Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Rive válasza Vakegérke (#200) üzenetére


Rive
veterán

SZVSZ kevered kicsit a hinduizmussal... A Gangesz inkabb ahhoz tartozik, bar keveredtek, szektasodtak arrafele a dolgok oszze-vissza. Az egy ilyen kornyek :)

Mindenesetre ami itt relevans, az a turelme es a hatarozottsaga - turelmes minden vallassal szemben, es hatarozottan hasztalannak tartja a sok hulye dumat.

A korforgas, lelekvandorlas meg a tobbi effele off itt, raadasul ertelmezesuk a rajta valo vitaval/veszekedessel egyutt mindenestul a hulye duma kategoriaba lett utalva :K :C

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#202) talmida válasza Vakegérke (#192) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Feltételezem, hogy szívesen teszed.
Igen, szívesen teszem, csak a tegnapi Thanksgiving ünnep miatt nagyon elfoglalt voltam.


"A tízparancsolat első parancsa ugyanazt jelenti, mint, amit a közmondás is mond, hogy nem lehet egyszerre két úrnak szolgálni. El kell dönteni, hogy kit tart Istennek az ember, kinek engedelmeskedik? Kettőnek nem lehet egyszerre."
"Nem stimmel".

De szerintem ez a lényeg.

"Ha azt a képet vagy szobrot imádják, (leborulnak, letérdelnek előtte vagy csókolják stb), akkor az bizony keményen bálványimádás."
Akkor a templomok tele vannak bálványimádókkal? A kegyhelyekről már nem is beszélek.
Pontosan!!!

Cerebellum

Akkor térjünk vissza arra a kérdésre, hogy hogy a csodában vált szét a Vörös tenger?
Az és a többi csoda is Isten népének megmenekülését szolgálta/ja. A reinkarnció negatív, vagyis erősen hátrányos irányú is lehet.

Ott tartunk, ahol írtam: a te hited helyes,Szerintem ;) mindenki más hülye. Ez csak a te értelmezésed. Túl érzékeny vagy arra, ha másnak más véleménye bátorkodik lenni. :U Az, hogy másként látjuk a tényeket, nem jelenti azt, hogy egymást hülyének kell tartanunk. :)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#203) Vakegérke válasza talmida (#202) üzenetére


Vakegérke
veterán

Némi vita akad, ám harag nincs. Ennek őszintén örülök, ugyanis tényleg olyan dolgokra hivatkoztam, amelyek miatt megfeddhetnél. Nem tetted, köszönöm.
A következőkben igyekszem nem szétoffolni a topicot.

Igen szerény az angol tudásom. Mi az a Thanksgiving ünnep?

Témára fel.
Márpedig az első parancsban a tisztelet hangsúlyos. Attól, hogy valaki nem hisz más istenségben, még tisztelheti, hiszen Isten. Hogy nem szolgáljuk, az egy dolog, de attól még tisztelhetjük.
Fordítsunk a dolgon.
Elvárod, hogy az egyetlen, és igaz Istent mindenki tisztelje vallására való tekintet nélkül? Ha igen, jogosan teszed. Azonban mások is elvárhatják, méghozzá jogosan, hogy viszont tiszteld az ő Istenüket.
Már pengettem a dolgot, ismét megteszem. Ha a pórnép nem képes tisztelni Istent, nem tisztel senkit. Hiszen Isten szent, és sérthetetlen. A szomszédok, közlekedésben résztvevők, munkatársak nem szentek, ugyebár. Ha Isten -még ha nem is az általam szolgált- nem érdemel tiszteletet, miként tisztelhetném embertársaimat, akik földi halandók?
Én úgy fogalmaznék, hogy tisztelet illet minden Istent, de csak egyet szolgálj.

Mondd, nem félsz? Megkövezés jár, ha így folytatod.
Magam részéről tisztellek hitedért, de szerintem a vallásos emberek bizonyára felháborodnak, ha felfigyelnek arra, hogy bálványimádóknak tartod őket, ha megcsókolják a keresztre feszített Jézust, vagy Mária szobrát.
Akár hiszünk benne, akár nem, csodák márpedig vannak. Felfoghatatlan gyógyulások, eldobott mankók a bizonyítékok. Ezek pedig bizony általában kegyhelyen történnek. Csoda, hogy az ott lévő, és az "Ő" gyógyító tulajdonságában hívő emberek csókolgatják Krisztus lábát, avagy Mária szobrát?

