Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) talmida válasza cskamacska (#2) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Egyáltalán nem sületlenség, amit írtál. Pont az ilyen kérdések miatt írtam ezt az egész kis bejegyzést.

Valóban nagyon sokan vannak olyanok, akik úgymond jó emberek. Önzetlenek, önfeláldozók, kedvesek, békességre törekvők stb stb.

De az isteni mércéhez képest, ami a tökéletesség, egyikünk sem az.

A bűn a héber chata' (khaw-taw') szóból ered, aminek a jelentése ("loss", "miss", "properly, to miss") téved, eltéveszt. Vagyis nem talált bele a célba pontosan. Célt-tévesztett.

Ha céllövésnél eltéveszted a targetet, a célt, akkor végeredményben teljesen mindegy, hogy egy milliméterrel lőttél-e mellé, vagy totál az ellenkező irányba lőttél, mert a célpontod, mondjuk egy vadkacsa, elszállt.

Tehát a gyakorlatban egy jó embernek is csak Jézus Krisztuson át vezet az út a Mennybe... Isten szava szerint, mert egyedül Jézus Krisztus áldozata volt elegendő a bűn megbocsátására, ugyanis Jézus Krisztus teljesen bűntelen volt. Csak Ő menthette meg a világot.

A legjobb ember áldozat-halála nem lett volna elég, pontosan azért, mert minden ember vétkes, csak nem egyforma mértékben.

A Mennybejutáshoz, illetve az örök élet elnyeréséhez egyenlő eséllyel indul mindenki. A legnagyobb bűnösnek is van kegyelem, ha Jézustól kéri.

A Mennyben való jutalomban azonban különbségek lesznek. Ha valaki Jézust követi, nem pedig "csak hisz" benne, az megkoronáztatik a Mennyben, -isteni kifejezésssel élve. Sőt a koronákban (jutalmakban) is különbség lesz...de ez más téma.

Most csak azt szerettem volna hangsúlyozni, hogy semmi más út nincs az örök élet elnyeréséhez, CSAK JÉZUS AZ EGYEDÜLI ÉS KIZÁRÓLAGOS ÚT.

Jézus ezt saját maga is kimondta a János evangéliumában: "Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."

Más vallások is zömében jóra törekszenek, de pl sem Mohamed, sem Budha nem volt Isteni mércét tekintve tökéletes, így az ő váltságuk sem lett volna elegendő arra, hogy kivásároljanak minket a bűn súlya alól. Persze nem is haltak meg az emberiségért...de, ha ezt tették volna sem lettek volna képesek a megváltásra.

Másrészt csak olyan valaki szava hiteles, aki föltámadott a halálból, mert micsoda reménységünk lenne, ha Jézus Krisztus a sírban maradt volna?? Semmilyen, hiszen semmi sem bizonyítaná, hogy mi is föltámadhatunk. De mivel Jézus Krisztus föltámadott, a mi föltámadásunk is biztosítva lett.

1 Korintus 15:
19. Ha csak ebben az életben reménykedünk a Krisztusban, minden embernél
nyomorultabbak vagyunk.

20. Åmde Krisztus feltámadott a halottak közül, zsengéjök lôn azoknak, kik elaludtak.

21. Miután ugyanis ember által van a halál, szintén ember által van a halottak feltámadása is.

1 Péter 1:18.
Nem veszendô holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a ti atyáitoktól örökölt hiábavaló életetekbôl; Hanem drága véren, mint hibátlan és szeplôtlen bárányén, a Krisztusén

A másik kérdésed az volt, hogy "ha félelemből, vagy önzésből válik valaki Jó Emberré, az nem fura valahogy? "

De. Ráadásul a "jó emberség" csak már, mint keresztényként számít a jutalmazás különbségében.

Viszont nagyon is fontos "követelmény" a keresztényektől, hogy ne csak a Szent Szellem ajándékaira legyene vevők, de saját maguk is teljes igyekezettel azon fáradozzanak, hogy a jellemük legyen példamutató, hogy az isteni elvárásoknak megfeleljenek.

Minden kereszténynek Jézus Krisztus példáját kéne követni a szeretetben, tűrésben, szolgálatban stb stb. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.