Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) talmida


talmida
Közösségépítő

Aki hisz, az gyakran köszönje is meg Neki :)

IN GOD WE TRUST!

(#2) cskamacska válasza talmida (#1) üzenetére


cskamacska
addikt

Mi van azzal, aki nem lebegtetett büntetés(poklok poklának kénköves tüze), és az ígért jutalom(Menny-Magyar kettős állampolgárság) miatt Jó Ember?(amúgy l'art pour l'art) Ne adj isten, még csak nem is hisz? :Y Vagy nem úgy?
Egyáltalán, ha félelemből, vagy önzésből válik valaki Jó Emberré, az nem fura valahogy?
Vagy ez a két véglet csak segít jó úton járni a nehéz napokon?

bocs ha sületlenséget írtam nem vagyok eléggé ideológiailag képzett :B

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#3) talmida válasza cskamacska (#2) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Egyáltalán nem sületlenség, amit írtál. Pont az ilyen kérdések miatt írtam ezt az egész kis bejegyzést.

Valóban nagyon sokan vannak olyanok, akik úgymond jó emberek. Önzetlenek, önfeláldozók, kedvesek, békességre törekvők stb stb.

De az isteni mércéhez képest, ami a tökéletesség, egyikünk sem az.

A bűn a héber chata' (khaw-taw') szóból ered, aminek a jelentése ("loss", "miss", "properly, to miss") téved, eltéveszt. Vagyis nem talált bele a célba pontosan. Célt-tévesztett.

Ha céllövésnél eltéveszted a targetet, a célt, akkor végeredményben teljesen mindegy, hogy egy milliméterrel lőttél-e mellé, vagy totál az ellenkező irányba lőttél, mert a célpontod, mondjuk egy vadkacsa, elszállt.

Tehát a gyakorlatban egy jó embernek is csak Jézus Krisztuson át vezet az út a Mennybe... Isten szava szerint, mert egyedül Jézus Krisztus áldozata volt elegendő a bűn megbocsátására, ugyanis Jézus Krisztus teljesen bűntelen volt. Csak Ő menthette meg a világot.

A legjobb ember áldozat-halála nem lett volna elég, pontosan azért, mert minden ember vétkes, csak nem egyforma mértékben.

A Mennybejutáshoz, illetve az örök élet elnyeréséhez egyenlő eséllyel indul mindenki. A legnagyobb bűnösnek is van kegyelem, ha Jézustól kéri.

A Mennyben való jutalomban azonban különbségek lesznek. Ha valaki Jézust követi, nem pedig "csak hisz" benne, az megkoronáztatik a Mennyben, -isteni kifejezésssel élve. Sőt a koronákban (jutalmakban) is különbség lesz...de ez más téma.

Most csak azt szerettem volna hangsúlyozni, hogy semmi más út nincs az örök élet elnyeréséhez, CSAK JÉZUS AZ EGYEDÜLI ÉS KIZÁRÓLAGOS ÚT.

Jézus ezt saját maga is kimondta a János evangéliumában: "Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."

Más vallások is zömében jóra törekszenek, de pl sem Mohamed, sem Budha nem volt Isteni mércét tekintve tökéletes, így az ő váltságuk sem lett volna elegendő arra, hogy kivásároljanak minket a bűn súlya alól. Persze nem is haltak meg az emberiségért...de, ha ezt tették volna sem lettek volna képesek a megváltásra.

Másrészt csak olyan valaki szava hiteles, aki föltámadott a halálból, mert micsoda reménységünk lenne, ha Jézus Krisztus a sírban maradt volna?? Semmilyen, hiszen semmi sem bizonyítaná, hogy mi is föltámadhatunk. De mivel Jézus Krisztus föltámadott, a mi föltámadásunk is biztosítva lett.

1 Korintus 15:
19. Ha csak ebben az életben reménykedünk a Krisztusban, minden embernél
nyomorultabbak vagyunk.

20. Åmde Krisztus feltámadott a halottak közül, zsengéjök lôn azoknak, kik elaludtak.

21. Miután ugyanis ember által van a halál, szintén ember által van a halottak feltámadása is.

1 Péter 1:18.
Nem veszendô holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a ti atyáitoktól örökölt hiábavaló életetekbôl; Hanem drága véren, mint hibátlan és szeplôtlen bárányén, a Krisztusén

A másik kérdésed az volt, hogy "ha félelemből, vagy önzésből válik valaki Jó Emberré, az nem fura valahogy? "

De. Ráadásul a "jó emberség" csak már, mint keresztényként számít a jutalmazás különbségében.

Viszont nagyon is fontos "követelmény" a keresztényektől, hogy ne csak a Szent Szellem ajándékaira legyene vevők, de saját maguk is teljes igyekezettel azon fáradozzanak, hogy a jellemük legyen példamutató, hogy az isteni elvárásoknak megfeleljenek.