Még valami.
Szeretném megköszönni, hogy nem tetted szóvá topicodba nem illő megszólalásaim. Majd igyekszem, hogy megfeleljek a követelményeknek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#204) shtml válasza Vakegérke (#203) üzenetére


shtml
őstag

Magyarul a hálaadás ünnepe. Az USA-ban szinte nagyobb ünnepnek számít a karácsonynál is.

Wiki

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#205) Vakegérke válasza shtml (#204) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm az infot. Ha meggondoljuk, tényleg nagyobb bármilyen ünnepnél, hiszen a megélhetésről szól.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#206) talmida válasza Vakegérke (#203) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm shtml-nek, hogy válaszolt a kérdésedre. :)

Ez az ünnep igazából az első telepesekre való megemlékezés. Sok érdekes sztorit hallottam már róuk, amikből egy-kettőt most megosztok veled is. Az első telepeseket pilgrimeknek hívták. A Mayflower nevű nagy hajóval jöttek Amerikába Angliából illetve Hollandból 1620-ban. Vallási szabadságot kerestek. A hosszú és viszontagságos hajóúton sokan megbetegedtek és meghaltak. Az élők is nagyon nehezen vészelték át az első telet. Volt idő, amikor minden életben maradt telepesnek csak 5 szem kukorica jutott egy napra eledelül. De nem zúgolódtak, sőt, még akkor is hálát adtak azért, hogy Amerikában lehetnek. Az első évben, a kukoricaültetvényükön soha nem látott nagy szárazság volt. Összejöttek hát a pilgrimek megint és közösen együtt imádkoztak esőért. Csodák csodájára másnaptól hetekig tartó, finoman szemerkélő, permetező eső lepte meg őket. A környező népek nagy ámulattal vették tudomásul, hogy Isten meghallgatta a pilgrimek imádságát.

Elvárod, hogy az egyetlen, és igaz Istent mindenki tisztelje vallására való tekintet nélkül? Ha igen, jogosan teszed. Azonban mások is elvárhatják, méghozzá jogosan, hogy viszont tiszteld az ő Istenüket.

Nem, én nem várom el, hogy mások tiszteljék Istent, mert ilyent képtelenség lenne elvárni. Tudom, hogy sokan mégcsak nem is hisznek benne. Hogy várhatnám azt el, hogy olyan valakit tiszteljenek, akinek a létezését sem hiszik? Isten viszont elvárja, hogy, aki kapni akar (elvár) tőle valamit, az tisztelettel (Istenfélelemmel) közeledjen hozzá. Erről szól az első parancs.

Mondd, nem félsz? Megkövezés jár, ha így folytatod.
Magam részéről tisztellek hitedért, de szerintem a vallásos emberek bizonyára felháborodnak, ha felfigyelnek arra, hogy bálványimádóknak tartod őket, ha megcsókolják a keresztre feszített Jézust, vagy Mária szobrát.

Hát, lehet, hogy egyeseknek túl meredek az, amit mondtam, de Isten nem vallásosságot akar kiépíteni az emberrel, hanem egy meghitt kapcsolatot.

A vallásos emberek között előfordul, hogy bálványimádók is vannak, akik nem értik Istent, mert nem olvassák a Bibliát.

Mondok neked egy még nagyob "eretnekséget". ;] Kapaszkodj meg :DDD
Sok zarándokhely csodáihoz Isten Szent Szellemének semmi köze nincs....annál több az ördögi erőknek.

A babonás hiedelmek és látomások hátterében sokszor démoni erők húzódnak meg. A keresztény hitnek ezekhez semmi köze nincs. Én is hiszek a csodákban. Velem is történt már nem egy, de azt is tudom, hogy csodát tenni az ördög is tud, illetve az ember ördögi erővel...(mint pl Uri Geller) Nagyon jól kell ismerni a Bibliát ahhoz, hogy ne dőljön be az ember mindennek.

Az "igazi" keresztények a Bibliát olvassák. Minden kijelentésnek, próféciának vagy csodának Ígei alapokon kell nyugodnia. Olyan nem létezik a kereszténységben, hogy valami teljesen az Ígétől elrugaszkodott vagy annak ellentmondő új tanítás jön létre. Tudod miért nem? Mert még maga Isten is a saját szavát , az "Ígét" tartja a legfőbb tekintélynek. Ettől Jézus Krisztus sem tért el soha. Sőt az ő egyik neve is az, hogy az "ISTEN ÍGÉJE" (Jel. 19:13)..másutt meg (a János Evangélium elején) azt olvasuk róla, hogy Ő a testté lett Íge.

