Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Teasüti válasza NeoExDeath (#33) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A hangerőt kézzel mindig beállítom az adott szituhoz megfelelően, nem nagy dolog levenni a hangerőt éjszakára nappal meg vissza, pont eleget van kézben a teló ahhoz hogy ez ne legyen gond.

Nem nagy dolog, de ha ezekről megfeledkezel, akkor az szül kényelmetlenségeket, kínos helyzeteket.
Nem levenni a hangerőt kényelmetlen, hanem megfeledkezni róla és magyarázkodni utána meg elnézést kérni.

Tipikus eset (de nem az egyetlen) mondjuk egy tanítási óra, vagy előadás, stb.
Én sztem igen is fárasztó mindig lehalkítani a telefont az óra kezdetével, majd végeztével meg vissza.
Egyrészt az emberi tényező miatt és mert erre minden alkalommal szükség van, vagy megcsörren a tanítás alatt, ami gáz, vagy néma marad tanítás után, ami megint gáz.
És nekem ne mondja senki, hogy soha nem feledkezett még meg ezekről rutinokról! :P
Timerriffic egyik ügyes képessége pont ez volt annó, amiért imádtam. Azóta nem vagyok hajlandó a telefonommal szöszölni ilyen alkalmakkor, pont azért mert ez egy felesleges művelet az ember életében, amit naponta többször is el kell játszania és biz' Isten el fog maradni pár alkalommal, aztán meg peche van.
Észre se kell vennem a telefonom, nálam magától értetődik, hogy "tudja a dolgát". :)
Persze mindig megmosolygom a teremben azokat, akiknek megcsörren a telefonjuk a zsebükben.

Vagy mikor hazaérek este, akkor nem az az első dolgom, hogy lehalkítom a telefonom, mert vagy engem fog vki felzaklatni, vagy a családot fogja felzavarni, illetve éjfélkor sem kelek fel (mert addig szükség van a kapcsolat rendelkezésre állására), hogy repülőbe tegyem a telefont.

Az ébresztő órámat se magam állítgatom naponta újra és újra (változó órarend), ezt is a telefonom végzi önműködően. És imádom, amikor reggelente felolvassa ébresztés után az aktuális időjárást, stb. ;)

Érdemes felismerni az automatizálás - mint olyan - jelentőségét. Mit jelent az automatizálás?
Aztán ezeken felül még kismillió egyedi dologra is rá lehet venni a telefont, ami nem ismétlődő rutin, inkább egyéni dolgok. Ilyen pl. amikor készítettem egy rutint autós baleset kezelésére, ahol a telefon önműködően akcióba lép és segítséget kér különféle módokon, beméri a baleset helyzetét, lekéri a címet, sms-eket küld, figyeli a hívásokat, vészjelzéseket ad le, információkat szolgáltat, stb stb. (Éles tesztre soha nem került sor, így béta állapotúnak tekintem, és nem is épp a legszofisztikáltabb a működése, inkább csak egy demó, hogy a Tasker erre is képes.)

(#50) Somatom
Ez az E-robot már korábban is felmerült, de bevallom még sosem tekintettem meg közelről.
Viszont példás, hogy magyar fejlesztés és ahogy hallom elég sokat is tud. :K
Sajnos az ismereteim nem terjednek ki a többi alternatívára, így nem is tudok ítélkezni felettük.
Legjobb tudomásom szerint viszont Tasker a legnagyobb tudású jelenleg a piacon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.