Minden kereszténynek Jézus Krisztus példáját kéne követni a szeretetben, tűrésben, szolgálatban stb stb. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#4) #64791808


#64791808
törölt tag

Mi van azzal, aki szánalmasnak tartja a keresztény hitet, a vallást meg pláne? :W

Egyébként úgy juthatsz a mennybe, hogy veszel az OBIban nagyon sok létrát, összeszegeled őket, és.... :D

(#5) Pacák válasza #64791808 (#4) üzenetére


Pacák
senior tag

...leesel félúton... :D

Nuclear launch detected

(#6) fordfairlane válasza #64791808 (#4) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez benne van a vallások témaindítás paklijában, hogy ebben eléggé sokan nem hisznek. Én inkább azt nem értem, hogy miért kellett csupa nagybetűvel írni a címet? Köztudott, hogy ez ordibálást jelent a netikett szerint, én meg nem vagyok süket. :)

x gon' give it to ya

(#7) Pacák válasza fordfairlane (#6) üzenetére


Pacák
senior tag

Igen egy fórumos hozzászólásban kiabálást jelent, de egy cikk címében ez már egyfajta kiemelés - még a neten is. :)

Nuclear launch detected

(#8) fordfairlane válasza Pacák (#7) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én eddig mindig olyan helyen olvastam cikkeket, ahol címben nem használtak ilyen olcsó hatásvadász módszereket.

x gon' give it to ya

(#9) Pörp


Pörp
senior tag

Az összes angyal között csak egyetlen egy volt aki bűnbe esett és irigyelni merte az Isten istenségét? Lucifer ugye. A többi hogy hogy nem? A Lucifer név önmagában kimondva sem éppen olyan bizalomgerjesztő számomra, és lám pont ez a nevű vált gonosszá. Miért nem Gábriel pl? Ja mert nem hangozna olyan jól. Ok hogy Isten meg minden, és ő eldöntött pár dolgot, de mi alapján? Ő honnan tudja hogy amit tesz az jó? Ha én rendes és normális ember vagyok, nem ölök meg senkit, nem lopok, nem követek el nagy bűnöket, a kicsikért még bocsánatot is kapok, ezekután nem juthatok a mennybe mert nem hittem? Hogy kell hinni? Annak kellene számítani hogy ki milyen ember, nem pedig annak, hogy ki hogy talál a mennybe Krisztuson át, nekem ez mindíg megfoghatatlan volt. Akit nem vallásosan neveltek gyerekkorában, az honnan a fenéből tudja magától hogy ó én nem hiszek, tennem kell valamit? Ha Krisztus a jövő bűneit is magára vállalta hogy lehet hogy még most is van szenvedés? Ha van ki miért szenved? Ha ártatlanok szenvednek, annak mi az oka? Abban mi a jó?

Lehet, sőt biztosan van egy magasabbrendű inteligencia, amit mi sosem érhetünk meg, esetleg sosem érhetünk el, szerintem ezt nevezzük mi Istennek, a többi kicsit meseszerű nekem, és ilyen sarkalatos fekete-fehér. Olyan nincs hogy valami tökéletes és hibátlan legyen, mert ha van, akkor tökéletessé tud tenni mást is.

Ha van Isten, és eléri a célját, hogy minden ember jó lesz, vagy mit tudom én, utána mi van? Élünk boldogan és kész?

[ Szerkesztve ]

(#10) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Sose értettem, hogy egyesek miért tartják annyira fontosnak a folyton változó testük és szellemük lenyomatát valamiféle égi helyen megörökíteni.
Elmúlunk, nincs égi biztonsági mentés.
Aki még nem vette volna észre, a világ, mint a tenger hulláma, és benne az emberek is hullámok, folyton változnak, megfoghatatlanok.

Mindig viszolygást vált ki belőlem az ilyesféle édeskés lódítások terjesztése.
Ama agyonreklámozott próféta csontjai pedig ott porladnak valahol Izrael földjében.
Feltámadás... pokol... menny.... Ócska kitalációk.

Megnyugtat, hogy x idő múlva leáll a testem és anyagai visszakerülnek a körforgásba.
Hogy mi lesz az agyvelőben futkosó idegi kisülésekkel, természetesen kihunynak az agyvelő pusztulása után. Lényegtelen információk sokasága semmisül meg a halálom pillanatában. Egyáltalán, senkitől, semmiféle elképzelt égi lénytől nem várom el, hogy eme kacathalmazra akár csak figyelmet vessen. És nem vagyok annyira önérzetes hazug, hogy a haláltól való félelmemben egy égi jó barátot fabrikáljak magamnak, aki majd biztonsági mentést készít az agyvelőm tartalmáról.

Szerk.: Tulajdonképpen szellemi megrontás, amit az ilyen tévhitek terjesztői művelnek. Lila ködöt fújnak az ember képébe.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#11) talmida válasza Pörp (#9) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Cerebellum
Mi van azzal, aki szánalmasnak tartja a keresztény hitet, a vallást meg pláne?
Ugyanaz, mint, aki megveti a mentőcsónakot miközben fuldoklik.

fordfairlane
A megkülönböztetés végett írtam nagybetűvel. Szeretem a nagy betűket
Nem kiabálok. Ha minden szónak ilyen pontosan és precízen követed a jelentését, akkor a Mennybe jutsz
:DDD

Pörp
Az összes angyal között csak egyetlen egy volt aki bűnbe esett és irigyelni merte az Isten istenségét? Lucifer ugye.