Szóval az a lényeg, hogyha valami csoda (keletkezése) eltér a Szent Írás tanításától, az nem Istentől származik. Az Új Szövetségben sok figyelmeztetést olvashatunk, --különösen az utolsó időkben történő megtévesztésekről, tévelygésekről, hamis vallásokról, hamis tanítókról, Jézus nevében törtrénő csodákról, "Uram, uramozás"okról stb...

Maga Jézus is figyelmeztet:

21. Nem mindenki, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megy be a mennyek
országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.

22. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben
prófétáltunk-é, és nem a te nevedben ûztünk-é ördögöket, és nem
cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

23. És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket;
távozzatok tôlem, ti gonosztevôk.

Döbbenetes , ugye? Ez a Máté Evangéliumnak 7 fejezetében olvasható .

*

Én meg azt szeretném megköszönni neked, hogy ilyen kényes témákról is beszélgethetünk kultúráltan, nem lehülyézve egymást. ;)

IN GOD WE TRUST!

(#207) Vakegérke válasza talmida (#206) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hiszek amiben hiszek, gondolok amit gondolok, de meggyőztél.
Meggyőztél arról, hogy hittel hiszed azt, amiről beszélsz.

Ami pedig a kultúrált beszélgetést illeti, természetesnek tartom. Hiába "verlek meg", nem győződtél meg igazamról. Hiába "versz meg", nem fogok a Te igazadban osztozni.
Nem kenyerem az erőszak, még verbális, vagy írott formában sem. Lásd aláírásom.

Köszönöm a beszélgetést. Ha lesz miért, megszólalok még. :K

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#208) #64791808 válasza shtml (#194) üzenetére


#64791808
törölt tag

0., Hozzád mikor szóltam, he?

1., Senkit nem hülyézett le. -> szó szerint nem. Ahogy szó szerint én sem küldtelek el téged anyádba. Érted a különbséget átvitt értelem, célzás, és betű szerinti értelmezés között?

2., A legtöbb vallás magát tartja az egyedül helyes és igaz vallásnak. A legtöbb. Nem mindegyik.

3., Ezzel tehát a világ hívő embereinek túlnyomó többségét önzőnek, egoistának és beképzelt pöcsnek nevezted. Ez így igaz. Vajon ez összefügg azzal, hogy szerintem azok is...?

4., A legtöbben itt kulturáltan vitatkoznak - te is csiszolhatnál a vitastílusodon. A kirekesztő érveléstechnika tettenérhető brilliáns mintapéldánya. Te te vagy, én én vagyok, a legtöbben meg a legtöbbek. Én a magam nevében beszélek, és te is.

Egyébiránt más már nem maradt, amibe beleköthettél volna? Jön megint a csúúúúúúúúúúnya Cerebellum milyet mondott? Tedd hozzá máskor, hogy "óvónénikérem", és vedd ki az ujjadat a szádból, mert mocskos. És itt be is fejeztem veled.

(#209) #64791808 válasza FehérHolló (#195) üzenetére


#64791808
törölt tag

Volt kanonizálás, volt reformáció.
Bámulatos!! Melyik reformációról beszélsz, az ideiről, vagy a két évvel ezelőttiről? Ja várjál, mikor is volt az utolsó? Most komolyan, ezt ugye viccnek szántad.

Az 1800-as évek végén és az 1900-as évek elején a fizikusok meggyőződése volt, hogy már mindent törvényt felfedeztek...
Egyrészt nem mindegyiké, másrészt pedig... mi is a mai dátum?

Azt bizonyítja be, hogy bizonyos peremfeltételek mellett helytálló az, amit kijelent
Ez így van, meghatározza azt a valós vagy immaginárius inerciarendszert, amelyben a tézis definiálhatóan igaz. A biblia milyen inerciarendszerben igaz?

A jól működő keresztény egyházak
Hol írtam én egyetlen betűt is az egyházakról?

rendszeresen járok közösségbe, satöbbi
Na igen. Én inkább dolgozni járok, de ebbe most ne menjünk bele...

De nem kezelem máshogy azokat sem a kapcsolataimban, sem például most, akik nem abban hisznek, amiben én
Ezt most valóban mindenféle gúny nélkül írom: ez elismerésre méltó.

Vagy úgy érezted, hogy lekezelően bánok veled?
Nem, egyáltalán nem érzem úgy.

