Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) hcl válasza Teasüti (#99) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha lefut, akkor csak nem :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#102) #79335424 válasza Teasüti (#99) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudom, kicsit nagyképű, de ez egy megállapodás eredménye. Egy páran elég régóta játszogatunk, kísérletezgetünk android mini PC -kel (MK808 topik). Tökéletes "fejlesztőeszköz". Az "újak" gyakran jöttek olyan kérdésekkel, amik ezerszer le lettek írva (gondolom, ismerős). Aztán valaki javasolta, hogy csináljunk ilyesmi aláírásokat, hátha ösztönzőleg hat. Szerintem működik, csak kicsit zavarban vagyok miatta, amikor másik topikba írok.

Nem tudom, hogy kell ilyenkor linkelni, hogy maximálisan kifejezzem tiszteletemet a szerző felé. Már írtam neki, kértem az engedélyét a publikáláshoz, de nem válaszolt. Mivel a Google is hozza, remélem, nem szabálytalan!
Alkalmazásfejlesztés Google Androidra.pdf

[ Szerkesztve ]

(#103) Teasüti válasza #79335424 (#102) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi!
Ennél vmivel könnyedebb olvasnivalóra számítottam, de azért sem ijedek meg tőle. :D

(#101) hcl
Most már erős a gyanúm, hogy bug lesz. Egy hete egy vacak bug miatt küszködök és most még fel is függeszthetem az összes erre épülő projektemet. :W
Már tavaly augusztusban ismeretes volt a hiba, de még mindig nincs javítva. :o
ICS+ verzión ki is dobja a hibát, pre-ICS verzión viszont még ennyit se. :U
Na mindegy, a fejlesztő azt írta nekem majd ránéz. Kíváncsian várom mikor...

[ Szerkesztve ]

(#104) Polllen válasza Teasüti (#84) üzenetére


Polllen
nagyúr

Hali,

erre gondolok, vagyis a helymeghatározásra wifi és mobil adatok alapján...

Az meg hogy van Google szép és jó, értem, de ha már ezt más megoldotta és itt van, minek szenvedjek vele...

Többe kerül a leves, mint a hús;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#105) hcl válasza Teasüti (#103) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

:R

Mutogatni való hater díszpinty

(#106) Teasüti válasza Polllen (#104) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Oh, szóval ICS alatt már van még egy ráadás kapcsoló a GPS és mobilnetes források előtt! :C Nagyon praktikus, mondhatom. ;]
Nem tudom, na.
Nézd meg angol felület alatt mi az eredeti neve ennek, és keress rá Tasker vonatkozásában!
Biztos találsz vmit...

(#107) Polllen válasza Teasüti (#106) üzenetére


Polllen
nagyúr

JB és igazából hasznos, mert külön kapcsolhatod a gps-t & a mobil - és wifi hálózaton alapuló helymeghatározást.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#108) INTELligent válasza Teasüti (#82) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszi a választ!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#109) dbius


dbius
veterán

Köszi az írást. Kb. fél éve használom a taskert, jelenleg kb. 10 aktív profillal, folyamatosan építve, finomítva őket, de inkább egyszerűbb logika alapján felépítve őket, mint tudatosan, programozói oldalról, így eddig a variable használata elmaradt, bár ahogy nézem bonyolultabb profiloknál elengedhetetlen a használatuk.

(#110) Teasüti válasza dbius (#109) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akinek ilyen avatárja van azt gondolnám, hogy konyít vmit a programozáshoz. ;)

(#111) dbius válasza Teasüti (#110) üzenetére


dbius
veterán

:) Használok Linuxot vagy 8-9 éve napi szintem, hajdanában programoztam is nagyon alapszinten, de manapság nem foglalkozom ilyesmivel.

Tasker rejtelmeibe sem volt időm úgy belemászni, hogy azt mondhassam magamról belelátok a mélységeibe.

(#112) Bozek


Bozek
nagyúr

Lenne pár kérdésem.
1. Meg lehet csinálni Tasker-ben, hogy a weboldalnál csak az oldal címét töltse le? Kímélném vele a NET-et, mert ami infóra szükségem van, azt a cím is tartalmazza.
2. Lekérdezek egy időpontot egy weblapról és szeretném megcsinálni, hogy attól az időponttól kezdve mondjuk 2 órán keresztül 2 percenként végrehajtson egy másik task-ot. Lehetséges ez?
3. Adott egy változó hosszúságú string. Szeretném levágni belőle az utolsó 5 karaktert, megoldható-e?

