáltalán nem használ DOS-t, nincs boot floppy-ja, semmi ilyesmi. Továbbá ideje, energiája, türelme sincs (érthetően), hogy pl. hetente/havonta így végignézze a lemezeit. (ez különösen igaz lehet egy cégnél, iskolánál, több számítógép esetén).
Továbbá DOS alatt pl. egy PCI-os IDE kontrolleren lévő vagy S-ATA, SCSI, vagy még inkább USB meghajtó ellenőrzése nem picit bonyolult (de inkább megoldhatatlan).

Ezért lehet hasznos egy S.M.A.R.T.-ot ellenőrző program, mely figyelmeztet hiba esetén ÉS utána már neki lehet ugrani más alkalmazással, hogy feltárja az ember a pontos problémát.

De ez csak az én véleményem :)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.