Ha nem, akkor pedig kérlek, hogy ne általánosíts és az általános véleményedből ne vonj le következtetéseket a csoport egyes tagjaira.
Ez mind stimmel, de egy dolgot elfelejtesz. Az, hogy te miben hiszel, milyen kiscsoportos foglalkozásra jársz, az egyes egyedül a te dolgod. Sőt, elhiszed nekem, hogy baromira nem is érdekel? Ártottál te nekem? Nem. És itt el is jutunk a keresztényt a kereszténytől elválasztó pontig. Szerintem téged sem érdekel, hogy én miben hiszek, vagy nem hiszek. Hogy mit gondolok rólad, és te rólam? Szintén magánügy. De abban a pillanatban, mikor differenciálás, hittérítés, vagy a hitvilág a tudománnyal történő legkisebb mértékű együtt kezelése történik, akkor kinyílik a golyószóró a zsebemben.

Más: most látom, hogy az írás szerzője megköszönte fórumtársaknak, hogy nyugodt, kulturált volt az eszmecsere. Hátőőőőő... :B

(#210) shtml válasza #64791808 (#208) üzenetére


shtml
őstag

Őszintén szólva teszek rá, szólsz-e hozzám vagy sem. Én akkor szólok hozzá bármihez, amikor kedvem tartja. Ha nem tetszik, az a te bajod.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#211) talmida válasza #64791808 (#209) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Más: most látom, hogy az írás szerzője megköszönte fórumtársaknak, hogy nyugodt, kulturált volt az eszmecsere. Hátőőőőő...
Igen, eddig ez így is volt. Remélem, hogy te is hanyagolod a golyószóródat és akkor eztán sem lesz ilyesmi. BTW Hittérítés nem történt. ... a tudomány és hitvilág pedig nem áll ellentétben egymással. Kicsit tájékozódj, ...de, ha nem megy, akkor esetleg segíthetek :D

IN GOD WE TRUST!

(#212) FehérHolló válasza #64791808 (#209) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha még értelmezni sem tudod, amit írok, akkor legalább ne válaszolj rá, kérlek! (Értem ezalatt az első három idézetre adott válaszod.) Bár ebben az is benne lehet, hogy én nem fogalmaztam teljesen világosan, de mondjuk például a reformációt nem gondoltam volna, hogy bővebben ki kellene fejtenem.

mi is a mai dátum?
2008, amikor az általános és középiskolában is nagyrészt (~95%-ban) 1900 előtti fizikát oktatnak, a matekról és a kémiáról nem is beszélve. Egy nem szakterületen továbbtanuló számára ez a tudomány.
Egyébként ez csak egy példa volt a sok közül. Mondhattam volna közelebbit is, csak az időbeli közelséget feláldoztam a közérthetőség javára.

Én inkább dolgozni járok, de ebbe most ne menjünk bele
Én dolgozni és tanulni a hitélet gyakorlása mellett, tényleg ne menjünk bele. :)

Szerintem téged sem érdekel, hogy én miben hiszek, vagy nem hiszek. Hogy mit gondolok rólad, és te rólam? Szintén magánügy.
Valamilyen szinten érdekel, mivel egy közösséghez tartozunk (PH), de nem annyira, hogy mindenáron változtatni akarjak a nézeteiden.
Másrészt ha téged egyáltalán nem érdekelne a másik oldal, akkor nem lennél itt.

De abban a pillanatban, mikor differenciálás, hittérítés, vagy a hitvilág a tudománnyal történő legkisebb mértékű együtt kezelése történik, akkor kinyílik a golyószóró a zsebemben.
Igaz, körülbelül 4 évembe került, de sikerült valamennyire összeegyeztetnem magamban a tudományt a hittel. Lehet, hogy nem a teljes igazságra jutottam az összefüggésekkel kapcsolatban, de az "elméletemnek" tudom a határait és nem akarom például egy doktori értekezésben boncolgatni. (Meg nem is erőltetem másokra a véleményem, mert tudom, hogy 1-2 helyen sántít.) Persze két külön dolog a tudomány és a hit, ahogy te is írod, de azért sok helyen befolyásolják egymást.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#213) 3psilon


3psilon
aktív tag

Miután bekerültem egy gyülekezetbe, és unom, hogy igazából nem vagyok megtért hívő, év végéig adtam magamnak időt. Szóval most konfirmációs felkészítőre járok, cikkeket olvasok a témában, a lelkészt kérdésekkel bombázom...
Mivel témába vág, leírom tapasztalataimat.