Le is írom, hogy mi a tervem:
Adott egy oldal, ahol focimeccsekről van élő, szöveges tudósítás. Szeretném megcsinálni, hogy amikor gól van, küldjön a Tasker értesítést. Addig eljutottam, hogy letölti az egész oldalt és ott az 5. sorból (itt van az oldal címe) kiszedi a szükséges infókat. Ha ez változott, akkor jön a notification. Ha meg maradt a régi, akkor nem csinál semmit. De jelenleg kézzel kell beállítanom a HTTP Get-nél a címet, a profil időzítését és a string-ek hosszát.
A tesztelés folyamán minden működött is, élesben azonban nem sikerült kipróbálnom, mert előbb a Liverpool - Stoke City, majd a Kozármisleny - ZTE találkozón se esett gól a profil elkészülte után. :)

Tudom, vannak livescore programok, de az NB II egyikben sincs benne, amelyiknél beállítható az értesítés. Vagyis van, amelyikben igen, az NB II Keleti-csoport, ami már megszűnt. :D

(#113) Teasüti válasza Bozek (#112) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Huhh ez inkább html kérdés, semmint Tasker.
Nincs vmi rss szolgáltatásuk, amiben XML-ben vagy vmi másban küldik ki a friss infót?
Azt sokkal könnyebb lenne feldolgozni, meg az adatforgalommal is spórolósabb, mint letöltögetni egy komplett weblapot.

A többi okés, de jelenleg csak úgy megoldható, ha egy Task folyamatosan fut.
Egyrészt a telefon nem fog tudni "aludni" a 2 perces ébresztések miatt, másrészt ez idő alatt rendelkezésre kell állnia. Ha vmi okán leáll a Task, akkor annyi a két órának is. Legalábbis abból a példányból, ami épp futott.
Ennél sokkal szerencsésebb, ha vmi figyelmeztetésen töröd a fejed, ha a telefon egyik értesítőjét használod, mint mikor hívást, vagy levelet kapsz. (Már ha van ilyen a telefonon, mint a LED-es értesítés, BLN stb.)
Mondjuk ez kérdéses melyik merítené jobban, pl. egy LED-es értesítő, vagy ha 2 órán keresztül nincs deepsleep.

[ Szerkesztve ]

(#114) Bozek válasza Teasüti (#113) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nincs gond a 2 perces ébresztgetésekkel, a tegnapi teszt alatt se merítette annyira a telefont. Legalábbis nem tapasztaltam, mert merült az amúgy is a WiFi-n megosztott NET miatt.
RSS nincs, de ez amúgy se olyan oldal. aminél lenne értelme szerintem. Bár ugye van mobilos oldal, az olyan 25-30 kb-ot eszik letöltésenként. Ez nem is sok, de 2 órán keresztül 2 percenként, az már 1,3-1,8 MB. Mondjuk ez se sok nálam, mivel 1 gigás korlát van a NET-en.

LED-es értesítés van, ezért is használom a Notify LED-et. Ha a Tasker-t beállítom LightFlow-ban, akkor aztán nincs mese, jelez még akkor is, ha nem történt semmi.
A figyelmeztetéssel mire gondoltál pontosan? Mert annál az utolsó előtti bekezdésednél elveszítettem a fonalat. :D

(#115) #79335424


#79335424
törölt tag

Nekem is lenne egy kérdésem. E-Robotban nem tudom parancsban szabályozni, hogy a GPS jeleket aktív, vagy passzív módban kezelje. Vagy az egyik, vagy a másik. A képernyőzárat szeretném helyfüggően szabályozni, de a GPS -t egy másik program miatt nem kapcsolhatom ki arra az időre, amíg biztosan nem változik a pozícióm. Ha passzív módban van az E-Robot, akkor nem reagál, ha aktívban, akkor meg órákig fölöslegesen kérdezgeti a pozíciót. Arra gondoltam, hogy passzívra állítom, és adott időben indítok valamit, ami biztosan lekérdezi a pozíciót. A térkép logikus lenne, de csak a koordináták miatt nem akarom behívni az egész programot. Tudtok valami olyan Activity -t (vagy valami könnyedebb programot a Play -ről), amit ilyenkor meg lehetne hívni?

[ Szerkesztve ]

(#116) #79335424 válasza #79335424 (#115) üzenetére


#79335424
törölt tag

Update!
Kérdés tárgytalan. Két nap elég volt Tamásnak, hogy beépítse a szabályzás lehetőségét az E-Robotba.

