Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:30

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80) suste válasza pchris (#79) üzenetére


suste
veterán

A csomaglistában 1 dolog van csak, amit nem láthatsz a BB repoban, az a vargalexes luci-app-vsftpd.
Ezt egyszerűen integrálhatod úgy, hogy egyszer felteszed a routerre utólag az openwrt-re a vargalex repo-ból, majd utána megnézed a routeren a csomaglistában, hogy milyen fájlok és hova másolt fel a telepítés, és ezeket a fájlokat(a teljes elérési útvonallal!) pl winscp-n kimented magadnak. Utána ezek mehetnek bele az elöbb említett "files" mappába. A nem kerneles csomagokkal ezt szinte mindig el lehet játszani, csak figyelni kell a függőségekre.

Nálam ezen kívül még van 2db extra luci felület, amik a vargalexes vsftpd alapján készültek, tehát sima szövegszerkesztős felületek:
1: minidlna rescan
2: wifischedule (ilyen néven létezik egy normál ipk csomag is, ami luciban beállítható felületet ad, de sajnos nem tökéletesen működik, ezért inkább lecseréltem a csomagban lévő scripteket, és a luci felületét is átszabtam. Itt is szövegszerkesztés van, a wifi indító és leállító scripteket lehet szerkeszteni, és a crontab-nak is van itt is szerkesztője. De az igazi időzítést a 8081-en könnyebb megcsinálni.)

A 8081-ből pedig már most is fel tudsz tenni egy csökkentett verziót, amit a 4MB-os routerekre csonkítottam meg (USB hiánya miatt sokmindenre nincsen szükség):[link]

Mivel másik router típus, így az interfészek/rádiók nevei mások lehetnek, így lehet hogy nem fog minden működni, de belelátsz a scriptekbe legalább:). Persze magát a mentést is kicsomagolhatod....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.