-Kereszténység és történelem. Jó, ez bizonyított, hogy Jézus élt, ami oké, a kérdés, hogy feltámadott-é? Erről még nem láttam videót a youtube-on.
(mert ha feltámadott akkor igaza van a keresztényeknek...)
Erre közvetett bizonyíték lehet a kereszténység léte. Miután Jézust keresztre feszítették, a tanítványai nyilván feladták a dolgot. Aztán nemsokára mint állat kezdték terjeszteni a dolgot meg titokban gyülekezeteket alapítani.

-Bűnbeesés. Erről pont ma volt szó konfin. Kissé elvontabb a dolog, mint hogy bűnös vagy, vaze!
Szóval amit a ker. állít: az ember eredetileg Istennel összhangban élt, az ő parancsát követve, békében és nyugalomban. De szabad választása volt ebben (piros kapszula, ajtó a sarokban, tudás fája...). Szóval inkább hátradőlt, kinyitott egy sört, Isten meg egy felé meredő középső ujjat látott :D
(a többit tudjuk. önzőek vagyunk, öljük egymást, mindenki hülye csak én vagyok repülő, ÉS közben tudjuk, hogy hát ezt mégse kéne.)
Tehát a bűn az az eltévelyedés, a "magam feje után megyek" játék, a többi sz@rság ennek a következménye.

-Jézus. Hát igen. Végül is le lett írva, mi a dolog lényege.

-Ítélet. Ez tényleg egy jó kérdés, mi lesz a Jézus előtt éltekkel és azokkal, akik nem ismerik????????????????????

-Tudomány. A tudomány e világ megismerését szolgálja, a vallások az e világon túliakét. Két különböző dolog.
Kivéve a teremtéstörténet. Nyilván szimbolikusan értendő, és az üzenet a lényeg: "a világot Isten teremtette, és neki köszönhető, hogy mindaz benne van, amit ma láthatunk."

-Megtérés. Ez egy érdekes téma. Sokan térnek meg csak úgy. Csomóan úgy, hogy ateisták, és jobban utánanéznek a dolognak. Csak hogy rákontrázhassanak, és rájönnek, hogy hoppá... Szóval itt lehet valami.

-A kereszténység mint vallás. Baromi jó hatalmi forma, mindannyian tudjuk, milyen szép hierarchikus egyházak és agymosó szekták épültek ki, szent szellemmel, nyelveken szólással, ördögűzéssel, kézrátételes gyógyítással és barátaival. Igaz, minden vallásból jó hatalmi formát építettek ki.
Én reformátusok között vagyok, az teljesen könnyed és baráti. A katolikusok is azok egyébként, főleg talán mára, a szektások durvák. Térítenek 24/7.

-A kereszténység mint hit. Van valami egyébként, ami a hit mellett szól. Az igazán hívő emberekben van valamilyen megmagyarázhatatlan rendíthetetlenség.
Szerintem ha valaki hívő (keresztény, másokkal nem volt dolgom), az meglátszik rajta. Van benne valamilyen önzetlen tisztaság, nyugalom. Látszik, hogy az életében talált értelmet és célt.
Ez szerintem fontos. Sok hívő (cserkészek, gyülekezet) és nem hívő között mozgok, és van különbség.

Egyébként van két kirívó kategória:
-a "nagyon hívő": ő az aki összevissza ugrál, "jesuslovesyou" minden irányba, állandóan vidám, boldog, és térít ezerrel.
-a "tudja-hívő": ő nem ugrál, csak teszi a dolgát. Sokszor nagyon karizmatikus személyek, és látszik rajtuk, hogy ez mozgatja őket legbelül, ez ad nekik erőt.

Összegezve: mint külső (beépült :P ) szemlélő azt mondom, a kereszténység jó dolog. Célt és boldogságot ad, erővel ruház fel. De a kérdés, hogy mondjuk egy zsidó vagy mohamedán nem érzi-e ugyanezt?
Mondhatjuk, hogy "szegény agymosott fószerek fürdenek a saját kis rózsaszín boldogságukban." Szerintem nem az a lényeg, hogy igazuk van-e, hanem hogy hiszik, hogy mindez igaz.

Jelenleg hányok a gondolattól, hogy "hiszek", és hányok az ellenkezőjétől is. Maradok a kettő között, és már nem sokáig.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#214) 3psilon válasza 3psilon (#213) üzenetére


3psilon
aktív tag

Ó buzz. Nem láttam a másik 200 hsz-t csak az első százat olvastam el :B
Na mindegy. Ez már úgyis kikívánkozott belőlem. De a többit is elolvasom...