Lucifer az angyalok egyharmadát is magával rántotta. A többség viszont hűséges maradt Istenhez. Látod, még az angyaloknak is volt szabad akaratuk.

A Lucifer név önmagában kimondva sem éppen olyan bizalomgerjesztő számomra, és lám pont ez a nevű vált gonosszá
Lucifer neve helyén az eredeti héber szövegben Ésaiás próféta könyvének 14. fejezetében a 12. versben a „heylel” (hay-lale'); szó található, aminek a jelentése Hajnalcsillag. (in the sense of brightness); the morning-star: Tehát, nemcsak, hogy nem visszataszító, de egyenesen gyönyörű a neve. Ezért írja Pál a 2 Korintus 11:14-ben, hogy a sátán világosság angyalának változtatja át magát...nem pedig patás vasvillás ördöként kopogtat. Mellesleg emiatt téveszt meg sokakat.

Ok hogy Isten meg minden, és ő eldöntött pár dolgot, de mi alapján? Ő honnan tudja hogy amit tesz az jó?
Istentől csak jó származik. Ő jó, könyörülő és szerető Isten. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy képes volt magát odaadni a Fiában értünk. Neki ugyanúgy fájt az, amit a bűn tett Jézussal, mint Krisztusnak, de az irántunk való szeretete nagyobb volt az önsajnálatánál. A jövőnket nézte. Azt vitte végbe, hogy megváltassunk.

Ha én rendes és normális ember vagyok, nem ölök meg senkit, nem lopok, nem követek el nagy bűnöket, a kicsikért még bocsánatot is kapok, ezekután nem juthatok a mennybe mert nem hittem? Pontosan jól mondod.

Zsid 11:6. Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert a ki Isten elé
járul, hinnie kell, hogy ô létezik és megjutalmazza azokat, a kik ôt
keresik.

Hogy kell hinni?

17. A hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által.
Tehát a hit Isten Ígéjének (szavainak) hallgatásából származik. Isten szava hitet ébreszt. Ezért fontos hallgatni, olvasni, ismerni Isten szavát. A Bibliában sok helyen megtalálható
Isten szava. Olvashatod például Ésaiás könyvének mondjuk a negyvenedik fejezetétől kezdve jó pár fejezeten át, vagy az evangéliumokban Jézus szavait...de
" A teljes írás Istentôl ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre." (2.Tim.3:16) Tehát hitet az Isten szava ébreszt.

Amúgy meg úgy kell hinni, hogy azt kell elhinni, hogy Jézus Krisztus a te megváltód, és hogy Isten megjutalmaz téged, ha Őt keresed. Megtalálod, ha Őt keresed. ;)

Annak kellene számítani hogy ki milyen ember, nem pedig annak, hogy ki hogy talál a mennybe Krisztuson át, nekem ez mindíg megfoghatatlan volt.
Akit nem vallásosan neveltek gyerekkorában, az honnan a fenéből tudja magától hogy ó én nem hiszek, tennem kell valamit?

Engem sem neveltek így. Magam jöttem rá otthon. Egyszerűen csak az életem értelméről gondolkodtam kb 14től 16 éves körüli koromban. Aztán, hogy eldöntődjön a bennem felgyülemlett kérdések sokasága, direktben mentem Istenhez. Megszólítottam őt (imádkoztam Hozzá) És csodák csodájára válaszolt. Méghozzá hatalmas szeretettel, csodával, és erővel. Teljesen megváltoztatott és meg is gyógyított. Nem ismertem magamra. Nagyon jó érzés is volt. Olyan könnyűnek éreztem magam a bűnbocsánat után, hogy ugrálni lett volna kedvem. Utána csak sírtam az örömtől.

Ha Krisztus a jövő bűneit is magára vállalta hogy lehet hogy még most is van szenvedés? Előszöris nem kéri mindenki Istent, másodszor, aki kéri az se mind hisz Istenben, azt meg már láthatod a Bibliából is, hogy Isten elé nem lehet járulni hit nélkül. Illetve hit nélkül eredménytelen az ima. De az is előfordulhat, amiről Jakab apostol beszél a 4 fejezetben:

2. Kívántok valamit, én nincs néktek: gyilkoltok és irígykedtek, és nem
nyerhetitek meg; harczoltok és háborúskodtok; és nincsen semmitek,
mert nem kéritek.

3. Kéritek, de nem kapjátok, mert nem jól kéritek, hogy gerjedelmeitekre
költsétek azt.

4. Parázna férfiak és asszonyok, nem tudjátok-é, hogy a világ barátsága
ellenségeskedés az Istennel? A ki azért e világ barátja akar lenni,
az Isten ellenségévé lesz.