(#117) Teasüti válasza #79335424 (#115) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A kérdést se értem.
Mit értesz aktív és passzív módon?

(#114) Bozek
Jó, hát akkor goto html topik! ;)

(#118) #79335424 válasza Teasüti (#117) üzenetére


#79335424
törölt tag

Aktív mód, amikor meghatározott paraméterek alapján a program lekéri a koordinátákat. Passzív, amikor nem kéri le, csak használja a frissült adatokat, amikor más alkalmazás lekéri.

(#119) Teasüti válasza #79335424 (#118) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Aha. Értem.
Tasker berkein belül ez egyszerűbbnek tűnik ezek szerint. Van egy parancs, ami lekéri a pozíciót, és vannak változók, amik tárolják. A változókat bármikor lehet ugye vizsgálni Get Location parancs nélkül is.
Aztán hogy ebből mit hoz ki az ember... :)

[ Szerkesztve ]

(#120) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

Sziasztok!

Állítgatom a taskert, de van egy problémám.
Beállítottam, hogy este10től reggel 6-ig silent mód. Ez működik is.
Van egy olyan profil is, ahol ha asszony hív kikapcsolja a csendes módot, hogy halljam. Namármost ha 11kor hív, akkor az oké hogy felhangosítja, de a másik profilt még mindíg aktívnak jelöli, de nem áll vissza némára.

Olyat keresek (de nem találom) hogy magát a tasker is óránként frissüljön, és ellenőrizze újra a profilokat. Lehet ilyet?
Vagy más megoldási mód?

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#121) Bozek válasza kenesei1982 (#120) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az asszonyhívás profilnál állítsd be Exit task-nek, hogy visszanémítsa a telefont a Tasker. Nem tudom, hogy ezt hogyan kezeli, úgyhogy ha nagyon muszáj, akkor várjon a némítás előtt mondjuk 1 percet. Az alatt csak felveszed. :)

(#122) Oldman2 válasza Bozek (#121) üzenetére


Oldman2
veterán

Azt azért nem ártana lekezelni, hogy előtte milyen állapotban volt a teló. Ha nem volt néma, nem kellene lenémítani azt "vakon".

(#123) Bozek válasza Oldman2 (#122) üzenetére


Bozek
nagyúr

Jogos. Akkor csak abban az esetben némítson, ha fut a néma profil.

(#124) John_Deere


John_Deere
tag

Sziasztok! Nem tudom, mennyire követi bárki is mostanság ezt a témát, de csak lenne 1-2 kérdésem, mivel elég szép fejest ugrottam a programba.
És hülyébbnél hülyébb ötleteim vannak. :DDD
A célom az lenne, hogy hangutasításokkal irányítsak pár dolgot. Pl. a hívásokat. Néhány fontosabb telószámra beállítanám, hogy hívja fel adott számot, ha hangutasításnak azt adom. Igenám, de hogy tudom beállítani, hogy ha megadtam 2 szót Command Filter-be, ami legyen "Xperia Ákost", akkor mondjuk a bemondott, Xperia, hívd fel Ákost szövegre tenné a dolgát? Nem, nem teszi, csak ha simán Xperia Ákost mondok be (Bluetooth fülessel,de szerintem anélkül is eszméletlen macera egy mondatot jól eltaláltani a beszédfelismerővel, így ha a mondatból 2 szót eltalál, általában az 1. bemondásból teljesülne a feltétel és mégsem lenne 8 db simán hívd xy parancsom), amivel egyelőre még oké, de hiszem hogy belehet lőni valahogy...

(#125) Teasüti válasza John_Deere (#124) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ne áruld el senkinek, de egy AutoVoice front-end Tasker mini alkalmazáson dolgozom az utter! mintájára! ;)
Már megoldottam a hívást magyar kiejtéssel, ragozás figyelmen kívül hagyásával (tehát találatod ad az "Anya" nevű névjegyre, ha azt mondom: "hívd fel anyámat").
Jelenleg az utter! 20%-át raktam össze Tasker+AutoVoice kombóval.
Még pár fontosabb rész a helyére kerül és nyilvánosságra hozom a fejlesztést, tesztelők bevonásával.
(Előtte ki kell találnom hogy tudnám levédeni a programot a kalózmásolatokkal szemben, vmi egyszerű validálást szeretnék belerakni, eleinte kis számú példány esetén akár kézi aktiválással privátban. A bétateszt erejéig biztosan.)
Ki tudja, idővel talán némi pénzt is megérhet a Play-en... De ha nem, akkor is letettem vmit az asztalra. :K

De elég lassan haladok vele, kevés a szabadidőm... Talán addigra lesz már utter! magyarosítás is. :U

[ Szerkesztve ]

(#126) John_Deere válasza Teasüti (#125) üzenetére


John_Deere
tag

Húú, az jól hangzik, sok sikert hozzá! :R

(#127) eami válasza Teasüti (#125) üzenetére


eami
addikt

rakd fel playre béta módban.