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#215) 3psilon válasza 3psilon (#214) üzenetére


3psilon
aktív tag

Van még valami. Én már annyiszor hittem és nem hittem az elmúlt egy-két év során.

Igazából egyikőtök sem látja a dolgot, mert csak az egyik oldalt ismeritek. Aki nem hisz, nem tudja, milyen hinni, aki hisz, az pedig nem tudja, milyen nem hinni, hiszen egyszer már megtért.

A nem-hívőknek mondom: olyan, mintha egy kapcsolót átkattintanának a fejedben. Onnantól teljesen másképpen látod a világot, más szög, más színezet, más szemlélet.
És ez még nem is értelmi hit. Ha a kapcsoló átkattant, az ember azt hisz, amit akar. Ezért van sokféle vallás.

Hogy mi ez...? Csupán egy agyterület stimulációja? Istenkapcsolat? Szemszög kérdése.
Egyébként lehet, hogy bővebben le kéne ezt írnom, mert úgy tűnik, a legtöbben ezt nem élték át így, ennyiszer.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#216) FehérHolló válasza 3psilon (#215) üzenetére


FehérHolló
veterán

Igazából egyikőtök sem látja a dolgot, mert csak az egyik oldalt ismeritek. Aki nem hisz, nem tudja, milyen hinni, aki hisz, az pedig nem tudja, milyen nem hinni, hiszen egyszer már megtért.

Izébigyó... Én teljesen tisztán emlékszem arra, hogy megtérésem előtt milyen volt az életem. Vagy esetleg kimaradtam volna valamiféle kötelező agymosásból?
Másrészt pedig főleg nem hívők között mozgok és látom, hogy ők miben gondolkodnak és cselekednek másképp.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#217) 3psilon válasza FehérHolló (#216) üzenetére


3psilon
aktív tag

Inkább arra gondolok, hogy a két oldal sokszor elbeszél egymás mellett és képtelen egymásra hatni, mert másképp látják a világot.

És én keresgélve meg az idők során oda-vissza ugráltam e két állapot között. Sokszor egyik pillanatról a másikra változott meg...
(megőrültem, tudom)
De én tényleg úgy éreztem, mintha egy kapcsoló fordult volna át a fejemben. És a két állapot teljesen más.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#218) FehérHolló válasza 3psilon (#217) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de én először csak annyit fogadtam el, hogy Isten létezik és Jézus meghalt az emberek (=mindenki) összes bűnéért. Gondoltam, hogy jól van, de igazából nem érdekelt komolyabban. Néha még talán azt is éreztem, hogy ezért én valahogy más vagyok, de "szerencsére" általában elég gyorsan elmúltak ezek az érzések.
Aztán csak évekkel később jöttem arra rá, hogy Jézus az én bűneimért is meghalt, csak akkor fogtam fel, hogy ez mit is jelent. Ez utóbbi után viszont már nincs visszaút.

Skynet is real. It's called Google.

(#219) 3psilon válasza FehérHolló (#218) üzenetére


3psilon
aktív tag

Hát... én valahogy kezdem elfogadni, de átérezni sosem sikerült.
Arra kezdek rájönni, hogy ez nem süket duma, mond valamit. És jelenleg úgy érzem, hogy vagy ez, vagy a nihilizmus jöhet szóba mint életfilozófia... mondjatok mást is plz...

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#220) talmida válasza 3psilon (#219) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Szia 3psilon, én azt javaslom, hogy ne más könyveket, hanem a Bibliát olvasgasd főleg, ha a hittel, és Istennel kapcsolatos dolgokat akarod megismerni, és miközben a Bibliát olvasod (ha kezdő vagy, akkor semmiképpen ne a Mózes könyvénél kezdd :D , hanem pl a Példabeszédeknél, vagy a János Evangéliumánál) figyeld, hogy mi az üzenet az olvasott részből NEKED. (Ez tényleg nem kiabálás, csak nagyon ki akartam hangsúlyozni)

A Biblián kívül a veled történő eseményeket, körülményeket is figyelmesen vedd szemügyre ;) Isten leggyakrabban a Bibliából szól hozzánk, de a körülményeinken keresztül is üzenhet. Nagyon érdekes és izgalmas, amikor az ember megérti Isten hozzá intézett szavát. :)

A nihilizmust semmiképpen nem ajánlanám. :( Én megjártam annak is és a cinizmusnak is a sehova nem vezető sötét útját. Nem Isen hívőnek születtem ám én sem! :) De az útkeresésem során totál meggyőződtem arról (tapasztalat útján!!), hogy van Isten és mivel ez úgy történt, hogy beszéltem Hozzá, Ő meg válaszolt, ezzel a kérdés el is lett döntve. :)