Szóval ez azt jelenti, hogyha valaki keresztény létére is „világi” életet él, magyarul folytatja a bűnös életét, az nem igazán hisz, mert megtapossa Jézus kegyelmét. A kegyelem nem azt jelenti, hogy elfogadom a bűnbocsánatot és utána jónapot, élem tovább a megszokott bűnös életemet, hanem a kegyelem megkapása után nemet kell mondanom az edddigi bűneimnek és őszintén elhatároznom, hogy nem akarom folytatni azokat.

Ha ez után el is esik az ember egyszer kétszer, Isten segítségével ki tud evickélni a bűnből. De, aki könnyedén veszi és nem tesz komoly erőfeszítést a megváltozása irányában, az visszasűllyed a bűnbe, ahol már megint ugyanott van, mint aki meg sem tért. ..illetve esetleg még nehezebben tud kijönni

Ha ártatlanok szenvednek, annak mi az oka? Abban mi a jó?A betegség, fájdalom, veszteségek nem Istentől vannak . Ez csak egy vallásos rizsa. Semmi jó nincs bennük.
Van persze Istentől való szenvedés is, mint pl, amikor valakit a hitéért üldöznek, gúnyolnak, csúfolnak stb. Erre azt mondja az írás, hogy azt örömmel viselje el az ember, mert nagy jutalma lesz..

. Olyan nincs hogy valami tökéletes és hibátlan legyen, mert ha van, akkor tökéletessé tud tenni mást is.
De van. Még a mi útjainkat is tökéletessé tudja tenni...természetesen itt a földön
Legalábbis a 18. Zsoltárban ez áll:

33. Az Isten, a ki felövez engem erôvel, és tökéletessé teszi útamat
:))
Persze mindig beleütközünk a tökéletlenségekbe, mert az e-világ fejedelme (János 16:1) jelenleg a földön az ördög. Emiatt van az a sok széthúzás, háború, betegség és halál. De, aki akar megmenekülhet Jézus Krisztus által.

Ha van Isten, és eléri a célját, hogy minden ember jó lesz, vagy mit tudom én, utána mi van? Élünk boldogan és kész?

Kimondhatatlan öröm és elképzelhetetlen nagy kaland vár „odaát” minket. Az biztos, hogy nem fogunk unatkozni. :DD Csak képzeld el, hogy Isten mindenható és Krisztusban minket is fiaivá fogadott (János 1:12), vagyis ugyanolyanokká válunk, mint Jézus, hatalomban is és erőben is...”Nagyobbak” (többek) vagyunk/ leszünk még az angyaloknál is, teremteni is fogunk tudni. Mindezek már az újjászületésünk pillanatában elkezdődik :)

IN GOD WE TRUST!

(#12) Armahun


Armahun
addikt

Álldom az Urat, hogy nem teremtett vallásosnak.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13) Viktor77


Viktor77
titán

Ajánlom megtekinteni a Köd című filmet (az újat), és elszörnyűlködni azon, hogy mire képes a vallás.

MOD: Amúgy meg a legnagyobb poén az egészben, hogy a hívők későn jönnek rá, hogy potyára hittek, mivel akkor már halottak. :)

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Jó kis vallási-fundamentalista duma. Ilyenekért szokták lőni meg felrobbantgatni egymást azok a nagyon rendes hívő emberek. Remélem, te nem fogsz dinamittal a testedre kötve bemenni egy magyar forgalmas helyre sem és nem robbantod fel a normálisabbját, csak mert te tévedésben élsz.

Egyébként pedig a Bibliával bizonyítani a Bibliát, enyhén szólva nem logikus.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) Vladi válasza bambano (#14) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

A hithez nem lesz szükséged logikára. ;)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17) Pala válasza Vladi (#15) üzenetére


Pala
veterán

A vallásban az a jó, hogy mindig mindent meg lehet valamivel magyarázni, igazolást, bizonyítást semmi sem igényel. :)

(#18) talmida


talmida
Közösségépítő

Kedves nem hívő fórumtársaim! Senki nem kényszerített senkit semmire. Nyugodjatok meg. Nem hit-térítés folyik, csak keresztény felvilágosítás.

Ha nem érdekel a téma, megkérlek, hogy ne offoljátok szét a topikot.

Saját bejegyzésként írtam, nem kötelező elolvasni sem.

Sokféle hitű ember van . Mindenki leírhatja a véleményét, hitét, csak pont egy keresztény nem? Miért?

Azt csinál mindenki a maga életével, amit akar. Hisz, vagy nem hisz, mindenkinek saját ügye. De a feltett kérdésekre bizony szabad válaszolnom, és nektek meg nem kell idejönni hümmögni miatta. ;]

IN GOD WE TRUST!

(#19) Viktor77 válasza talmida (#18) üzenetére


Viktor77
titán

Nyilvános fórumra írtál valamit. Számíts rá, hogy nem mindenki fog egyetérteni veled, és le is fogják írni.

Írd le otthon magadnak egy füzetbe, senki nem fog "belekötni".

