Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) vadkörte válasza Mercutio_ (#31) üzenetére


vadkörte
addikt

"Bennem is az merült fel, hogy egyrészt biztos praktikus, de ugyanakkor elkenyelmesit,..."

Az. Praktikus. Ugyanakkor véleményem szerint nem kényelmesít el. Miért tenné. Inkább mondjuk úgy, hogy elvégez helyettem olyan dolgokat, amiket én is megtehetnék, csak az alatt az idő alatt, amíg ezeket elvégzi helyettem és mással - esetenként értelmesebb, vagy profitábilisebb - dolgokkal tudok foglalkozni.

"...másrészt mi van, ha okosabb akar lenni nálam a telom és adott szituban nem azt teszi amit szeretnék, de az automatizáltság miatt észre sem veszem?"

Nem akar. Egy automatizáló programtól a telefonod nem lesz Skynet. :P

"Persze tudom, hogy nem a telo ilyenkor a hunyó hanem én aki rossz feltételeket raktam össze - - kivéve ha droid vagy program bug - de mégis..."

Így van. Rendszerint user error van a háttérben. App bug-ot jelezni kell a készítőknek, általában szokták javítani, a droid bug-ot meg vagy javítja a Google a következő verzióval, vagy nem.
Ha készítesz egy automatizmust, illik letesztelni a működését. Ha nem, vagy nem megfelelően működik, átnnézed és addig faragod, javítod, amig nem lesz jó. Ezt követően az automatizmusnak működnie kell!

Én anno az E-Robot-ot választottam. Szépen tette a dolgát mind stock, mind CM7.2 ROM esetén. Majd váltottam CM10.1-re és az E-Robot megkergült. Sajnáltam, de váltottam Taskerre.
A Tasker egy hihetetlenül nagytudású program, eszméletlen, hogy mi mindent el lehet vele végezni. De be kellett látnom, hogy a Taskerhez nem megfelelő a gondolkodásmódom, így visszatértem az E-Robot-hoz. A SecureSettings-szel sikerült CM10.1 alatt is működésre bírni (a SecureSettings-hez kell a root, nélküle nem működik!) és azóta is elégedetten használom.
Messze nem Tasker, de nekem egyértelműbb és ami a lényeg, amit automatizáltam vele, az úgy is működik, ahogyan elvárom.

A cikkről.
A szerzővel még a Tasker topikban találkoztam először. Oszlopos tagja a topiknak és az a tudás amit felhalmozott/felhalmozódott ott, ezen cikk kereteit is feszegeti. A cikk maga érthető, részletes, jól megfogalmazott és összeszedett. Bár lehetett volna a Tasker-ről még kb. 5x ennyit is írni, jó kiindulás lehet azoknak akik, most ismerkednek a programmal.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.