Neked is és minden Istent keresőnek csak azt tudom javasolni, hogy ne elégedj meg mások tapasztalataival, hanem te fogd szaván Istent. "Próbáld ki" a Bibliában lelhető ígéreteit, de a feltételeket is figyeld ám, mert néha az ígéretek feltételhez vannak kötve.. , és majd csak ámulsz-bámulsz, hogy milyen igaz minden, amit Róla olvasol a Bibliában! ;) Ez nem bemesélés, nem mesebeszéd, hanem a legkézzelfoghatóbb valóság! Izgalmas kaland az élő Istennel találkozni, beszélgetni. ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#221) talmida


talmida
Közösségépítő

HÁZ ELADÓ ;)

IN GOD WE TRUST!

(#222) Gergő_


Gergő_
őstag

Nagyon szomorú lettem miután elolvastam a hozzászólások zömét.
Hiányolom az itteniek nagy részéből az alázatot a másik féllel szemben.
Kérlek benneteket próbáljátok megérteni, nem pusztán azért létezünk hogy jól tudjunk bánni a tudománnyal, egy majmot is olyan sok mindenre meg lehet tanítani amit el sem tudnátok képzelni. Ha valaki kedvesen viszonyul hozzánk , próbáljunk meg vele még kedvesebbek lenni.Sőt ha valaki nem, akkor is! A szeretetet ne alapigazságként hanem a pozitív dolgok esszenciájaként próbáljátok felfogni és egy életen keresztül tanulni, fejleszteni és gyakorolni.Mire jó ez a rövid élet(ek) ha erre nem?(Üdv azoknak akik eljutottak 222. hozzászólásig:) ;) )

[ Szerkesztve ]

(#223) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Csak rothadás van ez az egyetlen élet ami most folyik.
Tehát mindenki élvezze.

Az ény könyvem amit ajánlok a vicces biblia helyett:
[link]

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#224) LadyLorien


LadyLorien
tag

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#225) Gergő_ válasza LadyLorien (#224) üzenetére


Gergő_
őstag

Ne haragudj, de ez mégis mire volt jó?? Viccet űzni más meggyőződéséből poén?
A kyrabaybee-s topikban is elejtettél már egy nagyon ízléstelen viccet, inkább nem szóltam hozzá. Tudom azt gondoljátok sokan, hogy a vallásos-hívő emberek szűk-látókörűek, de mi van ha ők is ezt gondolják az istentagadókról? Kinek van igaza? Szerinted létezik univerzális igazság ebben a témában? Hogyan tarthatjuk tiszteletben mások nézeteit? Így? Éppen te szoktál kikelni magadból ilyenekért, amikor például valakit a helyesírásáért kritizáltak a
minap.

(#226) LadyLorien válasza Gergő_ (#225) üzenetére


LadyLorien
tag

... ez csak egy kép. Nem írtam hozzá semmit, de kicsit érdekes, hogy az ilyen topikokban mindig kialakul egyfajta vita... mindenkinek meg van a saját maga vallási nézete, ha nem akar valaki ilyeneket látni, akkor ne engedélyezze a hozzászólásokat, ne hagyja meg a vélemény írási lehetőséget.

Szerk.: Bővebben inkább nem írok semmit, mindenkinek jobb az. Legszívesebben a vallási nézetek kinyilvánítását is betiltanám a fórum nyugalmának érdekében, pont úgy, mint a politizálást. Szerintem ez is olyan dolog, amit jobb ha az ember megtart magának.

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#227) Gergő_ válasza LadyLorien (#226) üzenetére


Gergő_
őstag

Igen, láttam. Tudod ez egy komoly dolog, valakinek a meggyőződése, hite. Egy gyerekes poént belinkelni, ami a Teremtést gúnyolja ki szerintem nem népszerű egy mélyen hívő ember által írt bejegyzésnél, aki azt hiszem ráadásul a barátod is.

"ez csak egy kép. Nem írtam hozzá"
Miért nem írtál hozzá semmit? Mert magáért beszél, vagy ez teljes mértékben tükröz a véleményed a témáról, nem szükséges semmit hozzátenni?
Vagy ha nem, akkor minek linkelted be? Érezted hogy erre harapni fog valaki?(jelen esetben én...:D ) Elolvastad mind a 200 hozzászólást? Itt elég komoly vita folyt, ahogy emlékszem...