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) bambano válasza Vladi (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Csak képzeld el, hogy Isten mindenható és Krisztusban minket is fiaivá fogadott": ezzel két szinten is gáz van, kivel fogsz "talajtornázni", ha mindenki a testvéred, és mindenki fiú lesz? ;)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Vladi válasza bambano (#20) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a mondat arról szól szerintem, hogy mindenkinek jut hely egy vallásos közösségben. Nem arról, hogy mindenki fiú. :U

:

"Csak képzeld el, hogy Isten mindenható és Krisztusban minket is gyermekévé fogadott"

Így?

(#17) Pala:

A vallásban az a jó, hogy megnyugtató, lelki békét hozó válaszai vannak olyan kérdésekre, ahol a logika simán összeomlik. Például: halál.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22) bambano válasza talmida (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem láttam itt senkitől olyat, hogy miért írtad le. Senki nem vitatta azt a jogodat, hogy leírd a véleményed. A véleményed tárgyába kötöttünk bele, nem a közlés tényébe.

Ha nem akarod, hogy mások, ugyanúgy élve véleménynyilvánítási jogukkal, ne mondjanak véleményt, akkor ne írj publikus posztot. A publikus poszt célja mások véleményének "kiporovokálása".

Jó lenne, ha egységesítenéd a gondolataidat és nem cáfolnád magad:
- itt azt írod, hogy sokféle hitű ember van
- a posztban meg azt, hogy csak Jézuson keresztül lehet a mennybe jutni.

Az ilyen ordító logikai ellentmondások mellett szoktak elegánsan elsasszézni az igazhitűek. Ami elég nagy baj.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) fordfairlane válasza talmida (#11) üzenetére


fordfairlane
veterán

fordfairlane
A megkülönböztetés végett írtam nagybetűvel. Szeretem a nagy betűket
Nem kiabálok. Ha minden szónak ilyen pontosan és precízen követed a jelentését, akkor a Mennybe jutsz :DDD

A tartalom nem érdekel. Abból a szempontból, hogy a neten mit jelent a csupa nagybetűs írás, teljes mértékben irreleváns az, hogy neked mit jelent, vagy hogy te mennyire szereted a nagybetűket. Ez egy közösségi norma, amit általában be szoktak tartani.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#24) bambano válasza talmida (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Különben mit raplizol, te írtad, hogy Jézus magára vette minden ember minden bűnét, úgyhogy ha nem tetszenek a hozzászólások, nála kell reklamálni ;)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) talmida válasza Vladi (#15) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bocs, de az ilyen és ehhez hasonló beszólások, (mint amilyen az egyik a magyarázatokra utaló hozzászólóé is) mind a tájékozatlanságotokat árulja el.

Már a tudomány mai állása szerint is logikusabb a kereszténység a Darvinizmusnál....a tudomány az az emberi "felfedezések" függvénye...Közel az idő, hogy a tudomány komoly bizonyítékokkal fog szolgálni, csak nem mindenki elég tájékozott még.

IN GOD WE TRUST!

(#26) Pala válasza Vladi (#21) üzenetére


Pala
veterán

Ha a "válasz"-t idézőjelben érted, akkor egyetértek. :) Nevezzük inkább csak szépen hangzó elméletnek. Szvsz a hívőknek az igazi ütőkártyájuk az, hogy nem lehet egyértelműen cáfolni azokat az "igazságokat", amelyeket állítanak. Ebbe a szalmaszálba végtelenségig lehet kapaszkodni. Pont ezért hívők, és nem tudósok.

(#27) Vladi válasza talmida (#25) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Bocs, de ezek után vitázz egyedül velük... :U

(#26) Pala:

Nagyjából idézőjelben értettem. :K (Remélem egyre gondolunk :U )
Nem igazán nevezném elméletnek - bár tekinthető annak is - inkább útmutató az élethez. Persze hülye az, aki a Biblia alapján akar gépet építeni, de életet és emberi kapcsolatokat nagyon jól lehet építeni a segítségével. :)

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#28) cucka válasza talmida (#3) üzenetére


cucka
addikt

Tehát a gyakorlatban egy jó embernek is csak Jézus Krisztuson át vezet az út a Mennybe
semmi más út nincs az örök élet elnyeréséhez, CSAK JÉZUS AZ EGYEDÜLI ÉS KIZÁRÓLAGOS ÚT.

Ez az egyik lényegi üzenete az általad írtaknak. Egy kérdés merül fel bennem ilyenkor, hogy mi van az emberiség azon 80%-ával, aki történetesen nem keresztény? És nem azért nem keresztény, mert ő gonosz ember és elveti az isteni kegyelmet, hanem mert mondjuk történetesen olyan helyre született, ahol a kereszténység nem nagyon van jelen.

[ Szerkesztve ]

(#29) bambano válasza talmida (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Amerikában nem vesznek fel komoly egyetemre olyan diákot, aki a kreaticionizmusban hisz. Jelenleg ez a tudomány bizonyítéka.

