Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) Vakegérke válasza talmida (#46) üzenetére


Vakegérke
veterán

Rendben, ám legyen.

Valami olyasmi "hangzott el", hogy csak Jézusnak hihetünk, hiszen feltámadt. Nos van egy video, amely 40 perces, érdemes megnézni. Meg fogsz lepődni a feltámadások számán is.

Talán van Isten.
Talán vannak istenségek.
Akiben hiszek, az az Úr. Számomra nincs neve.

Teljesen mindegy melyik vallásban hiszel, halálod után Téged is vár a tölcsér, amelyről guga beszélt ebben az írásában.

Valahogy vásári ez az egész vallásosdi. Tessék, csak tessék, én adom a legszebb hitet, az enyém a legelnyűhetetlenebb igazság! És ezzel minden vallás így van.

Egyedül a buddhizmus nem hirdeti magáról, hogy benne rejtezik az egyetlen és megfellebbezhetetlen igazság. Sokan vallásnak tartják, pedig nem az. Életforma. Halálod után nem ígér azonnali üdvözülést, hanem életek során kell tökéletesedned, amíg csak el nem éred azt a szintet, hogy kiszabadulj a körforgásból.
Mire is sarkall? Hogy minél tisztábban élj, ne árts senkinek, semminek, közben nem fenyeget. Vagy ez nem perspektíva?

Ki meri azt állítani, hogy egyedül az övé az igazság? Én meg elkárhozom, ha nem hiszek neki. Na csókolom, ebből a fenyegetős dologból nem kérek.

Jó, tegyük fel, hirtelen bigott vallásos leszek, és a keresztény hit szerint kiérdemlem, hogy belépjek a mennyeknek országába. Egyszer jól meghalok, aztán várom kiérdemelt jutalmamat.
Meglepi...
És ha Allah, Yehova, Devla, vagy akármely más istenség fogad? Ki a fene tudja itt a földi létben, hogy mi van a halálon túl?

Biztos, hogy a keresztény vallás az igazi? Milyen alapon? Talán a hívők létszáma határozza meg?
Khm... A muzulmánok vannak elnyomó többségben a világon.
Vagy nem számít a létszám? Akkor milyen alapon nem vesszük figyelembe a kis egyházak igazságát?

Soha egyetlen vallást nem néztem le, nem bántottam. Tisztelem az embert, bármilyen istenségben, istenségnek hisz.

Hiszek az Úrban.

Mod: "Tehát nem velem vitázol, hanem a Bibliával."
A Bibliát nem emberek írták véletlen?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.