Ha pedig eljön az idő se Istenről(hitről, vallásról) se politikáról nem lehet majd beszélni.. az elég csúnya világ lesz...Mi lesz akkor a téma?

[ Szerkesztve ]

(#228) LadyLorien válasza Gergő_ (#227) üzenetére


LadyLorien
tag

Belinkeltem, mert szerintem érdekes... Ezzel nem a hitet gúnyoltam ki, hanem a művészek logikátlanságát a teremtéssel kapcsolatban. Elég szomorú, hogy ezt ennyire ellenségesnek érzed. Túl érzékeny vagy. :)

Ámbár, ha gúnyolásnak vetted, akkor mondhatok bármit, úgyis annak fogod tartani. Én tudom, hogy miért linkeltem és nekem ez elég.
Ez ugyanolyan dolog, mint a hit esetében: mondhatsz bármit, akkor is én döntöm el, hogy hiszek-e Istenben. Mondhatok bármit, te is hinni fogsz, amíg akarsz. Szög egyszerű. ;)

"Ha pedig eljön az idő se Istenről(hitről, vallásról) se politikáról nem lehet majd beszélni.. az elég csúnya világ lesz...Mi lesz akkor a téma?"
A fórumra értettem, nem az életre... Az életben arról beszélsz mindenkivel, amiről akarsz.
Érdekes módon sokan tudnak beszélni másról is itt. (nagyon sokan)

Topikra meg annyit, hogy tényleg sokszor nagyon elmentek hittérítőbe...
Ha valaki nem olyat ír, ami nem tetszik, a szerző megkéri, hogy ne offoljon. Sajnos a világ ilyen. Vannak olyanok, akik nem értenek a véleményeddel egyet. Ha ezt valaki nem bírja elviselni, akkor ne adjon lehetőséget hozzászólásra, megint csak ilyen egyszerű. ;)

Egy részét elolvastam, de van jobb dolgom is, mint arról vitákat olvasni, hogy ki miben hisz és miben nem, meg hogy ezen hogy képesek veszekedni. :)

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#229) Vakegérke válasza LadyLorien (#226) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem támadlak, félre ne érts. :N

Tény, hogy a kép kamu, hiszen ős-szüleinket nem láthatta az, aki megalkotta. Köldököt is pingált nekik, mivel neki is van, és nem gondolt arra, hogy az első emberpárnak nem volt szerves tartozéka.
Nos, mivel a téma komolysága nem tűri a tréfát, én is amondó lennék, hogy nem volt szerencsés beapplikálni ezt a... Hagyjuk.

Igen, volt vita, de nem fajult el. Jómagam is kifejtettem nézeteim, és bár egyáltalán nem vagyok vallás ellenes, kifogásoltam pár dolgot.
A vallás örök, és ha tisztességel teszik, jókat lehet róla értekezni. Érvelni úgy mellette, mint kételkedően megszólalni. Nem értek egyet azzal, hogy tiltott téma legyen.

Köszönöm a türelmed.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#230) BITBOYS


BITBOYS
addikt

A kapcsolat című film jutott eszembe a topikról. :)
Mindamellett, hogy eszméletlen jó mozi, van benne egy (több) érdekes párbeszéd...

Egy vita során a csillagász/matematikus hölgy megkéri a pap barátját, hogy bizonyítsa be isten létezését, mire a pap visszakérdezett...szeretted apádat? bizonyítsd be.

Amúgy pogány vagyok, nincs sok közöm a témához.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#231) LadyLorien válasza Vakegérke (#229) üzenetére


LadyLorien
tag

Mint mondtam fentebb, mindenki annak veszi, aminek akarja, nem fogok erősködni, én tudom, minek szántam, le is írtam. Részemről a téma le van zárva :)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#232) lorenzen válasza talmida (#211) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Ki szelet vet, vihart arat.
Mert szelet vetnek és vihart aratnak. Nem indul szárba;
termése nem ad lisztet; ha adna is, idegenek nyelik be azt.

Mert, azt tudnod kellett, hogy amit te kristálytiszta Isteni logikával látsz, az másnak érthetetlen zagyvalék. Legalább annyira meg fogja osztani a fórumozókat, mint a napi politika.

a pokolba vezető út (is) jószándékkal van kikövezve

Nem vonom kétségbe a szándékot, amivel megfogalmaztad a személyes bejegyzésed. Biztos vagyok benne, nem akartál indulatokat szítani.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.