Ja, ez véletlenül nem a darwinizmus ellen szól, hanem mellette. A kereszténység más területen focizik, nem a törzsfejlődésén, úgyhogy kereszténységet darwinizmussal összevetni súlyos tévedés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) bambano válasza cucka (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Bennem meg az a kérdés merül fel, hogy a nem keresztény 80%-ának mikor garantálják a keresztények ugyanazon jogokat, amiket maguknak természetesnek vesznek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) #64791808 válasza talmida (#11) üzenetére


#64791808
törölt tag

Fúúú öcsém, ez aztán a frappáns válasz :D

Hát, akkor te csak várjad a mentőcsónakot! Én inkább kiúszom saját magam, mert ki tudok. Te viszont erősen ráb*szol, ha elkésik a csónak...

(#32) Vladi válasza bambano (#29) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem az utóbbi 2 felvetésed inkább politikai természetű. De az teljesen igaz, hogy 2 külön pályán fociznak. Sőt inkább a sportág is különböző, de a játékosok ugyan azok. :)

(#31) Cerebellum:
Helyzet az, hogy a mentőcsónakos hasonlat szerint Ő már a parton van, míg te úszol. :)

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33) bambano válasza talmida (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Lucifer az angyalok egyharmadát is magával rántotta. A többség viszont hűséges maradt Istenhez. Látod, még az angyaloknak is volt szabad akaratuk." szóval:
- ha egyharmadot kitagadott, az csak egyszerű többség, nem 2/3-os ;)
- az nem szabad akarat, hogyha ellentmondassz, kirúglak, hanem diktatúra
- megalakult tehát a megélhetési angyalok rendje

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) fordfairlane válasza bambano (#29) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ja, ez véletlenül nem a darwinizmus ellen szól, hanem mellette. A kereszténység más területen focizik, nem a törzsfejlődésén, úgyhogy kereszténységet darwinizmussal összevetni súlyos tévedés.

A kereszténység is az élet keletkezésén focizik, és a tudomány állása szerint eléggé vesztésre áll, legfeljebb a Bible Beltben keringő anekdotákban nem, amikben ismeretlen kutatók ismeretlen módon és ismeretlen eredményekkel cáfolják a darwini evolúcióelméletet.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#35) talmida válasza bambano (#22) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A rapli és kérés között különbség van. Azt kértem, hogy maradjunk a témánál. Ha nem a témával kapcsolatos a megjgyzés, akkor az off.

A téma nem az, hogy a kereszténység hülység-e vagy sem? Hanem az, hogy hogyan lehet a Mennybe jutni?

Ha evvel kapcsolatban szóltál hozzá, akkor helyén való. Ha nem, akkor megkérlek, hogy ne offoljunk OK? Kösz.

Jó lenne, ha egységesítenéd a gondolataidat és nem cáfolnád magad:
- itt azt írod, hogy sokféle hitű ember van
- a posztban meg azt, hogy csak Jézuson keresztül lehet a mennybe jutni..Az ilyen ordító logikai ellentmondások mellett szoktak elegánsan elsasszézni az igazhitűek. Ami elég nagy baj.

Nincs itt semmiféle ordító logikai ellentmondás. :)
Nincs többféle hitű ember??? Te válaszolj magadnak.

Még egy tudományágon belül is sokszor vita dúl a tudósok között bizonyos témákban. Ez nem azt jelenti, hogy mindegyiknek igaza van.

Ha te nem hiszed, hogy Jézus az egyedüli út, akkor mondj csak annyit, hogy "én nem hiszem" És kész. ;) Ilyen egyszerű. Nem kell idegeskedned amiatt, hogy én, meg még egy jó néhányan meg azt hisszük, hogy igen az örök élethez vezető egyedüli út Jézus Krisztuson keresztül vezet. :)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#36) talmida válasza bambano (#33) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ja, ha a te házadban vagyok, de "kirúghatlak" a saját otthonomból Micsoda difference :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#37) cucka válasza talmida (#35) üzenetére


cucka
addikt

Még egy tudományágon belül is sokszor vita dúl a tudósok között bizonyos témákban. Ez nem azt jelenti, hogy mindegyiknek igaza van.
Keresztény szemmel valóban nehéz megítélni a tudományt..
- Egy tudományos elméletben nem hinni kell, hanem elfogadod vagy cáfolod.
- A tudományban vita dúl, vallási kérdésben nincs vita, mert alapvetően transzcendens dolgokkal foglalkozik.
- A vallásnál egyetlen igazság van, amit megírtak egy könyvben, ezt el kell fogadni. Tudományban nincs abszolut igazság, csak elméletek vannak, sőt, előfordulhat, hogy egy jelenséget több elmélet is magyaráz, és mind a kettő helyes. És bármikor jöhet egy harmadik elmélet, ami cáfolja az előző kettőt. Vallásban ott van a Könyv, azt senki nem cáfolja, mert az egész alapja, hogy elhiszed-e amit abban a Könyvben ír..