(#128) myibit


myibit
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Tudna valaki nekem ajánlani android telefonra letölthető ingyenes lehetőleg magyar nyelvű gyerek nyomkövető alkalmazás?

(#129) Bozek válasza myibit (#128) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kicsit eltévedtél. :)
Ide írj.

(#130) Bivajka


Bivajka
csendes tag

Sziasztok!
Teasüti!

Nagyon jó cikk, teljesen meggyőzött, és nekiálltam használni is. Egyelőre csak Wi-Fi-t kapcsolgat ha hazaérek, mert alapvetően állandóan csipogott a nyílt hálózatok miatt, és éjjelre elmegy repülni, de bizonyára tudom majd mire használni. Szeretném megköszönni, hogy ráébresztettél, mitől is lesz okos ez a "kütyü"!

Végigolvastam a hozzászólásokat, mert arra számítottam, hogy majd lesz benne egy link arra a bizonyos "helyi topik"ra, amit én valamiért a Google csoportba feltételeztem. Nem volt, és Google barátom is csak nagy nehezen tudott segíteni, mert nehezen értettem meg, hogy a "helyi" a PH-ra vonatkozik. Hozzám hasonlatos notórius félreértők kedvéért most azért beszúrnám még a linket.

[ Szerkesztve ]

(#131) Bozek válasza Bivajka (#130) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az azért jobban pörög, mint ez. :)

(#132) Teasüti válasza Bivajka (#130) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Használd egészséggel!

(#133) pleti


pleti
csendes tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy mitől függ, hogy egy létrehozott profil esetén tudok-e több taskot hozzáadni vagy sem?

(#134) tboy93


tboy93
nagyúr

Nagyon korrekt az írás! Grat! :R

(#135) Gab130 válasza Teasüti (#51) üzenetére


Gab130
tag

Szia!
Egy technikai kérdés, vagy talán inkább ötlet?
" amikor készítettem egy rutint autós baleset kezelésére, ahol a telefon önműködően akcióba lép és segítséget kér különféle módokon,"

Hogyan tudod minden kétséget kizáróan meghatározni a telefon számára azt a tényt, hogy baleset ért? Természetesen azon túl, hogy szükség esetén egy appot elindítasz. De mi van akkor, ha nem vagy képes rá? Látsz erre bármiféle lehetőséget? Mert ha van megoldás, akkor ez egy nagyon fontos és hasznos app lehetne.

(#136) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Tudtok olyan voice recognisert ami

1. Offline
2. Magyar
3. Taskerrel együttműködő

szöveg értőt? (Voice to Text) (speech recognizer.)

Mind a három együtt kellene!

kösz.

(#137) Teasüti válasza Gab130 (#135) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Accelero szenzorral. Autóba ülve be kell izzítani a monitorozást, mint mondjuk a Daily Road Voyager esetében és ha hirtelen erőhatást érzékel a telefon, akkor aktivál. Kár, hogy Pent nem látott fantáziát az accelero szofisztikáltabb monitorozásában. Kértem, hogy legyen G erő alapú context, azzal működne frankón, de nem...

(#138) slice14


slice14
veterán

Sziasztok...

Hogy tudom lollipop alatt eltüntetni az autonotification ikont, az időjárás ikon mellől-alól? A gravity box nem lehetőség, mert az xposed csak alfa és több vele a baj, mint a haszna.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#139) krysn95


krysn95
csendes tag

Skacok, kérlek segítsetek, hátha valaki tudja a megoldást...

Azt szeretném megoldani, hogy amikor haza érek automatikusan bekapcsolójon a win 10 pc-m és amikor elmegyek kikapcsoljon.

Arra gondoltam hogy amikor az Android telóm otthon van (hely adatból lehet tudni, vagy csatlakozik a wifire) akkor taskerrel indithatna a pc-t és fordítva. Van erre ötlet?

Köszi szépen!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.