És még mindig nem tudjuk, mi van az emberiség 80%-ával, aki ráb*szott és nem keresztény kultúrkörbe született.. Bár vallásosnak érzem magam, ezek a "mi vagyunk az egyetlen igaz út" típusú üzenetek számomra nem többek, mint egyházi bullshit..

[ Szerkesztve ]

(#38) eziskamu válasza talmida (#36) üzenetére


eziskamu
addikt

Hagyjad bambano-t. Szerintem titkon attól fél hogy neked van igazad, ezért nagy a szája :)

(#39) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Kedves talmida, ez bizony nagy fiaskó.

Írtál valamit, véleményt nyilvánítottál. Prófétikus módon szögezed le az isteni igazságokat. Önmagad számára tetted? Nem. Másokat akarsz meggyőzni.

Feltételezhetően semmi problémád nem lenne a véleményt nyilvánítókkal, ha egyetértenének Veled. Azonban van jópár elvetemült, aki másféle véleményének adott hangot. Nem hagytad válasz nélkül:
"Ha nem érdekel a téma, megkérlek, hogy ne offoljátok szét a topikot."
Témánál vagyunk végig. Kicsit botlasz, ha most nemet mondasz.
"A téma nem az, hogy a kereszténységhülység-e vagy sem? Hhanem az, hogy hogyan lehet a Mennybe jutni."
Ha egyszer nincs kereszténység, akkor hogy jön ide a mennyeknek országa? Csak a kereszténységen keresztül közelíthető meg a téma.

No persze ha csak vallásosok szólhatnak ebben a topicban, azt írásodban rögzíteni kellett volna.

Volna véleményem, nem írom le. Nem venném jó néven, hogy nemes hitedtől vezérelve kiparancsolj a topicból.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) eziskamu válasza cucka (#37) üzenetére


eziskamu
addikt

Igen csak sajna a Könyvnek is ott van egy halom fordítása és értelmezése. Ha mindannyian rendesen tudnánk ógörögül és héberül, kevesebb lenne az ilyen vita.

(#41) bambano válasza talmida (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Minden vallásnak van valamilye, amit a keresztények Mennyországnak neveznek. Valhalla vagy bármi más, de van ilyenje. Minden vallás azzal hitegeti a hívőit, hogy bizonyos viselkedésformák követése esetén oda jut a hívő.

Mivel te, mint keresztény, azt mondtad, hogy csak Jézuson keresztül lehet a Mennybe jutni, ez a következőket jelentheti:
1. Nincs igazad.
2. Aki nem Jézuson keresztül akar a mennybe jutni, az nem juthat oda, tehát vagy kikeresztelkedik, vagy nem jut oda.

Bocs, hogy a precíz levezetést mellőzöm. Ebből én azt látom, hogy a keresztények nem fogadják el más vallások jogos igényeit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) eziskamu válasza Vakegérke (#39) üzenetére


eziskamu
addikt

Van benne valami, de azért bambanonek se kellett volna kapásból fikázni a kereszténységet. Ő is durvább volt a kelleténél

(#43) bambano válasza eziskamu (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Egy okleveles szőrszálhasogatónak, akinek van némi matematikusi vénája, aranybánya az ilyen blog:)

De nézd meg Guga írásait. Ő is mindig prédikál, ő is mindig Bibliát idéz, őt mégis szereti mindenki, engem is beleértve. Ő is mond néha olyat, amivel vitázni lehetne, de nála valahogy mindig az életből indulnak a dolgok és sokkal jobban meg lehet érteni, el lehet fogadni, amit mondani akar.

#42: a fő cél nem a kereszténység fikázása lett volna, hanem a poszté. Pontosan azért, mert a fent emlegetett ellenpélda szerint elő lehet adni ezeket a gondolatokat keresztényibb módon is.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) eziskamu válasza bambano (#41) üzenetére


eziskamu
addikt

Mintha a héberek vagy a muszlimok annyira befogadnák a keresztényeket, közben ezen vallások ténylegesen egy tőről fakadnak, asszem az iszlám Jézust valamiféle prófétának tartja.

(#45) eziskamu válasza bambano (#43) üzenetére


eziskamu
addikt

Gugát én is csipázom :)

(#46) talmida válasza Vakegérke (#39) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Vakegérke, sajnálom, hogy félreértettél. Ne fojtsd magadba a véleményedet, dehogy foglak kiparancsolni! Pont azt írtam az egyik válaszomban is, hogyha valaki nem hisz, és mégha azt ki is nyilvánítja, azzal nincs semmi probléma. Csak az nem tetszik, ha gúnyos személyeskedésekbe fullad a dolog...és, hát , ha visszaolvasol van egy két erre utaló jel :U

Tehát nem a nem keresztényekkel vagy az ellenvéleményekkel van gond. Sőt. Minden nem keresztényt bátorítok a véleménynyilvánításra és szívesen látom őket, és ha logikusan leírják, hogy miért hiszik azt, amit, akkor beszélgethetünk is...de kerülni szeretném a személyeskedő, leugató stílust. Ezt én eddig senkivel szemben nem használtam, ezért elvárnám, hogy velem szemben se gyakorolja senki.

Igen, abban igazad van, hogy az ezt érintő témák is szóbakerülhetnek. Köszi a kiigazítást!

Kedves mindenki!
Időközben látom, hogy faji kérdések is előkerültek. Na, ez a másik dolog az, amit szintén nem szeretnék itt látni. OK? Köszönöm a megértést. ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#47) bambano válasza talmida (#46) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ebben az esetben jogosan várhatják el az érvelők, hogy logikus válaszokat kapjanak a logikus érveikre. Lássuk!

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) talmida válasza bambano (#41) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Mivel te, mint keresztény, azt mondtad, hogy csak Jézuson keresztül lehet a Mennybe jutni, ez a következőket jelentheti:
1. Nincs igazad.

2. Aki nem Jézuson keresztül akar a mennybe jutni, az nem juthat oda, tehát vagy kikeresztelkedik, vagy nem jut oda.

Nem én mondom, hogy Jézus Krisztus az egyedüli út az örök élethez, hanem ez a kereszténység alap"tanítása". Tehát nem jócselekedetek révén, hanem ingyen kegyelemből juthatunk a Mennybe.

Tehát nem velem vitázol, hanem a Bibliával.

Te azt mondod, hogy nincs igazam, ami azt jelenti ,hogy a Bibliát hazudtolod meg, de ez sem következik abból, amit leírtál :D Bizonyítsd be! :D

Honnan tudod olyan határozottan biztosan, hogy az a másik vallás, amelyik másik úton ígéri a Mennyet, az igaz-e vagy sem?? :DDD

Jézus Krisztus léte történelmileg is igazolt tény. Az is hogy meghalt és az is, hogy feltámadott. Azt ugyan az ellenségei tetem lopásnak próbálták titulálni :DDD

A második kérdésedre a cikkben van a válasz. Meg kell térni. Nem ki, hanem "be" keresztelkedni :DDD De komolyra váltva a szót, bármilyen más vallású embernek ugyanaz az út a megváltáshoz és bűnbocsánathoz, mint a pogányoknak. (istenteleneknek)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#49) Vakegérke válasza talmida (#46) üzenetére


Vakegérke
veterán

Rendben, ám legyen.

Valami olyasmi "hangzott el", hogy csak Jézusnak hihetünk, hiszen feltámadt. Nos van egy video, amely 40 perces, érdemes megnézni. Meg fogsz lepődni a feltámadások számán is.

Talán van Isten.
Talán vannak istenségek.
Akiben hiszek, az az Úr. Számomra nincs neve.

Teljesen mindegy melyik vallásban hiszel, halálod után Téged is vár a tölcsér, amelyről guga beszélt ebben az írásában.

Valahogy vásári ez az egész vallásosdi. Tessék, csak tessék, én adom a legszebb hitet, az enyém a legelnyűhetetlenebb igazság! És ezzel minden vallás így van.

Egyedül a buddhizmus nem hirdeti magáról, hogy benne rejtezik az egyetlen és megfellebbezhetetlen igazság. Sokan vallásnak tartják, pedig nem az. Életforma. Halálod után nem ígér azonnali üdvözülést, hanem életek során kell tökéletesedned, amíg csak el nem éred azt a szintet, hogy kiszabadulj a körforgásból.
Mire is sarkall? Hogy minél tisztábban élj, ne árts senkinek, semminek, közben nem fenyeget. Vagy ez nem perspektíva?

Ki meri azt állítani, hogy egyedül az övé az igazság? Én meg elkárhozom, ha nem hiszek neki. Na csókolom, ebből a fenyegetős dologból nem kérek.

Jó, tegyük fel, hirtelen bigott vallásos leszek, és a keresztény hit szerint kiérdemlem, hogy belépjek a mennyeknek országába. Egyszer jól meghalok, aztán várom kiérdemelt jutalmamat.
Meglepi...
És ha Allah, Yehova, Devla, vagy akármely más istenség fogad? Ki a fene tudja itt a földi létben, hogy mi van a halálon túl?

Biztos, hogy a keresztény vallás az igazi? Milyen alapon? Talán a hívők létszáma határozza meg?
Khm... A muzulmánok vannak elnyomó többségben a világon.
Vagy nem számít a létszám? Akkor milyen alapon nem vesszük figyelembe a kis egyházak igazságát?

Soha egyetlen vallást nem néztem le, nem bántottam. Tisztelem az embert, bármilyen istenségben, istenségnek hisz.

Hiszek az Úrban.

Mod: "Tehát nem velem vitázol, hanem a Bibliával."
A Bibliát nem emberek írták véletlen?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50) talmida válasza Vakegérke (#49) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Meg fogom nézni a videót és a gondolataidra is reagálok majd, de most sajnos nincs több időm itt a gép előtt. Már jobban van a lábam, úgyhogy most mennem kell,...de majd visszajövök válaszolni. ;)

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.